Huisartsen wekken verbazing pol itiek Politieke middag in Blauwe Brug mmm dmblab icitimscHi couflui Vlaardingen verontrust door I lotine- affaire lilffli MWTHWIG C8IBAN! Stoplichten op Schiedamsedijk Drogist in beeld in Streek museum Cuyperstoren gered Schiedam stuurt aan op lokale tv i Rolschaatsbaan Yan Reinumlaan 1 Duton praat jongeren bij over reizen Hafkamp: hoe j dan ook terug Vlaardingen in de clinch met DCMR Broersveld wil gatenkaas kwijt Boycot treft 'wilde' artsen Nationale Gedenkdagen bestaat veertig jaar 'Vlaardingen weöt wat feestvieren is i np Velen zijn 's avonds niet voor de buis weg te slaan Salari afgekeurd Bankstel in brand WOENSDAG 9 APRIL Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Vlaardingen De toren van de rooms-katholieke kerk aan de Vlaardingse Hoogstraat is voorlopig gered van de sloop. Burge- l I meester en wethouders hebben 200.000 gulden uitgetrokken om 1 de toren, ontworpen door architect Cuypers, op te laten knap- I pen. I Het geld is nodig om de toren zover te herstellen, dat hij weer kan worden verzekerd. De monumentale toren, volgens ae his- torische vereniging van grote waarde voor de binnenstad, vér- i keert ïn een zo bouwvallige staat, dat hij niet te verzekeren is. De gemeente vindt het onverantwoord om die situatie te laten voortbestaan. De gemeente overwoog aanvankelijk de toren te slopen,-.omdat I met een grondige opknapbeurt kapitalen gemoeid zijn. De histo- rische vereniging en het Cuypers' Genootschap kwamen tegen i dat voornemen in opstand. De toren is inmiddels schoongeveegd voor een werkbezoek van raadsleden van de commissie stads- I ontwikkeling. - - 1 Schiedam Op termijn wil de gemeente Schiedam streven naar realisatie van lokale televisie. Dat deelde wethouder Luub Haf kamp gisteravond mee. Schei dend PvdA'er Cees Huisman had In de proeve van burgemeester Scheeres over anti-diseriminatie- beleid gelezen, dat er van voor lichting via lokale tv wordt ge sproken en hij begreep dat niet „Bedoelt u de mogelijkheid die de ONS biedt met dia's?" Maar dat begrepen anderen niet goed. Huismans partijgenoot Ben Stui- venberg mompelde: „Je kunt wel zien dat hij niet in Schiedam woont". I Schiedam/Vlaardingen Burgemeester en wethouders vinden het goed, dat het in onbruik geraakte asfalt van de Eduard van Beinumlaan gebruikt gaat worden als rolschaatsbaan. Dat deelde wethouder Chris Zijdeveld j gisteravond mee. Nu er geen doorgaand verkeer meer 1 rijdt en ook de bus 'verhuisd' is naar de Peter van An- rooylaan, kan eraan begonnen worden om er een leuke rolschaatsbaan van te maken, zei hij. Ook lichtte Zijdeveld zijn commissie ruimtelijke orde- l ning in over het overleg met de RET. over het verve- lende omrijden van bussen 52 en 53 naar Kethel, dat de (meest Vlaardingse) reizigers tien minuten per rit extra kost. Het ziet ernaar uit dat in mei of in juni (maar hoogst waarschijnlijk vlak voor de verkiezingen) de si- l tuatie hersteld wordt. Hoe is niet exact duidelijk, maar het zou zo zijn dat lijn 53 zijn oude route terugkrijgt en e lijn 52 doorgaat naar Schiedam-Centrum. Schiedam In het jeugdhonk Wesp in de Bachplein-bosjes houdt mevrouw Strick vanavond een lezing over de mogelijkheden voor jongeren om op reis te gaan. Mevrouw Strick weet daar wei wat van: zij werkt bij reisbureau Duton in Schiedam. Op uitnodi ging van plaatsvervangend jon- ferenwerker Henk van der Most egint zij er om acht uur over te vertellen; het duurt een uurtje. Van der Most verwacht redelijke belangstelling. Volgens hem gaat het goed met de activiteiten. Dit weekeinde waren er ruim 130 jongeren op een disco-avond in de Blauwe Brug. l Schiedam Het zijn spannende dagen voor VVD-wet- i houder Luub Hafkamp. Al ziet het ernaar uit dat de PvdA/VVD-eoalitie voor vier jaar bijtekent, het kan j zijn dat de WD-zetel in het college door de van Rijn- I mond afkomstige Theo Bakkers wordt bezet al naar j gelang de portefeuilleverdeling. Gisteravond gaf Hafkamp enkele malen uiting aan zijn j onzekerheid. In de laatste vergadering van de welzijns- j commissie in deze raadsperiode zei hij: „Ik zie u in ieder geval allemaal terug. Van welke kant af dat ook mag j zijn". Als hij niet opnieuw wethouder wordt, blijft hij i j namelijk raadslid. j CDA-raadslid Els Hellwig, met wie hij het meest in de clinch heeft gelegen, bedankte hem voor de prettige pe- riode van samenwerking. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen ligt in de clinch met de dienst centraal milieubeheer Rijnmond (DCMR). „Molenaar, vertel jij eens wat ze nu weer ver zonnen hebben om alle bouwacti viteiten in de binnenstad stil te leggen", droeg wethouder Bas Goudriaan gisteravond zijn amb tenaar op. De manier waarop de DCMR de wet geluidhinder wil toepassen is Vlaardingen in het verkeerde keelgat geschoten. De dienst heeft laten berekenen in welke gebieden helemaal geen huizen meer mogen worden gebouwd en waar alleen vervangende nieuw bouw mag worden gepleegd, vol gens de normen van die wet. De omgeving van de Maasboulevard zou volgens die plannen een sa- neringsgebied worden en in de binnenstad zou,1 alleen nog ver vangende nieuwbouw zijn. Vlaardingen vindt, dat de DCMR bij de uitwerking van de wet te star is geweest Molenaar: „De stichting Europoort Botlek Be langen (EBB) beeft de DCMR prognoses- aangeboden over het terugdringen, van het industriela- waai in de komende jaren. Maar de heren hebben geweigerd die prognoses in hun plannen te be trekken", sneerde Molenaar. Als de dienst wel uit zou gaan van die prognoses, zouden de plannen voor Vlaardingen veel gunstiger uitpakken. Vlaardingen wil roet andere ge meenten en de EBB trachten de plannen van de DCMR te verij- I delen. i Geschrokken van j Vlaardingen Schiedam Bijna een half mil joen gulden gaat de herinrichting van het Broersveld kosten. „Ge meenschapsgeld, meneer Zijde veld. Wij zijn er blij mee, natuur lijk, maar houd u er wel rekening mee dat het weggegooid geld is, als u aan de rest van het Broers veld niks doet?" Met die woorden overviel voorzitter Nijs van de vereniging Broersveld Belangen gisteravond de commissie ruim telijke ordening. Nijs en vier metgezellen kwamen op het nippertje binnen. De re constructie was net tien seconden tevoren aan de orde gesteld en Nijs dacht dus meteen het woord te kunnen doen. Soms kan wet houder Zijdeveld een beetje krib big werden van brutaliteit, maar deze keer liet hij zich door de ui terst voortvarende Nijs amuse ren. De Broersveld-voorzitter deelde brieven uit met enkele kanttekeningen bij de herinrich ting, waaruit onder andere bleek dat het Broersveld geschrokken is van het Vlaardingse parkeer beleid. Parkeermeters op het Broersveld moeten daarom af hankelijk gesteld worden van de invulling van het Emmapleln en d_e locatie-De Uitkijk, aldus Nijs as. Nijs sprak van een oude schuld van ae gemeente Schiedam te genover het Broersveld. „Er zijn jaren geleden veel panden ge sloopt. Nu kennen wij buurten waar dan snel nieuwbouw komt. Maar wij blijven met die gaten kaas zitten. Daar moet echt iets aan verbeteren, anders wordt het met onze straat nooit wat". Daarna kibbelde Nijs nog wat met Zijdeveld over andere zaken, zoals het Fabriplein, waar vol gens de winkelier de mensen op een vuilnisbelt moeten leven om dat de gemeente niet meer op ruimt, maar dat hoorde eigenlijk in een andere commissie thuis. Nijs praatte echter nog door, toen Zijdeveld de vergadering al be ëindigd had. Schiedam/Vlaardingen- /Maassluis Nu iedere gemeente zelf verant woordelijk wordt voor de vestiging van huisart sen, proberen de dokto ren in Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis aan te sturen op een regiona le belangenbehartiging. Er moeten niet drie ves tigingscommissies ko men, maar één voor de drie de Waterwegge meenten samen. Hierom hebben de Schiedamse Huisartsen Vereniging, de Vlaardingse Huisart sen Kring en 'de Huisart senvereniging Maassluis verzocht. Van hun argumenten begrijpen de politieke partijen echter niets. Het vermoeden rijst dat de huis artsen proberen de vestiging van 'wilde' artsen tegen te gaan. Er is een algemene maatregel van bestuur, die de gemeenten dit jaar voor het eerst gelegen heid geeft te letten op het aantal huisartsen, de praktïjkomvang van ieder en dus indirect ook de wachttijden voor de patiënten. De bevoegdheden van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis gaan nog n iet zover, dat zij ook kunnen zorgen voor een evenwichtige spreiding van huisartsen over ae stad, maar er zal wel naar ge streefd worden. Elke arts heeft nu een vestigingsvergunning no dig van de gemeente. Een com missie oordeelt eróver. De dokter krijgt hierbij inspraak. In Schiedam echter functioneren vier'wilde'artsen: Ineke Vink en René Koop in de Gorzen en Lucy Puf kus en Ab Korsten op de Vlaardingerdijk. In Vlaardingen vestigden Peter van Hoeve en Joop Dopper zich 'wild' in de Vettenoordsepoider. Hun komst betekende een aanslag op de tot dat moment altijd beschermde, bestaande praktijken. De gemeentebesturen van Schie dam en Vlaardingen hebben ver zocht om toenadering tussen de huisartsenverenigingen en de hierbij niet aangesloten 'wilde' artsen. Volgens weihouder Haf kamp van Schiedam is dat in Vlaardingen gelukt. In Schiedam echter hebben de 'wilde* artsen toenadering gezocht, maar geen reactie ontvangen van de vereni ging. Gisteravond deed Ineke Vink namens de geboycotte groep dan ook het verzoek om een eigen zetel in de nieuwe ves tigingscommissie. Komt er nu een regionale com missie, dan is de kans kleiner dat 'wilde' artsen hierin inspraak krijgen. Schiedam, Vlaardingen en Maassluis voelen in tegenstel ling tot de huisartsen niets voor een regio-commissie. Gemeente raadsleden in Schiedam noem den de argumentatie van de huis artsen gisteravond onduidelijk: „Hun motivering is niet sterk en niet steekhoudend." De artsen zien bij regïo-samemverking voordelen in het aantal deskun dige kandidaten en voor de coör dinatie. „Is het aantal deskundi gen onder hen dan zo klein, dat er geen lokale commissie te vor men is?" vroeg men in Hafkamps commissie volksgezondheid. Uit een brief van dokter W.A.J. Bloot, voorzitter van de Schie damse huisartsen, komt naar vo ren dat zijn beroepsgroep de steun krijgt van de GGD, het zie kenfonds Delfland/Schieland- /Westland (DSW) en het district Waterweg-Noord van de Kruis vereniging. Bloot schrijft dat ook het Riagg (mentale gezondheids zorg) streeft naar regionale struc turen. ,«Jan Anderson biedt burge rmeester Van* Lier het eerste exemplaar van het boekje 'Fees ten in Vlaardingen" aan. Rechts voorzitter van de Stichting Natio nale Gedenkdagen Vlaardingen Wim van Pelt. ge gemeentebestuur de leden van de Stichting Nationale Gedenk dagen Vlaardingen behalve voor het boekje tevens te bedanken voor de activiteiten die de afgelo pen veertig jaar door deze organi satie ontplooid zijn. „Het vrijwil ligerswerk zoals de regering dat voorstaat, is in Vlaardingen al lang uitgevonden". is er op het stadshuis een Vlaardingen „Het feit dat het in Vlaardingen tijdens feesten nooit uit de hand loopt, bewijst dat in Vlaardingen de goede sfeer om feest te vieren aanwezig is". Deze woorden sprak burgemees ter Van Lier gistermiddag in de koffiekamer van het stadhuis, nadat hij uit handen van Jan An derson van de Stichting Nationa le Gedenkdagen Vlaardingen het eerste exemplaar van het boekje 'Feesten in Vlaardingen' had ont vangen. Dit boekje is op initiatief van An derson samengesteld ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan van de stichting en uitgegeven in een oplage van zeshonderd exemplaren. Behalve fotomateri aal. afkomstig uit zijn eigen streekmuseum en het stadsar chief. bevat het voornamelijk persoonlijke herinneringen van bekende Vlaardingers aan feeste lijke evenementen die in de loop der jaren in de stad hebben plaatsgevonden. Van Lier maakte van de gelegen heid gebruik namens het voltalli- officielê receptie ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Stichting Nationale Gedenk dagen Vlaardingen. Vlaardingen Er komen verkeerslichten en fiets paden op de Schiedamsedijk en de Juliansingel in Vlaardingen. Het voorstel van het college van bur gemeester en wethouders moet nog wel in de ge meenteraad behandeld worden, maar niemand twijfelt aan een goede afloop. Vorig jaar al is de kruising Schiedamsedijk/ Juliana- singel gereconstrueerd. Direct ook werd de wens geuit om de verkeersafwikkeling op de kruising te beveiligen door verkeerslichten. Het kruispunt staat bekend als één van de gevaar lijkste in Vlaardingen. Het college stapte onlangs naar de staatssecretaris voor verkeer en waterstaat met het verzoek om subsidie. Drs.J. Scherpenhui- zen (VVD) kwam inderdaad met geld over de brug en de gemeente kan nu, als de raad akkoord gaat, binnen afzienbare tijd de verkeerslichten plaatsen. Het is eveneens de bedoeling om fietspaden aan te leggen op de Schiedamsedijk. Het stadsbestuur wil de eigenlijk niet dat de brommers en fietsers ge bruik maakten var de Schiedamsedijk in verband met de smalle doorgang, maar de fietsers en brom fietsers negeerden het verbod massaal. De omlei ding vla de Parkweg voldeed niet. De weg wordt door gemeentewerken nu zodanig aangepast dat de brommers en fietsers zonder al te veel problemen gebruik kunnen blijven maken van de Schiedamsedijk. Voor de reconstructie moet de gemeenteraad nog het licht op groen zetten. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen is ernstig ver ontrust over de lozing van verontreinigd afvalwater door bet Rotterdamse bedrijf TiofineDe voorwaarden, die bij het verlenen van de lozingsvergunning aan Tiofine zijn gesteld, moeten onverkort worden gehandhaafd, schrij ven burgemeester en wethoudersin een brief aan de minis ter van verkeer en waterstaat „Het ziet ernaar uit dat rijkswaterstaat onzorgvuldig met die afspraken is omgesprongen", zei wethouder Bas Gou driaan gisteravond tijdens een vergadering van de raads commissie voor stadsontwikkeling en milieu. De acties van milieu-organisatie Greenpeace tegen de lozingen van Tiofine hebben de gemeente gealarmeerd. Het bedrijf had vorig jaar al een plan in moeten dienen, waarin beschreven staat hoe het afvalwater vanaf augus tus 1987 wordt gezuiverd. In een onlangs ingediend plan staat, dat Tiofine pas in 1998 wil beginnen mei de zuive ring van het afvalwater, dat zwavelzuur, ijzerzouten en zare metalen bevat De gemeente vindt dat uitstel ontoelaatbaar. „Niet uitge sloten mag worden dat een deel van de verontreiniging via de Nieuwe Waterweg in de Vlaardingse havens te rechtkomt", schrijven B en W. „De problemen van de bela ging van verontreinigd havenslib achten wij genoegzaam bekend. In het belang van een goed milieu moeten de voor waarden aan Tiofine worden gehandhaafd." Schiedam De FNV afdeling Schiedam is er veel aan gelegen volgende week woensdag De Blauwe Brug vul te krijgen. Poli tici van zeven partijen zijn die middag in Schiedam om de hoofdlijnen van hun partijpro gramma's voorde komende jaren te verdedigen tegenover de FNV meerjarenvisie» die is neergelegd in 'Kiezen voor nieuwe kansen'. De FNV heeft in overleg met de werkgroep uitkeringsgerechtig den gekozen voor een middagses sie (14.00 uur), 'omdat velen 's avonds niet voor de buis zijn weg te slaan'. Plaatselijk vakbonds voorzitter Aad Schipper voert verder aan dat vergelijkbare bij eenkomsten in de regio wel in de avonduren worden gehouden. Dat rechtvaardigt volgens hem de afwijkende Schiedamse aan pak. De bijeenkomst wordt ingeleid door FN V-secretaris van het hoofdbestuur Henk Muller. In het forum zitten: F. Moor (PvdA), E.J. Veenstra (VVD),B. van Ojek (PPR), H. Vcddema (EVP), F. Biesboer (CPN) en als enige plaatselijke politicus Bart de Lee- de (PSP). Het CDA laat verstek gaan en D66 moet nog een fo rumlid aanwijzen. De organisatoren willen er een groots gebeuren van maken. Schiedammers zullen met een huis-aan-huis verspreide folder worden opgeroepen naar het wijkgebouw te komen. „We geven de mensen dit keer geen gencht stemadvies. Aan de hand van ons vergelijkend on derzoek op hoofdpunten kunnen de mensen zelf wel bepalen wel ke partij het best bij hen past", al dus Aad Schipper. Hij laat overi gens wel doorschemeren dat 'een arbeiderspartij' het meest opkomt voor de belangen van arbeiders en werklozen. De vier organisatoren voor het FNV-gebouw; van links naar rechts Gerard Hogenboom (voorzitter werkgroep uitkerings- gerechtigden), Peter van de Ree (secretaris FNV), Aad Schipper (voorzitter FNV) en Jaap de Jon-1 ge (secretaris werkgroep uitke- o ringsgerechtigden). s Een pentekening van de 'Mo len van Post' in de Babberspol- der aan de Poldervaart op de grens van Schiedam en Vlaar dingen. Vlaardingen Het Streekmu-, seum Jan Anderson heeft zater dag en zondag ter gelegenheid, van het landelijk museumweek-^ eind een tweetal tentoonstellin gen binnen de poorten. Behalve de expositie Tn de oude Gaper' over de Vlaardingse dro-- gist zijn er onder de titel '25 jaar. spiegel op Vlaardingen' penteke-* ningen. van de kunstenaar PauL Westerdijk te zien. Deze zal te-" vens een demonstratie verzorgen over het maken en inwassen van" stadsgezichten. Verder zijr» er demonstraties van schilderkunst uit Hindelopen, caliigrafie (schoonschrijven), glasgraveren en schoenmaken. Het Streekmuseum is op beide dagen geopend van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Schiedam Henk Salari wordt binnenkort afgekeurd voor het spelen van betaald voetbal. De voorstopper van SVV ontving deze onheilstijding vanochtend van dokter Ben van de Bosch, na dat men eind vorige week in het 3t Franciscus-ziekenhuis z'n ge kwetste knie had onderzocht Het gewricht, waaraan de 26-jari- ge semi-prof al tweemaal werd geopereerd, is dusdanig bescha digd, dat voortzetting van een carrière ten koste zou kunnen gaan van zijn gezondheid. Salari heeft bij SV zes jaar onder con tract gestaan en was dit seizoen als aanvoerder de opvolger van Leen Wamaar. Schiedam Aan het Herenpad in Schiedam stkken onverlaten een bankstel, dat tegen de muur van supermarkt Bas van der Heijden stond, in brand. De brandweer moest er aan te pas komen om het brandje te blussen. De pui van de winkel liep forse schade op. De politie heeft geen spoor van de daders.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1