In Schiedam was het een struikplantdag HET WAAIGAT Parkeren blijft SP dwars zitten Margriet muziek- tempelop tweede Orkestrale massief grenen hoogslaper ■«■iMliMatMilMMMI IMRHGS DASBLAD SGHIEDAMSCHE COURANT UWE WATERWEG COÜIUNT VIER JAAR WERK AAN DE WELVAART Stedelijk Museum beoordeelt kunst RemiPoppe: 'Hele rib uit uw lijp Jpop Vos werkt ahn come-back Op heterdaad betrapt Schiedamse weg .afgesloten Tender ontdekt door de Steeg Rookschade Visafslag Deze massief grenen hoogslaper biedt u de mogelijkheid tot kombineren. Waai eens aan....dan laten wij U de veie mogelijkheden zien. BS^yosjL rrm n nmnnacjil Markt 57 - Vlaardingen - telefoon 010-343685 Paroba's in Beatrix- park WATERWEG VKDDAG 11 APE1L 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 3S2066, 350557 - sportredactie: 345209. Vlaardingen De fractie van de Socialïstiese Partij (SP) is weinig in genomen met het antwoord van het college van burgemeester en wet houders over de afgezonderde parkeerplaatsen voor de wethouders en de "burgemeester. Het college acht de privé-parkeerplaatsen nodig vanwege de veiligheid van de personen en de bescherming van de au to's. Schiedam De Margriethal zal over twee weken weer voor één avond omgetoverd worden tot muziektempel. Op zaterdag 26 april ge ven de vijf harmonieorkesten, die Schiedam rijk is, in de sporthal voor het tweede achtereenvolgende jaar een presentatieeoncert. Net als vorig jaar is het concert Orkestrale gedoopt, alleen staat er logi scherwijs nu ae aanduiding '86 in plaats van '85 achter. De plannen voor het evenement, dat afgelopen jaar een succesvolle première kende, zijn ontstaan uit de commissie harmonieorkesten. belangstel- >ied volgens iet, werd be- Omdat de publieke ling op harmoniegebied deze te wensen overliet, keken of er wat meer activiteiten ontplooid zouden kunnen wor ded. De commissie neemt onder meer de organisatie van de kof- Ceconcerten In het Passage Thea ter op zich. Ongeveer zevenhonderd mensen kunnen over ruim twee weken vanaf acht uur 's avonds genieten van hetgeen de vijf harmonieor kesten, te weten Wilton-Fije- noord, OBK, Ambrosius, Harpe Davids en Sint Radboud ten ge hore brengen. Het programma begint al direct met een primeur voor Neder land. Als opening spelen de or kesten gezamenlijk 'Hymne 1962' van Bob Vos. Voorheen is dit werk alleen door beroepsorkes ten, zoals de Marinierskapel, uit gevoerd. Verder krijgt het pu bliek een voor-elk-wat-wils- menu voorgeschoteld, waarin bij voorbeeld het door de Ameri kaanse zanger Barry Manilow bek'end geworden nummer Co- pacabana is opgenomen. De kaarten voor dit concert rijn nu reeds te -verkrijgen bij de WV-Scbiedam en bij de deelne mende orkesten. Ze kosten 3,50 gulden. y y Vlaardingen De Vlaardingse cabaretier in ruste Joop Tessers, beter bekend onder zijn arties tennaam Joop Vos, werkt aan een come-back. Maandagavond speelt hij met pianist Gerard Tombroek een eerste try-out van zijn programma Vallen en Op staan in het Vlaardingse café d'Oude Stoep. De titel van het programma is veelzeggend. Vos probeerde ja ren geleden al om met zijn pre tentieloos amusement de grote podia te bereiken. Veel verder dan een enkele voorstelling in de Stadsgehoorzaal brachten die noeste pogingen hem niet Het af gelopen jaar werd Vos echter kozen tot de echter ge- igse prins heeft hij Viaarding carnaval en sedertdien heeft hij de smaak weer te pakken. Zijn de reacties maandagavond in d'Oude Stoep goed, dan wil de 48-jarige Vlaardinger opnieuw de sprong naar het grotere werk wa gen. Zijn begeleider heeft daar mee al de nodige ervaring. Tom broek was de orkestleider van De kleine parade van Wim Sonne- veld en werkt met mensen als Ben Cramer, Wim Koopmans en Sïeto Hoving. Vos heeft veel lied jes .geschreven en heeft in eigen beheer drie bundeltjes vol ge- dacbtenkronkels en woordspe lingen uitgegeven. De voorstelling in het café aan de Smalle Havenstraat begint om negen uur. Schiedam De Schiedamse po litie heeft gisteravond om tien uur een 25-jarige Schiedammer op heterdaad betrapt De man had ingebroken in een autohan- del in de Couwenhovenstraat, Hij werd buiten door de politie opge wacht. De eigenaar van de zaak had de man door een kapotte ruit aan de achterzijde van het bedrijfspand naar binnen zien gaan. Vlaardingen In verband met •de aanleg van een nieuw hoofdri- jöol zal het gedeelte van de Schie- jlamseweg tussen het Verploegh .Chasséplein en de Callenburg- straat vanaf aanstaande maandag 'voor het doorgaande verkeer af gesloten zijn. Dat gebeurt voor een periode van twee maanden Het verkeer wordt omgeleid via Öe route Binnensingel-Juliana- laan -Schiedamsedijk-Hoflaan. Het dagelijks bestuur van de gemeente is bang dat de voertuigen door boze bewoners worden vernield en bekrast. De auto's wore u geparkeerd op de afgesloten binnenplaats va stadhuis. Het hek kan via afstandbediening gt .pend en gesloten wor den. De kosten voor die aanpassing bedroegen ruim 7500 gulden. „Het gewoon op een algemene, vrije parkeerplaats gaan staan, zoals alle mensen doen die op het stadhuis werken, zou natuurlijk de oplos sing zijn geweest", schrijft de fractievoorzitter van de SP, Remi Poppe, aan het stadsbestuur. Daar zou den de auto's van het college niet herkenbaar rijn geweest aan het bord 'alleen vergunninghouders'. Het bedrag, dat is gebruikt voor de aanpassing, is opgenomen in de begroting voor het jaar 1986. Dat heeft het college de SP ook laten weten. Remi Pop pe is h et met die opstelling niet eens: „Dat dit bedrag al op de begroting stond voor 1986 onder de post 002.02 voor het stadhuis is wel erg ver gezocht Im mers, dit bedrag is door de raad bedoeld als post al lerhande voorkomende onderhoudswerkzaamhe den. Nu heeft u dit bedrag vrijwel geheel opgesou peerd voor uw eigen belang. Dat is niet de bedoeling van de raad geweest, durven wij testellen". De SP blijft op het standpunt staan dat de leden van het college de aanpassing voor hun eigen rekening moeten nemen. Bij een afschrijving over vijf jaar dat een jaarlijkse last betekenen van 249,50 gulden per lid van het college. Remi Poppe vol ironie: „Na tuurlijk, een hele rib uit uw lijf'. u Meeste 65-plussers in regio Waterweg Schied am Vlaard ingen Maass- luis Uitgezonderd de grote steden Rotterdam en Den Haag hebben in de provincie Zuid- Holland alleen Leiden en Dor drecht meer 65-plussers dan Schiedam. Vlaardingen staat vijfde op de lijst, na Delft. Dat betekent dat de agglomeratie Waterweg het meest vergrijsd is. - 7 Het provinciaal bestuur heeft alle cij fers op een rij gezet (Rotterdam en Den Haag worden apart behandeld). Hierbij zijn de gegevens gebruikt, die de provinciale planologische dienst per 1 januari 1985 had. Dordrecht komt op 14.721 inwoners van ouder dan 65 jaar, Leiden op 13.702, Schie dam op 10.769, Delft op 10.648 en Vlaardingen op 9.725. In de midden moot verkeert Maassluis met 2.634 en ergens onderaan komt Maasland met 500 bejaarden. De notitie van de provincie is in Schiedam en Vlaardingen echter ver bieden ook op een evenredig deel van de overheidssubsidie aanspraak kun nen maken. De vergrijzing blijft toe nemen, maar er komt minder geld los uit Den Haag. Schiedam is naarstig op zoek naar de 'witte vlekken' in het flankerend ou derenbeleid. Door aan te geven welke voorzieningen nodig rijn hoopt men de provincie te overtuigen, dat bezui nigen niet kan en niet mag. Er is on der meer een enquête aan de gang naar de warme-maaltijdendienst. Om het flankerend ouderenbeleid in Vlaardingen te ondersteunen zoekt de stichting Raad voor het Ouderen werk vrijwilligers. Bij maaltijdvoor ziening en dagopvang zijn iedere dag weer veel mensen nodig. Met het be staande team kan het beleid niet uit de verf komen en aanvulling is dan ook dringend gewenst Ouderen die niet .meer-.zelf koken krijgen hun warme maaltijd thuisbe zorgd. Voor het bezorgen zijn mensen met een auto nodig, die bereid zijn tussen 11.45 en 13.00 uur een paar rondjes te rijden. De vergoeding voor hun diensten bestaat uit een compen satie van de benzinekosten en een vergoeding voor de slijtage. Veel ouderen komen nog niet aan merking voor permanente opname in een verzorgingstehuis, maar rijn overdag wel in deze centra te vinden. Om de mensen te halen en te brengen rijdt er een speciaal buqe waarvoor de stichting wat aanvulling op de be manning zoekt. Het busje rijdt 's mor gens van 8.30 tot 9.30 uur en 's mid dags van 15.30 tot 17.00 uur. De raad voor het Ouderenwerk wil een ochtend- en een middagploeg sa menstellen omdat veel mensen niet de hele dag de gelegenheid hebben. Er zijn zowel chauffeurs als helpers nodig. Wie meer informatie wil of zich wil aanmelden, kan dat doen bij de Raad voor het Ouderenwerk, Oosthavenkade 44, telefoon 601500. Zeilboot De Welvaart wordt met een zware kraan van het binnenplaatsje afge takeld. Vlaardingen Johan en Klaas den Breejen zagen gisteren een lang gekoesterde wens in vervulling gaan: hun zeilboot De Welvaart, het produkt van vier jaar moeste arbeid, werd in de Willem Beukelszoonstraat in de touwen gehesen om te water te worden gela ten. De broers, die ruiterlijk toegeven zeilfa- naten te zijn, hebben de laatste jaren vrijwel al hun vrije tijd in de bouw van de elf meter lange en acht ton zware houten boot gesto ken. Werken tot middernacht was voor hen eerder regel dan uitzondering. De boot, die met bescheiden financiële mid delen op een binnenplaatsje is gebouwd, werd gistermiddag met behulp van een hijs kraan op een oplegger getild en vervolgens naar de Wilhelminahaven vervoerd. Met hun ouders varen de jongens binnen kort voor een proeftocht door de Nederland se wateren. Voor de zomermaanden hebben Johan en Klaas zichzelf een pretentieuzer doel gesteld. Ze willen met De Welvaart naar Zweden varen. Een deskundige op het gebied van zeilsche pen van dit kaliber heeft de waarde van het vaartuig desgevraagd op ongeveer 200.000 gulden geschat Schiedam/Vlaardingen De Tender begint school te maken. Bij de opening van het jazzcafé in het Passagetheater zei wethouder Posthoorn destijds dat de Tender een begrip moest worden in Schiedam en inderdaad zit er na een moeizame start nu weke lijks op donderdagavond een be hoorlijk aantal toeschouwers; en daar blijft het niet bij. De Tender is ook door Vlaardingers 'ont dekt' en niet zomaar vlaardin gers, maar bezoekers van het cul tureel café De Steeg. Nu kan de Tender niet meer stuk. Want het Steeg-publiek staat bekend als kritisch: het gaat alleen naar wat smaakvol en verantwoord is. Gisteravond traden J.C. Tans the Rockets in de Passage op, een tienmansorkest waarvan enkele leden ook met Willem Breuker samenspelen. Het was zo goed, dat zelfs een bezoekster dacht Breuker zelf te ontwaren. „Oh, komt Freek de Jonge nou ook nog?" zei een ander, verbaasd dat Passage het optreden zo 'geheim' had weten te houden. Het enerverend concert inspi reerde de Schiedamse muzikant Rob Bakker later tot een piano solo. Dat was na afloop van het Tender-concert, op een andere plek: in het jonge jazzcafé The Ditch aan de Korte Haven. Schiedam Dankzij oplettende buurtbewoners heeft de brand weer gisteren in de Da Costa- straat kunnen voorkomen, dat er grote schade werd aangericht De bewoner had zjjn woning verla ten, maar was vergeten dat er nog een pan op het vuur stond. ,Toen omwonenden rook uit het huis zagen komen werd direct de brandweer gealarmeerd. De be woner kon later tot rijn tevreden heid vaststellen dat er slechts rookschade was. Schiedam De Schiedamse Molendagen krijgen er dit jaar een attractie bij. Bezoekers van het evenement kunnen op zaterdag 24 mei op de Vis markt net als vroeger een visafslag gadeslaan. Zeeverkenners van het zeeka- detkorps Jacob van Heems- kerek zullen de vis met een een schoener aanvoeren, waarna deze aan de man ge bracht wordt. Een graafmachine is nog bezig om het veld te vergroten, Gorzen een educatieve tuin aanleggen. De piek ligt mooi, n: langs de Voorhaven. Op de achtergrond de Heilig Hartkerk en het tracé van de Deitadijk. «Vlaardingen/Schiedam Wel twaalf kinderen én wijkagent Teun van Vliet kwamen er gisterochtend in Vlaardingen aan te pas om de eerste boom te planten. Het boompje was niet zo zwaar, dus niet elke uit de mouw gestoken hand was nodigmaar de kinderen waren nu eenmaal razend enthousiast en dan krijg je dat Wijkagent Van Vliet hoefde al leen te zorgen dat het boompje recht in de grond kwam te staan, want het is zo vervelend voor men sen in een nieuwbouwwijkje, als rij nu al tegen scheve dingen moeten aankijken. De Van Kansbergenplaats, pas nieuw opgeleverd, kan best wat jong groen gebruiken. Vlaardingen had daarom de boomplantdag vooral geconcen treerd tn de Oostwijk. Het bleek dat niet alleen kin deren zo'n evenement prachtig vinden, want er wa ren bijna evenveel volwassenen de meesten zelfs beroepshalve: de schooljuf uiteraard, en cok werk nemers van de plantsoenendienst, die een oogje in het zeil hielden. Er deden leerlingen aan mee van de Doorloper, de Beukenhof en de Van der Schaar- sehool. Later op de dag was het ook in andere wij ken raak. Er stonden 's ochtends op de Van Kinsbergen plaats en omgeving al twintig bomen in de grond, toen in Schiedam het eerste plantje nog moest arriveren. In scholieren uit de allebei de Waterwegsteden was de happening om de Buitensiuis en half tien geprikt, maar Schiedam zat weer met z'n befaamde kwartiertje, dat deze keer meer dan een half uur werd. Het bleek dat het geboomte op een verkeerde plek was bezorgd. Na een hele poos wachten kwam eindelijk een geel karretje van de plantsoenendienst over de Deitadijk aan tuffen .daar lag inderdaad wat op, Geen bomen overigens. Schiedam hield het op de bobmplantdag bij strui ken. Biologieles Dat vinden wij mooier", verklaarde Arie Vos na mens gemeentewerken Schiedam. Terwijl groep 8 van de Gorzenschool op de kade langs de Voorha ven stond te wachten tot het gele karretje de Bui tensiuis passeerde, legde Vos uit daT er op een vers omgeploegd veldje langs het wa tuin moet ontstaan. Schooltuin' bij de Gorzenschool zelf, naast het GTB-terrein en toen ging het wél om bomen. Sprietje De commissaris der koningin, Sehelto Patijn, kwam in Maasland een boom planten op het complex van voetbalvereniging MW'27. „Is dat nou een eik? Wat een dun sprietje!" zei één der scholieren onder het toeziend oog van burgemeester Mieke Bloemen- daal, wethouder Chris Keijzer, gemeentesecretaris Arnold Vogelaar en Hans Poot van gemeentewer ken. De schooljeugd plantte in het sport- en recreatie park nog dertig notenbomen en tamme kastanjes. Ook elders in Maasland werden er bomen geplant Aan de Meresteïjn staan er in de plaats van de re centelijk omgezaagde gezonde appelbomen nu 22 amberbomen. De omgezaagde zieke iepen aan de Diepenburch- straat zijn vervangen door esdoorns. Dat zijn er slechts negen, ongeveer de helft minder dan voor heen. Mr. Patijn, die 1500 gulden meebracht voor de aanschaf van plantmateriaal, nam ook nog een kijk je aan de Reynbolt van Maeslantstraat en Prinses Irenelaan. Daar werden respectievelijk zeven pru nussen en zes Hongaarse eiken geplant. educatieve den het niet. De nieuwbouw op de Van Kinsbergenplaats in Vlaardingen kan best wat jong groen gebruiken. Enthousiast gingen gisteren boompjes de grond in. Wijkagent Teun van Vliet hielp een handje mee. Schiedam Ter gelegenheid van liet Na tionale Museumweekend houdt het Stede lijk Museum zaterdag een kunstspreekuur. Het is de bedoeling dat iedereen die thuis een bijzonder kunstwerk heeft, dat door kenners kan laten beoordelen. 22j kunnen uitsluitsel geven over de vraag of iets van waarde is, hoe oud iets is en wie de maker zou kunnen zijn. Van 12.00 tot 15.00 uur rit ten ae Kunstkenners voor het publiek klaar. Zondag geeft mr. AJ.S. Douma een lering over de Nederlandse Art Nouveau uit de jaren twintig en Art Deco uit de jaren vijf tig, Die lezing begint om 14.30 uur in de aula van het museum aan de Hoogstraat. Ook Douma beoordeelt meegebrachte kunstvoorwerpen uit de besproken perio de*» Er wordt straks biologieles in de open lucht gege ven. De plek ligt ideaal, net buiten de woonwijk, m2ar op een paar minuutjes afstand van de Gorzen- school en vanaf de Sint Willibrord ussehool is het ook aan te lopen. Wandelaars op de Buitensiuis of de Deitadijk kunnen ervan meegenieten. „Het was eerst de bedoeling dat hier parkeerplaat sen zouden komen", aldus Vos, „maar toen dachten - wij: zoveel open ruimte is er in dè wijk niet, laten wij hier iets aardigs voor kinderen doen". Er komen allerlei plantjes te staan, van de meest uiteenlopen de soorten. Het staat alleen zo aardig om er ook wat opspringend groen tussen te zetten/ voor het con trast, en daarom werd voor 'struiken gekozen: Spaanse aken, ofwel veJdesdooms.Bomen zouden te hoog rijn, vanwege de schaduw die dan over de tuin geworpen wordt", vertelde Vos. En hij was net uitgesproken, of de kinderen konden eindelijk de struiken van het gele karretje in ontvangst nemen en naar de sleuven slepen om ze in de grond te zet ten. 's Middags kreeg de struikplantdag een vervolg 00 009 SSBBB Skandinavisch grenen meubelen Schiedam In het Beatrixpark in Schiedam ver zamelen 250 scouts uit Vlaar dingen, Maassluis en Schiedam rich om mee te doen aan de paroba- wedstrïjd Unis- cout Zaterdag middag 12 april nemen scouts het in een sportief treffen op tegen elkaar. Paroba's rijn patrouilles van verkenners, rondes van pad- vindsters en bak ken van zeever kenners. Vanavond al wordt het kamp opgebouwd. Er is dan ook een pos- tenspel met dart gooien, touwtrek ken, paalwerpen, boomzagen, skilo pen en ringste ken. Zaterdag .spelen de activiteiten zich grotendeels buiten het kamp af. Het thema is dan -ontwikke lingshulp en de jongelui moeten dan medische en materiele $iulp verlenen. De win naar van de wed strijd mag mee doen aan de lan delijke finale.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1