Linkse samenwerking stuit op 'revolutionair' Poppe 't Maakt niet uit, als Theo lakkers naar Helvoet gaat Uitnodiging PvdA voor 1 mei wekt verbazing Bulva krijgt duidelijkheid HET WAAIGAT VLAARDING8 BISBIfiS eCHIEOAMSCHE COURANT NIEUWE Iff EI1IS COURANT Bert de Vries toont begrip PvdA praat niet met CDA en VXD Opa's en Oma's in de school banken Tribune lacht en rekent Commissie milieu in Maassluis Sint Jozef op agenda Raad bespreekt verkeersplan MÊÊÊÈ Strenge controle Hand klem Romantische geloogd grenen meubelen uit Denemarken erm QjBamsaij □WATERWEG DONDERDAG 17 APRIL 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110,3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-343229, 352066, 350557 - sportredactie: 345209. Vlaardingen De dag van het openbaar onder- wijs werd op de Boem- rang in Vlaardingen wel i op een heel speciale ma-1 nier gevierd. Nu eens waren niet de ouders uit- fenodigd om een kijkje te omen nemen op de f school van hun kinderen, maar de opa's en oma's. Vol trots lieten de kinde- ren aan hun grootouders I de school zien. De oude-1 ren konden slechts con stateren dat het er tegen-1 woordig heel wat anders f aan toe gaat dan vroeger. Toen zat men keurig rij 1 aan rij, de jongens en 1 meisjes apart Nu is het heel anders. De kinderen krioelden gisteren door I elkaar en maakten de grootste lol. Het initiatief sloeg zo aan 1 dat zelfs een. team van het Jeugd-joumaal opna-1 men kwam maken. De opa's en oma's ver maakten zich uitstekend op de Boemerang. Revolutionair Poppe: afgehaakt Overeenstemming in college-besprekingen Maassluis De gemeente Maas sluis krijgt een aparte comissie voor milieuzaken. Dat is één van de meest opvallende resultaten van de college-onderhandelin gen, De WD is tegen het instel len van een aparte commissie, maar de PvdA en het CDA druk ten de eis er tijdens de onderhan delingen door. De binnen vier maanden te in stalleren commissie volgens arti kel 61 van de gemeentewet krijgt de status van commissie van ad vies en bijstand. In de commissie hebben raadsleden en deskundi gen van de bewonersgroepen zit ting. Alle vertegenwoordigers hebben stemrecht Beslissingsbevoegdheid krijgt de commissie echter niet In nog maar heel weinig gemeenten in Nederland hebben een aparte commissie milieuzaken. Tijdens de onderhandelingen werd ook overeenstemmening bereikt over het voorlichtingsbe leid van de gemeente. Burge meester Hans van Es raakt die post kwijt Een wethouder, wie moet nog worden ingevuld, neemtdie taak van hem over. Maassluis„Zo druk heb ik het zo nog nooit gezien op een CDA- bijeenkomst in onze stad." WO van Dinter glunderde van trots. Bert de Vries, de fractieleider van de christen-democraten in de Tweede Kamer, lokte meer dan honderd belangstellenden naar ontmoetingscentrum Konings hof. Hij sprak daar ondermeer over de rol van de socialisten in de sa menleving en de actuele politiek. De Vries hield de aanwezigen nog eens voor dat de huidige coa- Schiedam Wethouder Zijde veld heeft besloten de renovatie van de 213 Sint Jozefwoningen in Sc hied am-West op te voeren op de agenda van de commissie stadsvernieuwing, die vanavond bijeenkomt in het stadhuis. De bewoners verkeren in onze kerheid, nu zij een plan hebben afgewezen omdat er geen ver vanging van de aluminium kozij nen in opgenomen was. Hoe het nu verder moet, wordt in de com missie bespreken. litie inzet van de verkiezingen is en dat het beleid ook na 21 mei moet worden voortgezet De reacties uit de zaal hadden niets met de inleiding van de christen-democraat te maken. De burgers van Maassluis wilden al les weten over de kleine crimina liteit, kruisraketten en vakantie geld en de bodemverontreini ging. Bert de Vries toonde begrip voor de problemen, maar kon ook geen pasklare oplossingen geven. Wil van Dinter, in het da gelijks leven de secretaresse van Bert de Vries, leidde de discussie- De Vries, die Van Dinter steevast aansprak met 'Mijn Willenden', kreeg niet echt moeilijk en kon slechts concluderen dat de bezoe ker van de bijeenkomst het be leid van het CDA van harte on dersteunen. Op één bezoeker na dan, want Leen Lucaidie, lid van de PvdA, waagde een poging om De Vries onder druk te zetten, maar slechts hoongelach viel hem ten deel Aanwezig ook oud-rainister Pie- ter de Geus, woonachtig in Maas sluis en tegenwoordig werkzaam bij TNO. Hij onderhield zich na afloop langdurig met De Vries. Het is een publiek geheim dat De Geus graag terug wil keren in een volgend kabinet Maassluis De gemeenteraad van Maassluis praat tijdens een extra raadsvergadering op don derdag 24 aprü over het ver keerscirculatieplan voor de bin nenstad. Het plan wordt momen teel in de raadscommissies be sproken. Vlaardingen PvdA, D66 en klein links moeten het bij de onderhandelin gen over een links programcollege in Vlaardingen verder zonder de SP doen. Niet helemaal on verwacht haakte Remi Poppe gister middag af, omdat de andere partijen niet de zeven 'honderd procent-punten', de zeven keiharde-eisen- van de Socialistiese Partij zonder meer wilden onderschrij ven. Onderhandelen over die punten wees Poppe af. „Zijn revolutionaire visie zou lei den tot ingrijpen van hoger hand," zei CPN'er Flip Koudstaal .over Poppe. De SP'er vertelde zijn bekende verhaal, dat de ge meente niet de bezuinigingen die het rijk oplegt moet verhalen op l ::-T, AA Vlaardingen De PvdA gaat niet in op de uitnodiging van het CDA om met de VVD gedrieën over een breed college te praten. Dat gesprek zou vanmiddag plaatsvinden, maar CDA en VVD vinden dat het geen zin heeft om zonder de PvdA toch maar om de tafel te gaan zitten. De socialistische onderhandelaars zijn wat verbaasd over de in vitatie van de christen-democraten. Kees van der Windt „Onze leden hebben vrijdagavond nog besloten, dat wij niet met VVD en CDA samen mogen praten. Het CDA weet dat" Van der Windt speelt het verwijt terug, dat het CDA de PvdA steeds maakt. „Die partij moet zich wat royaler opstellen," heeft CDA'er Aart Kool herhaaldelijk gezegd. „U herhaalt slechts wat u op 26 maari, bij het eerste gesprek al hebt gezegd," schrijft de PvdA in antwoord op de uitnodiging. „Van enige verruiming in uw standpunt is geen sprake." CDA en WD blijven buiten de onderhandelingen. „Wij wach ten maar rustig af," zegt WD'er Jan van Hemert, in de weten schap dat na het afhaken van de SP de kansen op een links meerderheidscoUege ook verkeken zijn. Brouwer wel degelijk kandidaat-wethouder de burgers. „Er valt hier niets meer te halen," zei hij. „Met een linkse meerderheid heeft Vlaar dingen de kans voorop te lopen in het verzet tegen het landelijk be leid. Vlaardingen moet maar een heel lastige gemeente worden." Op de tribune werd zachtjes gela chen en voorzichtig gerekend, toen Poppe zijn eisen op tafel leg de. De winsten van het GEWB, die in de miljoenen guldens lo pen, terug naar de gebruikers, parkeermeters en -automaten af schaffen omdat die toch nergens toé"dienen, alleen huurwoningen in de sociale sector bouwen, on middellijk beginnen met het on derhoud aan gemeentewoningen. Zo had de SP zeven eisen, waar zij geen streep op wilden toege ven. Waarmee Poppe, vond Arnold van Kalken, een historische fout maakte. „De ben daar teleurge steld over," zei de PSP'er. „Wij laten hier een kans liggen." En Kouds taal verweet de winnaar van de verkiezingen, dat hij bang taken. was om vuile handen te m; Het overleg was kansloos. „Er zijn best onderdelen waar over te praten valt Maar u kunt van ons niet vragen de volle zevenhon derd procent te slikken," zei IJs brand van der Velden namens de PvdA. „Het is duidelijk dat de SP op zijn eigen wijze verder wil en niet met ons samen. Onze conclu sie is dat de SP zich isoleert en zich daarmee buiten het college plaatst" Van der Velden vond dat de overgebleven partijen maar ge woon zonder de SP verder moes ten gaan, ondanks het feit dat zjj een minderheid in de gemeente raad vertegenwoordigen: 14 van de 35 zetels. Poppe was duidelijk niet teleur gesteld over het vroege slot van de gesprekken. „Als de PvdA niet wil meewerken om van Vlaardingen de lastigste gemeen te van Nederland te maken, dan kan er toch geen links college worden gevormd." Hij kondigde aan een progressiever PvdA-be- leid krachtig te zullen steunen. „Maar," klonk het wat gezwollen, „wij laten ons geen wapens uit handen nemen." Bulva neemt van meneer en mevrouw Van Zanten de 420 handtekenin gen in ontvangst. Vlaardingen Er kan geen onduidelijkheid meer over bestaan: er komt een onderzoek naar het openstellen van de busbaan over het Landje van Chardon. B en W hadden dat al besloten, maar voor de ze kerheid liet Jan Bulva gisteravond de gemeenteraad zich er nog eens over uitspreken, door een initiatiefvoorstel in te dienen. De WD'er nam voor aanvang van de vergadering 420 handtekenin gen in ontvangst, die meneer en mevrouw Van Zanten onder bewo ners van de Oranjewijk hadden verzameld. Die bewoners vinden dat de busbaan moet worden opengesteld. „De mensen vinden het een er gernis," aldus mevrouw Van Zanten, „dat zij elke keer twee kilometer" om moeten rijden om de wijk uit te komen. In geval van ramp is er maar één uitweg." PvdA'er Gerard Boender noemde het initiatiefvoorstel van Bulva, „puur plagiaat". Hij zag daarin opmerkingen terug, die hij en zijn frac tiegenoot Willem Kwakkelstein in het verleden in de gemeenteraad hebben gemaakt Maar inhoudelijk had de PvdA geen bezwaren te gen het voorstel van Bulva, dat door het overgrote deel van de raad werd gesteund. Vlaardingen Binnen de Vlaardingse CPN en PSP is verbaasd en enigszins verontwaardigd gereageerd op de uitnodiging van de PvdA voor de viering van de eerste mei in het club huis van de socialisten, de Nivon-boerderij. Via een brief hebben de besturen van de beide kleine linkse partijen, die in samenwerking met de VLaaraingse vredesbeweging elk jaar een eigen 1-meiviering houden, de PvdA hier van op de hoogte gesteld. De twee partijen verwijten de PvdA via de in een advertentie gepubliceerde uitnodiging de indruk te hebben gewekt, als zou het hier om de enige 1-meiviering gaan. „Wij menen hierin een bevestiging te zien van de reeds eerder gesignaleerde minachting voor de zogenaamde linkse splinterpartijen, waar mee toch vanuit jullie beginselen enige affini teit verondersteld mag worden", zo vermeldt het schnjven van de PSP aan het bestuur van de PvdA. Beide partijen laten weten geen gehoor te zul len geven aan de uitnodiging. Welzijn ze bereid op korte termijn met Vlaardingens grootste partij rond de tafel te gaan zitten om over een gezamenlijke 1-meiviering te praten. Vooralsnog blijft alles bij het oude: twee feesten dus. Het programma van CPN/PSP en vredes beweging in zaal De Harmonie vermeldt onder meer optredens van The Amazing Stroopwa fels, een Turkse groep en een countryband. Verder zullen diverse sprekers aan het woord komen. .Het Nivon doet, vanwege de activiteit op de el- gen boerderij, dit jaar niet mee aan de Schie- damse 1-meiviering. Maassluis De politie van Maassluis gaat har der optreden tegen foutparkeerdem op de woonerven van de Hagedoom, Wegedoom en Esdoorn. Steeds vaker worden de auto's steeds vaker buiten de parkeervakken neergezet. Vooral in het weekeinde is de overlast voor de bewoners hinderlijk. De politie wijst er nog eens op dat op de par keergelegenheid bij scholengemeenschap Ko ningin Juliana voldoende plaats is. Via wegwij zere worden automobilisten in het vervolg ge wezen op die extra parkeermogelijkbeid. Maassluis Een 24-jarige werknemer van Key en Kramer is gewond geraakt toen hij met zijn hand tussen het wiel en de rails van een coatingmachine bekneld raakte. Na behande ling in het ziekenhuis kon de man naar huis. Schiedam Herman Posthoorn zou wel eens de nieuwe fractielei der kunnen worden van de PvdA. De aftredende wethouder komt dan in de plaats van Gé Brouwer, die zijn functie ter be schikking stelt, formeel wegens drukke werkzaamheden bij TNO, maar eigenlijk ook om de weg vrij te maken naar het wet houderschap. Brouwer, gisteren gevraagd of er aan de stroom van bedankjes nog eens een einde komt (Kuurd van der Veer weg als afdelingsvoor- zitter, Posthoorn weg als wethou der, Truus de Nijs helemaal uit de raad, Brouwer weg als fractielei der), zei dat er inderdaad een on gelukkige samenloop van om standigheden is. Maar er moet niets achter worden gezocht, zegt hij. Over de wethouderskandidaten van de PvdA kon Brouwer nog niets meedelen, ook niet nu er drie afgevallen zijn. „Drie?" vroeg hij. Posthoorn, De Nijs en hij zelf immers, omdat het bij TNO zo druk is? „Nee," aldus Brouwer, „alleen Truus en Her man. Ik ben zelf nog wel in. Ik heb de fractie alleen gezegd, dat ik er geen aanspraak op maak." Hiermee maakte Brouwer duide lijk, dat er een verschil is tussen 'willen bezitten'en 'graag willen'. Andere kandidaten voor de drie wethouderszetels, waar de PvdA naar streeft, zijn Chris Zijdeveld, Hans van Kleef en Jaeob Wiers- ma, al worden de laatste ook Hans Bakker, Ton de Vos en toch ook Aad Wiegman wel ge noemd. En enkelen van hen zou den ook als fractieleider in aan merking kunnen komen; dat Posthoorn het wordt, staat dus nog niet vast Brouwer is zes jaar fractieleider geweest Luub Hafkamp _Het gesprek, dat gisteravond zou plaatsvinden met de WD, werd uitgesteld, omdat de PvdA intem nog enkele punten op een rij moest zetten en de onderhande lingen met de WD daarom niet bevredigend zouden kunnen ver lopen. Het gesprek is door Joop de Jong (die in de jaren zeventig fractieleider is geweest-.) uitge steld tot in of na het weekeinde. Dan kan WD'er Gerard Ver- hulsdonk er ook weer bij' zijn. De PvdA beschouwt Luub Haf kamp als de belangrijkste WD- kandidaat voor een wethouders zetel. De van Rijnmond afkom- stige Theo Bakkers wordt min af meer gezien als reserve. In prin cipe maakt het dan ook niet uit, als Bakkers mocht worden be noemd tot burgemeester van Hellevoetsluis. Hij is ook hiervoor kandidaat, met onder anderen ex-Rijn mond-gecommitteerde Lex van der Jagt (PvdA). Hel voet heeft evenwel laten weten geen behoefte te hebben aan af dankertjes van Rijnmond. (ADVERTENTIE) De sfeer van geloogde meubelen is in onze verbouwde showroom te proeven. Naast de geloogde meubelen hebben wij ook blankgrenen meubelen, zoals o.a, bankstellen, eethoeken, wandkasten e.d. 00 03B BBBB0 Markt 57 - Hoogstraat 225 - Vlaardingen - Tel. 010-343685 ,S

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1