mmm oasbias Wellicht zes wethouders inVlaardingen Goudsbloem rockt around the clock Vredesbeweging roept op tot beter stemmen Jongeren kennen Wilhelmus amper BEHIiDAMSCKE EOURANI NIEUWE WATERWEG COURANT Voorverkoop valt tegen t.Ta Hulptelefoon: afscheid van Jaap Brouwer PvdA ziet geen blokkade voor afspiegelingscollege Korps Maassluis in volgende ronde Man met pistool in arrest Bewoners bundelen krachten Joegoslaven doen welles-nietes Kinderspelen geweldig leuk Opgeslotenwatersport bang voor ledenverlies Petticoats en paardestaarten 'w Gezin in pa niek ■WRÏÏRWEE t P6^0"3'3 redactie. Brede Havenstraa. 6. 3130 AC Vlaardingen. Postbus no, 3131 BO Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 435055? - sportredactie: 4355209, MAANDAG 5 MEI 1986 Maassluis De brandweerkorp sen uit Ouddorp en Maasdam hebben de provinciale brand weerwedstrijden gewonnen, die zaterdag werden gehouden in de Bloemenveiling West] and in Hcmselersdijk. De ploeg uit Mon ster eindigde op een gedeelde derde plaats; samen met de dele gatie van de Maassluisse brand weer, die derhalve ook mag mee doen aan de gewestelijke brand- weerwedstrijden in juni. MaassluisDe politie van Maas sluis heeft een inwoner van Rot terdam aangehouden die te diep in het glaasje had gekeken. De man had een bezoek gebracht aan het Turks-Nederlandse feest in De Kern in Maassluis. Nader onderzoek leerde dat de man ook een pistool op zak had. Daarop wera de man ingerekend door de politie voor nader onderzoek. MaassluisDe bewoners van de Noord Nieuwelandse Polder Zuid (NNPZ) in Maassluis heb ben zich verenigd in een werk groep milieuzaken, In de wijk is bodemverontreiniging geconsta teerd en om de contacten met de gemeente Maassluis en de lande lijke overheden goed te onder houden is de werkgroep samen gesteld. Enkele maanden geleden werd bekend dat het havenslib waar mee de polder in de jaren zestig is opgespoten 'matig verontreinigd' is. De mate van verontreiniging kan pas definitief worden vastge steld als de resultaten bekend zijn van het nader onderzoek in de Steendijkpolder. Voor die wijk is hetzelfde verontreinigde haven- slib gebruikt De bewoners van de wijk zijn in middels op de hoogte gebracht van het bestaan van de werk groep milieu. Drie verenigingen, Metronoom, K90 en de huurdersvereniging Merellaan, hebben zitting in de werkgroep. Afgesproken is dat de drie voorzitters van de vereni gingen, de heren Van Dijk, Beh- rend en Edauw, met de gemeente en de provincie gaan overleggen over de te nemen stappen. 'Vlaardingen Als kleine kinde ren wezen twee dronken Joego slaven zaterdagavond naar el kaar, toen de politie hen vroeg wie van de twee in beschonken toestand hun auto had vastgere den in de bussluis op de kop van de Schiedamseweg. De stavische toeristen bleven 'welles-nietes' spelen, zodat de politie hen ten slotte maar allebei meenam naar het bureau voor ademtest en bloedproef. Beiden hadden teveel gedronken om een auto te mogen besturen, maar de politie kwam er niet achter wie van de twee achter het stuur had gezeten. Na een telefoontje met de officier van justitie werd be sloten, dat de twee aan strafver volging konden ontkomen door een boete van zevenhonderd gul den te betalen. De auto was door de klap op de bussluis total-loss geraakt Vlaardingen Honderd kinde ren deden zaterdag bij de voor jaarsspelen op het Burgemeester De Bordesplein hun uiterste best om een beker te bemachtigen. Guy Roukens, Eugenie van der Doe, Ralph Groen en Johan de Visser waren in hun leeftijds groep de gelukkigen. Zij legden beslag op de eerste plaats. De organisatoren van de kinder spelen, de winkeliers uit Vlaar dingen-Ambacht, lonkten na drukkelijk naar vroeger. Naast de trapautoraces stonden er ou derwetse spelletjes als zaklopen, touwtrekken en kussengevech ten op het programma. En dat was, vertelde drukker Arïe Ou- wendijk: „Geweldig. Erg leuk." De winkeliers kregen bij de kin derspelen hulp van de zeever kenners van de Vlaardingse Wessei groep. De hele dag waren de kinderen onder de stralende zon druk in de weer en rond vier uur gingen zij moe naar huis. Vlaardingen Als PvdA, CDA en VVD alledrie hun zin krijgen, komt er in Vlaardingen een col lege met zes wethouders. De af gelopen acht jaar zaten er steeds vijf wethouders achter de colle getafel. De pvdA'ers Van der Velden, Goudriaan en Maarle- veld hebben hun benoeming tot wethouder aanvaard. Kees van der Windt (PvdA) en Atie den Hoedt (D66) deden dat niet. Het CDA maakt aanspraak op twee wethoudersposten, de VvD op één.-> De onderhandelingen over het nieuwe dagelijks bestuur van de stad moeten opnieuw beginnen. De PvdA heeft het niet aange durfd om verder te gaan met het linkse minderheidscollege, dat vorige week dinsdagavond in de kleine uurtjes werd gevormd. De deur naar CDA en WD, die tot voor kort onverbiddelijk gesloten leek, is door de socialisten geo pend. De drie FvdA-wethouders heb ben hun benoeming aanvaard, om te voorkomen dat er een be stuurlijk vacuum ontstaat, zo hebben de socialisten verklaard. Zij gaan er van uit, dat dit voorlo pige college geen blokkade vormt voor het afspiegelingscollege, dat CDA en WD willert. De on derhand el in gen zullen, als de PvdA consequent is. nog een harde dobber worden. Kees van der Windt heeft de leden, en de partijen D66 en CPN/PSP/PPR beloofd, dat het met klein links gemaakte programma niet zo maar zou w orden ingeleverd bij onderhandelingen met christen democraten en liberalen. In dat programma staan nogal wat pun ten, die CDA en VVD absoluut niet aanspreken. Zo staat er een uitgebreide paragraaf in over vrede en veiligheid en afkeuren de woorden over kernenergie en kernbewapening. De VVD heeft meermalen laten weten dat zij van mening is, dat de gemeente zich met dat beleid niet moet be moeien. Dat is een zaak van de rijksoverheid, vinden de libera len. SchiedamMet burgemeester Reinier Scheeres en wethouder Lub Hafkamp aan boord vertrok het jacht Marina 2 zaterdag aan het hoofd van een kon vooi van vijftien schepen voor een tocht dooi de Schiedamse wateren. Watersportvereniging De Nieuwe Haven vierde op die manier de opening van de haven, die de leden vorig jaar zelf hebben Het konvooi van De Nieuwe Haven nadert de Proveniersbrug Zwembad Gr oen oord toe aan opknapbeurt .Us. it" N "i JA*- Xs" De Funny House Jazzband maakt op de lage duikplank de muziek bij het waterfeest. Schiedam Het was 'bye, bye blues', zaterdagavond in De Goudsbloem, Overhui vende vetkuiven, suikerspin- kapsels en paardestaarten bepaalden het beeld in het jongerencafê aan de Sint An- nazusterstraat in Schiedam. Het duo Bob en Bert, de mu zikale smaakmakers op het rock rolifeest, vielen met hun haardracht een beetje uit de toon. Zij hadden zich kaal laten scheren. De portier was in stijl, het publiek kwam in stijl. De meisjes in wit gestipte rok ken, witte schoenen en opge rolde sokjes, of in glanzend satijnen petticoats met zwart kant; de jongens in grijze of zwarte pakken, met dunne dassen en glimmende punt-, schoenen aan. Zij hadden kleine snorren en lange bak kebaarden en droegen zon nebrillen. En zij kenden de dansen uit de jaren vijftig, al bleek dat pas later op de avond. Het feest was voor de Gouds bloem een schot in de roos. De cultuur uit de jaren vijftig komt terug. Het vetkuiven- feest was meer dan een ver kleedpartijtje voor één avond. Oude songs als Shake, rattle and roll en Rock around the clock werden door het toch jonge publiek luidkeels meegezongen. Het begon aarzelend, maar^'na een uurtje! of wat werd er Petticoats en pirouettes in driftig gedanst, met duize lingwekkende pirouettes. Ze ker toen Bert en Bob, uitge breid met zanger/gitarist Herman van der Meer, op het podium kwamen en het De Goudsbloem, publiek wat swingende roek- klassiekers voorschotelde. Een enkele danser en danse res ontbrak het aan overtui ging. Zo waren er meisjes die danstep met een tasje in bei de handen op de rug, jongens die onder het dansen een glas bier dronken of een sigaretje draaiden. Maar hoe voller de dansvloer werd, hoe minder dat opviel. Schiedam Bad Groe- noord stroomde zaterdag morgen, by de opening van het seizoen, vol met zwemlustigen. „Ja, wat wil je," zei Hans van der Linde, coördinator van de stichting Zwembaden. „Het is lekker weer, we hebben een muziekje en de toegang is gratis." De toe komst van Groenoord is nog steeds onzeker. De ge meente onderhandelt op nieuw met verschillende gegadigden over overna me van het zwembad aan de Schiedamseweg. De bezoekers, die bij de kassa een ballon in handen geduwd kre gen, waren niet de eersten die een duik waagden in bad Groe noord. In de nacht van vrijdag op zaterdag waren er al ongenode gasten aan het zwemmen ge weest- Vandalen hadden met geie verf het woord 'Rebel' op een aantal muren en pilaren gespo ten. Van der Linde vond die ui ting van vandalisme nogal mee vallen. „Vorig jaar werden in de nacht voor de opening alle deu ren geforceerd en een heleboel ruiten van het restaurant inge gooid." De gemeente zou het zwembad, waarvan de exploitatie zwaar drukt op de begroting, graag van de hand doen. Een projectont wikkelaar, waarmee vorig jaar werd onderhandeld over de bouw van een hotel en winkels op het terrein, bleek onbetrouw baar. Maar er zijn opnieuw be sprekingen gaande. Mochten die Onderhandelingen weer op niets uitlopen dan moet, vindt Van der Linde, de stichting Zwembaden zelf maar iets doen om het zwembad aantrekkelijker te maken. „Een glijbaan, een wa terpaddestoel: je kunt van alles bedenken. Wij hebben een prachtig bad en een mooi, groot terrein. Daar is best iets mee te doen." Want stilstand is achteruitgang, benadrukte Van der Linde. Wer den er vorig jaar nog vijfduizend abonnementen verkocht in de voorverkoop, dit jaar is het zwembad met pijn en moeite de helft van dat aantal kaarten kwijtgeraakt. „Als je daar niets aan doet ga je al gauw afglijden." Zaterdag was van dat afglijden niets te merken. Het zwembad en de hgweiden waren vol, de Fun ny House Jazzband zorgde voor gezellige muziek. Maar de gezich ten van de badmeesters stonden zorgelijke. Zij hadden de barome ters alweer schrikbarend zien te ruglopen. De Oranjebrug en de Hoofdbrug konden voor de gelegenheid zowaar gedraaid worden en daar was voorzitter Leen Oosterman van De Nieuwe Haven wat blij mee. Vrijdag moest er nog overlegd worden met de havendienst om dat voor elkaar te krijgen. Afgelasten van de tocht zou een schaduw hebben geworpen op het feest van de vereniging, die al van af 1977 heeft geijverd voor een eigen jachthaven. De Nieuwe Haven mag een fraai stel ligplaatsen hebben, over de bruggen heeft Oosterman nog wel iets te klagen. „In feite zitten wij hier in het week einde opgesloten, met aan de ene kant de Hoofd brug en aan de andere kant de Oranjebrug. De wa tersporters kunnen alleen op zaterdagmorgen de haven uit en op zondagavond er weer in. Niet voor niets staat in de almanak van de ANWB, dat water sporters Schiedam beter kunnen mijden." Burgemeester Scheeres kreeg die klacht te horen. Leen Oosterman vindt dat de gemeente De Nieuwe Haven wel enige dank verschuldigd is. „De haven hier was twee jaar geleden nog een bende. Onze le den hebben de boel opgeknapt en nu ligt ie er keu rig bij. Wij houden ook het water schoon en boven dien betalen wij per jaar nog eens veertigduizend gulden huur aan de gemeente. Daar mag best iets tegenoverstaan," Oosterman vreest, dat de problem enrnet de brug gen zijn vereniging op den duur weieens leden kan gaan kosten. Terwijl De Nieuwe Haven eerder meer leden nodig heeft om de haven rendabel te maken. Er zijn nog tien ligplaatsen vrij. De water sporters lieten echter het feest niet bederven door die schaduwkantjes. Na een kopje koffie en een stukje slagroomtaart te hebben genuttigd in een ge bouw aan de Schoolstraat vertrokken zij met kleu rig versierde schepen voor hun tochtje door Schie dam. VlaardingenNiet vanwege het mooie weerstond de Vlaardingse vredesbeweging zaterdagmiddag op het Liesveld. Ook niet om weer eens ludiek te doen. „Het is ons ernst," zei Ineke Nieuwstra- ten van de werkgroep Kerk en Samenleving. Zij riep Vlaardin gen op goed na te denken alvo rens op 21 mei een stem uit te brengen op een van de politieke partijen. Ludiek of niet, de stoet die achter de muzikanten Peter Moree en Kees Wagenaar gewapend met borden en spandoeken door de binnenstad trok, kreeg bekijks De reacties waren niet allemaal positief. Op hel Veerplein werd door automobilisten, die hun weg een ogenblik versperd zagen, luid getoeterd. De demonstranten trokken zich daar niets van aan, wandelden rustig verder. Op het Liesveld wees Ineke Nieuwstraten in een toespraak op het belang van de verkiezingen van 21 mei. „Het beleid kan be ter. Op het gebied van bewape ning, sociale zekerheid, ontwik kelingshulp. milieu. De discussie over kernenergie moet niet wor den uitgesteld tot de ramp in Rus land vergeten is," haakte zij in op de actualiteit De woordvoerster van Kerk en Samenleving was er zich van be wust dat haar opsomming wat negatief klonk. „Het lijkt alsof wij alleen maar overal tegen zijn Maar wie ergens tegen is, die is tegelijk voor iets anders" Som berheid was vervolgens ver te zoeken bij de manifestatie. Met cabaret en poppenkast werden de bedoelingen van de vredesbewe ging duidelijk gemaakt. Tussen de bedrijven door was er vrolijke muziek. Schiedam/Vlaardmgen/Maas- sluis Het volkslied kwam er niet overtuigend uit. Na het trompetgeschal van Harpe Da vids' André Leer en de twee mi nuten stilte bij de dodenherden king in de Plantage, viel het op dat niet iedereen de woorden van het Wilhelmus kende. Veel jon geren mompelden maar wat mee, sommigen zongen helemaal niet. Burgemeester Scheeres had de eerste krans gelegd en na hem kwamen de ex-politieke gevan genen, oud-strijders, het voorma lig verzet en familieleden en één politieke partij, de CPN. en één bewonersvereniging, Schiedam- Zuid. Ceremoniemeester was Piet Drenth, de voormalig kabi netschef van de burgemeester. „Ik dacht dat jij weg was," zeiden veel mensen na afloop tegen hem. Drenth wees erop dat hij nog altijd voorzitter is van de Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen (VNFG) die de or- ganisaue van de Dodenherden king m Schiedam al vele jaren in handen heeft Na afloop dronk men een kopje koffie in het Blauwhuis bij de ouderenbond Een delegatie van Expogé legde in Vlaardingen bloemen bij het 'Geuzengraf op begraafplaats Emaus. De Geuzen legden bloe men bij het monument op de Markt en vervolgens ging een stille tocht naar het monument op het Verploegh Chassépiein, waar het muziekkorps van het Leger des Heüs koralen speelde. Na een speciale herdenkings dienst in de Grote Kerk van Maassluis werd naar het verzeis- monument aan het Julianaplant- soen vertrokken. Vele honder den liepen mee in de stoet Bij het verzetsmonument legde burge meester Hans van Es namens hel gemeentebestuur de eerste krans Onder de vele belangstellenden waren ook veertig Engelsen die op uitnodiging van de Rotary Maassluis, het weekeinde in de stad doorbrachten. Schiedam Met gemengde gevoelens nam ifaap Brouwer zaterdag middag afscheid van de Telefonische Hulpdienst, Opgelucht, omdat hij na dertig jaar hulpverlening eindelijk 'vrij' krijgt Maar ook be droefd. omdat h j zoveel vrijwilligers achterlaat die hem na aan het hart liggen. „Jullie zijn eerlijke, oprechte mensen: ik houd van jullie, allemaal," zei Brouwer gepassioneerd. Hij was nog met een grapje be gonnen: „Vanwege die gemengde gevoelens heb ik mijn tekst van te voren even opgeschreven. Ik hoop dat ik het nog kan lezen, door de tranen heen. Het zijn 86 velletjes..." In de pastoriezaal van de Heilig Hartkerk aan de Lekstraat in Schiedam-Zuïd werd het afscheid van Jaap Brouwer gevierd. Tientallen vrijwilligers kwamen bijeen, zowel van de THD-Rijnmond als van de Schiedamse vestiging die dankzij subsidie van de gemeente met ingang van I juni een zelfstandige stich ting kan worden. Namens deze THD-Waterweg bood Gerard Kerpels xi,._rte doden, totdat wij jou over drie je nog lang mag heugen." Rijn een fles valeriaan aan: „Om de tijd te doden, totdat wij jou over drie weken een feestje toebereiden dat je nog lang mag heugen." Rijn mond-voorzitter Merwart-Jansen bood Brauwer een reis aan n aar Tu nesië, waar de beminnelijke hulpverlener kennissen heeft wonen. Vlaardingen De brand, die zaterdagavond uitbrak in een kelderbox aan de Taling straat, viel wel mee, maar de rookontwikkeling was zo enorm dat een gezin in pa niek het balkon op vluchtte. Brandweermannen stelden de familieleden gerust en haalden hen met een ladder wagen naar beneden. De brand ontstond door oververhitting van een sta pel kranten in de kelderbox. Die stapel lag vlak bij' een brandende lamp.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1