Veel caravans in gebrekkige staat GS verplicht Schiedam tot kamp Koekoekslaan ag rui i iv Politieke markt: angstige kooplui Clubhuizen kiezen voor Van Puyvelde w Sleepvaart museum op tv: tientallen telefoontjes Toezeggingen van Goudriaan Democratisering begint SSSW nu aan te spreken VLAMDIN6S DAGBLAD SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 8 Geduld van provincie Zuid-Holland is op <- v IJsbrand niet naar Helvoet Drie gewonden door aanrijding Tekeningen gestolen Geen buit, wel een oplawaai Halve stier ontvreemd •iêm Jongeren zetten trein op stelten Flats onder water Riagg bedankt Gré van Eek DINSDAG 20 MEI 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Viaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4355209. Vlaardingen Caravanbezitters in Vlaardingen moeten meer aandacht schenken aan de technische staat van hun voertuig. Die laat namelijk veel te wensen over. Tot deze conclusie komt de Vlaardingse politie na een tweetal vrijwillige caravankeuringen, die de af gelopen weken in samenwerking met personeel van het gemeentelijk energie- en waterleidingbe drijf (GEWB) en dat van MicheHn werden gehou den. Van de zestig gekeurde caravans bleken er slechts twee geen gebreken te vertonen. Twee eigenaren kregen het advies mee hun caravan naar de sloperij te brengen, omdat het niet meer verantwoord was om ermee op pad te gaan. Eén van de twee voertui gen was er zo slecht aan toe dat bij krachtig remmen het onderstel zou blijven staan terwijl de opbouw zijn weg zou vervolgen. Van de andere caravan wa ren de linker en rechter langsbalken gescheurd. Andere mankementen waren te hoge druk op de koppeling tussen auto en caravan (hetgeen veroor zaakt wordt door verkeerd laden) en wiellagers die toe waren aan vervanging. Ook met de banden was het niet best gesteld. Bij 37 caravans was daar iets niet mee in orde {uitgedroogd, verkeerde spanning, óf tubeless banden om normale velgen). Bovendien werden 43 gasinstallaties afgekeurd. Het overgrote deel van de caravans vertoonde .ver der kleine gebreken, zoals de afwezigheid van de nationaliteitssticker met de letters NL (40x), Binnenkort worden op veel plaatsen in Nederland controles op recreatieverkeer gehouden. De politie adviseert vakantiegan gers ervoor te zorgen dat hun ca ravan technisch in orde is, dit om onplezierige verrassingen te voorkomen. Vlaardingen Drie personen 'zijn afgelopen weekeinde ge wond geraakt bij een aanrijding tussen twee personenauto's op de kruising Burgemeester Heus- denslaan-Verkadesingel. Het drietal moest per ambulance naar het Holy-ziekenhuis vervoerd worden. Een 37-jarige Vlaardinger liep een gebroken hand, gebroken ribben, snijwonden en een her senschudding op. De inzittenden van de andere wagen, de 23-jari- ge bestuurder uit Schiedam en zijn 20-jarige Vlaardingse passa gier hielden aan het ongeval res pectievelijk een kaakfractuur en eveneens snijwonden en een her senschudding over. Na een bloedproef bleek dat de Schiedammer onder invloed van alcohol verkeerde. Maassluis De stichting Uitbreiding Nationaal Sleepvaartmuseum Maassluis kan tevreden zijn De televisie-uitzending in de rubriek Sprekers- hoek van de NOS leverde enkele tientallen posi tieve reacties op. De uitzending was het officiële startsein van de actie om 350.000 gulden bij el kaar te krijgen om de uitbreiding van het mu seum te realiseren. Het Nederlandse publiek heeft kennis kunnen maken met het unieke museum, dat is gevestigd in het voormalige stadhuis van de eerste stad aan de Waterweg aan de Hoogstraat Ir. G. Hange laar, de voorzitter van het museum, legde voor de camera's nog eens uit wat de unieke waarde van het Sleepvaartmuseum is. Ook werden frag menten getoond uit films van de Rotterdamse ci neast Pim Korver, die zich in het verleden inten sief heeft bezig gehouden met de sleepvaart en de berging van op de klippen gelopen schepen. Een gironummer mocht niet worden genoemd, maar veel mensen namen toch de moeite om te bellen. Niet alleen om donateur te worden, maar ook om te vragen hoe op andere wijze financiële steun kan worden verleend. Als het geld binnen is kan het naastliggende pand van de gemeente worden gekocht en inge- richt De expositieruimte zou daarmee worden verdubbeld en het bezit van het museum zal dan eindelijk goed tot zijn recht komen. De telefonade tijdens en na de tv-uitzending werd verzorgd vanuit de Dukdalf, de sociale werkplaats in Maassluis. Vlaardingen De controverse tussen wethouder Bas Goudri aan en de bewoners van De Lage Weide en Dura Coïgnet, over de alsmaar uitgestelde opknapbeurt van hun woningen, is uit de wereld. Direct na een boze open brief-van de huurdersvereni gingen is er een gesprek met Goudriaan geweest Daarin is afge sproken dat in 1987 De Lage Weide wordt aangepakt Zo spoedig mogelijk daarna komt Dura Coignet aan de beurt Alleen de ge meenteraad en het ministerie kunnen dat nog dwarsbomen. Goudriaan is ook akkoord gegaan met het verzoek een ambte lijk coördinator voor de Westwijk te benoemen. Zo'n functiona ris wordt waarschijnlijk augustus aangesteld. Volgende week licht Goudriaan zijn plannen in de wijk toe. Schiedam/Maassluis Bij een inbraak bij handelsonderneming Boran aan de Nieuwe Maas sstraat in Schiedam zijn schilde rijen en pentekeningen ter waar de van tienduizend gulden ont vreemd, De daders kwamen bin nen door een ruit aan de achter zijde te forceren. Uit een fotozaak aan de Nieuw- straat in Maassluis verdween voor ongeveer viereneenhalf duizend gulden aan apparatuur, nadat met een baksteen de etala geruit was ingegooid. Schiedam Een inbreker heeft afgelopen weekeinde een poging zijn slag te slaan in een woning aan de J.A. Alberdinck Thijm- straat duur moeten bekopen. De 27-jarige Schiedamse bewoonster van het pand trof de haar onbe kende man in haar woonkamer aan, waarop ze begon te gillen. De inbreker trok vervolgens aan zijn stutten en wilde er in zijn auto vandoor. Deze kreeg hij ech ter niet zo snel gestart en de vrouw, die hem achterna gerend was, verkocht de man voor hij wegreed een oplawaai door het open zijraampje. Schiedam,— Uit het slachthuis in Schiedam zijn afgelopen week einde een halve uitgebeende stier en diverse stukken vlees gesto len. Het vlees, met een totaalge wicht van 340 kilo, vertegen woordigde een waarde van bijna 3500 gulden. Vermoedelijk met behulp van een valse sleutel wisten de inbre kers zich toegang tot de koelcel te verschaffen. Voor de politie ke markt be stond redelijk veel belangstel ling, maar het spreekgestoelte werd door de plaatselijke poli tici gemeden. Maassluis De speakers-corner werd angstvallig gemeden door de verschillende plaatselijke poli tici, tijdens de politieke markt van Maassluis. De vertegenwoor- digers van de verschillende par tijen voelden er ogenschijnlijk weinig voor om voor het voet licht te treden, zo vlak voor de verkiezingen. Het werd toch nog interessant, toen de politici bij hun kraam aan de tand werden gevoeld. Hans van Wijk, voorzitter van de afde ling Maassluis van de VVD, en de liberale fractievoorzitter John Scheerstra gingen bepaald de dis cussie niet uit de weg en ook Jan Storm (D66) schroomde niet om zijn partij te promoten. Alleen Anton Wustrow (PvdA) en Leo Speel (CDA) hielden zich op de vlakte, al liet wethouder Izaak van der Knaap (CDA) zich tot tweemaal toe wel verleiden tot een discussie, maar bedankte hij een derde keer nadrukkelijk voor de eer. Toch was het een uiterst geslaag de middag. Het winkelende pu bliek liet zich met een glimlach informeren door de verschillen de partijen. De WD toonde zich het slagvaardigst door het uitde len van liefst 3.000 afrikaan tjes met een fraaie oranje bloem. Op vier plaatsen in Maassluis gingen de plantjes grif van de hand. Het CDA had in de binnenstad een winkelpand afgehuurd, waar mensen terecht konden voor in formatie over de christen-demo cratische partij. Het CDA deed goede zaken en de jaloerse blik ken gingen dan ook in de rich ting van de CDA'ers. Al kon een voorbijganger het niet nalaten om op te merken: .Alsof de huur van zo'n pand niets kost. Ruding klaagt over de rode rozen van de PvdA, maar zelf kunnen ze er ook wat van". De man venvees daarmee naar opmerkingen die minister Ruding (CDA) onlangs maakte over de verspilwoede van de PvdA met het uitdelen van rode rozen. WD-kamerlid Pol de Beer was ook in de ochtenduren aanwezig om actie te voeren voor zijn par tij. Xn de namiddag maakte hij in zijn eigen stad Vlaardingen recla me voor de VVD. Schiedam De provincie Zuid-Holland gaat Schiedam verplich ten twee woonwagencentra te creëren, nu de gemeente daar zelf niet voor zorgt. Met de wet in de hand zal de provincie zelfs heel exacte aanwijzingen gaan geven hoe Schiedam dient te handelen. Commissaris der koningin Sehel- to Patijn heeft aangedrongen op overleg tussen de provincie en de gemeenteraad, en wel in de ver gadering van maandag 2 juni. Het is een unicum, dat een ge meenteraad op die manier de les wordt gelezen. Het college van gedeputeerde sta ten (GS) van Zuid-Holland, waarvan Patijn voorzitter is, houdt vast aan een woonwagen centrum aan de Koekoekslaan. Dit is een zeer omstreden locatie. Toen de gemeente enkele jaren geleden een woonwagencentrum op papier vaststelde, kwamen hiertegen uit Kethel-Oost meer dan zeshonderd bezwaarschrif ten. Het woonwagencentrum, zoals de provincie dat nu wil, zou voor lopig tien woonwagens moeten tellen. Daarmee is het de helft kleiner van wat de gemeente op het oog had. In Schiedam is het steeds met name de PSP/PPR- fractie geweest, die er bij B en W op aandrong haast te maken met het plan-Koekoekslaan om te voorkomen, dat de provincie dwingend zou gaan optreden. Het andere centrum, dat GS ge realiseerd wil zien, betreft vijf tien standplaatsen op een nader te bepalen plek in het braaklig gende Spal and-West Helaas Mr Patijn schrijft de Schiedamse gemeenteraad, dat er in het ver leden „goede en minder goede" initiatieven waren om tot nieuwe woonwagencentra te komen. Eind '84 had Schiedam aan haar taakstelling voldaan moeien heb ben om het verouderde kamp aan de Schïekadeop te heffen en nieuwe centra te realiseren. Uit stel werd verleend tot eind '85. Helaas moet GS constateren dat er nu nog niets gerealiseerd is alleen het plan-Schuttersveld. De provincie vindt dit een goed pro ject, maar noemt het niet exem plarisch voor het woonwagenbe- leid, omdat hier immers huizen worden gebouwd voor woonwa genbewoners. In februari liet de provincie zich al vernietigend uit over het to taalplan van wethouder Luub Hafkamp. GS eiste toen dat er in het najaar van 19B6 verbeterin gen moesten ontstaan in de huis vesting van de woonwagenbewo ners. De provincie verzocht B en W „met enige klem" om in april tot daden over te gaan. Artikel 19 van de wet op de ruimtelijke or dening (RO) maakt het mogelijk dat de provincie een gemeente toestaat een bouwplan uit te voe ren, ook al liggen er nog be zwaarschriften. De gemeente moet dan wel een verklaring van geen bezwaar aanvragen. Dat is ondanks het dringende verzoek van de provincie niet gebeurd. In de raadsvergadering van juni wil de provincie horen hoe de Schiedamse politiek staat tegen over de op te leggen verplichting op grond van artikelen 37 en 38 van de wet RO. Vlaardingen IJsbrand van der Velden is het slachtoffer gewor den van de speculaties rond de burgemeestersbenoeming in Hel- levoetsluis. De Vlaardingse loco-burgemees ter heeft niet gesolliciteerd, zou ook geen interesse hebben, maar zijn naam draait intussen wel mee in het geruchtencircuit op Voome-Putten. In het huis-aan-huïs verschij nend blad De Hellevoetse Post heeft zelfs onomwonden gestaan, dat Van der Velden de nieuwe burgemeester wordt. Dit gerucht wordt allerwegen te gengesproken. Wel genoemd voor Hellevoet- sluis als opvolger van Cees de Cloe die naar Almere vertrok zijn de ex-Rijnmondgecommit- teerden Theo Bakkers (uit Schie dam) en Lex van der Jagt, alsme de twee andere kandidaten. Schiedam De politie heeft gis teravond op het station Schie dam/Rotterdam-West acht jon gens aangehouden, die de trein rijdend op het traject Rotterdam- Maassluis op stelten hadden ge zet. De knapen in de leeftijd van 16 tot 19 jaar hadden onder meer een poederbrandblusser leegge- spoten, waardoor een Vlaarding se passagïere in ademnood raak te. Tijdens het verhoor op het hoofd bureau door de spoorwegpolitie bleek dat enkele jongens uit de groep eerder op de dag na de voetbalwedstrijd Feyenoord- PSV in een andere trein diverse vernielingen hadden aangericht. Hierbij werd voer enkele tiendui zenden guldens schade aange richt. Vlaardingen Doordat een slang van een wasautomaat uit de afvoer was gegleden, ontstond af gelopen weekeinde in enkele flats aan de Albertine Agneslaan een enorme waterovenast De brandweer moest eraan te pas komen om het water uit de wo ningen weg te zuigen. Het GEWB onderzocht vervolgens de elektrische bedrading. Vlaardingen Gré van Eck-Grootveld genoot van zoveel be langstelling voor haar persoon. In het fonkelnieuwe gebouw van (haar) Riagg, het regionaal instituut voor de ambulante geestelijke gezondheidszorg, nam zij even voor Pinksteren af scheid als voorzitter van de instelling Velen waren naar de Westhavenkade in Vlaardingen gekomen om de Maassluise, ooit nog wethouder voor de VVD in die ge meente, uit te zwaaien. Naast veel vriendelijke woorden vol blijk van waardering, wa ren er ook de nodige geschenken. Wethouders, topambtenaren en direct betrokkenen uit de drie Waterweggemeenten waren aanwezig om Gré van Eck-Groot veld uit te zwaaien. Schiedam De vijf Schiedamse woningcorporaties zijn waar schijnlijk bereid een heel eind mee te gaan in de vergaande de mocratisering, zoals de werkloze opbouwwerker Arm and van Puyvelde die heeft voorgesteld in een notitie die door de bewoners- verenigingen wordt gesteund. De vijf besturen, die kort voor of na de zomervakantie klaar ho pen te zijn met het fusieproces, krijgen een compromis voorge legd waarin staat dat er een le denraad komt, die niet alleen een adviserende bevoegdheid heeft, maar vooral ook een controleren de taak. Ook ten aanzien van de bestuurlijke continuïteit ontwik kelen zich ideeën overeenkoms tig het model-Van Puyvelde. Binnenkort zullen de bouwvere nigingen en de bewonersvereni gingen overeenstemming berei ken, zo verwacht Cees Kammin- ga, waarnemend directeur van de stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties (SSSW). De SSSW is het uitvoe rend apparaat van de vijf bouw verenigingen. Op bestuurlijk, be heers- en beleidsmatig gebied zijn de vijf verenigingen nog auto noom. De SSSW is er alleen voor onderhoud van de 4.000 wonin gen van Volkshuisvesting, Een dracht, Sint Jozef, Onze Woning en Schiedam Vooruit Het is de bedoeling dat bij de fusie per 1 ja- bestuurlïjke een- eite nuari 1987 de bestuurlijk beid en het SSSW-gedeeïte onder één paraplu komen. De nieuwe organisatie zal een an dere naam Inrijgen dan SSSW, niet eens zozeer omdat deze naam nogal beladen is wegens alle peri kelen uit de afgelopen jaren, maar eenvoudig en alleen al van wege de betekenis van de afkor ting. De tweede S staat voor sa menwerking. Maar na de fusie is er geen samenwerking meer, dan is alles één, aldus Kamminga. Zolang het nodig is, blijft hij nog. De sollicitatieprocedure voor een nieuwe directeur is stukgelopen. Oud-Rijnmondgecommitteerde Theo Bakkers zou benaderd wor den, maar diens VVD-achter- grond schoot bij de bewonersver enigingen in het verkeerde keel gat. Volgens Kamminga zal er, zodra de fusieplannen in kannen en kruiken zijn, een nieuwe sollï- citatieronde begonnen worden. Zelf wil hij terug naar de Natio nale Woningraad. Door zijn ver trek zal onderstreept worden, zo zegt hij, dat hij voor een interim- periode bij de SSSW zat. „Wat ik alleen nog wil doen, is het bedje spreiden voor mijn opvolger," Schiedam Armand van Puy velde is door de clubhuizen voor gedragen als coördinator van de Schiedamse Federatie van instel lingen voor sociaal-cultureel werk en samenlevingsopbouw. In principe gaat het om een baan voor de duur van anderhalf jaar, omdat het daarna de bedoeling is de Federatie om te zetten in een centraal administratief kantoor, waar veel meer Schiedamse or ganisaties dan op aangewezen zullen zijn. Van Puyvelde is, om het eufe mistisch uit te drukken, geen on bekende in Schiedam. Hij is op bouwwerker geweest in Schie dam-Zuid en hij is voorzitter van de Katholieke stichting voor So ciaal-Culturele Arbeid (KSCA). Als zodanig is hij met de elubhui- sproblematiek bekend. Als vrij williger behartigt hij momenteel belangen van bewonersvereni gingen in het overleg met de SSSW, aangaande de fusie van de vijf woningcorporaties in Schie dam. Hij is lid van de PvdA en actief in de vakbeweging. Van Puyvelde werd enkele maanden geleden door het Stede lijk instituut voor opbouwwerk Schiedam (Stvos) benoemd tot stedelijk opbouwwerker. Toen echter Nïeuwland en Centrum zich niet wilden neerleggen bij het democratisch genomen be sluit en zich uit het Sivos terug trokken, weigerden B en W van Schiedam de benoeming van Van Puyvelde goed te keuren. De wijken zouden eerst weer op één lijn moeten komen. De wijken Oost, Zuid en West ge loven niet serieus dat Van Puy velde nu nog een kans maakt op bouwwerker te worden. Midden in de impasse doet zich nu voor, dat de Schiedamse clubhuizen hem hebben voorgedragen voor de opvolging van Leo Herwig bij de Federatie aan de Overscbiese- straat Herwig is hier overspan nen weggegaan. Aanvankelijk hebben B en W de Federatie niet toegestaan een nieuwe coördina tor aan te stellen; Wim van Mee- nen kreeg het als chef de bureau dus extra druk. Er zou nu sprake van zijn dat ambtenaren de kan didatuur ondersteunen, al warén Nieuwland en de Sint Joris Doele gekant tegen de benoeming van Van Puyvelde: beide clubhuizen hebben zich echter bij het demo cratisch genomen besluit neerge legd. Van Puyvelde wordt inmiddels ook getipt als directeur van de SSSW-nie u we-stijl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1