Lenteloop krij gt een internationaal tintj e Maassluis als Salt Lake City MlliliS DAGBLAD SCHIIIISCII COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 1 1 Burgerwacht kan nergens terecht Nieuw bandje: Cultureel Maassluis verrast wethouder Op heterdaad: diefje van 12 Onder invloed Trio trekt buit aan Hakkenbroek swingt mee Na aanrijding naar Dijkzigt Scheeres: smakelijk hondenvoer □WATERWEG Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229,4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 MAANDAG 2 JUNI J986 Schiedam De Lenteloop is uitgegroeid tot een vol waardig sportevenement. Zaterdag kon de organisatie een recordaantal inschrij vingen registreren: 1130 lo pers uit het hele land waren naar de Jeneverstad geko men om mee te doen. De Lenteloop kreeg zelfs een internationaal tintje door deelnemers uit ondermeer Irak en Engeland. De deelnemers konden mee doen aan de 1 kilometer, de 3 kilomeier, de 5 kilometer, de 10 kilometer en de halve ma rathon. De staf van de Woudhoekschool die in het verleden het inititatief heeft genomen tot de loop, was zeer content met de belangstel ling. Fer Schroeders, directeur van de basisschool: „De Lente loop is uitgegroeid tot een uniek evenement. Het is een gebeuren voor het hele gezin en dat trekt veel mensen. Je ziet ook dat atle ten hun kinderen meenemen en ze bijvoorbeeld de 1 kilometer la ten lopen. Iedereen komt bij ons aan bod. De kleintjes en de gro ten, allemaal zijn ze even belang rijk. Je hoort het ook van de atle- ten, ze komen graag naar Sehie- - dam omdat het zo'n gezellige loop is voor het hele gezin", Fer Schroeders glom van trots bij het zien van zoveel deelnemers. Deschaatsvedetten Hein Vergeer en Gerard Kempkers waren aan wezig het startschot te lossen. „Geweldig fijne jongens", consta teerde Fer Schroeders tevreden. „Ontzettend veel kinderen wil den een handtekening of een fóto. Gerard en Hein namen er alle tijd voor en toen de drukte een beetje over was hebben zich ze zich op het pleintje nog uitste kend vermaakt. Eerlijk, twee unieke sportmensen, ontzettend aardig gewoon". Ook aanwezig in Schiedam was oud-sportcommentator Dick van Rijn. De huidige voorzitter van de Invalidensportbond reikte de beker uit aan de beste rolstoeler op de 10 kilometer. Voorde derde maal won Huib Nelisse en hij kreeg de beker zo definitief in zijn bezit. „De beul van Schie dam", orakelde speaker Ton Veel kinderen kwamen aan de start van de Lenteloop. Groenveld uitgelaten en trots. Dit jaar namen maar drie rolstoe- Iers deel aan de Lenteloop. „Dat is natuurlijk erg weinig", aldus Fer Schroeders. „Volgend jaar gaan we proberen om meer rol stoelatleten naar Schiedam te krijgen. Huib Nelisse is wel een fantastische winnaar. Een op en top sport man". Een voltreffer bleek ook de halve marathon. Met 237 inschrijvin gen het grootste deelnemersveld. Fer Schroeders: „En dat had ik eigenlijk niet verwacht. Het is toch een hele afstand en als er dan zoveel mensen inschrijven kun je dat gerust een succes noe men De leerkracht zelf liep ook de langste afstand mee. Een hele op gave. De directeur van de basis school: ,.Ik wilde in een tijd van 1.45 uur finishen en dat is uitein delijk niet gelukt. Door alle be slommeringen rond de organisa tie kun je je eigen maar moeilijk psychisch op zo'n loop instellen. Ik kwam nu uit op 1.52 uur en daar ben ik best wel tevreden mee. Binnen de twee uur over de finish komen is niet slecht". De organisatie van de Lenteloop liep op rolletjes. De atleten spra ken louter in positieve zin over het gebeuren. Vooral de leerlin gen van de hoogste groepen wer den gecomplimenteerd met de bevoorrading. Fer Schroeders: „Wc hadden op het parcours drie drinkplaatsten ingelast. Boeren hebben spontaan meegewerkt door water beschikbaar te stellen. Ik hoorde zelfs van deelnemers dat de bevoorrading beter was geregeld dan tijdens de West- land-marathon. Een geweldig compliment en de kinderen zijn daar terecht zeer trots op". Rozegeur en maneschijn dus in Schiedam, waar ook sportwet houder Luub Hafkamp een kijkje kwam nemen bij het de loop. De organisatie kijkt alweer vooruit, want voor volgend jaar staat er weer een Lenteloop op het pro gramma. Door het steeds maar groter wordende deelnemersveld groeien ook de problemen voor de organisatoren. „Wij willen de loop in eigen beheer blijven orga niseren", stelt Fer Schroeders na drukkelijk. „Wij willen niet af hankelijk zijn van sponsors. De basis is nog steeds de Woudhoek school en dat moet zo blijven ook. Het is een dagje uit voor het hele gezin". Dq uitslagen van de Lenteloop: 1 kilo meter: 1: Richard van Pelt{4.06 minuten). 1: Patrick Alderkamp (9.41 minuten). 2. Ri- cardo Stiger (9.47 minuten). 3: Igor Blok (10 22 minuten). 5 kilometer: 1: Fred Afewtjnse (17.36 minuten], 2: Cees Ponte, 3: Hans Boers (16,44 minuten). 10 kilome ter: 1: Jan van ds Van (33 43 minuten). 2: Gert Tlele (33.63 seconden), 3: Ronald van Soest (33.04 minuten) Eerste inrouw: Marjo Gamma (45.11 minuten). Eerste rolstoeler: Huub Nelisse (35 43 minu ten). Halve marathon: i: Raymond Schippers (1.12.41 uur), 2: Bert Koppen draaier (1.1243 uur), 3: man paalvast (1.13 01 uur). Eerste vrouw: Dmy van der Pas{1 3100 uur). Schiedam De deur van zaal Irene bleef zaterdagmiddag ge sloten voor de Van Rappard Gar de. Ook elders kon de burger wacht, die van SS-terminoIogie gebruikmaakt, geen onderdak vinden voor een vergadering met leden en sympathisanten. De eni gen, die zaterdag naar binnen mochten bij Irene-eigenaar Rob Lutz, waren zes rechercheurs, een journalist en een fotograaf. Lutz had zelf om de politiebe scherming gevraagd. Rob Lutz: „Ineke, mijn vrouw, is op van de zenuwen. Liefst had zij een paar dagen de zaai gesleten en waren wij weggegaan. Je schrikt toch ook behoorlijk. Eerst die toestanden in Kedïchem, waarbij een hotel afbrandt, en dan het risico dat het in eigen huis gebeurt. Nee, ik moest er 7.elf ook niets van hebben". Veel Schiedammers hebben Lutz de afgelopen week gealarmeerd: „Jó", zeiden ze, „weet je wat dat voor volk is, dat hier wH vergade ren?" En of Lutz het wist Hij was door kranten getipt en ook Jolie Hakken van het comité Anti-dis criminatie en antifascisme (Adaf) had verontrust gevraagd hoe de stand van zaken was. „Ik heb iedereen gezegd: mensen met dwaze politieke ideeen hoe ven hier niet naar binnen. Daar in ben ik duidelijk: geen fascisten in mijn tent. Toch is de rust mij meegevallen. Ik had opzijn minst nog venvacht dat zich hier za'n ploegje voor de deur zou verza melen om vervolgens op te trek ken qp weg naar een andere ver gaderzaal. Of ik had demonstran ten verwacht met spandoeken, of zo. Maar helemaal niets van dien aard". Donderdag heeft Rob Lutz tele fonisch contact gehad met Nelle- ke Dijkhof. de 23-jarige Vlaar- dingse die het initiatief tot de Van Rappard Garde heeft genomen. „Ik heb haar gezegd, dat ik geen zaal had". Nelleke Dijkhof is vast van plan om volgende week toch bij elkaar te komen. „Zaterdag ging het uit eindelijk niet door, maar ik denk wel dat we het nog een keer moe ten proberen. Jammer dat we niet in Zaal Irene terecht kon den". De Vlaardingse is zaterdagmid dag wel in Schiedam gesigna leerd. Om 16.10 uur verliet zij evenwel de binnenstad. Op de Koemarkt nam zij de bus naar Vlaardingen. Of Nelleke Dijkhof nog contact heeft gehad metsym- patisanten wil zij niet bevestigen. Rozenburg Een 43-jarige in woner van Vlaardingen liep vrij dagavond op de Noordzeeweg m Rozenburg verwondingen op tij dens een frontale botsing met een tegenligger. Volgens de politic was het slachtoffer op de ver keerde weghelft beland, terwijl bijeen bandje van zijn cassettere corder verwisselde. (zaak van der Knaap krijgt uit handen van Leen Lucardie ver schillende geschenken. Maassluis Kunstenaics Judith Mokoginta en Marjan Groen ty peerden Izaak Van der Knaap in woord en beeld scherp, amusant en af en u>e zelfs een Ixietje cy nisch Het deed de wethouder. die cultuur na zestien jaar u:t zijn portefeuille zag wegvallen, zicht baar goed en hij kon om de type ringen smakelijk lachen. „Bedankt, voor alles wat u in de afgelopen jaren voor cultureel Maassluis hebt gedaan", slak Maijan Groen, conservatrice van het Gemeentemuseum, haar waardering voor do CDA-wet houder niet onderstoelen of ban ken. In theater De Schuurkerk was het culturele veld bijeen om af scheid te nemen van Izaak van der Knaap. Een man die als geen andere het cultuiele beeld van Maassluis heeft bepaald. Leen Lucardie benadrukte dat nog eens: „Over cultuur doen we al- lijd zo deftig Het heeft een eigen jargonnetje, om het allemaal be schermd te houden. Izaak hoeft het voortreffelijk voor elkaar ge kregen dat cultuur ook toeganke lijk werd voor anderen, voor gro tere groepen uit de samenleving. Dat is zijn grootste verdienste voor Maassluis geweest". Izaak van der Knaap stond aan de basis van de Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg Noord. Een school die is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken in stituut met ruim 2.000 leerlingen. „Kinderen die vroeger missehion niet met muziek in aanraking zouden zijn gekomen, krijgen nu een kans via de muziekschool", hield Leen Lucardie de aanwezi gen voor Lucardie memoreerde ook nog de instandhouding van het Schuurkerkje, dat nu is om gebouwd tot theater. „Izaak bleef in het behoud van hel kerkje ge loven, ook op momenten dat an deren de hoop al hadden opgege ven. Het is uiteindelijk gelukt en het theater is er gekomen. Iets dat broodnodig was in een stad aLs Maassluis De periode Van der Knaap is een heel goede periode geweest. Hij is gepokt en gema zeld tn hei verenigingsleven" Gelaten Izaak van der Knaap onderging de loftuitingen aan zijn adres blij- 1 moedig. Hij kreeg uit handen van Leen Lucardie verschillende presentjes, waaronder een mini- kleuren televisie. Leerlingen van de Streckmuziekschool verzorg den twee optredens en ook kon den de aanwezigen genieten van oen videofilm over het culturele leven m Maassluis Izaak van der Knaap „Deze ont vangst is een volstrekte verras sing voor mij en ik waardeer hel zeer. Ik ben begonnen m een moeilijke, roerige tijd. maar ik wist dat cultuur een voedingsbo dem had in Maassluis Als ik dan terugkijk, ben ik tevreden. Je denkt wel eens, als Van der Knaap er niet geweest zou zijn, zou het dan ook anders gegaan zijn Ik denk het wel. Ik vraag me af of wc dan ooit het Sehuur- kerkje zouden hebben kunnen behouden. Ik vertoefde graag in uw midden". Izaak van der Knaap, die in al die jaren met zijn vrouw alle voor stellingen en concerten bezocht die in Maassluis werden gegeven, wachtLe nog een verrassing. Toen hij niet zijn gezin De Schuurkerk wilde verlaten, stonden twee mu ziekkorpsen klaar om hem muzi kaal uit tc luiden. Ook dat deed hem goed en zichtbaar ontroerd nam hij daarna definiucf af scheid als wethouder voor eultu- rrie zaken Liesbeth Snoeck- Schullcr (VVD) neemt zijn taak over. Vlaardingen In de apotheek aan de Floris de Vijfdelaan is za terdagochtend in alle vroegte een 12-jarig inbrekertje op heterdaad betrapt. Een getuige had hem zien inbreken. Vrijdag was de jongen ook al ge arresteerd, toen hij in het cen trum van Vlaardingen een porte monnee stal. Vlaardingen Een 39-jarige Vlaardingse automobiliste heeft vannacht in de Mahlerstraat een betonnen paaltje omver gereden. De vrouw verkeerde onder in vloed van alcohol. Zij weigerde de blaastest en bloedproef. Schiedam Drie Rotterdam mers hebben afgelopen nacht maar een klein uur 'genoten' van de kleding die zij om twee uur uit een winkel aam de Hoogstraat hadden gestolen. De politie trof het trio drie kwartier later in de stad aan. Eén van hen had nog glassplinters in het» haar, afkom stig van één van de drie ruiten die bij de inbraak sneuvelde. De Rotterdammers, twee van 19 ëh een van 18 jaar, droegen bo vendien drie splinternieuwe trui en. Agenten konden, zelfs nog traceren waar de prijskaartjes hadden gezeten. De daders hadden de rest van hun buit in een vuilniszak op de Korte Haven gezet Voor de derde maal in korte tijd werd eveneens ingebroken in een porceleinzaak in de Hof van Spaland. Men ging, evenals vori ge keren, met een grote partij - goederen aan de haal. Maassluis Maassluis als Salt Lake City, een westerndorp met allure. Het historische centrum van de stad werd zaterdag omge toverd tot een modaal wildwest stadje uit de vorige eeuw. Liefst 15.000 be'/oekers trok het sfeer volle gebeuren in het centrum. „Ik ben zeer content", sprak één van de initiatiefnemers Ruud Kaptein uitgelaten. „Als organi satie kun je alleen maar hopen dat het goed gaat. Het is de hele dag lekker druk geweest en dat is natuurlijk ook te danken aan het mooie weer. We hebben het KNMI geloof ik wel zes keer ge beld. Gek moeten ze van ons zijn geworden, maar het is de hele Het publiek vermaakte zich pri ma tijdens de Westerndag in het centrum van Maassluis. De dans groep liet oude tijden herleven. dag schitterend geweest". Een dag zonder wanklank der halve. In de binnenstad traden dansgroepen en artiesten op. Kinderen konden koeien melken of een ritje maken op een paard. Een voltreffer bleek ook de me chanische stier. Honderden pro beerden op de stier te blijven zit ten, maar niemand lukte het lang. De mechanische stier won het van de mens. „Het unieke van de dag is eigenlijk dat alle at tracties gratis waren en dat is na tuurlijk leuk meegenomen. De artiesten die optraden waren blij met de belangstelling. Zoveel mensen hadden ze nog nooit tij dens zo'n evenement gezien. Vol gend jaar komt er weer een wes terndag, dat zijn we gewoon wel verplicht, nu het zo'n succes is ge worden". Ook de winkeliers deden volop mee. Het personeel was veelal ge tooid in cowboy-outfit en boven de deuren van de winkels hingen kreten als Book-store, Mellon- store en Shoe-store. De gevel van Volta was zelfs helemaal aange past aan de westerntraditie. Maassluis in het teken van het wilde westen. Hec heeft de initia tiefnemers, Henk Grinwis (Feen- stra's Schoenenhuis). André Suis se (Joko speelgoed) en Ruud Kaptein (Goudsmit) heel wat moeite gekost om het hele pro gramma rond te krijgen. Het ex periment is geslaagd en het cen trum van de stad stond weer eens volledig in de schijnwerpers. Want daar was het allemaal om begonnen. Nu het vernieuwde Koningshoek veel mensen trekt, dreigt net centrum wat in de ver getelheid te geraken. Door het or ganiseren van bijvoorbeeld een Westemdag blijft echter ook het centrum trekken. Schiedam „Zullen we daar een leuke gewoonte van maken? Voortaan elke vrijdagmiddag een nota aanbieden aan één of andere wethouder?" Het was een gezellig middagje in Underground: zo heet de jonge- renkelder van wijkcentrum De Erker. Weliswaar was wethou der Hafkamp verhinderd om een popnota van zeven Schiedamse clubhuizen in ontvangst te ne men (de lokale topambtenaar Ben Hakkenbroek nam waar), maar dat mocht de pet niet kreu ken. Het neusje van de zalm uit het Schiedamse sociaal-cultureel werk was aanwezig en kon aan een relaxte gedachten wisseling doen. Tikje te ontspannen nog, met een schroom tot intellectuele diepgang, maar dat ontstaat mis schien als er inderdaad een we kelijks ontmoeten van komt Be langrijker nog dan de aanbieding van de nota was dit we!: het besef dat dergelijke platforms schaars zijn, en dat derhalve Schiedam een culturele voedingsbodem ontbeert. Jongerenwerker Kees te Gusstn- klo stak een olijk betoog af. Hij herinnerde zich de voorkeuren, die hij zelf als jochie voor popmu ziek had. De nota, die hij Hak kenbroek gaf, heeft tot doel in elk clubhuis instrumentarium te zetten voor het beoefenen van popmuziek. Een bandje onder streepte waar dat toe kan leiden. Hakkenbroek stond zelfs mee te swingen. Vlaardingen Met ernstig letsel aan hoofd, armen en benen is een 7-jarig jongetje vrijdag opgeno men in het Dijkzigtziekenhuis. Op de Marathon weg werd de jon gen, wonend aan de Suriname- singel, aangereden toen hij plot seling overstak. Een 24-jarige Schiedammer liep zondagmorgen een enkelfractuur op. Dat gebeurde tijdens de voet balwedstrijd Meatboys - Familie Prins op het terrein van DSS. Reinier Scheeres geniet in gezelschap van enkele honden van een complete maaltijd. 'Schiedam Reinier Scheeres hoefde zijn disgenoten geen sma kelijk etc-n te wensen De vier honden, die samen met de be schermheer van van de dieren bescherming afdeling Schiedam tijdens de open dag samen de maaltijd nuttigden, lieten zich het kostelijke maal goed smaken. De honden én de burgemeester kregen eersteen heldere bouillon met kippegehaktballetjes, daarna gevulde flensjes, een kaas- en groenteschotel en als toetje een kauwbot Ook Klaas van der Geest, directeur van de Bonds spaarbank en voorzitter van de stichting Vrienden van do Har- gahoeve, het zich de feestelijk hap niet ontnemen. Het was gezellig druk tijdens do open dag van net dierentehuis. De vaste medewerkers en vrij willigers moesten veel mensen over het functioneren van. het dierentehuis vertellen 1 Vooral het financiële aspect werd in de verhalen uitgediept. Het dierentehuis heeft dringend be hoefte aan financiële steun, De riolering is kapot en dringend aan vervanging toe. maar de fi nanciële middelen ontbreken daartoe. De komenden maanden wordt dan ook geprobeerd zoveel mogelijk nieuwe leden te wer ven. De kinderen kwamen ook volop aan bod tijdens de open dag. De kattenbakrace, het poepschepje lopen, kluiven rapen en voerbak ken stapelen, niets was te dol voorde kinderen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1