Renovatie van drie scholen in Schiedam Brand helpt zwartboek over Koningshof IS Wustrow wil praten met Stationsstraat VlAAROMfiS BAS8M0 SGIIf ifiiSBBf ËBURAlf l| 1BWE WflTEHWtË COURANT Sociale dienst bedankt banken Clubs helpen Visserij- museum Brand in pension en twee auto's Hersenschudding en gebroken neus Huisvrouwen uit Holy swingend i 4352066, sportredactie: 4345209 Schiedam Directeur drs.G.A.A. Smits van de sociaut dienst in Schiedam is de banken erkentelijk voor de medewerking, die hij eind vorige maand gekregen heeft toen „het pechduiveltje op trad". De sociale dienst aan de 's-Gravelandseweg is aan het auto matiseren en had een programmatuur ingevoerd, die ervoor moet ■zorgen dat het uitbetalen aan de cliënten sneller verloopt, Maar iets haperde en daardoor gebeurde bijna het tegendeel. „Dat is wel een beetje wrang," erkent de GSD-directeur. Voor de cliënten zijn volgens Smits iets langere wachttijden ont staan, maar hij meent dat niemand werkelijk lang op geld heeft moeten wachten. Er is veel overgewerkt, zegt Smits, en met de banken konden soepele regelingen worden getroffen op zich zelf een ingewikkeld en technisch verhaal, aldus de GSD-direc- teur, maar het belangrijkste is dat het allemaal toch nog lukte. „Je hebt altijd een risico in een tijd van automatisering, maar je leert overal van. De fout die nu gemaakt is, zal niet meer voorko men." Schiedam Het zijn alleen openbare basisscholen, die de komende jaren in Schie-. dam voor renovatie in' aan merking komen. In 198?zal het gaan om de Erasmusschoo! aan de Huijs- mansstraat en de Goeman Bor- gesius aan de Anthonie Muys- straat, in 1990 zal ook de Jan Ligthartschool op het. Frans Halsplein geheel gerenoveerd worden. Zijn dit de grootste opknapbeur ten, er valt nog wel een hele lijst gebreken aan andere schoolge- Jongerencentra in de as: vuur aangestoken "Vlaardingen/Maassluis De directie van de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg-Noord gaat een zwartboek bij houden over het Maas- sluisse ontmoetingscen- trumKoningshof. De medewerkers van het re- gionalé. instituut zijn het meer dan beu dat zij in het functio neren worden belemmerd door personeel van het ont moetingscentrum. Zo komt het vaak. voor dat lera- ren'- onverwacht van lokaal moeten verwisselen en dat er overlast is door rumoer in de zit- kuil van Koningshof. „De men sen zijn het nu zat", aldus Nico van der Kraan, medewerker van de muziekschool. „Medewerkers moeten willekeurig van zaal ver anderen omdat het personeel bij- voorbeel die ruimte moet inrich ten omdat cr 's avonds een brui loft is. Allemaal nog niet zo erg, maar het komt ook voor dat de mensen in een onverwarmde ruimte komen. Voor de kinde ren, die een half uur les krijgen, misschien niet zo'n probleem, maar de leraar zit er wél de hele dag. Dat geeft onvrede bij de mensen die namens de muziek school in Koningshof moeten werken". Een hele waslijst met klachten heeft de directie van de streek- muziekschool inmiddels verza meld. Gesprekken met het be stuur hebben tot nu niet veel op geleverd. - Nico van der Kraan: „Het bestuur is best welwillend, maar de beheerder doet moeilijk. Ik begrijp ook wel dat hij aan een bruiloft meer kan verdienen dan aan Jan-Willem op zijn viool. Maar het werken is op die manier niet prettig". Anecdotes Nico van der Kraan kan nog veel meer anecdotes uit het verleden opdiepen. Moeiteloos klinkt het: „Het is een keer voorgekomen dat er een vergadering was in Koningshof. Alleen maar man nen en d ie rookten een stevige si gaar en sigaret. Een kwartier ha afloop van de vergadering moest een leraar les geven aan kinde ren. De hele ruimte was nog ver- geven van de rook. Zulke dingen mogen niet voorkomen". Nog zo'n verhaal: „Net naast het buffet is ook een lokaaltje. De be heerder draait graag een stukje muziek voor zijn klanten, maar het is wel knap storend voor de leerling die net op dat moment les heeft". Vertegenwoordigers van de Streekmuziekschool en bestuurs leden van de Koningshof zijn in middels rond de tafel gaan zitten om te proberen de problemen op te lossen. Nico van der Kraan: „Afgesproken is nu dat we iedere 'maand bijhouden wat er allemaal mis gaat tn Konih.gsh.oL Het be stuur kan dan maatregelen tref fen en zorgen dat foute dingen worden gecorrigeerd". Maassluis De slopersha mer zou eigenlijk pas van daag gebruikt worden, om de. voormalige panden van de legendarische jonge rencentra De Toevlught en Dug-Out aan de Lange Boonestraat, met de grond gelijk te maken. De slopeis kregen dit wee le emde echter steun uit onver wachte hoek. Een uitslaande brand zaterdagnacht legde Dug-Out bijna volledig in de as en zondagnacht brandde de Toevlught voor een deel uit. Over de oorzaken van de twee branden is nog niets bekend, maar de politie twijfelt er niet aan of het is brandstichting ge weest. „De kans dat twee aan grenzende panden direct na el kaar in brand vliegen is stsa- tischtrisch gezien wel heel erg klein. Je moet voorzichtig zijn,' maar wij denken inderdaad aan brandstichting," wil korps chef Van Nieuwkoop nog niet het achterste van zijn tong la ten zien. Vooral de brand in Dug-Out, hét voormalige Coco en de vliegende knorrepot en het zeer bekende De Toverbal, was hevig. De brandweer van Maassluis was met al het be schikbare materieel uitgerukt. Het vuur greep echter zó snel om zich heen, dat assistentie werd gevraagd van de brand weer uit Vlaardingen. Vooral de naastliggende woonwijk baarde de omwonenden én de brandweer zorgen. Het. vuur sloeg echter niet over naar de .woonhuizen. De uitslaande brand, die in het holst van de nacht uitbrak, trok veel belangstelling van de bouwen te verhelpen, ook van de Sint Willibrordusstichting en de vereniging voor christelijk volks onderwijs te Kethel. Vanavond zal de gemeenteraad deze lijst vaststellen, een planning die noodzakelijk is in verband met de wet op het basisonderwijs. Het gaat om interne verbouwingen, maar in enkele gevallen ook om aanpassingen aan de gevels of om aanpassingen van de speelplaat sen. Om verbetering van de brand veiligheid gaat het in de Goeman Borgesiusschool, De Harlekino, de Jan Ligthart, De Kameleon, Sint Jozef en Sint Bemardus. Deze maatregelen worden alle reeds in 1987 getroffen; veilig heid lijkt de gemeente immers een zaak waar niet mee gedraald mag worden. Basisschool De Singel aan de Sin gel 5 (voorheen bestaand uit lage re schooi Comenius en kleuter school Het Draaitolletje) wordt verbouwd ten behoeve van ge handicapte leerlingen. bewoners uit de Verto-wijk. Ook oud-bezoekers van het jongerencentrum, dat sinds twee weken gesloten is, toon den belangstelling. Het nablus sen duurde tot in de vroege morgen. Elders in de stad wordt mo menteel hard gewerkt aan nieuwbouw van Dug-Out Het gloednieuwe onderkomen moet binnen enkele maanden gereed zijn. De brand van zondagnacht was veel minder spectaculair. Na de melding rukte de brandweer wederom met groot materieel uit, maar het vuur kon in de kiem worden gesmoord. De nieuwbouw van de Toevlught langs de Westlandseweg is en- □WATERWEG «SS— reaacne: brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 313.1 BC Vlaardingen. Telefoon: MAANDAG 9 JUNI 1986 De brandweer kon de kleuterschool 't Ambacht niet van de vlammenzee redden. De school brandde helemaal uit. kele maanden geleden in ge bruik genomen. In Vlaardingen brandde de kleuterschool 't Ambacht vol ledig uit. De brand is vermoe delijk aangestoken en de scha de wordt geraamd op ruim 450.000 gulden. De kinderen van de school zijn door de brand ernstig gedupeerd. Het is de bedoeling dat er zo snel mo gelijk vervangende ruimte komt om de kinderen op te vangen. Voorlopig worden ze ondergebracht in andere scho len. De politie is op zoek naar getui gen. Een ieder die inlichtingen kan verschaffen, wordt ver zocht contact op te nemen met de politie. Telefoon: 010- 4342355. Maassluis Anton Wustrow, de nieuwbakken wethouder van Maassluis voor ondermeer volkshuisvesting, wacht nog altijd op een uitnoding van bewoners van de Stationsstraat om te komen tot een gesprek. De eigenaren van de sterk ver pauperde woningen ,in de straat wüien dat de gemeente overgaat tot" aankoop van de panden. Dé voorganger van Wustrow, partijgenoot Mees Duimelaar, heeft de voorstellen daartoe van de bewoners steeds afgewezen. Vlak voor de verkiezingen maakte Duimelaar nog eens dui delijk dat het definitief afgelopen was voor de gemeente Maassluis. Nooit zou tot aankoop kunnen worden overgegaan. De financië le gevolgen zouden voor de ge meente te groot zijn. Het landelijk overleg stadsver nieuwing (LOS) heeft in een rap port duidelijk gemaakt dat aan koop door de gemeente helemaal niet veel geld hoeft te kosten. Het geïnvesteerde bedrag Komt via huur en subsidies weer terug in de kas bij de gemeente Maassluis. Ron Daniels, voorzitter van de bewonerscommissie, stelde enke le maanden geleden dat de bewo- ners zouden wachten met nieuwe acties tot de komst van een nieu we wethouder. „Van Wustrow verwachten we veel," orakelde Daniëls toen. Anton Wustrow is best bereid tot overleg/maar van hem mag geen andere beleidslijn worden ver wacht De wethouder; „Ik kan de hele zaak niet opnieuw overhoop gaan halen. Tegen een gesprek 'zal ik geen nee zeggen. De bewo ners, verdienen een fatsoenlijke behandeling. We merken het wel als ze bij mij op de stoep staan. Maar voorlopig wacht ik nog steeds op een uitnodiging." Vlaardingen De Vlaar- dingse serviceclubs organi seren in de maand decent ber een Vlaardingse kerst markt. Met het organisereh van de markt moet zoveel mogelijk geld bijeen worden gebracht voor de jubileir- mactie 'Breng een vak orf-" der dak' van het volgend.' jaar jubilerende Visserijmu séum in Vlaardingen. Het museum wil uitbreiden ém daar is een half muljoen gul den voor nodig. Via allerlei ac ties wordt nu geprobeerd öni' het geld binnen te krijgen. De kerstmarkt is in West-Duit^-, land en Oostenrijk ontzettend po pulair bij het publiek. De gelden moeten binnen komen via de verkoop van zelfgemaakte, op dë kerst gerichte artikelen, het vér-, huren van kramen aan bedrijven en de heffing van entreegelden! De organisatie hoop op een be drag uit te komen dat ligt tussen de 20.000 en 25.000 gulden. - De kerstmarkt" wordt gehouden in de Lijnbaanhallen in Vlaar dingen. Op dinsdag 16 en woens dag 17 december kan het publiek in het complex terecht. Kinderen tot 12 jaar betalen één gulden en tree en volwassenen vier gulden: De leden van de gezamenlijke serviceclubs in Vlaardingen heb-' ben toegezegd zo actief mogelijk mee te doen aan de kerstmarkt. Liefst pcht clubs hebben medé- werking toegezegd. Dat zijn: Ro- - tary Club Vlaardingen, Rotary Club Vlaardingen '80, Innerw- heel, Rotar Act, Lions, Ronde Ta fel, Soroptimisten, Probusclub-1 en Frobusdub-2, Poppen De Vlaardingse poppenmaakster E. Veldheer-Born beeft twee van. haar creaties ter beschikking ge steld voor de actie 'Breng een vak onder dak' ter uitbreiding van het Visserijmuseum. De poppen, ongeveer zestig centimeter groot en gestoken in Arnemuidse kle derdracht, zijn door haar speciaal voor de actie vervaardigd. Op het moment wordt in het mu-, seum een grote tentoonstelling gehouden over de Zeeuwse visse rij. Het dorpje Arnemuiden neemt daarbij een belangrijke plaatsin. De twee poppen staan nu in het Visserijmuseum en zullen worden verloot. De opbrengst komt ten goede aan het jubileum: fonds. Loten zijn te koop bij het museum en bij mevrouw Veld heer, Eendrachtsweg 25 te Vlaar dingen. Ze kosten twee gulden per stuk. De trekking is vrijdag 27juni. Schiedam Een kamer in een pension in de Nicolaas Beets- straat is zatermiddag voor een groot deel uitgebrand, nadat de 23-jarige bewoner daar zelf brand had gesticht. De man wilde met zijn actie opname in een psychia trische inrichting afdwingen. Het vuur werd aanvankelijk met een brandblusser bestreden. De brandweer maakte het karwei af. Op de Parkweg brandde gister avond een volkswagenbusje uit, nadat de eigenaar een potentiële koper demonstreerde hoe de wa gen gestart moest worden. Die demonstratie leverde een steek vlam op waardoor een partij klé ding met een waarde van 19.000 gulden werd vernield. Volgens de brandweer was een ondeugden lijk aangebrachte gasinstallatie oorzaak van de brand. Een auto die stond geparkeerd op de Franklinstraat is vannacht uitgebrand. Omwonenden alar meerden de politie toen zij zagen dat iemand een brandend voor werp naaf binnen gooide. De auto brandde in zijn geheel "uit Van de dader ontbreekt elk spoor. Schiedam Een 20-jarige Rot terdammer is na een ongeluk_op de kruising De Brauwweg/Van Heekstraat met een hersenschud ding in het Schieland-ziekenhuis opgenomen. Een 30-jarige Rot terdammer verzuimde hem op die kruising voorrang te verle nen. Op rijksweg 20 raakte een 42-jari- ge man uit Hellevoetsluis "de macht over het stuur kwijt toen hij met een wiel in een afwate- ringsgeul terecht kwam. Zijn waf gen kwam tegen de vangrail tot stilstand. Hij is met een gebroken neus naar het Schieland-zieken huis overgebracht ïviddbbiuib nei siecnie weer kon Jannes van der Wal en Harm Wiersma er niet van weerhouden toch een simultaanwedstrijd te spelen in het centrum van Maassluis. Door de hevige regenval was het niet mogelijk om het eve nement in de buitenlucht af te werken, maar in snackbar Le- onie (Jannes van der Wal) en restaurant John's Place (Harm Wiersma) kwamen ;de dam liefhebbers toch nog volledig aan hun trekken. Alleen oud-wereldkamioen Ton Sijbrands viel buiten de boot. Hij moest het noodgedwongen in de Musketier opnemen tegen dam- fanaten,maar juist die ruimte bleek net te klem;om alle spelers onderdak te bieden. De behaarde topper keerde daarom weer, zon der een wedstrijd gespeeld te hebben, terug naar huis. „We hebben ontzettend moeten improviseren,'laldus André Suis se, één van de initiatiefnemers van de simultaanwedstrijd. „Ge lukkig waren de dammers bereid om mee te werken en binnen te spelen!" De ex-wereldkampioenen Jan nes van der Wal en Harm Wiers ma speelden, tegen zo'n 70 recrea tie- en wedstrijddammers. De beide grotmeesters lieten zich' niet eenmaal verschalken door hun tegenstanders. Jannes van der Wal neemt het in snackbar Leonie op tegen dam mers uit Maassluis en Maasland. Veel belangstelling trok natuur lijk de unieke persoonlijkheid Jannes van der Wal. De excen trieke Groninger, die tijdens het Nederlands kampioenschap nog opzien baarde door in de trein in slaap te vallen en daardoor een beslissende partij verloren zag gaan, was nu wel op tijd uit de ve ren én op tijd in Maassluis. Jan nes damde met plezier, want tot Iaat in de middag bleef hij in Maassluis' hangen. André Suisse: „Totdat bleek dat hij om tien over half zes dë trein moest hébben. Om vijf uur begon hij mij dat uit te leggen, maar pas zo rond half zes kwam de aap uit de mouw. We hebben ons ontzettend moe ten haasten. Door rood licht, over de taxibaan, alles hebben we ge- daan om. Jannes de trein te laten halen. Een ontzettend aardige jongen, alleen neemt hij overal wel erg lang de tijd voor. Dat de bestrijding van vandalisme ooit rog zo'n magnifiek huïsvrouwenor- kest zou opleveren, nee, dat had niemand in de Hoofdsteden buurt van Vlaardingen ooit verwacht; Vrijdagavond werd in de Stadsgehoorzaal het eerste lustrum van de vereniging gevierd en dat was een zeer geslaagde bijeenkomst, waar niet alleen de huis vrouwen maar ook de jeugddarsgroep uit de wijk en modeontwerpsters hun kunnen lieten zien. Ed de Kraaïj hield als voorzitter een toespraak, waarbij hij inging op de geschiedenis van de nog jonge, maar ge louterde vereniging, die ooit ontstond uit de buurt vereniging Luxerrtburgweg. Flatbewoners hadden hier last van vandalisme en ver enigden zich. Dat sloeg 20 goed aan dat bewoners van de Madridweg, Bemweg, Lissabonweg, Londenweg, Bonnweg, Brussefweg en Wenenweg de koppen bij elkaar staken om de wijk- problemen in dit deel van Holy aan te pakken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1