mnm«itins courant Zon staat groter succes in de weg Si Gemeente saboteert viskraam van Don Woudhoek-Zuid betaalt 2% huurverhoging niet Wethouder houdt niet van puzzels Boerderij voor Masai dankzij sponsorloop VIAARDINGS DAEBIAD SSHiEDAMSGHI COURANT Jan Barendregt: Daar weet ik niets van9 Zelfde type woning van SSSWveel goedkoper Vernielingen in centrum Van ladder gevallen Koffie gestolen Vlaardingse opbeller in Rozenburg aangehouden Tweede stichting moet extra geld gaan beheren KINDEREN SPELEN IN LEGE ZAAL Duizend mensen bij eeuw feest CJV Wij kbewoners eerste recht op nieuwbouw Consumentenbond wil dat agenten beter letten op loslopende hond Tachtig diploma's na twee jaar BKE WATERWEG MAANDAG 23 JUNI 1986 Regionale redactie. Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon; 010-4343229, 4352066,4350557- sportredactie: 4345209 Schiedam Voor de dertiende keer een huurverhoging gekre gen, terwijl de oorspronkelijke huur nooit definitief is vastge steld: nu wordt het de bewoners van 196 eengezinswoningen in Woudhoek-Zuid echt te gortig. Zij betalen de huurverhoging van twee procent niet meer. Op het eerste gezicht lijkt een huurverhoging normaal en valt er weinig tegenin te brengen, volgens zes wijkbewoners die zich met het probleem hebben beziggehouden, Maar op het tweede gezicht blijkt het „een ui terst vreemde zaak" te zijn. Het gemeentelijk wonmgbeheer heeft sinas ae woningen werden gebouwd nooit de huur definitief vastgesteld. Een definitieve uitspraak wordt pas over enkele maanden ver wacht „We vinden dat de zaak nodeloos wordt uitgesteld; in ie der geval kunnen we weinig waardering opbrengen voor de ondoelmatige aanpak van dit probleem", aldus wijkbewoners Bonneur, Heinsbroëk, De Jong, Parrin, Valk en Verlinde. Zij roepen al hun buren op be zwaarschriften in te dienen, waarin de huurverhoging wordt geweigerd. Daarbij noemen zij het onrede lijk, dat voor min of meer gelijk waardige woningen in een com plex van de SSSW ongeveer tachtig gulden minder aan huur hoeft te worden betaald. Dit com plex, genaamd Rode Woudhoek, werd twee jaar later opgeleverd, „We vinden het echter van wei nigsociaal beleid getuigen, dat er voor gelijkwaardige woningen al jaren een verschillende huur wordt betaald. Zou dit juist niet een reden kunnen zijn om onze huur te verlagen en teveel betaal de huur te restitueren?" vragen R. Bonneur c^. Om de gemeente tot spoed te ma nen en om het ongenoegen dui delijk te laten blijken, vragen zij de bewoners van de 196 huizen in Woudhoek-Zuid vóór 1 juli be zwaar aan te tekenen. Bedoeling is dat de oude huursom gewoon betaald blijft worden, maar dat de twee procent verhoging wordt opgeschort Veel bewoners van Woudhoek- Zuid mopperden de laatste tijd toch al, omdat er rond de opho ging van de paden wat proble men zijn geweest en de afwer king te wensen overliet Omroep in opspraak DOOR CHRIS WOERTS Vlaardingen Naast de stichting Omroep Vlaardin gen blijkt er een tweede stichting te bestaan, die er nauwe banden mee heeft De stichting Faciliteiten Omroep Vlaardingen moet de gelden gaan beheren, die binnenkomen via een al lopende donateursactie onder de luisteraars. Ook kan op die manier het geld, dat door kabelexploitant Infocab wordt betaald, worden gebruikt Infocab is momenteel bezig met een experiment op de kabel. Me dewerkers van de Omroep Vlaardingen verzorgen het plaat selijke nieuws. Momenteel wor den zij daarvoor niet betaald. Als Infocab na de proef gaat exploite ren, zal de omroep wel geld ont vangen. Een ïokale omroep mag echter volgens de mediawet niet aan fondswerving doen en door het in het leven roepen van een tweede stichting worden die pro blemen opgelost De geldstroom ■yia Infocab kan op die manier worden veilig g€ Vlaardingen Drie Vlaardin- gers en een Rotterdammer, in leeftijd variërend van 17 tot 20 jaar, zijn zaterdagnacht in het centrum opgepakt voor openlijke geweldpleging. Het kwartet ver melde met een winkelwagentje een telefooncel en tilde een par- keermeter uit de grond. Vlaardingen Een 58-jarige man is zaterdagmiddag op de Westhavenkade van een drie meter hoge ladder gevallen. Hij "verloor zijn evenwicht toen hij bezig was takken van een boom te zagen. De man is met hoofdlet sel in het Dijkzigt-ziekenhuis op genomen. Vlaardingen Uit een opslag ruimte aan de Van Hogendor- plaan is vrijdagnacht een grote partij koffie ter waarde van 3.000 gulden gestolen. De dader heeft zich vermoedelijk laten insluiten. Vlaardingen Dankzij de mede werking van een inwoonster van Rozenburg kon -de politie df een 29-jarige Vlaardinger in kraag grijpen, die regelmatig vrouwen telefonisch lastig viel. De man gaf zich uit als quizmas ter van de Vara en probeerde op ,die manier telefonisch afspraken met de vrouwen te maken. "Al eerder had de politie opgebel de vrouwen gevraagd het spelle tje met de man mee te spelen en een afspraak met hem te maken, zodat de poltie hem zou kunnen aanhouden. Maar tot vorige week 'toe had de Vlaardinger het bij zijn afspraakjes steeds laten afwe ten. Vorige week kwam hij echter wel opdagen, nadat een Rozen- burgse op verzoek van de politie een afspraak met de man ge maakt had. De politie kon de Vlaardinger zodoende aanhou den voor ondervraging. De man heeft de politie nog steeds niet willen vertellen wat hij nu pre cies met zijn telefonische af spraakjes voor had. Het bestuur van de stichting Om roep Vlaardingen ontkent in alle toonaarden het bestaan van een tweede stichting. „Daar weet ik niets van", is de bitse reactie van voorzitter Jan Barendregt, in het dagelijks leven conrector van scholengemeenschap Casimir. „Verder geef ik geen commen taar. We zijn nog met Infocab aan het onderhandelen". In de tweede stichting zitten, al dus een zegsman bij de omroep, dezelfde mensen die ook verant woordelijk zijn voor de Omroep Vlaardingen. Het zou gaan om se cretaris Wïm Benard, bestuurslid Henk van Goor en presentator Martin Ruis. „Volstrekt verwerpelijk", aldus SP-raadslid Remi Poppe. „Je krijgt op die manier wel een heel rare constructie. Het gaat om de zelfde mensen in twee stichtin gen. Waar blijft al het geld dat binnenkomt? Aan de ene kant geven wij subsidie aan de stich ting Omroep Vlaardingen en zelf krijgt men geld via een tweede stichting. Ik krijg daar een vieze smaak van in mijn mond. Offi cieel hebben de stichtingen niets met elkaar te maken, maar daar trappen wij niet in Erg dom alle maal om het zo te spelen". Subsidie In de raadsvergadering van woensdag moet de gemeenteraad van Vlaardingen beslissen over een subsidieverzoek van ruim 36.000 en een garantstelling voor een lening van ruim 85.000 gul den. Remi Poppe: „Ik zal het col lege verzoeken om het raads voorstel terug te nemen om deze zaak grondig te onderzoeken. Wij geven subsidie aan een stichting zonder geld, terwijl er dus wel de gelijk geld binnen gaat komen. Gemeenschapsgeld mag op die manier niet worden misbruikt". Ook Cor de Jonge (SGP/RPF/GPV) spreekt van een merkwaardige constructie: „Van een tweede stichting weten de meeste raadsleden denk ik niet eens af. Daar moet eerst op heldering over komen. Een héle rare zaak. We moeten beslissen over geld van de burgers en als er dan zulke constructies worden bedacht, dan zet ik daar vraagte kens bij". Jan Madem (WD) is zeer kri tisch over het in het leven roepen van een tweede stichting: „Je ziet dat wel meer meer, maar op die manier kan ik het ook. Ik kan niet direct de consequenties over zien, maar kloppen doet het niet". Het bestuur van de stichting Om roep Vlaardingen wil het bestaan van een tweede stichting dus niet bevestigen. Medewerkers van de omroep weten er wel van en ook op het stadhuis is het inmiddels een publiek geheim. Burgemeester Fred van Lier, die de lokale omroep In zijn porte feuille heeft: „Ik bemoei me er verder niet mee. Wij praten met Infocab over een contract. Voor het gebruik maken van de kabel zal betaald moeten worden. Wat de omroep verder doet, dat moe ten die mensen zelf maar weten". Naast voorzitter Jan Barendregt ontkennen ook secretaris Wim Bénard en presentator Martin Ruis, die nauwe contacten heeft met Infocab, het bestaan van de tweede stichting, „Al is het niet ongebruikelijk dat op die manier wordt gewerkt", stelt Wim Bé nard. „Wat particulieren doen, daar hebben wij niets mee te ma ken". Bénard zelf blijkt een van die particulieren te zijn, met wie hij niets te maken wil hebben. Infocab verricht momenteel nog geen betalingen aan Omroep Vlaardingen. Wel staan er in de studio van de omroep aan het Weeshuis uiterst moderne hulp middelen van de kabelexploitant Ook wordt er al geadverteerd via de kabel. Het overkoepelende bestuur van de stichting Lokale Omroep', waarin tal van mr organisaties een plaats hebben, is ook niet geïnformeerd. „Wij wor den over het algemeen pas ach teraf over zaken geïnformeerd. Dat is inderdaad een nadeel. Het werkt momenteel nogal chao tisch, in de toekomst moet dat be ter worden", aldus oud-gemeen te voorlichter Han Spruyt, die na mens de Vlaardingse kerken zit ting heeft in de overkoepelende organisatie. Een woordvoerder van Infocab wil niet op de financiële kant van de zaak ingaan. „Daar mag ik niets over zeggen. We werken hecht samen met Omroep Vlaar dingen, dat is waar, en we hopen dat het In de toekomst door zal gaan, maar dat moeten we verder afwachten". Momenteel ligt er op het stadhuis ook een offerte van de Avondbla den Combinatie Rotterdam (ACR) om een kabelkrant in Vlaardingen te exploiteren. Het college moet nu een keuze ma ken tussen Infocab en de ACR. Voorzitter Hans Olde Monnikhof en coordinator Tiggelhoven: hoop op nieuw onderkomen Schiedam Hans Olde Monnikhof, voorzitter van het Educa tief Centrum voor Volwassenen (ECV), heeft tijdens de officiële opening van dit centrum 2500 gulden toegezegd aan de kinder opvang, die eveneens in het M.C.M. de Groothuis is gevestigd. Met het geld wordt speelgoed aangeschaft, zodat kinderen zich niet hoeven te vervelen, terwijl hun moeders gebruikmaken van het educatieve aanbod Wethouder Hafkamp (welzijn, volksgezondheid en cultuur) heeft erin toegestemd dat het ECV dit eenmalige bedrageen deel uit de eigen subsidiepat- beschikbaar stelt voor kinderop vang. Tot nog toe speelden de kinderen in een lege zaal oprichting van het ECV gekost heeft. „Puzzels, daar heb ik in mijn jeugd al zo'n hekel aan gehad", zei wethouder Hafkamp. Op de legpuzz^. bleek de naam van het ECV voluit te staan. De puzzel is ontworpen en gemaakt door de vijf medewerkers van het ECV. Het resultaat wordt opgehangen op de zesde etage van het stadskantoor. Ook zei de wethouder in zijn openingstoespraak, dat hij wenst dat de ruimte in het M.C.M. de Groothuis spoedig te klein zal zijn voor het ECV, want dat zou betekenen dat er veel gebruik wordt gemaakt van het educatieve aanbod. Medewerkers en bestuursleden hopen dat het ECV in de toe komst wordt ondergebracht in het nieuwe pand van de centrale bibliotheek. Waar die nieuwe bibliotheek komt is nog niet be kend, er zijn momenteel vior-locaties mogelijk. SchiedamNaar schatting duizend mensen hebben vrijdag en zaterdag meegedaan aan het eeuwfeest van de Schiedamse CJV. Een marathongebeuren van 24 uur dat ruim. 5.000 gulden in het laatje bracht voor het Koningin Wilhelminafonds. Het fonds gebruikt Oscar Nauman, één van de organisatoren, toonde zich na afloop uiterst vermoeid, maai verheugd over het vlekkeloos verloop van wat hij noemt 'het grootste feest dat ooit in Schiedam is gehouden'. „En toch", moest hij toegeven, „hadden we gezien het program ma stilletjes op nog meer publiek gerekend. Vooral de zaterdagmiddag viel een beetje te gen. De meeste mensen kozen begrijpelijk toch voor de zon in plaats van een warme Margriethal". Met het startschot vrijdagavond voor het zaalvoet bal toernooi door zanger Koos Alberts, dat ook al de volle 24 uur in beslag nam, leek het er nog op dat de sporthal moeiteloos zou volstromen. De enigszins tegenvallende publieke belangstelling vooral zaterdagmiddag maakte de zaal een troosteloos lege indruk -mag in ieder geval niet aan de organisatie worden toe geschreven. Ongeveer 30 van de 60 vrijwilligers waren de volle 24 uur actief met het in goede banen leiden van het evenement Vooral de muziekliefhebbers kwamen bij de hon derdjarige aan hun trekken. Vanaf hefpodium ach terin de zaal werden zij toegezongen door onder an dere Koos Alberts, de Vlaardingse crooner Wally Preyll, de Havenzangers, de onvermijdelijke Ama zing Stroopwafels en Arie Ribbens. Na 92 korte voetbalpartijen werd de ploeg van Hifi Middendorp als toernooi winnaar gehuldigd, In de finale werd HBSS met I0 teruggewezen. Oscar Nauman verwacht dat de Jeneverstad niet wederom 100 jaar op een dergelijk groot feest hoeft te wachten. „We hebben zoveel positieve berichten ontvangen, dat we er hard over denken nog eens een dergelijk spektakel te organiseren. Voorlopig gaan we eerst uitslapen en dit weekend evalueren. Misschien dat we over twee of driejaar in ongetwij feld gewijzigde opzet weer op zo'n grootse wijze met de CJV naar buiten treden". Wally Preyll. die twee keer optrad, zingt even speciaal voor enkele vrouwelijke fans. Schiedam Wie in de omgeving van de Van der Elststraat en de Huijsmansstraat woont, of in de buurt van het Boerhaaveplein, of wie er gewoond heeft, krijgt voorrang bij de toewijzing van de nieuw te bouwen huizen. De ge-| meen te Schiedam zet het beleid voort om minstens de helft van de nieuwbouw toe te wijzen aan mensen, die een speciale band met de betrokken wijken heb ben. In de Van der Elststraat en de Huijsmansstraat zal dat iets ster ker het geval zijn, want in depn» middéllijke nabijheid heeft Sehiedam-West al meer met stadsvernieuwing te maken ge had: nieuwbouw aan de Maria- straat, renovatie aan het Fabri- plein, sloop aan de Brugman- "rat en Fabristraati tdsvernieuwing in Sehie- - «ost speelde zich af op loca- wat verder verwijderd de plek waar het nu om net Boerhaaveplein. Even als bij de Van der Elststraat wil de gemeente 75 procent van de geplande woningen al uitgeven in een stadium, dat de toekomsti ge bewoners nog over de plan vorming kunnen meepraten. 'Schiedam Nu agenten weer op de fiets surveilleren, vraagt de werkgroep Schiedam van de Consumentenbond zich af of er niet beter kan worden gelet op loslopende honden. Als er stren ger wordt opgetreden tegen hon- debezitters, kan volgens voorzit ter J. Steens-Groenendijk veel ergernis worden voorkomen. In een brief aan de politie vraagt zij aandacht voor haar probleem. De Schiedamse werkgroep haakt hiermee in op een landelijke actie van de Consumentenbond. Om één of andere reden is het veel mensen een doorn in het oog als er een hond losloopt, en men wil de hondebezitters graag de les le zen. In de brief aan de politie spreekt mevrouw Steens over „nietsvermoedende fietsers die in de kuiten worden gehapt en der gelijke". Schiedam/ Vlaardingen/Maass-~ luis -Twee jaar nadat in de re gio Waterweg-Noord begonnen werd met beroepsopleidingen voor volwassenen, kan een aan tal van tachtig diploma's worden uitgereikt Dat is een spectaculair aantal, volgens het Plaatselijk Educatief Centrum (PEC) in Vlaardingen, het M.C.M. de Groothuis in Schiedam en het christelijk vor mingscentrum De Maaskant in Maassluis, Deze drie centra hou den zich bezig met de zogenaam de beroepskwalificerende educa tieve opleidingen (BKE) in het Waterweggebied. De diploma-uitreiking aan de tachtig geslaagde cursisten vindt woensdag plaats in zaal Irene in Schiedam, s avonds om acht uur. Burgemeester Reinier Scheeres spreekt de geslaagden toe; hij is erbij betrokken als voorzitter van de adviescommissie voor het ge westelijk arbeidsbureau (GAB). - Schiedam De sponsorloop voor een boerderij voor de Masai- stam in Kenya, die zaterdag door scholengemeenschap Buiten de Veste werd gehouden, heeft vol gens initiatiefnemer Lex Schruij- er twee belangrijke winstpunten opgeleverd. Met een opbrengst van 10.417 gulden bleek de opzet volledig gedaagd. Maar wat vol gens hem zeker zo belangrijk is het bewijs dat ook individuen daadwerkelijk kunnen helpen de Vlaardingen VVD'er Jan Bul- va raakt er langzamerhand van overtuigd, dat burgemeester en wethouders de komst van een viskraam aan de Maasboulevard bewust saboteren. Twee jaar ge leden. steunde de gemeenteraad een amendement van Bulva, waarin erop werd aangedrongen haast te maken met de'viskraam van George Don. De Vlaardinger doet al zeven jaar vruchteloze po gingen om aan de Maasboulevard een vis zaakje te beginnen. Bulva is woedend op burgemees ter en wethouders: „Ik spuug zo wat". De WD'er moest twee vol le werkdagen besteden aan het doorworstelen van alle dossiers ever de affaire-Don. Bulva's par tijgenote mr. Mariette Hoogen- dijk, de vorige wethouder van economische zaken, had toege zegd hem alle correspondentie tussen gemeente en Rijnmond te sturen. Wethouder Goudriaan, de opvolger van Hoogendijk, weigerde echter die toezegging na te komen. „Hoort het soms bij de nieuwe stijl van het college", vraagt Bulva cynisch, „om het werk van raadsleden extra moei lijk te maken?" Volgens Bulva heeft de gemeente er alles aan gedaan om George Don bij zijn plannen voor een vis kraam de voet dwars te zetten. Zo werd een plek gekozen, waar de visboer een vijftien meter hoge pijp op zijn kraam moet zetten om stankoverlast te voorkomen. Die pijp zou vastgemaakt moeten worden aan een flat aari de Maas boulevard. Maar de bewoners van die flat willen de viskraam helemaal met in hun buurt „Waarom, heeft het college in 1984 uit vier alternatieven juist deze plek gekozen, terwijl in 1982 al bekend was dat daar een lange afvoerpijp nodig zou zijn?" wil Bulva weten. Don gelooft dat een filter de lange afvoerpijp zou kunnen vervangen. Hij heeft dat tijdens de beroepszaak voor de Raad van State aangevoerd. Bulva, die als raadslid al vier jaar aan de zaak werkt heeft genoeg van de manier waarop Don steeds met een kluitje in het riet wordt gestuurd. Was er een ande re plek voor de kraam gekozen, dan waren er veel minder pro blemen geweest betoogt de VVD'er. „Ondanks de enorme stapels papier en het ongelooflijk aantal werkuren dat aan de zaak is besteed, zijn we nog even ver als zeven jaar geleden. Onbegrij pelijk", vindtBulvadat Het raadslid heeft in schriftelijke vragen aan B en W om ophelde ring gevraagd. Hij beklaagt zich erover, dat Goudriaan het hem onmogelijk maakt zijn werk als raadslid goed te doen. Hij wil dat eindelijk het raadsbesluit van 1S84 wordt uitgevoerd, waarin een snelle oplossing van de zaak werd bepleit „En ik verwacht geen ontwijkende en nietszeg gende antwoorden", schrijft Bul- honger in de Derde Wereld te be strijden. De bijna 400 deelnemers liepen zich onder auspiciën van de World Runners over 3,5,10 of 15 kilometer in het zweet over een parcours dat per afstand verschil de. Begeleid door vïdeotijdwaar- nemening trokken de lopers on der meer door Hargapark en Beatrixpark en ook door park 't Nieuwelant in Vlaardingen. Het succes van de sponsorloop werd door alle betrokkenen on derkend. De Bondsspaarbank vulde de opbrengst als hoofd sponsor spontaan aan tot 11.000 gulden en Lex Schruijer kondig de direct na afloop aan dat er vol gend jaar wederom voor een spe cifiek project wordt gehold. Na de diverse sportieve evene menten, die ten doel hebben geld in te zamelen voor hongerenden in Afrika, blijken de evenemen ten van World Runners bij een groot publiek aan te slaan. Dat merkte Vincent van Roon (mavo 2) toen hij in korte tijd 1.000 gul den aan sponsorgeld bijeen bracht Het bleek ook uit het deelnemersveld. Er verschenen zaterdagmiddag bijvoorbeeld 65 scholieren uit het Limburgse Heerlen aan de start

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1