Avalance tevreden met vijfde plaats N ieuw politiebureau komt aan Delftseveer Raadslieden gaan klachten turven Huurhuizen scheuren in Steendijkpolder Bloed, gebak en gewonden Adriaan Stigter (39) overleden UAlOiNGS DAEBIAD SCI1EDAMSGHE SDUHANI NlfUWE 1AIERWEG GOllflNï Sfeerrijk gebeuren op complex VFC m Maassluis wil meer bouw op Schanseiland Zomers lawaai hindert On vergefelijk 'Aannemer aansprakelijk9 Comedy Capers in Schiedam-Oost Vier gewonden in verkeer Geldkist gestolen Pompstations opzij voor viaduct RW20 Kritiek op bureau Huisvesting Open podium in museum □WTÏRWEG MAANDAG 30 JUNI 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen Marco Burgers en Wim Kok keken elkaar zo rond de klok van elf uur tevre den aan. Het Europees kampi oenschap van Drum Corps Hol land, georganiseerd door het Vlaardïngse Avalance, was vlek keloos verlopen. Beatrix werd uiteindelijk de nieuwe Europese kampioen, „Zij waren vooraf ook- de gedoodverfde favoriet, dus ei genlijk verbaasde het niemand dat zij met de eerste plaats aan de haal gingen," aldus een trotse Wim Kok, secretaris van Ava lance. De sfeer was optimaal op het sportcomplex van de Vïaardingse voetbalvereniging VFC aan de Sportlaan. Ruim ,1500 toeschou wers trotseerden de zon en geno ten van optredens van twaalf bands, Uit Engeland, Duitsland en Nederland. Het was een sfeer- rijk gebeuren, waarbij niemand zich ook maar één seconde ver veelde. Het optreden van Ava lance zelf verliep voor eigen pu bliek boven verwachting: „Per fect is het natuurlijk nooit, maar we kwamen nu eindelijk wei eens goed uit de verf," toonde Wim Kok zich ingenomen met het optreden van zijn- eigen for matie. In de landelijke wedstrij den zit het Avalance steeds tegen, maar nu, tijdens het Europees kampioenschap, wist de jury de inzet van de Vlaardingers wel te waarderen. „We zijn eindelijk van die laatste plaats af. Met die vijfde plaats zijn we uiteraard zeer blij. Het is zelfs nog beier dan het vorige jaar toen we ook een beetje onderin eindig den. We hebben de stijgende lijn weer te pakken en moeten die proberen vast te houden." Toeval De organisatie had niets aan toe val overgelaten. Alles was tot in de puntjes geregeld. Alleen de speaker liet net op het laatste mo- men afweten, „Het enige min puntje, maar ook voor dat pro bleem hadden we snel een oplos sing", aldus Wim Kok. Het was goed toeven op en rond het complex van VFC. De vele kraampjes, waar bier, limonade, haring en andere hartige hapjes konden worden gekocht, gaven een extra dimensie aan het ge beuren. De buitenlandse gasten konden de Hollandse gastvrijheid zeer goed waarderen en spraken dan ook vol lof over het festijn. Hoogtepunt van de dag was de Olympic Retreat Alle korpsen deden er aan mee en de vele hon derden muzikanten zorgden voor een bijzondere muzikale show. Het was direct ook het slotstuk van de avond. Wim kok, glunderend de men senmassa bekijkend: „Dit evene ment is zeker voor herhaling vat baar. De opkomst van het pu bliek was geweldig. Uit het hele land zijn mensen naar Vlaardin gen gekomen om hier getuige van te zijn. Dat is toch geweldig." Alleen enkele buurtbewoners konden de muzikale hoogstand jes minder waarderen. Zij belden Maassluis De gemeente Maas sluis gaat proberen om bij het mi nisterie van volkshuisvesting een extra contingent woningen te krijgen om het braakliggende terrein op het Sch'anseiland vol te bouwen. Nu de ruïne van de voormalige oliefabriek De Ploeg is gesloopt, wil de gemeente Maassluis zo snel mogelijk over gaan tot bebou wing van het terrein. De grond is echter in eigendom van ADM, dat Goudswaard Partners uit Maasland opdracht heeft geven om de zaken met de gemeente Maassluis verderaf te handelen. Het is echter nog maar de vraag of het ministerie een extra con tingent aan Maassluis zal toewij zen. „Wij willen het liefst premie- D-wonïngen bouwen," stelt Cor de Jonge, chef van de afdeling stadsontwikkeling. „Vorig jaar zijn er maar 1000 premie-D-wo- ningen gebouwd in heel Neder land. Je moet dus maar afwach ten of je in aanmerking komt" - Als het ministerie het extra con tingent vrijgeeft voor de gemeen te, kan in 1987 worden gestart met de bouw van de woningen. de politie op om te klagen over geluidsoverlast „Zulke dingen heb je altijd. Ik begrijp de reacties niet. Een beetje herrie hoort erbij. Dat is op zo'n evenement nooit tegen te houden. De mensen moeten een beetje begrip op kun nen brengen," zei Wim Kok, wei nig blij met de telefoontjes. Volgend jaar zal het Europees kampioenschap in Duitsland worden afgewerkt De Olympic Retreat: hoogtepunt van een succesvol verlopen Europees kampioen schap voor drumcorps aan de Sportlaan in Vlaardingen. Vlaardingen Niet alleen het Europees kampioenschap voor/ drumbands aan de Sportlaan in Vlaardingen leidde dit weekein de tot klachten over geluidsoverlast Het zo merse weer hield de mensen buiten. De poli tie werd uit de hele stad gebeld door mensen die last hadden van het lawaai van cafébezoe kers, geluidsinstallaties die te hard stonden, tuinfeesten, barbecues en blaffende honden. Het drumbandconcours spande echter de kroon. va Brandweerman Gerrït den Hoedt en zijn vrouw Peti Groen beleefden vrijdag de dag van hun leven. Op de trouwdag zorgden collega's van Gerrit voor een uitbundig onthaal op het Vïaardingse stadhuis. De huwelijksdag van de Vlaardinger werd onverge telijk door toedoen van de collega's. Gezeten op een spuitwagen werd het kersverse echt paar door Vlaardingen ge reden en die verrassing stelden Peti en Gerrit zeer op prijs. Het werd zo een feestelijke happening op en rond de Markt. Vlaardingen Het nieuwe gend verlegen om nieuwbouw, politiebureau van Vlaardin- Het huidige bureau is te klein en gen wordt gebouwd op de toont de nodige gebreken, plaats waar momenteel het huidige onderkomen staat: Delftseveer. Door het nieuwe complex wor den die problemen nu definitief opgelost. Door aan de ene kant te beginnen met de bouw en aan de andere kant te starten met de sloop van stukjes van het huidige gebouw kan het nieuwe bureau zonder problemen worden gerealiseerd. Burgemeester Fred van Lier maakte tijdens de behandeling van de meeijareribegrating in de Vïaardingse gemeenteraad be kend dat een werkgroep tot de conclusie is gekomen dat nieuw bouw op de huidige stek de beste oplossing is. Het ministerie van binnenlandse zaken heeft in maart het groene licht gegeven voor de nieuw bouw van een onderkomen voor de politie. In totaal is ruim 14 miljoen gul den beschikbaar voor huisves ting. In principe moet in 1988 met de bouw worden begonnen. Een aantal andere locaties in Vlaardingen viel af in verband met het ruimtegebrek. Daarom is nu gekozen voor de plaats aan Delftseveer. Het Vïaardingse korps 2it drin- Maassluis De huurwoningen in de Steendijkpolder in Maasluis hebben door zakkende funderin gen last van scheuren in de bouwmuren. De constructeur van de woningen heeft in op dracht van de Algemene Wo ningstichting Maassluis een on derzoek ingesteld naar de oor zaak en komt nu tot de conclusie, dat door het zakken het bezwijk- draagvermogen van de paalfun- dering wordt overschreden. De aannemer moet aansprakelijk worden gesteld en er moet tevens een nader onderzoek komen naar de overschrijding, de oor zaak en de mogelijkheden van het herstel van de schade. De commissie bodemonderzoek heeft over de kwestie overleg ge voerd met het stadsbestuur. Een funderingsonderzoek is noodza kelijk, maar de commissie wil ook dat rekening wordt gehou den met de verontreiniging van de bodem. De bewoners van de wijk, die Eu rowoningen BV aansprakelijk hebben gesteld voor de gevolgen van dc bodemverontreiniging, hebben een brief van het Rotter damse bedrijf gehad, waarin de directie zich beroept op een vrij- vvaringsclausule in het koopcon tract. De commissie bodemonder zoek heeft contact gehad met ju risten en gebleken is dat die clau-, sule niet zonder meer van kracht is in geval van bodemverontrei niging. Ook tegen Eurowoningen wor den nu juridische stappen voor bereid. De commissie is door de directie van Eurowoningen wel uitgenodigd voor een gesprek. Schiedam Een vrolijk bedoelde taartensmijterij is zaterdaga vond in de Van Musschenbroekstraat ontaard in een ordinaire knokpartij. Eén buurtbewoner liep een gebroken neus op, een ander een gebroken pols. Vijf agenten moesten naar de stomerij om hun met bloed en gebak besmeurde uniformen te laten rei nigen. Vier Schiedammers, in leeftijd variërend van 21 tot 27 jaar, had den in De Doelen beslag weten te leggen op circa 50 taarten. Die waren overgebleven van een daar gehouden taartgooiwedstnjd. In de Van Musschenbroekstraat koos het kwartet om ongeveer half elf aanvankelijk elkaar als doelwit. Toen buurtbewoners kwamen klagen, bekoelden de vier hun ergernis op hen. Daarbij werd zowel van taarten als van vuisten gebruik gemaakt. De gewelddadigheden hepen zo hoog op dat ook toen de politie arriveerde er nog met taarten werd gesmeten. Uiteindelijk wis ten agenten drie van de vier daders te arresteren. Voor het zover was, was in de straat een ruit gesneuveld en moesten ook het blik en de ruit van de politieauto het ontgelden Een agent hield aan de uit de hand gelopen slapstick een bult op zijn voorhoofd Schiedam Bij verkeersonge lukken in de stad zijn dit week end vier mensen gewond ge raakt. Op de Broensvest werd vrijdagavond een 57-jarige Vlaardinger aangereden, toen hij plotseling overstak. De man is met een gekneusde enkel en een bovenarm fractuur in het Holy- ziekenhuis opgenomen. Een bromfietser uit Schiedam brak zijn been, toen hij op de Maasboulevard geen voorrang verleende aan een automobilist en aangereden werd. Een 83-jarige vrouw liep een hoofdwond op toen zij zich vrij dagmiddag op de 's-Gravelandse- weg haastte om de bus te halen. De vrouw viel vlakbij de bushal-: te en bleef daar enkele minuten bewusteloos liggen Een 30-jarige Rotterdamse fietser liep op de Rotterdamsedijk lichte verwondingen op. De man, die te veel had gedronken, botste vrij dagnacht achterop een gepar keerde auto. Schiedam Uit het kantoor van het bandencentrum aan de Kom miezen laan is vrijdag op klaar lichte dag een geldkistje met daarin 8.000 gestolen. Kantoorbe dienden zagen de dader, maar waren te laat om hem aan te hou den. Een 52-jange Schiedammer is vrijdag in de vooravond op heter daad betrapt tijdens een inbraak in een poffertjeskraam op de Broersvest. De man wilde met een stereo-installatie aan de haal gaan toen hij werd gearresteerd. Uit de berging van een woning aan het Griegplein zijn een race fiets en enkele reiskoffers gesto len. De dader trapte de deur in. Kans niet uitgesloten: Vlaardingen Het viaduct over rijksweg 20, dat gepland is tussen de Broekpolder en Vlaardingen- West, zou wel eens kunnen ko men op de plaats waar nu de pompstations van Fifa en BP staan. Deze zouden dan ver plaatst moeten worden en hier voor is, behalve met de houders van de benzinestations, ook over leg nodig met rijkswaterstaat. De gemeente Vlaardingen heeft dc reconstructiecommissie Mid den-Delfland een alternatief voorgehouden. Maar dat de keus alsnog op de pompstations valt, is volgens voorzitter Ton Verhagen van het bureau van uitvoering van de reconstructie niet uitge sloten. Het overleg kan nog enige, tijd in beslag nemen Om die re den is de aanbesteding van de re creatievoorzieningen in Vlaai;- dingen-West uitgesteld. Het viaduct betekent een aan trekkelijke ontsluiting van de Broekpolder. Schiedam „Er zijn bij het bu reau Huisvesting antwoorden ge geven, die kunnen ambtenaren zich niet permitteren," conclu deert Marcel Houtkamp, voorzit ter van de begeleid inborn missie DOOR KOR KEGEL Schiedam Je werkt veel te hard, doe nou eens rustig aan, zeiden vrienden door de jaren heen tegen Adriaan Stigter. Maar het viel hem moeilijk die karaktertrek te veranderen. Hoewel serieus als het erop aan kwam, was hij graag de lache bek, die met een onverbeterlijk optimisme de zorgen van het dagelijks bestaan probeerde te relativeren. In de tijd dat we el kaar dagelijks zagen heb ik nie mand zo vaak horen grinniken als hij. Hij werkte als een paard, ernstig en nauwgezet, en com penseerde dat met vrolijkheid. Het is dan ook een typerende zin, waarmee de overlijdensad vertentie begint „Na een opti mistische maar ongelijke strijd is heden toch nog onver wacht.." De zin geeft aan dat Adriaan Stigter,' zelfs na jaren lang bestraald.te zijn tegen zijn ziekte en na een paar moeilijke periodes waarin zijn vriendin Regine hem bijstond, de goede en blijmoedige kant van het le ven vooropstelde. Daarin was hij sterk, alsof het een principe gold. Adriaan Stigter is 39 jaar ge worden; donderdag overleed hij, morgenmiddag om twaalf uur wordt hij gecremeerd op de Beukenhof in Schiedam, want, al woonde hij de laatste jaren in Rotterdam, hij was geworteld in Schiedam. Geboren in de Gor zen volgde hij, als meer kinde ren uit de klasse der minima in de tijd van economische wel vaart, een veelbelovende oplei ding. Op jonge leeftijd werd hij archi tect en in 1973 gaf hij leiding aan een verbouwing van ge bouw De Teerstoof, waar een ploeg vrijwilligers het Zolder theater vestigde tegenwoor dig zouden ze yuppies worden genoemd, Young Urban Profes sionals. Sindsdien bleef Adriaan Stigter gefixeerd op het theater. Hij verzorgde nog enkele verbou wingen en steeds meer ging de belichting en de geluidstech niek van theaters hem intrige ren. Begin jaren tachtig had hij school gemaakt met enkele zelf gebouwde computers voor het regelen van lichtinstallaties. Hij leverde aan vooraanstaande Amsterdamse theaters (Shaffy, Frascati, de Engelenbak) en ook aan Passage in Schiedam. Toen werd hij ziek en een vriend, Bob Meulendijk, trad in zijn voetsporen. Ook de programmatische kant van theaters boeide hem. In de tijd van de Mipis (een zomers gezelschap dat zich voor de grap de Most Important People In Schiedam noemde) solliciteerde hij met Marjan Meijennk naar een gedeeld directeurschap van Passage. Hij had iedere andere sollicitant de baan gegund, be halve degene die benoemd werd, want sindsdien vreesde hij dat de nieuwe Passage-direc tie zou aansturen op de onder gang van 'zijn' Teerstoof. Maar niet getreurd, hij keerde zich weer naar de vrolijke zijde van zijn natuur. Hij kon gemak kelijk omschakelen. Ik herin ner me hoe wij in 1977, wande lend langs de Seine, een pittig gesprek hadden over de invloed van architectuur op de manier, waarop inwoners hun stad bele ven. Kwamen we in de metro ineens Gijs en Janet uit Schie dam tegen. Vrolijke middag, geen zwaar woord meer, en de dag erna gxng hij met de laatst uitgesproken zin van het onder broken gesprek op een terrasje op de Place du Tertre verder. Zijn interesse voor Schiedam bleef ook de laatste tijd aanwe zig, maar zo vaak als vroeger za gen we hem niet meer in de kring van criticasters van Schiedam. Enkele weken gele den stierf Jaap Rensman, die vele jaren de kok van t Vier kantje was, beroemd om zijn kogelbiefstukken. Misschien is Adriaan Stigter zijn trouwste klant geweest. Waar hij ook was. om thea ter kon hij niet heen. Hier zit Adriaan Stigter op een podi um aan de Boulevard du Saint Germain des Prés In Parijs. van het instituut Sociaal Raads lieden Schiedam. „Het is buiten gewoon zorgwekkend tds dat de beleving van de bezoekers is, want zij verkeren m een buiten gewoon afhankelijke positie." Houtkamp doelt hiermee op de uitkomst van een onderzoek naar dc klachten over het bureau Huisvesting aan de 's-Graveland- seweg. Hel Advocatencollectief, de stichting Rechtswinkel en het Bureau voor Rechtshulp hebben niet alleen bezoekers van het bu reau Huisvesting mondeling naar hun mening gevraagd, maar ook een schriftelijke enquête gehou den onder sociale en maatschap pelijke tnstellingen in Scniedam. Aan dit laatste onderzoek heeft ook het instituut Sociaal Raads lieden haar bijdrage geleverd. Uit het onderzoek, dat resulteer de in het rapport 'Andere huis vesting? Ja, graag', bleek dat een ongekend groot aantal bezoekers van het bureau Huisvesting klachten had over lange wachttij den voor woningen, de slechte voorlichting, de slechte behande ling door ambtenaren en andere zaken. De Sociaal Raadslieden onder zoeken nu hoeveel klachten met betrekking tot bureau Huisves ting in het eerste half jaar van 1985 bij hen zijn binnengekomen; het rapport heeft alleen betrek king op de maand april. De ambtenaren van bureau Huis vesting vatten het rapport vrij licht op: „Wij welen wat de klachten zijn, maar wij hebben nu cursussen gevolgd," was hun reactie, zo werd in de begelei dingscommissie van de Sociaal Raadslieden meegedeeld. Hans Schoenmakers van het Ad vocatencollectief, een van de me dewerkers aan het rapport, ant woordt op de vraag wat er nu verder moet nu het rapport op ta fel ligt: „Wij hopen dat het rap port leidt tot bijstelling, maar zelf wachten wij nu verder a£. Wij zijn vol verwachting wat de ge meente en de raadsleden gaan doen. Het woord is aan de poli tiek." Vlaardingen Solisten en en sembles, die ervaring voor pu bliek willen opdoen, krijgen daartoe het komend seizoen de gelegenheid van het Vïaardingse Visserijmuseum. Het museum is bezig met de programmering van dat seizoen. Twee jaar geleden le verde één oproep genoeg muzi kanten op om gedurende twee seizoenen de zondagmiddagcon certen vol te plannen. De concerten worden gehouden in de achttiende eeuwse muziek kamer van het Visserijmuseum, de enige kamer die nog is overge bleven van het oorspronkelijke patriciërshuis. De serie begint in augustus en gaat door tot mei. De concerten zijn steeds op de laatste zondag van de maand en duren van "drie uur tot kwart voor vijf. Belangstellenden kunnen zich ^wenden tot Ton Stolk. Westha- r'.'venkade 45 in Vlaardinger^j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1