Jan en John al na vier maanden op tv Slechts souvenir voor Excelsior'20 Politie vindt vak geld Geen geld Binnenstad Minder animo voor Hoekse fietstocht VLAAROMSS DAGBIAD SUEDAMSCM COURANT NIEUWE WATERWEG CBURANT Pret en renovatie Bond verwijt regering kiezersbedrog 'Dan ben je toch 'n hele Chineesvind je niet?9 Vader en zoon op dievenpad Uitbrander voor ballendieven Freek Bakker op beiaard Jongens naar jeugdoff icier Doddema (PPR/PSP): bewust tegengewerkt WOENSDAG 9 JULI 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Viaardingan, Postbus 110, 3131 BC Viaardingen. Telefoon: 010-4343229, 43520S6, 4350557 - sportredactie: 4345209 Viaardingen Eén keer optreden in een kroegje en vier maanden la ter meteen maar doorstoten naar een tv-optreden, dat moet toch de droom van alle beginnende arties ten zijn. Jan Hofman (22) en John Boone (23), twee Vlaardingse jon-' gens, ishetgeiukt Een paar dagen terug stonden Jan en John op het podium van het Pa- lazzo-theater in Grave, waar opna men werden gemaakt voor Veroni ca's Pats Boem Show. Echt onder de indruk lijken zij daarvan niet te zijn. Blij zijn ze wel. „Als je vanuit de Arepol zomaar op de televisie komt, dan ben je toch een hele Chi nees, vind je niet," trekt Jan zijn. wenkbrauwen op. Een stampvol café de Arepoi be leefde op een zondagavond in maart de geboorte van Jan en John, het duo met zonnebrillen en witte, platte petten. Ain't got no home, zongen ze, een aanstekelijk swin gend nummertje uit de beginjaren van de legendarische Band. De zaak stond op 2'n kop. Dat was op zich geen graadmeter voor de kwaliteit, want zelfs bij vals kwe lende koortjes klonk die avond ge- Ï'uich uit honderd kelen. Maar ook rij straatoptredens en bij de voor ronde voor de Pats Boem Show in een Rotterdamse discotheek kreeg de jaren-vijftigact van de twee„ Vlaardingers een enthousiast ont haal. Dat leek warempel wel een kleine zegetocht De twee, die ook samen in de band If you want to spelen, hebben aan de televisie-opnamen in Grave wei nig plezier beleefd. Jan: „Je bent van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds druk in de weer. Eerst re petities met het orkest, voor de ca mera,, de generale repetitie en dan moeten de opnamen nog begin nen." Bovendien wilden die jongens van Veronica de Vlaardingers bewegen om het dansje aan het slot van het nummer er maar uit te laten. Twee jongens die innig met elkaar dans ten, dat vonden ze maar niks. Maar Jan en John stonden op hun stre pen: dat dansje hoorde erin, het bleef erin. Dat is typisch voor de Vlaardingers: zij treden op voor hun eigen plezier, hebben zo him eigen ideeën over hoe de act eruit moet zien en zijn niet gemakkelijk van hun stuk te brengen. Ze onderscheiden zich ook nadruk kelijk van de meeste andere arties ten die met een geluidsband optre den, vindt café-eigenaar en mis schien toekomstig manager Ben Vuik, „Het zijn niet de meest voor de hand liggende nummers die die jongens doen." Jan Hofman haakt daar gelijk op in: „Wij houden niet van dat dichêgedoe," Het dagje Palazzo in Grave had ook zijn leuke kanten. Er ging een bus vol supporters mee uit het café waar het allemaal begon, joelend en zwaaiend met spandoeken. En ju- S rylid Dolf Brouwers kocht na het J| zien van de repetities meteen een o witte pet en een zonnebril en g swingde gezellig mee tijdens de op- te namen. 2 Van de vernietigende kritieken die de eerste aflevering van de Pats Boem Show kreeg zijn de nuchtere Vlaardingers helemaal niet ge schrokken. „Wij wisten helemaal niet wat het was, hoe het zou zijn," vertelt Jan. „Ik heb gewoon gebeld, omdat ik dacht dat het leuk was om te doen." Er ziin twee manieren om in de Pats Boem Show te komen, heeft hij ontdekt, „Je moet goed zijn, óf je moet zo slecht zijn dat de mensen huilen van het lachen als ze je ho ren." John en Jan: „Als het een beetje lukt willen wij hier wei centen mee verdienen." Jan en John zijn ervan overtuigd, dat de televisieshow het begin van een carrière kan zijn. „Als het een beetje wil lukken willen wij hier wel centen mee verdienen. Maar in de eerste plaats doen wij het voor de lol," vertelt John. Voor de lol, jawel, maar er wordt ook hard aan ge werkt, Zij zijn allebei op ballet ge gaan om tapdansen te leren. „Da's echt hartstikke moeilijk hoor," vindt John. Samen met Ben Vuik is ook al wat nieuw repertoire uitgezocht, alle maal rhythm and blues en roek uit de jaren vijftig. John: „Het zal tijd worden ook, dat wij eens iets anders Op het repertoire zetten. Dat Ain't tot no home begint me aardig de eel uit te hangen." De show waar in de twee optreden wordt op 26 juli uitgezonden. Schiedam Op een sloopterrein in de buurt van de werf van Wil- ton-Fijenoord in Schiedam heeft de politie gisteravond een vader en een zoon gearresteerd. De twee waren eendrachtig op het dievenpad gegaan. De twee, 40 en 18 jaar oud, hadden het voorzien op electriciteitskabels. .Viaardingen Vijf Vlaardingse jongens, van wie de jongste 10 en de oudste 16 jaar oud was, zijn gis teren ernstig onderhouden door de afdeling jeugdzaken van de politie. De vijf waren op heterdaad be- - trapt, toen zij uit de koers geraak te golfballen aan het stelen waren in de buurt van*de golfcourse in de Broekpolder. De jeugdige balienrapers zijn een voortdurend terugkerend ver- driet voor de leden van de golf- -.club- Al jaren klagen de golfers, „dat er vooral in de zomermaan den honderden golfballen wor den gestolen. De vijf zijn na de uitbrander van de politie naar huis gestuurd. Hun ouders zijn ingelicht over hun baldadigheid. Wijk- en buurtverenigingen, speciale comi- té's en andere groepen vrijwilligers hebben zich de laatste maanden weer met overgave gestort op de organisatie van allerhande va kantie-activiteiten voor scholieren. Het resul taat is veelal bevredigend. Honderden kinde ren in de regio maken deze weken dankbaar en gretig gebruik van de meest uiteenlopende sport- en spelactiviteiten. Gelukkig weten legio kinderen zich ook te vermaken zonder al die speciaal voor hen be dachte bezigheden. Een simpele hoop bouw stenen bleek voor de vijf meisjes die foto graaf Roel Dijkstra in de Schimmelpennïnck- straat in de Vlaardingse Babberspolder aan trof, goed genoeg voor uren speetplezier. Een overtuigend bewijs dat overlast van renova tie-werkzaamheden en pret hand in hand kunnen gaan. Maassluis Niemand minder dan Freek Bakker, stadsbeiaardier van Nijkerk, geeft vrijdagavond een concert op de beiaard van de Grote Kerk. Het publiek, mits 16 jaar of ouder, heeft dan tevens de gelegenheid de toren te bezichtigen. Het con cert begint om half acht. Voor de rondleiding moet men al een half uur eerder bij de kerk aanwezig rijn. Bakker speelt tijdens zijn optre- 'den van een uur een aantal oud- Hollandse boerendansen, de Jan de Mulder Suite en Nederlandse en internationale volksliedjes. Schiedam Twee Sehiedamse jongens, 14 en 17 jaar oud, rijn gis teren voorgeleid voor de jeugdof- jficier van justitie in Rotterdam. ■De twee hebben een fiks aantal fietsen gestolen. De jongens werden vorige week vrijdag aangehouden, nadat rij bij een inbraak aan de Van Oldebar- neveldstraat door een oude man op de vlucht waren gejaagd. De Sehiedamse politie heeft in- jniddels ook een 15-jarige jongen aangehouden, die van mede plichtigheid wordt verdacht. De drie stalen fietsen door de hele stad. Zij hadden het vooral ge munt op dure racefietsen. FNV Schiedam boos op Lubbers "Schiedam Als het con cept-regeerakkoord tussen CDA en VVD een definitief karakter krijgt, maakt het kabinet zich schuldig aan kiezersbedrog. Tot die har de conclusie komt de Sehie damse afdeling van de In dustriebond FNV in een brief aan demissionair pre mier Lubbers. Directe aanleiding is het rege ringsplan opnieuw anderhalf miljard gulden te bezuinigen op de sociale uitkeringen. Dat beleid staat volgens de bond haaks op de toezegging tijdens de verkiezings strijd om rust te brengen op het uitkeringsfront Afdelingsvoorzitter Jan Eyken- boom wijst Lubbers op diens 'stel lige belofte'. „Dat was," schrijft een verbolgen Eykenboom, „re den voor veel van onze leden om op het CDA te stemmen. Dat ver trouwen is nu beschaamd." Eykenboom zegt dat de afdeling met ontzetting kennis heeft geno men van het voornemen op nieuw te snoeien in de uitkerin gen. „In Schiedam worden veel mensen gedupeerd. Éénderde van ons ledenbestand heeft een uitkering waarvan velen op bij standsniveau zitten. Dat is mede het gevolg van een failliet ge voerd regeringsbeleid." Eykenboom verwacht niet dat Lubbers zich veel zal aantrekken van de venijnige brief van zijn af deling. Hij beschouwt het epistel als een laatste strohalm waaraan de leden rich moeten vastklam pen. Voor de afdeling is met de ver huizing naar het FNV-gebouw aan de Stadhouderslaan een nieuwe episode ingeluid. „Het is een tijd lang slecht gegaan. Om dat we de laatste jaren steeds in verschillende wijkgebouwen hebben gezeten, zijn we de grip .op de leden kwijtgeraakt. Op het laatst werden vergaderingen nog nauwelijks bezocht" Nu de bond 'onder eigen vlag' verder gaat, voorziet hij een ople ving. Vanaf 14 augustus kunnen de leden elke tweede en vierde donderdag van de maand om half acht in het pand aan de Stad houderslaan terecht voor het klachtenspreekuur. Viaardingen Een plastic tas met 991 valse biljet ten van honderd dollar heeft de Vlaardingse politie vorige week in beslag genomen in een woning aan de Oosterstraat Een 40-jange Viaardingen en een 48-jarige Rotterdammer werden in het huis gearres teerd. De politie kwam op het spoor van de valsemunters door een tip van de Rotterdamse recherche. In het huis aan de Oosterstraat zouden de valse bankbiljet ten van eigenaar wisselen. Zo ver kwam het echter niet De plastic tas met bankbiljetten en de twee ar restanten werden overgedragen aan de Rotterdam se recherche. Schiedam De Stichting Bewonersbelang Binnen stad krijgt geen subsidie van het gemeentebestuur. Het college van B en W heeft een verzoek om geld afgewezen, omdat binnen het werkgebied al een andere, vergelijkbare instelling wordt gesubsi dieerd. In dezelfde vergadering heeft het college de subsidiebedragen voor dit jaar aan de verschillende wijk en bewonersverenigingen vastgesteld, Bewo nersvereniging Schiedam Centrum kan evenals vo rig jaar rekenen op een tegemoetkoming in de kos ten van 4.264 gulden. Nieuwland krijgt beduidend minder dan vorig jaar toen nog ruim tienduizend gulden beschikbaar werd gesteld. De vereniging moet het nu doen met 7.126 gulden. Bewonersvereniging Schiedam- Noord krijgt 4.848 gulden toegeschoven. Daarnaast fourneert het college voor de inrichting van het verenigingsgebouw eenmalig een bedrag van 4.000 gulden. Drie andere verenigingen moeten het met aanzien lijk minder geld zien te rooien. Bewonersvereniging Woudhoek krijgt 2.048 gulden, wijkvereniging Groenoord 2.448 gulden en bewonersvereniging Schiedam-Oost 2.037 gulden. Alleen voor Oost is er sprake van duidelijk minder financiële steun. Vorig jaar kreeg de vereniging nog 3.808 gulden. Een subsidieverzoek van de Marokkaanse vereni ging werd afgewezen. Voor emancipatie-activitei ten is aan de Nederlandse vereniging van huisvrou wen een incidentele subsidie van 1.185 gulden toe gekend. Hoek van Holland Precies 270 fietsers zijn gisteren op het zadel geklommen voor de avondfietsdriedaagse in Hoek van Holland. Dat waren er minder dan vorig jaar. „Hoe het komt is een raad sel, aan het weer kan het in ie der geval niet liggen", meldt één van de organisatoren. Ondanks het fraaie weer meldden zich gisteravond minder fietsers aan de start dan verwacht. de eerste fietsavond geconfron teerd met een dubbel jubileum: de avondtocht werd voor de tiende maal verreden vanaf het eveneens tien jaar bestaande wijkgebouw De Hoekstee. Re den voor de organisatie om een prijsvraag aan de tocht te kop pelen. Net als in voorgaande iaren meldden zich vooral veel kam- peergasten uit De Hoek aan de start bij wijkgebouw De Hoek- .Rijdend langs De Nieuwe Wa- stee. Onder hen bevonden zich lerweg en het Staelduinse Bos, ook militairen van over de konden de peddelaars een vijf- grenzen. die nu op vakantie zijn tal vragen beantwoorden over op de Hoekse, voor militairen zaken die langs de route te zien bestemde, camping Favamii. waren, Hoekse winkeliers zorg- De fietsers werden gisteren op den na afloop voor de prijzen. Schiedam/Londen Het lukte Ton de Leede uiteindelijk toch. De medium-pace-bowler van Ex cels ior'20 rende als een bezetene de heilige cricketgrond op van Lords, om, nadat Rob van Weel de voor 0 (clean bowled) was uit gegaan, één van de stumps als souvenir mee terug te nemen naar Nederland. Het meepikken van de stump ging perfect, maar toen hij het veld wilde verlaten werd hij door officials van Lords in de nek ge grepen. Zij begrepen best dat Ton de Leede de stump als aanden ken mee terug wilde nemen, hadden alle begrip voor rijn spontane actie, maar in Engeland zijn regels nu eenmaal regels en de onderwijzer moest zijn stump weer inleveren. Steven Hoogstraten, de voorzitter van de cricketbond, sprak de Schiedammer bestraffend toe. „Een schande voor het cricket", aldus Hoogstraten. „Maar", zo sprak Ton de Leede, „de man be grijpt het gewoon niet Ik wilde per se een souvenir meenemen en wat is dan mooier dan een stump". Eén van de vele werknemers op Lord toonde wel het begrip dat de hoogblonde Schiedammer verdiende. Hij nam De Leede apart, legde een al gebruikte stump voor hem weg en via de le vensgrote tas van Wim Bruning kwam Ton de Leede alsnog aan zijn stump. De actie van het lid van Excel- sior'20 viel overigens wel goed in de smaak bij het Engelse publiek. Het glimlachte voldaan, onder de indruk als men was gekomen van het enthousiasme van het Nederlandse publiek. „Lovely", sprak een grijzende heer, want het 'callen' van vooral Rob de Leede en rijn Thurlede-makkers bracht sfeer op Lords. Het verlies van de wedstrijd werd door de Sehiedamse delegatie overigens manmoedig gedragen. „Ik", zei good-old Koos Ooster halt „blijf erbij dat we de wed strijd op de eerste dag hebben verloren. Toen werden belangrij ke vangen gemist Toch heeft Ne derland het niet onverdienstelijk gedaan. Ik ben vaak op Lords ge weest heb veel testmatches ge zien, maar Nederland tegen Zim babwe was zonder meer span nend, met levendig cricket'En Eric Dulfer: „We hebben gewoon tegenslag gehad. Eerst die van- §en die we misten en toen de lessures van Elferink (knie) en Lubbers (zweepslag). Dat is te veel geweest voor ons'1, aldus de bescheiden Sehiedamse spinner, die op de laatste dag van ae ICC- finale niet in actie kwam. „Jam mer van het verliezen van de wedstrijd", sprak ook umpire Wim Bruning. Ik heb genoten op Lords, van de sfeer, het complex en de traditie. Heerlijk om mee te maken". Het langer dan geplande verblijf —doof de onverwachte regen buienleverde uiteindelijk niet het feest op, waar stilletjes op was gehoopt. Nederland was welis waar zeer dichtbij een overwin ning, maar verloor uiteindelijk toch. „Dan hadden ze cok Eric Dulfer moeten inzetten. Die bliift onder alle omstandigheden 'den- zelf. Laat zich niet gek maken. Die had enkele vangen zeker ge had", sprak Wim Bruning nog veelbewogen. Hij had het gelijk aan rijn zijde, maar niemand die daar uiteindelijk om maalde. De trip was geslaagd, de stemming goed en de reis, ondanks wat te genslagen, goed verlopen. MaassluisDe PPR/PSP-fractie voelt zich onheus behandeld door wethouder Liesbeth Snoeek. De partij heeft het college van B en W in een brief ge vraagd uit de doeken te doen waarom de portefeuil- lehoudster'onvolledige, onduidelijke en niet actuele informatie' heeft verstrekt over net Sociaal Cultu reel Programma voor komend jaar. Het gemeente raadslid Elly Doddema zegt de indruk te hebben be wust te zijn tegengewerkt. Zij vindt dat Snoeck de commis sie welzijn op 12 juni een ver keerde voorstelling van 'zaken heeft gedaan door slechts sum miere informatie te verstrekken, „Naderhand is gebleken dat de leden van de inspraak-werkblok- ken meer actuele en meer duide lijke informatie hadden," consta teert zij. De kleine linkse fractie moest in de commissie over het jaarprogramma oordelen zonder inzicht te hebben in de cijfers van de voor 1987 goedgekeurde subsi diebedragen. De commissie vond dat jammer,- omdat men op "die manier nauwelijks het beleid kan «turen. De PPR/PSP-fractie snapt niet waarom het bestaan van de cij fers is ontkend, terwijl de werk- blokken er op dat moment al een week over beschikten. De partij verlangt alsnog de ont brekende informatie te krijgen en wil tevens weten volgens wel ke beleidsuitgangspunten de sub sidiebedragen zijn goedgekeurd. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1