Paul van der Vaart waagt zich niet op duikboot VIMIDINOO DAEBIAD SBKIEDAMSBHE COURANT NBK1AIER1IG COURANT Geitjes trekken veel publiek Buitenbad Dol-Fijn wordt aangepast Overval opgelost ■W l m AC m BC =jg jgss sz - MAANDAG 14 JULI 1986 Auto tegen woonhuis Busbaan voor rolschaatsers 'Ik regel alles vanaf de kant' s Ruimte voor kinderen Man (62) dood J na aanrijding Inbraken in Vlaardingen '.-J, siiiiiii Schiedam Omstanders konden het maar moeilijk be grijpen. Hoe was het mogelijk, vroegen zij zich af nadat een auto tegen een pand aan de Mesdaglaan tot stilstand was gekomen, dat er niet meer ra vage was aangericht. De 23-ja- rige Vlaardingse automobilist had op de kruising met de Rembrandtlaan verzuimd voor rang te verlenen aan een 19-ja- rige Schiedammer. De auto van de Vlaardinger werd in de flank geraakt en schoot tientallen meters door en ging rakelings langs bomen, huizen en een aantal geparkeerde auto's. Zwembaden: profijt van fraaie zomer Waterweg De zwemba den in Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis heb ben niet te klagen over gebrek aan belangstelling. Dol-Fijn en Groenoord hebben beiden 20,000 be zoekers per bad meer ge trokken. Ook in Ylaardin- gen is het aantal zwem- De animo voor de geitenkeu ring zaterdag op de boerderij in Park Keihei bleef niet tot het buurtschap beperkt. Veel kin deren en volwassenen hadden er een flinke tocht voor over om te zien hoe keurmeesters zo'n 60 geiten onder de loep namen. Maar men was zeker niet alleen voor de geitenshow gekomen. \De meeste bezoekers maakten dankbaar van de gelegenheid gebruik op al dan niet verdien stelijke wijze zelf een geit te melken. Sommigen hadden de techniek zich snel eigen ge maakt, maar de meeste aspi rant-meikers moesten na ver schillende mislukte pogingen ruiterlijk toegeven dat zij van andere zaken meer verstand hadden. Ook de tien biggetjes die vorige week op de boerderij zijn gebo ren, trokken veel bekijks. mers flink opgetrokken. Na twee uitermate povere zo mers zit er nu eindelijk een stij gende lijn in de bezoekersaantal len. „Maar zoals vroeger wordt Schiedam Met een paar simpe le ingrepen wordt het voormalige busbaangedeelte van de Eduard van Beïnumlaan binnenkort om getoverd tot een rolschaatsbaan. Gemeentewerken plaatst op de busbaan een paal zodat het ver keer kan worden geweerd. De paal kan gemakkelijk worden verwijderd zodat brandweer- en ziekenwagens de woningen in de buurt kunnen bereiken. Het idee om het wegdek, dat on geveer 650 m2 bestrijkt, voor rol schaatsers geschikt te maken, is afkomstig van het PvdA-ge- meenteraadslid Wim Oomen. Hij lanceerde het plan in een verga dering van de commissie ruimte lijke ordening. Het college van B en W zette vorige week het licht op groen. De SSSN is om advies gevraagd, maar heelt verzuimd te reageren. ioor CHRIS WOERTS HfMUktêMMjMtézSEËË&È&t ËtStkaxzisP. nadat we een wankel trapje wa door CHRIS WOERTS Maassluis Paul van der Vaart stond het allemaal rus tig vanaf de kant te bekij ken. De machinist, één van de bouwers van de duikboot Spurdog, waagde het niet om zelf aan boord te stappen om met zijn kornuiten de tewa terlating mee te maken. De reusachtige hijskraan tilde de boot nabij Poortershaven za terdagmorgen in alle vroegte het water in. Aan boord wel Cees de Schrijver, Hobert Pop en Aad van der Linden, de medebouwers. „Ik regel alles wel vanaf de kant," liet Paul van der Vaart zijn mak kers weten. En later, toen de boot eindelijk lag afgemeerd in de binnenhaven, van Maassluis verdomde Paul van der Vaart wederom aan boord te gaan om te poseren voor de fotograf. „Ik ga pas aan boord, als de boot recht ligt," stelde hij resoluut." Het was een historische gebeurte nis aan de Poortershaven. Jaren van bouwen waren eraan vooraf "gegaan. Vergeten waren plots klaps al de tegenslagen, de teleur stellingen. Het eindresultaat telde en toen de boot in het water lag, en met de hulp van een sleepboot naar de haven werd gesleept, klapte Aad van der Linden van pure vreugde spontaan in zijn handen. Ze hadden het uitiende- lijk dan toch maar geflikt. Druk Het was druk zaterdag op de plaats waar het allemaal moest gebeuren. Velen hadden zich naar Porters haven begeven om getuige te zijn van de doop van de duikboot Wat vrijdagavond niet lukte,.slaagde een dag later wel. „De kraan kon vrijdag niet op tijd zijn. Het had later in de avond ge kund, maar dan hadden we geen hoog water en dat was wel een vereiste," aldus Robert Pop. Zeer veel inwoners van Maas sluis maakten vrijdagavond dus tevergeefs een tocht om de doop te zien. En ook zaterdagmorgen moest sneller dan verwacht wor den gehandeld. Acht uur, dat is een mooie tijd om de boot het wa ter in te laten zakken, hadden de bouwers vooraf gesteld. Het werd echter half acht, omdat het af gaand water was en snel hande len bittere noodzaak werd. Een handjevol mensen heeft de boot maar in de takels zien hangen, toen de boot in het water lag, kwamen pas de meeste toeschou wers. „We konden echt niet an ders, hoe spijtig het ook voor al die mensen is," stelde Robert Pop. Direct problemen toen de boot los kwam. Hij maakte slagzij, omdat de ballast niet goed was verdeeld. „Maar zoiets kun je als de boot op het droge staat toch moeilijk in schatten," aldus Aad van der Lin den, „We wilden gelijk een stukje gaan varen, maar dat komt er nu niet van. EeiVt moeten we de bal last in orde maken." De boot is ook nog niet op het juiste gewicht Via het storten van 15.000 kilo beton moet de boot aan het perfecte gewicht ko men, „Het belangrijkste is echter dat we van start kunnen gaan," aldus Robert Pop. Binnenhaven De boot.ligt nu afgemeerd nabij de zand - en giinasilo's van De Keijzer in de binnenhaven van Cees de Schrijver, Aad van der Linden en Robert Pop zijn blij dat de boot nu eindelijk In het water ligt. Paul van der Vaart durft niet aan boord te gaan. Hij kijkt toe vanaf de kant. Maassluis. Daar trok het bouwsel zaterdag direct de belangstelling. Velen kwamen een kijkje ne men. Aan dek mocht echter nie mand, dat was voorbehouden aan een enkele verslaggever, Binnen, nadat we een wankel trapje wa ren afgedaald, zo konden wij con stateren, is ruimte voldoende om 20 tot 24 mensen plaats te bieden. De afwerking moet nog gebeu ren, daar nemen de bouwers ruim te tijd voor. Aad van der Linden. „We moeten centjes bij elkaar zien te halen, het vinden van sponsors staat voorop. „Het is toch prachtig dat de boot nu in het water ligt," sprak een omstander bewogen, toen hij de Spurdog zag liggen. „Die jongen hebben er zoveel tijd en energie ingestoken, daar kun je alleen maar heel veel begrip voor op brengen. Ik hoop dat het hele project slaagt, dat zou ik heerlijk vinden voor de jongens." Maassluis is in ieder geval weer een attractie rijker. Tijdens de Furie-ade kunnen belangstellen den de boot bezichtigen. „Voor een piekie per persoon, dat is niet meer dan billijk," stelt Robert Pop. Motor Paul van der .Vaar bekijkt het hele gebeuren langs de kant Zit tend op zijn motor is hij trots op het bouwsel. „Het is allemaal goed voor elkaar gekomen. We hebben heel wat problemen moe ten overwinnen." Eigenlijk is het idee om een duik boot te bouwen uit een geintje ontstaan. Al eerder hadden de jongens een bootje van vier meter gebouwd. Echt enthousiast wer den ze pas na het zien van film Dass Bot Plannen werden ge smeed, de erste materialen be steld. „En toen we ook een plek vonden waar we konden gaan bouwen, was het gebeurd. Kon den we niet meer terug," lacht Aad van der Linden. „Zo is het allemaal begonnen. Het resultaat mag er zijn, vinden wij. Aleen maar hopen dat het nu een succes wordt" het nooit meer," weet Jacques van den Nouwelant, bedrijfslei der van het Maassluïsse zwem bad. „In 1978 hadden we een top dag met bijna 10.000 bezoekers, nu waren dat er ruim 4.000. Een heel verschil. Vooral de surfers zijn daar de oorzaak van. Leren zwemmen doen ze nog wel bij ons, maar daarna gaan ze iets an ders doen. Het hele partroon is veranderd, daar kun ,je als zwe minrichting niets aan doen." Zowel in Schiedam en Maassluis bestaan er plannen om de be staande zweminrichtingen aan te passen. Bad Groenoord zou zelfs helemaal moeten verdwijnen. Een hotel en conferentieruirate zou er voor in de plaats moeten komen. De plannen daartoe heb ben echter nog geen vaste vor men aangenomen Het college van burgemeester en wethouders was al in een ver gevorderd stadi um, maar nader onderzoek leer de dat het allemaal niet betrouw baar bleek. De onderhandelingen werden daarop afgebroken. De gemeente Maassluis is het steeds maar oplopende tekort vna het zwembad ook meer dan beu, Jaarlijks moet er rond de 500.000 gulden uit de gemeentekas wor den bijgevoegd. Woningen Dat nu vinden ook de gemeente raadsleden te gortig worden. De WD heeft al het voorstel gedaan om een deel van het buitenbad af te stoten en op de vrij komende grond woningen in de vrije sector neer te zetten. Die plannen is het college momenteel aan het bestu deren, maar zeker is wel dat er iets met Dol-Fijn gaat gebeuren. Ook Jacques van de Nouwelant is van de plannen op de hoogte: „Natuurlijk is het geen slechte zaak dat er iets gaat gebeuren. Op deze manier is het ook niet ver antwoord om verder te gaan. Al leen bij mooi weer, de zwemvier- i en de triathlon is het bui tenbad optimaal in gebruik. Ik praat dan over een maand in het jaar en dat is natuurlijk erg wei nig. Het buitenbad beslaat 3000 m2 en er zit in totaal .3 miljoen li ter water in. Je kunt wel begrij pen dat het ontzettend veel aan energie kost Als je het dan maar een maand in het jaar optimaal kan gebruiken, dan is er sprake van een enorme kapitaalvernie tiging." De bedrijfsleider van DoL-Fijn is over de huidige zomer best te spreken. „Al mogen nog meer mensen naar het zwembad ko men, dat is alleen maar gunstig" Het binnenbad van Dol-Fijn on dergaat momenteel een opknap beurt, „Als je dan ziet wat er alle maal mis is door de verzakkingen dan begrijp je helemaal dat er iets moet gebeuren. Leidingen ver zakkingen en het kost handen vol geld om alles te repareren. Ook.met het buitenbad is dat het geval." De verzakkingen dateren al van jaren terug, pirect na de inge bruikname van het zwembad werden ai verzakkingen gecon stateerd. Het repareren van het zwembad zou een zeer dure aan gelegenheid worden. Daarom wordt nu vermoedelijk gekozen voor een heel nieuwe opzet Het buitenbad zou in het geheel moe ten verdwijnen. „Een bad met een beweegbare bodem voor minder-validen, het school zwemmen en de verenigingen. Ik denk dan aan een bad van '25 bij 12 meter. Daarnaast moet er een bad komen met een 35 bij 15 meter voor de mensen die ook baantje willen trekken. Er moet dan ook eenglijhelling komen en een hot-wirlpool en meer van die moderne voorzieningen. Voor de peuters en baby's moet er dan ook nog een klein badje komen." Zonaanbidders De zonaabidders blijven ook in die nieuwe constructie aan hun trekken komen. Jacques van de Nouwelant: „Alles zal overdekt zijn, maar via een schuifpui kan voor een deel gebruik worden ge maakt van het zonneterras." De bedrijfsleider beseft dat het zwembad nog steeds een sociale functie in de stad vervult „Men sen die niet zoveel geld te beste den hebben kunnen in het zwembad op een goedkope ma nier terecht Stel dat je op een flatje woont, dan kun je hier op de zonneweide goed uit de voe ten. Aan de andere kant kun je de tekorten niet verder op laten lopen." Voor het personeel heeft de nieu we opzet geen gevolgen. Door na tuurlijk verloop is het aantal per soneelsleden al teruggebracht Naast de beroepskrachten wordt nu gewerkt met oproepkrachten. Vlaardingen Vier kinderen, die op de wachtlijst staan van het kinderdagverblijf De Krente- mik, kunnen worden geplaats in de crèche Pino, in het leven ge- roepen voor het gemeenteperso- neel. Het college heeft dit besluit onlangs genomen. Volgens het stadsbestuur past de openstelling in een door de raad genomen be sluit waarin staat dat voorziening voor gemeentepersoneel tijdelijk moest zijn en zich in de loop van de jaren moest inpassen in nieu we en bestaande opvangsnor- men. Tussen de besturen van de twee kinderdagverblijven zijn ïnmid- 1 dels gesprekken op gang geko- men om de mogelijkheden te on- - derzoeken om in de naaste toe komst nog hechter te gaan sa- menwerken. Maassluis De 62-jarige Corne lls Mos uit Maassluis is gister avond rond 19 uur op de West- landseweg tijdens een wandeling dodelijk verongelukt De man en zijn echtgenote werden aangere den door een 24-jarige automobi list, die naar later bleek alcohol had gedronken. Het slachtoffer overleed op weg naar het zieken huis. Zijn vrouw is met een ver brijzelde linkeronderarm in het ziekenhuis opgenomen. Vlaardingen Met de arrstatie van een 33-jarige Rotterdammer en zijn 30-jarige vriendin heeft de politie van Vlaardingen een overval op de kassier van een pompstation langs rijksweg 20 - weten op te lossen. Toen de kassier zaterdagmiddag even bij de kassa was weggelopen om een klant te helpen, deed de in de winkel aanwezige vrouw een greep in de kassa. De vrouw sloeg op de vlucht, stapte in een gereedstaande wagen, die werd - bestuurd door haar vriend. s De kassier van het pompstation kon een goed signalement geven ;j*v van de daders en ook de auto kon L hij goed beschrijven. De Rotter- damse politie trof» de vluchtauto korte tijd later aan in de binnen- C stad. Toen de man en de vrouw rond de klok van zeven uur met k de auto wilden wegrijden, wer- den zij door agenten aangehou- - den. Een deel van de buit, ruim - 1000 gulden, bleek nog in het be- zit van het duo. Vlaardingen Twee auto's die stonden geparkeerd in de Indï- sche buurt zijn door onverlaten - opengebroken. Een radio-casset- terecorder en een console met en- kele metertjes wisselden van ei genaar. Ingebroken werd ook in de y showroom/garage van Paul Mondt BV aan de Dr. Wiardi r Beckmansingel Door een ruit te breken konden de dieven enkele autoradio's en een videorecorder met een waarde van ruim 7000 j gulden wegnemen. Met behulp van een valse sleutel konden inbrekers een snackbar 'r betreden aan de Lusthofstraat Alleen sloffen sigaretten, meteen waarde van 640 gulden, werden ontvreemd. Door een tip kon de politie een 19-jarige Rotterdammer aanhou- den. De jongen was bezig in te breken in de basisschool 't Anker aan het Kruidenpad. De jonge- man was de school binnengegaan door een steen door de ruit te;'" gooien- In de naaste omgeving i. van de school trof de politie een s 20-jarige vrouw aan. Zij ver- - t klaarde op iemand te staan wach- ten, maar nader onderzoek leer de dat zij samenwoonde met de door de politie in de school aange- houden jongeman. Het duo is- aangehouden en ingesloten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1