Huis niet te redden Kadetten werken aan image De Hoek maakt haast met seniorwoningen VLAARDINGS DAGBLAD eCHIf DAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Er is een anderebetere indruk ontstaan Inbrekers slepen met automaten Wilde achter volging Betrapt Familie hoorde pas op Schiphol van brand Muziek installatie naar het bureau Uit de bocht Veel bekeuringen voor hardrijders Opnieuw korting gasprijs kleine glastuinders Tram naast de rails Gemeente waarschuwt voor mest Gepakt zonder rijbewijs Vis eten in De Woudhoek DINSDAG 22 JULI 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 door CHRIS WOERTS Maassluis De verslagenheid is groot. Hans en Lisa van 't Wout raakten in drie kwartier hun hele bezit kwijt. Een felle, uitslaande brand legde vrijdag nacht de eensgezinswoning aan de Hen nette Roland-Holststraat volledig in de as. Vrijwel niets viel er meer te redden. Zoon Marco, die als enige in hel huis aanwezig was omdat zijn ouders vakantie vierden in Spanje, probeerde met een slang nog ae brand te blussen, maar er was voor hem geen beginnen aan. De brand sloeg naar boven en zette het hele pand in lichter laaie. Toen brandweercommandant Piet van 't Wout het bericht van de brand kreeg, spoedde hij zich er als een hazewind heen. „Ik had door gekregen dat de brand op nummer 25 was. Dat is de woning van wethouder ïzaak van der Knaap. Aangekomen zag ik echter dat de woning van mijn broer in de brand stond. Als commandant kun je bij het blussen toch weinig doen. Ik ben gelijk op zoek gegaan naar Marco. Ik wist immers dat hij alleen thuis was. Toen ik hem had gevonden, was ik een beetje Over de oorzaak van de brand is inmiddels meer duidelijkheid ontstaan. Marco van 't Wout heeft geprobeerd om het gas aan te steken, omdat hij de fri tuurpan wilde warm maken. De kraan is wel opengedraaid, maar een pit van het gasfornuis is niet gaan branden. Het gas bleef echter wel naar buiten stromen. De zoon van het echtpaar heeft toen de video aangezet, is naar boven gelopen en juist toen hij naar beneden kwam ontplofte het gasfornuis. Het aanslaan van de koelkast, waardoor een vcnkje oversprong, was de oor zaak van de ontploffing. „Het is een geluk bij een onge luk dat Marco bij de trap stond. Staat hij in de keuken, dan loopt het veel slechter af. Hij heeft nog geprobeerd om met een slang de brand te blussen, maar het vuur greep zo snel om zich heen dat er niets te redden viel. Gelukkig is Marco niet gewond geraakt, dat is ook voor zijn ou ders een hele geruststelling", al dus de commandant „De ijskast is zeker vijf meter verplaatst De frituurpan staat nog op pre cies dezelfde plaats als voor de ontploffing. Daaraan konden we zien dat het aanslaan van de koelkast de oorzaak was van de ontploffing en de brand." Alarm Direct na de melding van de brand werd groot alarm gege ven. „Dat doen we in deze zo merperiode altijd", aldus de brandweercommandant „Veel brandweerlieden zijn op vakan tie. Een derde van het korps is momenteel niet beschikbaar en daarom roepen we bij een alarm iedereen op". In totaal zijn 28 brandweerlïe-' den betrokken geweest bij het blussen van de brand. De buurt bewoners reageerden vrijdag nacht alert door direct de wa gens uit de smalle straat te ha len, waardoor de brandweerau to's vrije doorgang hadden. „De medewerking van de mensen was voortreffelijk. We hadden natuurlijk ook het geluk dat een aantal mensen op vakantie is. Dat scheelt ook in de drukte. De auto van Hans stond voor de deur, maar ook die hebben mensen weten weg te krijgen", aldus Piet van 't Wout. Ook de aanpalende woningen liepen forse schade op. Nummer 19 alleen waterschade, maar de brandweer moest op nummer 23 een brand op zolder blussen. De vlammen waren overgesla gen. Piet van 't Wout: „Dat brandje hadden we echter ook. snel onder controle. Waterscha de heb je altijd bij een brand, daar doe je niets tegen". Al na drie kwartier kon het sein 'brand meester' worden gege ven. Van het huis is weinig meer over. De geblakerde res ten moeten worden afgebroken. Niets viel er g; meer te redden - uil de woning aan de Henriette Roland- Holststraat. Het huis zal opnieuw moeten worden opgebouwd. De familie Van 't Wout denkt er nog niet teveel aan. Eerst moeten de emoties worden verwerkt van het verlies van het huis en de inboedel. „We hebban niets meer, alles is in de brand verloren gegaan", aldus Hans van 't Wout, die pas bij terugkeer op Schiphol zater dagavond door zijn broer Piet van de brand op de hoogte werd gesteld. „Het is een hele klap, als ie hoort dat je huis is afge brand", aldus de gedupeerde Maassluizen „Gelukkig is Mar co niets overkomen". Brandweerheden kunrten vaak smakelijk over een brand ver tellen. „Vaak zeg je tegen el kaar, nou dat was een mooie brand", weet ook commandant Piet van 't Wout. „Maar als je het huis van je broer moet blus sen, denk je er toch anders over. Het is triest en jammer dat het huis is afgebrand" De familie Van "t Wout is voor lopig bij kennissen onderge- Vlaardingen Na talloze klach ten van omwonenden heeft de politie de complete muziekinstal latie van bewoners van de Mark graaflaan in beslag genomen. De herriemakers waren al herhaal delijk gewaarschuwd en de poli tie had ai een paar keer gedreigd dat zij de installatie mee zou ne men. Die waarschuwingen had den geen resultaat. De volumek nop bleef te ver open staan. Schiedam Een 21-jarige Rot terdammer is gistermorgen met een gebroken been in het Dijk- zigtziekenhuis opgenomen na een valpartij op de Burgemeester Knappertlaan in Schiedam. De jongen had niet in de gaten, dat de weg een flauwe bocht naar linies maakte. Hij reed rechtdoor, kwam met zijn pedaal tegen de verhoogde stoeprand en kon zijn evenwicht niet bewaren. Vlaardingen Vijfennegentig processen-verbaal heeft de Vlaardingse politie op de Mr. L A. Kesperweg en op de Delta weg uitgedeeld aan automobilis ten die te hard reden. De snelste reed, op de weg waar vijftig kilo meter is toegestaan, maar liefst 85 kilometer. De agenten bekeur den alle automobilisten die har den reden dan 65 kilometer. Den Haag Kleine gastuinders kunnen van de Gasunie een kor ting krijgen over hun rekening van 1985 net als voor het jaar 1984. In totaal is er bij de vereni ging van gasproducenten een be drag beschikbaar om terug te be talen van 800.000 gulden, Het gaat om telers, die het afgelopen jaar tussen de 8.000 en 30 QGÖ ku bieke meter gas hebben gebruikt Een kweker wordt pas als groot verbruiker aangemerkt, wan neer hij meer dan 30,000 kubieke meter aardgas verbruikt. Veel giastuinders in het Westland en rond Delft zitten daar ver boven, soms wordt wel het tien of twin tigvoudige gehaald. Om voor de kortingsregeling in aanmerking te komen moeten de tuinders zelf een aanvraag indie nen. De aanvraagformulieren zijn te verkrijgen bij de geweste lijke raden van het Landbouw schap. Daar moeten ze voor het einde van de volgende maand v.'orden ingeleverd, wil de tuin der geld kunnen terugkrijgen. Het gaat om een korting van vijf cent per kubieke meter. De rege ling is destijds tot stand gekomen na klachten van de kleme tuin der, die minder dan 30,000 kubie ke meter gebruikt Hij vond het, gesteund door de HLO's en het Landbouwschap, niet eerlijk, dat hij veel meer moest betalen dan zijn collega met een grote tuin. Door zijn in verhouding vrij ge ringe afname kwam de kleine tuinders niet in aanmerking voor de grootverbruikersprïjs van nu rond de twee dubbeltjes. Hij be taalde de zogenoemde kleinver- bruikersprijs van meer dan twee kwartjes. In het contract tussen Land bouwschap enerzijds en de vere- niging van gasleveranciers de Vegin en de producent de Gasu nie anderzijds, werd daartoe een clausule opgenomen, die de te ruggave garandeerde, mits de tuinder zelf een aanvraag deed. De Rigel meert af in de Maassluise - haven. Het zomerkamp zit er voorde kadetten weer op. Maassluis Vermoeid, maar voldaan kwamen de zeekadet- ten van het Maassluise korps aan boord van het vlaggeschip de Rigel aan in de haven van Maassluis. Hun tiendaagse, suc cesvol verlopen zomerkamp zat er definitief op. Aan de kade in de binnenhaven van de Eerste stad aan de Waterweg werden de 58 kadetten opgewacht door familie, vrienden en bekenden. „Het is een onvergetelijke reis geweest", aldus commandant A. var, Bedaf van het Maassluisse korps. Het korps had samen met zeven Nederlandse vereni gingen, Belgische, Engelse en een Canadese afvaardiging de boten afgemeerd aan de G re ve lingen in de Zeeuwse wateren. Tien dagen lang hadden de in totaal 258 zeecadetten nautische opdrachten voltooid. Een zwaar programma werd afgewerkt, maar het deerde de toekomstige zeelieden niet. Zij genoten van zoveel afwisseling en avontuur. Voor de Maassluise afvaardi ging was het kamp een openba ring. Met het zeewaardige schip de Rigel kunnen de meest fan tastische zeereizen worden ge maakt, maar de kadetten kon den op de Grevelingen nu ook naar hartelust zeilen en roeien. Zaken die er m Maassluis nogal eens bij inschieten. „De jongens willen ook echt zeilen en dat kon nu eindelijk. Daar leren ze alleen maar van en dat komt het korps weer ten goede", con stateerde de commandant met tévredenheid in zijn stem. Gedurende de tien dagen kwa men heel wat hoogwaardig heidsbekleders op bezoek. De koninklijke familie liet het ech ter afweten. „Door alle vakan ties is er jammer genoeg niets van een bezoek terecht geko men, We hopen dat het volgend jaar wel lukt", keek A. van Be daf vast vooruit Een luiervakantie werd het ze ker niet voor de kadetten. Elke ochtend moesten de jongelui om half acht uit de veren. Om tien uur begonnen dan de nautische activiteiten. Die duurden de ge hele dag Na het avondeten was de pret nog niet ever. Want ook in de avonduren werden de le den van de verschillende korp sen bezig gehouden. Een drop ping was een van de hoogtepun ten. A. van Bedaf. „De jongelui werden in de buurt van Oud dorp gedropt en moesten op ei gen gelegenheid zien terug te komen naar het schip. Ze moch ten niet liften of gebruik maken van het openbaar vervoer. Hun kompas en wat andere hulp middelen mochten wel worden gebruikt De opdracht is voor treffelijk vervuld, want ieder een was ruim op tijd binnen". Vervolg Het kamp, dat voor het eerst zo groot was opgezet, krijgt zeker een vervolg. Er bestaan al ver gevorderde plannen om vol gend jaar weer een zomerkamp te organiseren maar dan nog grootser en professioneler van opzet. A, van Bedaf is nu al en thousiast: „Niet alleen uit Ne derland, Engeland, België en Canada moeten dan de zeeka- detten komen, maar ook uit Duitsland, Zweden en nog meer Europese landen, Nederland heeft de organisatie op zich ge nomen en het is eigenlijk de be doeling om weer af te meren aan de Grevelingen. Dat is een ideale locatie. Ook de samen werking met Rijkswaterstaat en Bosbouw verliep voortreffelijk. We hebben enorm veel mede werking gehad van die instel lingen en dat is voor het slagen van het kamp toch van groot belang geweest". Niet alleen de zeekadetten be leefden plezier aan het tien daagse uitstapje, zeker ook de watersporters. Ook is er begrip gekweekt voor het werk van de verschillende zeekadetkorpsen in Nederland A. van Bedaf vond het een van de grote winstpunten: „De watersporters hebben ons nu met eigen ogen bezig kunnen zien. Ze lezen wel vaak in de krant over onze or ganisatie, maar veel weet men er over algemeen met van. Er wordt een beetje raar tegen ons aangekeken door de buiten wacht, maar nu de waterepor ters en andere belangstellenden kennis hebben kunnen maken met het vele werk dat wij doen, is er toch een andere, betere in druk ontstaan. Dat is alleen maar goed voor de image van de korpsen in ons land". Vlaardingen De eigenaar van een snackbar aan het Geuzenplem m Vlaardingen keek gisteroch tend vreemd op. Zijn zaak zag er tamelijk leeg uit. Inbrekers hebben het meestal voorzien op goede ren, waarmee men zich snel uit de voeten kan ma ken. In de snackbar waren inbrekers van een ander slag actief geweest. Uit de zaak werden de magne tronoven en twee fruitautomaten gestolen. Ook de inbraak van vannacht in een woning aan de Nachtegaallaan viel enigszins buiten het gangbare patroon. De bewoonster schrok midden m de nacht wakker, omdat zy geluiden in haar huis hoorde. Zij betrapte een inbreker, die, nadat hy zijn excuses had gemaakt voor zijn onaangekondigde aanwezig heid, sne! de woning verliet De vrouw kwam er. nadat zij van de schrik was bekomen, achter dat het hele pand was doorzocht. Er is 100 gulden ont vreemd. Uit een kelderbox van een woning aan de Lepeiaar- singei is een racefiets van 900 gulden gestolen Hetzelfde gebeurde vanuit een keldcrbox aan de Madrid weg Daar betrof het een damesfiets van 600 gulden. Hoek van Holland De eerste paal voor een complex van veer tig woningen op het terrein aan de Cordesstraat in Hoek van Hol land gaat op 1 september de grond in. Dit betekent dat het bouwplan in recordtijd is gereedgekomen. Aanvankelijk zag het ernaar uit dat de woningen er dit jaar niet meer zouden komen. De locatie aan de Rijpstraat bleek namelijk ongewenst en bouwen op het campingterrein is dit jaar nog niet mogelijk. Op aandrang van de deelge- meenteraad en het bestuur van de woningbouwvereniging Rot terdam aan Zee werd echter het besluit genomen om de huizen te bouwen op het zogenaamde ma rechausseeterrein, dat oorspron kelijk bestemd was voor de bouw van een kazerne. Daarna is de zaak in een stroom versnelling gekomen. „Gelukkig maar", vindt Ad van Nes, voor zitter van de woningbouwvereni ging. „Want als we naar de plan nen van het nieuwe kabinet kij ken, dan is er voorlopig weinig kans op woningwetwoningen". Op het terrein komen 28 'senior- woningen'. Dat zijn huizen met een woon- en slaapkamer op de begane grond en een extra slaap kamer op de eerste verdieping. De huizen zijn bestemd voor vijf tigers, maar ook geschikt voor jonge gezinnen. Schiedam De tram van lijn I heeft gisteravond in de buurt van de Scheepvaartweg in Schiedam drie kwartier naast de rads ge staan. Een leiding, die tussen de wielen verstrengeld raakte, was om kwart over negen de oorzaak van het uit de rails lopen. De tram reed nog een stukje door en ploegde over een lengte van tweehonderd meter dc grond tus sen en naast de rails om. Een ta kelwagen van een Rotterdams bedrijf wist het voertuig weer op het goede spoor te zetten De om wonenden stroomden uit hun huizen om dat spektakel te zien. Om tien uur kon de tram weer wegrijden. Vlaardingen Een woedende man uit Naaldwijk heeft op zijn racefiets de achtervolging ingezet op een automobilist tn een gnjze Honda. Tijdens die wilde rit pro- beerde de bestuurder van de Honda hem twee keer omver te rijden Man en vrouw fietsten over de Westhavenkade, toen zij by de kruising met de Parallelweg bij na van de sokken werden gere den. De twee konden nog net op tijd remmen De 35-jarige man wist op zijn fiets de Honda zo waar links in te halen, maar de chauffeur week uit naar links en duwde de fietser bijna van de weg af. In de buurt van het Del tahotel haalde de man uit Naald wijk de automobilist weer in. Daar probeerde de bestuurder de fietser te scheppen. De politie is op zoek naar mensen, die de bn- na-botsing op de Westhavenkade of de achtervolging hebben ge zien. Vlaardingen Een informatie folder is het nieuwste wapen van Vlaardingen in de strijd tegen de zure regen De folder, die te ver krijgen is bij de afdeling voorlich ting van de gemeente, gaat over de schadelijke gevolgen van mest voor het milieu. De verzuring van het milieu is voor zo'n dertig procent te wijten aan de ammoniak in mest In de folder, die vooral voor boeren en volkstuinders is bestemd, staan tips om de schadelijke gevolgen van bemesting ie beperken. De gemeente heeft onlangs besloten het goede voorbeeld te geven door langzamerhand over te gaan op loodvrije benzine. Alle nieuwe gemeentelijke auto's worden voorzien van een katalysator. „Dal initiatief moge als een sti mulans worden gezien aan ande ren om iets te doen tej*en de ver zuring van het milieumeldt de folder. „Dc* gemeente Vlaardin gen rekent op de medewerking van allen". Vlaardingen Een 23-jarige Vlaardingse en een 22-jarige Am sterdamse zijn door de politie be keurd. Zij werden bij de Herna op heterdaad betrapt op diefstal. De twee hadden voor vierhonderd gulden aan kleding, portemon nees en toilettassen gestolen. Twee Vlaardingers, 16 en 19 jaar oud, werden aangehouden omdat zij in een café een portemonnee hadden gerold Uit auto's aan de Albertine Ag- neslaan. de Meerkoeistraat en de Rangkastraat werden geluidsap paratuur en gereedschap gesto len. Maassluis Een 18-jarige inwo ner van Maassluis veroorzaakte zaterdagavond een aanrijding, maar stopte niet en ging er van door. Een oplettende taxi-chauf feur zette de achtervolging De jongeman kon worden klemgere den en ingerekend door de poli tie. De man bleek onder invloed van alcohol en niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Schiedam Geen viscencouis, maar een vismaaltïjd dit jaar in dienstencentrum De Woudhoek in Schiedam, Voor 14 augustus staat de feestelijke maaltijd op het programma. De kosten bedragen slechts vijf gulden- Maximaal 10Q mensen kunnen voor die prijs genieten van heer lijke vis. Vooraf opgeven is ech ter noodzakelijk. Aan de balie van het dienstencentrum aan het Heijermansplein kunnen eetlus- tigen hun naam doorgeven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1