Omzet blij ft achter op verplaatste Eerst uitblazen en dan beginnen 'Consumentenbond gaf scheef beeld' Man bedreigd met pistool IflfWINIS DISSS ft; SCHHMSCHE COURM NIEUWE WATERWEG COURANT KWARTET VERNIELT RUITEN Snelrecht bij busbaanrellen Fotograaf vergeet handrem Opbouwwerker mag blijven Minder voor riolering Inschrijving fietsvierdaagse begint vandaag Toch is het plein achter de Hema nog de beste oplossing9 a;, SPORT? MET DEKRANT OP DE ERETRIBUNE. GELUK BIJ 'N ONGELUK Aad den Engelsman boos om wegslepen Rook hindert verkeer Dronken man rijdt door wegversperring: Jeltje Jansen volgt Roven op PATATKRAAM UITGEBRAND Broertjes schoppen condoomautomaat □WATERWEG MAANDAG 4 AUGUSTUS 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Viaardingen. Postbus 110, 3131 BC Viaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Maassluis/Maasland Vier jon gelui uit Maassluis hebben in de nacht van zaterdag op zondag in Maasland zonder enige aanlei ding een groot aantal ruiten van. woningen en bedrijvenaan de Stationsstraat, Herenstraat en Commandeurskade vernield. De rijkspolitie kwam de groep op het spoor, nadat men de oudste verdachte met een bloedende arm had aangetroffen aan de Conimandeurskade. Hij bleek zich bij het inslaan van een ruit te hebben gesneden. De jongeman werd per ambulance overge bracht naar het Reinier de Graef- gasthuis in Delft. Na daar te zijn behandeld werd de Maassluizer verhoord in het politiebureau in De Lier, Hij bekende de vernielingen samen met zijn drie vrienden te hebben gepleegd. Intussen had de politie ook de andere verdach ten aangehouden. De groep is na verhoor weer op vrije voeten ge steld..! Vast staat dat de jongelui min stens tien ruiten hebben ingesla gen. De politie verwacht van nog wel meer vernielingen te horen, omdat waarschijnlijk nog niet alle gedupeerden aangifte heb ben gedaan. Viaardingen Bij arrestaties op de busbaan tussen Viaardingen en Schiedam zal, in overleg met het openbaar ministerie, snel recht worden toegepast. De jaar lijkse relletjes tussen de jeugd uit Schiedam en Viaardingen in de avonduren zijn alweer begonnen. Over en weer zijn stenen gegooid, maar tot nog toe is niemand gé- wond geraakt. De politie is vastbesloten om de busbaanrellen dit jaar in de kiem te smoren. Voor arrestaties schrikt de politie niet terug en de relschoppers kunnen bij een een voudige overtreding al rekenen op boetes van tussen de vijftig en honderd gulden. Op misdrijf, be looft de politie, volgt de politiecel en voorgeleiding aan de officier van justitie. Vorig jaar werd bij de busbaanrellen een Vlaardingse jongen ernstig mishandeld. Viaardingen De takelwagen van de Vlaardingse politie kwam er vrijdagmiddag bij de Benelux- tunnel aan te pas om de auto van een fotograaf van het Algemeen Dagblad uit de sloot te vissen. De fotograaf had zijn jeep op een van de 'oortjes' naar de tunnel gezet, om foto's te kunnen maken van het ongeluk in de tunnelbuis, waarbij vijf auto's met elkaar in botsing kwamen, één dode viel en een enorme ravage ontstond. Toen de fotograag terugkwam, was zijn auto verdwenen. Hij was vergeten het voertuig op de han drem te zetten. De auto was gaan rijden en in een sloot tot stilstand gekomen. Met de takelwagen werd de auto weer op het droge gezet Schiedam Voorlopig voor de duur van twee jaar zal de ge meente Schiedam het opbouw werk voor culturele minderhe den in tact laten. Mogelijk zal in de loop van die tijd worden be zien, of opbouwwerker Ton Boekhorst kan worden onderge bracht bij een nieuw Schiedams instituut voor opbouwwerkers en bewonersdeskundigen. Wethou der Hafkamp zal er zijn commis sie over raadplegen. Schiedam Het ministerie van financiën bezorgt de gemeente Schiedam een strop van 110.000 gulden. Uit de pot voor 'verfij ning' van rioleringen krijgt de gemeente minder uitgekeerd dan waarop gerekend mocht worden. Het bedrag wordt nu voor 1986 gehaald uit de post1 onvoorzien. Verder zal het consequenties hebben voor de financiële ruimte tot 1991. Viaardingen Maassluis, Delft, Maas land en Schiedam liggen op de route van de zesde Vlaardingse fietsvierdaag se, die van 18 tot 21 augustus wordt ge houden. De Schiedamse fietstoerclub Rijnmond en het gemeentelijk bureau voor sportieve recreatie tekenen samen voorde organisatie en zij hebben ervoor gezorgd, dat de tocht langs mooie stukjes natuur gaat De organisatie beeft voor dezelfde start plaats gekozen, als bij de wandelvier daagse: het complex van handbalvere niging De Hollandiaan aan de Amster damlaan in Holy-Noord. Daar kan da gelijks tussen zes uur en half acht wor den gestart. Elke avond wordt er zo'n 25 kilometer gereden. Er fietst een EHBO- ploeg mee, die kwetsuren kan verhel- pen. Medewerkers van rijwielhandel Jan de Graaf bemannen de bezemwa gen, zodat ook lekke banden snel ge plakt zijn. De voorinschrijving is vandaag begon nen. Deelnemers kunnen zich opgeven alle kantoren van de Bondsspaarbank, die de tocht sponsort en bij rijwielhan delaren, bij wie een affiche van de füets- vièrdaagse voor het raam han Bepaald druk is het niet op het deel van de vrijdag markt, zoals dat voor het eerst ach'er de Hema opge steld stond. Vanuit het stadskantoor, op de achter grond, moet men de situatie goed gevolgd kunnen g hebben. Het straatnaambordje geeft aan vanwaar de foto genomen is: de Kreupelstraat, de laatste letters zijn nog zichtbaar. 2 door KOR KEGEL „Ja, ik stop ermee. Ik heb het wel gezien. Wat een shitdag!" Schiedam „Hé, wat is dat, ga je nou al opruimen? '1 De reactie van de koopman, die al zijn spullen net heeft in- Is nog geen vier uur, hoor". Zo te horen vindt de koop- geladen, liegt er niet om. Hij heeft zelden zo weinig klanten man het niet leuk, dat collega's om hem heen hun kra- êehad ^vandaag. En hij is de enige niet: marktopzichter men al afbreken, S Is vedelend als de markt al half wordt afgebroken, terwijl je zelf een kraam hebt waar- verplaatste kooplieden de belangstelling vonden tegenval- meeje goed boert len. „Ach, het is een eerste kennismaking voor het publiek met deze plek het moet nog wat meerbèkendheid krijgen dat het voorlopig zo blijft", zegt Mari Dingenouts geruststellend. De voor lichter van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) voert het woord na mens Van Meel, want zo gaat dat in de ONS-hiërarehie. Mogelijk is de vakan tieperiode een tweede reden voor de achtergebleven omzet, zegt Dinge nouts. Maar inderdaad, erkent hij, zo'n eerste dag wil wel eens tegenzitten, leert de ervaring. „Staan jullie hier?" De dame kan er niet over uit. Elke week maakt zij vrij dagochtend het ommetje Hoogstraat, Lange Kerkstraat, Broersveld en dan stapt, zij op de Koemarkt op de bus. Nu is haar traditie verstoord. Zij woont in Schiedam, maar nee, zij heeft de kran ten er niet op nagelezen. Het is aan haar aandacht ontsnapt, dat de kramen achter de Hema zouden komen, zolang het Broersveld gereconstrueerd wordt. Het enige wat zij wel eens hoorde, was dat de markt juist weer terugkomt op het deel van de Broersveld tot aan de Hoogstraat. „Jawel, mevrouw," leggen gedSdige marktkooplieden baar uit, „maar dat gebeurt pas, als de gemeente klaar is met de herbestrating van het Broersveld. Ze gaan daar de boel ver beteren." De vrouw pakt haar boodschappen in; tja, nu stapt zij maar bij de halte tegen over de ru'ine op de bus. Niel in tweeën „Het is zo nog de beste oplossing ge weest, daar waren overigens ook de marktkooplieden het over eens," zegt Mari Dingenouts namens opzichter Van Meel. Er is in de Schiedamse wa renmarktcommissie gesproken over eventuele alternatieven voor het plein achter de Hema, zoals het Emmaplein. Maar de commissie, waarin namens de gemeente marktmeester Hendriks en Van Meel zitten en namens de kooplui Luuk van Kralingen, Dick Vriens en Hans Schouten, vond dat de Broersvest in dat geval de markt in tweeën zou verdelen. „De markt uit elkaar trekken willen we niet. Dan krijg je een stukje markt aan de ene kant van de Broers- vest en een stukje aan de andere kant. Dat kan gevaarlijk zijn, met die ver keersdrukte. en zo'n open gat haalt ook de gezellige beslotenheid van de markt weg," oordeelde men. Het parkeerter rein achter de Hema is een meer be schutte plek. En inderdaad, de opstel ling van de kramen vonden de kooplie den vrijdag best, nog redelijk gezellig ook. Alle food-kraampjes (groente, kaas, koek) kwamen op het parkeerter rein te staan, uitgezonderd de visboer, die kreeg een plekje op de Broersvest, en de non-food vond tussendoor wel plaats. De overige kramen van de weekmarkt bleven zoals gebruikelijk op het plein vóór de Hema en in de Lange Kerkstraat. „Om daar aansluiting op te hebben zijn er nog kramen neergezet naast ae Hema, tegenover de ruïne," aldus Din genouts namens Van Meel. Het duo deelt mee dat er ook nog even aan ge dacht is om kramen neer te zetten in de Kreupelstraat, maar dan zou men met de Hema slaags raken, want die heeft de zijwand van haar noodfiliaal op vrij dag altijd nodig voor de bevoorrading. Toch liep veel publiek juist door de Kreupelstraat. En zo werden de Schie dammers meteen geconfronteerd met twee stedebouwkundige problemen. De onbewoonbaar verklaarde huisjes uit de zestiende eeuw, op één na dicht getimmerd, zijn duidelijk aan restaura tie toe. En de Hema moet nu ook maar eens gaan denken aan een volwassen gebouw, in plaats van de foeilelijke noodvestiging. Dingenouts, mede namens Van Meel: „Op 26 september is er weer het stand werkersconcours. Als de Schiedam mers dat weten, trekt het op de markt misschien weer wat beter i I li WÊÊ II Aan alles komt een eind. De schoolva kantie zit er op en in de Vlaardingse zaai Triangel begon het Scholierenhonk met fris elan aan zijn derde jaar. De bezoekers wa ren vrijdagmiddag nog niet eens echt aan het nieuwe schooljaar begonnen, maar le ken van de gedachte eraan al moe. Het frisse elan was bij hen ver te zoeken, maar ze krijgen nog ruimschoots de gelegenheid om aan het soms zo saaie schoolritme te wennen. Eén troost: zolang de school open is, komen leerlingen van middelbare scho len iedere vrijdagmiddag naar de Fransen straat om daar samen uit te blazen van de week. Onder het wakend oog van de CJV wisselen de jongeren vreugde en verdriet uit, leven zich uit op flipperkast of spelcom puter, drinken een glaasje fris, luisteren naar muziek of lezen een stripboek. Maar ja... de eerste keer in het nieuwe schooljaar moet je zelfs aan uitblazen even wennen. Schiedam 'De gemeente Schiedam zal in de toekomst, als de Consumenten bond nog eens vraagt naar allerlei tarieven, duidelijk aangeven wat de aard van de dienstverlening is. Dan komt de bond wellicht tot een meer genuanceerd beeld. Het zomaar optellen van alle tarieven is de gemeente Schiedam niet be vallen geen wonder, want Schiedam kwam als duurste stad van Nederland uit de bus. De Consumentenbond geeft een onvolle dig en scheef beeld van de tarieven in Schiedam, aldus een verklaring van de ge meente die dit weekend werd uitgegeven, nadat wethouder Aad Wiegman de pers te woord had gestaan. Opnieuw wordt gewe zen op de verbeterde serviceverlening in de Beukenhof, nadat hier het crematorium geopend werd. Ook wijst Schiedam op de tariefeverlaging voor begraven in een ei gen graf. Voorts merkt de gemeente op, dat de Consumentenbond alleen heeft ge vraagd naar de 'trouwprijzen' op dinsdag. De prijzen verschillen per dag. In dit geval kwant Schiedam hierdoor nadelig naar vo ren. De verklaring van de gemeente is in derhaast in elkaar gedraaid, getuige de zin: „Het gemeentebestuur van Schiedam is van mening, dat de Consumentenbond wel erg gemakkelijk deze conclusie trekt". Maar dat kan niet juist zijn: het gemeente bestuur heeft er namelijk nog niet over vergaderd en heeft nog geen mening ge vormd. Het bestuur wordt gevormd door de gemeenteraad, niet door B en W; dit col lege neemt slechts de dagelijkse honneurs waar. De veridaring valt dan ook onder de directe verantwoordelijkheid van B en W, Spijkenisse Een 42-jarige Schie dammer' is vrijdagochtend voor het politiebureau in Spijkenisse onwel geworden. De man was aan het trai nen voor de kwart-triathlon, die in september door de politiesportvere- niging van Spijkenisse wordt gehou den. Hij had de hele nacht gefietst. Tot overmaat van ramp bleek dat de Schiedammer zich nog niet had inge schreven voor het sportieve evene ment. Vanwege een overmatige be langstelling was de inschrijving in middels gesloten. Toen de Schiedam mer zaterdagmiddag zijn fiets op het politiebureau kwam afhalen, wacht te hem een verrassing. De organisatie van de kwart-triathlon had zich het lot van de nachtelijke fietser aange trokken en stond hem bij wijze van hoge uitzondering alsnog een plaats op de deelnemerslijst toe. ViaardingenVlaardinger Aad den Engelsman gaat procederen tegen de Rotterdamse politie om 110 gulden terug te krijgen. Dat bedrag moest hij betalen om zijn auto terug te krijgen, die zaterdagavond van de Westzee dijk in Rotterdam was weggesleept. „Die auto stond daar vijf minuten, dat is toch te gek", lucht hij 2ijn hart. Den Engelsman bezocht zijn Rotter damse oom, die in een bejaardenflat aan de Westzeedijk woont. De flat. waarin Aads oom woont, heeft een afgesloten parkeerterrein. De Vlaar dinger parkeerde zijn auto langs het hek en haalde de sleutel hiervan bij zijn oom op. Toen bij vijf minuten la ter terugkwam, was zijn auto ver dwenen. Omstanders vertelden hem dat de wagen was weggesleept door de poli tie. Aad den Engelsman kan zijn auto geen dag missen. Hij werkt bij de be drijfsbrandweer van Aluchemie in Pernis. Den Engelsman spoedde zich naar het politiebureau, waar zijn rode autootje net op de sleepwagen was binnengekomen. Het kostte de Vlaardinger meer dan een uur en 110 gulden om zijn wagen terug te krijgen. „Bewaarloon, noem den ze dat", vertelt hij. Vanaf het ogenblik dat hij van het Vlaardingse Emous wegreed tot het rnoment van wegslepen, was er nog geen half uur verstreken. Viaardingen Vijf jongens uit Schiedam en Leiden, 19 en 20 jaar oud, zijn zaterdagmorgen iri all vroegte door de politie aange- hcuden. Zij hadden 's nachts in dr.' buurt van station Vlaardin- gen-Oost, in de berm van rijks weg 19, hooibalen in brand gesto ken. Het NS-station liep door de brand gevaar, er ontstond een ber mbrandje en het verkeer onder vond veei. hinder van de rook wolken die over de weg dreven en het zicht belemmerden. De vijf jongens legden een bekente nis af en vertelden de politie, dat de brandstichting als grap be doeld was geweest Viaardingen Een Al-jarige au tomobilist uit Spijkenisse is vrij: dagavond op de afrit van rijks weg 20 naar Vlaardingen-Holy door de politie aangehouden, na dat hij met een snelheid van 140 kilometer per uur dwars door een wegversperri ng was gereden De man negeerde rijstrooksigna lering, die was aangebracht iri verband met het ongeluk in de Beneluxtunnel. Hij reed zes rood witte pionnen omver en miste op een haar na een politie-auto die blauw zwaailicht ophad. Onder weg verloor hij de drie pionnen die op zijn motorkap terecht wa ren gekomen. Een vrouw uit Spijkenisse reed overéén van die pionnen heen en beschadigde daardoor de spoiler, de bumper en een koplamp van baar auto. Op de afrit kon de man eindelijk worden aangehouden. Na de ademtest werd hij meegenomen naar hel bureau, waar hij de bloedproef moest ondergaan. De man kreeg een rijverbod opge legd en zijn rijbewijs werd inge vorderd. Schiedam Nu Jacob Boven per 1 september vertrekt als direc teur van openbare basisschool De Kameleon, willen B en W zijn rechterhand, Jeltje Jansen-Vel- Jinga (34) uit Rotterdam, be noemd zien als zijn opvolgster. De school aan de Thorbeckesin- gel in Nieuwland heeft sinds de samenvoeging van kleuterscho len en lagere scholen een twee hoofdige leiding, maar na het vertrek van Jacob Boven blijft mevrouw Jansen als enig direc teur over. Zij zal officieel op 25 augustus door de gemeenteraad worden benoemd. Boven krijgt eervol ontslag op eigen verzoek. Een patatauto van de firma Harteveld is zondagmiddag op zijn stek op de kruising van Breeweg, Hoiyweg en Woudweg volledig uitgebrand. De brandweer, die snel ter plek ke was, kon dat niet meer voorkomen. De brand werd vermoedelijk veroorzaakt door oververhitting of kortsluiting. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Harteveld had de kruising van de drie wegen als stand plaats gekozen, omdat daar op zonnige zon dagen veel fietsers en wandelaars passeren. Viaardingen Een 23-jarige Vlaardinger is zaterdagavond rond half negen door de bestuur der van een witte Opel Manta be dreigd met een pistool. De man stond met zijn auto op de Oosthavenkade achter de witte Opel te wachten tot het verkeers licht op groen zou springen. Toen dat gebeurde bleef de auto voor hem echter gewoon staan. De 23- Viaardingen 'Nou, nou, die zijn er vroeg bij', dacht een agent toen hij zon dagmiddag aan de Van Hogendorplaan twee jongetjes woest tegen een con doomautomaat zag schoppen. De kinderen, broertjes, waren 8 en 9 jaar oud. Zij vertelden de agent dat zij geld in de gleuf hadden gegooid, maar dat de automaat vervolgens weigerde het verlangde pakje condooms af te staan. De lade bleef dicht, hoe zij er ook aan trokken. Daarop werden de broer tjeskwaad en gaven zij de automaat zijn vet De agent berispte de jongetjes en stuurde hen weg. jarige automobilist bewaarde een tijdje zijn geduld, zag het licht achtereenvolgens op groen, op oranje, op rood. weer op groen en oranje springen en toen weer op rood. Toen het licht voor de derde keer op groen sprong had hij genoeg van het wachten en passeerde de auto rechts. De bestuurder van de Opel pikte dat niet en ging de 23- jarige automobilist achterna. Toen die op de Schiedamseweg parkeerde stond de witte Manta plotseling naast hem en keek hij in de loop van een pistool. Ver moedelijk omdat er veel publiek was ging de man met het pistool er vandoor. De politie zoekt ge tuigen van het voorval. De be stuurder van de Manta was onge veer 21 jaar oud en had kort, blond krullen haar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1