Straks lig ik met m'n bed op de Singel' m8ËB nmXM k0: i&Kj ÏUUM1BS IAGBIAB SCfnAHGDUHNI NIEUWE WATERWEG COURANT 9S(ÊÊi Prins: 'Laat desnoods Annie Wethouder Omrijden voor Hollyziekenhuis1' I Te gast bij bruidspaar Culturele raad op zoek naar sollicitanten Moeder mist warm wolletje OMLEIDING RICHTING HGLLYZIEKENHUiSf Inbraak bij Schiemond Half mil j oen voor Margriet Verouderde gids wordt vervangen Vier maanden cel voor verkrachter Macht over stuur kwijt Met pruiken aan de haal Bekneld tussen vorkheftrucks Truc mislukt m WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1986 Regionale redactie: Brede Harenstraat S. 3139 AC Vlaartiingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen- Telefoon: 010-4343229,4352066,4350557 -50011161130116:4345209 WD voorziet verzwakte fractie zijn' Schiedam De VVD in Schiedam is nog niet uit de problemen. Als Theo Bak kers per 1 september de ge meenteraad verlaat, omdat hij dan geïnstalleerd wordt als burgemeester van Ouder kerk aa de IJssel, is Piet Prins de eerst aangewezene op de kandidatenlijst om hem op te volgen. Maar con tent is fractieleider Gerard Verhulsdonk niet met Prins' terugkeer. Liever had hij een 'even sterk financieel onder legd politicus terug in de fractie gezien. Prins begrijpt dat, maar vindt dat de VVD-afdeling daar dan enkele maanden geleden rekening mee had moeten houden. „Je kon op je klompen aanvoelen dat Theo weg zou gaan, zodra zich iets leuks zou voor doen". Prins is dan ook vast van plan om terug te keren in de gemeenteraad, ai vraagt hij zich af of Bakkers inderdaad wel opstapt. „Want in theorie is het mogelijk dat je elders burgemeester kunt zijn en in je eigen plaats gemeente raadslid. Ik zou dat lolletje wel eens willen meemaken. Het komt niet vaak voor, nee, maar ach, zo druk is Ou derkerk nu ook weer niet". Evenals Verhulsdonk houdt Prins er terdege rekening mee, dat binnenkort ook WD-weihouder Luub Haf kamp wel eens vertrokken zou kunnen zijn, want ge ruchten over diens sollicita tie naar een burgemeester spost doen al enige tijd de ronde, En dan? Verhulsdonk zei aan het begin van het zo merreces dat de VVD dan niemand over houdt voor een wethouderspost en dat wat hem betreft een PvdA'er de vacature mocht vervul len, Verhulsdonk was bereid in een PvdA/VVD-coalEtie deel te nemen zonder een ei gen wethouder daarin. Prins: „Gerard heeft veel er varing, dat zal wel zo zijn, en ik waardeer hem zeer, bij hem vergeleken ben ik een kleine jongen, maar ik vraag mij toch af of dat handig is. Een wethouderspost uit han den geven is toch het laatste watje doet?Zet dan desnoods Ien de Jong op die wethou- dersstoel, of Iaat desnoods Annie Renskers wethouder zijn en kijk wat ervan komt. Daarna fiksen we dan wel weer wat". Prins heeft weinig zin in ru zie, voelt er niets voor oude problemen op te rakelen, maar ernaar gevraagd geeft hij toe dat de VVD misschien te weinig durf heeft gehad om oudgedienden te laten vallen. Prins had liever een meer zakelijke opstelling ge zien, zodat er in de fractie de meest kundige mensen uit de partij waren beland, in plaats van mensen die erin bleven omdat zij al zo'n tijd meelo pen. „Maar je weet noe het is in de politiek, capabele men sen zie je zelden aan het hoofd. Capabele mensen, als zij zich al met politiek be moeien, komen toch nooit op de voorste rij te zitten. Daar zitten de mensen die paaien of te paaien zijn." Van Prins kan dat niet bepaald gezegd worden. Hij lag tn de periode 1982-1986 al een paar keer dwars, over erfpacht, over de Brandersbuurt, en moest dat bij de samenstelling van de kandidatenlijst bekopen met een in eerste instantie onver kiesbare plaats. Nu Bakkers weggaat, krijgt hij een her kansing ondanks een ver zoek van Verhulsdonk om zijn plaats af te staan aan een volgende kandidaat op de lijst, die meer verstand van geld heeft Schiedam „Slapen? Nee, dat durf ik niet meer. Van daag of morgen lig ik met m'n bed op de Singel". Met veel misbaar smijt mevrouw Grönefeld, om haar woor den kracht bij te zetten, een onderzoeksrapport op ta fel. „Hier staat het", zegt ze en ze wijst op een passage, die aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. Singel 171: verzakking 20 centimeter achtergevel en 56 centi meter voorgevel. In de woonkamer illustreert de driezitsbank op pijnlijke wijze haar woorden. De zitplaats aan de straatkant is opgehoogd met een dik kussen. Ernaast ligt een iets minder dik en daarnaast een nog dunner kussen. Alleen zo lukt het haar de zitplaatsen enigs zins op gelijke hoogte houden. El ders in de woning vertellen diepe groeven in muren de rest van het verhaal: het pand is in uiterst slechte bouwkundige staat. Mevrouw Grönefeld vindt het hoog tijd de krant er bij te halen. Ze woont sinds 1974 in de ge wraakte woning ter hoogte van de Van Leeuwenhoeckstraat. Het begin van een nu al twaalf jaar durende periode van doffe ellen de. „Ik wil niet de rest van m'n leven in angst verslijten", verdui delijkt de 65-jarige vrouw haar behoefte om met 'de krant' te Brief De directe aanleiding is dat ze vindt dat de gemeente haar aan het lijntje houdt. Dat heeft ze de heren bestuurders ook geschre ven. Omdat de stadsvernieu wingsplannen voor De Singel al jaren vaag zijn, en nog steeds niet duidelijk is wanneer met de op knapbeurt begonnen wordt, lukt het haar niet een koper voor het pand te vinden. De gemeente snapt dat probleem Dat blijkt uit het antwoord op haai alarmeren de brief. „Het spijt ons dat het u moeite kost uw huis te verkopen", schrijft burgemeester Scheeres. Maar hij reikt ook een lichtpuntje aan. Het is de bedoeling rond de zomer van volgend jaar een der gelijk plan voor het oostelijk ge deelte van het Singel-Noord-ge- bied in de gemeenteraad vast te stellen. „Binnen niet al te lange tijd kan de onduidelijkheid waar mee u kampt dus worden wegge nomen", concludeert Scheeres. Maar mevrouw Grönefeld heeft meer grieven Ze verwijt de ge meente en politie dat er weinig wordt gedaan om de oorzaak van de verzakkingen te lijf te,gaan. ,Jn 1979 heb ik actie gevoerd om de bussen van de Singel te weren. Er reden er jaarlijks zo'n 8.000 door de straat. De actie had suc ces. Bussen en zwaar vrachtver keer mochten de Singel met meer op, maar de vrachtwagens denderen nog steeds door de straat. En de politie doet er niets aan Agenten zijn kennelijk bang dat ze ruzie krijgen met chauf feurs Voor mij betekent het wel dat soms de glazen van tafel tril len" Ze wil het onderzoeksrapport ge bruiken om de gemeente onder druk te zenen, zodat er snel maatregelen worden getroffen. De conclusie m het rapport over haar woning is veelzeggend, het pand is gezien het kasko en de vooroverhelling van de voorge vel nog maar voor korte tijd te handhaven. i'Wffy'-, 9 Mevrouw Grönefeld wijst voorgevel die al 56 centimeter is verzakt. Wolfs: hooguit dertig seconden vertraging Maassluis Vijftig jaar deelden Jan Kouwenhoven en Maria Cornelia Beekhuijsen uit Maas sluis lief en leed. Gisteren vier den zij die mijlpaal in hun wo ning aan de G.A. Brederolaan. Een van de gasten was mevrouw Van Es-Hamoen, de echtgenote van de burgemeester. Zij felici teerde het bruidspaar namens het gemeentebestuur met het gouden jubileum. Jan Kouwenhoven is een gebo ren Maassluizen Hij zag op 11 maart 1911 het levenslicht Zijn vrouw, met wie hij in 1936 in Vlaardingen in het huwelijk trad, werd op 17 maart van het jaar 1912 geboren in Rotterdam. Vlaardingen De culturele raad, een commissie die de ge meente adviseert over de ont wikkeling van het culturele le ven in de stad, krijgt meer te zeg gen. De huidige leden zullen daar, voorzover zij niet opnieuw solliciteren naar een plekje in die raad, weinig van merken. Want de wijzigingen in de organisatie gelden voor de nieuwe raad. die •n september wordt gekozen De vier jaar durende zittingsperiode van ae huidige culturele raad zit er dan op Onvrede was er genoeg in de af gelopen vier jaar. Het dagelijks bestuur van de raad bestaande uit wethouder Arij Maarleveld, cultuurambtenaar Maarten Bot en twee leden zou de dienst uitmaken. Er werd zelden verga derd en in de periodes tussen die vergaderingen nam het dagelijks bestuur alle beslissingen Dat leidde tot kritiek bij de overige le den. Kritiek die nu door een drastische maatregel wordt on dervangen: het dagelijks bestuur wordt opgeheven. Bovendien wordt m de nieuwe zittingsperiode van de raad de binding met de politiek versterkt. Behalve vertegenwoordigers van culturele organisaties krijgen ook raadsleden een plaatsje in de commissie Die oplossing werd ook al gekozen voor de Vlaar- dingse raad voor sport en recrea tie Ook die klaagde over te wei nig binding met de gemeenteljke politiek. De gemeente is op zoek naar mensen die in de nic-uwe culture le raad zitting willen nemen De raad zal, dat is vastgelegd tien keer per jaar vergaderen Sollici tanten moeten achttien jaar oud zijn en mogen niet door een rech terlijke uitspraak van het kies recht zijn uitgesloten De nieuwe raad zal minder leden tellen dan de huidige, die uit zestien mensen bestaat Naast vier raadsleden is in de culturele raad vanaf sep tember nog plaats voor zes parti culieren. Bij boer Zegwaard aan de Maaslandse Kwakelweg is een schaap bevallen van twee jongen: twee latertjes in de natuur. Normaal ko men lammeren in maart en april ter wereld. Maar deze moeder was afgelopen win ter ziek en was daarom met gedekt. Pas veel later, toen de boer dacht dat er toch niks meer zou gebeuren, kwam de ram erbij. En zo is 't nu gekomen... Kort gele den kreeg men op de boer derij door dat de ooi alsnog drachtig was. Oe late ge boorte betekent voor de lammetjes - die zelf tame lijk schriel zijn dat zi] het met een ongewoon kale moeder moeten stellen. De ooi was namelijk al van haar wintervacht ontdaan. Vlaardingen Erg gelukkig zijn ambu lancechauffeurs niet met de afsluiting van de Dillenburg- singel. Slecht geti med, vinden zij, want de Holysingel is vanaf het centrum ook al onbereikbaar. Door het werk aan de afrit van rijksweg 20 moest vanaf de Bur gemeester Heusdenslaan al een grote onnveg worden gemaakt via de Van Linden Van den Heu- vellsmgel en de Dillenburgsingel om bij het Holy zieken huis te ko men Vanaf halverwege de Dil lenburgsingel moeten de ambu lances sinds gisteren ook een slin ger maken over Stadhouders laan, Johan Willem Frisolaan, Fredenk Hendnklaan en weer terug over de Holysingel Want op de Dillenburgsingel wordt een busbaan aangelegd en het graaf werk is in volle gang. 'Vaartland bereikbaar', staat er nog op een boid. maar verder dan dat bejaar dencentrum komen auto's echt met Directeur E.H.E. Wolfs van de GGD heeft echter geen klachten gehoord van ambulanceperso neel. Hij vindt de ongemakken nogal meevallen. „Voor een am bulance met zwaailicht duurt de nt hooguit dertig, veertig secon den langer. In die orde van grote ligt het. Om me daar druk over te maken, dat vind ik discussieren op het niveau van dorpspolitiek". Er zijn arnbulaneeehauffeurs die daar anders over denken. „Het is een gekkenhuis", zegt er één. „Je moet dat hele stuk omrijden. Of, als je echt haast hebt moet je met je ambulance dwars door het zand ploegen. Dat lijkt my ook met prettig, als je met een gebro ken been achterin ligt". Holly De omleiding is netjes aangege ven op oranje borden. Nou ja. net jes Ér staat 'Omleiding richting Holly zie ken huis'. En het is geen vergissing. Er staan drie borden, omdat de omleid mgsrou te even zovele kruisingen telt. En op elk van die drie borden staal die T te veel. Op de omleidmgs borden heeft Holyziekenhuis er een l bijgekregen Schiedam Bij een inbraak in bedrijfsgemeenschap Schiemond is een bosmaaier en ander ge reedschap gestolen! Men kwam binnen door het slot te forceren. Schiemond is voor 5.000 gulden gedupeerd Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben de begroting van sporthal Margriet, na toepassing van een korting met één procent vanwege de gemeentelijke bezuinigingen, goedgekeurd tot een bedrag aan uitgaven van 9,5 ton en een bedrag aan ontvang sten van 4 ton Het verschil zal door de gemeente worden gesubsi dieerd Met mgang van het nieuwe seizoen zullen in de Margriethal de tarieven met drie procent worden verhoogd. Maassluis Maasslmzers knjgen dezer dagen de nieuwe uitgave van de stadsgids m de bus. De gids rolde kort geleden van de persen. „Het werd de hoogste tijd", schrijft burgemeester Hans van Es in het voor woord. De vorige gids dateerde van medio 1984 en was op sommige punten danig verouderd. Zo ver laat Maassluis het niet weer komen. De gemeente is vast van plan voortaan elk jaar een nieuwe stadsgids uit te geven. De verspreiding van de editie *86-'87 zal naar verwach ting half augustus gedaan zijn. Maassluis Een 20-jarige man uit Maassluis is gisteren door de Rotterdamse rechtbank veroor deeld tot 32 weken cel. waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Tegen hem was twee weken geleden negen maanden, waarvan vijf voorwaardelijk, geeist. De uit spraak betekent dat zijn voorlopi ge hechtenis is opheven De Maassluizer had in zijn woon plaats verschillende malen ge- probeerd vrouwen te verkrach ten. Hij was voor twee pogingen gedagvaard. Zijn advocaat, mr. G Aberson, had op de zitting voor onmiddel lijke invrijheidstelling gepleit. Daarvoor voelde rechtbankpresi dente Lensink niets. Zij vond dat eerst de nazorg geregeld moest zijn Daarin heeft de rechtbank nu voorzien. Als bijzondere voor waarde is in het vonnis opgeno men dat de Maassluizer contact houdt met <le reclassering van het Leger des Heils. Tijdens de zitting had de ver- dachte geen verklaring voor zijn daden, die meestal volgden op uit een uitbarsting van agressie. „Het is nooit mijn bedoeling geweest die vrouwen te verkrachten". Meer had hij toen met le melden. Zijn advocaat schreef het gedrag toe aan een diepgewortelde vrou wenhaat. Die zou weer verklaard moeten wot den uit de situatie thuis Het moet verdachte, meen de Abenson, hebben geïrriteerd dat zijn zachtaardige moeder zo weinig tegenstand bood aan zijn vader. Maasland Een 23-jarige auto mobiliste uit Maasland is gister middag na een ongeval met een beschadigde kaak naar het Rei- mer de Graaf Gasthuis in Delft gebracht. Zij verloor volgens de politie door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur op de Oostgaag in haar woonplaats. De vrouw reed van de weg en kwam tot stilstand tegen een lantaarnpaal. Schiedam Een 22-jarige man, die geen vaste woon- of verblijf plaats heeft, kon gisteren maar kort genieten van de pruiken die hij uil een winkel aan de Lange Kerkstraat had gestolen De be drijfsleider merkte clat hy de haarstukjes zonder te betalen meenam en achtervolgde hem De dief werd op de Broers vest tn de kraag gepakt en overgedragen aan de politie. 's-Gravenzande Een 17-jange jongen uit Vlaardingen is gister middag rond vijf uur gewond ge raakt bij een ongeval met een vorkheftruck op het veilingter rein van Westland Zuid in 's- Gravenzande De jongen zat naast een leeftijdgenoot op een vorkheftruck met zijn linker been gedeeltelijk buiten boord. Volgens de politie waren zij na hun werk aan het spelen. De be stuurder schoot met zijn voet van het pedaal, waardoor hy tegen een ander heftruck opreed. Het been van de Vlaardingen raakte daarbij bekneld Met nog onbekend been letsel is het slachtoffer naar het Holyzie kenhuis tn zijn woonplaats ge bracht. Maasdijk - Een 25-jarige Schie dammer is gisteren door de poli tie in zijn woonplaats aangehou den wegens verduistering en overgedragen aan de collega's in Naaldwijk. De man was bij een garage in Maasdijk geweest om een auto te kopen. Na een proefrit met de eigenaar werd overeengekomen de wagen over te nemen voor 13.500 gul den. Nog tijdens die eerste rit werd op het postkantoor het ken teken overgeschreven. Bij de ga rage reed de man alleen weg zon der te betalen, in de veronderstel ling dat door het kenteken nie mand hem meer wat kon maken. Volgens de politie heeft de man tijdens het verhoor bekend, I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1