Fraude-onderzoek bij Vlaardingse fysiotherapeut Betere voorlichting over dementie en eenzaamheid D Gemeente wordt fatsoenlijker weken gratis lezen over WK Zwemmen 0 ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Weer nachtelijke vergadering in het vooruitzicht Feyenoord extra alert voor wedstrijd met PEC Minder leerlingen: schoolboek duurder VLIlftRDÏNËS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT MiEUWE WATERWEE CflIHWff Vereniging overdonderd t* j Raadslid mag met schoolreis Chauffeurs: maling aan Takken in vlammen doorrij- hoogte Actie voor Sri Lanka Computer hobbyisten in spanning Hengelaars: weer wachten op contract Ringvinger afgerukt Buit uit boot WATERWEG ^Regionale redaciie: Brede Havenstraat 6. 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, «52066.435055?- WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1986 Vlaardingen De ergernis over de laatste nachtelijke vergade ring van de Vlaardingse gemeenteraad is nog maar nauwelijks gezakt, of wethouder Bas Goudriaan heeft de raadsleden een nieuwe marathonzitting in het vooruitzicht gesteld. De commis sie stadsontwikkeling heeft aanstaande dinsdag een agenda van zo'n tachtig punten. De gezichten van de raadsleden betrokken meteen, toen zij dat hoorden. De commissie stadsontwikkeling moet dinsdagavond eerst sa men met de commissie voor verkeer de plannen voor de bin nenstad bespreken. Een bespreking die vast en zeker veel tijd in beslag zal nemen. Daarna volgt nog de ellenlange agenda, die volgens Goudriaan ook nog eens een groot aantal ingewikkelde punten bevat. „Ik reken erop dat we niet eerder dan vijf uur 's nachts klaar zijn en ik werk de volgende ochtend ook niet," kon digde de wethouder aan. De raadsleden waren allerminst ingenomen met dat nieuws. De gemeenteraadsvergadering van juni duurde ook al tot vijf uur en daar is nog lang over gemopperd. Kunnen er geen punten van de agenda worden afgevoerd, vroegen zij aan Goudriaan. Maar die wilde daar niets van weten. „Het wordt volgende week best leuk," hield hij de raadsleden lachend voor. „En wij kunnen toch niet tegen de bevolking zeggen: joh, we hebben bonje in de gemeenteraad, dus we nemen geen besluiten meer". De raadsle den bleven morren, waarop Goudriaan mompelde: „Hoe meer, hoe leuker, zeg ik altijd maar". Schiedam Voetbalvereniging Feyenoord sluit niet uit, dat een alarmerend telefoontje eergisteren naar het Alge meen Dagblad verband houdt met de komende competi tiewedstrijd tegen PEC Zwolle. De anonieme beller, die namens het Schiedams Jongeren Front zei te spreken, kondigde aan dat binnen veertien dagen nieuwe bomaan slagen in Schiedam, Rotterdam en Zwolle worden ge pleegd. Het extreem rechtse Jongeren Front heeft ook de verantwoordelijkheid opgeëist voor de bomaanslag zon dagmorgen vroeg op een Turks koffiehuis in Schiedam- Nieuwland. Stadion-directeur De Kimpe zegt bij de voorzorgsmaatre gelen voor de wedstrijd daarmee rekening te houden. „Hoewel ik de link tussen de aanslag in het koffiehuis in Na bomaanslag in Turks koffiehuis Schiedam en onze eerste competitiewedstrijd niet direct leg, zullen we extra alert zijn," laat hij weten. „Overi gens," aldus De Kimpe, „zijn we het hele jaar door op bomaanslagen bedacht". Politiewoordvoerder Jan van Hoff noemt de link met de voetbalwedstrijd eveneens vergezocht „Wij hebben ui teraard ook geprobeerd een combinatie te maken met Zwolle. Je probeert ie te verplaatsen in die mensen en pij nigt je hoofd met ae vraag waarom die stad wordt ge noemd. Deze theorie hadden wij nog niet opgebouwd". De twee Schiedammers van 18 en 22 jaar, die zondagmor gen kort na de aanslag zijn gearresteerd, blijven ontken nen iets met de zaak te maken te hebben. Het onderzoek heeft nog geen nieuwe gezichtspunten opgeleverd. De po litie beslist vandaag of de twee worden voorgeleid aan de officier van justitie. Zie ook pagim 15 Vlaardingen De gemeente Vlaardingen neemt een reclame bureau in de arm om een huisstijl te ontwikkelen. Elke gemeente lijke dienst heeft nu nog zijn ei gen briefpapier en gebruikt een eigen versie van het beeldmerk met de griffioenen. Dat gaat ver anderen. Met de invoering van de herken bare stijl van gemeentelijke stuk ken zal ook de toon van de brie ven moeten veranderen. Nu staat boven brieven nogal eens de aan hef 'Meneer', of 'Meneer/Me vrouw'. Burgemeester Van Lier vindt dat afschuwelijk. „Wij moe ten als gemeente gewoon de fat soensnormen in acht nemen", vindt hij. „Boven zo'n brief moet dus staan: Geachte meneer of Ge achte mevrouw". SP'er Remi Poppe vindt het laten ontwerpen van een briefhoofd door een reclamebureau maar geld over de balk smijten. Bos- sers. bureau voor marketing-, re clame- en verkoopadviezen, vraagt voor het ontwikkelen van de huisstijl 12.600 gulden. „Het stileren van een beeldmerk hoeft zo duur niet te zijn", vindt Poppe. „En piakletters heb ik thuis ook liggen. Ik wil wel gratis een brief hoofd ontwerpen", biedt hij aan. Van Lier wil echter van het aan bod van de SP'er niets weten. Hij vindt dat de nieuwe huisstijl van de gemeente door vakmensen moet worden ontwikkeld. De of ferte is volgens Van Lier scherp genoeg. De burgemeester: „Ik kan het ook zelf doen, maar vol gens mij ben ik daar te duur voor". Vlaardingen De Nederlandse Accoun tants Maatschap (NAM) onderzoekt de boeken van een groepspraktijk voor fysio therapie in Vlaardingen, die in de loop der jaren voor enkele tonnen teveel zou hebben gedeclareerd bij het regionaal ziekenfonds DSW. Directeur -L. van den Broek wil slechts bevestigen dat er in opdracht van de DSW een onderzoek gaande is. Verder weigert het ziekenfonds elk commentaar. T.H. Hartman, voorzitter van de Vlaar dingse vereniging voor fysiotherapeuten, zegt overdonderd te zijn door de berichten. Het onderzoek zou al ruim twee maanden lopen. De boeken zijn niet in beslag ge nomen, maar worden door een accountant van de NAM in het kantoor van de thera peut uitgeplozen. De betrok ken fysiotherapeut wil op de affaire niet ingaan. „Wij heb ben met collega's afgespro ken dat wij, zolang er iets gaande is in de fysiotherapie in de regio, geen commen taar geven. Punt uit. Op an dere vragen geef ik geen antwoord." Bij navraag blijkt echter, dat andere fysiothe rapeuten in de regio met zo'n afspraak niet bekend zijn. „Over zo'n afspraak hebben wij van het ziekenfonds geen enkel bericht ontvangen," zegt A.G. Tournier, hoofd van de afdeling fysiotherapie van het Zonnehuis. „Die had dan toch een brief moeten sturen." Voorzitter Hartman van de vereniging van fysio therapeuten weet ook van geen afspraak. „Misschien doelt die man op stilzwijgen de afspraken, die wij als be- Schiedam De junior van de Schiedamse gemeente raad, CDA'er Ton Seis, mag een schoolreisje maken naar ÖosterhouL Hij wordt be-» noemd als opvolger van WD-raadslid Ineke de Jong in de begeleidingscommissie van het schoolbuitenhuis, maar onderwijsconsulent Lex Tigges vindt dat Seis op z'n minst één keer het gere noveerde schoolbuitenhuis gezien moet hebben. Zoals de meeste Schiedam mers kent Seis het huis van die ene keer, dat hij er met de klas een weekje naartoe ging. „Jciren geleden", zegt hij zelf, want zo jong is Ton nu ook weer niet. Gemeentewerken haalt de markeringsplank boven de Julianabrug weg. Dat is bijn dagelijks werk Ouderen vaak bang dat vergeetachtigheid een voorteken is9 door KOR KEGEL Schiedam/Vlaardingen/Maassluis Dra ma's zijn het, wanneer demente ouderen als lastig worden ervaren. Om de haverklap krij gen zij van de familie een standje. Vaak later, 'soms pas als de demente overleden is, komt de familie meer te weten over het verschijnsel dat ook wel, maar misleidend, 'aderverkal- rking' wordt genoemd. En als men dan zo over dementie leest, ontstaat het besef dat de oude .man of vrouw eigenlijk meer liefde en respect had verdiend. Dat geeft pijn, zich zoiets ach- 'teraf te realiseren. -*t Is dus niet vreemd, vinden de gemeenten 'Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, dat veel ouderen bang zijn dement te worden. Maar -..vaak maken de mensen zich zorgen om niets. Ja, ik sluit niet uit dat ik zelf al dement aan "het worden ben, hoor, maar ik vergeet óók '.wel eens iets", zegt Gerard van Marsbergen, ambtenaar van sociale zaken en volksgezond heid in de gemeente Schiedam. „Als oudere mensen iets vergeten, schrikken zij vaak. Dan .denken zij dat het een voorteken is van de mentie. En dat is bepaald niet het geval. Ie dereen vergeet wel eens wat". De drie gemeenten zijn daarom van plan de -voorlichting te verbeteren, zowel om bij oude- ren zelf duidelijk te maken wat het proces van irnehtale aftakeling inhoudt, als om bij familie en vrienden meer begrip te kweken voor het feit dat het contact steeds meer verstoord lijkt te raken. Ook voor hulpverleners zal de voor lichting beter worden. Is het zielig, als iemand dement is? Na een lang leven kan het zijn dat iemand moe wordt, zijn energie is zo'n beetje aan het opra ken, de wil is er niet echt meer om alles in de wereld van vandaag kritisch en alert te vol gen, en langzaam begint het bewustzijn zich wat terug te trekken, men is aan rust toe en heeft nog maar voor enkele alledaagse dinge tjes aandacht, die in de ogen van omstanders misschien een overdreven plaats lijken in te nemen. Te erkennen dat de oudere daar recht op heeft, in plaats van het als een ziekte te be schouwen, betekent voor menigeen al een ra dicaal andere benadering. In de wandeling ziet men het echter als een ziekte, omdat ver kalking van de aders als oorzaak wordt be schouwd en niet als een gevolg van het proces van terugtrekken. Het vervelende doet zich alleen voor, dat indien men het als een ziekte beschouwt, de lijder' eraan wel medelijden ontmoet, maar in veel mindere mate respect en zeker als de 'zieke' nog las tig' blijkt te zijn ook. Hoe de voorlichting precies gegeven gaat worden hebben de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis nog niet precies be paald, maar bij een samenwerkingsproject is het heel waarschijnlijk dat de provincie Zuid- Holland er speciale subsidie voor verleent. Schiedam heeft het voortouw genomen en een aanvraag voor 31.000 gulden ingediend, in de hoop dat Vlaardingen en Maassluis mee profiteren.^ Contacten Als de provincie Inderdaad in de kosten bij draagt, zullen de drie gemeenten pogen ook de voorlichting over andere problematiek te verbeteren die van de eenzaamheid. Oude ren, van wie de partner overleden is en van wie de kinderen ver weg zijn gaan wonen, voelen zich dikwijls eenzaam. Nieuwe contac ten aanknopen in een dienstencentrum of een ander ontmoetingspunt is voor veel mensen een moeilijke stap. Hoe geef je voorlichting over eenzaamheid? Van Marsbergen denkt aan open middagen, waarop over het thema wordt gepraat; bijeenkomsten eventueel waar men over eigen ervaringen iets kwijt kan. Ge spreksgroepen zouden kunnen ontstaan zoals er over het thema 'rouwverwerking' al enkele zijn. Ook hierbij ligt het voor de ham' dat Schie dam, Vlaardingen en Maassluis samenwer ken. Want eenzaamheid is in alle drie de ge meenten hetzelfde. i roepsgroep zouden hebben." Hartman, net terug van va kantie, heeft dit weekeinde van het onderzoek gehoord. Het gerucht wil, dat het zie kenfonds voor meer dan een half miljoen gulden zou zijn benadeeld. „Als ik zo'n be drag hoor," zegt Hartman, „ga ik mij toch afvragen hoe de declaraties van fysiothe rapeuten door het zieken fonds warden gecontroleerd. Wij- declareren de behande lingen die wij hebben ver richt bij het ziekenfonds. Die zijn volgens mij met een druk op de knop te controle ren. Als ik toestemming heb voor twaalf behandelingen, dan kan ik er geen vijftien declareren." Directeur Van den Broek van DSW wenst geen verde re mededelingen te doen en laat weten, dat de discussie daarmee wat hem betreft ge sloten is. „Als de resultaten van het onderzoek bekend zijn zullen die in het bestuur van het ziekenfonds worden besproken," is het enige wat hij nog kwijt wil. De brandweer heeft gisteravond en vannacht tweemaal moeten blussen in de Broekpolder. Onbekenden hadden er, vlakbij de Vlaardingse sport vereniging Pollux, lakken in brand gestoken. Dat was rond tien uur. 's Nacht om twee uur vlogen de takken spontaan in brand, er was kennelijk nog hout blijven smeulen. Vlaardingen Vrachtwagen chauffeurs hebben maling aan de roodwitte markeringsplanken, die boven de Julianabrug over de Oude Haven de doorrijboogte aangeven. Vorige week werden de planken er voor de zoveelste keer afgereden. Om dat euvel te verhelpen, worden de planken verzwaard en van steviger beu gels voorzien. Op de borden staat een doorrij- hoogte van tweeéneenhalve me ter. De planken hangen vijftien centimeter hoger, maar toch wor den ze er door vrachtwagens re gelmatig afgereden, ,,'t Js dage lijks werk", verzucht woordvoer der Edelschaap van gemeente werken. De planken hangen er een maand of twee en moeten de iet wat gammele Julianabrug behoe den voor al te zwaar vrachtver keer. „Maar ze rijden er gewoon doorheen. De plank is nu weer helemaal gebarsten", vertelt Edelschaap. Verzwaard en met steviger beugels zullen de plan ken de vrachtwagens van de overtreders schade bezorgen. „En daar schrikken ze misschien van terug", denkt Edelschaap. Schiedam De Stichting Metha houdt zaterdag 30 augustus haar jaarlijkse manifestatie in de Korenbeurs. De opbrengst van het evenement is dit keer bestemd voor de bouw van een me disch centrum in Koggala in het zuiden van Sri Lanka. De stichting, die zich bezighoudt met ontwikkelingssamenwer king, schotelt het publiek een gevarieerd programma voor. Van af 9 uur kan men in de Korenbeurs terecht voor een fancy fair, tweedehands goederen markt, een video over het exotische eiland, een tafeltenniswedstrijd en een tentoonstelling. Bij diver se stands zijn goederen uit Derde-Wereldlanden te koop. 's Avonds is er een showprogramma met optredens van een ara- bische danseres, een fakir en het Trio Cosmopolitan, dat zuida- merikaanse muziek speelt. Kaarten voor die avond zijn bij de Korenbeurs te koop en bij enkele andere voorverkoopadressen. Schiedam Er blijven meer boeken in de kast, nu het aantal leerlingen van Buiten de Veste terugloopt. Maar de openbare scholengemeenschap heeft nog niet al die boeken afgeschreven: zij blijven op de begroting druk ken. Dat betekent dat de ouders van de overblijvende leerlingen het benodigde bedrag extra moe ten betalen. Minder leerlingen dus, maar het tarief voor het boe kenfonds stijgt. Het geldt niet voor alle klassen, maar met name voor het brug- jaar. Dat komt omdat tot dusver de tarieven per klas verschilden en er voor het brugjaar nog niet zoveel boeken gehuurd hoefden te worden van de school. Vanaf komend seizoen wordt echter zo wel bij Buiten de Veste als op het StedeÜjk Gymnasium een tarief gerekend, dat voor alle klassen gelijk is. De onderwijscommissie heeft de kosten nog weten te drukken, doordat wethouder Hans van Kleef zich verbluffend soepel opstelde. Het tarief voor Buiten de Veste wordt 96 gulden, dat voor het gym 112. Volgend jaar, zo laat zich nu al aanzien, kan het tarief bij Buiten de Veste nagenoeg gelijkblijven, omdat dan het aantal leerling sta biel zal zijn. Maar bij het gymna sium is een stijging te verwach ten, omdat door het terughou dende vervangingsbeleid voor schoolboeken een inhaalmanoeu vre nodig wordt. Overigens blijft het huren van schoolboeken via het boekenfonds veel goedkoper dan het kopen ervan, dat meer dan drie keer zo duur is. WD- raadslid Ineke de Jong zou willen dat de leerlingen zuiniger met hun boeken omsprongen, zodat deze langer meegaan: „Vroeger was een. pukkel verboden, omdat daar de boeken zo snel in bescha digden". 2 Maar natuurlijk ook over het wereld-, regio- en zeer zeker het plaatselijke nieuws. Compleet met de 3 bijlagen per week RN-sport op maandag Uit Journaal op woensdag en RN-Zaterdag voor het weekend. en elke week het verloop van het RN Tennis Circuit. a, bezorg mij het Rotterdams Nieuwsblad 2 weken gratis en geheel vrijblijvend. naam adres postcode plaats telefoon. 0 voor!. huisncL. _(i.v.m. bezorgcontrole) opsturen in een open envelop zonder postzegel geadresseerd a Rotterdams Nieuwsblad, afd abonnementen. Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam code SB Schiedam/Vlaardingen Het zijn spannende dagen voor de computerhobbyisten onder lei ding vai. Klaas van Asch. Naar verwachtii o beslissen B en W binnen een week. of de Schie damse computerclub in septem ber cursussen kan gaan geven m de Blauwe Brug. De non-profjtclub van Viaardin- ger Van Asch. die louter uit pas sie computeravonden organi seert, heeft om de cursus te kun nen geven apparatuur nodig. Dat zou de gemeente een relatief ge ring bedrag kosten. Klaas van Asch denkt drie categorieën jon geren in computerland wegwijs te kunnen maken. Zelf zal hij. als B en W akkoord gaan, les geven aan een groep van 15- tot 20-jari gen, Twee vrijwilligers geven dan leiding aan een groep van 10- tot 13-jarigen en een groep van 13- tot 15-jarigen. De computerclub komt van avond weer bijeen m de Anistel- bron. De belangstelling is de laat ste maanden zo overweldigend gestegen, dat Klaas het aantal van één avond per maand heeft verdubbeld. Tientallen jongeren, maar ook volwassenen, spijkeren elkaar bij op het gebied van de hardware en de software. Ook worden, gratis, defecten hersteld in apparatuur en programma tuur, Klaas van Asch heeft be drijven benaderd, die op deze avonden hun modums en andere produkten tegen bodent prijzen aan de man brengen. Klaas heeft, nu er zoveel groei in zijn organi satie van hobbyisten zit." een mailbox geopend (CCS II online) waar 24 per uur per dag naar ge zonden kan worden via telefoon 4345911. Schiedam De hengelsportver eniging Schiedam en Omstreken wacht al ruim twee maanden op een nieuw contract dat de verhu ring van het visrecht op de sin gels en vijvers in de stad moet re gelen. Het oude, zes jaar geleden afgesloten contract, liep eind mei af. Secretaris J. van Tilburg van de vereniging zegt de gemeente ruim een halfjaar geleden te heb ben geattendeerd op het aflopen van de verbintenis. „Ik heb gevraagd dit keer eens op tijd met een nieuw contract te ko men. Maar het is weer hetzelfde liedje: de gemeente heeft hel weer laten versloffen. Net als de vorige keren". Van Tilburg maakt zich er niet druk om. „De Kamer voor de Binnenvisserij is aceoord. Laat de gemeente het nieuwe contract nog maar in een commissie be spreken. Het ligt allemaal toch al vast". In de nieuwe verbintenis die de gemeente heeft uitgewerkt, is het aantal singels en vijvers waar voor de verhuur geldt, flink uit gebreid. Met name verschillende waterpartijen in Woudhoek- Noord vallen er nu ook onder. Dc huurprijs wordt opgetrokken van 30 gulden naar 37,50 gulden. Van Tilburg vind t dat bedrag ann de hoge kant. „In de meeste ge meenten wordt een symbolische prijs van een gulden gehanteerd, maar ik kan me om die verho ging niet druk maken". Spijkenisse Bij een 37-jarige vrachtwagenchauffeur uit Schie dam is gisterochtend een vingei afgerukt Dat gebeurde toen hi. op de Energieweg in Spijkenisse van zijn vrachtwagen sprong en met zijn ring achter de laadklep bleef hangen. Per ambulance werd de man naar het Dijkzigtziekenhuis over gebracht. Zijn vinger ging, ver pakt in ijs, dezelfde weg. Door middel van een chirurgische in greep werd geprobeerd de vingei weer op zijn plaats te krijgen. Of de operatie is gelukt, was vanoch tend nog niet bekend. Schiedam Van een boot die ligt afgemeerd in de jachthaven aan de Overschieseweg is vrijwel de complete inventaris gestolen De 21-jarige eigenaar uit Capellc aan den IJssel heeft een schade post van ongeveer 10.000 gulden. Aan zijn boot werden ook vernie lingen aangericht. Inbrekers zijn de laatste weken bijzonder actief in woningen aar de Rotterdamse dijk. In korte tijc is daar een serie inbraken ge pleegd. Dit keer werden in eer portiekwoning een herenhorlogt en sieraden met een gezamenlij ke waarde van 1.000 gulden buit femaakt Men kwam binner oor de deur met geweld te force ren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1