isbakker komt met wonderlijke wending - ral u 1111 r i i iiiiBiiis iaoblad \1MI f I H m 11 11 Is j iciififtisciiciiBiii |\\v e||p|^IffftfWmm «uiMBiiiciiiin Koe uit sloot Nieuw plan voor Plein Eendragt weken gratis lezen over EK Atletiek* fl E2 ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Steendij kpolder op 't Binnenhof Pijp 33 van meter gemeente te hoog Pü WÊm^Ê II 111 I H MB H Ira WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1986 Waarborg som verdwijnt Dieven slaan slag Kans op BBC in Vlaardingen Toch kraam aan Maasboulevard is Extraatje Fietserossbaan officieel open Meidensoos in Blauwe Brug Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 8C Vlaardingen, Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 -} Maassluis Wethouder Izaak van der Knaap (CDA) zal tijdens de vergadering van de vaste kamercommissie voor milieu aangelegenheden de problematiek omtrent de verontreinigde Steendijkpolder in Maas sluis nog eens onder de aandacht brengen van de parlementariërs. Vooral Harm Woudstra (CDA) en John Scheerstra (WD) drongen aan op het inspreken tij dens die vergadering op het Binnenhof. De regeling voor de vrije woonkeuze moet nog eens extra onder de aandacht worden gebracht van de le den van de Tweede Kamer, is de mening van de meer derheid van commissie voor milieuzaken van de ge meente Maassluis. De leden van de commissie bespra ken gisteren de eindresultaten van het rapport van de Izaak van der Knaap: 9Wie betaalt die bepaalt9 baggersliblocatie. Die rapportage kost de gemeente Maassluis een bedrag van 93.000 gilden, in een totaal kostenpakket van 930.000 gulden. Met het beschikbaar stellen van het krediet hadden de leden van de commissie geen enke le moeite. Wel werd al vast gekeken naar de op han den zijnde sanering. Harm Woudstra (CDA): „De gemeente moet overleg blijven voeren, alert blijven. Het is goed om acte de presence te geven in de Tweede Kamer. We moeten oppassen dat er geen halve maatregelen worden geno men. Vooral maatregelen in de preventieve sfeer zijn nodig". John Scheerstra (VVD) stelde nog eens dat de gemeen te Maassluis in de gesprekken gedeputeerde J. Hekkel- man moet benadrukken bij de overheid dat een rege ling voorde vrije woonkeuze van groot belang is. De li beraal: „De minister zegt dat Maassluis voor een oplos sing moet zorgen. Die verantwoordelijkheid willen wij best op ons nemen. Maar het is duidelijk dat wij nooit voor de financiële gevolgen kunnen opdraaien". Pieter Hoogenraad (PvdA) wil dat de gemeente Maas sluis zich actief op gaat stellen bij het saneringsonder zoek. „Dan kom je niet voor verrassingen te staan". Di recteur J. de Hondt kon het gemeenteraadslid gerust stellen: „Wij hebben overleg gehad over de uitvoering van het saneringsonderzoek en worden constant op de hoogte gehouden". Schuldvraag „Doe je niets, dan heb je niets", oordeelde Herman van Hoeven (RPF). Hij doelde daarmee op de schuldvraag. Ook andere leden van de commissie gingen daarop in. De leden willen dat Maassluis de gemeente Rotterdam aansprakelijk stelt voor de bodemverontreiniging in de stad. Rotterdam heeft immers in de jaren zeventig de verontreinigde baggerspecie aan Maassluis gele verd. Wethouder Van der Knaap voelde er met vee! voor. „Rotterdam zal zich ook beroepen op bepaalde zaken. Wij kunnen en moeten het misschien doen, maar tk wil geen valse hoop wekken. Er zijn immers nog 8 000 andere locaties opgespoten met baggerspecie De CDA-wethouder stelde wel dat er bij een sanering voldoende wisselwomngen beschikbaar zijn voor de gedupeerde bewoners. ,.De sanering zal fasegewijs worden uitgevoerd. Vijftig a zestig wisselwoningen zijn binnen enkele weken beschikbaar Kijken naar de toekomst wilde Van der Knaap niet „Natuurlijk ga ik naar de Tweede Kamer. Ik grijp ie dere mogelijkheid aan om de zaak onder de aandacht te brengen Maar over zaken die de sanering aangaan, kan en wil ik niets zeggen, omdat er nog helemaal mets vast staat. Stel je voor dat wc voor de duurste optie kie zen. dan wo. den we misschien teruggefloten door het rijk. Wie betaalt, die bepaalt Zo is het natuurlijk wel Brigadier Willem Zwikker en agent Hans de Minck trekken een koe uit de sloot. Gistermid dag was het rund in de Zuid- buurt te water geraakt, wat niet onopgemerkt was gebleven bij de treinreizigers tussen Vlaardin gen en Maassluis; één van hen belde de politie, 's Avonds om acht uur kwam er nog een mel ding: in de Boerhaavestraat in de Westwijk was ook een koe in de sloot gegleden. Schiedam Gemeentelijk woningbeheer schaft per 1 september de waarborgsom af. Vanaf die datum krijgen alle adspirant-huurders bo vendien een standaard huur overeenkomst met een bijbe horend huurreglement. Voor de nieuwbouw-woningen wordt al vanaf 1984 van een huurovereenkomst gebruik gemaakt. Woningbeheer wil die lijn voor alle verhurin gen doortrekken. Ook een duidelijk beleid ten aanzien van waarborgsom men wordt wenselijk geacht. Binnen het gemeentelijk wo ningbestand was tot heden geen sprake van een unifor me regeling. Soms werd geen waarborgsom gevraagd, soms echter 25 of 50 gulden. De eerder betaalde waar borgsommen worden aan de huurders geretourneerd, mits er geen sprake is van huur achterstand. Voor nieuwe huurders maakt de andere werkwijze financieel niets uit. Ir* plaats van een waarborgsom moe ten ze 50 gulden gaan beta len voor de administratiekos ten die met de huurovereen komst zijn gemoeid. Schiedam Inbrekers sloegen hun slag bij Bingham BV. aan.de Warande in Schiedam. Door een klapraam te forceren konden de onverlaten binnen komen. Na een zoekactie vonden de dieven de sleutels van de brandkasten. Die werden vervolgens zonder moeite geopend. Een bedrag van 10.000 gulden wordt vermist Vlaardingen Het is mogelijk de Britse televisiezenders BBC 1 en 2 die nu nagenoeg storing- vrij kunnen worden ontvangen door te geven via het Vlaar- dingse kabelnet In juli heeft het GEWB al een kredietaanvrage ingediend om doorgifte te .kun nen realiseren. Het gemeentebe- stuur zal binnen enkele maanden een beKluit nemen. Vlaardingen Geor ge Don kan zo goed als zeker binnenkort zijn begeerde vis kraam aan de Vlaar- dingse Maasboulevard beginnen. Na twee jaar politiek geharre war, avonden met boze buurtbewoners, dikke nota's en schijnbaar uitzichtloze beroepsprocedures kwam de Vlaardinger een paar dagen gele den met een verfris send simpele oplos sing: hij gaat in de kraam geen vis bak ken; hij verkoopt het alleen. De commissie voor stadsont wikkeling stond gisteravond perplex van die mededeling van wethouder Bas Goudri- aan. Aan de verwikkelingen rond de viskraam van Don ieek tot voor kort nog geen einde te komen. Twee jaar geleden kwam Don met zijn plan ep vanaf dat moment leek het wel, of hem geen tegenslag bespaard bleef. Eerst wezen burge meester en wethouders zijn verzoek om bij het haven hoofd een viskraam neer te mogen zetten af. Zij ver wachtten een storm van pre testen uit de buurt. Er waren raadsleden die dat absurd vonden: in Vlaardingen, de Haringstad, zou je aan het havenhoofd geen gebakken visje mogen eten? Dat kon toch niet waar zijn? VVD'er Jan Bulva leidde de beweging die de vtsbakker zijn zin wilde geven en die club behaalde de meerder heid in de gemeenteraad, Goudriaan was daar aller minst gelukkig mee, Hij be loofde schier onoverkomelij ke obstakels en die kwamen er ook. In een nieuw bestem mingsplan moest een plaatsje voor de kraam worden inge ruimd en omwonenden kon den tegen de wijziging van dat bestemmingsplan be zwaar maken. Dat deden zij. Tot aan de Raad van State werd de zaak uitgespeeld en Don mocht zijn kraam plaat sen. Maar om te voldoen aan de hinderwet moest er op zijn viskraam wel een af voerpijp komen, die boven de hoge flats aan de Boule vard zou uitsteken. Op die manier kon niemand last krijgen van de vislucht. Te gen die voorwaarde ging de langzamerhand murw ge raakte Vlaardinger op zijn beurt in -beroep. Hij vond de Vlaardingen De gemeente zal de komende maand probe ren haringhandel Kwakkel- stein aan de Westhavenkade af te houden van het voorne men om op de achterplaats een 33 meter hoge afvoerpijp te bouwen. De pijp moet ervoor zorgen, dat omwonenden geen last hebben van de luchtjes van de haringrokerij. Burgemeester en wethouders zijn echter niet gelukkig met de torenhoge pijp en de commissie stadsont wikkeling, bleek gisteravond, vindt het idee ook al niet aan lokkelijk. „Een 33 meter hoge afvoer pijp, 't is wat", vond PvdA'er Bert Kandel. „In Vlaardingen zie je nog eens wat". Hij was eens ter ptekKe gaan kijken. In het voorstel van B en W staat, dat de schoorsteen vanaf Oost- en Westhavenkade niet te zien zal zijn. Kandel had zo zijn bedenkingen. „Wij hadden het wel willen te genhouden", bekende wet houder Bas Goudriaan. „Maar het is een advies van de dienst centraal milieubeheer Rijn mond en de haringhandel is het daarmee eens. Daar valt dus weinig tegen te beginnen". Een rookgasreiniger, legde een ambtenaar uit, vergt on derhoud en is daardoor duur der voor het bedrijf. CDA'erHenk van der Linden echter vond het onzin, dat de gemeente zich wel mocht be moeien met een vlsboetiek aan de Maasboulevard, maar niet met een haringhandel in de binnenstad. De andere le den van de commissie waren het daarmee eens. Voor de op richting van de pijp moet het bestemmingsplan worden ge wijzigd en dat vereist een be slissing van de gemeenteraad. De commissie besloot nog maar een maandje te wachten alvorens de knoop door te hakken. Goudriaan zegde toe, dat hij zou proberen nog Iets aan de plannen te veranderen. Veel hoop op resultaat bood hij de commissie echter niet. Schiedam De Raad voor het Bejaardenwerk en Scouting Schiedam krijgen een extra fi nanciële bijdrage van 500 gulden. De Bondsspaarbank in Schiedam geeft het geld als extraatje bij het ingebruiknemen van een derde geldautomaat in Schiedam, De oudste en de jongste kaarthouder verrichten op 27 augustus de offi ciële handeling. De automaat staat op het hoofd kantoor aan de Lange Nieuw- straat. Schiedam /Vlaardingen Parachutisten zullen landen op het binnenterrein van de wielerbaan in het Harga- park, direct nadat de wet houders Luub Hafkamp (Schiedam) en IJsbrand van. der Velden (Vlaardingen) za terdag 30 augustus de officie- Ie opening hebben verricht van de fietserossbaan. De stichting Wielerbaan Schie dam is blij een dergelijke ge legenheid voor f ietscrossers op de grens van Schiedam en Vlaardingen te hebben kun nen realiseren. Het complex ligt in het Hargaparl^T voorwaarde die aan de ver gunning werden gesteld bui ten proporties. De zaak sleepte zo lang, dat Bulva er onlangs nog schrif telijke vragen over stelde aan B en W. Hij had de stel lige indruk, dat de wethou der de zaak traineerde, dat Goudriaan ervoor zorgde dat zijn eigen voorspelling uit kwam. Hij had immers ge zegd, dat die kraam er wel nooit zou komen? Maar vorige weeic kwam opeens die miraculeuze wen ding. Don hoefde helemaal geen vis te bakken in zijn kraam en dus ook geen stank te veroorzaken. Hij kon die vis ook ergens anders bak ken en dan aan de boulevard verkopen. Dat was nog goed koper ook, want dan had hij maar een kleine kraam no dig. De ketenbouwer had hem dat advies aan de hand gedaan. In een gesprek met de wethouder kwam het al snel tot een akkoord. CDA'er Henk van der Lin den was even het spoor bij ster. „Het is zo simpel", zuchtte hij. „Hebben wij daar nou zo lang op moeten wach ten?" Winkeliers dreig en n iet kort geding Vlaardingen In een fel betoog dreig de voorzitter Pauü- ne Thiele-Geurtsen van de winkeliers vereniging d'Oude Hooghstraet gister avond met een kort geding, als de ge meente haar eigen raadsbesluiten in de prullebak gooit. Zij deed dat in een ge combineerde verga dering van de com missies voor verkeer en voor stadsont wikkeling, waar ge sproken werd over de bouw van de par keergarage aan de Afrol. De winkeliers voelen zich zwaar gepasseerd bij de bouw van dc Afrolgarage. Vandaar de harde woorden van het voormalig raadslid voor de WD. Zij be schuldigde de gemeente van 'on doorzichtig draaien' en het 'cas treren van plannen'. De winke liersvereniging is boos, omdat naar haar mening de hoofduit gang van de garage aan de ver keerde kant rit: aan de kant van de Gedempte Biersloot Pauline Thiele wees op net De- sluit van de gemeente, dat de ga rage zou dienen voor versterking van de winkelfunctie van de Hoogstraat. Maar dan zou de hoofduitgang juist aan de andere kant moeten zitten. Wethouder Goudriaan bestreed haar woor den. „De hoofduitgang zit aan de kant van Afrol en Hoogstraat", zei hij, verwijzend naar betogen van zijn ambtenaren. „Wij hou den ons altijd netjes aan de beslui ten van de raad". De voorzitter van d'Oude Hoogh straet dreigde met een aantal ac ties. Zo zouden de winkeliers be zwaar gaan maken, tegen de hoogte van de onroerend-goed- belasting. „Deelname in de werk groep 1v.r promotic van het stads centrum wordt op deze manier zinloos", betoogde Pauline Thiele en op dramatische wijze voor spelde zij 'een straat in opstand'. Marïus L. Magryn: „Weg die prent, da's mannentaal!" Schiedam Plein Een dragt blijft zoals het is: rustig. Vorige week schrokken de gemeentelij ke stadsontwikkelaars zo van de kritiek op het aan leggen van parkeerplaat sen in het plantsoen, dat de afgelopen dagen in ijl tempo gewerkt is aan een nieuwe tekening, En die werd gisteravond fluks door ambtenaar Giel van Meurs gepresenteerd, nog voordat de storm kon los barsten. De tekening be looft dat het trottoir van de Tuinlaan wordt door getrokken, zij het verzon ken in het wegdek. De bedoeling hiervan is auto mobilisten te bewegen tot gas terugnemen. „De deurwaarder probeert al tijd de ^maximumsnelheid uit", zei een bewoner. Niet alleen bewoners van Plein Eendragt waren naar de in spraakavond bij stichting Lente feest getogen, ook bewoners van de Tuinlaan waren komen opda gen, ofschoon er voor hen nog een aparte bijeenkomst komt. Meest mondige inspreker was ar chitect Marius L. Magryn, een man! Hij bleek een nog groter on genoegen te hebben dan de ver zamelde vrouwen van Plein Een dragt, die vonge week al hadden aangekondigd de ambtenaren aan hun jaige te gaan trekken. Toen Van Meurs de nieuwe teke ning aankondigde en de oude wilde weghalen, riep Magryn uit: „Weg die prent, da s mannentaal, kom op mei die nieuwe!" Inspraakleider Flip Bohré kreeg uit de ogenschijnlijk zo rustige buurt tal van klachten op zijn bordje. Levensgevaarlijk, noem de men de situatie aan de kop van de Plantage. Veel verwijten trof fen Lentefeest, de stichting waar gisteravond de bijeenkomst plaatsvond. Lentefeest blijkt veel ergernis te geven, omdat er dub bel geparkeerd wordt en omdat invalidenbussen het uitzicht be derven. Omdat er tegenwoordig op de Koemarkt geen wegwijzer meer staat die de richting naar Vlaar dingen aanwijst, komen veel chauffeurs m de Lange Nieuw st raat terecht. Om te keren ma ken zij geregeld gebruik van Plein Eendragt. Bohré beloofde de ANWB te vragen om een nieuwe wegwijzer. 2 Maar natuurlijk ook over het wereld-, regio- en zeer zeker het plaatselijke nieuws. Compleet met de 3 bijlagen per week RN-sport op maandag Uit Journaal op woensdag en RN-Zaterdag voor het weekend. en elke week het verloop van het RN Tennis Circuit. a, bezorg mij het Rotterdams Nieuwsblad 2 weken gratis en geheel vrijblijvend. naam adres postcode plaats telefoon 0 voorl. - huisneu _(i.v.m. bezorgcontrole) opsiuren m een open envelop zonder postzegel geadresseerd aan1 Roitcrdarrw Nieuwsblad, afd. abonnementen. Antwoordnummer 1579,3000 VB Rotterdam code SB Schiedam Wijkcentrum De Blauwe Brug presenteert volgen de week woensdagavond een nieuwe activiteit, de Noorder- Meidensoos. Dc sociëteit is be doeld als ontmoetingspunt voor 15 tot 18-jange meisjes uit Schie- dani-Noord. De meisjes kunnen er eenmaal in de veertien dagen terecht. De reden om de soos op te zetten is volgens de initiatiefneemsters voor de hand liggend: meisjes hebben vaak andere interesses dan jongens. Voorlopig is het de bedoeling vooral gezelligheid na te streven. Verder zijn er plannen om op langere termijn thema avonden en creatieve avonden te beleggen. Ook is een eigen mei- denfeest gepland en zijn uitstap jes in voorbereiding. De sociëteit wordt begeleid door drie vrouwen, die zelf moeder zijn van een tienerdochter, en SSSN«jongeren werker Henk van der Most

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1