Canadezen te gast bij Avalance 'Wij gaan winnen' Compostbedrij f bouwt te groot MARDINGS BAS BIAS SOIIMiSCII COURANT MEUWE fMiWiE COMMIT 'College is traag' Gemoederen laaien hoog op in raad Vlaardingen Filmuet wil op kabel Hoofdpijn 'Schiedam: rot gebit' - inbreker Roeiploeg politie: betrapt Aquarellen en keramiek Goud voor ambtenaar De Jong Open dag Harmonie en Stadsgehoorzaal GS; flats aan Vaart niet strijdig met streekplan Hoek van Holland De Stichting Ver werken Tuinafval Westland heeft zich niet aan de bouwvergunning gehouden. Dit blijkt uit de werkzaamheden, die de toege stane negentig vierkante meter overschrij den tot zelfs 180 vierkante meter. Naast deze juridische overlast heeft de stichting de laatste tijd ook al voor stank gezorgd. Een woord voerder van de deelgemeente zegt zelfs, dat het 'gigantisch' heeft gestonken. De commissie ruimtelijke ordening van de deelge meente heeft inmiddels al zeer verontwaardigd gereageerd. Het ziet er echter nog niet naar uit, dat het illegale bouwen 'wordt bestraft Deelraads bestuurder J. Swaab heeft de meerderheid in de commissie achter zich. Hij wil geen maatregelen en de nieuwe aanvraag voor een bouwvergunning fewoon honoreren. ecretaris van de stichting H. Uitterhoeve uit Monster weet, dat het bedrijf op het ogenblik pri ma draait. Hij erkent de zaak rond de bouwver gunning en de stankoverlast. „We werken hier echter aan een bedrijf, dat nog nooit eerder in Eu ropa is gebouwd. Natuurlijk heb je dan kinder ziektes. We doen echter niets, dat niet binnen de hinderwetvergunning past. Aan alle klachten hebben we onmiddellijk iets gedaan en ze zijn al lemaal verholpen". De secretaris is niet zo blij met het in het nieuws komen van de zaak rond de bouwvergunning en Ook 5'gigantische9 stankoverlast de stankoverlast. Volgens hem is het bekend, dat er tegen de bouw op het terrein geen bezwaren bestaan. „Besturen is iets meer dan de letter van de wet hanteren. Je moet de zaak ook inhoudelijk bekijken". Tekeningen Volgens de woordvoerder van de deelgemeente is de stichting in april begonnen met het bouwen. Toen al moest bekend zijn, dat de stichting niet uitkwam met de aangevraagde bouwvergunning. Op 3 april is een vertegenwoordiging van het stichtingsbestuur op de aeelsecretarie langs ge weest om mee te delen, dat de plannen wat groter uitvielen. Het dagelijks bestuur heeft toen gezegd, dat de te keningen maar moesten worden opgestuurd. De stichting Het toen weten voorlopig profesorische maatregelen te nemen. Zonder verdere medede lingen is men toen direct aan de slag gegaan. Achteraf heeft de stichting nog wel een excuus brief aan de deelgemeente gestuurd en bij bouw en woningtoezicht een herziene bouwvergunning aangevraagd. Deze past echter niet in het gelden de bestemmingsplan. De gemeenteraad van Rot terdam moet daarom een zogenoemd voorberei- dingsbesluit nemen, waardoor het bestemmings plan voorlopig wordt aangepast. Daarna kan de deelgemeente alsnog een bouwvergunning afge ven. Het bestuur van de Stichting Verwerken Tuinaf val Westland heeft alles in het werk gezet, om de zaak rond het negeren van de bouwvergunning zo goed als mogelijk te herstellen. De voorzitter van de stichting, ex-burgemeester van 's-Gravenzande M. van Prooijen, is zelfs van uit zijn woonplaats Sprang Capelle naar de deelge meente afgereisd om één en ander uit te leggen; „Formeel gezien hebben we volkomen onjuist ge handeld. Maar de leer is soms sterker dan de na tuur. Als oud-burgemeester weet ik dat". Hij zegt verder, dat de grotere gebouwen broodno dig zijn, omdat binnen afzienbare tijd ook het tui nafval uit Zoetermeer op het terrein in Hoek van Holland wordt aangeboden. Als extra verzachten de omstandigheid noemt hij zelfs de afspraak met buurman J. Knijnenburg, dat deze na zijn jaren lange protesten geen bezwaren meer zal indienen tegen de bebouwing op het composteringsbedrijf. DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Het composteringsbedrijf in Hoek van Holland werkt op het ogenblik prima, aldus stichtingssecreta ris H. Uitterhoeve. Schandalig „Wat de stichting doet is een schandalige zaak. Ik eis, dat de bouw onmiddelijk wordt stopgezet", zegt T. Mulder, deelgemeenteraadslid voor de PvdA. „Op deze manier worden bezwaarschriften tot holle frases gedegradeerd. Als men dan toch maar gaat bouwen is het eind echt wel zoek". Burgerlid van de commissie T. Hagen vraagt zich zelfs af waarmee de deelraad in de nabije toe komst nog meer door de stichting Verwerken Tui nafval wordt geconfronteerd. Volgens deelraadsbestuurder J. Swaab is de han delswijze van de stichting niet de meest elegante manier om tot de bouw te komen. Maar er moet een afweging gemaakt worden ten gunste van de belangen van de stichting. De economische belan gen zouden zwaarder moeten wegen dan de juridi sche. Oorzaak van de enorme stank moet volgens de deelgemeente worden gevonden in het storten van rottend tuinafval, hetgeen niet is toegestaan. Ook zijn er al hoeveelheden tomaten en komkom mers gezien op de stort, die daar niet op haar plaats zijn. Niet alleen de naaste buren hebben in middels geklaagd. „Ook mensen, die je normaal niet hoort hebben al aan de bel getrokken", zo weet de woordvoerder. Bij de meldkamer van de Dienst Centraal Milieu beheer Rijnmond zijn de afgelopen tijd al diverse klachten binnengekomen. Een werknemer van de dienst controleert bijna dagelijks de gang van za ken op het terrein. De stank, die na een hoogte punt in de tweede week van augustus is afgeno men, wordt echter gezien als een kinderziekte. Directe maatregelen zijn daartegen dan ook even eens niet te verwachten. De exploitatie wordt door zowel de milieudienst als de deelgemeente wel nauwlettend gevolgd. Als het daadwerkelijk uit de hand loopt zal niet worden geschroomd op te treden, zo Iaat de deelgemeente nog weten. 'Daar gaat firma Eigenbelang" Schiedam Het nieuwe college van burgemeester en wethouders is vier maanden actief en heeft nog steeds geen werkprogram voorde komende vier jaar gepre senteerd. Het CDA-raadslid Sièm Rosman snapte er gisteren niets van. Hij interpelleerde het colle ge over die traagheid. „Hoe moet het nu met de ge meentebegroting?", vroeg hij burgemeester Reinier Scheeres, „Daaraan moeten ambtenaren nu gaan werken zonder inzicht in. de afspraken tussen de college partners", schetste hij het pro bleem. Volgens Scheeres loopt het niet zo'n vaart „Het is voor ambtena ren redelijk in te schatten. Bo vendien gaat de begroting al ja ren uit van ongewijzigd beleid. Het is niet zo dat we hier in "huis zitten met ambtenaren die dwa len, omdat ze de leidraad van een college-werkprogram missen". Van traagheid wilde hij niet we ten. „Deze vier maanden hebben we door vakanties weinig kun nen doen". Vlaardingen Niet alleen kun nen de inwoners, als de gemeen teraad ermee instemt, voor het eind van het jaar de Engelse zen ders BBC1 en BBC2 ontvangen; het college van burgemeester en wethouders is ook in onderhan deling met Filmnet over de door gifte van abonnee-televisie via de kabel. Momenteel zijn dertien kanalen van de in totaal 30 in gebruik. Het is de bedoeling om het kabelnet, naast de uitbreiding met abon nee-televisie, met nog eens vier kanalen uit te breiden. Twee worden gereserveerd voor de BBC en de andere twee voor Ne derland 3 en een TV-mozaiek. Met de uitbreiding van het kabel net is een bedrag van 480.000 gul den gemoeid. Het geld is nodig voor het treffen van verschillen de voorzieningen en het aan schaffen van materialen. De Vlaardingse burger hoeft niet op te draaien voor de extra kos ten. De kosten worden betaald uit dereserves. Het laatste woord heeft de ge meenteraad. In de vergadering van de gemeenteraad van sep tember zal een definitief besluit worden genomen. Is het resultaat positief, dan is de uitbreiding voor het einde van het jaar gerea liseerd. Schiedam Een 17-jarig meisje uit Schiedam is gistermorgen op het fietspad langs de Parkweg ten val gekomen. Zij was op de fiets op weg naar haar werk, toen haar jas tussen de spaken van haar voorwiel raakte.-Het meisje werd naar het ziekenhuis ge bracht De verwondingen bleken mee te vallen: hoofdpijn en een paar s -hrammen. t Vlaardingen Met een klap sloeg- Pauline Thiele-Geurtsen, voorzitter van winkeliers vereniging d'Oude Hooghstraet, de deur van de raadszaal achter zich dicht. Inspre ker Jan Bulva deed de deur weer achter haar open en maakte een gebaar ter ver ontschuldiging: „Ja, dat is toch niet zo ver wonderlijk?" Hij trok de deur wat zachter dicht en toen mompelde wethouder Bas Goudriaan: „Daar gaat de firma Eigenbe lang". Het incident besloot een ruzie achtig gesprek tussen Bulva en mevrouw Thiele aan. de ene en wethouder Bas Goudriaan en zijn ambtenaren aan de andere kant De twee winkeliers van. de Hoog straat kwamen naar de commis sie stadsontwikkeling om hun grieven te uiten over de bouw van de parkeergarage. Dat ein digde in gekijf, waar met name VVD'er George Neijssel zich ma teloos aan ergerde. De winkeliers van de Hoogstraat vinden dat zij er bij de bouw van de parkeergarage aan de Afrol maar bekaaid afkomen. De lift en de hoofduitgang zitten aan de kant van de Gedempte Biersloot, waar alleen kruidenier Bas van der Heijden ervan profiteert, al dus Jan Bulva en Pauline Thiele. De Hoogstraatwinkeliers willen lift en hoofduitgang aan de kant van hun straat. Bulva betoogde, dat op de eerste tekeningen van de garage hele maal geen uitgang aan de Biers loot getekend stond. Een sugges tie waar de wethouder zowat van uit zijn vel sprong „Wij verande ren niets aan die garage, meneer Bulva", snauwde Goudriaan. "Hij voelde zich in zijn eer aangetast. „Zolang ik hier wethouder ben geweest is er nog nimmer een te kening ge-antidateerd of stiekum veranderd". Pauline Thiele onthulde, dat in een rapport van projectontwik kelaar Wilma Vastgoed bv wordt gepleit voor een tweede lift in de garage, „En dat weet u", voegde 2ij Goudriaan toe. „Dat weet ik niet", zei Goudriaan boos, „U praat uit uw nek". VVD'er Geor ge Neijssel vond Goudriaan on behoorlijk en onbeschoft. „Dat recht hebt u niet". Pauline Thiele vertrok met een klap en Goudriaan mopperde nog, dat de houding van de win- Schiedam De televisiekij kers hebben onlangs, toen de Tros drie dagen in de jene- verstad was om opnamen te maken voor het Tobbedan- sen, een verkeerd beeld voorgeschoteld gekregen, „Op tv leek het allemaal 20 mooi met die geveltjes, maar in werkelijkheid treft de ar geloze toerist slechts een rot gebit aan". De eerste raadsvergadering in Schiedam na het zomerre ces greep het nieuwbakken CDA-raadslid Seis aan om kritiek te uiten op het restau- ratiebeleid in de stad. Hij was blij dat er een meerjarenpro gramma voor de restauratie van monumenten onder de voorzittershamer passeerde. Volgens hem is zo'n pro gramma een bittere nood zaak om 'verpaupering en verval tegen te gaan'. De CDA'er pleitte er voor om samen met verenigingen er hard aan te werken aan het gebit wordt opgeknapt keiiers 'toch eigenlijk te gek' was. „Ik heb dit verhaal nou al zoveel keer gehoord. Alle besluiten zijn gevallen en nu krijgen wij de drammerij om alles nog even overhoop te halen". Neijssel hield vol dat de wethouder zich wel wat diplomatieker had kunnen uitdrukken. Dat was, gaf Goudriaan toe, wel een beetje waar. Gasten uit Bradford sporten De 15 kinderen uit het Engelse Bradford, die door de Rotaryclub Vlaardingen naar Nederland zijn ge haald, werden gisteren sportief beziggehouden op het Shell-sportpark. Van teamsport kwam het niet, maar de gasten werkten zich wel in het zweet. Zo werd er driftig gehold en werd er een wedstrijdje touwklimmen gehouden. Het spelletje jeu de boule zorgde 's middags voor een moment van ontspan ning, De vijftien kinderen uit Bradford blijven nog tot donderdag in Vlaardingen. Vlaardingen De Edmonton All Girl Mar ching Ambassadors uit Canada zijn deze week te gast van het Vlaardingse drum bugle korps Avalance. De uit 48 personen be staande groep verblijft momenteel in een kamphuis in Eerbeek waar Avalance-be- stuurslid Joop Nuyt de begeleiding op zich heeft genomen. De Canadezen maken een toer van drie weken door Eu ropa en de trip wordt afgesloten met een verblijf van een week in ons land. „We konden de groep niet bij gastgezin nen onderbrengen, dat lag organisatorisch allemaal wat moeilijk, daarom hebben we gekozen voor een verblijf in het kamphuis", aldus Marco Burgers, de voorzitter van de "Vlaardingse muziekvereniging. Door toeval kwam het bestuur in contact met de Edmon ton All Girl Marching Ambassadors. Marco Burgers: „Via-via zijn ze aan mijn adres gekomen en hebben ver volgens gevraagd of ze een weekje bij ons konden loge ren. Dat was geen probleem". Vrijdag komen de Canadezen voor het eerst naar Vlaar dingen. Loco-burgemeester IJsbrand van der Velden, die burgemeester Van Lier vervangt die mei vakantie is, zal het gezelschap in de middaguren op het stadhuis ontvan gen. In de avonduren wordt een optreden verzorgd sa- 2 ,S5 men met Avalance en Jong Avalance in de omgeving van het Oud Hollands Koffiehuis in het centrum van Vlaar dingen. De komst van het Canadeze korps heeft voor Avalance nog een extra prettige bijkomstigheid. „2e brengen, zo hebben wij begrepen, stapels bladmuziek mee. Daar zitten we echt om te srpingen. Zo kunnen we als vereniging weer aan de slag", aldus Marco Burgers. Een dag later, zaterdag 30 augustus, is er open huis bij Avalance. Van 11.00 uur tot 16.00 uur vinden er dan mu- ziekdemonstratïes plaats. Er zijn ook verschillenden in formatiekraampjes en video-voorstellingen over de acti viteiten van Avalance en Jong Avalance. Met verbeten gezichten nemen de agenten de riemen ter hand. Vlaardingen „De rest hoeft niet eens meer mee te doen. Wij gaan winnen", zegt hoofdinspecteur Gijs Bierling strijd lustig. De roeiploeg van de politie oefende gisteravond in het Buizengat voor de eerste keer voor de wedstrijd op het ha ring- en bierfeest. Alle gemeentelijke diensten en een ploeg van de plaatselijke pers nemen het op zaterdag 6 september in een roeiwedstrijd tegen elkaar op. Deze week wordt er duchtig geoefend en de politie begon daar gisteravond mee. „De eerste avond was al leen maar bedoeld om eens hout in onze handen te voelen, om eens wat anders te voelen dan een pen". Bierling ziet de wedstrijd met het volste vertrouwen tege moet „Het ging hartstikke leuk. Wij planeren op 6 septem ber over het water", voorspelt hij. Maassluis Een inbreker, die zijn slag wilde slaan in de basis school De Buis in Maassluis, werd op heterdaad betrapt door een schoonmaker. De inbreker ging er spoorslags vandoor. Hij wist nog wel het zendmgsgeld en en kele ban kebeques mee te nemen. In de Korhoenstraai forceerden onverlaten een raam en konden zo een woning binnendringen. Met een handtasje met enkele waardevolle spullen verdwenen zij. Ook een portemonnaie met zo'n 200 gulden wordt vermist. Een winkelende dame in super markt Hoogvliet merkte bij het afrekenen dat haar portefeuille verdwenen was. Naast een rijbe wijs mist de vrouw ook 85 gulden. Vlaardingen Aquarellen van Kerstin Overvest-Ride- gfird en keramiek van Christina van der Heide- Hallberg is binnenkort te be wonderen in het ontmoe tingspunt in het Zonnehuis in Vlaardingen. Winny Kloet, de activiteiten begeleidster van het Zonne huis, zal de expositie op dins dag 2 september officieel openen. Daarna kan het pu bliek genieten van de kunst werken. Het werk is tol en met 27 september te bezichtïngen aan de Dillenburgsingel 5. Wie een kijkje wil nemen kan van 10.00 uur tot 20.00 uur terecht. Vlaardingen Willem Barend de Jong heeft vanmiddag op het stadhuis de eremedaille in goud in de orde van Oranje- Nassau opgespeld gekregen. De 56-jarige adjunct referendaris bij de ge meente gaat op 1 september met vut. Hij werkt al 32 jaar bij de ge meente, waarvan de laatste 20 jaar op de afdeling openbare wer ken. In zijn vrije tijd hield De Jong zich bezig met korfbal, Kij was in 1962 medeoprichter van de korfbalvereniging Vlaardin gen, waarvan hij tevens twee jaar secretaris was. Wethouder Bas Goudnaan reikte hem de koninklijke onderschei ding UIL Vlaardingen Belangstellenden kunnen zaterdag tijdens de jaar lijkse open dag een kijkje achter de schermen nemen in de Stads gehoorzaal en de Harmonie in Vlaardingen. Voor het publiek staan er enkele leuke punten op het programma. In de Stadsgehoorzaal zal een lichtshow worden gegeven met de nieuwe lichtcomputer. In de Harmonie zal het Amsterdams- Volks-Salon optreden. Het gezel schap bestaat uit 15 mensen en speelt muziek uit de jaren dertig en veertig en bestaat al zo'n 14 jaar. Ook de 3 Heren, Vlaardin- ger Fred Piek, Joost Belinfante en Fnedrich Htawatsch zuilen de open dag opluisteren met een op treden. Voor de kinderen is er een spe ciale speurtocht door het theater, waar ze zich ook kunnen laten schminken. In het Theatercafé zal 30 augus tus een groepstentoonstelling van Vlaardingse kunstenaars worden geopend. De muzikale clowns Willy's Live zorgen daarbij voor de nodige humor. Van 12.00 tot 17.00 uur zijn belangstellenden welkom. Vlaardingen De statenleden Hekon Pasman en Ate Flapper (PSP/CPN/PPR) kunnen stap pen van gedeputeerde staten te gen de gemeente Vlaardingen wei vergeten. De twee hadden GS ge /raagd pogingen te onder nemen om de bouw van Oats langs de Vlaardingse Vaart te verhinderen. Gedeputeerde Sta ten hebben echter in de plannen van de gemeente geen strijdig heid kunnen ontdekken met het streekplan van Rijnmond. In het streekplan wordt de strook langs de Vaart een. 'recreatieve verbindüigszöne' genoemd en een 'ontworpen buitenstedelijk recreatie- en bosgebied'. Pasman en Flapper toonden zich in hun schriftelijke vragen verbaasd dat Vlaardingen, met het plan om daar drie flats te bouwen in het achterhoofd, geen bezwaar had den gemaakt tegen het bestem mingsplan. Gedeputeerde staten vindt, dat de twee leden van de fractie van klein links wat voorbarig zijn met hun kritiek. Als het bouw plan klaar is en in strijd blijkt te zijn met het structuurplan en het bestemmingsplan wordt het wel aan ons voorgelegd, schrijven GS. „Op dat moment pas vindt een definitieve standpuntbepa lingplaats".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1