fr IIBIfll m LSlilMf ILhm ichieiaisciecouiaü Weer Dallas in Schiedam Noord 1 ■■1 PI PIM F1 IM VLAABDINGS'DAGBLAD |\\\J UHIbB PBbhMh IV 11111 WATERWEGGOIf Vedetten klunen in Schiedajmse binnenstad Drumbandfestival nu op Stadserf Systeem beheer speerpunt van arbeids bureau Ouderwets beugelen in park Stricklede Ui y/ÊÊLmÊÊÊÊÊÊÊk WËM BH Hi W Bf BBBPV VRIIDAG 5 SEPTEMBER !9S6 I Regionale redactie: Brede Havenstraat 6. 3130 AC Vlaardlngen. Postbus 110. 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Jongerenwerker vreest Ontslag ondanks succes Onhandige winkeldief Dievegges bleken voortvluchtig SIS Alpenhoorn voor afval Cuyperstoren blijft staan Linksaf, maar dan 'n valkuil Tonnetje steken bij Sint Radboud j j Schiedam Schiedam lijkt voorlopig een j punt te zetten achter alle moderniseringen, f Nu de trambaan er ligt en de nieuwbouw op een oor na is gevild, wordt het de hoog- l ste tijd eens naar de gezelligheid in de stad 1te kijken. Dat punt was er de laatste jaren j een beetje bij ingeschoten. i 4 De stadsbestuurders willen dat verzuim snel en gron- 4 dig goedmaken. Aangegrepen door nostalgische sentï- men ten geven zij in 1987 het startsein voor een opmer- 1 kelijk sfeerherstel, dat Schiedam moet terugvoeren J naar de knusheid van grootmoeders tijd. J Een extraatje van 70.000 gulden, door de provincie be- schikbaar gesteld om de recreatiemogelijkheden in de binnenstad wat uit te breiden, gaat voor een groot deel op aan oudvlaamse en Oudhollandse spelcircuïts. An dere plannetjes zijn even in de ijskast gezet, maar krijst Schiedam daar alsnog geld voor, dan komen er in oe toekomst dok sportvoorzieningen bij, zoals een trim baan in de Plantage. Op voorwaarde dat Schiedam zelf enkele tienduizen den guldens bijdraagt, mag volgend jaar aan de eerste drie prqjekten worden begonnen. Bovenaan het lijstje staat de aanleg van een jeu-de-boulesbaan achter het Zakkendragershuisje. Daarna wordt de ruïne onder handen genomen, zodat die als decor kan dienen voor culturele evenementen. Absolute voorrang krijgt de aanpassing van het Strïckledepark aan de voet van de Vlaardingerdijk. Hier kan de bevolking straks naar hartelust het beugelen, pagschieten of hoef ijzerwerpen gaan beoefenen. Handjevol Voor deze spelletjesbaan heeft de provincie 25.G0Ó gul den uitgetrokken. De eerste tijd zal slechts een handje- nnaBBOHBnHHnü vol Schiedammers ervan profiteren, want wijdver breid is de kennis omtrent deze volksvermaken van weleer natuurlijk niet, realiseert men zich op het stads kantoor. Het parkje in Nieuwland is dan ook niet bij toeval gekozen: het ligt op een steenworp afstand van enkele bejaardenflats en -tehuizen, en direct achter dienstencentrum 4 Molens, Pal in de woonomgeving dus van veel ouderen, die zich misschien de spelregels nog herinneren. Zij kunnen de jongere generaties dan meteen inwijden in de geheimen van sportieve bezig heden als krul bol, gaaibol. kegelbol, trou-madame en liggende wip De Sportraad die de materialen levert, zal wat de gebruiksaanwijzing betreft helaas in gebre ke moeten blijven. Sportambtenaar Ferdinand van Helden kent weinig meer bijzonderheden dan dat het om spelletjes gaat 'waarbij iets gerold, geslagen of ge worpen'moet worden. leis vertrouwder is het toekomstig tijdverdrijf op het terrein achter het Zakkendragershuisje. Met een jeu- de-boulesbaan wil de gemeente hier eveneens een ont moetingspunt scheppen voor jong en oud. Nog niet dui delijk is of particulieren op elk uur van de dag op dit Franse pleintje een partijtje petanqut kunnen spelen, of dat het beheer in handen wordt gegeven van een vereniging De belangstelling voor deze Frans-Hol landse kaatsbaan wordt ondertussen wel hoger inge schat dan die voor het Vlaams-Hollandse circuit in Stricklede. Voor Jan Hagendoorn, tweede man van Gemeentebe langen Schiedam, betekent de aanleg van de baan (af metingen: 12 bij 4 meter) een persoonlijk succes. Ha gendoorn heeft al menig verzoek bij de gemeente inge diend om ook eens iets aan de belangen van de jeu-de- boulers te doen. Jongeren werker Henk van der Most W$k;fi:Y dij de vernielde door KOR KEGEL Schiedam Jonge ren uit ScMedam- Noord hebben wraak genomen op de stichting Samen levingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN). Zij pikten het niet dat het da gelijks bestuur van de SSSN woensdaga vond weigerde om het jongerenhonk Wesp te heropenen. Jongerenwerker Henk van der Most had op dracht gekregen de jeugd buiten te laten staan, on danks het feit dat Van der Most zelf van de herope ning een heel feest wilde maken. Het clubhuis was twee weken dicht ge weest, nadat een dronken bezoeker zijn agressie op het meubilair had uitge leefd. Daarna kreeg Van der Most, op zijn verjaar dag, te horen dat SSSN- bestuurder Paul Verspeek het honk zo snel mogelijk weer geopend wilde zien. Begin deze week werd Van der Most. zonder opgaaf van rede nen. lo verstaan gegeven dat de heropening niet mocht doorgaan. Het was te laat om de jongeren en ook vijftien vrijwillige SSSN-me- dewerkors nog te waarschuwen. Toen de jongeren dan ook onver wachts voor een gesloten deur kwamen, rees bij hen eerst het plan om bij SSSN-voorzitter Henk Ravensbergen thuis op de Hoppersingel in Woudhoek de ruiten in te gooien. Hier wist Henk van der Most de opgewon den jongeren van te weerhouden. Zij togen naar de Blauwe Brug, waar Ravensbergen aanwezig was. om van hem opheldering ie vragen. Ravensbergen weigerde echter zijn gezicht te laten zien en liet weten dal hij pas over een uur beschikbaar zou zijn. De jongeren vonden die houding arrogant. Van der Most kon met verhinde ren dat zij naar de Wesp trokken om er vernielingen aan te richten „en eerlijk gezegd begrijp ik hun reactie ook wel", zegt hij. Gisteren heeft hij bij de politie post op de Laan van Bol'es aan gifte gedaan van vernieling. Het is hem volstrekt onduidelijk waai om Wesp nog niet open mocht, al hoeft hij een vermoe den. Hij denkt dat het dagelijks bestuur hem opzettelijk heeft la ten afgaan Het botert al een tijdje mot. ..Mijn arbeidscontract is met slechis één maand verlengd", zegt Van der Most. die vermoedt dat Ravensbergen en Verspeek hem kwijt willen. „Dat het dage lijks bestuur daarmee het jonge renwerk in Noord, dat in een half jaar tijd met succes is vormgege ven, om zeep helpt, dat ontgaat ze. geloof ik". Koning Van der Most zegt al een paar keer geconfronteerd te zijn met donderpreken van Verspeelc, „die denkt dat hij koning is in zijn bordpapieren koninkrijk". Het conflict liep hoog op, toen Van der Most het dagelijks bestuur vroeg om een taakomschrijving. Deze bleef uil. waarna Van der Most hel verzoek schriftelijk her haalde. Het db zette hem onder druk om de brief in te trekken, maar hij weigerde, want hij vond dat het om heel legitieme vragen g>ng vragen van SSSN-coordi na trice Adrie Notenboom Van der Most denkt dal hij wei nig te verliezen heeft door open kaart te spelen Hij verwacht bin nen kort ontslag te krijgen. „Dat is hei pikante. Mijn gevaj staat met op zich/elf. als ik zo de kranten eens lees van de afgelopen jaren". Van der Most benadrukt dat het jongerenwerk voortreffelijk draait. ..Ik versta mijn vak" zegt hij. Het probleem schuilt echter in dc gezagsverhoudingen. Het gebeurt geregeld dat hij op zijn kop krijgt Pas had hij een paar potten verf gekocht om de jonge ren Wesp te laten opknappen. „In plaats van een pluim krepg ik een berisping Ze deden alsof ik thuis bussen zwat te en oranje verf no dig heb". Van dor Most dient nu voor de meest futiele uitgave eerst schriftelijke toestemming to Pampers De SSSN kwam beginjaren tach tig in opspraak, toon opbouw wei - kor Jos van der Lugt op staande voet werd ontslagen, onder meer omdat hij pampers voor zijn baby op teken mg van de SSSN hac. aangeschaft De SSSN-historie woj dt voorts betJiieurd door heL ontslag op slaande voet van jon gerenwerkers Jaap van der Graaf en Edgar Kerssenberger en. per l juli, het ontslag van Ret- tv van Apeldoorn die geruime tijd ziek is geweest „Twee maan den daarna ben ik kennelijk al aan de beurt", schampen Van dei Most I hj wijst erop dat ook m de voiige arbeidsconflicten Ver spet, k en Rnvensbeigcn al de teu gels by de SSSN strak in handen hielden Meer bewoners van de wijk hebben het daar moeilijk ineegehad Van dei Most heeft m de con flic ten gevraagd, of Versptck en Ra- veiisbeigen een commissie van ondeizoek in willen stellen. „Als et kntick op my is, wil ik dal on- deibuuwd zien", /egt hij Mocht het tot een rechtszaak komen, dan wil Jnj zijn ontslagen voor gangers als getuigen oproepen De laatste drie dagen heeft hij ge- probeen 1 in contact te komen met wethouder Hafkamp, maar die schijnt hei zoals gewoonlijk te di uk te hebben Verspeelt noch Ra veils bet gen was vooi commentaar lier eik haar Vlaardingen Misschien omdat hij een strenge winter vreesde, besloot een 25-jarige Rotterdam mer zich op voorhand warme kleding aan te schaffen. Zijn uit stapje naar het Vlaardingse filiaal van Vroom en Dreesmann ein digde echter in de cel. Kennelijk was de bedrijfsrecherche net iets handiger dan deze vingervlugge klant: de man werd in het waren huis betrapt op het stelen van le ren handschoenen. De bedrijfsre cherche vond in zijn tas welge teld 27 paren handschoenen, goed voor een bedrag van ruim 1300 gulden. Vlaardingen Twee jonge vrou wen. die in de Hema betrapt wer den op het stelen van parfum en zeep. zijn overgedragen aan de Belgische justitie. De meisjes, 16 jaar oud, waren in juli ontvlucht uit een opvoedingsgesticht bij Brugge. Op hun vlucht verble ven zij beurtelings in Nederland cn Belgie. Zij voorzagen in hun levensonderhoud door winkels te plunderen. De meiges zaten in Belgie vast wegens enkele inbra ken en-winkeldiefstallen. Sigaretten uit in Vlaardingen Vlaardingen De Vlaardingse gemeenteraad heeft gisteravond een rookverbod tijdens vergade ringen ingesteld. De grote fracties waren verdeeld, op de SP na: fractieleider Remi Poppe bracht demonstratief hoestend zijn stem uit vóór het rookverbod. Loco burgemeester IJsbrand van der Velden verzocht de aanwezigen om elf uur hun "peuken te doven. ÉMR&I De streekmuziekschool in Schiedam wordt gerenoveerd. Het torentje staat in de steigers, aan de zijgevel bungelt een fan- ge pijp. „Een alpenhoorn", raadt iemand die teveel Donald Duck leest. De pijp is bedoeld voor de werknemers, die er als zij boven staan hun afval in kiepen: bene den komt het dan keurig In een container terecht. Schiedam De Schtedamse ho reca-ondernemers grijpen 'de jaarlijkse Brandersfeesten in de binnenstad aan om de Zuidhol- landse kampioenschappen klu nen te houden. Joop van Hees, stimulator van de HOS (Horeca Ondernemers Schiedam), geeft voor een aantrekkelijk program ma gezorgd met vele prominen ten. Zo zullen titelverdediger Harm van der Pal, ex-wereld- kampioen Hilbert van der Duim, Rein Jonker en marathoncrack Henri Ruitenberg aan de wed strijden deelnemen. De nog steeds razend populaire Atje Keulen-Deelstra is door de organisatie gestrikt voor het zet ten van de nodige stempels op de wedstrijd formulieren. „Vorig jaar was het een uiterst geslaagde happening" aldus de fraai be snorde Joop van Hees. „Als on dernemers zijn we uitermate blij met de Brandersfeesten. Vorig jaar is alles goed verlopen, veel publiek, dat verwachten we ook nu weer. Op het parcours rond het Broersveld zullen ruim 40 klüneis het tegen eikaar opne men. De winnaar van de elfste dentocht Evert van Ben them zal ontbreken in Schiedam. „Die man is niet te betalen voor ons", stelt Joop van Hees. „Het moet al lemaal wel leuk 'olijven. Het gaat ook meer om de sportiviteit dan om het winnen" De Schicdnmse uitbaters laten het niet alleen bij het klünen. De touwtrek wedstrijden aan de Sint Schiedam September is in Schiedam niet alleen de maand van de Branders feesten. Heel wat traditioneler dan de nieuwbakken evenementen rond het-je- neververleden is het drumbandfestival, dat dit jaar voor de 28e keer wordt ge houden, precies één week voor de aan vang van de Brandersfeesten. Anders dan andere marcheren de muzikanten en majorettes in de aflevering van 1986 niet door de Tuinlaan en de Lange Nieuwstraat Wegens riole ringswerk op het oude parcours wijkt het festival op 13 september voor één keer uit naar het Stadserf, waar hooguit de tocht een obstakel kan vormen. De wind slaat altijd woest rond het stadskantoor. Ook ditmaal gaat het om een regionaal gebeuren. De uitstraling van het festival reikt gewoonlijk niet verder dan Rotterdam en Den Haag. Uitschieters zijn Boskoop en Middelhamis, maar korpsen uit het oosten of zuicfen des lands hebben zich ook nu met aangemeld. Vijfentwintig drumbands en majorette- groepen staan er in het programmaboekje. Zes Schiedamse verenigingen zorgen voorde plaatselij ke bijdrage. Ondanks het beproefde recept is de publieke be langstelling voor het festival elk jaar weer behoor lijk. En dat, terwijl er geen tribunes zijn vanwaar men de verrichtingen van de deelnemers kan gade slaan. Atle toeschouwers moeten genoegen nemen met een staanplaats. De eerste muzikanten treden aan om precies twaalf uur. Nadat enkele korpsen het spits hebben afgebe ten, begint om drie uur het défilé op de Grote Markt Burgemeester Scheeres staat dan op het bor des van het stadhuisom de fanfare aan zich voorbij te zien trekken. Daarna gaat het opnieuw^richting Stadserf voor de tweede helft van de wedstrijd. Rond zes uur maakt de jury de uitslag bekend en worden de prijzen uitgereikt. Vlaardingen De Cuyper storen aan de Hoogstraat in Vlaardingen wordt gereno veerd, en Schiedam heeft daar nog een rol in gespeeld. Het was raadsleden opgeval len dat Schiedam veel meer monumenten (en kerkto rens) heeft dan Vlaardingen. „Als de Cuyperstoren er niet meer staat, is dat geen ge zicht", vonden 22 van de 33 aanwezige raadsleden (loco burgemeester IJsbrand van der Velden vergiste zich nog in de telling). Annazusterstrant waren vorig jaar ook een groot succes: „Ieder een kan het tegen de ploegen van de cafés opnemen", aldus Joop van Hees Ook het trucktrekken ontbreekt niet. Zelfs een team uit Dordrecht heef. voor dat evene ment i ngesch reven Een topper moet tie jazznight worden. Vorig jaar trokken dui zenden bezoekers van kroeg naar kroeg Nu hebben al zo'n dertig uitbaters ingeschreven. Schie dam zal dus een deinende stad worden Joop van Hees: „Vorig jaar was het natuurlijk prachtig weer. Alle deuren van de cafés stonden open en iedereen trok door het centrum. In kroegen waar 1 andjes speelden was het druk. De mensen maakten echt een bewuste keuze". Schiedam/Vlaardingen Auto mobilisten, die komend uit Schie dam nabij station Vlaardingen- Oost hnksafslaan, hetgeen on danks een verbod om door te rij den naar de Schiedamseweg of Van Ley den Gaelstraat nogal eens voorkomt, kunnen er bin nenkort op rekenen dat hun wa gen letterlijk in een valkuil be landt. De gemeenteraad besloot gisteravond over te gaan tot dras tische maatregelen, ofschoon een minderheid vond dat de afslui ting kennelijk niet maatschappe lijk aanvaard is. _L. Schiedam/VJaardingen- Maassluis Systeembe heerder is een beroep met ongekende toekomstmo gelijkheden. Het Geweste lijk Arbeidsbureau in Schiedam heeft vorig jaar in ieder geval bijzonder goede ervaringen opge daan met een speciale op leiding, die samen met het Nederlands Opleidingsin stituut Voor Informatika (NOVI) aan werklozen is aangeboden. Bob BooUima van hel arbeidsbu reau schermt met indrukwek kende cijfers: alle 22 cursisten rondden hun studie in mei af met een diploma. Van hen hoeft 17 inmiddels een baan gevonden en is do rest vergevorderd in een sol licitatieprocedure.' In novum lier start een nieuwe cureu> waarvoor de animo nu al als redelijk wordt getypeerd. Tij dens ecri eerste voorhehtmgsron- dc meldden zich 20 gegadigden Uit ervaring weet Bootsrna dat daarvan ongeveer de helft voor de cursus in aanmerking komt. Het arbeidsbureau heeft de cur sus nis speerpunt gekozen in haar lieleulsphn Van alle arbeidsbu reau wordt verlangd dal zij in hun activiteitenprogramma prio riteiten aangeven. Volgens Boots- ma is er m plr Waterweg-regio vooral -Ix'hoefte aan systeembe heerders Dat blijkt althans uit de giote vraag van de zijde van hei bedrijfsleven. 1 „Systcemlieheerders", legt Boots- ma uit. ,,/yn betrekkelijk nieuw op de mfoimaticamarkt. Drie jaar geleden wilde het bedrijfs leven vooral programmeurs en sy.steon lanalistcn hebben. Een systeembeheerder is meer all round en vooral geschikt voor hel midden- en kleinbedrijf In the sectoren wordt steeds vaker met mini-computers gewerkt en aan automatisering gedaan. De opleiding sluit perfect aan op die tendens". De kosten voor de dagopleic' ng, die vanaf 24 november gede en- de vijf maanden vijf dager per week wordt gegeven, konen vol ledig voor rekening van het ar beidsbureau Vorig jaar-richtte de NOVI wijkcentrum Nieuwland als schoollokaal in. Het instituut is nog m onderhandeling over de locatie voor komend jaar Alleen werklo/cn lot 30 jaar. die mini- maai HAVO met wiskunde of economie als vooropleiding heb ben komen voor de studie in aan merking Schiedam Muziekvereni ging Sint Radboud uitKetbel houdt zondag voor de tweede keer het kampioenschap ton netje steken. Dit Oudhollands evenement wordt gehouden op hei Kerkplein tegenover dc Jacobuskerk. De organi satoren zullen zich dit keer met door de weergoden laten ontmoedigen. In tegenstel ling tot vong jaar, toen de wedstrijd moest worden af gelast, gaat het nu wel door: weer of geen weer. De muzikanten van Sint Radboud openen het kampi oenschap om kwart voor elf met een big-bandconcert. De wedstrijd wordt met allerlei activiteiten (rad van avon tuur, grabbelton, kop van jut) omlijst.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1