irawEfi leren leven met vooroordelen t SPORT 21 i 'Schiedam is een hockeystad' Excelsior M ongewijzigd Hermes staat op scherp CONTACTLENS EN BRIL, EEN WERELD VAN VERSCHIL Hersenschudding 0 Ronald Van der Zalm 'Wij staan borg voor kwaliteit onderwijs' tm Stoomcursus publiciteit (SLffiRDlMëENg MAASSLUIS Th. Sabel Jos van Collenburg en Chris van Vliet: Schinkel past zich niet aan Auto wassen bij buurthuis U W -MODEMEESTER Struis vervangt Hofman Maassluis Als bestuurslid van De Maaskant was Johan Barendregt al een beetje ge wénd geraak aan de sfeer op het Maassluise vormings centrum. „Veel mensen keken raar aan tegen mijn overgang. Ik weet ook zeken niet op ieder vor mingscentrum in ons land zou ik willen werken, maar juist op De Maaskant wek De school, de aanpak sprak mij aan. Daar om was het voor mij logisch om de overstap te maken'1. Johan Barendregt is de nieuwe directeur van het Vormingscen trum. Hij volgt Elly van Bree op, die ruim twee jaar geleden het roer overnam van de legendari sche Andries Greiner, de man die het vormingscentrum kleur gaf en liet groeien tot een moderne school waar veie honderden leer lingen hun draai vonden. Uit het beschermde milieu van bet regu liere onderwijs Barendregt was adjunct-directeur van de Schiedamse scholengemeen schap Schieland maakte hij deze zomer de stap naar het vor mingsonderwijs. Daar krijgt hij te maken met jongeren uit Maas sluis, Viaardingen, Schiedam, het Westland, Dekt en zelfs Rotter dam, die op andere scholen uit de boot zijn gevallen en leerlingen die een jaartje willen overbrug gen, voordat zij gaan werken of een vervolgopleiding beginnen. .„Een mengeling die best positief werkt", heeft Johan Barendregt nu al ervaren. „Je moet het zo zien; er zitten op school jongeren die heel erg goed gemotiveerd 'zijn, en jongeren die het helemaal - niet zien zitten. Die twee groepen '.vullen elkaar goed aan. De niet gemotiveerde jongeren worden .op sleeptouw genomen door de jongens en meisjes die wel een cbepaalde inspanning willen leve- -ren". Ken belangrijk feit is ook dat de jongeren zelf hun pakket samen stellen: ,.Dat werkt ook stimule rend" aldus Johan Barendregt. „Ze zitten niet in het keurslijf van "de normale school. Natuurlijk, -ook sport en ontspanning zitten .in het pakket, maar ook vakken waar de leerlingen echt iets van ^opsteken". Sfeer 'De sfeer op De Maaskant is ge- ^moedeïijk. De vormingsleiders :en de leerlingen gaan op vriend schappelijke wijze met elkaar om. 'Ze noemen elkaar bij de voor- -naam, van een strenge discipline is niets te merken.'Juist die din gen spreken Johan Barendregt 'aan: „In het normale onderwijs is de afstand tussen de docent en de -leerling veel groter. Hier hebben -de leerlingen en docenten een Johan Baren dregt, de nieu we directeur van vormings centrum De Maaskant: 'Ruimtegebrek is een pro bleem." Rotterdams Nieuwsblad vrijdag gW 19 september 1986 Maassluis De forse nederlagen tegen Rijns- burgse Boys (5-2) en Heerjansdam (4-0) hebben bij Excelsior Maassluis geen directe slachtoffers geeist. Trainer Eric Gudde heeft deze week ui teraard het accent op de verdediging gelegd, maar hij voegt er ogenblikkelijk aan toe dat de fouten door zo veel verschillende spelers zijn gemaakt, dat hij geen personele straffen wil uitdelen. ..Ook op het middenveld en voorin", licht Gud de toe. ..worden wat dat betreft fouten ge maakt Dan denk ik aan het wat vaker winnen van persoonlijke duels en de samenwerking tussen de linies en in de lengte-as. Ik juich het toe als aanvallers risico's nemen, maar dan \vel in de buurt van het strafschopgebied van. de te genstander". Over Marken, het plaatsje aan de oevers van het IJsselmeer waar Excelsior morgenmiddag te gast is. weet Gudde geheel tegen zijn ge woonte in vrijwel niets. De enige informatie die hem bereikte, is afkomstig uit de presentatie- gids van Heerjansdam. Hoewel sommige spelers last hebben van kleine blessures, begint Excel-- sior m dezelfde formatie tegen Heenansdam. De opstelling van Excelsior M: Van Eijk, Van Ziji, Van den Bergh, Gordijn, Bunt, Van Straten, Glimmerveen, Van Hoeven, Van Altena, De Reus en IJspelder. Schiedam Een ongekende weelde voor Hér-F mes-trainer Hans Kostense, die uit vijftien fitfê' en vooral op scherp staande spelers kan kiezerr.' Voorstopper Ben Lansbergen is volledig her steld van een voorhoofdshoUe-oontstekïng erf ook André Ritman en Robert de Roo hebben de naweeen van een ziekbed van zich afgeschud; „Het is nu zaak om iedereen zo scherp te hdtr-* den", klinkt Kostense optimistisch aan de voor-* ayond van de thuiswedstrijd tegen ADO. „Er zit een stijgende lijn in. De jongens gaan eikaar steeds beter vinden en er worden ontzettend! veel kansen gecreeerd. Alleen de afwerking* gaat nog niet naar wens, maar daar wordt op Öe' training hard aan gewerkt". 1 „Je ziet het ook aan een jongen als De Roout vervolgt Kostense. „Hij is twee weken ziek gé-*1 weest, heeft daarvan een terugslag gehad, maar, komt nu sterk en gretig terug. Dat geldt voor de hele groep. Voor het middenveld kan ik uit vier, vijf spelers kiezen en achterin hebben we het ook voor'elkaar. Punt is. dat we zondag moeten winnen, anders wordt het gat met Nieuwen hoorn en SVW te groot". - - De selectie van Hermes DVS: Eggelmeijer, Biesheuvel, Visser, Bijl, Lansbergen, Burger, Viergever, Bakker, Van Hatlem, Weggemans, Rftman, Horbaeh, Van der Woudö. De Roo en Van Zijl. -band, waardoor iedereen beter kan functioneren". De Maaskant is een christelijk vormingscentrum. Johan Baren dregt behoedzaam: „De christelij ke signatuur zie je niet terug in bijvoorbeeld een dagopening of de viering van een kerst- of paas feest. Toch wordt er wel degelijk rekening mee gehouden en de Jeerlingen merken dat ook. Wij staan open voor alle soorten gele dingen uit de maatschappij. Ie dereen is welkom op De Maas kant". Steeds meer jongeren 2ien het in het reguliere onderwijs niet meer zitten en breken hun opleiding af. Kansarme jongeren worden het dan, want werk is er voor deze groep ongeschoolden nau welijks. De jongeren begeven zich in een visieuze cirkel, zonder kans om er uit te breken. De Maaskant helpt die jongeren weer een beetje op weg en geeft ze zelfvertrouwen. Geen eenvou dige opgave voor de yormingslei- ders. Johan Barendregt beseft dat ter dege: „Er wordt een zware wissel op onze mensen getrokken. Als team, directie en bestuur moetje een geheel vormen en elkaar kunnen opvangen. Je maakt best als vormingsleider moeilijke situ aties mee. Als je steun hebt van je collega's rol je er wel doorheen. Maar het mag ook duidelijk zijn dat je niet tot je 65ste hier op school les zult geven. Het zijn echt tropenjaren' Druk De bezuinigingsmaatregelen van minister Deetman zijn ook op De Maaskant met weinig enthousias me begroet. Het hele vormings werk staat momenteel „onder.., druk in Nederland. Johan Baren dregt: „Er is een tijd geweest dat de overheid af wilde van dse vor mingscentra. Daar is men op te ruggekomen, maar je weet na tuurlijk nooit wat er in de ko mende jaren gaat gebeuren. Aan de andere kant, stoot je het vor mingswerk af, waar moeten die kinderen dan heen. De druk op ons wordt steeds groter. Nu is het kmbo (kort middelbaar beroeps onderwijs - red.) er weer bij geko men. Daar vallen ook weer leer lingen af, die het niet kunnen bolwerken en een beroep op ons doen. Wij hebben één stelregel bij De Maaskant: we zullen nooit leerlingen weigeren omdat we te krap in de ruimte zitten. Zijn er teveel, dan proberen we daar een oplossing voor te vinden". Dat De Maaskant ruimtegebrek heeft moge duidelijk zijn. Zelfs de kamer van Johan Barendregt wordt te pas en te onpas als leer ruimte gebruikt: „We hebben de mogelijkheid om er een vleugel aan te bouwen, maar ik denk niet dat zc op het ministerie staan te juichen. Er is een bouwstop, dus we zullen de komende jaren moeten blijven improviseren". Geleerd te leven met de vooroor delen heeft Johan Barendregt ook. „Ik heb leren leven met de aanvallen. Ook in het reguliere onderwijs had ik er mee te ma ken. Sommigen vinden de lts ook minderwaardig, maar dat slaat nergens op. Net zo het ergens, op slaat om het vormingswerk als iets minderwaardigs te beschou wen .„Op De Maaskant blijven we bouwen aan de kwaliteit van het onderwijs. Ik probeer daar mijn steentje aan bij te dragen"'. Jos van Collenburg (links) en Chris van Vliet Schiedam De SSSN houdt za terdag een stoomcursus publici teit in de Blauwe Brug. De cursus is bedoeld voor mensen uit het verenigingsleven die met publici teit te maken he.bben. Tussen tien en vier uur wordt aandacht be sleed aan het maken van affiches en persberichten. vrijdag 19 september: film 'Brazil* bij Filmclub Schiedam, 21.30 uur. zaterdag 20 september: open dag buurthuis Nieuwtand, Albardastraat, van 13.00 tot 1S.00 uur. zaterdag 20 september: orgelconcert door Addle de Jong in de aula van het Stedelijk Museum, 15,00 uur. zaterdag 20 september: tentoonsteling werk van kunstenares Ineke van Doorn, Stedeiijk Museum. zaterdag 20 september: concert door Toonkunsikoor Schiedam met begelei ding Randstedelijk Begeleidïngsorkest in de Grote Kerk, 20.00 uur. zaterdag 20 september: eenakterfesti val 'Samen' In Passage Theater met vier plaatselijke toneelverenigingen, 20.15 uur. zondag 21 september dwaisfluiten- semble 'Tegenwind' treedt op in de aula van het Stedelijk Museum, 14.30 uur. maandag 22vseptember: voorlichtings bijeenkomst voor ex-hartpatienten in het Kruisgebouw aan de Van Swinden- singel, aanvang 20.00 uur. zaterdag 20 september: vlooienmarkt in de Lijnbaanhal, van negen tot vijf uur. zaterdag 20 september: wandetcon- cert in de Grote Kerk op de Markt door het kamerkoor Ad Parnassum onder lei ding van Pieler van Moergastel met aan het orgel Lenette Tuylel, van drie tot vijf uur, zondag 21 september: ruilbeurs voor prentbriefkaarten in de Lijnbaanbal, van tien tot vijf uur. maandag 22 september: folkloristische dansgroep uil Turkijé treedt op uitnodi ging van de Sociale en Culturele Vereni ging van Turkse Werknemers op in de Oude Lijnbaanhal. zaterdag 20 september: beiaardccn- cert door Jan Zwart m Grote Kerk, 15.00 uur. Orgelconcert door Aad van der Hifiveri, 20.00 uur. De heer Th. Sabel is 25 jaar in overheidsdienst Reden om de havenmeester en hoofdafdeling schef bij de nutsbedrijven m Schiedam een jubileumreeeptie aan te beiden. Dat gebeurt op vrijdag 26 september om 15.45 uur in het bedrijfsrestaurant van de ONS. Sabel begon in 1961 als jongste havenloods. Hij werd in 1970 tot havenmeester bevorderd. Tien jaar later kreeg hij een dubbel functie omdat de havendienst werd samengevoegd met de Ge meentelijke Technische Bedrij ven en het VROM-bedrijf door DONALD BAX Schiedam De hockeysporf in Schiedam maakt een gun stige ontwikkeling door. Sportief gezien gaat het As- vion en Spirit redelijk naar den vleze en nu beide clubs sinds een jaar de beschik- -Schiedam Buurthuis Nieuwland en jongerencentrum Alad- 1 din houden morgen beide tussen één en vier uur een open dag Het buurthuis presenteert zich in de sportzaal met demonstra- ties aerobic, jazz ballet en volksdansen, een modeshow en optre- -deris van de meidengroep en een kindercircus. Op het plein voor het buurthuis wordt een autowaswedstrijd gehouden. In het handarbeidlokaal kunnen kinderen zich uitleven met Mei verf, karton en hout Aladdin heeft als extraatje straatdownerie op het programma "staan. ^iiiiituuiiiiiifliiutitKiiiiiiHiiiiiHKiiuiiiuiifrttiiimminiiiiiiiiiiiiiiiiitiiifiiiHiiiifiifii^ PROGRAMMA BRANDERSFEESTEN SCHIEDAM: Zaterdag 20 september H 10.00 uur; mijnenjager Schiedam In Voorhaven (22,00 uur) 10.00 uur: open Dag Molen De Vrijheid (16.00 uur) 10.45 uur: ontvangst Muziekkorpsen op Stadskantoor |g 11.00 uur: opening Popfestival aan Plantage (23.00 uur) 11.00 uur: combi competitie Rotterdamsedijk (17.00 uur} 11,00 uur: feestelijke presentatie Hoogstraat (17.00 uur) 2= 11.00 uur: fokhijsen op Hemaplein (18.00 uur) 11.15 uur: parachutistenlanding op parkeerterrein Hema 11,30 uur: opening Brandersfeeslen op HemapleFn E 11.30 uur verkeersdemonstratle op Hemaplein 12.00 uur: opening Broersvetd =s 12.00 uur Veronlca-team in Binnenstad (18.00 uur) 12.00 uur; regattta aan Noord vest (17.00 uur) 12.00 uur orgelmuziek aan Lange Achterweg (15.00 uur) 12.30 uur opening Mlfleuexpositie aan Lange Haven 12.30 uur: expositie waterleiding In Museum (17.00 uur) 13.00 uur: opening Kermis op de Broersveld 14.00 uur: touwtrekken In SLAnnazusterstraat (17.00 uur) 14,00 uur: Bonnie en Jose op Koemarkt. 1_ S 14.00 uur: Zuidamerikaans looporkest op Hoogstraat 15.00 uur volksdansgroepen op Grote Markt (16.00 uur) 20.00 uur: fokhijsen op Hemaplein. (22.00 uur) E 20.15 uur: eenakterfestival In Passagetheater (23.00 uur) 21,00 uur molens in floodlight (24.00 uur) Zondag 21 leptemben 10.00 uur: mijnenjager Schiedam in Voorhaven (22,00) 1O.00 uur: tafeltenni5toemooi in Korenbeurs (17,00) 12.00 uur: brandersloop vanaf Lange Haven (16.00) 13.00 uur: regatta aan Noord vest (17.00) 5 EE 13,00 uur. expo Waterleiding in Museum (17.00) 13,00 uur, combi-competitie op Broersveld (17.00) 13.00 uur: fokhijsen op Hemaplein (18.00) 14.00 uur: kermis op Emmapieln (24.00) jr 16.30 uun prijsuitreiking Regatta op Dodepleln 20.00 uun fokhijsen op Hemaplein (22.00) Maandag 22 september: 14.00 uun kermis op Emnnapleln (24.00) 13,00 uun fokhijsen op Hemaplein (18.00) Dinsdag 23 september: .m E 12.00 uur: combi competitie op Hemaplein (17.00) 12.00 uur: dwaze Brandersdinsdag op Koemarkt (13.00) 12.30 uur: tentoonstelling Waterleiding in Museum (17.00) 2 13.00 uur fokhijsen op Hemaplein (18.00) w 14.00 uur: expositie 'Groen' in Grote Kerk (17.00) 14.00 uur kermis op Emmapieln (24.00) j SlIllllllllliuiIlllllinillllllllllllllllllllllHIMIillllllBIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIItUllllltllllllllllr: Dechmsche details zullen we u besparen. Maar wanneer u weet dat je 8 jaar moet studeren om jezelf contactiensspecialist ANVC te mogen noemen, dan begrijpt u dat het aanmeten van contactlenzen iets anders is dan het aanmeten van een bril. Uw ogen zijn een gedegen advies van een vakman waard. By een ANVC-contactfensspecialist koopt u een stuk broodnodige zekerheid. Denkt u daar aan als u overweegt (nieuwe) contactlenzen aan te schaffen. - 1500 monturen - adviezen oogmeting computer-oogtesten low-vision apparatuur video kontaktfenzen - boortoestellen - gratis informatieboekje XXAlLKk l%S»7tAVS y Telefoon: (010) 473 8700 Oranjestraat 19 - Schiedam Koopcentrum Koningshoek - Maassluis - Telefoon: (01899) 19039 Schiedam Hans Schinkel is niet van plan zich erg veel aan te trekken van de reputatie die kop loper DCV inmiddels vooruit snelt. Wilco Berenschot moet het op hei middenveld oud-interna- tional Ton Wickel zo moeilijk mogelijk maken en achterin die nen Paul Hijmans en Jos Weber zich te ontfermen over de twee Knmpense 'rakkers' Frans Schaap (ex-SVV) en Peter van Buren Meer aanpassingen acht de oefen meester van Excelsior'20 niet noodzakelijk. „Ik gok toch minstens op een ge- lykspelleije". zegt Schinkel, die uiteraard tevreden is over de eer ste twee wedstrijden tegen Slik kerveer (3-3) en HOV (1-0 winst). „Natuurlijk heeft DCV een ge vaar) ijke aanval, maar vergeet bij ons jongens als Wilco Berenschol, Mauhieu Seheffers en Ton Glim merveen niet. Met dezelfde spel- diseiphne als tegen HOV geef ik ons een goede kans". De vermoedelijke opstelling van Ex- celsior'20: Van Veen, Gouka, West- land, Hijmans, Weber, Marrevee, Be renschot, Schetfers, Van der Ven, Ton Glimmerveen en Van Wijk. Viaardingen Is Hans Struis hersteld van een blessure, dit maal bevolkt Ron Hofman (viel tegen SVV uit met een liesblessure) de ziekenboeg van Fortuna VI. Voor de thuiswedstrijd tegen Lenig en Snel houdt dit in, dat Struis te rugkeert als voorstopper, Ed win Bervehng als rechtsback opdraaft en André de Haas en Man Visser gezamenlijk het spitsenduo vormen. De laatste twee krijgen de op dracht van trainer Jan van Baarer. om fel te storen en te jagen, zodat Lenig en Snel niet de gelegenheid krijgt het spel te veitragen. „Want van dat terugspelen op de keeper word ik langzamerhand doodziek", bromt Van Baarcn. „Zondag speelden we een goede wed strijd. dinsdagavond legen SVV was het een wanpresta tie, dus moeten we er zondag weer staan". De vermoedelijke opatelfing van Fortuna VI: Richard Baksteen, Edwin Berveling, Van der Berg, Slruïs, Sonneveld, Langhorst, Boshuizen, Ron Berveiing, Quak, De Haas en Visser. king hebben over een eigen kunstgTasveld, is er eigen lijk geen enkele reden tot klagen. Zowel Asvion als Spirit is in middels bijgekomen van het halve eeuwfeest, zodat nu nieuwe idéoen moeten worden aangeboord om het de leden (Asvion 450 en Spirit 400) nog beter naar de zin te maken. Bij Spirit wordt gedacht aan uit breiding van de te kleine kleedgelegenheid, terwijl een sportpark verder wordt ge fluisterd over de aanleg van een tweede kunstgrasveld. Voorlopig zijn de twee voorzit ters Jos van Collenburg (As vion) en Chris van Vliet tevre den met hetgeen hun clubs in de voorbije jaren hebben breikt. Ook zij kijken vol ver langen uit naar de derby van zondag, als de herenteams el kaar op Thurlede de plaatselij ke hegemonie betwisten. En beiden moeien er teleurgesteld aan toevoegen slechts via der den over die verrichtingen ge ïnformeerd te kunnen wor den. omdat zij als rechtgeaard veteraan niet de een of andere smoes mogen bedenken om hun eigen potje te laten schie ten. „Maar", zeggen zij in koor, „het doet natuurlijk wel pijn". Hoewel de karaktertrekken van Asvion en Spirit in niets op elkaar lijken, zitten Van Collenburg en Van Vliet op dezelfde lijn. Zij zijn blij met de prominente plaats die hun sport m de stad Schiedam in neemt. „Beide clubs groeien nog steeds", zegt Van Collen burg. En Van Vliet: „Men zegt wel eens, dat Schiedam een cricketstad is, maar met twee bloeiende clubs als Asvion en Spirit kun je dus gerust spre ken van een hoekeystad". De loftrompet wordt overduide lijk gestoken in de richting van sportwethouder Luub Hafkamp, op wjens initiatief om èn Asvion èn Spint van een stoffen gazonnetje werden voorzien en welke gedachte van eminent belang is geble ken. „Het aanleg van een kunst grasveld", meent Van Collen burg, gwas noodzakelijk om de hele ontwikkeling te blijven volgen. Omdat het kunstgras veld zo intensief wordt ge bruikt, liggen de grasvelden er nu ook beter bij. Iedereen heeft er dus plezier van". OihA rïgens ondervond met nanje Spirit de praktische bezwajten5 van die luxe. Van Vliet: het begin trainde de je'ij'gd doordeweeks op hel kunst- grasveld. terwijl alles zich' vroeger op de zaterdag con centreerde. We misten toen een tijdje de gezelligheid, ora^ dal de ouders niet langer bje- ven hangen. Daaruit hebben we lering getrokken en heb ben we de jeugd weer op 'dé zaterdagen gegroepeerd". Met de groei van de verenigin gen kan de kwaliteit van het kader natuurlijk geen gelijke tred houden. Van Collenburg en Van Vliet realiseren zich, dat een goede begeleiding een eerste vereiste is om de leden ie lokken en vervolgens te be houden. Van Collenburg: „Wij betalen de kosten voor dege nen die een jeugdleiderscursds.' een trainerscursus of een schei dsrech terse ursus willen volgen. Wij verlangen dan' wel, dat zij zich na het behalen van het diploma een aarfia} seizoenen voor onze club be schikbaar stellen". En Vaiï Vliet: „Wij hebben een ujdjei moeite gehad om kader te krij gen. Dat zijn de golf- en dalei1 fee ten, waarmee iedere c/uÖ heeft te maken. We zijn eigen lijk constant aan het lobbyen om mensen binnen te halen".. Het zal duidelijk zijn, dat de rivaliteit tussen beide vjjftlgja.: rigen zich uitsluitend binnen de gele lijnen afspeelt. Dames I. Heren I en het eerste vet'e- ranenteam zijn in dezelfde poule ingedeeld, dus daar ial af en toe de stick een onver» hoedse beweging maken. Be^ stuurlijk wordt echter wa'jr mogelijk samengewerkt en zijn de emoties uit vroeger dp«* gen met een grote vlakgpm uitgewist. Van Vliet: „De barid lussen Asvion en Spirit is erg groot en we werken er aan om die verder uit te breiden." Zo als bijvoorbeeld met de verwe-5 zenlijking van de twee kuiist= grasvelden weet Van Colleni burg: „Die twee commissies zijn gezamenlijk bezig geweest en toen alles achter de rüg was, hebben we daaruit geri team geformeerd, dat tegen de Schiedamse ambtenaren hééft gespeeld. Zo kan het dus ook..." r* Rotterdam Ronald van der Zalm is voorlopig uitgeschakeld. De aanvaller van SVV 2 viel gisteravond in het oefentreffen met 'De Groen Witten tegen een betonnen paaltje. Van der Zalm werd in de rust onwel en werd onmiddellijk naar een ziekenhuis gebracht, waar men een hersenschudding constateerde. -"i 1 SVV verloor dit oefenduel met 3-2 na een 1-0 voorsprong bij rust.'Dé Schiedamse doelpunten werden gemaakt door Van der Zalm en Rdël Liefden. De laatste benutte een strafschop. Het schaduwteam ysm SVV bekert zaterdag 11 oktober in sportpark Thurlede tegen piaatsge1 noot PPSC. - Jan Mulder heeft aan zijn tegen Heerenveen opgelopen rode kaart jerj schorsing van vier wedstrijden overgehouden, waarvan hij er nogdric (NEC, Quick Boys en NAC) moet uitzitten. Marcel van Buuren is zijn derde gele kaart automatisch voor één duel (NEC) uitgesloten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2