Blauwe Brug kanalleen crematiemuzie k draaien KvK: nieuw offensief tegen verkeersplan 'Lachende derde' maakt eigen plan voor winkelhart Natuur genot ^|john kroes tJhulsfa studio VLAARDINGS DAGBLAD SGitfEGAKSCAf C88RAKT HltOWi WATERWEG SCUBflWT Op witte fietsen naar boot Wijkcentrum blij ft gebreken vertonen Gemeente negeert minister9 SSSiSi Zilver voor havenbeambte Maassluizer twee weken de cel in III Handelsreiziger slachtoffer eigen reclame Oplichter aangehouden Olie vat vlam Racer verliest macht over stuur BWMIBWEB "ctia Brefe Havenstraat 6. 3131 BC Viaardingen. Postbus 110, 3130 AC Viaardingen. Telefoon: 010- 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1986 Schiedam Het blijft tobben met de Blauwe Brug. Na de verhitte debatten in december 1982 moet de gemeenteraad maandag opnieuw in de slag over het wijkgebouw in Groenoord. Vier jaar geleden werd een voorstel van wet houder Luub Halkamp om voor 69.000 gulden aan 'bet gebouw van zes miljoen' te vertimme ren weggehoond. Hafkamp mocht enkel ge luidsbegrenzers voor de grote zaal aanschaffen (kosten; 28.000 gulden), door de rest van zijn ver beteringsplan werd een dikke rode streep ge haald. Maandagavond gaat het om een bedrag van in totaal 120.000 gulden. Iets meer dan de helft daarvan is bestemd voor zonwerende folie in de bibliotheek, waar het personeel in de zomer bar stende hoofdpijn oploopt wegens de extreem hoge temper? oiren. Van de andere helft wil de gemeente erergiebesparende maatregelen tref fen. Het zijn niet de enige aanpassingen waar de vaste gebruiken1 van de Blauwe Brug om zitten te springen. Om L®t klimaat in het wijkcentrum te verbeteren is méér nodig. Bovenaan het verlanglijstje staan de verplaat sing van het beheerderskantoor naar de centra le hal en een goede geluidsisolatie van de grote zaaL De omwonenden van het Bachplein mogen dan geen hinder van feestgedruis in de Blauwe Brug meer ondervinden, in het wijkgebouw roepen de geluidbegrenzers waarover in 1982 zulk politiek krakeel ontstond, enige weerstand op. Ze zijn op last van de Dienst Centraal Milieu beheer Rijnmond zo scherp afgesteld, dat bij een beetje volume de installatie afslaat „Een plaat kun je niet draaien, hooguit crematiemuziek. En dan moet niemand zijn koffiekopje laten val len", aldus beheers~co<5rdinator Kees de Veld. De gewenste verplaatsing van het beheerders kantoor heeft te maken met de aanwezigheid van rumoerige en vernielzuchtige jongeren, op wie nu niemand een oogje kan houden. De Groenoordse jeugd die al jaren wacht op een ei gen onderkomen in de wijk, is regelmatig wat al te nadrukkelijk aanwezig in de grote hal. De bil jartclub komt daardoor niet aan geconcentreerd spel toe en barbezoekers gaan vaak liever elders een pilsje drinken, ook al omdat de toiletten ver stopt kunnen zijn met pakken maandverband. De afdeling CSJ op het stadskantoor slaat die on twikkelingen met zorg gade en is dan ook een warm voorstander van een glazen kantoor in de hal. Het heeft er alle schijn van dat de Blauwe Brug onder een slecht gesternte werd gebouwd. Ei genlijk is niemand echt tevreden met het wijk centrum. Ook de SSSN niet, die er noodgew- dongen kantoor houdt in een. verbouwde vide. Voorzitter Paul Verspeek heeft zijn kritiek op het uit 1980 daterende pand nooit onder stoelen of banken gestoken. Gelachen om de tekortko mingen van het dure wijkgebouw is er ook; in 1982 bijvoorbeeld, toen Truus de Nijs zich als PvdA-raadslid verzette tegen de aanschaf van een pauzebel. Vierhonderd gulden uitgeven voor een elektronisch tingelde dat het einde van een pauze moest aankondigen vond zij wat al te gortig. Zij sprak toen prijsbewust; „Dan kun je net zo goed voor vier tientjes een scheepsbel aanschaffen". Kees de Veld, al vijfjaar werkzaam in de Blau we Brug, heeft inmiddels met menig ongemak leren leven. Maar dat zijn gebouw in de loop der jaren het etiket ondeugdelijk kreeg opgeplakt, zit hem dwars. „Je komt maar moeilijk van dat image af. Op den duur gelooft iedereen dat het hier een rommeltje is. Jammer, want ik weet ze ker dat veel mensen met plezier naar de Blauwe Brug komen". Viaardingen De Kamer van Koophandel heeft bij minister Smit-Kroes van Verkeer en Wa terstaat aan de bel getrokken, omdat de gemeente Viaardingen nog altijd niet voor een nadere onderbouwing van het verkeers circulatieplan (VCP) heeft ge zorgd, „De gemeente schuift de door u erkende belangen van het bedrijfsleven terzijde", klaagt de Kamer in een brief aan de minis ter. Minister Smit-Kroes heeft de gemeente in een brief van 31 januari opgedragen om de economische gevolgen van de in voering van het VCP te onderzoeken en de inspraak over het plan deels over te doen. Daar heeft zij een jaar de tijd voor gekregen. De gemeente heeft tot dusver echter nog niets gedaan aan de nadere onderbouwing van het plan en de Ka mer van Koophandel heeft de indruk, dat dat ook niet zal gebeuren. „Het ge meentebestuur weigert een bevel van de minister uit te voeren", concludeert de Kamer. Ondernemers hebben het VCP al bij de Kroon voorgedragen voor vernietiging. Zij vrezen dat gro te" omzetdalingen het gevolg van het plan zullen zijn. De minister is niet tot vernietiging overgegaan, maar als Viaardingen geen gehoor geeft aan haar eisen, dan kan zij dat alsnog doen. „Het punt is", zegt Ton Geerts van de Kamer van Koophandel, „dat ook het bedrijfsleven zit te wachten op de studie naar de effecten van het VCP". „Wij willen de zaak niet op de spits drijven wij zijn niet eens partij in deze zaak maar wij consta teren dat er in de acht maanden die verstreken zijn sinds de minister de brief stuurde door de gemeente nog niets is gedaan aan nadere onderbouwing. On dertussen wordt het VCP wel uitgevoerd en wij yonden het raadzaam de minister daarvan op de hoogte te stellen". DpVKamer heeft het bedrijfsleven erop gewezen, dat alle besluiten ter uitvoering van onderdelen van het verkeersplan voor 'spontane vernietiging' kun nen worden voorgedragen. „En ik maak mij sterk", 'zégt Geerts, „dat de minister, gezien haar brief, dan inderdaad tot schorsing overgaat. Het is geen fraaie methode om de belangen van het bedrijfsleven te behartigen", vindt hij. „Maar langs de normale weg ■gaat het blijkbaar niet". De indeling van de stad in sectoren, waartegen zo fel. is geprotesteerd, wordt volgens Geerts langza merhand toch een feit. In dn onlangs verschenen aanbïedingsnota van het college van burgemeester en wethouders wordt met geen woord gerept over nadere onderbouwing van het VCP. „Het VCP wordt verder uitgevoerd", staat in die nota. Schoolkinderen zoeken een witte tiets uit. Schiedam De Brandersfeesten blijven Schiedam in de ban houden. Iedere dag staan g er weer nieuwe festiviteiten op het programma. Zo bracht gisteren een groep sehoolkin- deren een bezoek aan de in de Lange Haven afgemeerde boot de Rival. De kinderen g| gingen niet op de eigen fiets naar de boot, maar op witte fietsen. Dit in het kader van het witte fietsenplan van de ANWB. De kermis op het Emmaplein, de fabeltjeskrantfiguren op het Broersveïd, aan belangstelling was zeker geen gebrek. De Grote Kerk van Schiedam is tot en met zaterdag een groene oase in het gewoel van de Branders feesten. Schiedam De Grote Kerk lijkt niet de meest voor de hand lig gende plaats om de gewoonten van de honingbij te bestuderen. Maar tijdens de Brandersfeesten is alles mogelijk, ook een natuur- tenstoonstelling in het hervorm de godshuis aan de Grote Markt. „Behalve het grote vloeropper vlak maakt vooral de centrale ligging de kerk heel geschikt voor exposities", aldus Loek Hoek van de gemeentelijke plantsoenendienst. Vandaar dat het kerkinterieur van bruin eikehout tot en met za terdag is opgesierd met veelkleu rige dahlia's, coniferen en bloem bakken vol kruiden die in een re cept van Wina Bom niet zouden misstaan, Schiedam Groen zo heet de tentoonstelling is ech ter niet voor gastronomen be doeld. „Eigenlijk willen we alleen laten zien wat je zoal met groen kunt doen en waar je in Schie dam van de natuur kunt genie ten", zegt Hoek Dat natuurgenot begint voor de één bij de planten bak op het eigen balkon en ein digt voor een ander in de wijde polders van Midden-Delfland. Daartussen liggen de Sehiedamse parken met hun lommerrijke laan ges en brede gazons. Het ge bruik van deze oases is nogal aan veranderingen onderhevig, ver telt Hoek: „Vroeger had je alleen kijkgroen, tegenwoordig gaan we uit van gebruiksgroen. De zon dagse wandelaar die nooit van het pad afweek en zijn kinderen ten strengste verbood iets aan te raken, kom je in de Plantage niet meer tegen. En die bordjes Ver boden zich op het gras te bege ven" zie je hooguit nog in een mu seum. Als je in het Beatrixpark goed om je heen kijkt zie je dat de grasvelden juist zijn aangelegd om mensen de gelegenheid te ge ven te picknicken". De ANWB, die woensdag de ten toonstelling aandeed, haakte op die trend in met een groot span doek 'recreanten doen het opge ruimd' en de oude, kennelijk nog niet versleten vermaning 'laat niet als dank...'. De bond die met stickers en een immens spring kussen positie had gekozen aan de Lange Nïeuwstraat, leek meer belangstellenden te trekken dan de natuurvrienden in de kerk. Daar kwamen tot nu toe voorna melijk scholieren de videofilms bekijken en de konijntjes aaien. Ook op de schilderijententoon stelling van colorcenter Van Loe- nen waren woensdag nog weinig kopers geweest. Zaterdag, als de Brandersfeesten weer in volle hevigheid losbarsten, verwacht de organisatie van Schiedam Groen alsnog een grote drukte. Hoewel sommigen toch wat aar zelend op de drempel zullen blij ven staan. Loek Hoek: „In zeker opzicht is een kerk ook een moei lijke ruimte voor een expositie. Je merkt bij deze en gene toch een zekere weerzin dit gebouw bin nen te gaan". ■Viaardingen De win keliers in de Vlaardingse binnenstad en het ge meentebestuur zijn dom 'geweest, dat zij Wïlma ^Vastgoed BV 90.000 gul den hebben betaald om -een plan ter verfraaiing ivan het Liesveld te ma ken. Sjaak Zoutendijk :heeft, na een .oplnie-on- derzoekje onder het win kelend publiek, ook zo'n 'plan gemaakt. Gratis en ivoor nop. De winkeliers :én de gemeente vinden -het plan binnenkort op Jbun bureau. 1 Zoutendijk kwam al eerder in Tiet nieuws, toen hij voor de ver- kiezingen voor de gem een te- jraad zichzelf op pamfletten pre senteerde als lijsttrekker van de „Partij van de Lachende Derde. -Weliswaar-was zijn naam op de 'kieslijsten niet terug te vinden, maar dat mocht de pret niet drukken. - Zijn huidige plan echi^t is se rieus bedoeld. Hij hoorde on langs wethouder Maarleveld roepen, ovber bezuinigingen ging dat toen: „Ik weet het ook niet meer, de burgerij moet het maar zeggen". Vreemd vond Zoutendijk dat. Die bestuurders werden toch betaald om proble men op te lossen? Maar, hij knoopte de uitspraak in zijn oren. En nu is hij dan echt met een eigen plan gekomen. Zoutendijk vindt de 90.000 gul den die project-ontwikkelaar Wilma voor zijn plan heeft ge kregen weggegooid geld. „Ie dereen weet allang dat <3e Vlaardingse binnenstad zijn streekfunctie aan het verliezen- is en iedereen weet ook hoe dat komt", aldus Zoutendijk. Het Nederlandse klimaat maakt het volgens de Vlaardinger op het Liesveld vaak onaangenaam toeven. Het verkeerslawaai van het Liesveldviaduct maakt dat alleen maar erger. Betaald par keren jaagt het publiek ook de stad uit en van de branchever- deling deugt volgens Zouten- ~4yk geen spaan: „Alleen al op het Liesveld zijn zeven schoen winkels". Het plan van Zoutendijk lijkt in de verte op dat van Wilma. Net als de project-ontwikkelaar wil hij het Liesveld overkappen, maar Zoutendijk gaat nog een stapje verder. Hij wil ook het hele Veerplein onderdak bren gen. Lichtdoorlatende gevels er omheen om de tocht te weren en je hebt „een groot, overdekt winkelcomplex, waarin het via duct niet langer een obstakel vormt", aldus de Vlaardinger. Het Veerplein wordt in de vari ant-Zoutendijk de 'Veerplein- hal1. In die hal zou plaats zijn voor shows, demonstraties, marktkraampjes, kiosken, een muziektent, wat groen en wa terpartijtjes. En voor de viering van koninginnedag en het ha ring- en bierfeest. „Kortom, evenementen die al jaren op het Veerplein plaats vinden, maar onder de overkapping onder ge rieflijker omstandigheden voor de belangstellenden". i Singel 51 (Achter BVroersvest) Telefoon 010-4267920 Schiedam U ziet hier èlle Hülsta slaapkamers en krijgt de best-denkbare voorlichting over slaap-syste- men en matrassen In onze speciaal hiervoor In gerichte studio. Dat doen wij dan ook al 50 jaart Viaardingen Havenbeambte Douwe Lieuwe de Jong is van middag in het gebouw van ger meentewerken aan de Hoflaan onderscheiden met de eremedailr le in zilver, verbonden aan "dé orde van Oranje-Nassau. Hij ont ving de koninklijke onderschei ding uit handen van wethouder Bas Goudriaan. De Jong stopt I oktober met werken na 41 ja^r voor de gemeente te hebben gef werkt Hij begon in 1947 als lan taarncontroleur. Zeven jaar later stapte hij over naar de haven dienst waar hij tot zijn pensioen Weefwerken. - Den Haag Een 35-jarige inwo ner van Maassluis moet twee we ken de cel in en is negen maan den z'n rijbewijs kwijt. Het Haag se gerechtshof veroordeelde hem hiertoe in hoger beroep wegens het rijden onder invloed. Tevens kreeg hij een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor drie maanden met eêrï proeftijd van twee jaar opgelegd. Het vonnis was overeenkomstig de uitspraak van de Haagse poli tierechter op 11 november van het vorig jaar en de eis van de procureur-generaal mr. J. Hage. De man was vorig jaar 6 april op de Burgemeester Elsenweg in Naaldwijk achter het stuur aan getroffen met een alcoholpromil- lage van 2.60 in z'n bloed. De raadsman van verdachte had vrijspraak bepleit, omdat hij het niet bewezen achtte dat het be treffende bloed-monster ook in derdaad aan zijn dient toebe hoorde. In het slechtste geval vroeg hij om een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf maar per sé geen onvoorwaardelijke ontzeg! ging van de rijbevoegdheid, r T Viaardingen De vertegen woordiger van een sigarettenfa- brikant is woensdagmorgen het slachtoffer geworden van de op vallende reclame op zijn auto. Uit de wagen, die geparkeerd stond bij het Holyziekenhuis, werden 48 sloffen sigaretten gestolen. De autokraker hoefde enkël een zij-' rui^e in te slaan, om voor bijna 1500 gulden aan rookwaar te be machtigen. Viaardingen De poging van een 23-jarige Vlaardinger om het Agrarisch Sociaal Fonds op te lichten, is op niets uitgelopen. De man vervalste in juli twee cheques, maar werd deze week na een tip van een fraudecontro leur van het fonds door de Vlaar- gearresteerd. Als t uitkering w -enkele che quesvan hét ASF.Bedragen van fl. 23,55 en fl. 202,88 veranderde hij meteen pen in fl. 2823,55 en fl, 2802,88. De cheques verzilverde h ij op het postkantoor. Schiedam Een bewoner van de Rozenburgsestraat in Schie dam heeft gistermiddag zijn hand verbrand, toen hij de vlammen in een pan met olie probeerde te do ven. Hij wilde het vuur te lijf gaan door een deksel op de pan té schuiven en dat mislukte. *De brand richtte grote schade aan in de keuken en de brandweer moest eraan te pas komen om te blussen. Aan de Lange Nieuwstxaat vloog een geparkeerde auto in brand. Een passerende automobilist bluste de brand met zijn poeder blusser. Schiedam Een racende Schie dammer, 21 jaar oud, heeft gister middag op de bouwput achter de Stationsstraat een 47-jarige man aangereden. De iongen reed met zijn auto rondjes om wijkgebouw Oost aan de Celsiusstraat. Dat ging zo hard, dat hij de macht over het stuur verloor en in een kuil op het bouwterrein terecht kwant. De 47-jarige man werd door de GGD naar het Schielandziekenhuis ge bracht De brokkenmaker was al vertrokken toen GGD en politie arriveerden. De politie weet emit ter wie het is.' y V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1