Feest voor VOS-cursisten Ouders bezetten maandag scholen HET WAAIGAT PSSSL. VLAARDH DAGBLAD SCHIEDAMSGHE COURANT HEME WATERWEG fiillflIT College: vraagtekens bij toetsingswaarden D66 wil 'krepeersteun' buiten politiek houden vanjReeuwijk Goud voor chef Antes Reparatie wordt man fataal Verspreiders pamfletten opgepakt Tv-opnamen Maaslandse Balletschool Kijkdag in fietsenstalling Meer parkeerruimte Acties in Schiedam; Vlaardingen en Maassluis wachten af Branders feesten naar hoogte punt Meubelen voor het leven. Van het begin af aan.... Meer parkeerruimte van Reeuwijk Rotterdam is ook zondag a.s. geopend. Eigenaar koffieshop aangehouden VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066,4350557 - sportredactie: 4345209 Schiedam De 56-jarige J.J. Antes is gistermiddag onder- scheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Wethouder Chris Zijdeveld spelde hem de versierselen op tijdens een bijeen komst in de recreatiezaal van het stadskantoor. Antes is 40 jaar in overheids dienst. In Schiedam werkt hij sinds 1968 bij de dienst gemeente- 1 werken als chef van de onderaf deling riolering van de hoofdaf deling civiele werken. Schiedam - De 42-jarige Schie dammer G. Daskalakis is donder dagavond bij het sleutelen aan zijn auto om het leven gekomen. De man had de wagen op de krik gezet om een reparatie aan de on derzijde te kunnen verachten. Kennelijk was de krik niet goed bevestigd. Een bewoner van de 's-Gravelandseweg trof het le venloze slachtoffer rond acht uur 'savonds op de parkeerplaats aan. De man lag met een ingedrukte borstkas onder één van de wie len. Vlaardingen Wegens het ver spreiden van folders van het Jon geren Front Nederland heeft de- Vlaardingse politie woensdaga vond zes mannen opgepakt De groep, die bestond uit vijf Rotter dammers en een Hagenaar in de leeftijd van 19 tot 25 jaar, werd aangehouden op de Luxemburg- weg. De politie nam enkele hon derden pamfletten in beslag. .Onderzocht wordt nog in hoever-, re de inhoud, die zich richt tegen "'grote aantallen immigranten in ons overbevolkte land', strafbaar is. De verspreiders van de folders hebben een proces verbaal gekre- gun. Maasland Riet Korn en 26 van baar leerlingen van de Maasland- se Balletschool verschijnen zon dag in Aalsmeer voor de tv-ca- mera's. Op die dag hebben in de studio in de voormalige veiling- hallen de opnamen plaats van de door Hennie Huisman te presen teren Sound Mix Show van de KRO. Aan iedere Sound Mix Show doet een balletgroep mee en de ballet school van Riet Kom was een van de geselecteerden voor een uitzending. In januari of februari komt de uitzending met op het scherm. De balletschool brengt een deel van de musical Cats. Liefst 24 danseressen in de leeftijd van 15 tot 36 jaar als ook een tweetal dansers doen daar aan mee. Ook de Maassluise balletschool klasseerde zich voor de Sound Mix Show. De opnamen van deze balletgroep staan voor 8 oktober op het programma. Vlaardingen Zaterdag 27 sep tember tussen twee en vier uur houdt de politie weer een kijkdag voor Vlaardingers die hun fiets kwijt zijn. In de stalling van het hoofdbureau staan momenteel 92 rijwielen waarvan de eigenaar niet bekend is. Dat aantal wordt dagelijks groter, Geen enkele fiets die by de politie wordt bezorgd is voorzien van de postcode. Tijdens de kijkdag zal dan ook propaganda worden ge maakt om die handige combina tie van cijfers en lettere in het fra me te laten graveren. Dat lijkt geen overbodige voorzorg; vorige week werden in zes dagen tijd in Vlaardingen 15 fietsen gestolen. Vlaardingen In de Hoeven- buurt worden 29 extra parkeer plaatsen aangelegd, De bewoners van de buurt in Holy-Noord kon den dikwijls hun auto niet kwijt en klaagden daarover bij de ge meente. Voor betrekkelijk weinig geld, iets meer dan driehonderd gul den per plaats, kan het probleem worden opgelost De gemeente moet er wel het bestemmings- j plan voor veranderen. De bewo- nere krijgen tijdens een inspraak avond nog de kans daar hun zegje over te zeggen. m imaniiiiiiniiiiuiiiiwMiiBiiiiiimiiimiiHiiHiiiiiiiiiiuiiiiiiitmiBiiBiiiwiitiiHiimiimtiiiiiiiiiNninniiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiinniiiiiiuiiiiiiiiiiiiuuuniiniiiiiiiJffltffliiiiiiiiumiiitiiiiiiiJiiiHimfiiiii Schiedam De Vos-cur sussen (Vrouwen Oriënte ren zich In de Samenle ving) beleven in Schie dam deze maand hun tien jarig bestaan. Dit heuglij ke feit is reden voor de Vos-feestcommissie om op woensdagavond 1 oktober een feest te organiseren in wijkcentrum de Erker, voor alle vrouwen die de cursus volgden en bege leidden. Enkele vrouwen na de eerste bijeenkomst 'Hoe zeg je wat je denkt', voor hun pand in de Kerkstraat. Ongeveer 35(1 vrouwen namen in de afgelopen tien jaar aan de Vos- groepen deel. waar gepraat werd over al die uiteenlopende onder werpen, waar de deelneemsters interesse in hadden. Zo stelde de Vos-groep van vorig jaar euthanasie, drugs, homofilie, opvoeding en politiek aan de orde, namen de dames een kijkje bij het RIAGG en lieten zij een Sociaal Raadsvrouw uitleggen waaruit haar werk bestaat. „Ik ben veel mondiger gewor den", zegt een van de oud-cursis ten. „Vroeger durfde ik niks te zeggen, maar nu begrijp ik niet meer dat ik daar zo'n angst voor had". Het is een feit dat veel vrouwen een drempel moeten overwinnen om naar zo'n Vos-groep toe te stappen, Meestal waren het anae- re vrouwen die hen er bij betrok ken. Achteraf zijn ze blij toe, „kon takt met mensen heb je weer!" Het blijkt een fabeltje te zijn dat de vrouwen er meteen extreem feministisch worden. Een vrouw beschrijft: „Ik ben ooit naar een zaak geweest, waar een kelner liep te bedienen toen een groep feministes binnenkwamen. Ze eisten: die man moet er uit. Dat vind ik onzin". En ze vervolgt: „Gelijke rechten voor man en vrouw op banen, dat noem ik emancipatie". Ook wordt het vooroordeel ge zuiverd dat alle Vos-vrouwen gaan scheiden. Na twee jaar cur sus zijn de meesten nog ge trouwd. „Mijn man moppert al leen wel: jij wordt te bijdehand", zegt één vrouw lachend. De Vos-cursus duurt twee jaar. Er is ook een vervolgopleiding 'Hoe zegje watje denkt' waar ook vrouwen, die de Vos niet hebben gedaan, aan mee kunnen doen. Ér bleek een grote behoefte bij de vrouwen te bestaan om de cursus na twee jaar voort te zetten", zegt Leida van Grootveld, één van de begeleidsters. In wijkcentrum de Erker, waar het feest woensdagavond wordt gehouden, gaat dit seizoen ook. een nieuwe cursus van start waarop nog nieuwe deelneem sters kunnen inschrijven. Op het feest zelf zal woensdagavond to neelgroep PlusMien voor een vrouwelijke omlijsting zorgen. iiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiuiuiinmiiiiiUiijii Vlaardingen In een schrijven aan minister Ed Nij- pels zet de gemeente Vlaardingen vraagtekens bij de door de overheid gehanteerde A-, B- en C-waarden, Die waarden geven de mate van bodemverontreiniging aan. Als bepaalde normen worden overschreden, dan is dat reden voor de overheid om in te grijpen en de ver ontreinigde bodem te saneren. -- - - t Een duidelijk voorbeeld is de Steendïjkpolder in Maassluis. Daar zijn de B- en C-waarden soms meer dan honderd maal overschreden, waardoor een sa nering van de grond gewenst is. Juist tegen die gehanteerde nor men maakt de gemeente Vlaar dingen bezwaar. „In een aantal gevallen wordt ons inziens tè lichtvaardiguitsluitend of vrij wel uitsluitend op grond van een veelal geringe overschrijding van de A-, B- en C-waarde gesteld dat de volksgezondheid in gevaar komt. Op grond waarvan vervol gens wordt besloten tot nader on derzoek, saneringsonderzoek, 'dan wel sanering", schrijft het college van burgemeester en wet houders aan de minister. Het college schrijft verder; „Die lichtvaardigheid wordt mede veroorzaakt doordat er in het al gemeen weinig of geen rekening wordt gehouden met de mate van de aangetroffen verontreiniging en het gebruik van de desbetref fende locatie". Het Vlaardingse stadsbestuur stelt dat in de verschillende ge vallen van bodemverontreini ging een afweging moet worden gemaakt „De zorgelijke financië le positie van zowel rijk als ge meenten dwingt ertoe op dit punt prioriteiten te stellen. Naar onze overtuiging dient dan in de aller eerste plaats aandacht te worden geschonken aan die gevallen waarin de volksgezondheid echt gevaar loopt Hetgeen slechts be oordeeld kan worden aan de hand van reële toetsingswaar den". Het Vlaardingse raadgevend ad viesbureau voor milieuzaken Ra- mil heeft onlangs een rapport uit gebracht over de gehanteerde toetsingswaarden. In het rapport worden enkele kritische kantte keningen gemaakt. Het rapport wordt onderschreven door arts E.H.E. Wolfs, directeur van de geneeskundige- en gezondheids dienst Nieuwe Waterweg-Noord. De brandersfeesten worden langzaam naar het hoogtepunt gevoerd. Op de slotdag staan de feestelijkheden vrijwel volledig in het teken van de zondagsmarkt, waarvoor vorig jaar ongeveer 150.000 mensen hun woning uitkwamen. De ongebruikelijke marktdag wordt ook nu weer omlijst met uiteenlopende activiteiten, variërend van een waterorgel op het Mu seumplein tot een slipdemonstratie op de Grote Markt. Ook op zaterdag gonst het van bedrijvigheid in de binnenstad met veel sportieve activiteiten (waterlopen en honk- en softbal) en vooral veel muziek: Lee Towers, Blue Diamonds, country western en jazz. 's Middags trekken er jazzgezelschappen door de stad, maar de liefheb bers van die muzieksoort zullen het toch vooral moeten hebben van het Jazz-festival, dat 's avonds vanaf tien uur tot 's nachts twee op zeventien podia wordt gehouden. Ais voorproefje op wat komen gaat werd de koopavond gisteren eveneens opgefleurd met muzikale en sportieve activiteiten. In de Hoogstraat speelde een dixielandband en werd een demonstratie american football {zie foto) gegeven. Maandag is het weer rustig in de stad. «n** o.a.: hoog halfhobgslapers éénpersoonsbedden burn's kinderbedden schuif- en draaideurenkasten Waai eens aan.,, dan laten wij U de vele mogelijkheden zien. Skandinaviscb grenen meubelen □0 BfiB 066 6 0 I lulu cj nmnnaaril Markt 57 - Vlaardingen - telefoon 010-4343685 Vlaardingen In de Hoevenbuurt worden 29 extra parkeerplaatsen aange legd. De bewoners van de buurt in Holy-Noord konden dikwijls hun auto niet kwijt en klaagden daarover bij de gemeente. Voor betrekkelijk weinig geld, iets meer dan driehonderd gulden per plaats, kan het probleem worden opge lost. De gemeente moet er wel het bestemmingsplan voor veranderen, De be woners krijgen tijdens een inspraakavond nog de kans daar hun zegje over te zeggen. Maassluis Het voorstel van D66-raadslid Jan Storm, om geen raadslid te benoe men in de projectgroep die de steun aan 'krepeergeval- len' in de Steendïjkpolder moet beoordelen, is met hoongelach door de overige politieke partijen ontvangen. De democraat wil op die manier de beoor deling buiten de politiek houden. „De nota geeft het beleid aan. Laat een instelling als de sociale dienst dan de rest van het werk doen. Dat is volgens mij daarvoor de meest geeigende instelling. "Wij stellen het beleid vast via een nota en trekken dan politiek gezien onze handen er vanaf. Logisch naar het publiek toe en je voorkomt op die ma nier ook nog eens een extra stukje bureau cratie", aldus Storm. Niemand van de leden van de commissie fi nancien zag enig heil in de plannen van de democraat, Sterker nog, de reacties waren ongemeen fel. Izaak van der Knaap: „Het is juist een goede zaak dat er mensen vanuit de politiek zitting nemen in de projectgroep. Wij kunnen schrijnende gevallen helpen. Het is helemaal geen politieke zaak. Wij praten over mensen met leed. Daar kun je nooit een partijpolitieke zaak van maken. Ik zal daar als voorzitter van de project groep zeker voor waken. Een vertegen woordiger van de GSD maakt deel uit van de projectgroep en er is ook nog een stoel voor een deskundige, een arts, psycholoog of een ander iemand. Dat lijkt mij een ge zonde basis om van start te gaan". De commissie sprak ook over de financiële kant van de zaak. Het college wil de kre- peergevallen helpen. Hoe het financiële plaatje wordt ingevuld, werd niet duidelijk, „Het is nu zaak om aan de slag te gaan", stel de wethouder Izaak van der Knaap. „In de projectgroep gaan we de zaken verder in- i ventanseren. Over geld praat ik niet. De politieke partijen kunnen initiatieven ne men om extra geld ter beschikking te stel len. Wij willen op korte termijn de meest schrijnende gevallen helpen. Daar is nu 300.000 gulden voor beschikbaar". Joke van Rest (CDA) twijfelde aan de hoog te van het bedrag. „In het bodemverontrei nigingsfonds zit volgens mij helemaal niets meer". Van der Knaap: .Nogmaals, de par tijen kunnen zelf aangeven op welke ma nier geld vrijgemaakt wordt. Zo is het fonds voor de bodemverontreiniging er tenslotte ook gekomen. De nota is geen lege dop voor de bewoners die er een beroep op willen doen. De raad kan die dop financieel gezien zelf vullen". Schiedam/Vlaardingen/Maassluis Op alie openbare basisscholen in Schiedam wordt maandag geen les gegeven. Ouders van leer lingen bij het openbaar onderwijs hebben een massale bezettingsactie aangekondigd. Eveneens uit protest tegen de be zuinigingsplannen van minister Deetman zullen veel ouders hun kinderen ziekmelden. Ook op de twee openbare scholen voor spe ciaal onderwijs zal actie gevoerd worden. Op de Ouverture aan het Bachplein konden de leer krachten vandaag al onverrich- terzake naar huis: vaders en moe ders hadden spandoeken achter de ramen gehangen en de deur op slot gedraaid. Op de scholen in Vlaardingen en Maassluis wor den maandag geen acties ver wacht. De grote actiebereidheid onder de ouders in Schiedam werd dinsdag reeds duidelijk. Tijdens een buitengewone ledenvergade ringvan de ABOP (bond van on derwijzend personeel) in scholen gemeenschap Ter Schïe kwamen de gezamenlijke ouderraden met vijfduizend handtekeningen, te gen de kortingen op de onder wijsbegroting op de proppen. De bezettingen van aanstaande maandag zijn bedoeld om het pa pieren protest kracht bij zetten. De meeste kinderen zullen maandag wel gewoon in de schoolbanken zitten, maar geen les krijgen. De ouders zijn van plan de scholieren met spelletjes bezig te houden. Voor kinderen van werkende ouders zijn specia le opvangadressen in het leven geroepen, meestal ook bezette schoollokalen. Wijkcentrum de Erker in Schiedam-West heeft een ruimte beschikbaar gesteld waar leerlingen van de Goeman Borgesiussehool en hun ouders poffertjes kunnen bakken van een beslag van meel en water. Dit oneetbare koekje wordt weggge- spoeld met een Haags bakje slap pe koffie een stille verwijzing naar het onverteerbare van Deel- mans bezuinigingen. Misnoegen De scholen in Vlaardingen zijn niet van plan met acties veel ver der te gaan dan de kaartenactie tegen de voorgenomen bezuini gingen. Mevrouw Hulsman, voorzitter van de plaatselijk Ver eniging voor Openbaar Onder wijs (VOO), ziet weinig heil in be zettingen zoals in Schiedam zijn aangekondigd. Ze heeft twee ar gumenten: de aarzelende hou ding van het bijzonder onderwijs zou de eensgezindheid ondermij nen en Den Haag ligt niet wak ker van dergelijke blijken van misnoegen. „Het is leuk, je komt op tv, maar je moet toch op het Binnenhof zijn om iets te berei ken", vat ze haar aversie tegen bezetten samen. De VOO Vlaardingen steunt wel het initiatief van de provinciale koepelorganisatie om maandag bij de Tweede Kamer tussen ne gen en vijf uur een ouderwaeht te beleggen. Met die massale wake van verontruste ouders zou het overhandigen van de vele dui zenden handtekeningen aan Ka mer-voorzitter Dolman gerugge- steund worden. Alle scholen voor speciaal onder wijs in Vlaardingen hebben deze week een verklaring afgelegd waarin Deeiman's snoeiplannen worden gehekeld. Ombuigingen in die sector behelsen het afrem men van de groei van die scholen door personeel weg te halen en de groepen te vergroten. Ook op het stadskantoor gaat on- derwijsinspecteur drs. J, Franx er vanuit dat in Vlaardingen geen acties komen. „Ik kan me ten minste niet vooretellen dat ik er dan nog niets over gehoord zou hebben", zegt hij als hij over de Schiedamse acties wordt geïnfor meerd. De afdeling onderwijs in Maas sluis heeft eenzelfde verhaal. „Geen enkel signaal vernomen", vertelt de heer Bos. Na afloop van de commissie onderwijs woensdagavond deed de ABOP een oproep aan de commissiele den hun krachten aan te wenden orn de gewraakte bezuinigings plannen te verijdelen. Bos con cludeert daaruit dat Maassluis van bezettingsacties verstoken blijft. „Anders had men mij dat toch wel ingefluisterd". Vlaardingen De 32- jarige eigenaar van koffieshop The Bull in Vlaardingen is gister middag op de noorde lijke afrit van rijksweg 20 aangehouden. 'In zijn auto vond de poli tie drie plakken hag, bij elkaar zo'n 250 gram. Bij een inval in zijn huls en in The Buil werd nog een kleine hoeveelheid hag gevonden. In de koffieshop werd gister avond druk gespeculeerd over de reden van de aan houding. De eigenaar van de koffieshop verspreidt sinds kort reclamestickers voor zijn zaak en dat zou, dachten de klanten, weieens de reden kunnen zijn. Hoofdinspecteur Gijs Bier- ling ontkent dat. „Stickers met een afbeelding van een bennepblad en een stier ge ven volgens de richtlijnen van het Openbaar Ministerie op 2ich geen aanleiding om actie te ondernemen. Als er nou opstond: kom naar The Buil voor lekker spul, ja, dan werd het wat anders". De 32- jarige Vlaardinger zit voorlo pig ingesloten op het politie bureau aan de Delftseveer- weg. De politie wacht op een beslissing van het Openbaar Ministerie over het even tueel verlengen van de hech tenis. De waarde van de in. beslag genomen hasj be draagt zo'n 1600 gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1