Bevolking in protest tegen naaktrecreatie Schutse dansend in nieuwe school Marine komt toch VLAARBINGS ÜAGBlftD SSSBHECOURftNT HMEBWEE CBOBAHT BBC maandag op tv E2 ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Elmex tandpasta met. - Airiinfluoride blijft ook na het poetseri zijn beschermende werk doen. Elmex.Vteaguw tandarts waarom. Al 1500handtekeningen binnen Wilma schrapt overkapt Liesveld inn Ambrosius lonkt naar landstitel Black out: ravage Opbrengst fancy-fair: 9000 gulden Een graadgevoelig cadeau voor u... 12. 21: 3£U 41L 42 ~JH 42 42 42 J3 Zeekadetkorps Maassluis: behoefte aan uitbreiding Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC WATERWEG WOENSDAG 1 OKTOBER 1986 Waardmgen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343289, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen Het protest tegen het voor nemen van het college van B en W van Vlaardingen om in het Lickebaertbos een strook groen beschikbaar te stellen, voor naaktrecreatie, neemt massale vormen aan. De gemeente wordt overstelpt met protest brieven. In totaal zijn er al zo'n 1500 boze reacties binnen gekomen. moet het voorstel intrekken", stelt raads lid Cor de Jonge (RPF/SGP/GPV) resoluut „Nog heeft een zaak de stad zo in beroering gebracht. Zelfs hei invoeren van betaald parkeren niet. Het col lege heeft zich volledig op de zaak verkeken en moet daarvoor durven uitkomen". De kans op het intrekken van het voorstel is echter ge- ring. De PvdA, SP, VDD en Klein Links zullen voor het voorstel stemmen, zo bleek tijdens een commissie vergadering. Alleen het CDA heeft nog twijfels. De fractie is verdeeld. Cor de Jonge is evenwel duidelijk in zijn kritiek. „Als ambtenaar (De Jonge werkt op het stadhuis van Maas sluis, red.) heb ik het in 20 jaar nog niet meegemaakt dat burgers zo warm liepen voor een protestactie". Boze burgers hebben opgeroepen tot het massale pro- rrf f factie van Klein Rechts en de Gereformeerde Kerk hebben de gemeente ook al brieven geschreven. „De actie is, zo durf ik te stellen, een volkspetition nement tegen de naaktrecreatie. Nu zijn er in zeer kor te tijd 1500 handtekeningen binnen gekomen. Als je de lijn doortrekt dan denk ik dat zeker 90 procent van de Vlaardingse bevolking tegen naaktrecreatie is in het Lickebaertbos", stelt Cor de Jonge. Niet alleen on Drinoini^ïp* „„„nd voor klein rechts de naaktrecreatie af. De Jonge: „Al staat dat bij mij natuurlijk wel nummer één. Verder is er al zo weinig bos hier in de omgeving en om dan een Stuk vrrii tr> cpuph ur. i,l„: ivjiigevmg en om uan stuk vry te geven voor een kleine groep mensen gaat «-— - Jiege «uil vuui ecu jueme groep mensen j mij te ver. Verder mis ik in het voorstel van het college iedere onderbouwing, Het stadsbestuur zegt dat 70 pro cent van de Nederlandse bevolking niets tegen naak trecreatie heeft Makkelijk gezegd. Dat is hetzelfde als je zegt ik heb niets tegen auto's, zolang ze maar niet voor mijn deur parkeren". Een meerderheid in de raad steunt evenwel het voor stel V9n Het rrtllorta .7-41.-. weet ik niet meer waar we aan toe zijn. Als het college alle protesten naast zich neer legt, dan trek ik de ge meentelijk autonomie in twijfel. Luisteren naar een minderheid hoort ook bij een democratie", aldus het raadslid voor klein rechts. Tijdens de raadsvergadering van morgenavond zal *1 J°oge ook naar voren brengen dat de Algeme ne inspraak Verordening vooraf niet is toegepast. „Ik denk dat het college zich volledig op deze zaak heeft verkeken. Het is maar het beste als het voorstel wordt MaassluisEen onverwachte meevaller voor de stichting Maritiem Maassluis. Maan denlang was geprobeerd om de reddingshelikopter van de Koninklijke Marine naar Maassluis te krijgen voor een demonstratie op de Furie-ade. Vorig jaar was het optreden immers een groot succes Steeds werd afwijzend op het verzoek van de organisatie ge reageerd. maar dinsdag kwam, volkomen onver wacht, het verlossende tele foontje van de marine-voor lichting. „We stonden wel even raar te kijken", aldus Jaap de Nie. „Hadden er tenslotte helemaal niet opgerekend en nu vroeg men hoe laat de helikopter verwacht werd". Het pre gramma voor zaterdag 4 oklol er is inmiddels aange past. On» 16.45 uur zullen de mariniers in de binnenhaven een demonstratie verzorgen. Slalommen door het winkelhart Medewerkers van het Scapino Ballet hielpen de Schutse scholieren gisteren bij de ingebruikname van het nieuwe schoolgebouw. Vlaardingen Wilma Vastgoed BV heeft het reddingsplan voor de Vlaardingse binnenstad in een maand tijd weer helemaal omgegooid. De volledige overkapping van het Liesveld is op de tekentafel gesneuveld. Het adviesbu reau voelt bij nader inzien meer voor een lo gische samenhang met Hoogstraat en Veer- plein, waar de consument ook in de toekomst in de open lucht boodschappen moet doen. Ook de Korte Hoogstraat moet een ingrijpende gedaanteverwis seling ondergaan. Brand: „Het verkeer moet helemaal verdwij nen. Om een geheel met de rest van het centrum te krijgen moet in het gat bij de Hoogstraat win kelruimte worden gecreöerd". Een probleem van de Korte Hoogstraat is de enorme breedte. Dat denkt Wilma weg te werken door de puien van bestaande pan den meer naar voor te halen en midden op straat kiosken en plantenbakken te plaatsen. Maasland De officiële opening moet nog volgen., maar De Schutse heeft met ingang van gisteren het nieuwe schoolgebouw in gebruik genomen. Na zestien jaar in een als zodanig bestempelde noodschool te heb ben. vertoefd, heeft de openbare basisschool dan einde lijk een definitief onderkomen gekregen. Schiedam Drumband Ambro- jsius doet 25 oktober in Werken dam een gooi naar het Neder lands kampioenschap, dat is uit geschreven door de Algemene 'Nederlandse Unie van Muziek verenigingen. •Ambrosius heeft zich tijdens een voorronde in Leiderdorp ge plaatstdoor beslag teleggen op de eerste plaats. De vereniging hoopt dat veel Schiedammers als supporters naar Werkendam af reizen om de drummers te steu nen tijdens de titelstrijd. Men kan zich daarvoor opgeven door te beUen met het secretariaat, tel. 4730435. .Vlaardingen Een 65-jarige au- - lomobilist ramde gisteravond aan de Markgraaf laan vijf geparkeer de auto's, voordat hij met zijn auto tegen de gevel van een huis tot stilstand kwam. De man start te zijn auto. reed weg en kreeg L vervolgens een black out. Een ge tuige zag hoe 'de automobilist schuin de weg .overstak en een ravage aanrichtte tussen de ge- 'parkeerde auto's aan de over kant- Met een lichte hersen schudding werd hij overgebracht haar het ziekenhuis. De verhuizing van het houten ge bouw aan het Doelpad naar het nieuwe, stenen gebouw aan de Kluisweer, had vrijdag al plaats. Gisteren was het een feestdag voor de Schutse-leerlingen, het onderwijsteam, de ouderraad en medezeggenschapsraad, want het nieuwe gebouw werd betrokken. Vandaag is het voor de leerlingen nog feest, maar morgen worden de lessen hervat. Zij bet dat de opening van het nieuwe gebouw 's middags nog wordt gevierd met de leerlingen van de Aloysius- schoo! en vrijdagmiddag de be jaarden uit het dienstencentrum op bezoek komen. Dat zijn de nieuwe buren van De Schutse. De Schutse werd gisteren dan send in gebruik genomen. Dat gebeurde onder leiding van me dewerkers van het Scapino Bal- Iet, waarmee eerder op de dag was geoefend. De officiële ope ning van de school staat voor vrij dag 14 november gepland. Die plechtigheid zal worden verricht door oud-minister van onderwijs zaken, Jos van Kemenade. Vlaardingen Meer dan negen duizend gulden bracht de fancy- fair op, die zaterdag werd gehou den op de Eri case hooi in Vlaar dingen. De openbare school voor speciaal onderwijs is daar wat blij mee. Op het verlanglijstje van de school stonden een videao-recor- der, verplaatsbare voetbaldoel tjes, een bakoven en speelgoed. Met de opbrengst van de fancy- fair kunnen die spullen worden aangeschaft. In Vlaardingen en Schiedam Schiedam/Vlaardingen De kabelabonnees in Schiedam en. Vlaardingen kunnen al met ingang van maandag 6 oktober de tv-programma's van de BBC ontvangen. Om half vier 'smiddags brengen de wethouders Aad Wiegman en IJsbrand van der Vel den bij de openbare nutsbedrijven in Schiedam de verbinding tot stand. Oospronkelijk zouden de beide steden BBC 1 en 2 pas vanaf be gin januari doorgeven. Koortsachtig overleg tussen Vlaardingen en Schiedam heeft er begin deze week toe geleid dat er vooruit lopend op de definitieve uitzendingen, een proefperiode van en kele maanden wordt ingelast. De Schiedamse nutsbedrijven en het Vlaardingse GEWB gebruiken die tijd om aan de kanalen- indeling te sleutelen en de beeldkwaliteit te testen. Over de proefperiode worden de kijker geen extra kosten in rekening gebracht. In Schiedam is BBC I vanaf maandag te ontvangen op kanaal 57. De tweede Engelse zender is te vinden op kanaal 44. Het Franstalige TV 5 verhuist tot januari naar kanaal 3. Op uren dat de franse satelliet niet uitzendt, geven de nutsbedrijven op het zelfde kanaal informatie over de wijzigingen in het cai-net door. In Vlaardingen wordt tot de jaarwisseling enkel BBC 1 doorge geven. Om technische redenen is het tot die tijd niet mogelijk ook BBC 2 op het scherm te zetten. Voor deze proefuitzending gebruikt het GEWB het lege kanaal dat tot nu toe was voor abonnee-tv. De winkels op het Lies veld worden volgens de jongste plannen overlui- feld en er komen intieme pleintjes met winkel-units in de vorm van eilandjes. Op die manier wordt het publiek in slalomachtige bewegingen door het winkelhart geleid. Sa men met een pakket andere maatregelen denkt Wilma 16 tot 20 miljoen gulden nodig te heb ben om de pretentieuze plannen te verwezenlijken. Wilma raamt dat de totale besteding in het cen trum ongeveer 15 tot 20 procent zal toenemen. Het prijskaartje is enigszins ge- flatteera, meende R.F. Brand gis teren in een bomvol Triangel bij de presentatie van de plannen. Een fore bedrag kan worden te ruggewonnen uit huuraanpassin- gen en de huur voor nieuw te bouwen winkels. „Er blijft dan nog slechts een gat van enkele miljoenen guldens over", aldus Brand, Hoe dat gat moet worden .gedicht moeten gemeente en winkeliers samen gaan uitvech ten. Van het gezicht van de Fransen straat blijft eveneens weinig over. Bibliotheek en Triangel moeten tot winkelruimte worden omge toverd, terwijl op de hoek bij de bibliotheek een pleintje met ter rassen is gedacht Wilma vindt trouwens toch dat de horecafunctie in de hele bin nenstad moet worden versterkt. „Winkelend publiek", doceerde Brand, „blijft langer in een cen trum en besteedt dus meer als er voldoende horeca is". Ook voor de 'bloedsomloop' rond het Liesveld zijn de plannen ver der uitgewerkt. Wilma wil de open zuidwand van het Veer- plein bestemmen voor een over- dekte dagmarkt. Daar bovenop zou de nieuwe bibliotheek kun nen verrijzen. Brand houdt twee andere opties achter de hand: een groot textielbedrijf speciaal voor de lagere inkomensgroepen of- drie zogenaamde half trekkers. Daarbij denkt het adviesbureau aan landelijk bekende zaken als Peek Cloppenburg of Perry Sport Veel heil verwacht hij niet van die variant „Dit soort jon gens zijn nogal kieskeurig". Verkeer Verder zou bet Veerplein met enkele kiosken moeten worden opgefleurd, maar moet het open karakter behouden blijven voor het organiseren van grote mani festaties. deze thermometer is voor u als u ons een nieuwe abonnee bezorgt. En... de nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis Noteer als nieuwe abonnee postcode- I plaats telefoon (voor controle bezorging) maand kwartaal stuur als dank dc thermometer naar I postcode plaats. opnuica in een open envelop tonder potugcl tcedrtateeri mu RoOcnjim» Nienwtbbd, ahocatmcnioi. AatmnfanuBiDcx 1379,3000 VB Rmttntro. De horecafunctie zou zich vooral moeten concentreren rond de Westhavenplaats, die vanwege het uitzicht op hel water daar voor de meest geschikte plek is. Dat er in de buurt geen van de drie geplande parkeergarages (Afrol, Jouberstraat en stadhuis) is, mag volgens Brand geen pro bleem zijn. „Voor een bundel ho- recavestïgïngen is men gaarne bereid een stukje te lopen", wist hij uit ervaring. De capaciteit van de parkeergarages, die het ge meentebestuur in gedachte heeft, is volgens de adviseurs ontoerei kend. In de Afrol moeten meer auto's kunnen parkeren, terwijl Wilma ook een tweede lift nood zakelijk acht De garage in de Joubertstraat waarnaast een nieuwe vestiging van Albert Heijn is gepland moet 800 auto's kunnen bergen in plaats van de 500 waaraan het gemeentebe stuur denkt Oude Markt Met de karakteristieke sfeer van de Oude Markt moet eveneens iets gebeuren. Wilma denkt aan galeries, antiekwinkels en een koffieshop. Voor de hele nieuwe city moet een eenheid in reclame, beplanting en bestrating worden doorgevoerd om het geheel als inkelhart met regiofunctie te .«nadrukken. In die opzet past ook een logo, dat voor allerlei denkbare promotionele activitei ten kan worden gebruikt De aanwezige winkeliers liepen vooralsnog niet echt warm voor de plannen. Het VCP en betaald parkeren bleken wederom hete hangijzers. „We mogen niet ver geten", meende de bedrijfsleider van de Hema, „dat op acht kilo meter afstand een overdekt win kelcentrum met veel gratis par keerruimte aanwezig is". Brand gelooft niet dat Vlaardingen de concurrentie van de Konings hoek in Maassluis niet zou aan kunnen. Hij verwacht dat Vlaar- dingers na een gewenningsperio de bereid zijn te betalen voor par keren. Wethouder Bas Goudri- aan onderschreef dat aan de hand van recente cijfers. „Het gaat al een stuk beter dan een paar maanden terug". De mijnenveger ligt nu nog af gemeerd In de binnenhaven van Maassluis. Maassluis Het zeekadetkorps Maassluis zit dringend verlegen om nieuwe leden. Nu het korps de beschikking heeft gekregen over een tweede boot, een oude mijnenveger van de marine, kunnen nieuwe kadetten in het korps worden opgenomen. „We kunnen er zeker 35 jongens en meisjes bij hebben", stelt com mandant A.van Bedaf. De mij nenveger ligt momenteel afge meerd in de binnenhaven van Maassluis, maar zal na een gron dige opknapbeurt Brielle ais vas te ligplaats krijgen. Daar liggen immers de kleinere vaartuigen van het Maassi uisse korps. Overnachten in het weekeinde tijdens korpsactiviteiten is er nu nog niet bij, maar als de mijnen veger eenmaal in Brielle is gesta tioneerd, is ook dat probleem op gelost. „We hebben nieuwe leden dus veel te bieden", aldus de in Rozenburg woonachtige com mandant Het zeekadetkorps Maassluis telt nu zo'n 55 kadetten. Een groei naar 100 moet volgens Van Bedaf zonder meer mogelijk zijn. „Ik denk dat er in de regio voldoende animo is. Het zeekadetkorps Maassluis is een van de oudste van het land en heeft een zeer goede naam. Iedereen met een goede gezondheid en een zwem diploma is welkom. Meer eisen stellen we niet". Niet zonder slag of stoot heeft het zeekadetkorps de beschikking gekregen over de mijnenveger: „We hebben er heel lang om moeten zeuren", weet Van Bedaf als geen ander. „Het schip was te kooprmaar de marine kon geluk kig geen koper vinden. Daarom zijn eens zestal boten aangeboden aan het nationale zeekadetkorps. Toen wij dat hoorden wilden wij per se een boot. Gek zijn ze van ons geworden, maar uiteindelijk kregen er toch eentje toegewe zen. De boot is in principe nog steeds te koop. De marine kan hem pgr dag opeisen, maar ik verwacht niet dat het zal gebeu ren. Er liggen immers nog meer boten op een koper te wachten". Verfje De kadetten gaan de boot nu een verfje geven Van Bedaf: „We moeten de boot helemaal in tact laten, magen er niets aan veran deren. Wij schilderen hem weet netjes grijs want verder is de boot in een perfecte conditie. De ag gregaten moeten alleen uil de mottenballen worden gehaald". De zeekadetten van het Maas- sluisse korps zijn zeer ingenomen met de nieuwe aanwinst. Tijdens de Furie-ade van 4 oktober kan ook het publiek een kijkje aan boord nemen. „De kadetten vin den het allemaal prachtig. Een echt oorlogsschip, dat spreekt ie dereen aan natuurlijk". De mijnenveger is er eentje uit de zogenaamde Van Stralenkiasse. De boot is in 1962 gebouwd en speciaal geschikt voor het opere ren in binnenwateren. De diep gang is dan ook niet meer dan 2 meter. In bet voorjaar moet het schip opgeknapt zijn. Dan zal het ook verkassen naar Den Briel. Het Maassi uisse korps heeft ook de beschikking over de voormali ge loodsboot De Rigel, een zee waardig schip, waarmee regel matig uitstapjes gemaakt worden. Van Bedaf: „We moeten echter ook verder kijken en daarom juist was de komst van een twee de schip zo belangrijk voor ons. Het is een investering in de toe komst Het bestaansrecht van het korps wordt op die manier alleen maar vergroot. Je moet ook niet vergeten dat de subsidies steeds verder teruglopen. Via het innen van contributie, via de uitbrei ding van het korps, kunnen we de klappen opvangen".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1