voor Geen geld kinderopvang in Woudhoek Marconistraat ligt wakker van gemaal B en W geven andere uitleg aan rapport HET WAAIGAT VlflflRDINQS DAGBIAB SEHIEOAMSGHE COURANT NlfllWE WATERWEE COURANT Oppositie morrend akkoord Een garderobekast die al het goede in zich bergt In hoger beroep: eis zeven jaar tegen ex-cafebaas Knotgroep de polders in Arrestaties na seholen-oorlog 'Maar, meneerwij worden gekV Fabristraat gaat plat Woonlasten- overleg beticht gemeente van boerenbedrog Noordam beschrijft leven in Maasland Arbeidsbureau zweert bij gerichte campagnes Bloedende hand valt agenten op ^LUteJ beddenafdeling VHDERW il I Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC VRIJDAG 10 OKTOBER 1986 Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen Het deed wat potsierlijk aan. De oppositie liet gistermiddag de vergadering van de Vlaardingse gemeenteraad schorsen, om tien minuten later te komen vertellen dat zij ak koord ging met het voorstel om de kruising Groen van Prinste- rerstraat/Gedempte Biersloot te reconstrueren. De PvdA ergerde zich daaraan. Die partij had ge- dacht na vijf minuten vergade ren alweer naar huis te kunnen. Burgemeester en wethouders waren teruggekomen op hun oorspronkelijke voorstel, waar mee zij twee maanden geleden de inspraak ingingen. Automobilis ten kunnen volgens dat voorstel alleen nog komend vanaf de Delftseveerweg rechtsaf de Groen van Prinstererstraat in. Eruit kan alweer alleen rechtsaf, de Gedempte Biersloot op. Morrend ging de oppositie met het voorstel akkoord. CDA. VVD en klein rechts hadden liever ge- zien, dat het ook nog mogelijk was om vanaf de Afrol rechtdoor de Groen van Prinstererstraat in te rijden. Maar volgens wethou der Goudriaan was dat absoluut onmogelijk. Waarop SGP'er Lensvelt een schorsing vroeg, om tien minuten later de wethouder te vertellen dat de verzamelde oppositie met het voorstel ak koord ging, als het college toezeg de een studie te doen naar sluip- verkeer in de Rembrand tstraat Daar had Goudriaan geen moeite mee. In het voorstel stond al dat in die straat maatregelen moes ten worden getroffen om sluip- verkeer te weren. ArnhemIn hoger beroep heeft gisteren procureur-generaal mr F.H. Vrijlandt voor net gerechts hof in Arnhem zeven jaar cel ge ëist tegen een 44-jarige Vlaar dingse ex-cafébaas, voor het doodschieten van zijn rivaal Jo- pie Bekhuis (34) uit het Twentse Enter. Bekhuis was de tweede man die stierf door toedoen van de Vlaar- dïnger, ooit populair als kroeg baas en medeorganisator van de haringfeesten. Hij was nog maar kort uit de gevangenis, na door het Haagse gerechtshof tot drie jaar ie zijn veroordeeld voor het doodslaan van een ex-kelner, toen zijn nieuwe leven als casino exploitant in Twente abrupt werd afgebroken. Op 11 oktober 1985 schoot hij onder de ogen van beider vriendin Hilda (25) zijn plaaggeest Jopie Bekhuis neer. Dat gebeurde toen de man Hilde naar huis bracht in een Almelose buitenwijk. Beide mannen hadden al ruzie sinds de Vlaardinger in Nijverdal een Golden Ten-casino begon. Toen hïj in Almelo een tweede casino opende, liep de zaak uit de hand. Tijdens de festiviteiten hielp Hilda, tot ze enigszins tegen haar wil door Bekhuis werd afge haald, De casinohouder reed later langs haar huis, naar hij zei om te kijken of alles in orde was. Volgens zijn raadsman mr. G. Szegedl was zijn cliënt terecht on gerust. De vrouw was door Be khuis meermalen afgetuigd. Vol gens hem was er alleen sprake van dood door schuld, waarop hoogstens een jaar ceJ staat. Het hof doet over veertien dagen uitspraak. Schiedam De knotgroep Schiedam trekt er de komende weken weer op uit om in het Ke- thelse polderlandschap wilgen te knotten, te stikken en te planten. In vergelijking tot voorgaande ja- ,ren zijn veel meer medewerkers nodig. Dat heeft te maken met het onderhoud aan de vele nieu we aanplant, die de laatste jaren mede het gezicht van de polder bepaalt - De knotgroep komt zaterdag 25 oktober' om half tien voor het eerst bijeen. In boerderij Lans bergen bij park Kethel aan de Harreweg krijgen de vrijwilligers dan instructies. De groep kan ook mensen gebruiken, die niets van bomen afweten. Er is slechts één criterium, waaraan potentiele knotters moeten voldoen: men moet tenminste 16 jaar oud zijn. Die leeftijdsgrens wordt gehan teerd in verband met verzeke ring tegen eventuele ongeluk ken. De knotgroep trekt eenmaal in de veertien dagen op zaterdag de polder in. Dan wordt telkens van half tien tot ongeveer drie uur ge werkt Schiedam De bouw van een nieuw kinderdagver blijf in Woudhoek is waar schijnlijk van de baan. Als de werkgroep Kindercentra Schiedam niet op zeer korte termijn voldoende geld bij een kan brengen voor deze uitbreiding van Honki- Ponk, gaat het plan niet door. De 150.000 gulden, die het werklozenprojeet 'Jongeren, bouwen voor jongeren' voor een filiaal van Honki-Ponk heeft gereserveerd, blijken bij lange na niet voldoende. Het tekort bedraagt alleen al voor de bouw ongeveer honderd duizend gulden. Daarnaast ontbreekt het geld voor het aanstellen van drie beroeps krachten. Het nieuwe kinderdagverblijf was met name bedoeld voor de opvang van zuigelingen. Er zou plaats zijn voor vijftien kinderen. Voor de voorziening had de ge meente al een stukje grond gere serveerd in het noorden van de wijk, in de buurt van basisschool De Klinker, Maar geld om het dagverblijf op te starten en draai ende te houden kon de gemeente niet vérstrekken. Ook op het ministerie van wei zijn, volksgezondheid en cultuur ving de werkgroep bot Marja van Wolferen van de WKS: „De bouw hadden we op een of ande re manier nog wel rond kunnen krijgen. Het struikelblok vormt het beroepspersoneel. Wat dat betreft maken we ons geen illu sies. We kregen in Den.Haag te horen dat de geldkraan dicht is en dicht blijft". Brieven aan het Schiedamse bedrijfsleven leverden ook niets op. Met die brieven wilde .de werkgroep ondernemingen warm maken voor het idee vaste plaatsen te kopen in het nieuwe dagverblijf. Het personeel zou daardoor verzekerd zijn van kin deropvang. Maija van Wolferen: „In veel Nederlandse steden is dat idee een succes gebleken. Het was ons vast gelukt, ware het niet dat een ander in Schiedam die markt al had ontdekt. Het Schie- landziekcnhuis is ons voor ge weest". Onderlussen dringt de tijd. '.Jon geren bouwen voor jongeren' heeft bij de werkgroep aange drongen op een snel besluit. Blijft een reactie te lang uit, dan gaat het gereserveerde geld naar een ander project in Nederland. De werkgroep staat nu voor de keu ze hei hele plan te laten varen, of het dagverblijf toch te bouwen. maar dan zonder beroepskrach ten te kunnen aanstellen. Over dat laatste piekert Marja van Wolferen niet: „Dat doen we niet. We gaan niet met vrijwilh- j gers werken. Kinderopvang is een zwaar beroep, daar moet je vak krach ten voor hebben. Jam mer van het leuke plannetje, en- jammer voor de ouders die een kind op de wachtlijst hebben. De wachtlijsten worden er op deze manier natuurlijk niet korter op". Schiedam Door de pauzes niet meer te laten samenvallen hopen de politie en de directies van de Rijnmond MTS en de scholenge meenschap Nieuwlant een einde te maken aan de rellen rond hel Nieuwlandplein. Het nieuwe rooster gaat na de herfstvakantie in. Vandaag werden dri<" scholieren voorgeleid voor de ..fficier van justitie wegens hun a-* odeel in de vechtpartijen. Zij hadden tijdens de knokpartijen, die dagelijks rond het middaguur plaatsvon den, ruiten ingegooid en auto's beschadigd. In eén dag werd voor ongeveer 20.000 gulden vernield. De politie denkt de komende da gen nog tien jongeren te arreste ren. Wat precies de oorzaak van de oorlog tussen de scholen is, staat nog niet vast Koos Zeij: „De hele nacht lagen we van dat ding wakker". Schiedam Vijfentwintig jaar hebben de bewoners van de Marconistraat last gehad van de stank van het rioolgemaal. De renovatie, die nu aan de gang is, moet hun klachten verhelpen. Maar er is een ventilator in gebruik genomen, die on danks de aandacht voor iso latie heel wat lawaai maakt. „Wij hebben vannacht geen oog dicht gedaan" zei gisteren een foeterende Koos Zeij, wo nend op nummer 89b. „De heie straat lag wakker. Moeten wij na een kwart eeuw stank nu een kwart eeuw in de her rie zitten? Is de gemeente gek geworden?" Het had één voordeeltje. Doordat veel bewoners middenin de nacht hepen te ijsberen en door hun ramen vernietigende blik ken wierpen op het rioolgemaal, viel het op dat een jongeman trachtte iets verderop een auto open te breken. Men heeft deze kraak weten te voorkomen door de knaap weg te jagen. Maar de herrie bleef. Gistermiddag rolde een brief in de bus. waarin directeur gemeen tewerken Harm de Block zijn verontschuldigingen aanbood aan de bewoners van de Marco nistraat en de Galvanistraat. De Block schrijft dat, sinds de reno vatie van het gemaal in het voor jaar startte, de kelders nu gereed zijn gekomen. Eén van de zaken, die tegelijkertijd worden 'meege nomen', is het aanbrengen van een Iuchtfilter om de stankover last definitief te voorkomen. Daarvoor is een biologisch filter geplaatst. Om de dikte van de fil ter te kunnen bepalen wordt mo menteel gedurende één week de concentratie van waterzwavel- stof in de afgezogen lucht geme ten. En in dat afzuigen zit 'm de kneep: het geluid van de ventila tor blijkt veel harder te zijn dan gemeentewerken had verwacht. In het stadskantoor k%vam giste ren een reeks telefonische klach ten binnen. Koos Zeij: „De amb tenaar die ik aan de lijn had, zei tegen me: ik word gek van de klachten. Ik heb hem geant woord: maar meneer, wij worden gek! Van de herrie!" Directeur van gemeentewerken De Block gunt de omwonenden een goede nachtrust, want hij laat weten dat, nu de overlast 's nachts als het meest hinderlijk blijkt te zijn ervaren, het afzuigen dan niet meer zal plaatsvinden. Als straks het filtermateriaai zal zijn aangebracht, zal een akoes tisch onderzoek worden gehou den, dat moet uitwijzen of er ex tra maatregelen nodig zijn om de geluidsgolven tot een acceptabele trilling terug te brengen. Tot groot verdriet van bewoners en middenstanders uit de buurt zijn bulldozers bezig korte metten te maken met de Fabristraat in Sc hied am-West. Tussen de West- frankelandsestraat en de Van Be verenstraat gaapt al een groot zwart gat. Om de stadsvernieu wing in West in gang te houden rukt de sloper dagelijks een stukje op. Niet iedereen is daar even ge lukkig mee: een bakker in de straat heeft geweigerd zijn pand te verkopen, zodat de gemeente de bouwplannen voor premie- huur- en koopwoningen moest aanpassen. De gemeente wil zo snel mogelijk starten met de nieuwbouw, maar een datum is nog niet bekend. Vlaardingen Het Vlaar dingse college moet eens op houden zich op de borst te kloppen omdat de gemeente lijke tarieven niet omhoog gaan en echt iets doen voor de mensen met een smalle beurs. Het breed overleg woonlasten (BOW) wordt- moe van alle juichkreten van burgemeester en wethou ders. Het heeft er maar één woord voor over boerenbe drog. Volgens het BOW was er maar één manier geweest om de begroting voor 1987 te presenteren: „Wij hebben ook dit jaar weer lekker ver diend. Lieve burgerij, be dankt voor de kleine bijdra ge uit uw wooniastenpotje". In het wounlastenoverleg zijn de vakbonden en bewo- nersgroepen vertegenwoor digd. „Ze schreeuwen maar van de daken dat de tarieven niet omhoog gaan", schampert opbouwwerker Wim Lee- wis. „Alsof zij er van alles aan doen om de woonlasten laag te houden. Maar dat verhaal gaat natuurlijk niet op. Het gemeentelijk ener gie- en waterleidingbedrijf blijft miljoenen winsten ma ken". Wat de hoogte van woonlas ten betreft, haalt Vlaardin gen in de onderzoeken van de Consumentenbond nog altijd een plaatsje in de top tien. Het BOW vindt dat het progressieve PvdA-minder- heidscollege zich daarvoor zou moeten schamen. „De kosten van wonen moeten worden teruggebracht op een goed landelijk gemiddel de". IJsbrand van der Velden be toogt altijd dat hïj zonder de miljoenenwinsten van het GEWB met tekorten op de begroting zou blijven zitten. BÖW is niet de eerste, die erop aandringt dat de win sten op het energiebedrijf worden afgeschaft. De SP roept dat al jaren. „Maar wij gaan geen miljoenen uitde len onder de bevolking", zei wethouder Van der Velden bij de presentatie van de be groting voor 1987. Leewis heeft weinig op met de argumenten van Van der Velden. „Die begint altijd maar gelijk te mekkeren, dat hij zijn begroting niet rond krijgt. Laat ie maar eens pro beren het geld ergens anders vandaan te halen. Er wordt veel te weinig gekeken naar mensen met een smalle beurs, die de woonlasten nauwelijks nog kunnen op brengen". D.M. Westendorp, directeur Lier en weihouder Goudriaan van de Consumentenbond, te overtuigen. „Statisch is onze probeert burgemeester Van enquête zeer verantwoord". Vlaardingen Het rapport van de Consumentenbond, waarin wordt gesteld dat de meeste Vlaardingers hele maal niet blij zijn met het verkeerscirculatieplan, zal door B en W niet al te se rieus worden genomen. „De inhoud bewijst juist dat het college gelijk heeft Het VCP is een goed plan", aldus burge meester Van Lier. De burge meester lanceerde deze tegen strijdigheid, toen hij gistermid dag het eerste exemplaar van het rapport in ontvangst nam. Directeur D.M. Westendorp van de Consumentenbond was spe ciaal naar Vlaardingen gekomen om het college op het hart te drukken het werkstuk vooral on der het hoofdkussen te bewaren. „We zullen het heus niet ongele zen in een la stoppen", antwoord de Van Lier koeltjes. Hij voegde er echter meteen aan toe dat B en W iets anders uit het consumen tenonderzoek concluderen dan de bond. „We worden weer eens met onze neus op het feit ge drukt, dat er teveel mist rond het VCP hangt. We zullen dus nog eens duidelijk moeten maken waar we mee bezig zijn". A3 voordat de uitslag van het on derzoek bekend was, liet het col lege weten er weinig waarde aan te zullen hechten. De gestelde vragen zouden te suggestief zijn. de ondervraagden niet represen tatief voor de bevolking. Onzin, vond Westendorp: de encjuête be streek zo'n tien procent van alle Vlaardingse huishoudens en de Consumentenbond heeft een re putatie van onafhankelijkheid én deskundigheid. „En statistisch is hel ook zeer verantwoord". Westendorp toonde zich nogal gepikeerd tijdens de discussie die zich in de burgemeesterskamer ontspon. „Als een gemeentebe stuur een besluit neemt, moet daar toch iets van de mening van de bevolking in doorklinken. En dat is bij het VCP niet het geval". „Past u nou* op dat het met het VCP dezelfde kam uitgaat als met het Liesveldviadukt. Daar was indertijd ook 20 nodig en nu staat het er maar", waarschuwde ook B. Vlaskamp van de consu-' mentenwerkgroep Vlaardingen Van Lier ging daar niet verder op in: „Een meerderheid in de ge meenteraad heeft voor het ver- kcei-splan gestemd. Dal betekent dat er voldoende poliuoke steun voor is". Maasland Volgende week vrij dag overhandigt Dirk Jaap Noordam hel eerste exemplaar van zijn boek 'Leven in Maas land' aan burgemeester Mieke Bloemendaal. Het gaat hier om de handelsuitgave met een opla ge van 900 exemplaren. Het boek telt ruim 260 pagina's en telt talrijke illustraties en sche ma's. Uitgever is de Historische Vereniging Holland en Uitgeve rij Verloren in Hilversum. De winkelprijs is 42. Leden van de historische vereniging betalen J 25. In Maasland is hel verkrijg baar bij museumwinkel DeSchil- pen. Noordam promoveert met zijn boek woensdag in het academie gebouw van de universiteit te Leiden. Het onderzoek wordt be geleid door twee promotoren, prof. dr I. Sehoffer, hoogleraar vaderlandse geschiedenis, en prof. dr H. de Vries, hoogleraar economische en sociale geschie denis. In 'Leven m Maasland' wordt het dorp behandeld mei de grenzen die het toen had. Het was niet minder dan 3800 ha groot en omvatte ook delen van de huidi ge gemeenten Maassluis, Vlaar dingen. Schipluiden en De Lier. Schiedam/Vlaardingen/Maassluis Het gewestelijk arbeidsbureau gelooft heilig in de mogelijkheden om met een aantal gerichte campagnes de werkloosheid in de regio terug te dringen. Het Centrum Admini stratieve Vakopleiding voor Volwassenen (CVV) be kleedt daarin een centrale plaats. Directeur J.A. van Lent van het arbeidsbureau in Schiedam constateert in zijn beschouwingen over de maand augustus dat in sommige sectoren succes ver zekerd is. De werklozen die bij het CVV aanklopten voor een opleiding tot administratief tekstverwerker hebben na afronding van die studie snel een baan ge vonden. Aangezien de markt daarvoor nog lang niet verzadigd is, blijft deze opleidingsmogelijkheid voor- lopig gehandhaafd. Ook met het praktijkdiploma computer-boekhouden op zak blijkt het betrekkelijk gemakkelijk een baan te vinden. Een nieuwe groep van twintig cursisten is in oktober begonnen. Zij ronden hun opleiding medio volgend jaar af. Het bedrijfsleven heeft verder zeer positief gerea- feerd op de opleiding voor secretarieel medewerker, ie het arbeidsbureau samen met het instituut Schoe- vers heeft opgezet, Hoewel de cursisten nog wachten op de examen-uitslag hebben de meesten al een werk kringgevonden, Het succes*van het CVV kan volgens Van Lent met kille cijfers worden aangetoond. „Van de afgestudeer den heeft 70 procent binnen drie maanden een vaste baan", constateert hij verheugd. Het bedrijfsleven in de regio zit vooral te springen om elektro-monteurs, procesoperators, constructïebankwerkers, draaiers en freezers. De werkloosheid nam in augustus met 35 af en kwam op 9157. Schiedam houdt de twijfelachtige eer koplo per te zijn met 3736 ingeschreven werkzoekenden; Vlaardingen telt 3391 werklozen en Maassluis 1193. Schiedam Het ruitje van een auto op het Stations plein was ingeslagen en in de buurt liep een man met een bloedende hand-. Dat kan geen toeval zijn, dach ten agenten die om één uur 's nachts werden gebeld, met de mededeling dat een man in die buurt aan auto- j portieren liep te bevoelen. Zij hielden de 52-jarige Schiedammer aan. (ADVERTENTIE) De garderobewand van Deens fabrikaat heeft alles méé; een schitterend natuurlijke vormgeving in diverse houtsoorten: grenen, eiken, teak, mahonie of wit; een prachlïge afwerking van het elegante, tijdloze ontwerp; het soepele bedieningsgemak van de in nylon rails gevatte schuifdeuren. De kasten 2ïjn leverbaar met verschillende fronten b. v. glad of regelwerk of louvredeuren. Deze kasten zijn verkrijgbaar In de hoogten 178/226 en 239 en in de breedte van 100 tot 238 cm, diep 60 cm. Verder kan de Inrichting van de kasten gewijzigd en aangepast worden, om tegemoet te komen aan uw Individuele wensen. Met zijn vele toepassings mogelijkheden past deze kast ook in uw interieur. DB"'" 9BL2 i J>\ jVnV - -j] DD H3IÏBÜ jjmfUjyui Markt 3-7 Vlaardingen 010-4348818

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1