Toekomst jongerenwerk verdeelt bestuur SS SN Woningen krijgen na twee j aar huisnummers Bestuur snijdt band met verleden door Instuif blijft zondag dicht VlMIIiSS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE CDÜBANT MEUK WATERWEG GOSIIANT Henk Ravensbergen weg als voorzitter Veel bomen en auto's lijden onder storm ^msmm Janhagel mag niet meer naar binnen Poot grootste tomatenkweker Gehandicapten zetten gemeen ten voor 't blok «"uÏÏÏbÊ* „li NU**?. fëp#? DINSDAG 21 OKTOBER 1986 Regionafe redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229,4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Schiedam Een verdeeld SSSN-bestuur heeft gister avond besloten nog één keer met wethouder Luub Hafkamp te gaan onderhandelen over een jongeren- - centrum in Schiedam Noord. Levert een gesprek op 6 november geen keiharde resultaten op, dan zal secre taris A ad Broxks zijn conclusies trekken en opstappen. Broxks voelt er niets voor nogmaals 'met een stapel brandhout het donkere bos te worden ingestuurd'. Penningmeester Paul Verspeek legde om dezelfde re den al in een eerder stadium zijn functie neer. Gister avond gaf ook de voorzitter van de stichting Samenle vingsopbouw Schiedam-Noord, Henk Ravensbergen, er de brui aan. Ravensbergen ziet geen heil in her nieuwd overleg met Hafkamp. „De politiek heeft ons koeien met gouden hoorns beloofd, maar ons telkens met lege handen laten staan. Voor mij is het over". Ravensbergen en Verspeek bepaalden ruim vier jaar lang het gezicht van de SSSN. Bij interne conflicten, zoals de spraakmakende affaire rond opbouwwerker Jos van der Lugt, kon het tweetal altijd rekenen op de steun van Hafkamp. Maar het vertrouwen tussen de wethouder en het bestuurdersduo heeft het laatste half jaar een flinke knauw gekregen. Verspeek en Ravens- rgen voelen, zich door Hafkamp belazerd'. Half augustus zou Hafkamp voor de zoveelste maal een kant en klaar plan voor een jongerenvoorziening op jaa bei tafel leggen, maar de overeengekomen datum ver streek zonder taal of teken van het stadskantoor. Op 25 september kreeg het dagelijks bestuur van de SSSN opnieuw nul op het rekest. Ravensbergen: „Voor ons zijn alle mogelijkheden nu uitgeput. Nooit is de ge meente serieus op één van de vele voorstellen ingeaan. Eerst ging het open jongerencentrum aan de Polder vaart niet door. Een onderkomen in een lege school: afgewimpeld. De Blauwe Brug uitbreiden was niet haalbaar. Een pandje in het industriegebiedje Ketel- vaert? Vergeet het maar. Nieuwbouw aan de kop van het Bachplein dan? Ook niet. Hafkamp kwam niet verder dan hetjongerenkeetje bij de Churchillweg uit bouwen. Hij wist niet eens dat het bestemmingsplan dat verbiedt". Het jongerenwerk heeft binnen de SSSN in de loop der jaren voor heel wat conflictstof gezorgd. Ravensbergen en Verspeek hadden er grote moeite mee dat het jon gerenwerk door de gemeente „zomaar aan de slichting werd vastgeplakt": de SSSN zou zich oorspronkelijk alleen met opbouwwerk bezighouden. Bestuurslid len Gerritse zou het jongerenwerk 'met een mooie strik er omheen' graag teruggeven aan de gemeente, de eerst verantwoordelijke. Zij en Peter van Oosten steunden als enigen Ravensbergens voorstel één vuist te maken tegen Hafkamp: Hans Verlinde, Aad Broxks, Henk Lamphen en Wil ma Evers wilden de weihouder nog wel het voordeel van de twijfel gunnen Het gebrek aan steun binnen het bestuur deed Ravons- bergen zijn papieren bijeen grissen. De resterende zes bestuursleden trokken zich terug in besloten hei'' om een nieuwe voorzitter te kiezen. Op de agenda stond nog een heikele kwestie: een brief van jongerenwer ker Henk van der Most. Eerst werd diens contract tel kens met een maand verlengd, vervolgens kwam hij in september in vaste dienst en daarna werd een ontslag procedure tegen hem ingezet. De jongerenwerker wil graag weten waar hij aan toe is. ..Maar of ik antwoord 'krijg is de vraag. Ik sta hier nergens meer van te kij ken". Vlaardingen Vele klachten en boze brieven hebben er uiteindelijk toe geleid dat.de Muwi-1 woningen in Vlaardingen een huisnummer bordje krijgen. Het wo ningbedrijf heeft de Bouwcombinatie vorige week ge vraagd die blunder zo snel mogelijk ongedaan te ma ken- „Er wordt haast gemaakt", verduidelijkt de heer Van Ammers van het woningbedrijf. mondeling of schriftelijk hadden geklaagd". Behalve geïrriteerd is zij ook boos. „Ik heb die mensen ge vraagd of ze beseffen hoeveel een mensenleven waard is. Het ont- bieken van huisnummers kan tot levensgevaarlijke situaties leiden. Ik vind het dan ook begrijpelijk dat het ziekenvervoer heeft ge klaagd, want het kan gebeuren dat ambulancepersoneel moet gaan zoeken naar iemand die op sterven ligt". Ook een huisarts heeft tijdens zijn weekenddienst lang moeten zoeken voordat hij zijn patiént had gevonden. Een bewoner van de Meidoorn straat was het wachten op een nummerbordje beu en plakte een groot papier met zijn huisnum mer od zijn ruit Dat wordt dan ook hoog tijd. meent mevrouw Siokla uit de Hortensiastraat. Sinds de opleve ring van de eerste gerenoveerde woningen, nu ongeveer twee jaar geleden, moeten de bewoners het zonder zon bordje stellen. Diver se pogingen om dat te verande ren liepen stuk omdat vrijwel niemand wist wie verantwoorde lijk was voor d ie om issie. „Ik ben van het kastje naar de muur gestuurd", vertelt een licht geïrriteerde mevrouw Stokla. „De opzichter vertelde dat ik bij de afdeling onderhoud moest zijn. Daar werd ik verwezen naar gemeentewerken, om uiteinde lijk bij het woningbedrijf terecht te komen. Hun reactie verbaasde me enorm. Men wist er niets van, terwijl velschillende bewoners al Geen gewone huisnummers dan het nummer maar op de ruit geplakt, dacht een bewoner van de Meidoorn- straat mLJfi s Iii li fS Schiedam/Vlaardingen De storm die gisteren over ons land raasde heeft in Schiedam en Vlaardingen flinke schade aan gericht. De politiebureau's van beide steden werden overspoeld met meldingen van gesneuvelde ruiten, omgewaaide bomen en vallende dakpannen. Regen en wind veroorzaakten in Vlaardingen in één etmaal tien aanrijdingen. Bij de botsingen, die zich in de hele stad voorde den, raakte niemand ernstig ge wond. De materiele schade was aanzienlijk. Het Vlaardirtgse poli tieapparaat moest overuren ma ken om alle alarmtelefoontjes te kunnen afhandelen. Op 25 plaat sen waren agenten bezig in sa menwerking met personeel van de plantsoenendienst takken en ontwortelde bomen op te ruimen. Ook in Schiedam zette de politie alle beschikbare mankracht en materieel in om de bevolking te helpen bij het verwijderen van de ravage. De windstoten waren soms zo krachtig dat zware plan ken van een touwsteiger als luci- ferhoutjes werden opgetild en door de lucht gesmeten. enige tijd het spoorwegverkeer bij station Nieuwland, en brand weerlieden zetten op drift ge- i-aakte lappen dakbedekking na. Op verschillende plaatsen in Schiedam vielen ontwortelde bo men tegen huizen of op auto's. De Nieuwe Waterweg zette tegen het einde van de middag hef Schiedamse havenhoofd blank, zodat automobilisten grote moei te hadden hun geparkeerde voer tuigen in veiligheid te brengen. Bij de Schiedamse poltie kwamen geen meldingen binnen van ge wonden. Hel havenhoofd in Schiedam stond gistermiddag blank. Auto mobilisten waren zo verstandig geweest hurt voertuigen elders te parkeren; andere weggebruikers werden door het hoge water ver rast. OJC heeft afgedaan Vlaardingen Aan het beleidsplan van de stichting Cultuur Centrum Vlaardingen moet nog veel verbe terd worden. De jongeren komen in dat plan voor he ropening van het OJC aan de Zomerstraat nauwelijks nog voor, bemerkte de gemeente tot haar verbazing. Bovendien vinden burgemeester en wethouders de be groting voor het nieuwe centrum te hoog en vooral te onduidelijk. Ook de taken van het bestuur moeten dui delijker omschreven worden. „Als cr problemen komen moet ju daar iemand op kunnen aan spreken", aldus Piet Boschman, ambtenaar jeugdzaken. De ge meente heeft in het verleden zijn lesje geleerd. „Je valt steeds terug op dat verleden", aldus Bosc hman Het OJC werd in juni 1985 geslo ten, nu conflicten tussen het be stuur en de beroepskrachten. Er volgden ontslagaanvragen, die voor de rechtbank werden aan gevochten Het kostte de ge meente veel moeite om inet het gedemotiveerde bestuur over die problemen te praten. „Als er weer zoiets gebeurt, dan moet de gemeente daar grip op hebben", vindt Boschman. Hei nieuwe bestuur van de such- ting Cultuur Centrum wil het roerige verleden van hel cen trum juist zo snel mogelijk verge ten. Voorzitter Fred Meerhof wil af van de beladen naam OJC Het bestuur wil zelfs hel woord jon geren' niet meer m de naam voe- ien. Da L schrikt maar af", denkt Meerhof „Dan denken diejongc- icn dal zij zonodig gevormd moe ten worden" Het bestuur heeft een heel nieuw beleid voor hel centrum op polen gezet, een beleid waarin voor hangen aan de bar geen plaats incer is. Het Cultuur Centrum zou jongeren vooral de gelegen heid moeten geven zich te toe kwamen m allerlei creatieve vaardigheden Reden voor de ge meente om het bestuur te advise- teri, eens te gaan praten met de Vnje Akademie. de Strcekmu- ziekschool en de Stadsgehoorzaal Die instellingen doen perslot van rekening ook aan creatieve vor ming Het toleidsplan moei dus vooi een deel opnieuw geschreven worden Meerhof was echter niet ongelukkig met de eerste reacties van de gemeente. „Wij kunnen vertier", /ei hij gisteravond Nê Ijtóprekmg van hel beleidsplan in de culturele raad en m het col- loge krijgt het bestuur twee maanden de tijd om zijn huis werk over te doen „Ik wens t - daar veel sterkte mee", zei PvdA- *cr Bert Kandel. Hij vond dat het voorma I ige j ongerencen tru m snel heropend moest worden Wethouder Arij Maarleveld sloot zich daarbij aan. „En nu maai snel aan de slag", zei hij Een PTT-tent waaide weg, een Jn Maassluis kon de politie geen omgewaaide boom belemmerde opgave doen van de stormschade. Schiedam Een balsturig groepje, dat zaterdaga vond wat al te frivool aan het wijn- en bierfeest in zaal Irene begonnen was, met dronken gevolgen vandien, heeft het plezier van zo'n driehonderd le den van de Instuif Schie dam grondig bedorven. Als gevolg van het narrig gedrag houdt de Instuif zondag haar deuren dicht voor het publiek. Die avond praat het bestuur van de stichting met zaaleigenaar Rob Lutz, die geèist heeft dat herha ling van hel incident voorkomen wordt. In een benevelde toestand dacht hel ploegje jongeren, creatief te zijn door stekkers uit stopcontac ten te trekken, waardoor de ge luidsboxen van de groep Country Fair werden uitgeschakeld. Een groot deel van het publiek be greep niet wat er aan de hand was, want het rumoer speelde zich af vooraan in de overvolle zaal van Irene. De baldadigheid van de beschonken bezoekers, die andere muziek wilden horen dan de top-40-nummers die Country Fair speelde, sloeg op de wc om in agressie: handdoeken werden aan repen gescheurd, ook anderszin vierden zij hun lusten bot. „Ze gingen gigantisch "te keer", zegt Instuif-besluurder MarcBergkotte. Pas toen de bar werd droogge legd, was het rapalje te bewegen tot een vertrek naar andere oor den. Rob Lutz was toen echter al 'doodziek van al die ongein' en hij dreigde even definitief te stop pen, tot 2ijn vrouw Ineke hem onder de aandacht bracht dat de meeste Instuivers keurige jonge lui zijn die de dupe zouden wor den van een kleine minderheid van lastpakken. Gemixt Het Instuif-bestuur is geschrok ken. „Er is bij ons nooit enige na righeid, Dit groepje is bij ons wel bekend, het gaat niet om de meest flexibele karakters, en de volgende keer zullen zij dan ook aan de deur geweigerd vyorden", maakt Mare Bergkotte duidelijk. De Instuif heeft, in het 33e jaar van haar bestaan, een reputatie van fatsoen. Een borrel puur wordt er niet geschonken; even tueel wel een Sehiedammertje gemixt, met een upje of een coke. De Instuif wil het namelijk netjes houden en veel van haar leden zitten nog op school, kunnen moeilijk met een kater de les vol gen. Zondagavond sluit zaal Irene al- t;jd om half een, dat wordt een cox*recte tijd geacht, er zijn im mers ook twintigplussers die niet al om elf uur thuis hoeven te zijn. „Ja,, waarom we dat wijn- en bierfeest op zaterdag hielden, in plaats van op onze vaste zondaga vond: ik heb begrepen dat dat een traditie is die al meer dan dertig jaar bestaat", zegt Mare Bergkotte. Top 40 „Tot twee jaar geleden wist ik het bestaan van de Instuif niet", zegt Mare, „tot ik in de krant las dat in sporthal Margriet het dertigjarig fimiIIllllllllllljlllIllillllllllflIlüUIIIIIIHIIIini uiiiiiiiiimiiiriimiiiiimiiiiiinmiiiiiiiininni bestaan werd gevierd. Ik ging er heen, vond het gezellig. Ik kwam wel eens in 't Fust, of in het Pax- huis, bij Happy Days, da's christe lijk. Nee, het is niet zo dat de In stuif aan een godsdienst gebon den is. Er komen veel mensen uit Kethel, voornamelijk katholiek, en van oorsprong is de Instuif ook rooms-katholiek, maar het zou best kunnen dat bij een statu tenwijziging die bepaling ge schrapt wordt. In de praktijk speelt hetgeen rol meer". Mocht iemand toch nog die asso ciatie zoeken, dan wijst wellicht het onberispelijk gedrag van de jeugd in die richting: tikje con ventioneel. Geen moeilijke mu ziek, maar top-40-nummertjes in de Instu if-discotheek die inmid dels uit duizenden singles bestaat. Elke week zorgt het bestuur dat de top 40 compleet in huis is. Van agressief volk had de Instuif geen last. De entreeprijs van vijf gulden geldt als een soort drem pel („wie rotzooi wil trappen, be taalt dat niet") en slechts bij hoge uitzondering komt het voor dat iemand teveel pilsjes op heeft en met 2achte hand afgevoerd moet worden. Het bestuur bewaakt de deur of gaat met lekkere hapjes rond: Jo- han van Alp hen is voorzitter, Sonja van Steenoven secretaris, Peter Roeiing penningmeester, Monica van der Heiden is all round-medewerkster en Mare Bergkotte is er voor de program meringen public relations. Er komen zelfs mensen, die twin tig jaar geleden al lid waren. Bijt dat elkaar niet? Lopen de jongste leden niet het 'risico' bij de Instuif pa of ma tegen te komen? „Nee", zegt Mare Bergkotte. „zulke situ aties ken ik niet. Maar meneer Lutz is zo vriendelijk op onze so- ciéteitsavonden ook de bar bo ven, Porte Nouvelle, open te doen en je ziet dat daar meestal de oudere leden gaan zitten. De jongeren zie je voornamelijk in de grote zaai". Hij hoopt dat zondag 2 november de Instuif als vanouds kan door gaan. Maasland Nico Poot uit Maasland is sinds kort de grootste tomatenkweker uit Nederland. Zijn bedrijf telt nu ruim 14,2 hectare en biedt werk aan 41 mensen in vast dienstverband. Poot kocht onlangs het bedrijf van de Bleiswijker D. Houwe- ling, dat een oppervlakte heeft van ruim 5,2 hectare,.-Op dit bedrijf werken 25 mensen. Schiedam/Vlaardingen/Maass- luis Net als alle andere steden ontvingen ook de drie Water wegsteden vorige week een brief van de Provinciale Revalidatie Stichting (PRS). Daarin vraagt de stichting nauwkeurige informa tie over de stand van zaken in de woonvoorzieningen voor gehan dicapten. Maassluis, Vlaardingen en Schie dam kunnen op die brief weinig meer doen dan wijzen op be staande ontoereikende regelin gen en de vraag verder doorspe len naar de rijksoverheid. In Den Haag ligt immers de eerste ver antwoordelijkheid voor de invul ling van de onvermijdelijke fi nanciële consequenties. De PRS heeft op verzoek van de provinciale overheid een onder zoek ingesteld naar de omstan digheden waarin gehandicapten wonen. In drie steden werd een enquête gehouden naar de heer sende woonomstandigheden van gehandicapten. De uitkomsten van dat onderzoek werden geno teerd in een speciale PRS-bro- chure die de gemeenten gelijktij dig met de brief ontvingen. Uit het boekje blijkt dat nog veel regelingen voor gehandicapten- huisvesting ontbreken of in hoge mate te kort schieten. Vraag en aanbod van aangepaste wonin gen blijken in veel gevallen niet op elkaar afgestemd. Aan de kant van de belanghebbenden weet men vaak de weg niet. Het blijkt dat gehandicapten vaak het laag ste inkomen hebben en daarbij de hoogste woonlasten. Het resultaat is dat meer dan de helft van de Zuidhollandse gehandicapten met ontoereikende en veel ft dure voorzieningen moet leven. T/ma-s- mmmtammwsiimr Dorpskern Maasland: volbouwen Maasland In de dorpskern van Maa.sla nd wo rd en acht nieuwe hui zen getouwd Zij verrijzen aan de Diepenburch- straat.op de plaats van do onlangs gesloopte boerde rij van Doelman. Het touwplan wordt afgerond met achttien par keerplaatsen en een groen- en speelruimte. Aanvankelijk zouden er veer tien huizen wor den getouwd, waai mee een meerderheid van de gemeenteraad instemde. De VVD was voor. de Open Groepe ring tegen en het CDA stemde ver deeld. De toenma lige CDA-fractie voorzitter Wout van Geest sprak, de inmiddels le gendarische woorden, dat hij het nageslacht niet met een der gelijk slecht plan wilde opzadelen. Meteen na het be kend worden van. het bouwplan, ontstonden er bij omwonenden grote bezwaren. Grotendeels wa-' ren die gericht te gen de op hel foin- n en terrein gesi - tueerde zes hui-, zen. De privacy, bezonning en het ontbreken vatv speelruimte voor) de jeugd wogen bij de ontwonen-, den erg zwaarf

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1