Rust keert weer in afgeschermd Bijdorp iii - Ook Maasland tegen Blankenburgtunnel B en W teleurgesteld over weigering om te praten over parkeren Bezoekers Pollepol van vernielingen beschuldigd illlllilSS DAGBLAD SOHIEDAMSCHE COURANT fftffilf fIfflfEG COIII1I ^Poppe is een sukkel* Zuid verontwaardigd door aanslagen ogb Museum wegens ziekte gesloten Auto botst met tram Zijdeveld en Van Kleef zijn dikke vriendjes Alliance d'Or huurt Ridderhof Glazenwasser van ladder verenigde spaarbank ADVERTEREN DOETVERKOPEN! Frantsen- stichting door offer vaardigheid verrast WOENSDAG 29 OKTOBER 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen Wethouder Bas Goudriaan zei het heel vriende lijk, goedmoedig: „Poppe, suk kel, luister 'nou eens". Maar CDA'er Chris van Roon. hapte meteen toe: „Hoor ik dat nou goed, meneer de voorzitter? Noemt u meneer Poppe een sukkel? Dus u vertelt ons dat de vier PvdA-wethouders afhan kelijk zijn van de steun van een sukkel?" Het incidentje deed zich gister avond voor in de commissie Chris van Roon. voor stadsontwikkeling. Wet houder Goudriaan vertelde dat de Bondsspaarbank wellicht be reid was bij de verstrekking van gemeentegaranties op koophuizen tien procent van het risico van de gemeente over te nemen. SP'er Poppe begon een tirade tegen het beleid van burgemeester en wethouders, die alles maar proberen af te schuiven naar particuliere be drijven. En toen noemde Goudriaan de socialist een sukkel en dat kwam Van Roon wel uit De, CDA'er had eerder op de avond al allerlei stekelig opmerkingen in de richting van de SP ge maakt: „Wat een ellende moet het toch zijn om als college af hankelijk te zijn van zo'n partij. Wat een rimp moet dat toch zijti". De SP'er raakte op den duur zo gewend aan die stekeligheid, aat hij verbaasd opkeek toen Van Roon hem een keertje ge lijk gaf. „Hoor, het CDA is het met mij eens", zei hij tegen zijn partijgenoot Willem Daalmeij- er, „zou ik iets verkeerd gedaan hebben?" Schiedam PvdA-wethou ders Hans van Kleef en Chris Zijdeveld hebben gistermid dag verklaard het volledig met elkaar eens te zijn over de koers, die bureau Huisvesting moet gaan varen. Zij zijn zeer verwonderd, dat er kennelijk een Schiedammer is die twee dracht tussen hen probeert te zaaien. „Hij is aan het aftake len". raadt Zijdeveld over de bron van het gerucht Dat ge rucht bestond gisteren hieruit, dat Van Kleef strenger zou moeten letten op de regelzin van bureau Huisvesting. De bron, een vooraanstaand poli tiek Schiedammer, wist te melden dat Zijdeveld de plan nen van bureau Huisvesting te idealistisch vindt omdat leeg stand in particuliere wonin gen toch niet goed te registre ren valt Absolute onzin, lieten beide wethouders gisteren telefo nisch weten. Van Kleef: „Toen ik in het college kwam, waren er mensen die dachten dat ik binnen de kortste keren stront met Chris zou hebben. Maar wij hebben in zes maan den tijd nog geen meningsver schil gehad". Zijdeveld wijst erop dat in commissi evergaderingen, eerst door hemzelf, daarna door Van Kleef, Identieke verhalen over de toekomst van bureau Huisvesting zijn opgehangen. Van Kleef moet intriganten teleurstellen: „De wens is kennelijk de vader van de gedachte geweest". Maassluis Boerderij-restaurant De Ridderhof, waarvoor nau welijks een maand geleden nog het faillissement dreigde, heeft met ingang van zaterdag een nieuwe eigenaar. Alliance d'Or, een bedrijf dat ook het gerenommeerde hotel De Zalm in Gouda en de Haagse golf- en countryclub in Wassenaar beheert, neemt het Maassluisse restaurant over. Het contract met de vorige directeur, Piet de Haas, loopt zaterdag af. Wethouder Izaak van der Knaap zal bijzonder blij zijn, dat over eenstemming is bereikt met direkteur R.R.I. Hemerik van Alli ance d'Or. Hij vindt het pittoreske restaurant aan de Sportlaan 'een unïekslukje Maassluis'. C.J. Tjebbens, crisis-manager van scheepswerf De Haas, en de gemeente wisten eind september een faillissement van De Rid derhof nog net af te wenden. Het noodlijdende restaurant was toen een paar dagen gesloten geweest en de aanvraag van het faillissement lag al klaar om naar de rechtbank te worden ge stuurd. Tjebbens en de gemeente wisten de bank echter te bewe gen De Ridderhof weer krediet te verlenen. Dat was de redding voor de horeca-onderneming. Schiedam De aanslagen voor de, onroerend-goedbelasting die deze week werden bezorgd, heb ben in Sehiedam-Zuid voor grote opschudding gezorgd. Veel bewo ners merkten tot hun schrik dat zij een veel hoger bedrag moeten betalen dan vorig jaar. In sommi ge gevallen ging de ogb omlaag, maar verreweg de meeste Gorze- naren zijn voor een hoger tarief aangeslagen. Een driedubbele heffing is geen uitzondering. Schiedam Was al het per soneel dan ziek? Cultureel Schiedam vraagt zich ver bijsterd af, hoe het mogelijk is dat het Stedelijk Museum afgelopen weekeinde 'we gens ziekte gesloten' is ge weest. „Dat hoort toch niet?" is de meestgehoorde reactie. Momenteel hangt er op de voordeur een bordje, dat dui delijk maakt dat het museum op de Hoogstraat dicht is in verband met de opbouw van •nieuwe tentoonstellingen. Maar dat was zaterdag en zondag niet het geval. „Een blamage voor Schiedam", al dus de eensluidende reactie van enkele cultureel inge wijde burgers. Bij de bewonersvereniging Schiedam-Zuid regent het klach ten sinds in de Gorzen de blauwe brieven in de bus gleden. Niet al leen de hogere taxatie van veel huizen heeft tot verontwaardi ging geleid, ook het feit dat naast de eigenaar/bewoners nu ook huurders voor het eerst een aan slag kregen zorgde voor conster natie. Volgens de voorzitter van Zuid, Dienie Nesse, worden door het nieuwe taxatiesysteem de oude wijken benadeeld. Door de eigen huurwoningen zoals in Nieuw- land te ontzien, heeft de gemeen te om aan hetzelfde totaalbedrag te komen, andere wijken in Schiedam extra zwaar belast De bewonersvereniging is onmid dellijk gestart met het versprei den van folders waarin staat hoe en wanneer men in aanmerking komt voor kwijtschelding van de ogb. De folders zijn verkrijgbaar bij de Raad voor het bejaarden- werk, Klubhuis Zuid, het kan toor van de bewonersdeskundi gen en bij Zuid. Schiedam Een glazenwasser is gister-ochtend met verschillende breuken in het Schielandzieken- huis opgenomen, nadat hij tijdens zijn werk in de Geervlietsestraat van een ladder was gevallen. De man viel ongeveer vijf meter. De ladder stond op een gladde beton nen vloer en was gaan schuiven, Schiedam Eind 1987 zal er weer rust heersen in Bijdorp. De gemeenschap met zijn 125 gezinnen is dan door een vijfhonderd meter lange muur van kunststof en wilgen van rijksweg 20 afgeschermd. Het oorverdovende ver keerslawaai dat de dorpe lingen nu elke morgen vroeg wreed uit hun slaap haalt, wordt door het ge luidsscherm terugge bracht tot een aanvaard baar geruis. Speciaal voor Bijdorp ontwierp het Delftse architectenbureau OD 205 een doorzichtig 'groei- scherm', waardoor de automobi list in het voorbijrijden nog een glimp van Schiedam opvangt Volgens de maker, de tuin- en landschapsarchitect Jan Ooster- baan, is de drieeneenhalve meter hoge constructie ook toepasbaar op andere plaatsen langs liet randstedelijke rijkswegennet Maalregelen De inwoners van het buurtschap- je tussen Nieuwland en Groe- noord dringen al jaren aan op maatregelen tegen de geluidso verlast. „In de tuin zitten is er niet bij, en als je op straat een praatje wilt maken moet je soms l De buurtgemeenschap Bijdorp aan de voet van rijksweg 20 krijgt als eerste Schiedamse wijk een gelutdscherm. Vanaf eind 1987 kunnen de dorpelingen weer ongestoord een praatje maken in de tuin. MaaslandDe vernielingen, het zoekers van jongerensoos Polle- afgelopen. weekeinde in de pol. Als hoofd van de politie deel- dorpskern van Maasland aange- de burgemeester Mieke Bloe- rieht, zijn volgens de politie vrij- mendaal tijdens de gisteravond vvèl zeker veroorzaakt door be- gehouden raadsvergadering mee utrrj, Wie een Patentrekening opent (min inleg f 50,-. gedurende 2 maanden niet opvraagbaar) of automatisch gaat sparen (min. inleg f25,-), krijgt van ons een zilveren rijksdaalder" in luxe cassette cadeau of een welkomstprernie van f7.50 Dit aanbod geldt ook wanneer u de inleg van uw bestaande automatische spaaropdracht met f25,- verhoogt 'Eén rijksdaalder per client zolang de voorraad strekt. Deze actie loopt t/m 7 november 1936. dat al één naam van de vandalen bekend is. CDA-fractievoorzitter Pleun Quak hacl mevrouw Bloemen- daal gevraagd wat er rond Polle- pol aan de hand is. „We zijn uiter mate verontwaardigd en veront rust", zei hij over de zondagnacht tussen half twee en half drie aan gerichte vernielingen. „Het neemt steeds ernstiger vormen aan". Vrijwel alle tijdens de in het vooijaar gehouden boompiant- dag in de Diepenburchstraat ge plaatste bomen werden finaal af- ebroken. Drie bomen aan de lot de Houvelaan, vlakbij het politiebureau en enkele planten bakken op de hoek van de straat en bij een kantoorpand moesten het eveneens ontgelden. Tevens werden enkele afzethekken aan de Kerkweg in de Vliet gegooid. 4 „We hebben het bestuur van Pol lepol al gehoord", aldus Bioemen daal. Zij kondigde aan de naam of namen aan de officier van justitie bekend te maken. „Tevens komt er op korte termijn een gesprek met het bestuur van Pollepol en een bewonersafvaardiging van rond de Kastanjehol „We hebben die vernielingen zeer hoog opgenomen", aldus Bioemendaal. Volgens haar ging het ditmaal niet om een conflict tussen twee groepen, maar louter om een enkele ©roep. Om achter de identiteit van de vandalen te komen, heeft de politie maandag en dinsdag een uitgebreid buurt onderzoek ingesteld. Naar aanleiding van de raadsvra gen bleek, dat er in de omgeving van Pollepol regelmatig vernie lingen plaats hebben. Vrijdaga vond was het volgens burge meester Bioemendaal ook al on rustig geweest Enkele weken te rug nog moeten spiegels, anten nes en daken van aan de 's He renstraat geparkeerde auto's het ontgelden. een keel opzetten", aldus een Bij dorper. Voor hem betekent het scherm een uitkomst. Op een in formatieavond in wijkcentrum *t Trefpunt aan de Schietbaanstraat bleken gisteravond verreweg de meeste dorpelingen blij met de vinding van de Delftse architec ten. Alleen het idee om het talud van de rijksweg hier en daar te beplanten om het scherm aan het gezicht te onttrekken, riep bij sommigen weerstand op. Ze zijn bang dat de bomen veel licht zui len wegnemen. Prof ijl Bijdorp is de eerste Schiedamse wijk die profiteert van de invoe ring van de wet op de geluidshin der. Rijkswaterstaat mag van het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu ongeveer 700,000 gulden aan de 'muur' besteden. Jos Verbakei, ambtenaar stadsontwikkeling, denkt binnenkort ook een deel van Nieuwland met een geluids scherm uit de problemen te kun nen helpen. De flatwoningen tus sen de Parkweg en de Pastoor straat zitten met de dubbele over last van de spoorlijn en de rijks weg. De op- en afrit bij het Ke- thelplein in Groenoord staat eveneens op het urgentielijstje van Verbakei. Maar de situatie m Groenoord is een geval op zich. Wanneer de aanleg van rijksweg 19 doorgaat, zullen er voor de woonblokken aan weerszijden van de nieuwe verkeersader ook geluidswerende maatregelen ge troffen moeten worden. Ingenieus - Hoe ingenieus het ontwerp van OD 205 ook is, een absolute stilte kan Oosterbaan Schiedam niet garanderen. Want behalve de rijkswegen bestaan er nog andere bronnen van lawaai. Industriële herrie kwam op de informatiea vond niet ter sprake: Bijdorp zocht de ergernis dichter bij huis. Op de sporthalbrug bijvoorbeeld, waar de trams vanlijn 1 bij iedere passage een irritant metaalachtig geluid veroorzaken. Of daar bin nenkort iets aan gedaan wordt, kon Verbakei niet beloven. iiiiiiiiiiniiiinmiNmiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiimiiiiiiniiiiiiMimiiiiimiNiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiimiiiimmiiinimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimi burgtunnel", zei burgemeester Mieke Bioemendaal. „Wij willen een tweede Beneluxtunnel". Daar was de raad het mee eens. „In een eerder stadium heb ben we wel gezegd", vervolgde Bioemendaal, „dat als er ooit voor een andere oplossing moei worden gekozen, dit dan de meest westelijk geplande Blan- kenburglunnel zou moeten zijn, om de Lickebaert zoveel mogelijk te sparen". De raad echter wilde in zijn aan het gemeentebe stuur van Rozenburg kenbaar te maken mening, zo ver niet gaan. Maasland wijst, in navolging van Maassluis, een Blankenburgtunnel volledig van de hand en laat Rozenburg als duidelijk standpunt we- jten slechts voor een tweede Beneluxtunnel te zijn. mtiniHiitiiuuiuiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiimuimttiftiuiiiiunininiiiiniimiiiimimtiiuiimmnmiumiiiumitimtiimmmimmumiiiitiMiHiiiiitiiiimi Maasland De gemeenteraad van Maasland is te gen de aanleg van een Blankenburgtunnel onder de Nieuwe Waterweg. Volgens dit gisteravond tijdens de raadsvergadering unaniem ingenomen stand punt, wordt het gebied Lïckebaext door zo'n oever verbinding te veel aangetast. De Maaslandse raad ging met het nadrukkelijk be palen van dit standpunt voorbij aan het verzoek van B en W om een motie van de gemeenteraad van Rozenburg over de Blankenburgtunnel voor ken nisgeving aan te nemen. Rozenburg is voorstander van de aanleg van die tunnel. „Ons college is geen voorstander van een Blanken- Vlaardingen Zonder steun van de rijksoverheid heeft de Herman Frant- senstichting het voormalig pand van stempel- en gra- veerfabriek Madern om gebouwd in een tehuis voor geestelijk gehandi capten. Burgemeester Van Lier opent vrijdag het te huis aan de Azaleastraat, waar al elf mensen wo nen. Zaterdag wordt open huis gehouden. Dan leidt het trotse stichtingsbe stuur vrienden, bekenden en mensen uit de buurt rond door het gebouw. De stichting Exploitatie Tehuizen voor Geestelijk Gehandicapten had al jaren het plan om naast de twee Herman Frantsenhuizen aan de Schïedamseweg een derde tehuis te openen. De stichting kampt met lange waehdijsten. Toen duidelijk werddat voor een derde tehuis geen subsidie kon worden verkregen, besloot de stichting het zonder overheids steun te proberen. Het bestuur was verrast door de grote offervaardigheid van de Viaardingers. Schenkingen, lega ten en een loterij brachten vol doende geld op om het lege be drijfspand te verbouwen en het tehuis voorlopig te exploiteren, „De financiële postitie is zeer ge zond", aldus het bestuur. Maar het hoopt wel snel wettelijke er kenning voor het particulier ini tiatief te krijgen. Het tehuis aan de Azaleastraat biedt plaats aan twintig bewo ners. die er een kamer van 22 vierkante meter met douche en toilet kunnen hebben. De spe ciaal voor het particulier initiatief opgerichte stichting Herman Frantsen3 vindt dat een voor geestelijk gehandicapten unieke huisvesting. Het open huis in het gebouw aan de Azaleastraat 41 duurt zaterdag van half elf tot vier uur. iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimi Schiedam Een 35-jarige auto mobilist uit Schiedam is gister avond na een botsing met een tram met lichte verwondingen in het Schielandziekenhuis opgeno men. De man had bij de Van Dal- sumlaan geen voorrang verleend aan de trambestuurder van lijn 1. De automobilist kwam vanaf het Heijermansplein. Zijn auto werd enkele meters meegesleurd en werd later door cle brandweer naar de sloop gebracht Twee bromfietsers zijn gisteren op het zuidelijke fietspad van de Burgemeester Van Haarenlaan frontaal op elkaar gebotst Een 17-jarig meisje uit Rotterdam hield aan de aanrijding knie- klachton over. De even oude te genpartij kwam met dc schrik vrij. iitiiiiimmHiniiifiiiiiiitiiiimmiiiiiiiiiiiiitiii Vlaardingen Burge meester en wethouders van Vlaardingen zijn te leurgesteld over de weige ring van de gemeenteraad om opnieuw te praten over uitbreiding van be taald parkeren. In een brief aan de raad wijst burgemeester Fred van Lier op de desastreuze ge volgen van die weigering. Zo zouden er grote verlie zen dreigen op de par keergarage aan de Afrol, zouden de andere partijen die met de gemeente in de Parkeergarage BV zitten een claim kunnen indie nen en zouden de open plekken in de binnenstad niet kunnen worden be bouwd. De oppositie haalde gisteren de schouders op over die dreigende taal. De burgemeester wijst in de brief op de bereidheid van zijn college om met de gemeenteraad een compromis te zoeken. Maar daar was niemand echt van on der de indruk. „Het college is niet ingegaan op onze wensen", aldus VVD'er George Neijssel. „De hoofduitgang van de Afrolgarage komt niet aan de kant van de Hoogstraat, op de kruising van Groen van Prinstererstraat en Gedempte Biersioot is een sector grens ingebouwd. Over die zaken zijn toezeggingen gedaan, die het college niet is nagekomen". SP'er Remi Poppe was helemaal niet onder de indruk van de com promisbereidheid van burge meester en wethouders. „Het eni ge nieuwe in het voorstel was, dat het parkeertarief met een kwar tje omlaag ging. Maar daar werd wei meteen aan vastgeknoopt, dat wijsnel over moesten gaan tot invoering van de tweede fase van het betaald parkeren. Daar trap pen wij niet in". In de eerste fase Zijn bij 384 parkeerplaatsen in de Vlaardingse binnenstad parkeer- meters en -automaten geplaats. In de tweede fase, die nu al twee keer door de raad is afgewezen, zouden daar nog eens 290 betaal de plaatsen bijkomen. De garage aan de Afrol gaan in december open en dan zou volgens het con tract met de deelnemers Van Wijnen Vastgoed BV, Actomat BV en Bas van der Heijden de tweede fase een feit moeten zijn". Burgemeester en wethouders kondigen in de brief geen derde initiatief aan om de gewraakte tweede fase in te voeren. Wet houder Bas Goudriaan deed er gisteravond in de commissie voor stadsontwikkeling nogal lucht hartig over. Een van de grootste teleurstellingen in zijn loopbaan noemde hij de onvermijdelijke sloop van het viaduct aan de Bin nensingel „Mijn grootste teleur stelling is niet die tweede fase bè- taald parkeren. Ben je bedon derd, nee, dat komt wel een keer, joh".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1