CLAW BOYS CLAW VOOR 'IV TIENTJE Hoogte verhuiskosten Sint Jozef onduidelijk 50.- 245.- 9250 VLAARDINGS ilSBLAD SSIiifilSCIiGilBftil NIEUWE MOTTO COURANT Vlaardingen kiest voor Beneluxtunnel Othello werkt hard aan komedie Meisje overleden na aanrijding Loodvrije ibenzine Illegale banden in 4 videotheken Geldloper overvallen Voetganger geschept Kluiskraak bij AH snel opgelost Brand stichting in slooppanden HIJ 10 VOORDELIG. WEL ZO BETROUWBAAR. APK KEURING REMBIOKKEN EEN NIEUWE UITLAAT COMPLETE KOPPELING PRIJZEN INCLUSIEF MONTAGE EN BTW. VRIJDAG 31 OKTOBER 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229,435206$, 4350557 - sportredactie: 4345209 lVlaardingen De 18-jarige D. ;Moerer uit Vlaardingen is don derdag overleden, nadat zij rij dend op een fiets op de Schie- "damsedijk in haar woonplaats was aangereden door een tank- ,auto. ;Een 19-jarig meisje werd bij het 1 ongeluk zwaar gewond en is op- genomen in een ziekenhuis. Het - tweetal maakte deel uit van een tgroep schoolkinderen, die onder leiding van een leraar op weg •'was naar sportpark Vïjfsluizen. Vlaardingen Het wagenpark •'van de gemeente Vlaardingen i wordt in de loop der jaren van een katalysator voorzien. Vanaf 1 (januari moeten alle nieuw aan te schaffen auto's (tien tot vijftien per jaar) op loodvrije benzine •gaan rijden. Katalysatoren wor den gebruikt ter bestrijding van j zure regen. ;Het college van B en W besloot begin dit jaar al deze meer mi lieuvriendelijke benzine te gaan gebruiken. Nu pas heeft de ge meente een speciale benzine pomp aangeschaft Schiedam De Schiedamse po litie heeft woensdag en donder dag samen met controleurs van de Buma invallen gedaan in vijf videotheken in de stad. In vier zaken werden illegale banden aangetroffen. De grootste slag werd geslagen op het Rubens- plein, waar 250 banden in beslag werden genomen. Verder werd proces-verbaal opgemaakt tegen de eigenaren van videotheken op de Lorentzlaan (48 banden), Por- tugaalsestraat (10) en Troelstra- laan (6). De banden zullen wor den vernietigd. Schiedam Een geldloper van een winkelbedrijf is gisteravond in de Gerrit Verboonstraat over vallen door een ongeveer 28-jari- ge man. Omstreeks half tien moest hij onder bedreiging van een pistool de dagopbrengst, die in een geldcassette was opgebor gen, afstaan. De dader verdween in de richting van de Westvest met een buit van enkele duizen den guldens. Het signalement van de man is: ongeveer 1.80 meter lang, donker haar, dun snorretje, zwaar leren pak en een donkere ribbroek. Ie dereen die inlichtingen kan ver strekken over de overval wordt verzocht contact op te nemen met de Schiedamse politie. Schiedam Een 16-jarige voet ganger uit Spijkenisse is gister ochtend om acnt uur in de BK- laan aangereden door een auto. De man stak de straat over en zag daarbij de wagen over het hoofd. Hij is met onbekend letsel in het Schielandziekenhuis opgeno men. Op de Vlaardingerdijk werd een fietster uit Schiedam eveneens door een auto aangereden. Dat gebeurde doordat de vrouw op de kruising met de Nieuwe Haven verzuimde voorrang te verlenen. Ook zij werd naar het Schieland ziekenhuis overgebracht. Een 23-jarige bromfietser uit •Schiedam is met schaafwonden in het ziekenhuis behandeld, na dat hij in de Klaaswaalsestraat in een bocht onderuit gleed. Schiedam De inbrekers, die woensdagnacht de kluis van Al- bert Heijn aan de Groenelaan - hebben gekraakt, hebben maar korte tijd van hun buit van ruim 80.000 gulden kunnen genieten. Het onderzoek in het winkel pand leverde de politie voldoen de aanknopingspunten op om gis- ,teravond al drie arrestaties te verrichten. De drie, een 19-jarige vrouw en twee mannen van 24 en 30 jaar, allen uit Schiedam, hebben inmiddels bekend. Bij één van hen is de buit terugge vonden in de woning. De politie verwacht snel een vierde dader te kunnen aanhouden, De inbraak werd gisterochtend vlak voordat de winkel open ging dooreen werknemer ontdekt Protesten w akkeren aan na ongeluk op kruising Maassluis De protesten van de Maassluise bevolking tegen het kruispunt Wagenstraat/Rozenlaan nemen steeds grotere vormen aan. Na het ernstige ongeluk van de afgelopen zondag, waarbij een 21- jarige man uit Maassluis ernstig gewond raakte, is ook de discussie aangewakkerd of het kruispunt, dan onlangs geheel vernieuwd is, opnieuw moet worden aangepast. Adjudant Van Leeuwen van de Maas sluise politie weet van de klachten» maar stelt onomwonden: „Het ongeluk van zondagavond heeft op zich niets met de al dan niet gevaarlijke situatie van het kruispunt te maken. Eén bestuurder is door te hard te rijden van zijn weghelft geraakt en zo is een frontale botsing ontstaan. Met alle ernstige gevolgen vandien". Aanpassing Sinds de aanpassing van het kruispunt enkele maanden geleden Waagt de Maassluise bevolking steen en been. Vooral voor fietsers en voetgangers is bet elke keer weer een hele toer om ongeschonden de overkant te halen. „Je moet elke dag opletten, anders kun je zomaar aangereden worden. Ais je even niet oplet, dan kun je het wel vergeten," aldus eer. inwoonster van Maassluis. Het kruispunt Wagenstraat- Rozenlaan: goed uitkijken. „Als iedereen zich aan de regels houdt, dan is er niets aan de hand", aldus adjrudant Van Leeu wen. „Ik heb niet de indruk dat er erg veel ongelukken meer ge beuren sinds de aanpassing. Het is in het begin even wennen ge weest, maar dat heb je altijd als een kru ispunt wordt aangepast' Aanpassing Ook verantwoordelijk wethou der Anton Wustrow (PvdA) voor verkeerszaken wil van een ver dere aanpassing van het kruis punt niets weten: „Het ongeluk zoals dat zondagavond is voorge vallen, had op elk ander kruis- Dunt in elke willekeurige straat kunnen gebeuren. Iemand trekt op met zijn wagen, bereikt bin nen tien seconden een snelheid van 100 kilometer en vliegt uit de bocht en ramt ook nog eens een andere wagen. Dat is het hele verhaal". Onlangs is uitvoerig in de raads commissie over de situatie op het kruispunt gesproken. Wustrow: „Unaniem werd toen vastgesteld, dat er geen behoefte was aan aan passing. Geen stoplichten of an dere ingrijpende maatregelen. Het financiële aspect, en dat wil ik best nog even benadrukken, kwam daarbij op de laatste plaats". Vlaardingen In navolging van de gemeenten Maassluis en Maasland spreekt ook Vlaardingen zich uit voor de aanleg van een tweede Beneluxtunnel, in plaats van de bouw van een Blan ken burgtun nel. Al in een eerder stadium heeft het gemeentebestuur van Vlaar dingen zich uitgesproken voor de aanleg van een verbrede Be neluxtunnel. Nu de gemeenteraad van Rozenburg in een motie heeft vastgelegd dat het voor de Blankenburgtunnel kiest, wil Vlaardingen het eigen standpunt nog eens benadrukken. Vlaardingen kiest bewust voor de Beneluxtunnel. „De Blanken burgtunnel heeft nadelige gevolgen voor het milieu en dan met name voor het Lïckebaertgebied. De tunnel doorkruist een be langrijk recreatiegebied: de Lickebaert. Een tweede Benelux tunnel zal samen met de aanleg van de hele oren' bij Vijfeluizen een betere verkeersafwikkeling binnen Vlaardingen bevorde ren. Ondermeer via de zuidelijke randweg, hetgeen ook een po sitieve invloed heeft op de economische ontwikkeling van de stad", aldus het college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen. Maassluis Een felle, uitslaande brand heeft gisteravond twee slooppanden in de Nieuwe Kerk straat volledig ip de as gelegd. Rond acht uur kreeg de brand weer gisteravond de melding binnen. Direct werd middena larm gegeven, omdat men bang was dat de vlammen over zouden slaan naar de' bijgebouwen van de Maranatha-kerk, die in de na bijheid staan van de Nieuwe Kerkstraat. Het vuur is vermoe delijk aangestoken. De brandweer was zeer snel ter plaatse. „We waren precies op tijd", aldus brandweercomman dant C. van 't Wout. „Er waren van het kerkgebouw al zeventien ruiten gesprongen en de muren waren al heet. Gelukkig konden we snel ingrijpen". De brand weer had het vuur binnen eén half uur onder controle. Het na blussen duurde echter de gehele avond. De brand trok zeer veel belang stelling. Het is niet de eerste keer dat er slooppanden in de brand vliegen. Het begon met de brand In het pand Dug-Oul en de Toe- viught, waarna de huizen in de Nieuwe Schoolstraat in brand vlogen. „Allemaal aangestoken", aldus Van 't Wout „Je weet hoe dat gaat Vroeger ging de jeugd vuurtje stoken aan de Maaskant, nu kiezen ze de slooppanden uit". Schiedam - Honderd hoofden, dan zit Underground al vol, want aan die hoofden zitten lijven met uitsteeksels die tijdens een disco dansje woest in je gezicht kunnen hengsten. Voor een popconcert, waar drie honderd jongeren venvacht wor den, heeft Underground dus ook andere ruimte van De Erker no dig. En die krijgt het Under ground-bestuur dan ook. Mor genmiddag komt de Rotterdamse groep Noodweer naar de jonge- renkelder aan de Aleidastraat. Dat kan nog gewoon beneden, maar 's avonds mag Claw Boys Claw garageroek maken in de grote zaal van het Westsehiedams wijkcentrum. De Erker beleeft, kortom, een popspektakel. Twaalf uur zal het hele program ma duren; om twee uur begint het ai. Films, video, popmuziek' van Bob Marley tot de Sex Pistols zullen de bezoekers opwarmen voor Noodweer, en daarna ook afkoelen, en een modeshow van het Rotterdamse punkwinkelije Black Widows is dan de aanloop naar hel concert van Pink Pop favoriet Claw Boys Claw. De hele dag staan er kraampjes met lang speelplaten en kleding of van clubs ais Greenpeace. „Het is een buitengewone ge beurtenis dat Claw Boys Claw voor één tientje te zien is", zeggen George Ouwendyk, Rob van Els- wijk, Marcel van de Brug en Piet Penning over de nogal duur ge worden groep. Zij hebben het spektakel georganiseerd om de gewoonte te doorbreken dat er elke twee weke -*en regionaal bekend bandje komt. Nu is dat een goede gewoonte, getuige het vaste aanta) bezoekers van min stens honderd, maar iets extra's organiseren vonden ze wel zo aardig, legt Penning uit. Wie al leen 's middags komt, betalt* de halve entreeprijs Schiedam Drie genera ties uit één familie staan er op het toneel, als Othello morgenavond in Passage 'Het pleintje' van de achttiende eeuwse schrijver Carlo Goldoni opvoert. Othello bestaat voor de helft uit twee Schiedamse families, Mor- ra en Dessens, en voorzit ter Cor de Groot Iaat we ten dat van de familie Dessens pa Piet, Sjaak, Charel, Sandra en Irma voor het eerst samen op de planken staan, Irma is de jongste loot aan de 31- jarige Othello-boom en pa Piet is er al vanaf de op richting van het Schie damse toneelgezelschap bij. Er is de laatste weken hard ge werkt, want de decors moesten nog geschilderd worden en aan de zelf gemaakte kostuums viel ook nog wet wat te verstellen. Gi tarist Arie Middelberg moest ook flink inwerken: hij kwam er pas 21 oktober bij. Toch is Cor de Groot vol vertrouwen dat het pu bliek zaterdagavond een Veneti- aanse komedie voorgeschoteld krijgt, identiek aan de opvoering van 'II Campiello' door het Picco lo Teatfo uit Milaan in 1975 in Parijs. „Kijk uit, anders moet er iemand naar het Schielandziekenhuis", roept regisseur Ernst Hoogstra ten, als de acteurs halsbrekende toeren verrichten in de krappe, maar hoge repetitieruimte aan de Korte Haven. Hier is tijdelijk een zaaltje gehuurd, want de Blauwe Brug. waar Öthello anders repe teert. heeft een te laag plafond om de decorstukken te kunnen herbergen. De spelers hebben er duidelijk zin in. Na Passage, mor genavond. wordt Het pleintje' (vertaald door Sjoukje Hooy- maaycr van 'Zeg 'ns 355') nog een keer opgevoerd, op 15 november in de Stadsgehoorzaal in Vlaar dingen. Het toneelgezelschap zou graag enige versterking gebrui ken: vooral mannelijke acteurs zijn welkom. Schiedam Over de 213 Sint Jozef-woningen in Schiedam-West bestaat nog geen duidelijkheid, hoeveel de bewoners aan verhuis- en herinrich tingskosten vergoed krij gen. Wethouder Hans van Kleef (stadsvernieuwing en volkshuis vesting) stelde woensdagavond in de raadscommissie voor, dat alle bewoners van de 213 Sint Jozef 1500 gulden krijgen op grond van de verordening 'groot onder houd' en dat de bewoners van de benedenwoningen, die tijdens de werkzaamheden naar een wissel woning moeten verhuizen, nog eens 1500 gulden daar bovenop krijgen. De bewonersvereniging Schie dam-West had in een brief aan B en W gevraagd de werkzaamhe den. in de benedenwoningen te bestempelen tot 'woningverbete ring' in plaats van 'groot onder houd', waardoor de bewoners van de benedenwoningen een kostenvergoeding voor herin richting van 4000 gulden krijgen. Dat bleek volgens de wethouder niet mogelijk. Van Kleef: „De regels zeggen: 1500 gulden boven en beneden, het is een groot-onderhouds beurt. Maar omdat dit complex als uitzonderlijk en niet binnen de regels vallend te beschouwen is, wordt 1500 extra voorde bene- denbewoners uitgetrokken uit de stadsvemieuwingspot". Vijf jaar geleden werd dit complex gere noveerd, maar er rezen al snel weer vochtproblemen. De raadsleden van klein links za gen liever dat de bewoners van Adri Reijnhout...onvoldoende in formatie. de benedenwoningen 4000 gul den kregen, in plaats van '.'an de 3000 gulden, die nu wordt voor gesteld. „De stadsvemieuwings pot. daar is toch 5 miljoen in over gehouden?" vroeg Adri Reijn- hout (D66), „Dan kan het toch makkelijk tot 4000 per beneden woning worden opgetrokken?" Ook Ulferd Bruseker (CPN) pleitte voor de 4000 gulden: „Die benedenbewoners hebben veel ongerief, en mensen ergens an ders in de stad. die naar een wis sel won mg gaan, krijgen ook 4000 gulden". Ook het CDA stemde met de CPN in. Herman Posthoorn (PvdA) noemde de opstelling van de commissieleden goedkoop: „Be kijk het in alJe redelijkheid. Er wordt al een gulden middenweg gezocht, om 3000 naar 4000 gul den op Le trekken moeten we het gelijkstellen met renovatie. Dan moeten we die hele verordening weer wijzigen". De raadsleden kwamen in de commissie niet tot een stemad vies. Reijnhout: „We beschikken over onvoldoende informatie. Die 5 miljoen, die is overgehou den in de stadsvemieuwingspot, daar hebben we absoluut geen zicht op". KUiï EERST BU FORD Deze verplichte keuring is bij ons m \W/ vertrouwde handen. Bij een grote 1 onderhoudsbeurt doen we 'm LyYvvi gratis. Maar normaal betaalt u tóch /T\ v met meer dan Versleten rembtokjeszijn niet alleen onveilig, ze kunnen ook uw rem- jL. schaven beschadigen De originele j zijn betrouwbaar en toeti voordelig. Fiesta veroorzaakt minder geluidsoverlast en zorgt dat uw motor beter trekt /2fêf dmy Een Ford-uitlaat is speciaal iltTr ontworpen voor uw (Tv /inillz Escort 1100 §6— vanaf 1980 V Escort 1300:1285,- Een slippende koppelmg betekent vaak (nctieplaten drukgroep A druklager vernieuwen Gelu kkig doet de ervaren Ford- monteur dat voor een bescheiden prijs. 4 cyl. benzinemotoren Originele Ford onderdelen Door Ford getramd personeel slaat voor u klaar. Een onverslaanbare cornbmalie1 Staat het onderdeel dal u wens! met vermeld? Bel dan op Of beter nog, kom langs 8ij ons bent u met uw Ford altijd welkom. Bostaan 6-12, Vlaardingen, Tel. 010- 4344144. Openingstijden. maandag t/m vrijdag van 8.00-17.00 uur; zaterdag van 9.00-13.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1