gaan sparen Maasland pikt verhoging niet 'Het is niet zomaar een beetje tegensputteren' Vlasveld lijdt al tien maanden AGENDA De nieuwe Sunny collectie is binnen. HET WAAIGAT SVV zonder Henk Salari II G. C. VAN DER HEIDEN _v Medezeggenschapsraad Alexander over fusie met Rehoboth: Vlaardingse parochies: open huis §èf'- Nissan. Je blijft erin rijden. A'dammer kastelementen r- aafW'. /v\n WONEN Vraagtekens bij Hermes - ScHiedam Wethouder Aad Wiegman wil de moge-' HjËheden onderzoeken om gesubsidieerde, instellingen te laten sparen. De bestaan- del; subsidieverordening móét dan op de helling, want die sluit fondsvorming uitMomenteel moet het be schikbare geld elk jaar wor- - den opgesoupeerd. Gebeurt dattniet, dan is de instelling dié centen kwijt Hét idee op bescheiden schaal spaarpotjes toe te staan werd woenklag in de commissie fi nanciën gelanceerd door Pvd A-raadslid Joop de Jong. De/directe aanleiding was de te- leurslelling bij de instellingen over een korting van vijf procent op de 'begrotingsonderdelen, waarmee goederen en diensten zijn gemoeid. Die vijf procent moet nog dit jaar worden ingele verd. Ban de Leede (PSP/PPR,) noem de het ongelukkig dat de extra bezuiniging pas nu bekend is ge maakt „Verschillende organisa ties hebben hun activiteitengeld al uitgegeven en zullen hun be groting dus overschrijden". Wiegman begreep de beroering in het werkveld, maar vond te vens dat men met de tegenvaller rekening had moeten houden. „November vorig jaar hebben we de instellingen er al op gewezen dat er wellicht bijstellingen nodig zijn. Bovendien is in januari al tot een inleveroperatie van 1 procent Joop de Jong: spaarpotjes. besloten. Dat neemt niet weg dat het tijdstip beroerd is, maar ja, wij zijn ook pas sinds september van de exacte omvang van de bezui nigingen op de hoogte". De ombuigingen zijn nodig, om dat in de hele gemeentebegroting van een' prijsstijging van 2 pro cent is uitgegaan. In de praktijk zijn de tarieven voor goederen en diensten dit jaar echter met 1,9 procent gedaald. Samen met de aangekondigde 1 procent resul teert dat in een bezuiniging van 5 -procent. De Jong verwacht dat dergelijke problemen kunnen uitblijven als de instellingen mogen sparen. Die prikkel heeft volgens hem als voordeel dat geld voor het vol gend jaar kan worden gereser veerd. Of, zoals nu, een tegenval ler kan worden weggepoetst Overigens vindt De Jong dat het sparen aan een maximum moet worden gebonden. Hij denkt aan 1 of 2 procent van het subsidiebe drag". Maasland De riool- en reinigingsrechten worden in- Maasland niet verhoogd. Burgemeester en wethou ders hebben gisteravond hun voorstel om de rechten volgend jaar iets op te trek ken moeten terugnemen. Tijdens de begrotingsbehan deling konden B en W er niet in" slagen de fracties te overtuigen van de noodzaak tot verhoging, al was die nog zo gering: vijf gulden voor beide tarieven. In totaal zou dat 17.640 gulden opbrengen, waarmee een gat van 31,250 gulden belangrijk teruggebracht zou worden. Dat nadeel was ontstaan door re centelijk door het rijk aange kondigde verlagingen van de algemene uitkering. Met het niet verhogen van de riool- en reinigingsrechten, heeft de ge schiedenis in Maasland zich herhaald. Ook vorig jaar pro beerde het college deze rech ten op te trekken. Ook toen lukte het echter niet het in middels al befaamde 'tientje' erbij te krijgen. Resoluut In hun algemene beschouwingen wezen de fractieleiders Pleun Quack, Marian Siebelink en Wie- be Gouma van respectievelijk van CDA, Open Groepering en PvdA de verhoging resoluut van de hand. De VVD was aan van ke- .lijk wel voor het verhogen van de rechten. „Een hoger tarief zal de burger wellicht dwingen ook eens naar zijn vuilproduktie te kijken", had fractievoorzitter El len Joy Groosman in haar alge mene beschouwing gezegd. In tweede instantie kwamen de li beralen op die verhoging terug. De begrotingsbehandeling in Maasland was overigens een tam me bedoening. Zorgde in voor gaande jaren de Open Groepe ring nog wel eens voor wat oppo sitie, nu de dorpspartij zelf in het college 'zit was daarvan geen sprake. Slechts mevrouw Groos man leverde kritiek op wethou der Piet Houtenbos (Open Groe pering, openbare werken). Voor al de aanpak van het kruispunt Kortebuurt, Kerkweg en Maas- sluisseweg woog zwaar bij Groos man. Ook de. garage voor ge meentewerken, die Slavenburg uit Schiedam gaan bouwen, stuit te op kritiek wegens een ge noemd bedrag van 1,1 miljoen gulden. Houtenbos zei dat dat be drag van de baan is. Vlaardingen De vier rooms- katholïeke parochies in Vlaar dingen laten zich eens van een heel andere kant zien. In de Sint Josef-mavo aan de Willem de Zwijgerlaan in Vlaardingen- Holy wordt op zondag 9 novem ber de toekomstmarkt Vlaar dingse Parochies gehouden. Een uniek initiatief. De Vlaar dingse bevolking kan die dag via een aantal info-stands kennis ne men van de gemeenschapsop bouw, de diaconie, de eredienst en de verkondiging. Daarnaast zullen twintig organisaties, waar onder het IKV; de VLOS en Am nesty International, zich presen teren. In vijf werkwinkels wordt gele genheid geboden om zelf en sa menwerkend informatie op te doen over de scboolkatechese, vrouw en geloof, katechese met volwassenen, opbouw van paro chie en samenleving en oecume ne. De toekomstmarkt in de Sint Jo sef-mavo is voor belangstellen den op zondag 9 november open vanaf 11.30 uur. Om 16.15 uur wordt de dag afgesloten met een gezamenlijke gebedsdienst door leken. Schiedam Hoewel Dick Buitelaar vorige week onder de indruk is geraakt van Willem H, is hij niet van plan deTilburgse spitsen Broeken, Maddock en Van Straalen onder curatele te plaatsen. De oefen- meester van SW gaat ujt van een zone-verdedi ging en kiest voor vier middenvelders achter de spitsen Jan Könemann en Edwin Wildenberg. Wordt de laatste geschorst, dan is Glenn SonneviUe zijn vervanger. Henk Salari blijft sowieso met één wedstrijd schorsing aan de kant. „Willem II", zegt de trainer, „is de beste ploeg die ik tot nu toe heb gezien. Er wordt goed en vooral be weeglijk voetbal gespeeld. Ik wil zelf ook dolgraag naar het echte voetbal toegaan. Met de discipline uit de wedstrijd tegen NAC en dan aanvallend nog meer lef en beweeglijkheid tonen. We hebben de voorbije jaren in Tilburg onze beste wedstrijden ge speeld, al biedt dat natuurlijk niet de garantie dat we er nu weer goed uitkomen". De vermoedelijke opstelling van SW; Dirven Van Ka pel, Treling, Looven», Mulder, Ooslorlee, Neesfcens Van Duppen, Van Buuren, Könemann en Wildenberg/Sonne- ville. Schiedam De medezeg genschapsraad van de Prins Willem Alexanderschool vindt dat het schoolbestuur te gemakzuchtig denkt over de voorgenomen fusie met de Rehoboth-mavo. De inschatting van J.A. van Lambalgen, voorzitter van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs, dat die samenvoe ging komend schoolseizoen vrijwel zeker een feit is, is de raad in het verkeerde keelgat geschoten. „We sputteren niet zomaar een beetje tegen, zoals Van Lambal gen stelt. We rijn volledig tegen die fusie. En de ouders even eens". verklaart TAtdie Beek man, voorzitter van de raad. Dat de fusie nog lang niet zeker is ba seert rij op het reglement waarin de rechten en plichten van de medezeggenschapsraad rijn op gesomd. Over fusieplannen zegt het reglement dat daarvoor in stemming van de raad vereist Is. -Blijft het groen licht uit, dan moet een geschillencommissie een bin dend oordeel vellen. Beekman en de zeven andere le den van de raad verwachten dat die commissie niet klakkeloos de argumenten van het schoolbe stuur zal overnemen. „Integen deel, we weten uit ervaring dat voor hen het standpunt van ou ders erg zwaar weegt". Het schoolbestuur probeert al langer dan een jaar om ouders en leerkrachten warm te laten lopen voor een fusie met de Rehoboth. ,Jk kan me hun wens levendig voorstellen, maar wij staan toe vallig aan de andere kant en moeten de belangen van onze achterban behartigen", legt Beekman uit Het fusieplan heeft alles te maken met de niet onaan zienlijke problemen waarmee de Rehoboth al geruime tijd kampt De protestants-christelijke mavo krijgt steeds minder leerlingen en wordt met opheffing bedreigd als die ontwikkeling niet snel wordt lamgelegd. Dat fusie met de Alexandermavo daarvoor de enige reële-mogelijkheid is, vindt ook Beekman. „Maar," stelt rij, „als raad zijn we unaniem in de angst dat dat ten koste gaat van onze school. We hebben een goed draaiende school, die nog jaren zelfstandig vooruit kan. Invloe den van buitenaf doen automa tisch afbreuk aan onze manier van werken. Natuurlijk, we teke nen met die houding impliciet het doodvonnis van de Rehoboth. Dat trek ik me aan, maar ander zijds klopt het toch ook niet dat wij de dupe worden van het feit dat bij Rehoboth het leerlinge naantal schrikbarend terug loopt". De medezeggenschapsraad vindt het verder jammer dat Van Lam balgen hun bezwaren bagatelli seert en die als 'op de langere ter mijn niet steekhoudend' afdoet „Wij vinden onze argumenten wel degelijk sterk", kaatst Beek man terug. De fusie wordt om vier redenen van de hand gewezen. De ouders hebben bezwaren tegen de grote afstand (twee kilometer) tussen - de twee schoolgebouwen en zijn bang dat jonge leerkrachten zul len moeten afvloeien. Ook de identiteit van de Willem Alexan der is een zwaarwegend punt „Beide scholen werken welis waar vanuit het geloof, maar je kunt de KRO en EO ook moeilijk op één lijn stellen. De praktische uitwerking van de christelijke principes verschilt sterk". Tot slot heeft de individuele be geleiding van de leerlingen van de eerste tot en met de examen klas een belangrijke rol gespeeld in de afwijzing van de fusie. Beekman is er van overtuigd dat ook dat systeem enigszins zal worden aangepast als de twee scholen samen verdergaan. Verschillende ouders vinden dat een onverteerbare zaak en heb ben zelfs al aangekondigd hun kind van school te halen als de fusie toch doorgaat De laatste da gen is de medezeggenschapsraad overspoeld met brieven waarin ouders zich fel tegen het fusie plan uitspreken. SCHIEDAM zalerdag 1 november optreden van Lïvin' Blues in Podium, 22.00 uur. optreden van new-wave band Geneva in cafe De Goudsbloem, 22.00 optreden van Bob ert Bert in het Vide- ocalé. 22.30 uur. optreden van het kwartet Oyfiz 4 in jazzclub The Ditch, 21.30 uur. toneelvereniging Othello speen "Het Pleintje' in hei Passagetheater. 20.15 uur. Hans Liberg speelt 'Berg en Berg' in De Teerstoof, 21.00 uur. Poppenspeler Jakobus Wieman 'Het betoverende sprookjesboek' fn De Teerstoof, 14.30 uur. zondag 2 november ruilbeurs in de Vier Molens met een optreden van Harmonie OBK, 13.30 uur. koffieconcert van Harmonie Ambrosi- us in Passage theater, 11.30 uur. maandag 3 november vergadering gemeenteraad, stadskan toor, 20.00 uur, VLAARDINGEN vrijdag 31 oktobBr optreden van het Trio Maruccu, Mas- ondo. Van Esbroeck (tangomuziek) in de Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. de stichting Zero speelt d'Arc" in De Harmonie, 20.30 uur. optreden van het Quartet John Dierckx In het theatercafé Harmonie, 22.30 uur. film 'Oriane' (gouden camera In Can nes) van Fina Torres in filmhuls Harmo nie, 20.30 uur. herdenking van de kerkhervorming in de Grote Kerk met medewerking van or ganist Aad Zoutendijk en de verenigde Vlaardingse koren Ethan, Vfaardingen en Euphonla, 20.00 uur, zaterdag 1 november zang- en orgelavond met koor Musica Rlsercata In de Sionkerk, aanvang 20.00 uur. bazar in de Ichtuskerk aan de Maer- lantlaan, 10.00 uur. tBkenfilm 'De Troetelbeerljes' In Mld- delhuyse (10.00 en 12.30 uur) on zaal Triangel (13.30 uur). film 'Witness' in zaal Triangel, 18.30 en 20.45 uur. film 'Padre Nuestro' van Fransisco Re- gueïro in filmhuis Harmonie, 20.30 uur. dinsdag 4 november bi bi lath eekfiliaal in de Dirk de Derde- laan verkoopt afgeschreven boeken, 10.00 lot 16.00 uur. zaterdag 1 november De Verenigde Zangers en hel kamer orkest Continuo brengen 'Die Schöp- fung' van Joseph Haydn In de Immanu- elkerk, 20.00 uur. De Dukdail-band en kinderkoor *Fluï- tekruid' geven concert in het Schuurke- rktheater. 20.00 uur. door TON DE LEEDE Schiedam De wedstrijd Pa- pendrechtHennes DVS, ge speeld op 15 december 1985, staat in het geheugen van Har ry Vlasveld gegrift In dat duel móest Harry een snelle passeerbeweging bekopen met een gebroken scheen- en kuitbeen. Dit incident dan wel accident houdt Vlasveld nu al ruim tien maanden van het groene veld. „Hermes DVS draaide die perio de juist prima en ikzelf was aan een goed seizoen bezig", begint Vlasveld rijn ietwat treurig re laas, „en dan gebeurt zoiets. Ik was uitgeweken naar de rechts buitenplaats, nam de bal aan en speelde deze in één beweging langs de linksback en ging bem voorbij. Die Papendrechter zette zijn tackle te laat in en hij kraakte - mijn standbeen volledig. Het ge luid van het breken was voor zo wel spelers als publiek duidelijk hoorbaar. Ik besefte toen nog niet wat de gevolgen zouden zijn...". Vier maanden na het ongeval mocht Harry weer beginnen met goed lopen maar helaas: het on derbeen werd schrikbarend dik. Opnieue was volledige rust gebo den en de lijdensweg begon van voren af aan. Vlasveld had weer twee krukken nodig by het lo pen- Na lange tijd met één kruk door het leven te rijn gegaan, mag hij sinds deze week zonder krukken gaan en staan waar hij wil. Harry Vlasveld, 23 jaar, offset drukker in opleiding en samen wonend met blondine Diane, heeft rijn voetbaljeugd doorge bracht bij Excelsior'20. Op zijn ze ventiende werd hij door trainer Piet Roozen (nu SHO) in het standdaardteam van de toenma lige derdeklasser opgesteld en» buteerde ik in de hoofdmacht. Ik speelde sterk als linksback. Zijn moest wel wennen aan de snel- terriërachtige optreden wordt heid en de betere techniek", duidelijk, als Harry openbaart mijn tweede jaar", vervolgt „Ik had Eric Gudde als jeugdtrai- het bijtertje, „werd ik basisspeler, neren elke training was echt een Samen met Peter Burger en - Hans de Roos (nu Nieuwen- hoom) vormde ik de linkerflank. Harry Vlasveld nog op één kruk. Sinds kort is ook dat ene hulp middel overbodig. „Die club sprak me aan", verde digt hij zijn keuze. „Het speelt in de eerste klasse en alles leek me professioneler geregeld. In de voorbereiding werd ik door Kos- tense uit de B-groep naar de hoofdselectie gehaald en tijdens het Gouden Florijn-toumooi de digt Harry Vlasveld manmoedig, „ga ik weer volop tekeer, want toekijken is niets voor mij,..". verademing". Tot groot ongenoegen van Excel sior'20 stopte Vlasveld (18 jaar) toen hij in dienst moest en tevens meldde dat hij geen zin meer had. Enkele maanden later echter speelde Vlasveld weer, maar... „Na enkele wedstrijden in het tweede en later in het eerste moest ik ineens in het vijfde spelen", is Vlasveld nog steeds verontwaardigd over rijn vertrek bij Excelsior'20. „Het ging na tuurlijk wel lekker maar dat ging me v/el iets te ver Professioneler Na zijn diensttijd beproefde Vlas veld zijn geluk bij Hermes DVS. Ik was de linkshalf. De trainer heeft mij zowel als linksback, als linkshalf en als linksbuiten ge probeerd en hij zag in mij een linkshalf, ostense", looft Vlasveld zijn trainer, „heeft mij ontzettend geholpen door extra trainingen en aandacht Mede dank zij hem en de goede opvang en sfeer heb ik het ontzettend naar mijn zin bij Hermes". Maar, nog steeds zit er een plaat in het linkerbeen en hoewel looptraining is toegestaan, moet Vlasveld nog zeker enkele maan den wachten op het echte (voet- )balcontact. „Als de dokter zegt dat ik weer mag spelen", beëin- Vol crors showen, wij de nieuwe Sunny collectie. Een waardige opvolger van de al jaren meest gekochte auto ter wereld. 7 verschillende modellen in maar liefst 30 uitvoeringen. De -nieuwe Sunny collectie valt op doorzijn sol, zijn techniek, zijn betrouwbaarheid. Maar het meest opvallende is toch wel de grote keus. Want er is een 3-deurs, 4-deurs, 5- deurs, Coupé, Florida, stationwagon en bestek wagerc Diesel, benzine, 4-bak, 5-bak of auto maat ja, er is zelfs een Sunny 4-deurs met vier- wielaandrijving! Kortom, er is altijd wel een Sunny die bij U past De nieuwe collectie wordt dagelijks bij on» geshowd. v.a. 17995/ Dirk de Derdelaan 18, Vlaardingen. Telefoon 010-4600433/4600582 iyI\ni|x- luiuitv. !»Wi IfakTHirtn»^" Ska*."f«p175Km A'dammer ka«i«lomenlan Sene kasteiemenlen met een eigenzinnig design Door vormgeving en afwerking uistekend vri) in de ruimte Ie plaatsen. Rondom afgewerkt m slijplak in de basiskieuren wit, grijs, donkergrijs en zwart, in tal van aksent- en metallic kleuren mei diverse mteneur- mogeljkheden. Leverbaar in: 3 breedtes, 37.55,5, 74 cm 4 dieptes, 37,50,63,74 cm 5 hoogtes. 100.135. 170.221 240 cm. 'J 0G BUD E3BE6 I rrm g nmnnu—rl Markt 57 - Hoogstraat 225 - Vlaardingen - Tel. 0104343685 Schiedam Hans Kostense moet eerst de extra training van vanavond afwachten, alvorens hij weet met welke formatie hij zondag aan de thuiswedstrijd te gen CW kan beginnen. De oe- fenmeester van Hermes DVS onderwerpt dan Ruud Bakker, Hans Meijer, Frank van der Woude en Hans Weggemans' aan een laatste lest. Kostense twijfelt vooral aan het meespelen van Bakker, die een lastige spierbles sure in beide achterbenen heeft. Veiligheidshalve heeft hij junior René Grimius en Jan Viergever bij de selectie gehaald. Ron Berveling keert overmorgen terug in de basisopstelling van Fortuna VI. De offensieve mid denvelder is hersteld van een hlessure heeft in de voorbije twee oefenduels een goede indruk ge maakt op trainer Jan van Baa- ren, die André de Haas (rug) als wissel achter de hand houdt. De opstelling van Fortuna VI: De Herder, Van der Zouwen, Van der Berg, Struys, Sonneveld, Ron Berveling, Langhorst, Quak, Ed win Berveling, Visser en Boshui zen. Hans Schinkel kan zondag thuis tegen Oud-Beijerland niet be schikken over de voor twee duels geschorste Edwin van Wijk. Zijn plaats wordt ingenomen door Ron Janse (ex-RFC). Voorts keert Dennis Gouka terug^ in de startende elf van Excelsror'20. wat ten koste gaat van René Wa- gemakers. Jos Weber speelt rechtsback en 'utility* Eric Dulfer schuift door naar het midden veld. De opstelling: Van Veen, Weber, Boon, Hijmans, Vester, Dulfer, Berenschot, Gouka, Scheffers, Janse en Glimmer veen. Bij Excelsior M is de inzetbaar heid van de aan de lies gekwetste Gert-Jan Bunt dubieus. Zijn mo gelijke vervanger is Robert de Reus. Gezien de selectie, die trai ner Eric Gudde voor de thuis wedstrijd tegen RCL heeft opge roepen, is niet aan te nemen dat de trainer wijzigingen aanbrengt De selectie luidt Van de Broecke, Vermeer, Van Zijl, Put, Gordijn, Bunt, Van Straten, Dueaneaux, Glimmerveen, Van den Bergb, De Reus, Van Hoeven, IJspelder, Bakker van Van Gijzen. PPSC gaat morgenmiddag op ei gen terrein tegen Xerxes van start met drie spitsen (Van der Mijden, t Hoen en Van Elleswijk). Eric Kolmeyer is om de opbouw te bevorderen de nieuwe links back, waardoor Roél Udenhout op het middenveld acteert „Ik heb tegen de jongens gezegd, aat we nu eens lekker moeten gaan voetballen. Dan komen de pun ten vanzelf wel", aldus trainer Toon Brakus. De opstelling: Wol vers, Westerveld. Winkelman, De Nijs, Kolmeyer, Van Harme ien, Udenhout, De Bruin, Van der Mijden, 't Hoen en Van Elles wijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2