WATERWEG Optimisten overstemmen sombere geluiden links SPORT 17 I Vertraging in stadsvernieuwing 'Verstaat U mij V in de biliotheek Schutse-vlmder weigert dienst UiiH'i'liMl 'Begroting lijkt op Playboy-kalender' UVG te laat wakker MMHHHBI m Erik Koenders komt tot inkeer Satelliet slaat goede slag Spirit viert feest SPORTAGENDA Gestolen auto bij toeval achterhaald Open Podium: aangenaam Club van 100 beveiligt VFC Vlaardingen contra Trekvogels 't Hoen vier duels geschorst i-M (t\N -Ssl Schiedam - Oppassen voor zelfgenoegzaamheid. Dat was zo'n beetje het hardste verwijt, dat het Schiedamse college van burgemeester en wethouders kreeg te slikken op de eerste avond van de begrotingsbe handeling, De opmerking afkomstig uit de hoek van de kleine linkse partijen was typerend voor de sfeer. Behalve Bart de Leede (PPR/PSP) die waarschuwde voor gebrek aan zelfkritiek en Ulferd Bruseker (CPN) die het college soms 'roomser dan het ka binet* noemde, zag de oppositie af van een harde confrontatie met de almachtige VVD/PvdA-coali tie. De grootste tegenstander, het CDA, kwam niet verder dan bij herhaling vragen naar het colle ge-werkprogram waarvan PvdA-fractievoorzitter Gé Brou wer al aan het begin van de avond had gezegd dal dat er voorlopig niet in zit: „Wat hebben die paar velletjes papier voor waarde? Ze belanden meestal on gelezen in een hoek". De VVD en vooral de PvdA de den in hun algemene beschou wingen hun best Schiedam nu eens op z'n voordeligst te laten uitkomen. Brouwer schilderde een rooskleurig perspectief-voor een stad met 75.000 inwoners, waar 'financieel draagkrachtigen en goed opgeleidejongeren' de PvdA-voorman gebruikte nog ro net niet- het woord 'yuppies' zs aan een nieuwe toekomst bou- |f wen. Hij stond langer stil bij het g binnenhalen van kapitaalkrach- tige gezinnen dan hulp aan werk- 5 lozen en etn ische rni nderheden fcrd Bruseker een maatregel zon- Azijnpolitiek der weerga. Zoiets past volgens enkel m de dieigende tezmmgm- da bij Mn VMr drIekwart i de dreigende bezuinigin gen op het sociaal-cultureel wérk aanleiding om van een drama te spreken. De begroting voor 1987 mag dan op een Playboy-kalen der lijken ('uitgekleed en uitda gend'), zolang Schiedam zichzelf in hel blad van de Kamer van Koophandel als een voor onder- nemers dynamische stad kan aanprijzen is alle hoop nog niet verloren. Grond verkopen aan bedrijven is weliswaar uit den boze, maar verder maakt Schie dam het de zakenman in alle op zichten naar de zin. Hoe, dat liet het splinternieu we, 30.000 gulden kostende Schiedam-promotie- ftlmpje zien dat in de pauze werd gedraaid- Tegenover het optimisme van de coalitie staken de sombere beto gen van links nogal schril af. De CPN ziet voornamelijk sociale narigheid als belangrijkste gevolg van de Haagse 'azijnpolïtlek' en Schiedam gooit het weinige geld dat voor de minima wordt gere serveerd dan ook nog eens over de balk. of pot het om onver klaarbare redenen op. Bijvoor beeld door vijf ton in een 'armen- fonds' te storten zonder dat men sen in nood er een beroep op kun nen doen, of door folders te laten drukken voor cliënten van de so ciale dienst en dat kostbare druk werk (waarde: 20,000 gulden) vervolgens te laten beschimme len. Dat de minstbetaalden niet naar een betere woning kunnen verhuizen omdat ze dan geen huursubsidie krijgen vond Ul- college. Boycot D66 nam met een handvol op bouwende ideeën een soort tus senpositie in. Adri Reijnhout leg de de nadruk op een betere orga-, nisatie van de volkshuisvesting, inzameling van chemisch afval en de emancipatie van de vrouw. D66 wil verder dat er plaatselijke ombudsman komt waar Schie dammers die zich onheus beje gend voelen door een ambtenaar, met hun klachten terecht kun nen. De ongewoon milde Reijn hout werd alleen fel bij het hoofdstuk erfpacht: de vorig jaar beloofde beleidsnotitie is er offi cieel nog steeds niet, maar al wel is daar een ontwerp van in om loop binnen de PvdA. 'Onfat- soenlijk', vindt Reijnhout een mening die Rasman ongetwijfeld deelt, want ook de CDA-voor-' man wilde wel eindelijk eens dui delijkheid over de erfpachtspoli- tiek. Aan het tot dan toe uiterst dunne stapeltje moties (één van het CDA over het sociaal-cultu reel werk, één van D66 over een klachtenregeling en één van de CPN met als onderwerp een boy cot van met Zuid-Afrika sympa thiserende bedrijven) voegde Bart de Leede (PPR/PSP) er slechts twee toe. De radicaal-pa- cifisctische combinatie wil een inspraak-orgaan voor de culture le minderheden en óók een boy cot: van ondememinngen die óp een of andere manier meewer ken aan de bouw van de raketba sis in WoensdrechL Na de gloed volle pleidooien eerder op de avond voor inniger betrekkingen met het bedrijfsleven, lijkt klein links met die beginselvastheid op weinig steun te kunnen rekenen. Vanavond worden de discussies over de begroting voortgezet. Dan komen de wethouders en de burgemeester aan het woord. Over het meest heikele onder werp geldwordt ook dan zo goed als gezwegen. Op welke ma nier Schiedam 2,6 miljoen gulden gaat bezuinigen om de begroting rond te krijgen is van later zorg: die kwestie komt pas in januari aan de orde. Schiedam Een vrouw, die vrijdag haar autosleutels kwijt raakte en vervolgens ontdekte dat ook de auto zelf was ver dwenen, heeft bij toeval haar eigendom toch teruggekregen. Haar wagen, die 's morgens werd gestolen van de Broers- vest, werd ,'s avonds door'de politie aangetroffen op de kruising bij de Boterstraat De auto blokkeerde de doorgang, zodat agenten de bestuurder om opheldering wilden vra gen. Maar de drie inzittenden sprongen bij het zien van de politie uit de auto en verdwe nen spoorloos. Later in de nacht achtervolgde de politie met succes een vluchte ling. Een 27-jarige Schiedammer, die wat rommelde aan een auto die dwars op de Hargsingel stond geparkeerd, nam de benen toen de politie ten tonele verecheen. Achter de auto lagen wat bran dende papieren, maar de man bleek niets met het geval te ma ken tehebben. Hij was uit nieuwsgierigheid op het vuurde afgekomen. De eigenaar van de auto, een bewoner van de Zwa luwlaan, zei dat ook hij de toe dracht niet begreep. de uitgaander... dagblad-advertenties geven eer hoop plezier. Schiedam Als gevolg van een tekort aan ambtelijke ca paciteit hebben verscheidene nieuwbouw- en renovatiepro jecten vertraging opgelopen. Toch is er dit jaar geen vijf mil joen gulden over in de stadsver nieuwingspot. Adjunct-directeur van gemeentewerken Frans Griffioen wees daar vorige week op, toen de raadscommissie voor stadsvernieuwing en volkshuis vesting het meerjarenplan voor de stadsvernieuwing behandelde. Het saldo van vijf miljoen gulden, dat er ogenschijnlijk is, kan niet vrij worden besteed- De vertra ging van de projecten betekent dat de betalingen pas volgend jaar plaatsvinden, zodat het geld al een volledige bestemming heeft, maakte Griffioen duide lijk. Er is vertraging ontstaan rond het Fabriplein, nabij de Vlaardin- gerdijk, mede als gevolg van het feit dat de aankoop van huizen problemen opleverde. Ook reno vatie aan de Brugmanstraal en de Willem Brouwerstraat is gestag neerd, alsmede de sloop en nieuwbouw aan het Boerhaave- plein. Schiedam In de openbare bibliotheek wordt morgen de ten toonstelling 'Verstaat U mij?' geopend. Jos Debeij van de biblio theek en Nimed van Leyden als vertegenwoordigster van de cul turele minderheden geven het startsein voor dit overzicht van taalproblemen die buitenlanders hier ondervinden. De tentoon stelling wil ook aangeven wat tegen die problemen kan worden gedaan. In Schiedam verzorgen talrijke vrijwilligers taallessen voor bui tenlanders. De projectgroep edu catie culturele minderheden be geleidt cursussen voor Turkse en Marokaanse mannen en vrou wen in grote of kleine groepen of helemaal individueel. „Als bui tenlander kom je in het dagelijks leven voor heel wat problemen te staan", meldt de begeleidende folder. Als voorbeeld staan ook allerlei onleesbare mededelingen en instructies afgedrukt Maassluis Een gevarieerd ge zelschap zal het publiek tijdens de Open Podium-avond in theater De Schuurkerk proberen aange naam bezig te houden. Morgen bijt Paul Kuit, leerling aan het Rotterdams conservatori um, het spits af. Hij speelt gitaar muziek. De Maassluise Katja Hanspians geeft een piano-reci tal, waarna net de beurt is aan de toneelgroep uit 's-Gravendeel. Alphons Hayes, Per Severin, Fer Mühlenbruch en Janine spelen korte impressies. De verhaaltjes zijn gedeeltelijk gebaseerd op de vertellingen van Jules Pfeifer en op gewone, alledaagse gebeurte nissen. j „De moeilijkheden die buitenlan ders ondervinden bij het zoeken naar een baan of bij contacten met instanties, worden vaak nog versterkt door het gebrek aan on derwijs dat veel gastarbeiders in hun thuisland hebben ondervon den", geeft de begeleidende ten toonstellingstekst verder aan. De expositie is uiteraard niet be stemd voor de doelgroep. Analfa betische buitenlanders hebben immers niets te zoeken in een Nederlandse bibliotheek. Het voornaamste doel van de ten toonstelling is in contact te ko men met vrijwilligers die taalles sen willen geven. Maasland Bij de voorbereiding was het allemaal nog goed ge gaan. Maar toen oud-minister Jos van Kemenade de nieuwe ba sisschool De Schutse in Maasland officieel opende, liet het me chanisme voor de binnenvliegende vlinder het afweten. Van Kemenade was er nog wel in geslaagd de vlinder binnen het gezichtsveld te krijgen, zodat het thema 'Rups wordt vlinder' niet helemaal verloren ging. „2b gaat dat nu eenmaal bij het onder wijs", haakte de ex-bewindsman gevat op de weigering in. „Je komt er wel, maar het kost zo ontzettend veel moeite". Van Kemenade, nu voorzitter van het college van bestuur van de universiteit van Amsterdam, was bij wijze van uitzondering naar Maasland gekomen. Vooral omdat De Schuise destijds onder zijn bewind één van de voortrek kers voor het nieuwe basisonder wijs is geweest De Schutse was zestien jaar ge vestigd in het houten gebouw aan het Doelpad. Dat noodgebouw werd op 29 oktober 1970 door toenmalig burgemeester J.F. Groot Enzerink geopend, waar mee het openbaar onderwijs in Maasland terug was. Rond de eeuwwisseling was er Ln Maas land ook openbaar onderwijs ge- weesL Het ontwerp voor de momenteel 120 leerlingen tellende school, waarvan ongeveer de helft uit Maassluis komt, is gemaakt door het architectenbureau TK uit Maasland. Het ontwerp met zijn unieke vormgeving en doeltref fende inrichting was gekozen uit vier inzendingen. „Dit ontwerp past uitstekend bij de onderwijs doelstellingen van De Schutse" lichtte burgemeester Mieke Bloe- m endaal toe. Namens het contacteentrum openbaar onderwijs Westland merkte G.J. Scholtens op, dat deze school een voorbeeld van vernieuwing is zoals men die graag ziet. De zeeloods ontlokte hilariteit door te zeggen, dat deze vlinder voor het Westlandse openbare onderwijs uit zal groei en tot een flinke zeemeeuw. G. Kuipers Uit handen van burgemeester Hans van Es heeft G. Kuipers, hoofdagent van de politie in Maassluis, een wijnroemer ont vangen. De agent kreeg het ca deau bij zijn afscheid. Om ge zondheidsredenen moet G. Kui pers het Maassluise korps verla ten. Hoofdinspecteur C. van Nieuwkoop overhandigde de scheidende politieagent het wa penschild van het korps. In 1975 kwam Kuipers in dienst bij de Maassluise politie. In 1982 volgde hij de heer Bakelaar op als wijk agent Kuipers verwierf in die functie veel bekendheid onder de bevolking. P. Perdijk Vlaardinger P. Perdijk mag sinds kort een lintje in zijn knoopsgat dragen. Hij is onderscheiden met een zilveren eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Perdijk kreeg dit ko ninklijk edelmetaal wegens zijn veertigjarig bedrijfejubileum bij A. de Jong Airconditioning bv in Schiedam. De onderscheiding werd uitgereikt door burgemees ter Reinier Scheeres. SCHIEDAM dinsdag 18 november cabaretgroep Kamizool ln Barrika, 20.30 uur. woensdag 19 november •opening van de tentoonstelling 'Begrijpt U mij?' over taalonderricht aan Schiedam mers van buitenlandse origine in de biblio theek aan het Wibaut plein. lunchconcert 'De Motenmerels' In dien stencentrum "De4 Molens', 13.00 uur. concert The Ditch Trio in The Ditch, 21.00 uur. VL AARDINGEN dinsdag 18 november optreden van trio The Tunes, caté d'Oude Stoep,21„30uur. dia-avond over Bangkok in Naluurvrien- denh uls H oogkamer. 20.00uur, postzegeiveling in T riangei, 20.00 uur. vergadering van de Culturele Raad in het sladhuis, 19.30 uur. woensdag 19 november mocteshowdoor kinderen inzaai Triangel, 19.30 uur. m op treden deFlyingPicketsinde Stadsge hoorzaal, 20.15uur. MAASSLUIS woensdag 19 november •open podiumavond inSchuurkerktheater, 20.30 uur. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 18 november 1986 guiiiiiimimiiNimiuiiiiiiiiiiriimnmi Valkenburg De eerste se rieuze krachtmeting werd ver liezend afgesloten. Koploopsier IASON, dat tot gistermiddag per wedstrijd gemiddeld twin tig doelpunten maakte, legde de basis voor de 15-12 overwin ning op UVG in de beginfase. De thuisclub boog in die perio de vrijwel iedere aanval in een treffer om, wat tot een naar la ter zou blijken beslissende kloof van vier doelpunten (6-2) leidde. De Schiedamse handbalsters herstelden zich echter keurig. Monique Helmer was door trai ner-coach Leon Luysterburg fensies, wat tevens tot uiting kwam in het schamele aantal van drie doelpunten dat in de laatste twintig minuten werd gemaakt Scores UVG: Ingrid Duller 5x, Vallie Kolditz 5x, Carin Dulfer lx en Karin Bisschop lx. belast met de bewaking van IASON's beste schutter en zij verrichtte die taak voortreffe lijk. De Limburgse speelster scoorde slechts eenmaal, maar omdat haar ploeggenoten die produktieve rol overnamen, was de enorme inzet van Moni que Helmer eigenlijk zonder waarde. Na rust (11-6) drong UVG enorm aan. Het zette IASON met de rug tegen de muur, maar opnieuw bleek de groen wit gestreepte brigade een abonnement te hebben op schoten tegen paal en lat. Bo vendien overheersten de de- gjjmfflimmimmmiminumum, Politiek onderonsjes tijdens één van de pauzes tijdens de begrotingsbe handeling van de gemeente Schiedam. Oud-wethouder Cor van Tiiborg (links), Luub Hafkamp (midden) en wethouder Aad Wiegman bespreken de actuele situatie. door RIK BAKKER Schiedam Het doet wat' vreemd aan om Erik Koenders bezweet de bar te zien binnen stappen. Niet alleen is de ren tree in het wedstrijdjudo van -de 34-jarige Voorburger op merkelijk, zweetdruppels op het hoofd van de op zijn zachtst gezegd gemakzuchtige oud-in ternational zijn zó'n unièum, dat ze gerust kunnen worden bijgeschreven in het beroemde 'Guinness Book of Records'. Koenders heeft het witte pak weer aangetrokken en volgens Peter Lagerwaard, de eigenaar van de Schiedamse sportschool waar Erik Koenders het plezier in het judo heeft teruggekregen, heeft de 118 kilogram zware reus nog niets van zijn scherpte verlo ren. Lagerwaard durft Wie zich als trainer-coach belast met de begeleiding van een enfant terri ble als Koenders, weet bij voor baat dat zijn taak niet eenvoudig wordt. Vlaardingen Peet Hoek, Sjaak Verhoeven, Joop Mosmans en Hans Voets hebben 2ich bij Satel liet beschikbaar gesteld om het bestuur te assisteren. Naast het bedenken en uitvoeren van ver schillende financiële aktïes, zal ook de begeleiding van het eerste en tweede elftal speciale aan dacht krijgen. De vierdeklasser is van plan op korte termijn een grote loterij uit te schrijven, die de vereniging ongeveer vijfduizend gulden moet opleveren. Voorts is een sponsoor-contract afgesloten met de firma B. Verhoeven bvr waar door Satelliet in staat is de finan ciële achterstand in één keer in te lopen. Hoewel de eigenzinnige Voor burger wel degelijk de top in ei gen land bereikte, zorgde zijn la conieke instelling ervoor dat er nooit uitkwam wat er allemaal in hem stak. Alleen als zijn hoofd ernaar stond, was Erik Koenders bereid om tot de bodem te gaan. Nïeman anders kon hem of hoef de hem te verteilen wat hij moest doen of laten. Koenders is een echte Vrije jongen'. Zijn voor keur om als eigen baas zijn brood te verdienen, bewijst dat. Koenders drijft momenteel een restaurant in Voorburg. Daar voor had hij een discotheek, daarvoor een bar en met een ei gen sportschool zette hij de eerste schreden als ondernemer. „Je ei gen tijd indelen", getuigt Koen ders van zijn voorkeur, „bevalt me wel. Vandaar dat ik de horeca nooit vaarwel heb gezegd". Met het judo lag dat anders. De voor de zwaargewicht teleurstel lend verlopen Europese kampi oenschappen voor landenteams van 1980 in de Voorburgse sport hal De Vliegermolen waren de directe aanleiding om het topjudo te laten voor wat het was. De res tauranthouder stortte zich op het body-building, kreeg blessures en leek voorgoed voor de judosport verloren. Tot voor enkele maan den dan. Koenders kwam tot in keer en herinnerde zich zijn ta lenten. Kriebels „Ik kreeg de kriebels weer", ver klaart hij. „Ik had geen last meer van blessures na mijn laatste me- niscusoperaiie, had behoefte aan beweging, een uitdaging. Een tweede jeugd? Nee, dat geloof ik niet Vroeger dwongen de presta ties die ik spelendenvijs leverde, me tot een sportbeleving waar ik niet helemaal achterstond. Niet dat ik geen plezier beleefde aan het topjudo en de internationale toernooien, maar de discipline om erbij te blijven kon ik niet op brengen. Nu kies ik daar echter zelf voor. Of ik weer helemaal te rugkom is de vraag. Conditioneel ben ik er nog lang niet. Bij Lager waard heb ik echter wel meer sparring dan op de gemiddelde sportschool. Je kunt hier 'buffe len' met Joop Wamawa. Petér Baron en Peter Priester en als die ouwe het op zijn heupen krijgt, groet hij je ook gerust nog aan Ritme Peter Lagerwaard springt grijn zend in. „Het gaat erom dat Erik weer ritme krijgt, dat hij straks m februari - kan vlammen op de Zuid Hollandse kampioenschap pen. Ik ken hem nog van de kernploeg. Toen ik wegging, was hij er net als jong broekie bijgeko-. men. Ik vind het schitterend dat hij het judo weer heeft opgepakt Dat stimuleert jongens als Peter Baron en Joop Warnawa ook. Die dreigden in te slapen, maar) gaan nu ook weer beseffen dat er' nog 20iets als Zuidhollandsc kampioenschappen bestaan". „Twee jaar geef ik mezelf', be sluit Erik Koenders. „Nog twee- complete seizoenen waann ik ge woon zoveel mogelijk wil berei ken. Barry Oudshoom wordt mijn eerste doel. Die ontmoette ik twee weken geleden al op en toernooi in Spijkenisse. Ik ver loor van hem de finale op beslis-, sing. Conditie, hè. Over een paar maanden vreet ik hem op. Nee. Oudshoorn is geen probleem, dat weet ik zeker. En dan de Neder landse kampioenschappen. Zo lang jongens als Gerard van Deurzen met een, twee toernooi en per jaar nog nationaal kam-, pioen kunnen worden, acht ik mezelf zeker niet kansloos voor een titel". Schiedam Ter gelegenheid van de officiële viering van het vijftigjarig bestaan, heeft het be stuur van de Schiedamse hockey- vereniging Spirit een buitenge wone algemene ledenvergade ring uitgeschreven. Deze wordt zaterdag 22 november gehouden in het clubgebouw aan de Harga- laan en begint om 14.00 uur. De agenda bevat uiterahrd uit sluitend luchtige punten en vormt een aanloopje naar de offi ciële jubileumreceptie, die aan sluitend van 15.00 tot 16.30 uur op het programma staat Het Kasteel van Rhoon vormt die avond het decor van de feestelijke finale van het halve eeuwfeest, met on der meer een (door)lopend koud buffet en een groot feest. Vlaardingen De Club van Honderd van VFC, een niet on aanzienlijke groep beguns'tigers, heeft er voor gezorgd dat inbre kers voortaan aan de Sportlaan van een koude kermis Thuisko men. Tijdens een grootse bing- dansant in het clubgebouw werd door de Club van Honderd op symbolische wijze aan het be stuur van de Vlaardingse derde klasser een complete alarm- en brandbeveiliging installatie overhandigd. Vlaardingen De loting voor de tweede ronde van de korfbalbeker heeft op z'n minst een tweetal interessante ontmoetingen opgeleverd. Zo komt Oranje Nassau uit tegen het roemruchte Het Zuiden uit Rot terdam en wordt Vlaardingen geconfronteerd met Trekvogels, op af stand de sterkste dub van Rotterdam en omgeving. Het programma voor de tweede ronde luidt: dinsdag 25 november: 19.00 Actief—Spirit (IJsselmonde); 20.20 OSCRHarga, 21.40 Jodan BoysCKC Maassluis (beide Energiehal); 20.00 Het ZuidenOranje Nassau (De Enk); 20.30 Rozenburg—Succes (Ommoord) en 20.20 Trek vogelsVlaardingen (Alexanderpolder), Schiedam PPSC, dat dit sei zoen nog steeds uitkijkt naar de eerste overwinning, kan mini maal een maand niet beschikken over Jan 'i Hoen. De aanvaller, die in het bekerduel tegen hel tweede team van SVV tegen eer boeking opliep èn uit het veld werd gezonden, ontving deze week vanuit 'Zeist' het bericht, dat hij voor vier wedstrijden is gesehorst. Voor trainer Toon Bra- kus zijn de problemen hiermee nog groter geworden, omdat tien dagen geleden een andere spits, Rob van Elleswijk, een paar ge kneusde tenen opliep en even eens voorlopig op non-actief staat. Tips voor deze rubriek kunt u door geven aan de sportredaktie van deze krant (Poatbut 110, 3130 AC Vlaardingen). De sportredaktie is te lefonisch bereikbaar onder nummer 010-4345209. DINSDAG 18 NOVEMBER Voetbal: 19.00 VDL—Zwaluwen VI (Vrienden Cup). 19.00 Smitshoek-;; Excelsior M; Biljarten: 19.00 Voorv wedstrijden tweede klasse fibre in De Griffioen te Vlaardingen (poule 1). 19.30 Voorwedslrijden Kroon-bokaai In De Gouden Leeuw te Vlaardingen {poule 2). WOENSDAG 19 NOVEMBER Biljarten: 19.00 Voorwedstrijden tweede klasse Hbre in De Kleine Con- tiance te Schiedam (poule 2). 19.30 Voorwedstrijden Kroon-bakaal in De Oude Markt te Vlaardingen (poule 3): Zaalvoetbal: Energiehal Rotterdam veld 1: 22.10" Heineken—Hermes DVS: Wielewaal Rotterdam: 20.40 GWSRKWIK; WestwIJkha! Vlaardin gen: 21.50 Fortuna VI—HBSS (d). DONDERDAG 20 NOVEMBER' Biljarten: 19.00 Voorwedstrijden tweede klasse libre in café 't Spinne wiel te Vlaardingen (poule 3). 19.30 Voorwedstrjjden Kroon-bokaai in De Kroon te Vlaardingen (poule 4)' Vol leybal; 19.30 Sunlight—Holy 4<-d).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2