Woonwagenbewoner moet naar9onmenselijke plek' JE ZETJE GELD HAASTGR0E EN SPORT 19 BACOLOD WACHT OPANTWOORD Oranje Nassaiu gelooft er in Cadeautje voor reumapatiënten Surprise voor Sint Nicolaas De lange boodschappenlijst Otik Flores Yellow 55.- ,37.50 DE THEETUIN DE NIEUWE SPAARCERTIFICATEN verenigde spaarbank 5 Maassluis heeft weer vertrouwen"! Spirit mist Van Leeuwen Nieman puzzelt Latuperissa: niet gunstig Van iN ij natten verwacht veel Voorzichtig v§ begin llargaj Van Dalen mikt op de titel J door JOOP BREEDVELD Schiedam Het doek moet vrijdag vallen. Uiterlijk tot die dag heeft het echtpaar Hiemstra gekregen om met hun woonwagen te verkas sen van de landelijke Ker- kweg naar de sintdbaan bij de Parallelweg. Yde Hiemstra en zijn vrouw willen niet naar dat parkeer terrein achter het station. Ze hebben er stapels brieven, el lenlange gesprekken met ambte naren en rechtzaken voor over gehad om niet op die 'onmenselij ke plek' te worden neergepoot De Hiemstra's zijn zo emotioneel over de noodzakelijke verhuizing dat beiden handenvol kalme ringstabletten slikken. Ze vinden dat het gemeentebe- j stuur hen op een onbeschofte ma- nier behandelt door niet te luiste ren naar de alternatieven die sa- men met advocaat mr. Peter van Leeuwen zijn uitgedacht „Al onze voorstellen zijn direct als onmogelijk van de hand gewe zen", vertelt Hiemstra, die een uitgebluste indruk maakt Het gezin Hiemstra woont sinds 1972 aan de Kerkweg en al acht jaar langer in Schiedam, „rk ben hier gekomen, omdat ik voor het aannemingsbedrijf Oosterwijk werkte. In oktober 1982 werd ik als gevolg van de fusie met Bos Kalis ontslagen. Een paar maan den later kwam de brief dat ik met m'n hele hebben en houden uit de woonwagen moest, omdat ik niet langer in de wegenbouw zat". Op dat moment begon de lijdens weg voor Hiemstra en zijn vrouw. De gemeente bood hen verscheidene malen een woning aan, maar die werden geweigerd, omdat het echtpaar zich met suc ces beriep op de woonwagenwet In hoger beroep bleek bij de Raad De heer en mevrouw Hiemstra voor hun woonwagen, dlezemoeten verlaten. van State dat zij de status woon wagenbewoners hadden. Die uitspraak stelde gemeente ambtenaar de heer Rob van de Nol voor extra problemen. "Wij waren er de hele tijd vanuit ge gaan dat de familie Hiemstra slechts tijdelijk van een woonwa gen gebruik kon maken. We moesten dus een andere plek voor hun woonwagen in plaats van een woonhuis zoeken". Patatwagen Twee ontwikkelingen hebben de problemen er de laatste jaren al leen nog maar groter op gemaakt. Om niet afhankelijk te zijn van de sociale dienst begon Hiemstra in 1984 een eigen bedrijf. Hij kocht een rijdende jpatatwagen. Dat betekent dat hij koel- en op slagruimte nodig had. Langs de Kerkweg was dat geen probleem. Een schuur naast de woonwagen werd daarvoor ingericht. „Die verhuizing naar de Parallelweg betekent het einde van m'n be drijf', weet Hiemstra zeker. „Ja, ik kan een garagebox in de M.C.M. de Grootstraat huren. De sociale dienst is bereid de huur daarvoor te betalen. Maar dat willen we niet. Ik wil niet in een positie worden gedrongen dat ik m'n hand moet ophouden". De gemeente kampt met een an der probleem. De woonwagen aan de Kerkstraat staat op de rand van de vierde fase van het Kethelpark. Nog dit jaar moet worden begonnen met de aanleg van het park. „Het stuk grond heeft de bestemming openbaar groen", verduidelijkt Van de Nol. „Meneer Hiemstra heeft ge vraagd te mogen blijven staan, maar wij vinden dat daarmee de natuurlijke en landschappelijke waarden van het gebied worden aangetast". Om dezelfde reden voelt hij ook niets voor een ver huizing van enkele tientallen meters tot net buiten de grens van het bestemmingsplan. Een suggestie om naar de Joppetaan te verhuizen strandde op het stadskantoor, omdat daar geen voorzieningen zijn. Voor de aan bieding zelf voor die voorzienin gen te zorgen zijn de Schiedamse ambtenaren niet gevoelig. „Het gaat natuurlijk ook om een stukje pi tredentwerking", meent Van de Nol, „Als je één iemand een standplaats toestaat, moet je dat een ander ook", vindt hij. Drogreden Advocaat Peter van Leeuwen noemt dat een drogreden. „De si tuatie van Hiemstra is volstrekt uniek. Ik denk dat de gemeente gewoon niet wil, omdat het geld kost. Dat van die precedentwer king vind ik een gezocht argu ment. En ten aanzien van het be stemmingsplan zou er best ont heffing kunnen worden gegeven. Alleen moet jewel willen". Hiemstra ziet ondertussen de Pa rallelweg als een macaber toe komstbeeld opdoemen. „Wat be tekent die verhuizing? „Zoals ik al zei: ik kan m'n bedrijf verder wel vergeten. Verder heb je daar absoluut geen zelfstandig leven. Ze parkeren daar allerlei auto's en bussen pal voor je neus". „Ja, en m!n geitjes kan ik ook niet meenemen. Die kunnen dan naar de slacht", valt zijn vrouw hem bij. De angst van Hiemstra dat hij voor lange tijd aan de Parallel weg moet wonen, is volgens Van de Nol ongegrond. „Het is de eni ge tijdelijke voorziening die we in de gemeente hebben. Over hoog uit twee maanden, als de provin cie zich over het probleem heeft gebogen, weten we meer. Maar", waarschuwt hij, „Schiedam zit al ruimschoots aan haar taakstel ling ten aanzien van het woon wagenplan. Het is dus goed denk baar dat meneer en mevrouw Hiemstra in een andere gemeen te een standplaats krijgen toege wezen". Voor vrijdag het doek valt, gaat Van Leeuwen nogmaals probe ren een voor Hiemstra bevredi gende oplossing op het stadskan toor los te peuteren. Hij zal Van de Nol er dan ook op wijzen dat de huisarts van de familie vindt dat hun gezondheidstoestand mo menteel dusdanig is dat de ver huizing ook om die reden bijzon der slecht uitkomt. „Ja, dat is natuurlijk een zaak waarin ik niet wil treden", rea geert Van de Nol. „Als dat inder daad zo is moet een andere arts dat eerst bevestigen. Overigens snap ik heel goed dat die mensen aver hun toeren zijn. In feite heb- oen ze altijd geweten dat ze weg moesten, maar als het dan zo ver is, is dat toch een heel emotionele zaak". Schiedam De Schiedamse reu- mapatiën ten vereniging krijgt vanavond in dienstencentrum 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan een cadeautje van het 60-jarige Reumafonds. J. Remmers waal overhandigt na mens het jubilerende fonds een elektronische schrijfmachine, een cadeau dat de vereniging zelf heeft gekozen. Op dezelfde bij eenkomst, die om half acht be gint, viert de patiëntenvereni ging de inschrijving van het tweehonderdste lid. Maassluis Sint Nicolaas wacht by zijn komst in de haven van Maassluis een speciale verrassing. De leerlingen van de Wevers- hoek hebben onder leiding van docent Kees Wagenaar een nieuw lied ingestudeerd. Vanaf half tien kunnen de kinderen za terdag het lied uit hun hoofd le ren aan de Stadhuiskade, de plek waar ook de stoomboot zal afme ren. Een half uurtje later komt de goedheiligman dan aan. Met liefst dertig zwarte pieten, onder wie enkele heel speciale. Na de aankomst in de haven zal de Sint per koets, vergezeld door zes rui ters, een rijtoer maken langs de verschillende winkelcentra in de stad. door MAR! TIMMERMANS Vlaardingen Vergeleken met de moeilijkheden die een stad als Bacolod te verwerken krijgt, wordt de Vlaardingse 'kabinetscrisis' lachwekkend. Waar mensen om het dragen van een geel overhemd wor den doodgeschoten, is praten over betaald parkeren eigen lijk een decadente luxe. Het is goed voor het relative ringsvermogen om iemand als Otik Flores op bezoek te hebben. In vlekkeloos Engels weet ze de schrijnende nood van haar volk onder woorden te brengen en het leven op de Filippijnen meer ge stalte te geven. Rillend in haar grijsblauwe skij ack stapt ze het kantoor van de stichting Vlaardingen voor Ont wikkelingssamenwerking (VLOS) binnen. Het Nederlandse klimaat valt haar behoorlijk te gen. Otik, officieel Mely, Flores is 25 jaar en is voor het eerst in haar leven in het buitenland. De nogal onvriendelijke douanemethodes op Schiphol heeft ze schouderop halend voor lief genomen. Op de Filippijnen is men teveel gewend om zich over een paar onvriende lijke vragen op te winden. In mei beet VLOS-bestuurder Dirk van Campenhout de spits af met een bezoek aan Vlaardings partnerstad Bacolod op het Filip pijnse eiland Negros. Dirk bleef zes weken in de visserijhaven van het suikereiland en verza melde voor de VLOS een enorme hoeveelheid informatie. Hij vond er ook zijn vrouw: een maand ge leden arriveerde de kersverse mevrouw Van Campenhout (Cora) in ons land. Ontwikkelingssamenwerking heeft ook plezierige kanten. „De douane op Schiphol is erg lastig voor buitenlanders die het land binnenkomen en soms lijkt het alsof er voor mensen uit de Derde Wereld nog een schepje bovenop gooien. Er worden veel schijnhuwelijken gesloten om mensen het land binnen te smok kelen en daar wil de douane na tuurlijk wat tegen doen". La chend voegt hij er meteen aan toe: „Maar dit is geen schijnhu welijk, hoori" Otik Flores doet in een sneltrein vaart verslag van de politieke en eeomiscbe situatie in haar land. Een verslag dal wemelt van be kende en onbekende namen, van ingewikkelde afkortingen en let terwoorden. De enorme tegen stellingen tussen een straatarme massa en een steenrijke elite wor den haarscherp belicht Iedere rimpeling in de politieke water plas veroorzaakt op de Filippij nen ware vloedgolven in de eco nomie, Otik: „De vissers van Bacolod hebben bijvoorbeeld dringend behoefte aan nieuwe visserssche pen, maar daarvoor is natuurlijk geen geld. Bacolod is trouwens meer dan een vissershaven en er is eigenlijk aan alles gebrek. Ik heb een hele boodschappenlijst meegekregen. Ik ben hier vooral om contacten te leggen en de vriendschapsband te verstevi gen". Otik vertelt dat de vriendschaps band met Vlaardingen leeft on der de bevolking van Bacolod. „Len Munniks tekeningen zie je door de hele stad en iedere inwo ner kent de plaatsnaam Vlaar dingen en de afkorting VBCFTC {Vlaardingen Bacolod Cities Friendship's Tie and Coopera tion)". Otik heeft een zware last op haar smalle schouders, maar gaat daar niet onder gebukt Ze kan er nog bij lachen. Olik Flores naast VLOS-be- stuurslid Dirk van Campenhout. In de komende weken legt ze contacten met bijna alle maat schappelijke geledingen van Vlaardingen. Vertegenwoordi gers van politiek, onderwijs, vak bond, kerk, medische wereld, be drijven en belangengroepen ma ken hun opwachting. In het overvolle programma zijn de niet-Vlaardingse dagen bestemd voor kennismaking met de rest van het land. Een toeristisch be zoekje aan Amsterdam wordt daarbij afgewisseld met serieuzer zaken als een gesprek mét ka merleden en medewerkers van het ministerie van ontwikke lingssamenwerking. Otik maakte vanmiddag haar op wachting bij burgemeester Van Lier. Deze week staan verder nog bezoeken op het program aan de technische school, scholenge meenschappen Prof. Casimir en Groen van Prinsterer en twee kerken. Otik blijft erbij lachen en geeft ogen en oren goed de kost „De mensen in Bacolod verwach ten natuurlijk wel resultaten; ik ben hier niet voor niets". donderdag 20 november vergadering van de werkgroep Schie dam van de Consumentenbond in de Blauwe Brug, 20.30 uur. optreden Rein de Graaft en het Dlck Vennik Kwartet In theatercafé De Ten der. 20.30 uur. optreden van het Gewestelijk Seniore norkest in dienstencentrum De Woud- hosk, 14,00 uur. donderdag 20 november Lunchconcert in de Grots Kerk door Aad Zoutendijk, 12.45 uur. Theater Rozijn speelt Hootenanny in de Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. frlm 'Fanfare' van Bert Haanstra In De Harmonie, 14.30 uur. Wim Gijsen en Kathinka Lannoy pra ten over science fiction fn het literair café in De Harmonie, 20,30 uur. Mm 'The day after' van Nicholas Meij er in filmhuis De Harmonie. 20.30 uur. CDJA Vlaardingen en Schiedam pra ten over mensenrechten in sociëteit DAT In de Havenstraat 24, 20.00 uur. donderdag 20 november film 'Kiss of the spiderwoman' in het Sr-huurkerktheater, 14.00 en 20.30 uur. (ADVERTENTIE) DE THEETUIN" HEEFT U IETS TE VIEREN MET EEN GEZELSCHAP GROOT OF KLEIN daarvoor moet u in de THEETUIN zijn. Mogelijkheden voor: personeelsfeesten, bruiloften, recepties, koude en/of warme buffetten, barbecue of fondue party. BEIDE KERSTDAGEN KERSTFONDUE IN DE BLOKHUT twee voor- en twee nagerechten P-p. IN DE TROPISCHE TUIN 7-QANQEN AC fflfl DINER DANSANT p.p. M voor Internatte 0UW4-21008 Pruhrwndïj k*" 18 -rocrMUooofd (ADVERTENTIE) Met de nieuwe Spaarcertificaten van de Verenigde Spaarbank kiest U voor een veilige spaarvorm met ieder jaar 'n hogere rente. In het 5e en laatste jaar zelfs 83A%. Spaarcertificaten zijn oersolide waardepapieren in 3 verschillende aankoopbedragen; van f 1000,-, f 5.000,-, en f10.000,-. Verkrijgbaar op naam of aan toonder (met registratieplicht). En altijd inwisselbaar zonder kosten, (aan toonder na 2 jaar) t 'RW, Rotterdams Nieuwsblad woensdag 19 november 1986 door SUSAN DE LIGT Vlaardingen Voor de korfballers van Oranje Nas sau komt de overgang van het veld naar de zaal waar schijnlijk als een geschenk uit de hemel. Het team van trainer Charl van de Mee kan de tegenvallende pres taties op het veld laten voor wat ze zijn en zich volledig op het zaalgebeuren richten. Want, al na twee oefenwed strijden bleken inzet en ple zier terug te zijn in het spel van de Vlaardingers. „Tot nu toe is duidelijk dat we gemakkelijker scoren dan op het veld", blikt Charl van de Mee terug op de oefenwedstrij den tegen Vlaardingen en Overkanters. Maar daarbij dient wèl te worden opge merkt, dat Oranje Nassau het de laatste weken op het veld lelijk laat afweten. De verwachtingen van de Vlaar dingse ploeg liggen in de zaal competitie hoger dan op het veld. Ook al omdat het enthousiasme terug is, spreekt Charl van de Mee de verwachting uit 'bovenin -§ te kunnen meedraaien'. J Uit de ervaringen die hij onder ff meer als trainer bïj Usselvogels opdeed, is Van de Mee op de g. hoogte van de favoriete speel wij- <5 ze van bijna alle tegenstanders. Alleen Tjoba is redelijk onbe- kend; KOAG, Meervogels, Tem- J po en Veloeïtas zijn geen vreem- den en ook de derby met ODO is in het programma opgenomen. De Vlaardingers hebben zaterdag al meteen een moeilijke wedstrijd tegen Velocitas. Op het veld heeft Oranje Nassau inmiddels al twee keer van datzelfde Velocitas ver loren. En dus zullen de Vlaardin gers alles op alles zetten om hun eerste wedstrijd in de zaal win nend af te sluiten. Inzet wedstrijd te spelen. Verder schie ten we een stuk gemakkelijker. Het lijkt erop dat het schot terug is. In twee oefenwedstrijden heb ben we meer gescoord dan in alle wedstrijden op het veld bij el kaar". Het enige opmerkelijke in de se lectie van Van de Mee is de terug keer van Ciska Smit in de hoofd macht waarvan verder Monique de Bruin. Antoinette Kamer mans, Sjanie Bot, Kees van der Van de Mee: „De sterke punten Kooij, Rolf Pieck, Ton Sluimer van Oranje Nassau zijn vooral de en Marcel Voskamp deel uitma- inzet en de wil om een goede ken. m Charl van de Mee..,'Stijgende fijn doortrekken'... De trainer die bij de vereniging van voorzitter Wim Verheij-eëtt allesbehalve eenvoudige siaS achter de rug heeft, ziel het^jr seizoen vol vertrouwen tegemoet: „Met deze voorbereiding kunjiijja we bij de top meedraaien. Ik frgbg dat deze competitie goed verlöojst en dat we stijgende lijn kun 183 j doortrekken naar het tweede- deel van het veldseizoen, zoc^u, we uit de degradatiezone rakchV Maassluis CKC Maassluis kan de nabije toe komst met vertrouwen tegemoet zien. De ploeg die op het veld tot de top-drie behoort, wacht in de zaal naast de semi-derby met Spirit nog een aantal pittige duels. De verwachtingen zijn, dat Maassluis bovenin kan meedraaien. „In de oefenwedstrijden is het best goed gegaan", vertelt speler Erik de Jong, die in Jodan Boys en RWR de grootste concurrenten ziet. „Het pro^ij bleem is alleen dat het niveau van veel teams za l- dicht bij elkaar ligt". 4 Maassluis-trainer Wim Niesink heeft in de zaal J de volgende spelers opgeroepen: Mieke Monti-.* 5 zaan, Jeaneke Blom, Ronnie Moerman, Lcontien' Kloppenburg, Arie Rookus, Martin Bergwerf t,~§ Edwin Zeegers en Erik de Jong. 'J jE Vlaardingen Lijken de Schiedamse clubs Succes, Har- ga en ODI in een niet al te zwa- S re afdeling te zijn onderge- H bracht en hopen zij zonder uit- s zondering bovenin te kunnen 2 meedraaien: Spirit-coach Kees van der Kooij is daar eerlijk ge zegd een beetje jaloers op. Ingedeeld met bijvoorbeeld THOR (speelt op het veld twee klassen hoger) weet hij op S voorhand, dat Spirit het moei- =g lijk zal krijgen. „Het wordteen j= heel zware competitie, waarin we eigenlijk alleen tegen Zuid- land winstkansen hebben", sombert Van d^r Kooij. Van der Kooij heeft één opval lende speler buiten zijn selectie gelaten: Christiaan van Leeu wen. Van Leeuwen doet ook heel verdienstelijk aan judo (Sportschool Hoogvliet), en de jonge sporter maakt deel uit van de Nederlandse jeugd se lectie. Door het judo zou de jon ge Van' Leeuwen een aantal wedstrijden van Spirit missen, waardoor hij in overleg met Kees van der Kooij uit de selec tie verdween. Wel in het eerste achttal spe len: Jacquelien Boog, Jolanda van de velde, Diana Reijgers- berg, Pia Poot, Martin Lokker, Rob Moerman, Jan Bakker en Robert Hoogerwerf. Maasland Rolf Latuperissa, de trainer-coach van het Maas- landse ODO, is niet erg te spre id ken over de competitie-inde- ling. „Het is", zegt hij, „verve- S lend dat we in zo'n poule zitten, 1 want nu spelen we eigenlijk het hele jaar door tegen dezelf- de ploegen. Nee, niet gunstig 2 dus". Het uitgangspunt van Latupe- rissa is, met de goede prestaties in het eerste deel van de veld- Ï5 competitie in het achterhoofd, S een beetje te bescheiden. „Ik vind dat we zo snel mogelijk S veilig moeten staan. Natuurlijk 2 proberen we zo hoog mogelijk Schiedam Hennie Nieman--'® grijpt de laatste dagen voor deLg start van de zaaleompetitie aan'riS* om z'n definitieve keuze nog-j: maals in overweging le nemen. De coach van het Schiedamse,-g ODI heeft nog geen eerste"M= achttal samengesteld, zodat za- terdagavond pas blijkt wie zijn ,5 uitverkoren. ,.J§ In principe bestaat hei eerste 5* team uit de volgende tien spe--*|j Iers: Reinder van Raalte, Seip, Ronald de Kruijff, Imke van dc Honing. Frans Hamer- slag, Erna van de Fliert, Matjo- i lein Hoogland, Pauline Beu ter-; se, Elly van der Lely en Maar-» tje Sch ipperus. Nieman: „Ik denk dat we hel ,S zwaar krijgen. Promotie is '-jf waarschijnlijk buiten ons be- reik, maat' hopelijk eindigen we wel bij de bovenste drie". -== te eindigen, maar dat is van zo veel zaken afhankelijk dat vei lig staan op de eerste plaats komt". De ODO-selecüe bestaat uit: Anja Noordam, Marijke Noordam, Lonneke Kalster- man, Jacquelien Marijs, Bram Hanemaaijer, Teunis-Jan van Bameveld, Jan-Henk de Vast en Henk Goedendorp. Vlaardingen Van schuchter debuteren lijken ze bij Vlaar dingen niet te willen weten. Eenmaal in de winning-mood, is de equipe van Rob van Nij- natten daar heel moeilijk vanaf te brengen, zeker gezien de re- sultaten in de aanloop naar de zaalcompetitie. „Ik verwacht erg veel", ligt de coach niet wakker van de zware indeling. Schiedam Harga bcgint hef zaalseizoen bijzonder voorzich- i>_=r lig. Trainer-coach Rob Potter _;2 neemt met gemengde gevoe- 2 lens afscheid van het veld. .,lk' g' denk dat we het zwaar krij- gen", blikt Potter vooruit. tief. Ter Gouw. Succes en Ve-' .5 lox zijn stuk voorstuk moeilijk"s ke tegenstanders". >.5 Daarbij komt nog dat Harga^H het de eerste drie weken moet opnemen tegen'Succes, Velox'gj „Het zal er om hangen alcW Tci. Goeu°v Dan „eienwe-g in ieder geval waar we staén'V^S aldus Potter. CS De Harga-trainer treedt met de volgene selectie aan: Diana's Oostlander. Pauline Meijer, NH"5 coletle Rissema, Marton van.tg Kints, Ton van Kints, Onnö' 5 Sluimer, Ed Pak en Koos van;,| T.eeuwen. natten vooralsnog boven ver wachting en als het aan hem ligt, zet die lijn zich ook in de zaal door. Vorig seizoen promoveerde Vlaardingen zowel op het veld als in de zaal. Op het veld pres teert het twaalftal van Van Nij- Van Nijnatten, „want we spe len tegen een heleboel gerouti neerde ploegen die al jaren op dit niveau zitten. Ook zijn er clubs die hoger hebben ge speeld. Ik denk dat we bij de bovensten kunnen meedraai en". Vlaardingen speelt in dezelfde formatie waarmee vorig jaar het kampioenschap werd be haald: Annemieke en Marilou Willemsen, Ellen van der Hoe ven, Monique Verweij, IJs brand den Breems, René Zwets, Arno en Rik Brouwer. Zuid West 2A: KOAG, De,J Meervogels, ODO (M), OranjèTs Nassau, Tempo, Tjoba en Velo--g citas. H Zuid West 2C: Achilles, KVR,;= OSCR, De Regenboog, Rozen- burg, Vlaardingen en De Zwervers. g Rotterdam IA: THOR, De Kapellen, RWR, De Jodan Schiedam In tegenstelling tot het merendeel van zijn collegae, Boys, ZKV, CKC Maassluis,-3 laat Succes-coach Ad van Dalen zich optimistisch uit over de zaal- Kwiek en Spirit. ~Vh Rotterdam 1B: 't Capproemts competitie. „Wij gaan voor de titel spelen", zegt de korfbaltrainer. Dat Succes van start gaat in een regelrechte derby tegen Harga, deert hem niet „Bij zo'n wedstrijd", meent Van Dalen, „komt er natuurlijk meer kijken dan korfbal alleen. Puur op korfbalgebïed zijn wij sterker". Succes speelt zondag in de volgend samenstelling: Marga Bijl, Nel bis, ODI, Argento, Poortegaal-, Mayer, Kathy Posthoorn, Jolanda van der Kuil, Ronald Bijl, Ed de Reeuwijk, 't Waterschip en -tg Jong, Theo Gorissen en Leo Kruining. Vanonta. 'JülüfHffÊ 1 Ter Gouw, Velox. Succes, Uni-'-g cum. Actief. Harga en Ons.-;== Huis. Rotterdam 2A: Bermsse, Kor- SiliiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiininiiiuiiiiiiiiiüiipiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2