Vlaardingen uit de parkeer problemen Palestij nen vieren druk bezocht feest huh iAiiR« mm WMRÜKS DAGBMD SEÜIEDflMSCHE COURANT - Sportprijs naar Excelsior Slooppand uitgebrand BACOLOD- WEEK IN STIJL AFGESLOTEN Sauna-ruzie: gemeente moet schade vergoeden Scheeres vergeet Rijnmondband Discotheek Vüetzicht brandt uit Vijf gouden ringen weg VECHTPARTIJ Burgemeester H;GreteIaan even dicht Rellen bij SVV-Cambuur Twee bendes inbrekers opgerold Drinker botst in lange file WATERWEG MAANDAG 1 DECEMBER 1986 jgionale radactie: Brede Havenstraat 6. 3131 BC Vteardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Schiedam De jaarlijkse huldi ging van Sportkampioenen blonk ditmaal niet uit in gezelligheid.- Hoewel het aantal kampioenen, individueel en teams, in de kanti ne van het stadskantoor voor een op zichzelf aardige ambiance zorgde, bleef de bij deze avond behorende sfeer uit Slechts de uitreiking van de sportprijs van de stad Schiedam zorgde voor enig geroezemoes. Schiedam Een brand heeft zondagmorgen vroeg een sloop pand in de Laurens Costerstraat in Schiedam volledig in de as ge legd. De vuurzee, die 's morgens rond vier uur werd ontdekt, be zorgde de brandweer handenvol werk. Vijf wagens en een groot aantal brandweerlieden waren nodig om het vuur ondercontrole te krijgen. Omdat de brand dreig de over te slaan naar het Laurens Costerhofj'e, werden de bewoners geëvacueerd. Maassluis Uit een woning aan de Berltozstraat in Maassluis na men dieven vijf gouden ringen eh 200 gulden weg. Zij konden de woning binnen komen via een tuimelraam. Een bewoner van het Sparrendal rrnst na een bezoek van inbrekers twee zeemolens. De inbreker kreeg toegang tot de kelderbox door gebruik te maken van een valse sleutel. Nadat Donald Bax, sportverslag gever van deze krant, het juryra- poort had voorgelezen, reikte wethouder Luub Hafkamp deze eervolle onderscheiding uit aan Koos Oosterholt, de levende le gende van Excelsiors cricketaf deling. Ondanks dat het eerste team van Excelsior na een beslissingswed strijd tegen Quick net naast de landstitel greep, droeg de jury unaniem de cricketafdeling voor. Zij meende, dat toch vooral die prestaties hadden meegewerkt aan een stukje promotie van de stad Schiedam. ■Overigens droop Hafkamp met een gevoel van schaamte af. De hockeyers van Asvion, de club van Hafkamp, lieten zonder be richt verstek gaan, hetgeen in de zaal uiteraard voor de nodige hi- liraitcit zorgde. Koos Oosterholt neemt glunde rend de sportprijs van de stad Schiedam in ontvangst van wet houder Luub Hafkamp. De 70-jari- ge Oosterholt viel de eer ten deel in de schijnwerpers te staan, omdat hij nog altijd ontzettend veel bete- kent voor de crickelafdeling van Exce!sior'20. Ki Vlaardingen Met warme be langstelling van de circa negentig bezoekers werd op de marmeren vloer van het Visserijmuseum za terdagavond de Bacolod-week afgesloten, die georganiseerd werd door de stichting Vlaardin gen voor ontwikkelingssamen werking (VLOS). Naast het optreden van de Filip pijnse dansgroep Alab, het thea terstuk Circus van Amnesty In ternational, en een film over de Filippijnse visserij, was de ont hulling van een kunstwerk, ge maakt door de eersteklassers van de its aan de Deltaweg, één der hoogtepunten van de avond. Burgemeester Van Lier, die het kunstwerk onthulde, wees in zijn toespraak op het belang van ont wikkelingssamenwerking en noemde het „weer een stukje in het touw, dat Vlaardingen met Bacolod verbindt". Het kunstwerk toont boten, vis sershuizen en de molen, symbo len van Vlaardingen en zijn Fi lippijnse zusterstad, verbonden door een cirkel. Er is nog geen plaats voor gevonden. Ook vond de prijsuitreiking plaats van de fotowedstrijd Ty pisch Vlaardingse objecten', geor ganiseerd door de VLOS. B. van Zelm won met een sprookjesach tige foto van de molen, bedekt onder een dikke laag sneeuw, de hoofdprijs. Van Zelm heeft foto grafie als hobby en ontwikkelde de foto in zijn eigen doka. Van Lier drong'er onlangs in een brief aan zijn collega's van Schie dam en Maassluis op aan, dat deze gemeenten gaan samenwer ken met de VLOS. Dat zou met medewerking van Amnesty en de wereldwinkel kunnen gebeu ren. VLOS-voorzitter Kees Cle ment: „Wij beschikken over een groot documentatiecentrum en twee vaste medewerkers. Het is goed mogelijk samen te werken met de buurgemeenten. Boven- dien zijn wij enkele weken gele den naar de PvdA iri Schiedam geweest, waar iedereen razend enthousiast was over onze voor lichtingsavond. Maar tot nog toe mochten wij niets meer verne men", Schiedams burgemeester Schee- res zegt met Van Lier gcieyeia contact te hebben en te proberen ook in Schiedam een soort VLOS Vo.r> de grond te krijgen. Maar hij vindt niet dat de gemeente het trekpaard moet zijn: „Wij zullen een voorwaardenscheppend be leid voeren, er zit best subsidie in, maar het draagvlak moet ge vormd worden door enthousiaste mensen uit de Schïedamse sa menleving. Ik heb de stichting Mètha al eens gepolst, of zij mis schien niet haar vleugels wil spreiden'* De stichting mikt voornamelijk op Sri Lanka, maar zou bij een bredere doelstelling een VLOS-achtige organisatie kunnen zijn, denkt Scheeres. Hij is benieuwd. Maasland Een ongeveer 20-jarige man uit Maassluis is volgens de politie zaterdagavond rond kwart voor twaalf ernstig mishandeld door een groepje van ongeveer tien personen. Hij liep een hersenschudding op en een gebro ken neus- en kaakbeen. De politie van Vlaar dingen wist later in de nacht één van de ver moedelijke daders aan te houden. Vol is het in de Lijnbaanhal, waar het Palestijns feest plaatsvindt Vlaardingen De bovenburen van sauna-eigenaar Ben Arons in de Waalstraat in Vlaardingen overwegen de gemeente aanspra kelijk te stellen voor de overlast, die zij gedurende anderhalf jaar hebben ondervonden. De uit spraak van de Raad van State, dat de sauna met ingang van van daag dicht moet. heeft de mening van A. van den Berg en me vrouw A.C. Bosscher bevestigd: de gemeente had Arons nooit vergunning mogen geven voor zijn onderneming. De advocaat van de bovenburen, mr. Ver meulen, bekijkt momenteel in hoeverre een schadevergoeding van honderdduizend gulden per persoon juridisch haalbaar is. Van den Berg en Bosscher bewe ren dat zij sinds de opening van de sauna geen nacht meer rustig Schiedam Een belangrijke verbindingsweg in Schiedam-' Nieuwland wordt deze winter ge durende minstens zes weken voor het verkeer gesloten. De Burgemeester -Honnerlage Gre- telaan. tussen de Parkweg en de Damlaan krijgt een nieuw weg dek. Aan dat karwei ..is vandaag begonnen. Het verkeer moetom- rijden via de Parkweg, de Noord- vestsingel en de Damlaan. hebben geslapen. Maar het stem- menrumoer in de bar beneden was niet de enige hinder die zij ondervonden. Zij klaagden ook over stank en vocht en perma nente onenigheid met Arons, die hen daags na de opening de huur opzegde. Die ruzie hebben zij vol gens Arons zelf veroorzaakt „Al hun klachten zijn overdreven, ze staan gewoon te liegen. Ze willen mij financieel kapotmaken. Het enige waar ze op uit zijn is hier blijven wonen voor een laag buurtje. Schadevergoeding? Dan zal er toch eerst aantoonbare schade moeten zijn". Het is niet uitgesloten dat de ge meente flink in de geldbuidel zal moeten tasten om de burenruzie in de Waalstraat te sussen. Ook Ben Arons overweegt een scha devergoeding in te dienen. Voor lopig laat hij zijn advocaat uitzoe ken, of er aan het besluit van de Raad van State nog getornd kan worden. Is dat niet het geval, dan zal de gemeente volgens Arons toch zelf met een financiële oplossing moeten komen. Zonder de toezegging van het stadskan toor dat hij zijn gang kon gaan was hij de sauna nooit begonnen. Van den Berg is blij dat hij einde-; lijk weer eens ongestoord kan' slapen. Hij hoopt dat de gemeente het pand snel opkoopt en de ruimte beneden verhuurt aan een eerzame winkelier, De reac tie van Arons is voor de bovenbu ren niet erg hoopgevend: „Al mijn geld zit er in, dus de sauna verplaatsen gaat niet zo makke lijk". Vlaardingen Tijdens de fo rumdiscussie vlogen zij elkaar nog in de haren, maar nadien vonden Djamal Abu Hunein en ex-CDA-raadslid Nel van der Linden elkaar. „Wij willen geen geld hebben, wij willen erkenning", betoogde de jonge Palestijn en Nel van der Linden vond bij nader inzien, dat de Palestijnen dat ook verdienen. Het was voor de organiserende Algemene Palestijnse Vereniging een van de mooie momenten van het feest, dat vrijdagavond werd gehouden in de Lijnbaan hal- Opbouwwerker Ibrahim Albaz kon tevreden zijn over de belang stelling voor het culturele feest in de sporthal aan de Baanstraat. Zo'n zeshonderd Nederlanders en Palestijnen bezochten de ma nifestatie. Gelukkig was Albaz bovendien met de adhesiebetui ging van Jan ter Laak, algemeen secretaris van Pax Christi. „Ik wens u veel sterkte bij de bevor dering van de contacten tussen Vlaardingen en Nabloes", schreef .Ter Laak. De Palestijnen in 'Vlaardingen komen overwegend uit die plaats op de Westelijke Jordaanoever, De vereniging van voorzitter Al baz wilde met de manifestatie de contacten tussen Nederlanders en Palestijnen verbeteren. „Dit is een geweldig goeie start", vond Nel van der Linden. In het forum ging het vooral over de vraag, waarom de rijksover heid de Palestijnen niet erkent als minderheid. „Omdat Jorda nië, waar u allemaal vandaan komt, geen wervingsland was", verdedigde Nel van der Linden dat beleid. Maar Djamal Abu Hu nein betoogde, dat hij en zijn landgenoten toch wel degelijk op basis van een contract naar Ne derland waren gekomen. Dus zei Nel van der Linden achteraf, dat ook zij het beleid niet begreep. Zij zou daar eens met partijgenoten in de Tweede Kamer over pra ten. Verder werd het in de Lijnbaan hal gewoon een gezellige avond. De bezoekers bezochten de Be~ doementent en beloonden de le nige Palestijnse danser Jamal met het ene open doekje na het andere. De muzikanten van de Marokkaanse groep Al Amal raakten zo enthousiast, dat zij he lemaal vergaten dat zij nog de laatste trein naar huis moesten halen. Alleen de Nederlandse groep One Two, die pas om half twaalf het podium betrad, moest het met een handjevol publiek doen. T Vlaardingen De problemen rond de iweede fase van het betaald parkeren in de Vlaardingse binnenstad zijn opgelost PvdA, CDA en D66 gaan akkoord met een voorstel om de parkeertarieven voor een jaartje te verlagen naar één gulden per uur. Ook het grootste deel van de VVD is voor dat voorstel; al leen .volhouder Jan Bul va kan zich er niet iri vinden. Met het bereikte compromis wordt de dreiging van een kort geding afgewend. Grootwinkel bedrijf Bas van der Heijden, dat bijdraagt in de exploitatie van de parkeergarage aan de Afrol, stel de de gemeente op 19 november in gebreke. Door twee keer een voorstel voor het betaald parke ren te verwerpen schond de ge meenteraad het contract met Bas van der Heijden en de andere partners in de BV Parkeergarage Vlaardingen. Volgens dat con tract hadden de parkeermeters en -automaten er vandaag al moeten staan. Burgemeester en wethouders hebben bij elk voorstel het tanef met een kwartje verlaagd. In het eerste voorstel stond voor een uur parkeren een tarief van an derhalve gulden de prijs die ook in het contract met de andere deelnemers in de garage was overeengekomen. Toen dat was verworpen kwam er een voorstel voor een parkeertarief van 1,25. Ook dat voorstel werd door de gemeenteraad naar de prullen bak verwezen. Onder de dreiging van een kort geding zijn de drie grote fracties met het derde voorstel wel ak koord gegaan. Als de gemeente raad woensdagavond ook ja zegt tegen, het compromis, ziet Bas van der Heijden van het kortge ding af. Het parkeertarief wordt dan in 1987 één gulden per uur. In 1988 komt daar een kwartje bij. De deelnemers in de BV behalve Bas van der Heijden zijn dat Actomat, Van Wijnen Vast goed en Patrimoniums Wonin gen zijn bereid dat voorstel in overweging te nemen als het par- keerregune in de binnenstad snel wordt uitgebreid. De parkeergarage aan de Afrol gaat woensdag open, maar wordt pas op 19 december officieel geo pend. Luub Hafkamp neemt waar voor Scheeres. Schiedam Veertig stoelen op de tribune van SVV zijn aan ver? vangmg toe na een bezoek van sportclub Cambuur. De suppor ters van de voetbalvereniging uit Leeuwarden hielden zaterdaga vond tijdens de wedstrijd die in een 5-2 overwinning voor de Schiedammers zou eindigen, ge weldig huis op het Hargaveld. Twaalf politie-agenten, een handvol particuliere bewakers en drie honden hadden de groot ste moeite, de 250 vernielzuchtige Cambuurfans in toom te houden. Een 15-jarige supporter uit de Friese hoofdstad werd gearres teerd omdat hij met vuurwerk strooide. Een andere aanhanger van Cambuur die een Schiedam mer met zijn vuisten zou hebben bewerkt, werd later weer vrijge laten. Alleen door tot twee keer toe de honden op de rumoerige menigte los te laten kon de politie de Frie zen na afloop van de wedstrijd in de bussen krijgen. Voordat de fans naar Leeuwarden werden afgevoerd, trakteerden zij de po litie op een regen rotjes, vuurpij len, appels en bierblikjes. Schiedam Een half uur stond de Rijnmondband, met ruim 150 belangstellenden, buiten te wachten totdat bur gemeester Scheeres zou arrive ren. Die zou immers de officiële ope ning verrichten van de nieuwe ruimte, die de Rijnmondband na een jaar van zelfwerkzaamheid heeft ingericht in een deel van de strcekmuziekschool aan de Lan ge Nieuwstraat. Een delegatie van de internationaal befaamde drumband reed zelfs even naar de Jacob Catslaan om te zien of de burgervader thuis was. Uiteindelijk besloot het bestuur om het publiek, dat trappelde in de zaterdagochtendkoude, niet langer te laten wachten. En cul tuurwethouder Luub Hafkamp werd gevraagd in plaats van Scheeres de openingshandeling te verrichten. Hafkamp deed heb met een simpele klap scheurde hij een versierd laken voor de in gang kapot, waarna iedereen de gerieflijk verwarmde lokalen op zocht. „Ik ben het glad vergeten", zei burgemeester Scheeres later, toe- - gevend dat hij een stommiteit had uitgehaald. „In de week er aan voorafgaand heb ik er gere geld aan gedacht Ik had zelfs voorbereidingen getroffen. Maar ik heb vrijdag een druk program- Vlaardingen - Met de aanhou ding van zestien Vlaardïngers heeft de politie een groot aantal inbraken en diefstallen opgelost. Een bende bestaande uit twaalf man, variërend in leeftijd van 16 tot 42 jaar, en maakte tussen sep tember en november voor ruim 33.000 gulden buit De groep was gespecialiseerd In het stelen van bromfietsen, kleding en straatste nen. Vier Vlaardingers van 18 tot 42 jaar plunderden van juli tot november plaatselijke winkels en vergaarden op die manier voor rond de 4000 gulden aan uiteenlo pende artikelen. De bende van vier bekende ook een inbraak in de streekmuziekschool en de diefstal van een auto. Hetplezier- ritje daarmee eindigde in een bot sing met 5000 gulden schade. De dader wordt voor de reparatie aansprakelijk gesteld. Schiedam Op rijksweg 19 heeft vrijdagmiddag een 44-jarige man uil Spijkenisse zijn auto to- tal-loss gereden. Hij merkte te Iaat op dat zich voor de Benelux- tunnel een flinke file vormde en reed boven op de laatste auto, een bestelwagen. Deze schoot door en op botste op een derde auto. Bij de botsing raakte niemand gewond. De man uit Spijkenisse bleek geen rijbewijs te hebben. Boven dien had hij gedronken, zodat hij op het Sehiedamse politiebureau bloed moest afgeven. Zondagmiddag botste een 21-jari- ge Schiedammer op rijksweg 19 met zijn motor tegen de vangrail. Hij was door zijn hoge snelheid in de bocht van het Kethelplein de macht over het stuur kwijtge raakt. Bij zijn val brak hij een voetbeentje. Hij werd naar het Schielandziekenhuis gebracht. ma afgewerkt. Na de plechtig heid bij molen De Walvisch moest ik nog naar de sport kampi oenen, ik was 's avonds laat thuis en ik dacht: hè, morgen lekker niks. Helemaal mei meer aan de Rijnmondband gedacht. Ik heb excuus gevraagd en afgesproken dat ik alsnog snel kom kijken, maar het blijft heel vervelend voor al die mensen die in de kou stonden". Hafkamp nam voortreffelijk waar. Hij redeneeide dat de Rijn mondband in een gebrekkige oe fenruimte al tot internationaal niveau had kunnen komen, dus dat het nu met een veel betere ac- commodatie voortaan nóg beter zou gaan. Westerlee Secretaris André Brussaard zette uiteen welke voorzieningen de 58-jarige Rijnmondband in de muziekschool heeft. Er is een lichtdichte ruimte met constante temperatuur, waar de uniforms hangen, beschermd tegen kleur verschieten. Er is een repetitie ruimte voor de trompetters, voor de tamboers, en als zij samen moeten repeteren kan dat in de aula van de muziekschool. Er is een bestuurskamer, er is een ge zelligheidsruimte. Alleen voor de showrepetities zal de Rijnmond band gebruik blijven maken van een veilinghal bij Wesierlee, want de enige ruimte diein Schiedam in aanmerking komt, de Margnethal, is te duur. Voorzitter Gerrit van Aalten toonde zich verheugd, dat de Rijnmondband één der mooiste gebouwen van Schiedam mocht betrekken: een monument uit 1765, ontworpen door Rutger van Bol'cs. Speciale dank ging uil naar cultureel ambtenaar Dick Vredebregt. „Onze band heeft bij diverse colleges van B en W aan de bel getrokken voor betere ruimte, en nu eindelijk is het zo ver", aldus Van Aalten. Maasland De populaire Maaslandse-discotheek Vliet- zïcht is gistermorgen volledig uitgebrand. Het vuur werd rond vijf uur door een voorbij ganger ontdekt. Enkele uren eerder waren er nog honder den voornamelijk jeugdige be zoekers in de disco. De Maaslandse brandweer be sloot gezien de omvang rond half zeven de hulp van het Maassluis- se korps in te roepen. Tussen vijf en tien uur in de ochtend zijn. on geveer veertig brandweerlieden bezig geweest de vlammen te blusSen. Uit Maassluis waren drie wagens uitgerukt, uit Maasland twee. Aangezien het materiaal tussen het riet van het dak en de onder laag brandde, moest de rieten dakbedekking in zijn geheel wor den verwijderd. Vüetzicht is eigendom van Droog Beheer BV. dat in het Westland ■vele horecagelegenheden heeft Woordvoerder Droog, gisteroch tend in Maasland ter plekke, is er vrijwel van overtuigd, dat de brand is aangestoken. Hij heeft nog geen inzicht in de hoogte van het schadebedrag aan het verze kerde pand. Droog wil voor de feestdagen de discotheek weer voor het publiek open hebben. Of hij zijn voornemen kan uitvoe ren, valt nog te bezien, omdat een groot deel van het interieur is verwoest Droog, gistermorgen: „Je kunt zien dat de brand buiten is ont staan. Daarna is het vuur binnen door naar boven doorgelekt". De houten buitenbetimmering en de op het oospronkelijk dak beves tigde rietmatten vatten nauwe lijks vlam. „Dat hout brandt bijna niet Ook de binnenkant van het dak was geïsoleerd met brandwerend plaatmateriaal. Het riet zelf, dat nog niet zo lang geleden is aange bracht, heeft een bewerking te gen brand ondergaan", aldus Droog. Het vermoeden van kwade opzet is bij hem uitsluitend gerezen op grond van de manier, waarop het vuur is ontstaan. Ook de brand weer dacht m een zelfde richting. Droog heeft geen idee van het motief van de mogelijke dader. Hij verklaarde geen ruzie te heb ben met mensen en ook dat er geen sprake kan zijn van eruge rancune. Het discotheekterrein aan de Oude Veiling werd gistermorgen al vroeg afgezet om de horde be langstellenden op een afstand te houden. Aan het begin van de middag waren dat er enkele bon derden, onder hen ook een groot aantal jongeren uit het Westland en het nabijgelegen Maassluis, die n iet op de hoogte van de brand naar het geplande optreden van het Zweedse duo Lily en Sussie kwamen. Daarvoor in de plaats was nu de technische recherche in het pand te vinden om een onderzoek naar de oorzaak in te stellen. De be vindingen worden vandaag in het gerechtelijk laboratorium te Rijswijk geanalyseerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1