willis SPORT AGENDA 'Twee koopavonden voor Sinterklaas zijn genoeg De nieuwe Sunny is binnen. Satelliet lost zaakjes zelf op Speelbal van de samenleving Schiedam uit z'n isolement G. C. VAN DER HEIDEN Nieuwjaarspremière wordt een spektakel S W moet zich weer bewijzen Honderden Vlaardingers op de planken Aanbod Overdekt I heet nu anders Tuintjes langs rij woonboten Nissan.Je blijft erin rijden. HEEIEE3Z1 Maassluis de enige Wintercross AV Waterweg ABC opgeheven RW Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 5 december 1986 HET RUSTIEKE WIJKJE Bijdorp is bij Schiedamse woning- ""zoekenden zeer in trek. Een nieuw bestemmingsplan zal :dan ook uitgaan van handhaving van deze enclave, die in- geklemd ligt tussen de spoorlijn Rotterdam-Hoek van Hol- land, rijksweg 20 en de drukke Nieuwe Damlaan. Het wo- nen is er idyllisch, alsof je op het platteland vertoeft, zeg- gen nochtans veel Bijdorpers. LANGS DEZELFDE RIJKSWEG 20, maar dan een kleine twee kilometer oostwaarts, en langs hetzelfde spoor, ver- dubbeld met baanvakken voor de treinen van en naar Delft, situeert de gemeente Schiedam een nieuw woonwa gencentrum.' Het huidige kamp aan de Schiekade is te - groot, bovendien te ver van de bebouwde kom. De nu be- oogde plek betekent voor vijftien woonwagens een stand plaats veel dichter bij het centrum van de stad. Maar het is hier geen Bijdorp. Spoorbaan en rijksweg lopen er paral lel, op 150 meter afstand van elkaar. Geluidshinder en stank zijn zintuiglijk merkbaar, al lijkt het alsof deze facto- -,.ren in het streven naar een nieuw woonwagencentrum worden gebagatelliseerd, ook door de toekomstige bewo ners zelf. ALS STRAKS MAAR niet blijkt dat de aanleg van het cen trum wegens stank en herrie niet kan doorgaan, want dan hebben de woonwagenbewoners wéér jaren voor niets op J verhuizing gewacht. De CPN, ijverend voor een woonwa genkamp aan de Buiten havenweg, kan zich amper aan de Indruk onttrekken dat de gemeente Schiedam tegen beter weten in handelt door zo aan die plek bij de Schie te hech ten. D.E LOCATIE KOEKOEKSLAAN ging destijds niet door, om- idat honderden omwonenden in Spaland en Kethel-Oost bezwaarschriften indienden. Zij vreesden waardedaling van hun koopwoningen door de nabijheid van woonwa- gens, ook al beweerde wethouder ir.Chr. Zijdeveld dat het - een móói kamp zou worden, zonder sloopauto's. Cynisch .reageerde de toenmalig opbouwwerker van het kamp: ,,Die mensen zijn terecht bang van ons, want wij eten hun .- kindertjes op". WOENSDAGAVOND LIEPEN DE bewoners van de Delfland seweg massaal uit richting stadhuis. Hun straat is de enige - toegang tot de locatie-Schie. Aan de Delflandseweg wo- nen voornamelijk bejaarden, zelf noemen zij zich een soci aal zwakke groep en zij willen niet opgescheept worden .^met een andere sociaal zwakke groep, want zo worden de woonwagenbewoners kennelijk beschouwd. DE ANGST VOOR overlast wordt omfloerst geventileerd. Rond de Koekoekslaan zei men tenminste nog vrijmoedig iets tegen een woonwagenkamp te hebben. Maar aan de Delflandseweg poogt men de schijn van discriminatie te - vermijden. De omstandig beleden bezorgdheid, waarmee de woordvoerster van deze bedaagde uithoek wees op het ..lawaai tussen spoorbaan en rijksweg („er zal zich geen J koekoek laten horen"), was niet van geveinsde dramatiek l gespeend. De woonwagenbewoners, toch al een speelbal van de samenleving omdat zij nergens welkom zijn, heb- ben van hun 'vrinden' aan de Delflandseweg niet meer dan een judaskus te verwachten. KEGEL Vlaardingen Het moet een gigantisch spektakel worden, de nieuwjaarspremière waarmee de Stadsgehoorzaal 1987 binnen stapt. Honderden Vlaardingers werken mee aan de door Sandor Góra en Rob de Vries geregisseerde produktie. Van al die spelers verschijnen er op de tiende januari zon 140 op het toneel. Van 't Oft naar 't Ooft heet het bedenksel van Góra en De Vries. De makers kunnen maar moei lijk een etiketje op hun theater show plakken, ,,'t Wordt een soort tv-programma", probeert Góra. Rob de Vries echter: „Het is een combinatie van film, toneel en live-acts. Allemaal blokjes die op elkaar aansluiten". Ingewikkeld wordt het op 10 ja nuari in elk geval, want Góra en De Vries hebben geprobeerd zo veel mogelijk Vlaardingers bij hun produktie te betrekken. Die mensen gebruiken gebouw De Harmonie, naast de Stadsgehoor zaal, als kleedkamer en moeten met behulp van zendertjes en een gesloten televisieeircuit allemaal op tijd naar het toneel gediri geerd worden. Tussen films en toneelspel verschijnen het Vis- .sersvrouwenkoor, mensen uit de ■sportwereld, het clowntje Pepijn "en danseresje Esther op de plan ken. Het was voor theaterdirecteur Marten Putman een heel pro bleem om na de nieuwjaarspre mières Midzomemachtsdroom en De Wijze Kater, allebei ge speeld door Vlaardingse ama teur-toneelspelers, iets nieuws te bedenken. „Alle fratsen waren op", aldus Putman. „Wij konden alleen nog in de orkestbak spelen of in de gordijnen klimmen. Toen heb ik Góra en De Vries inge schakeld". De twee medewerkers van de sectie Kunstzinnige Vorming be sloten niet uit te gaan van ge schreven teksten, maar al impro viserend tot een programma te komen. Veel amateur-toneelspe- "lers, die aanvankelijk mee wil den doen, schrokken daarvoor terug. Zodat er uiteindelijk alleen 'ech te amateurs' overbleven. In Van 't Oft naar 't Ooft draait het om de vragen: hoe is het om ."kind, vrouw, sporter, werkloze, SCHIEDAM maandag 8 december informatieavond over stadsvernieu wing In Singel-Noord In het stadskan toor, 20.00 uur. dinsdag 9 december informatiemiddag over Oud Schiedam in DC de Woudhoek, 14.00 uur. vergadering commissie openbare orde, politiebureau, 19.30 uur. bejaarde, homo, buitenlander of jongere te zijn in Vlaardingen? De show krijgt bovendien een historisch tintje. Her en der in de stad zijn filmopnamen gemaakt. De nieuwjaarspremière wordt besloten met bal-na, waarbij de muziek wordt verzorgd door de Vlaardingse groep The Bell Boys. Sch iedam/ Vlaardingen- /Maassluis Veel midden standers in de regio vinden twee koopavonden in Sinter klaastijd voldoende. Zowel in Vlaardingen als in Maassluis en Schiedam is het 's avonds beduidend minder druk in de winkels dan in voorgaande ja ren. „Je kunt heel goed mer ken dat 5 december meer en meer een kinderfeest wordt De volwassenen kopen de ca deautjes voor, elkaar tegen woordig vooral met Kerst", is de ervaring van menige onder nemer. In Schiedam heerste tot nu toe elke avond een gezellige drukte. Maar van massale koopdrift was geen sprake. Reden om steen en been te klagen is er niet, maar ju belen over recordomzetten kan de Schiedamse middenstand eveomin. „Doordat we dit jaar vijf extra koopavonden hebben rond Sint Nicolaas, is de drukte heel ge spreid. Óp de ene avond doe je beter zaken dan op de andere", zegt Chris Coppens, voorzitter van de winkeliersvereniging op de Hoogstraat. Coppens vindt het aanbod aan koopavonden 'rijke- lijk groot*: Kennelijk zijn veel "5 collega-middenstanders dezelfde mening toegedaan: van een extra 3> mogelijkheid om de winkeldeur open te zetten maakten vorige week vrijdag maar weinig ne ringdoenden gebruik. Speelgoedhandelaar Piet Prins, even voorbij Chris Coppens, vond het vroeger drukker op de koopavonden. „Vijf, zes jaar gele den zag het soms zwart van de mensen. Nu wordt er alleen nog voor de kinderen gekocht. De ou deren vieren hun sinterklaas feest met Kerstmis". In Vlaardingen steekt Jan An derson (van de Cency-drogisterij- en) zijn twijfels over vijf koopa vonden niet onder stoelen of ban ken. Hij vindt het gewoon drie avonden te veeL „Ik heb een on derzoekje gehouden in mijn ken nissenkring en 22 mensen onder vraagd. Daarvan vieren er nog maar drie pakjesavond. Alleen omdat ze kinderen hebben". Vol- is Anderson bezorgen de koopavonden vóór 5 december de omzet lang niet meer zo'n push als vroeger. De voorzitter van het Koopcen trum in Vlaardingen, L.C.P. van Drukte in de Schiedamse Hoogstraat op een koopavond. Voor de winke liers hadden het wel wat minder koopavonden mogen zijn. Dam, verkoopt zelf weliswaar geen echt coulante Sint Nicolaas- artikelen (hij is eigenaar van de kruidenwinkel Te Hooi en te Gras), maar hij kan ook zo wel zien dat het aanzienlijk minder druk is dan een jaar of wat terug, „Van andere middenstanders hoor ik hetzelfde. Hoewel je moet oppassen daaruit voorbarige con clusies te trekken. Elk Haring- en Bierfeest lopen er tienduizenden mensen aan je winkel voorbij zonder iets te kopen". Een bestuurslid van de midden standsorganisatie in de Maasslui- se binnenstad sluit zich aan bij Andersons mening. K.M. Bies heuvel. eigenaar van een sport zaak op de Zuidvliet ('Sportca- deautjes zijn heel erg in'), hoort, om zich heen geen andere gelui den dan dat twee koopavonden ruim voldoende zijn. Biesheuvel: „Op wat uitzonderingen na vin- giiiiiiiiHiiiiii!imiiiiini!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKiiiiiiiii)iiiiKiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|» Jeugdland-expo Schiedam Tien jaar Jeugd- land gedecentraliseerd' krijgt H een andere naam. De tentoon- j= stelling ter gelegenheid van het tweede lustrum van het Schiedamse vakantiecircus heeft nu een iets vlottere H naam: '10 jaar Jeugdland in de wijken*. fj Jrie: moeilijke woord 'gedecen- H traliseerd' was bedacht door ambtenaren: het jargon stond in het subsidieverzoek aan B g§ en W en ging daarna een eigen leven leiden. Jeugdlandbaas Joop van Broekhoven ontdek- te de vergissing bij terugkeer van zijn vakantie. Hij hoopt de fout recht te zetten met een lu- diekeen creatieve tentoonstel- ling. De bezoekers, die tussen 22 januari en 1 februari een kijkje gaan nemen in het Ste- 5 delijk Museum, kunnen dan S met eigen ogen aanschouwen dat Jeugdland wel degelijk kindvriendelijk is en wars is van ingewikkelde termen, S ïiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiitiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiuiiiiiB den we het geen van allen gewel dig, zoals het dit jaar loopt". Alleen in de Koningshoek doen de winkeliers goede zaken. Vol gens A.W. Kuipers, bedrijfsleider bij Albert Heijn en woordvoerder van de ondernemers in de Ko ningshoek, heeft dat alles te ma ken met de overkapping van het winkelcentrum. „Iedereen is dik tevreden, er zijn zelfs zaken die hun omzet ten opzichte van vorig jaar hebben verdubbeld. Veel mensen vinden het blijkbaai aantrekkelijk om te winkelen in een overdekt centrum. Als le-' vensmiddelenman zeg ik: twee avonden is genoeg. Maar dat is in de 'foód-sector' altijd ai zo ge weest". Schiedam Tuintjes van negen meter breed, keurig aangelegd achter een lange heg, worden bij wijze van Sinterklaas-geschenk aangelegd langs de woonboten aan de Willemskade in Schie- dam-Zuid. De gemeente heeft zware kleigrond gestort, zodat vruchtbare tuintjes kunnen ont staan. In februari zal het werk af zijn. De tuintjes kosten de arkbe woners slechts 75 gulden per vijf jaar. Voor de boten tussen de Groene- laan en de brug naar de Stadhou derelaan komen geen tuintjes, maar parkeerplaatsen, in ver band met de vestiging van Albert Heijn en de nieuwbouw van veertig woningen op de kop van de Groenelaan. (ADVERTENTIE) Vol trots showen wij de nieuwe Sunny collectie. Een waardige opvolger van de al jaren meest gekochte auto ter wereld. 7 verschillende modellen in ma?j liefst 30 uitvoeringen, De nieuwe Sunny collectie vak op door zijn stijl, zijn techniek, zijn betrouwbaarheid. Maar het meest opvallende is toch wel de grote keus. Want er is een 3-deurs, 4-deurs, 5' deurs, Coupé, Florida, stationwagon en bestel wagen. Diesel, benzine, 4-bak, 5-bak of auto maat Ja, er is zelfs een Sunny 4-deurs met vier- wielaandrijving! Kortom, er is altijd wel een Sunny die bij u past De nieuwe collectie wordt dagelijks bij ons geshowd. va. 17.995,- .1 HTVX .,.1 ..IV, i iuupl<«l,n U i ioo<bitu*j.Vn Schiedam De omni-vereni- ging Schiedam (voet-, honk- en softbal) hoopt zaterdag 3 januari z'n isolement definitief te door breken. Wethouder Luub Haf kamp verricht 's middags de offi ciële openingshandeling van de langs sportpark Harga voerende randweg, die de prestatief zielto gende vierdeklasser vanaf dat moment voor iedereen gemakke lijk bereikbaar maakt De nu nog in aanleg zijnde rand weg loopt achter het complex van HBSS langs, parallel aan rijks weg A4. Aan de rijkswegzijde zal ruime parkeergelegenheid wor den gecreeerd, terwijl voorts een nieuwe ingang naar het terrein van Schiedam gestalte zal krij gen. De oude ingang aan de Sportlaan blijftgehandhaafd. Om dat heuglijke feit luister bij te zetten, heeft het bestuur van Schiedam voor die dag tal van aktiviteiten (o.m. een loperton) op stapel staan. Na de handeling van Hafkamp wordt een (nieuw jaarsreceptie gehouden en wordt het geheel afgesloten met een grootse feestavond inclusief 'le vende' muziek, Schiedam heeft vijftien jaar lang moeten vechten alvorens de hui dige wethouder Hafkamp de pro blematiek daadwerkelijk onder kende. Door de aanleg van de Be- nelux-tunnel raakte de in de hoek van Harga gevestigde vere niging z'n parkeerruimte kwijt. Men kon zijn of haar vervoer middel alleen nog maar kwijt op" de parkeeerplaats bij UVG. Dat bezorgde Schiedam ook de nodige problemen voor wat be treft het ledental. Het in de avonduren pikdonkere laantje langs S W naar Schiedam vorm de voor veel ouders een te hoge drempel om hun zoon of dochter lid te laten worden. Jo van der Touw, de voorzitter van Schie dam. steekt dan ook de loftrom pet over de inzet van Hafkamp, die de club voorgoed uit z'n isole ment heeft verlost. Een moment uit de derby SatellietTSB, Op de achtergrond het fraaie clubgebouw van Satelliet,' dat in feite door meer leden moet worden gebruikt om echt rendabel te zijn. door DONALD BAX Vlaardingen Satelliet kan weer lachen. De gestaag oplopen de schuld, verdeeld over een bedrag van 7.000 gulden op korte termijn en een te verwachten exploitatietekort over dit seizoen van 8.000 gulden, is dank zij tussenkomst van nieuwe hoofd sponsor Verhoeven Telecommunicatie volledig gesaneerd. Te vens is een begin gemaakt met een tweetal akties, waaruit de Vlaardingse vierdeklasser de financiële middelen moet verga ren om een gedegen jeugdplan uit te werken. Pas als men daar in slaagt, denkt men in sportpark 't Nicuwclant de toekomst ge waarborgd te hebben. De belangrijkste taak die het be stuur, dat onlangs werd uitge breid met Peet van der Hoek, Joop Mosmans, Sjaak Verhoeven en Hans Voets, zich ten doel heeft gesteld,-ft uitbreiding van het le dental, De ccmputerlijst van Sa telliet beval momenteel 110 na men en dat is te weinig om de stij gende kosten adequaat te kunnen verdelen. Bovendien heeft de vereniging slechts één jeugd elf tal. Weliswaar hebben zich in middels zo veel nieuwe leden aangemeld, dat een vijfde senior team kan worden samengesteld, de basis is en blijft te smal. „De kosten per lid", zegt viee-voorzit- ler Joop Mosmans terecht, „zijn gewoon te groot". Dirk de Derdelaan 18, Vlaardingen. Telefoon 010-4600433/4600582 Schiedam Nog driemaal krijgt SVV voor de winterstop de kans aansluiting te be machtigen met de bovenlaag van de middenmoot. Van dat trio (Vitesse uit, FC Volen- dam en Emmen thuis) zijn de eerste twee echter niet de meest simpele varkentjes om te wassen. Zondag reist de equipe van trainer Dick Buite laar af naar Arnhem voor de confrontatie met sub-topper Vitesse, dat slechts twee pun ten minder heeft dan het lei dende tweetal Willem IX en SC Cambuur. Vitesse won vorige week met 3-0 bij Telstar en die uitstag zal Buite laar ongetwijfeld aan het denken hebben gezet. Hoewel de Schie dammers Cambuur met 5-2 het vel over de neus haalden en dus op hun beurt Vitesse-trainer Hans Dorjee aan het schrikken hebben gemaakt, biedt die zege gezien de aanhoudende wissel valligheid geen enkele garantie. Het is niet aan te nemen, dat Bui telaar na het eclante succes tegen de Friezen zijn opstelling wijzigt. Edwin Wildenberg, verlost van een schorsing, neemt derhalve >laats in de dug-oul wal aan de ïand van de opstelling van het tweede elftal tegen Excelsior be gin deze week ook moet gelden voor Paul Oschner, de van een griepje herstelde Jan Konemann en Coen van der Hoeven. Overi gens wordt de thuiswedstrijd te gen Volendam niet op zaterdag 13, maar op zondag 14 december gespeeld. De vermoedelijke optleMfng van SVV: Dfrven, Van Kapel, Treling, Sa fari, Mulder, Koevermans, Oct ter toe, Loovene, Van Duppen, Sonnavifle an Van Buuren. Het bestuur is dan ook bewust in de publiciteit getreden om uitleg te verschaffen over de schulden en de sanering daarvan. In de Vlaardingse sportwereld gonsde het van de meest wilde geruch ten, waarvan er eentje zelfs moest doen geloven dat Satelliet liefst twee ton in de min stond. „Wij willen", aldus voorzitter Wim Jongejan, „onze vereniging gaan uitbouwen, maar dat kun je al leen maar doen als de mensen weten dat Satelliet een gezonde club is. De gemeente Vlaardin gen heeft onze problemen erg discreet behandeld, omdat nie mand er bij gebaat is als de voet balsport in diskrediet wordt ge bracht. Wij hebben nu bewust openheid verschaft". Gezond In wezen is de huidige situatie van Satelliet gezond te noemen. Dank zij een enorme dosis zelf werkzaamheid en financiering uit eigen middelen, is de op hel driejaar oude clubgebouw aange gane lening aanzienlijk lager dan werd aangenomen. Het bestuur heeft het over een openstaand bedrag van 60 000 gulden, dat over een langere periode wordt afgelost Brengen bovendien de twee akties (een grote loterij en de wekeljkse 3 uit 15 lotto) meer op dan is geraamd (schatting bij elkaar 17.000 gulden), dan kan ook deze langlopende lening sneller worden afgelost. Overigens heeft het bestuur im populaire maatregelen moeten nemen om het financiële verval tegen te gaan. Zo bleek dat het aantal wanbetalers (contributie) aan de grote kant was, zodat werd besloten deze categorie van deelneming aan de competitie uit te sluiten. Mosmans: „Die leden komen nu heel langzaam terug. We moesten dat wel doen om de club weer gezond te maken. Er zijn nu geen problemen meer. We besparen waar mogelijk en financieel zijn we helemaal bij. waardoor de verwachtingen voor de toekomst ook goed zijn". Fusie Behoefte aan een fusïe(partner) is er vooralsnog niet, al zegt Jonge jan eerlijk de inwoning van een" zondagdub toe te juichen. „Er zijn gesprekken geweest over fu sies, met specifiek over Satelliet, maar in z'n algemeenheid. Het.' merendeel van de clubs ziet dat toch niet zitten. Wij vinden ook,, dat zo iets alleen maar kan lussen min of meer gelijkwaardige clubs, bijvoorbeeld tussen CION- en Satelliet. De behoefte is er. niet, maar aan de andere kant is het wel zo. dat CION van de ge meente geen cent krijgt om te verbouwen dan wel nieuwbouw- neer te zetten". Satelliet houdt zich derhalve voorlopig alleen met de eigen problematiek bezig. De aandacht- zal worden vastgepind op de. jeugd, hoewel, zo zegt Jongejan, Satelliet nooit zo aan de weg zal timmeren als RKWIK, dat wel heel erg ver gaat om nieuwe le den te lokken. De door Verhoe ven en Café Rotterdam (Hans Voets) gegarandeerde loterij cn de 3 uit 15 lotto moeten de pijlers vormen om een goed gestructu reerd jeugdplan gestalte te geven. Jongejan: „Het is niets nieuws als ik zeg, dat zo iets geld kost, maar willen we echt aan de toekomst werken, dan moeten we investe ren..." Maassluis CKC Maassluis is ais enige uit deze regio doorgedron gen tot de laatste zestien van de korfbal lie ker. De afdelings eer steklasser speelt daarin op dins-, dag J6 december tegen De Over kanten», de club van Vlaardin-* gen-coach Rota van Nijnatten. Dit duel wordt gespeeld in de Ener- giehal te Rotterdam en begint om 20.20 uur Maassluis De Maassluise atle tiekvereniging Waterweg tekent zondag 14 december voor dc or ganisatie van een zogeheten win tercross De af te leggen afstan den zijn ll/j, 3 en ll/i kilometer en voor elke loop wordt om 11.00 uur het startschot gelost Start en finish zijn bij de sportvelden aan de Merellaan in Maassluis. Schiedam De Algemene Bedrijfsvoetbal Competitie (ABC) :n Schiedam bestaat niet meer. De animo om deel te nemen aan deze op zomeree avonden te verspelen competitie is zo gering, dat de organis toren besloten hebben om er na 28 jaar voorgoed een punt achter te zeuen. In november vorig jaar werd afgesproken, dat minimaal twintig teams nodig waren om door te gaan. Na een extra oproep in oktober kwam men echter niet verder dan twaalf aanmeldingen, te weinig om aan de doelstelling van de ABC te kunnen voldoen. De ABC zal aan de verschillende teams hun borgsom van 75 gulden retourneren, waarna het resterende, voordelige saldo van 2.500 guldefi zal worden geschonken aan de Harga Hoeve, Ziekenomroep Schie dam, Schiedam pupillenvoetbal, Exhapa en de Schiedamse Scheids rechters Vereniging.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2