'Honden vallen geen mensen aan' Hotelketen Ibis lonkt naar de Westlandseweg Stroef college zaagt bedrijfsleven door Vrije Liggers vieren erkenning door KNWV Parkeerplan voor Onder de Molen VLAARDINGS DAGBLAD 3 SCHiEDAMSCHi COURANT J NIEUWE WATERWEG COURANT Buurt neemt het op voor Faby en Apollo Televisie ontploft Geen vlees, maar koffie Herbestrating na nieuwe riolering Extra verbetering in Zamenhofstraat Kerstbomen gestolen Vaste krachten informatica en natuureducatie Gemeente niet aantrekkelijk als werkgever - VI'X WATERWEG DINSDAG 9 DECEMBER J98S t-8 rec-actie: Brede Havenstraat 6. 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110. 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 door CH RIS WOERTS Maassluis Het zit mevrouw G. van Sweeden niet lekker, dat haar twee dobermann-pinchers op last van de gemeente Maas sluis voortaan bij het uitlaten ge muilkorfd door het leven moe ten gaan. „Een optelsom van klachten", verdedigt hoofdin specteur Hans de Jong van de Maassluisse politie het door B en W genomen besluit, maar de ei genaresse van Faby en Apollo is het daar volstrekt mee oneens. „Het is een eenzijdig verhaal waar weinig van klopt", aldus Van Sweeden. Een drama in mini-formaat in Maassluis. Ongewilde hoofdper sonen: de viervoeters Faby en Apollo, Volgens bewoners van vooral de Merellaan twee uiterst kwaadaardige beesten, die men sen aanvallen en verwonden. Volgens G. van Sweeden juist twee lieve dieren die niets op hun geweten hebben. „Als ze mensen hadden aange vallen, dan had ik dat toch moe ten weten. Dan had ik zeker dokterskosten of de schade aan de kleding moeten vergoeden. Nooit hebben wij iets vernomen van gedupeerden", aldus komt Van Sweeden op voor haar hon den. De meeste, overigens anonieme klachten, dateren van 1984. Uit telefoontjes aan de politie blijkt dat de twee dobermann-pm- chers kinderen en volwassenen aanvallen. „Dat is bijna onmoge lijk", aldus Van Sweeden. „Wij zijn altijd in een straal van tien meter bij de honden. Het zijn speelse beesten die hun energie ook kwijt moeten, maar zeker niet gevaarlijk of vals. Een paar mensen uit de Merellaan hebben, gewoon een hekel aan dober mann-pinchers. Die voeren een hetze. Ik zal een voorbeeld ge ven. We lieten de honden vaak uit aan de Deïtadijk, daar mogen ze immers los lopen. Nu doen we dat niet meer, zolang er nog geen definitief besluit is genomen, maar toen nog wel. Eén van de honden liep mee met een passe rende trein. Twee wandelaars schrokken daarvan, dachten dat de hond het op hen had voor zien. De vrouw vluchtte de spoorweg over, omdat ze bang was door de hond gepakt te wor den. Dat is echt onzin. De hond had haar niet eens gezien. Over dreven verhalen van mensen, die een hekel hebben aan juist dat soort honden. Ik voel me echter sterk. Ik heb verklarin gen van getuigen en daarin staat duidelijk, dat mijn honden nog nooit iemand kwaad hebben ge daan". Verklaring Inmiddels hebben ook veel buurtbewoners de zijde van me vrouw Van Sweeden gekozen. Niet alleen de hele straat waarin de eigenaresse van de honden woont, de Zilvermeeuwstraat, hebben een verklaring onderte kend; ook veel sympathisanten uit de wijde omgeving. „De gemeente haalt oude koeien uit de sloot", stelt Van'Sweeden dan ook. „Dit jaar, in '86, is er maar één klacht geweest. Eén van de honden heeft gevochten met een andere hond. Die hond liep een verwonding op en de dokterskosten hebben wij keurig betaald. Niets aan de hand, hon den vechten wel meer. Om die ene klacht wil de gemeente nu dat ze gemuilkorfd worden. Echt niet te geloven. Wij letten juist extra op. Ik begrijp ook wel dat mensen bang worden als ze zo'n rennende hond op zich af zien komen. Wij letten daarop, ze luisteren goed als ze worden uit gelaten". Faby en Apollo lopen niet langer los in Maassluis. „Ik trek er nu iedere dag op uit, ga naar Kijk duin, Scheveningen, de Maas vlakte of Qostvoome. Daar kun nen ze zich ook uitleven. Het zijn nu eenmaal energieke beesten' Mevrouw Van Sweeden tussen haar honden Faby en Apollo: „De mensen oordelen gelijk". De twee honden maken een ui terst tamme, brave indruk als de fotograaf ze op film vast wil leg gen. Van enige agressie is geen sprake, integendeel; de dieren lijken gewillig mee te werken. „Als ze echt vals zouden zijn, dan houd ik ze ook niet in bedwang. Dan vallen ze iedereen aan, maar u ziet zelf, ze doen niks, het zijn brave beesten". Muilkorven Hoofdinspecteur De Jong ziet het anders. „Eens is de maat vol. Wie niet luisteren wil, moet maar voelen. De Machten over de twee honden bleven bestaan. We hebben gezegd: pas een beet je op, let extra op ze. Maar als er dan nog mensen bellen met klachten, dan moeten wij een keer ingrijpen. Vandaar ons ad vies om de dieren tc muilkor ven". Het is de eerste keer dat de poli tie van Maassluis tot zo'n ver strekkende maatregel moest overgaan. Mevrouw Van Swee den zit er danig mee in haar maag. „Weet u wat ik het ergste vind? Dat de klachten anoniem zijn. Laf vind ik dat. Als mensen echt problemen hebben met onze honden, dan kunnen ze altijd bij ons terecht. Maar ik zie of hoor nooit iemand. Ik denk dat muil korven een averechts effect heeft. In Scheveningen hebben we het een paar jaar geleden ge daan als proef. De honden gin gen mee op wintersportvakantie en in Oostenrijk is het nu een maal verplicht om muilkorven bij je te hebben. Het maakt niet uit om wat voor hond het dan gaat, Toen we met de honden ge muilkorfd en al het winkelcen trum in Scheveningen in kwa men, stoof iedereen weg. We waren overal zo aan de beurt. De mensen schrokken zich rot. Weet u hoe dat komt? Door de televisie en de films in de biosco pen. Daarin worden dober mann-pinchers afgeschilderd als bloeddorstige beesten. Neem nu de film The Boys from Brazil. Beestachtig wat daarin gebeurt met dobermanns. De mensen oordelen gelijk en denken dat ie dere dobermann zo is. Onzin. Nee, wij zijn de dupe van een ac tie van een paar bewoners aan de Merellaan.". De commissie voor de bezwaar schriften in Maassluis buigt zich vanavond over het probleem. Krijgt mevrouw Van Sweeden geen gelijk, dan zoekt 2e het ho gerop. „Ik ga dan naar de Raad van State. Tot de hoogste instan tie vechten we door". Schiedam De Vrije Liggers hebben gisteravond een feestelij ke ledenvergadering beleefd. Ge vierd werd dat de watersportver eniging, die haar boten heeft lig gen in de Schie, onlangs officieel erkend is als lid van de Konink lijke Nederlandse Watersport Vereniging. Daar is een over bruggingsperiode van drie jaar voor nodig geweest, „want je komt er niet zomaar bij", aldus gisteravond Goof Hendriks, voorzitter van de Vrije Liggers. Penningmeester Van de Zeep van de KNWV-afdeling Rotter dam was naar Schiedam geko men, alwaar in het zaaltje van de Schiedamse Tippelaars (naast de Singelkerk) een roer werd ont huld, dat de Vrije Liggers ge schonken is door Bert van Klave ren. Hendriks zei dat de nieuwe loot aan de KNWV-stam ko mend jaar stevig het roer in han den zal nemen; en Van de Zeep moest beamen dat de Vrije Lig gers zich in watersportkringen de reputatie hebben verworven KNWV- - vertegenwoor diger Van de Zeep onthult een roer, dat de Vrije Liggers cadeau kregen. Achter hem de voorzitter van de Schiedamse watersport vereniging, Goof Hendriks. geestdriftig voor hun belangen op te komen. Hij had een dergelij ke stemming nog niet eerder meegemaakt. Vijftig Vrije Liggers beleefden al dus een genoeglijke avond, die na het formele gedeelte met een bor rel werd bekroond. Geanimeerd sprak men over de ervaringen, die Hendriks bij de KNWV in Amsterdam had opgedaan, „te midden van allemaal heren met blauwe blazers", die urenlang vergaderden alvorens Goof het officiële erkenningsrapport mee naar huis mocht nemen. Schiedam Een Schiedammer, die op zijn gemak televisie wilde kijken, kwam van een koude kermis thuis. Toen hij zijn toestel via de afstandsbediening aanzet te, hoorde hij slecht een doffe knal. De vlammen sloegen uit het toestel. De bewoner van de flatwoning aan het Louis Zïmmermannplein probeerde de brand nog te blus sen met water, maar dat lukte niet. De uitgerukte brandweer had het vuur wel snel onder con trole. Schiedam Inbrekers, die een bezoekje brachten aan het slacht huis in Schiedam, hadden het niet op vlees voorzien. De onver laten, die binnen wisten te ko men via het verbreken van een raam, brachten slechts een be zoekje aan de kantine. De dieven namen koffie en siga retten vveg. Vlaardingen Als de Anthony Knottenbeltsingel inderdaad voor doorgaand verkeer wordt afgesloten, willen de winkeliers van de Korte Dijk en Vïaardingen-Ambaeht als Vergoeding' een parkeer terrein bij Onder de Molen. Zonder die nieuwe parkeermogelijk- heid aan de voet van de Schiedamsedijk dreigt voor de middenstan ders een groot omzetverlies, zo heeft de winkeliersvereniging Vlaardingen-Ambacht/Onder de Molen de gemeente laten weten. Het liefst zagen de ondernemers dat de aanleg van de parkeerplaat sen wordt meegenomen bij de nu in volle gang zijnde reconstructie van het kruispunt bij molen Aeolus. Maar volgens de gemeente is daar geen kijk op. Eerst moet de politiek beslissen over de afsluiting van de Anthony Knottenbeltsingel. Dat omstreden plan maakt waarschijnlijk deel uit van de college-onderhandelingen, waardoor uitvoering pas op z'n vroegst in februari weer ter sprake komt. Ondanks hun bezwaren houden de middenstanders in Ambacht ernstig rekening met een in de toekomst afgesloten Knottenbeltsin gel. De bereikbaarheid van hun bedrijven naar hun zeggen nu al ronduit slecht zal dan nog verder afnemen. Klanten, die nu par keren bij het Emausen dan te voet naar de Korte Dijk gaan, kunnen als de Knottenbeltsingel dicht gaat, op hun oude parkeerplekje niet meer terecht. Parkeren 'onder de Molen' met een oprit naar de Schiedamsedijk zou dan een goed alternatief zijn. Vlaardingen De kans, dat de Ibis-hotelketen een vesti ging in Vlaardingen begint, is niet ondenkbeeldig." Hetjbedrijf zegt, met de nodige terughoudendheid,-zieh-.^ in VJaardingen 'te oriënteren op dé mogelijkheid te gaan praten inerthet gemeentebestuur'. Of er in Vlaardingen behoefte is aan een tweede (luxe) hotel momenteel heeft het Deltahotel 'aan de Maasboulevard een mono poly moet een marktonder zoek uitwijzen, A. Groenewoud, financieel direc teur en hoofd-projectleider bij het hotelbedrijf uit Badhoevedorp, denkt in de loop van volgend jaar aan een dergelijk onderzoek te beginnen. Hij haast zich daaraan toe te voegen dat Vlaardingen slechts één van de vele steden is, waar het hotelconcern een oogje op heeft „We kijken overal rond. Maar we bouwen gemiddeld niet meer dan één hotel in de twee, driejaar. De meeste plaatsen val len bij nader inzien weer af". Ofschoon Groenewoud zegt nog geen contact te hebben gehad met de gemeente, is men op het stadskantoor vrijwel zeker niet onkundig en evenmin afkerig van de plannen voor een hotel. Dat werd vorige week duidelijk aan het sloFvan de vergadering van de gemeenteraad. De raad trok zich toen een poosje terug achter gesloten deuren om een definitieve plaats aan te wijzen voor het nieuw te bouwen poli tiebureau. De keuze viel toen op het Delftseveer; het Windmill- terrein aan de Westlandseweg, de favoriete plek van commissaris Ton Spel en zijn korps, reserveer de de politiek liever voor een nog 'onbekende' bestemming. Burge meester Fied van Lier zei op het Windmill-terrein goede moge lijkheden te zien voor een voor Vlaardingen 'zeker zo zegenrijke bestemming als een nieuw poli tiebureau'. Jan Madern (VVD) zinspeelde daarbij op een hotel. Later nog eens met die toespeling gecon fronteerd, wil de liberaal die uit leg ontkennen noch bevestigen. Schiedam De bestratingen in Rozenburgsestraat, Nieuwe Maasstraat en omgeving zullen voor 1,2 miljoen gulden worden gereconstrueerd. Voor een vergelijkbare klus in de Tuinlaan en Lange Nieuw- straat is ruim I miljoen gulden nodig. De werkzaamheden zullen uit doelmatigheidsover wegingen direct worden uitgevoerd na de vernieu wing van de riolering in die straten. Schiedam Er zal ruim twee ton extra worden uit getrokken voor de verbetering van 61 na-oorlogse -woningen aan de Dr. Zamenhofstraat. Ruim een jaar geleden gaf de gemeenteraad groen licht voor een grondige opknapbeurt, waarmee 2,2 miljoen gulden was gemoeid. Met dat extra geld worden douches en toiletten verbeterd en cv-installaties geïnstalleerd. Niet alle bewoners zullen van het aanbod gebruik maken. Het aanvullend krediet zal worden gedekt uit huur verhogingen.- 4 Na een dienstverband van ruim 32 jaar, zal onze medewer- de heer K. BOON chef onderdelenverkoop, per 1 januari a.s. gebruik maken van de regeling vervroegd uittreden. Als blijk van waardering en om onze relaties in de gelegen heid te stellen afscheid van hem te nemen is er op 10 de cember a.9. van 16.00 uur - 20.00 uur een receptie in onze showroom aan de 2e van Leyden Gaelstraat 38 te Vlaar dingen. U kunt dan tevens kennis maken met zijn opvolger, de heer J. Rosenthal. Wij zouden het zeer op prijs stellen u bij deze gelegenheid te mogen begroeten. Direktie en medewerkers E.V.A.G. Servicebedrijven B.V. 2e van Leyden Gaelstraat 38 Vlaardingen Tweehonderd ondernemers luis terden gisteren beleefd naar het college. Gezellig werd het pas ha vier lange toespraken. Vlaardingen „Geen beste beurt voor de gemeente". De on dernemer, die met dit kribbige commentaar zijn jas dichtknoop te, was niet de enige die gister avond ontevreden het rendez vous tussen gemeente en bedrijfs leven verliet Tweehonderd plaatselijke managers bleken voornamelijk naar het stadhuis gekomen om het gemompel van het demissionaire college aan te horen. Slecht verstaanbaar door de be perkte draagwijdte van de ge-, luidsinstallatie strooiden burge meester Van Lier en wethouders Goudriaan, Van der Windt en Van der Velden ruim een uur lang promotieteksten uit over de hoofden van de groot- en kleinin- dustrièien. Goudriaan prees on beschaamd 'zijn* zuidelijke rand weg en Van der Windt schroom de niet om orders te bedelen voor de sociale werkplaats. „Dat noemt hij telegramstijl", spotte iemand, toen Van der Vel den in tegenstelling tot zijn belof ten opvallend lang aan het woord bleef. Veel houvast had de zaal niet aan de vier redevoeringen: er stond geen woord van op pa pier dus nalezen was onmogelijk. Toen eindelijk het moment daar was dat de ondernemers vragen mochten stellen, bleek er geen microfoon in de zaal aanwezig. Zodat van die zijde alle pogingen tot communicatie al snel stokten. Een betere verstandhouding met het bedrijfsleven mag dan een vurige wens zijn van het college; aan de methoden om die te berei ken schort nog wel het een en an der. Dat maakte A. van Dorp, voorzitter van de Industriële Kring Vlaardingen, duidelijk In een verfrissend betoog terwijl hem toch de minste spreektijd was toebedeeld. Van Dorp vindt dat het gemeentebestuur tenmin ste de verdenking op zich laadt schijnoverleg te voeren. Bestem mingsplannen voor de Viaar- dingse industriegebieden werden uitgerekend hartje zomer aan de ondernemers om commentaar verzonden, en dan ook nog met het verzoek om juist in de vakan- tietijd snel te reageren. „Niet erg charmant", oordeelde Van Dorp- Uit de ontmoeting sprak wel de wil van het college, maar niet de kunde op gelijke voet met het bedrijfsleven om te gaan. In Schiedam hanteert het stadsbe stuur een heel wat soepeler werkwijze: daar worden tijdens de jaarlijkse ontmoeting geen el lenlange betogen gehouden, maar stevent het gezelschap di rect op de borrel af, slechts met een ultra-kort formeel intermez zo en zoals afgelopen keer een energiek promotiefilmpje. An ders dan Vlaardingen berust Schiedam gaarne in het principe dat zakendoen het best lukt in in formele sfeer. Vlaardingen Vier Vlaardingse jongens van 16 jaar zijn ingere kend wegens het stelen van kerstbomen. De bomen werden weggehaald vanonder een dek zeil aan de Westhavenplaats. Schiedam De apparatuur was er al, alleen bijna niemand wist hoe die bediend moest worden. Het gaat dan om informatica-on- derwijs. De gemeenteraad stelde eind 1984 een halve ton beschik baar om informatiea-practica te verwezenlijken op twee gemeen telijke scholen voor voortgezet onderwijs. Ook het basis- en spe ciaal onderwijs zouden daarvan gebruik kunnen maken. Tot l augustus hadden de scholen in het kader van een werkgele genheidsproject een medewerker voor het informatica-onderwijs. Nu deze regeling is afgelopen, dreigen met name de basisscholen verstoken te blijven van dat onderricht Een onwenselijke situa tie, meent het college van B en W. De gemeenteraad wordt voor gesteld een professionele kracht aan te trekken. Ook het schoolbiologiscb centrum in Kethel heeft een vaste kracht nodig. Eveneens op 1 augustus liep de tijdelijke aanstelling van de educatief medewerker af. Het college vindt dat het pro gramma 'School en natuur', van waaruit ondermeer uiteenlopen de projecten over natuureducatie en schoolexeursïes worden op gezet, moet worden voortgezet Een overweging om een full-time medewerker aan te trekken is bovendien, dat anders de investe ringen in de boerderij park Kethel grotendeels hun waarde drei- - gen te verliezen. Vlaardingen Het automa tiseringsprogramma voor alle gemeentelijke diensten wordt in Vlaardingen opge- 'zet door uitzendkrachten. Voor het salaris, dat de ge meente betaalt, wil geen en kele computerdeskundige in vaste dienst treden. Een ge gadigde, die zijn arbeidscon tract al op zak had, zegde on langs die overeenkomst op omdat hij elders meer kon verdienen. Om dezelfde re den slaagt het Vlaardingse stadhuis er niet in een be drijfskundige met computer ervaring aan te trekken. Volgens Kees van der Windt (wethouderpersoneelsza ken) wordt het voor de ge meente steeds moeilijker goed geschoold personeel te vinden. De grote salarisver- schilen tussen overheid en bedrijfsleven, vooral waar het de beter betaalde functies betreft, werken duidelijk in het nadeel van de gemeen ten. Op den duur zal de kwa liteit van de ambtelijke servi ce daaronder lijden, voor spelt Van der Windt. Hij zei dat gisteren bij een ontmoe ting tussen het gemeentebe stuur en het plaatselijk bedrijfsleven. Het is niet de eerste keer dat de weihouder zijn zorg uit spreekt over dit verschijnsel. Vorige week sloot Van der Windt zich aan bij een pro test van de ambtenarenbon den, die vergeefs bij minister Van Dijk (binnenlandse za-' ken) aandrongen op verbete ring van hun financiële ar beidsvoorwaarden. v"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1