WATERWEB Monte Carlo niet zo boeiend als Schiedam De wraak van Arno van Wezel SPORT H' Van Noortwijk stuurt Vonk geen kerstkaart Salon de Harmonie licht klein jaar Vlaardingen door Feestelijk naar raad FCN'66 ZONDER TRAINER EN BESTUUR ZIJDEVELD WEET OPLOSSING FILES Maasland doet 't weer anders Hobbykassen niet welkom 'SVV' speelt alleen goed tegen toppers' SchiedamZij zijn de jongste restauranteigenaars van Ne derland, Michael van Bruggen (23) en Karin Tukker (22). Dat kon ook niet missen. In een stad, die zichzelf 'het culinaire hart van Rijnmond' noemt, is er tussen de door Joep Hazée hoog gekwalificeerde bistro's als 't Oude Raedthuys en Hostnan Prères altijd wel ruimte voor enthousiaste jongeren, die aan de keuken- dynamiek willen meedoen. En voorwaar, Sans Rivale is niet de eerste de beste. Het bedrijfs leven frequenteerde het etablis sement aan de 's-Gravelandse- weg reeds, toen het nog In De Gouwe Geit ('in de gauwigheid') heette, en ook daarna onder het beheer van mevrouw De Groot kon de zaak niet meer stuk. Sinds vorige maand beheren Mi chael en Karin het restaurant, waarvan de naam aangeeft dat er geen rivaliteit is met La Duchesse aan de Maasboulevard, eigendom van Jan de Groot Ook Sans Ri vale behoorde toe aan de familie De Groot die evenwel meer zorg aan het exclusieve La Duchesse wilde besteden. „Meneer De Groot belde ons op in Monte Carlo, waar wyj op dat moment aan het werk waren", vertelt Michael van Bruggen. „Hij kende ons nog van vroeger en hoopte dat jonge enthousiaste mensen zijn zaak aan de 's-Gra- velandseweg wilden overnemen. Nou. het was voor ons een uitda ging". Weg uit Monte Carlo; verklaar den zij zichzelf niet voor gek? Nee, schudden Michael en Karin. Zij zijn zelfs blij met hun stap. Nu hebben zij een eigen restaurant In Monte Carlo (klinkt mooi, des alniettemin) werkten zij in een hotel van 650 kamers met vijf restaurants, acht bars en een casi no, 2ij waren kelner en serveer ster, want je moest onderop be ginnen. Nee, dan biedt Schiedam een betere carrière, 't Was niet zo gek dat ze Jan de Groot kenden, want hun ervaring was al be hoorlijk internationaal. Jong van de hoge, 2 hotelschool in Den Haag gekomen. Meteen al ge vraagd voor Hilton on Park Lane, met 450 kamers en 28 ver diepingen, Karin als hostess in de private lounge, Michael in het roof-restaurant. Ze wilden naar Frankrijk, om er de taal te leren, omdat het zo'n essentiële taal is in ook de Hollandse cuisine. Kregen de tip: doe 2uid-Frankrijk, daar is het druk. Spontaan zegden zij hun baan op, drie dagen hijgden zij uit in Nederland, en op goed geluk gingen zij naar de Rivièra, waar toen net de angst voor Ga- daffi heerste, zodathen werd aangeraden over een maandje maar terug te komen. Fabriek De internationale ervaringen (oh, veel breder dan hier uitge meten) doen Michael en Karin beseffen hoe rooskleurig hun Schiedamse situatie is. Zij hebben in het buitenland meegemaakt, dat er fabrieksmatig geserveerd werd: je werkte van vijf tot half twaalf, en dan moest je weg. Mi- chael, achteraf nóg verbluft: „Je mocht niet eens de mensen, die je urenlang bediend had. afhelpen. Het personeel keek ervan op als wij zeiden: wij hebben die men sen zoveel gangen bezorgd, nu willen wij hun ook het dessert en de koffie brengen,., Daar snapten ze niets van. Nou, dat is In Sans Rivale gelukkig anders. Het is een genot om mensen te bedie nen, met wie je een echte band hebt kunnen smeden". 't Is echt een tip voor Joep Hazée. Alle gerechten (bananebonbons, waar proef je die nou?) worden door chef-kok Marcel Mustert in eigen keuken gemaakt. Mustert is de oudste van het personeel, met z'n 25 jaar, dus ook het perso neel van Sans Rivale behoort tot de jongste restaurantmedewer kers van Nederland. Michael: „Wij doen niet overal een lepel kaviaar of een plak ganzelever erbij om de gerechten duur te maken. Het hóórt niet eens, bij een hazerug. Doodzonde. Nee, het hoort bij onze instelling om, al is het maar voor één takje, naar de veiling te gaan voor een beetje verse dille. Vers! Dat proeven de mensen echt wel". Zondag is Sans Rivale dicht, za terdag is er geen lunch, met Kerst is het open. en doorgaans is er al een menu van zeven gangen voor slechts 52,50, maar ja, met zo'n laatste zin wordt het weer zo'n reclameverhaaltje. Karin Tukker en Michael van Bruggen in het warme sfeertje van Schiedam, dat'immers nog warmer is dan dat van Monte Carlo. Vlaardingen Het woelige jaar. dat Vlaardingen achter de rug heeft, wordt zaterdaga vond in sneltreinvaart nog een belicht in Salon de Harmonie. Het naaktlopen in de Lickebaert, de m'vloed van Poppe, het ver werpen van de gemeentebegro ting. niet eens zozeer de val van het Pvd A-college en de rel tussen wethouder Goudriaan en stede- bouwkundige Klaus Volimer, het komt toeh allemaal nog eens aan bod maar aan het gewone Vlaardingse 'even wordt niet voorbijgegaan, 't is dus voor ie dereen leuk. Interviewers Aad Rietveld, _Dick van der Lugt en Annemiek van der Sluys, een big band en huis- enquêteur John Knieriem gaan in op het wel en wee van Vlaar dingen anno 1986"en een aantal bekende Vlaardingers, ook de burgemeester, zullen de nodige vragen beantwoorden. De Salon begint in de Harmonie om half negen s avonds, toegang is gratis. Rietveld en Van der Lugt zullen zelfs een lied zingen: 'The rain in Spain stays mainly to' en nog wat, maar de link naar Vlaardin gen hoort men zaterdag. Maasland De procedure voor de begrotingsbehandeling in Maasland wordt volgend jaar ge wijzigd. De meerderheid van de commissie voor algemeen be stuurlijke zaken geeft er de voor keur aan de behandeling in twee zittingen te splitsen. Daartoe dient het reglement van orde te worden gewijzigd. Tijdens de raadsvergadering van komen de dinsdag spreekt de gemeente raad zich hierover uit. Tot dusver behandelde de gemeenteraad de begroting in één zitting, die werd voorafgegaan door het houden van de algemene beschouwingen van de raadsfracties. Schiedam De bewoners van de Sommelsdïjksestraat komen in feestelijke kleding naar de ge meenteraad, maandagavond. Zij zijn van plan in een witte of Vlaardingen Hij is een kind van Vlaardingen. Jaren gele den heeft hij aan de Oostha- venkade gewoond. Hij was ais actievoerder betrokken bij de redding van de Oostwijk (die mislukte). Bas Goudriaan heeft gedurende zijn eindeloze wethouderschap al vele slapeloze nachten aan hem beleefd „vooral na zwaar tafe len", Daarna is Arno van Wezel een tijdje uit Vlaardingen wegge weest en werd de halve Oost- wijk gesloopt.. Gistermiddag sloeg Goudriaan de eerste paal voor een project van 55 premiekoopwoningen, verrij zend aan de Oosthavenkade ontworpen door Arno van Wezel! „Man, je hebt heel wat geleerd sinds je uit Vlaardingen weg was", baste Goudriaan in diens onmetelijk gevoel voor humor, 't Leek een compliment maar het was natuurlijk een belediging van de actievoerder die Van We zel ooit was. Goudriaan mopper de bij voorbaat „Ik lees 's avonds in de krant iets heel anders dan ik gezegd heb". Gut hij lokt het uit, vonden enkele toekomstige bewoners van het Van Wezel- complex. Van Wezel heeft trou wens een complex ontworpen, dat de Oosthavenkade qua ka rakter-naar zijn hand zet Een zoete wraak. De toekomstige bewoners beleef den bij gasterij Fritsy overigens een genoeglijk middagje op reke ning van Rehorst Bouw en Vast goed Rabo. Via ijzerkoekjes en schelvïspekel werden zij in de stemming gebracht bij het weg gaan kregen zij Goudse kaasjes en stroopwafels mee, die niet in Gouda maar in Waddinxveen worden gemaakt aldus Rehorst uit Waddinxveen, dat voor het eerst een klus in Vlaardingen Rechts liggen de heipalen al klaar, links wacht de Westhavenkade opde dreunen die aan de overkant uitgedeeld gaan wor den. klaart. Bij de plechtigheid was Ad Smit Duyzentkunst, de naar Gro ningen vertrokken ambtenaar die bij het project aan de Oostha venkade betrokken is geweest. „Die Smit Duyzentkunst is goed terechtgekomen", vond Goudri aan, „die jongen heeft hier een goeie opleiding gehad". Schiedam Mensen, die zich druk maken om files op de rijkswegen en denken dat aanleg van meer wegen de problemen oplost, zijn volgens wethouder Chris Zijdeveld verkeerd bezig. Die mensen verge ten namelijk dat, hoeveel wegen je ook aanlegt, er toch een gegeven moment komthet moment dat het verkeer de stad in komt waarop de automobi listen nu eenmaal niet allemaal tegelijk door één straatje kunnen. Zijdeveld ziet het ook niet als probleem. De PvdA- wethouder voor stadsontwikkeling en milieu wijst er in de nieuwe Voorwaarts op, dat het fileprobleem iets is dat zich enkel In de spitsuren voordoet. Hij vindt niet dat de wegenstructuur in Nederland moet worden afgestemd op een probleem dat maar eventjes bestaat. De rest van de dag ligt er dan im mers een aantal wegen braak bij, waarvan het on derhoud onnodig duur is. Stimulering van het open baar vervoer is volgens hem de beste garantie dat de files verdwijnen. veelkleurige uitdossing te ver schijnen als contrast met de zwar te rouwkleding, die zij twee jaar geleden droegen toen de raad het sioopbesluït nam. Naar verwachting wordt het slcopbesluit ongedaan gemaakt Het gemeentebestuur is danig on der de indruk gekomen van de verbeteringen, aie de bewoners zelf aan hun panden hebben aan gebracht Destijds heette het dat de bouwkundige kwaliteit van de huizen zo slecht was, dat er veel te hoge verbeterkosten nodig wa ren. Het college van B en W gelooft nu weer in de toekomst van de straat Daarom zullen de bewo ners voortaan ook van de subsi dieregeling groot onderhoud ge bruik kunnen maken. Overigens zijn enkele woningen niet meer te redden. Die moeten samen met de volledige Jacoba- en Berendinastraat en enkele huizen in de Groenelaan worden gesloopt. Maasland Het gemeentebe stuur van Maasland verleent geen medewerking aan het ver zoek van een inwoner uit Den Haag om zijn twee in Maasland staande kassen te vernieuwen. De Hagenaar is hiertegen bij de gemeenteraad in beroep gegaan. Volgende week dinsdag moet de raad zich erover uitspreken. De aanvraag maakt echter wei nig kans, omdat de commissie voor bezwaar- en beroepschrif ten al heeft geadviseerd het be roepschrift ongegrond te verkla ren. Het college van B en W heeft de bouwvergunning voor de aan de Westgaag gelegen kassen ge weigerd, omdat de bouw in strijd zou zijn met het geldende be stemmingsplan, Dijk polder-Oost 1967. Het college heeft zich laten voor lichten door de agrarische advies commissie bouw- en aanlegver- gunningen. Uit het advies bleek dat de activiteiten van de aanvra ger, die in Den Haag een kan- toormachïne- en kantoorboek handel heeft, louter van hobby- matige aard waren. Er is noch van een agrarische bedrijfsvoe ring noch van een agrarisch be drijf sprake. SCHIEDAM rrijdog 12 december quintet Arte Kuit inThe Ditch. 21.30 uur. muziekfilm Purple Rain, filmclub Schie dam. 20.30 uur. zaterdag 13 december FNV-jubilarfssenin De Rank. 13,30 uur. concert OBK In Passagetheater, 14.00 uur. down Woucfi in Tèerstoof, 14.30 uur. vrouwengroep ToBettJ the Twins in Podi um, 22.00 uur Nooys volkstheater speelt 'Boefje' in Pas sage, 20.15uur. Chapter II trio in The Drlch,2130 uur. thema-avond over animatiefilm, videoca fé, «melub Schiedam, 2030 uur. zondag 14 december Gin Town-jazzband in The Ditch, 14.30 uur. ruilbeurs voor munten, postzegels, prent briefkaarten en enveloppen, dienstencen trum 4 Molens. 13.30 uur. maandag 15 december •gemeenteraad, stadskantoor, 20.00 uur. dinsdag 16 december kerststukjes maken in Klubhuls Zuid, 20.00 uur. •Rob Hoeke inThe CMch, 21.00uur. kerstconcert zang kooi OASE, dienster centrum Woudhoek, Heijermansplem, 20-00uur. gemeentelijke kerstviering m stadhuis en Groie Kerk, 19.00 uur. woensdag 17 decern ber optreden pantomime-speler Hakim in buurthuis Nieuvdand, 1330 uur. lunchconcert van het koor van de neder- tandse verenging van huisvrouwen in de 4 Molens, 13.00 uur. kerststukjes maken, Trefpunt Oost 10.00 uur. kerststukjes maken m Volkstuincomplex Thuriede, 19 30uur. VLAARDINGEN vrijdag 12december Henny Huisman mei zijn playback show In Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. concert van Dulfers Refiud in De Harmo nie, 20 30uur. film 'My be. tiful laundrette' In filmhuis Harmonie. 20.30 uur. zaterdag 13 december jeugdfilm Peter en EDiott dedraak inTrian- gd. 10.00 en 12.30 uur. cabaretgroep Purper fn de Stadsgehoor zaal, 20.15uur. film The Kill ing Relds in filmhuis Harmonie, 20.30 uur. klein jaar vlaardingen in Salon de Harmo nie, 20,30uur. vlooienmarkt m Lijn baan hal. 14.00 uur. film Commando Leopard In Triangel, 18.30en 2Q.45uur. zondag 14 december maatschappelijk avondgebed over 'ver grijzing', Pax Christie-kerk, Reigertaan, 19 00 uur. •verzamel beurs in Lijnbaan hal. 10.00 uur, maandag 15 december concert Rob de Nijs in de Stadsgehoor zaal, 2G.15uur. commissie algemene zaken, stadhuis, 19.30 uur. dinsdag 16 december Postzegetvedi ng in T nangel, 20.00uur. woensdag 17 decern ber kerstviering voor de jeugd In buurthuis Oost, 14.00 uur. dope-middag voor kinderen in Harmonie, 14.30 uur. MAASSLUIS vrij dag 12 decern ber super bingo in Koningshof.20,30uur. opening expositie aquarellen en tekenin gen van Koos Smit, Gemeentemuseum, zaterdag 13 december postzegel ruil beurs in Koningshof. 13.00 beiaardconoert In Grote Kerk, 15.00 uur. familieconcert in Immanudkerk, 16.00 zondag 14 december prestatiejoop vanaf clubgebouw Merel laan. 11.00 uur. maandag 15 december open bndge drive in Koningshof, 19.00 uur. woen «dag 17 decern ber •kerstconcertin Koningshof, 20.00 uur. zangavond in De Ark,20.00 uu r. swingen (Swing '86>in Schuurkerktheater, 20.30uur, Rotterdams Nieuwsblad KW IZdecen.beTllffi door MARTIN VERMEULEN Schiedam De hoge positie op de ranglijst heeft niet kun nen verhinderen, dat FCN'66 zich thans in een kritieke situ atie bevindt Woensdag deelde trainer Piet Kattestaart mede, dat hij met onmiddelijke in gang zijn functie neerlegde, waarop het voltallige bestuur zich solidair toonde en even eens de pijp aan Maarten gaf. Aanleiding tot het vertrek van Kattestaart vormde een incident, dat afgelopen zon dag plaats vond voorafgaand aan het duel tegen SCO'63. Middenvelder Jan Pastzjerik werd ongeveer een half uur voor de aanvang van de wed strijd verteld, dat hij plaats diende te nemen op de reserve bank vanwege zijn geringe trainingsopkomst De gebroe ders Henk en Martin van der Lely weigerden daarop te spe len, zodat Kattestaart zich plotseling geconfronteerd zag met een gebrek aan spelers. Na bemiddeling van elftallei der Hans Stolk kwamen de twee broers op hun besluit te rug, maar wel werd overeen gekomen om woensdag een vergadering te wijten aan de gebeurtenissen van zondag. Op deze vergadering maakten de drie bovengenoemde spe lers kenbaar niet verder te willen spelen onder leiding van Piet Kattestaart. De oe- fenmeester wilde vervolgens het seizoen afmaken met be hulp van tweede elftalspelers, maar nadat duidelijk werd, dat hij van het tweede weinig steun kon verwachten, besloot hij de eer aan zichzelf te hou den. Broer Leo Kattestaart, penningmeester bij de club, volgde reeds snel, waarop ook voorzitter Cees van der Vaart, -44 de andere bestuursleden en de geroutineerde eerste eltalspe- lers Bert Groen en Frans Fiers zich eensgezind toonden met de Vlaardingse trainer. „Ik heb", reageerde Katte staart teleurgesteld, „de in druk, dat er een coupe heeft plaatsgevonden. De motivatie van de spelers was niet best, maar nadat de broertjes Van der Lely en Jan Pastzjerik hadden gezegd niet te blijven onder mijn hoede, heb ïk ge tracht om met negen spelers, aangevuld met jongens uit het tweede, verder te gaan. Toen dat niet mogelijk bleek, werd het werkklimaat voor mij on aanvaardbaar. Het bestuur volgde me, terwijl ook Bert Groen en Frans Fiers besloten om te stoppen". De laatste had het eveneens erg moeilijk met de ontstane' situatie. „Ik heb een dergelijk einde van mijn voetbalcarriè re niet verdiend", aldus de 36- jarige gewezen aanvoerder van de vierdeklasser. „Het broeide al langer, maar het in cident van zondag was de druppel, die de emmer deed overlopen". Duidelijk blijkt, dat een reeks van ontwikkelingen tot de cri sis heeft geleid. Elftalleider Hans Stolk treedt aanstaande zondag in de derby tegen Ur- sus op als coach, terwijl het verzorgen van de training on derling wordt geregeld. „Ook ik ben in eerste instantie opefrl stapt", geeft Stolt: toe, „maar^ omdat er van verschillende^ kanten druk is uitgeoefend^ om tijdelijk de ploeg te coa-^ ehen, geef ik in de laatste wed- strijd voor de winterstop ge-*' hoor aan dat verzoek. Het is" jammer, dat het zo gelopen is. Piet heeft zijn werk goed ge^'" daan, maar heeft de pech g<* f had, dat hij deze spelersgroep S~ niet kon Hanteren", betreurft Stolk de situatie. Op de algemene leden vergade* nng, die waarschijnlijk vol-,., gendc week wordt gehoudenb moet een vliegensvlug ge vormd nieuw bestuur geïnF"' stalleerd worden. Kantine- baas Wim de Groot wordt-' voorzitter, een kennis van de~" toekomstige praeses, de heer Van Dijk, gaat als penning- meester fungeren, terwijl Piet; Post secretaris wordt. - De vorige voorzitter, Cees varü der Vaart, voorspelde FCN een moeilijke tijd na deze gé- beurtenissen. „We waren met dit bestuur, dat slechts ander-'-- half jaar zitting heeft gehad, op de goede weg, maar sommï- ge spelers werkten niet meé met de trainer, koesterden een - wantrouwen tegen hem, wat- uiteindelijk tot dit heeft ge-'1 leid. Wij hebben ons als be-- stuur solidair getoond met"' Piet, maar voor mij is FCN finitef over", aldus Van der'' Vaart. door DONALD BAX Schiedam De naam van Theo Vonk komt beslist niet voor op het lijstje vrienden en bekenden, dat dezer dagen een kerstkaart van de familie Van Noortwijk tegemoet kan zien. De lange Noord hollan der, die thans samen met oud-bonds- coach Kees Rijvers aan een nieuw FC Twente timmert, heeft het voorgoed verbruid bij de doelman van FC Utrecht. „Ik heb", neemt Bas van Noort wijk niet langer een blad voor de" mond, „nooit de idee gehad dat Vonk honderd procent achter me stond. Dat gevoel had ik al vanaf de dag dat hij bij Sparta in dienst trad en dat is altijd zo gebleven". Dat gebrek aan vertrouwen leid de vorig seizoen vlak na de win terstop zelfs tot een degradatie voor de 31-jarige ras-Schiedam mer. De prestaties van Van Noortwijk werden door zijn trai ner openlijk aangemerkt als dè ooorzaak van het gelijkspel tegen FC Groningen (3-3) en de 4-2 ne derlaag legen MVV. Van Noort wijk moest wijken voor de jonge Ed de Goeij en zou, behoudens de niemendalletjes met het tweede elftal, op Het Kasteel alleen nog maar als bankzitter zijn te be wonderen. De 'Held van Ham burg' was veranderd in de 'Schle miel van Spangen', „Ik vond, dat ik in het eerste deel van de competitie goed had ge speeld", geeft Van Noortwijk nog steeds tegengas. „Alleen tegen NEC, vlak voor de winterstop, liep het niet en ook tegen MVV was ik er niet helemaal. Maar, Sparta speelde toen wel de slecht ste wedstrijd van het seizoen. Af ijn, Vonk kwam dus naar me toe en begon te praten over vorm verlies. En dat er van de laatste acht schoten op doel zeven ballen waren ingegaan. Had-ie zeker met een vork geteld. Er naast staan, is nooit leuk, zeker niet de manier waarop het nu ging". Bas van Noortwijk,..'lk speel bij FC Utrecht meer op m'n gef mak'... Bewijzen „Ik heb twaalf jaar betaald voet bal gespeeld, waarvan tien con stant in een eerste elftal. Ik voél- Schiedam „Wij spelen alleen goed tegen toppers", zegt SVV- trainer Dick Buitelaar niet zon der cynisme. De Schiedamse semi-profs kunnen zondag thuis de woorden van hun oefenmees- ler kracht bij zetten door het hoog genoteerde Volendam met lege ïanden huiswaarts te sturen. Naast de voor één wedstrijd ge schorste Marcel van Buuren ont breken tevens Jan Konemann, Hans Neeskens en Paul Oschner. De laatste wordt vervangen door de van een griepje herstelde Henk Salari. Voorin kiest Buite laar Lussen Coen van der Hoeven en Edwin Wildenberg. „Ik heb woensdagavond NAC Volendam gezien aldus Buite laar, „Er is maar één middel om Volendam te verslaan en dat is pressie spelen op hun defensie. NAC heeft ontzettend opportu nistisch gespeeld en ook heel veel kansen gecreëerd". Oa vermoed el ij'ke opatelling van SW: Dirven, Van Kapel, Trelïng, Salari, Mul der, Ooitertee, Loovena, Koevermara, Van Duppen, Sonneville en Van der Hoeven/Wildenberg. de me echt niet geroepen om me in het tweede te moeten bewij zen. Het ergste was, dat Vonk me vanaf dat moment links liet lig gen. Met het tweede speelden we altijd op dinsdagavond, maar ik heb Vonk nooit gezien, hoewel ik eerlijk moet zeggen dat ik nooit een poging heb ondernomen om hem te zien. Voor de buitenwe reld had ik daarvoor nooit pro blemen gehad met Vonk. Ik had hem echter diverse keren laten weten het niet eens te zijn met zijn zienswijze en manier van op stellen". Overigens was de primeur om Van Noortwijk naar de dug-out te verwijzen niet voor Vonk, maar voor de toenmalige SVV- trainer Pim Visser. „Ik zal het nooit vergeten", kan Van Noort wijk er nu de humor van inzien. „We hadden uit met 2-1 van Eindhoven verloren en toen ik woensdag de VI kreeg, had ik een negen en stond ik in het ster renelftal, Drie dagen later speel den we tegen PSV en koos Visser voor Ed van der Most. Het grote verschil met Vonk was, dat Vis ser je niet links liet liggen. Hij gaf je wèl een eerlijke kans om je plekkie te heroveren". Eerlijk Ook de terugkeer van trainer Barry Hughes bracht deze zomer geen grote veranderingen te weeg. „Eind vorig seizoen had ik een gesprek aangevraagd met Hughes, maar toen ik aankwam, zat zo'n beetje het hele bestuur er bij. Hughes zei dat hij me een eer lijke kans zou geven, maar toen wist ik al genoeg. Het was ontzet tend vervelend om zo aan een nieuw seizoen te beginnen. Het grootste probleem lag er echter voor Sparta dat met rijf keepers (Van Noortwijk, De Goeij. Speel - meïjer, Knoop en Groen, DB) zat Het bestuur verwachtte min of meer dat ik wel weg zou gaan". DS'79 en Excelsior gooiden nog voorzichtig een visje uit. maar de Dordtse eerste divisieclub paste niet in de planning van Van Noortwijk ('Ik wilde bij Sparta te rugkomen in het eerste'), terwij] men in Kralingen de voorkeur gaf aan Lloyd Doesburg van Vi tesse. En leek Van Noortwijk an dermaal gedwongen tot toekij ken. „Van de tien oefenduels heb ik er in totaal twee gespeeld". zegt Van Noortwijk. „Dat was.1 dus die eerlijke kans die Hughesv me zou geven". Totde competi- tie was ai begonnenop een maandagmiddag FC Utrecht aart de bei hing en hij dezelfde avond nog een feestje kon bouwen. L' Revanche Het ontlokte de 3-jarige Joey,/ zelfs de vertederende uitroep 1 'papa zit niet meer m een hokkie» papa staat in de goal'. Voor Bas v, van Noortwijk zelf was het plot" selingc eerherstel verreweg het*' belangrijkste. „Ik kon eindelijk revanche nemen en laten zien'., dat Vonk het bij hot verkeerde* eind had Van omschakeling hei? ik geen last gehad, wel toen Ik? dik drie jaar geleden overstapte-* van de eerste naar de eredivisie Ik ben redelijk tevreden ov^'1 mezelf, maar belangrijker is daf de mensen die er om heen lopen dat ook zijn". „Ik speel bij FC Utrecht meer op rn'n gemak, daar doen ook de uit- spraken van Willem van Hane^,_ gem niets aan af. Daar maak ik me trouwens ook niet meer druk om. Wat dat betreft, heb xk de* laatste jaren al genoeg meege*. maakt, heb ik al genoegen mes»,, steken in de rug gehad. De spe- Iers hebben hier echt niets te kla- gen. Er zijn drie masseurs, de kle1 ding is perfect verzorgd, we heb-! ben een atletiek-trainer, een psy-^ choloog, een dokter, een fysiothe*- rapeut, we hebben een apart kra-f chthonken een bubbelbad en een sauna in de kleedkamer Wat moeten de heren nog meer?" Onrecht „Ik sta nog steeds op de bres als iemand onrecht wordt aange daan, maar zelfs Bas is door scha- de en schande wijs geworden. Ik: moet er nu eerst zelf voor zorgen dat ik goed speel. Vroeger stond, het helpen van anderen op de eerste plaats, maar als je het niet. erg vindt, heb ik de prioriteiten,, nu andersom gelegd. Er wordt na gezegd, dat de keepers van vroe-t ger beier waren, maar Pim Dom burg, Treytel en Jongbloed heb ben pas op latere leeftijd erketi- ning gekregen, terwijl VanBeve- - ren nu de beste is die we ooit heb*, ben gehad. Je moet overal het be-'r trekkelijke van inzien.."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2