Bibliotheek boycot actie zeepfabriek Raadslid op de bres i voor makreelroker Telefoonverkeer ontregeld Bovenburen sauna klagen bij Rang Industriebond-FNV: sterker worden in kleine bedrijven IMIIIGS DAGBLAD SCHIEDAMSOHE COURANT NIEUWE WATERWEG CODBA11 D66: enquête over klachten tegen GSD Scholierenhonk gaat weer open Wereldwinkel zet klanten op verkeerde been Ursus eri Martinit overwegen fusie Klein en groot nu bij elkaar Verstekeling weggelopen Vandalisme: postbus in 't weekend dicht Tel 010-4004 206 Witte da WItfistrait 25 Rotterdam. CINDY LAUPER TINA TURNER STYLE COUNCIL WATERWEG DONDERDAG 15 JANUARI 1987 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen- Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 -Vlaardingen Het scholierenhonk van Liefde en Vrede gaat eind januari weer open. Dinsdagavond besloot bet CJV-be st uur opvang Van de 12- tot 15-jarigen weer op te starten. Eind vorig jaar werd het honk na een conflict met de jongerenbege leider Aad Groene weg en gesloten, wat tot felle protesten van de scholieren en hun ouders-leidde. Groene wegen had zich bij de CJV onmogelijk gemaakt door de soos ook open te stellen voor scholieren van 16 en 17 jaar. Die groep moet volgens liefde en Vrede doorstromen naar sociëteit The Torch. Ze kunnen daar elke zondagmiddag terecht. Of het scholierenhonk op het oude adres gebouw Triangel in de Fransen straat blijft gehuisvest, of zal verkassen naar gebouw Obadja in de Willem Beu- kelszoonstraat is nog niet duidelijk. Wel heeft de CJV inmiddels twee nieuwe begeleiders voor het honk gevonden. Schiedam De klachten aan de Lange Haven over rook en stank, veroorzaakt door makreelroker Geerlings, zijn sterk overdreven. WD-gemeenteraadslid Piet Prins vindt dat architect Ben van Dop en de Schiedamse Bouwonderneming wel heel ver zijn gegaan met Geerlings de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond op zijn dak testuren. die steunen. Amalia Voets is tot voor- Speelgoedhandelaar Prins, pal naast Geerlings' rokerij een pakhuis heeft, zegt geen enkele reden tot klagen te hebben. „Ik gebruik die ruimte al vijftien jaar. Het stinkt wel eens een beetje, maar zeker niet zodanig dat ik op maatregelen zou willen aandrin gen". Van Dop en de SBO, die onlangs het andere pand naast Geerlings ,a];s kantoorruimte inrichtten, 1 hadden, als zij bezwaar maakten tegen een makreelroker als buur man, óf zich elders moeten vesti gen, óf zelf een extra muurtje moeten optrekken om hun bure len van rook te vrijwaren. „Toen ze dat pand betrokken wisten ze waar ze aan begonnen", aldus Prins. Het raadslid zou het zeer betreu ren als Geerlings zijn bedrijf op last van de DCMR moest staken. Prins: „Maar volgens mij kan nie mand hem verplichten allerlei investeringen te doen om zijn be drijf op te knappen. ,Zijn vergunning dateert welis- £waar uit 1927, maar aangezien hij sindsdien niets aan rijn installatie heeft veranderd, zijn z'n papieren nog steeds geldig". De buren van Van Dop hebben een actiecomité gevormd, onder meer om de makreelroker te zitter benoemd. Volgens de omwonenden is het de architect, die overlast geeft' morele overlast Peter Pijpers (voorheen Bodhi) van café Podi um vergelijkt de situatie met de terreuracties tegen de Makro: al leen is nu niet een groot concern, maar een eenmansbedrijf het doelwit Makreelroker Geerlings verbaast zich over de rel die er rond zijn nering is ontstaan, uitgerekend in de week dat hij met vakantie was. „Voordat Van Huihoven van de SBO en die architect in het pand naast me kwamen zit ten, heb ik nooit last gehad. Maar die twee zaten er nog niet, of de klachten begonnen. Als ik die Van Huihoven zie, hang ik 'm meteen op", zegt de verontwaar digde en heetgebakerde Geer lings. De raadsman van de makreelro ker neemt eind deze maand con tact op met de DCMR om de tech nische kant van de zaak uit te zoeken. Tot die tijd onderneemt Geer lings niets. „Als ze me hier weg willen hebben, moeten ze me maar uitkopen. De wil graag wer ken. Word me dat onmogelijk ge maakt, dan moeten ze maar beta len". Vlaardingen Hé, stopt de Wereldwinkel ermee? Menig een moet dat gedacht hebben toen hij zag, dat de etalage van de winkel aan de Vlaardingse Hoogstraat behangen was met witte borden: 'opheffingsver- koop'. „Da's nou juist de truc", vertelt Wil Zijdeveld. De Wereldwin kel gaat helemaal niet dicht. De vrijwilligers wilden alleen de mensen wat aan het schrikken maken. „Met opheffingsver koop zijn wij altijd bezig", ver telt Wd Zijdeveld. „Het doel van de Wereldwinkel is immers iets te doen aan het opheffen van ongelijkheid in de Gereld", verklaart zij hetstuntje. De Wereldwinkel is zeker niet van plan zichzelf op te heffen. Wil Zijdeveld: „Het gaat juist prima. Het aantal vaste klanten vertoont een stijgende lijn en vrijwilligers hebben wij ook voldoende. Er vertrekken wel mensen, maar het clubje wordt ook steeds weer aangevuld". Een van de laatste acties van de winkel is gericht op de Vlaar dingse scholen. Alle school teams hebben het verzoek ge kregen om voortaan in de pau zes 'zuivere koffie' te drinken. De wereldwinkel blijft, al doet de etalage anders vermoeden. Vlaardingen De Vlaar dingse bibliotheek weigert mee te werken aan een lan delijke promotie-actie van de wasmiddelenfabriek Le ver Sunlight BV. Het in Vlaardingen gevestigde bedrijf wil dit najaar via spaar- zegeltjes op pakken Omo en All en flessen Andy en Jiff het bibliotheekbezoek bevorde ren. Een volle spaarkaart geeft recht op een tientje korting op een lezersabonnement. De spaarder krijgt het tientje op zijn rekening gestort als op zijn kaart een stempel van de biblio theek staat. De Vlaardingse bibliotheekdirec- teur John Lamens gelooft niet in de goede bedoelingen van Sun light „Als Sunlight het biblio theekwezen nou een paar ton aan contanten gaf, zou ik een gat in de lucht springen. Maar op deze manier worden we alleen maar voor het karretje van een zeep- concem gespannen. Daar doe ik niet aan mee". Lamens vindt sponsoring door bedrijven niet per definitie ver- werpelijk, maar met die financié- ie bijdrage moet dan wel een dui delijk doel gediend zijn. Nieuw bouw van een bibliotheek bij voorbeeld. „Maar als ze willen dat wij reclame gaan maken voor hun produkten, dan zeg ik: doe dat zelf maar. Sunlight heeft geld zat". Waarna Lamens nog op merkt dat samenwerking met een bedrijf 'dat geen milieuvrien delijke zeep op de markt brengt' er wat hem betreft sowieso niet inzit. Het Nederlands Bibliotheek- en Lectuurcentrum in Den Haag heeft minder bezwaren tegen fi nanciële ondersteuning door het bedrijfsleven. Volgend jaar gaat de overheid opnieuw fors bezui nigen op het bibliotheekwerk en dan is sedere extra bijdrage wel kom. Maar of het NBLC het aan bod van Lever Sunlight aan neemt, staat nog niet vast. Het NBLC laat als overkoepelende organisatie de beslissing over aan de circa 950 Nederlandse biblio theken. Ongeveer vijfenzeventig daar van hebben laten weten mets voor de promotie-actie te voelen, volgens Annet Alkemade van het NBLC omdat zij geen enkel verband zien tussen boeken en wasmiddelen. Annet Alkemade: „Volgende maand zullen we Sunlight laten weten of we mee doen. We moeten daar nog eens diep over nadenken, omdat zo'n actie alleen zin heeft als alle bi bliotheken meewerken. Anders kun je in de ene stad wel voor half geld lezen en in de andere met". Een woordvoerder van Sunlight zegt dat het helemaal van de bi bliotheken afhangt of de actie doorgaat of met. „We hebben in het verleden al meer van dit soort dingen gedaan, onder andere voor de spoorwegen. Daartegen heeft nooit iemand bezwaar ge maakt". Schiedam De Schiedamse voetbalverenigingen Ursus en Martinit onderzoeken de moge lijkheden tot een fusie te komen. Bij beide clubs zal op korte ter mijn (29 en 30 januari) een bui tengewone algemene ledenver gadering worden uitgeschreven, waarin de leden zal worden ge vraagd de besprekingen te mo gen voortzetten. „Wij hebben", zegt Ursus-secreta- ris Henk Schutten, „naar aanlei ding van de brief van wethouder Luub Hafkamp, waann hij voor stelde om het aantal clubs in Schiedam van negentien tot twaalf terug te brengen, de zaken eens op een nj gezet en zijn tot de conclusie gekomen dat wij met zeven senioren- en drie jeugdelf- tallen een niet al te brede basis voor de toekomst hebben. Uit een inventarisatie bleek vervolgens dat Martinit voor ons de meest geschikte partner voor een fusie is Met deze club hebben wij al twee vruchtbare besprekingen achter de rug" „Maar", aldus Martinit's be stuurslid Cas van Eijk. wiens ver eniging er met negen elftallen evenmin rooskleurig voor staat, „om niet dezelfde fout als in het verleden te maken (eerdere be sprekingen met DHS bepen im mers op niets uit), hebben wij be sloten onze leden eerst toestem ming te vragen verder te mogen gaan. Wjj hebben een nauwe sa menwerking op het oog, maar ik sluit niet uit dat het m de toe komst tot een fusie met Ursus zal kunnen leiden". Vlaardingen Behalve tussen sauna Arons en de bovenburen van die sauna, Ans Bos- scher en Aad van den Berg, is nu ook onenigheid ontstaan tussen de advocaten van beide partijen. De raadsvrouwe van Ben en Hans Arons, mr.W. Vijlbrief, overweegt een klacht in te dienen bij de deken van de orde der advocaten tegen de Utrechtse raadsman van. Ans Bosscher, mrJB. Tomlow. del van de DCMR weet het beter. Tomlow zou de erecode der advo- Hij is zondagmiddag, na het tele foontje, zelf bij de sauna in Vlaar dingen geweest „Terwijl ik hele maal niet had mogen uitrukken, want de klacht was dat de whirl- eaten hebben geschonden door zich rechtstreeks tot de Aronsen te wenden. Bovendien is mr. Vijl brief on+stemd over het feit, dat ;de bovenburen in kort geding Arons willen dwingen tot het uit voeren van achterstallig onder houd aan hun woningen. „Ter wijl wij midden in allerlei proce dures zitten", aldus een veront- waardigde Hans Arons. Van den Berg en Bosscher liggen bovendien overhoop met de dienst centraal milieubeheer Rijnmond.JZijhebben bij de na tionale ombudsman, drJJJ. Rang, een klacht ingediend tegen de DCMR. De DCMR heeft volgens Bos scher en Van den Berg al een jaar lang geen aandacht besteed aan hun klachten over geluidsover- 'last Afgelopen zondag vroegen rzij een geluidsmeting, omdat in de sauna een kinderfeestje werd gehouden. „Er zou iemand langskomen, maar er Is niemand geweest", weet Ans Bosscher. Erik van An- pool, het bubbelbad, werd ge bruikt Nou, dat heeftmetde hin derwet niets te maken". Dat de whirlpool niet tegelijk met sauna en koudwaterbad buiten gebruik is gesteld, zit Bosscher en Van den Berg dwars. Volgens Ans Bosscher zat in de uitspraak van de Raad van State van 28 no vember vorig jaar besloten, dat die whirlpool ook dicht moest. Volgens haar mocht alleen het instruct!ebad open blijven. Hans Arons echter ontkent dat. Hij vindt daarin Gemt Bminsma, ambtenaar op de afdeling stads ontwikkeling van de gemeente, aan zijn zijde. „De whirlpool zat in de eerste aanvraag voor een bouwvergunning die Arons heeft gedaan", aldus Bruinsma. „De uitspraak van de Raad van State was, dat sauna en buitenbad moesten worden gesloten. Die stonden niet vermeld in de eerste aanvraag". •Wethouder Hans van Kleef hield bij zijn bezoek aan de vernieuwde Kameleon een lovend toespraakje Schiedam De openbare basisschool De bouwde school, waar een trotse directeur Kameleon verkeerde gisteren de héle Jelly Jansen 'savonds de ouders rond- dag in feeststemming. Alle leerlingen leidde door het nieuwe speellokaal, de zitten voortaan onder één dak in net personeelsruimte en de andere vertrek- moedergebouw aan de Thorbeckesïngel, ook de kleuters die tot voor kort genoe- ken die de Kameleon er heeft bijgekre- gen. Onderwijswethouder Hans van gen moesten nemen met de lokaaltjes in Kleef kwam "smiddags een kijkje ne- een gebouw aan de Burgemeester Hon- men. Ook hij was opgetogen dat de nerlage Gretelaan. Een clown verwei- kleintjes van de Kameleon nu echt bij de komde 'smorgens de kleintjes in de ver- groten horen. Schiedam/Vlaardingen/Maass- luisIn de grote bedrijven heeft de Industriebond-FNV zich door de jaren heen een goede positie weten te verwerven door de op richting van bedryfsiedengroe- pen (big). Maar de bond heeft ook leden in kleine bedrijven en le den die een uitkering hebben. Deze leden kunnen niet aanklop pen bij een big. maar zij zijn aan gewezen op de lokale afdelingen. De afdelingsbesturen van Schie dam, Vlaardingen en Maassluis hebben daarom deze week met bondsvoorzitter Dick Visser ge discussieerd over de rol, die zij hierin kunnen spelen. Tal van suggesties zijn aangedra gen, die volgens Jaap Eijken- boom hoop bieden op een goede ontwikkeling: op betere contac ten dus met de leden. Eljken- boom is voorzitter van de afde ling Schiedam van de Industrie bond-FNV. Het is geen gering aantal leden, dat zich in kleine bedrijven be vindt of van een uitkering moet rondkomen. In Schiedam bij voorbeeld telt de afdeling 2200 le den. Hiervan werken er ruim 500 bij grote bedrijven (waarvan 300 bij WÜton-Fijenoord) en ruim 900 bij kleine bedrijven. Het aantal uitkeringsgerechtig den (ww of wao) is ruim 800, De afdeling Schiedam heeft daar mee procentueel meer uitke ringsgerechtigden in haar gele deren dan andere afdelingen van de Industriebond-FNV. De drie besturen van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis heb ben afgesproken nauwer te gaan samenwerken. Zo hoopt men efficiënt gebruik te kunnen maken van de financiële steun van één miljoen gulden, die er voor alle regionale afdelingen samen beschikbaar is om nieuwe groepen van leden te bereiken. Vlaardingen Een langdurige storing heeft gisteren het tele foonverkeer in Vlaardingen ont regeld. Voor veel abonnees met de begincijfers 435 was bellen of opgebeld worden nagenoeg on mogelijk. Kwam er wel een ge sprek tot stand, dan was dat een toevalstreffer. Ondanks de stag natie stond bij 007, het klachten- nummer van de PTT, de telefoon roodgloeiend. De telefonistes van 007 weten het euvel aanvankelijk aan de stren ge vorst. Door de overvloedige regenval van de afgelopen we ken. die gevolgd werd door ex treem koude temperaturen, zou den eerst de telefoonkabels zijn gaan 'dobberen' om vervolgens te bevriezen. Die uitleg kregen abonnees, die er gisteren in slaag den contact te leggen met het te lefoonkantoor aan de Botersloot in Rotterdam. Maar volgens de technici van de telecommunicatiedienst had de storing niets mei de weersom standigheden te maken. Om aan houdende klachten over lange wachttijden te verhelpen was de PTT gisteren bezig het aantal lij nen in de Vlaardingse telefoon centrale uit te breiden. Dat was volgens een woordvoerder van het Rotterdasmse telefoondistrict de ware oorzaak van de stagnatie. Door de werkzaamheden "in de centrale kwamen voor sommige abonneenummers de verbindin gen vaak moeizaam tot stand. Bij 007 was het aantal klachten uit de wijken rond de Van Hogendor- piaan opvallend hoog. Omdat naast het lij/inet ook het aantal kiesregelaars moest worden uit gebreid, hield de storing de hele dag aan. Ook vandaag verliep het tele foonverkeer in Vlaardingen nog moeizaam. Maar vanaf morgen is de capaciteit van de Vlaardingse Schiedam D66-gemeente- raadslid Harry van Doom heeft er bij de sociale dienst in Schie dam op aangedrongen, meer aan dacht te besteden aan klachten. De manier, waarop met grove klachten bij het klachtenbureau wordt omgesprongen, hoeft voor hem niet verbeterd te worden, maar juist de simpele bezwaren blijven vaak liggen. Van Doorn deed directeur Gé- rard Smits in de vergadering van de commissie sociale zaken de suggestie aan de hand enquête formulieren aan clienten te ver strekken, waarop zij hun grieven kenbaar kunnen maken. Vooral als men anoniem kan klagen, le vert dat bruikbaar materiaal op, meent Van Doorn. Hij denkt dat er nogal wat irritaties zijn bij clienten, die zij niet zo snel als klacht bij de dienst deponeren. Bart de Leede (PSP/PPR) noem de er alvast één. Brieven van de dienst bevatten vaak onbegrijpe lijke taal. „Niets wekt zoveel er gernis op als een brief die je pas begrijpt nadat een hbo'er de in houd heeft verklaard", aldus De Leede, die er voor pleitte meer begrijpelijke taal te gebruiken. Smits gaat bekijken of er een on derzoek onder de cliënten moet worden gehouden. Vlaardingen Een 151-jarige j< gen uit) Apeldoorn die van huis was weggelopen, zijg fcijn pogin gen om als verstekeling de over tocht naar Engeland te maken mislukt. De jongen hing maandagavond al geruime tijd op het station van Vlaardingen rond Toen politiea genten de jongen aanspraken, verklaarde hij dat hij op na een familiebezoek in Nederland, op de terugweg was naar Aberdeen (Schotland). De 15-jarige had geen geld en ook geen paspoort op zak. De jongen verklaarde te genover de ingeschakelde vreemdelingendienst dat hij de boot naar Engeland had gemist, maar dat zijn oud era zich wel aan boord van het schip bevonden. De vreemdelingendienst stelde een onderzoek in, waaruit bleek dat de jongen was weggelopen van huis en zijn oma in Aberdeen wilde bezoeken. Door zich voor te doen als buitenlander, wilde hij het land uitgezet worden. centrale met dertig procent uitge breid. Wachten tot er een lijn vrij is voor een Lnterlokaai gesprek is er dan niet meer bij, aldus de tele communicatiedienst van de PTT. Schiedam De postbussen van de PTT kunnen voortaan niet meer geleegd worden tussen za terdagmiddag twaalf uur en maandagochtend zes uur. Direc teur N.H.C Hamers van de Schiedamse postkantoren ziet zich genoodzaakt de postbus- ruimte in de weekends af te slui ten, nu er de laatste tijd postbus sen zijn beschadigd en openge broken. Hij heeft de postbushou ders schriftelijk om begrip ge vraagd voor de verminderde ser vice. Altijd zijn de postbussen dag en nacht bereikbaar geweest (afge zien even van de periode waarin het hoofdpostkantoor aan de Lange Nieuwstraat verbouwd werd en er aan de overkant een noodkantoortje stond). Directeur Hamers hecht ook aan die 24- uursbereikbaarheid en daarom wil hij deze doordeweeks hand haven, maar in het weekeinde is dat volgens hem niet verant woord meer. De veiligheid van de in de postbus aanwezige stuk ken is daarmee gediend, laat hij weten. Ook op feestdagen zal de postbus- ruimte afgesloten worden. De maatregel gaat zaterdag m Vrijdagmorgen 16 januari 1987 start om 8.30 uur de voorverkoop van het concert van hetwelk op 21 februari 1987 in Ahoy' plaatsvindt. Toegangsprijzen: 35.- en 32.50. Zaterdagmorgen 17 januari 1987 start om 8.30 uur de voorverkoop van de volgende concerten: welke op 2, 3 en 4 april 1987 plaatsvinden in Ahoy'. Toegangsprijzen: 45.-. 40.-, 35.- en 32.50. geeft op 7 maart 1987 een concert In Ahoy'. Toegangsprijzen: 30.-, 27.50, 25.- en 22.50. Telefonisch reserveren alleen mogelijk ria 10.30 uur. {Indien voorradig)..

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1