Waterleidingen sneuvelen bij bosj es GSS: 'Te gek'schaatsfeest Onderhandelingen vorderen langzaam C Toertocht kan drukte bijna niet aan Tram uit de rails WAARDIGS DAEBIAD SGHBAMSGHE COURANT NttUWf 11ÏER1EG COURANT Migrantjes horen ook bij Jeugdland Schade op tonnen geraamd SCHAATSER VALT OVER IJSMOP Hasj bende opgerold Twee inbraken in drankzaak Achtervolging na diefstal PAS IN FEBRUARI NIEUW COLLEGE Clubgebouw in de as Snelle reactie redt vrouw MAANDAG 19 ÏANUAEI 1987 Regionale redacfe Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110. 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: DIO-4343229, «52066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Luub Haf kamp onthult de Jeugdland affiche. Ook de migrantenkin deren staan er gekleurd op. Schiedam Een groepsfoto zon der migrantjes? Jeugdland-baas Joop van Broekhoven schudde resoluut het hoofd. Het eerste ontwerp van de affiche, waarmee Jeugdland het tienjarig bestaan verkondigt, werd zonder veel plichtplegingen in de prullen mand gegooid. De fotograaf moest z'n werk nog maar 's over doen. Pas toen het groepje leerlingen van de Jan Ligthartschool, dat model stond voor het Jeugdland- publiek, was uitgebreid met en kele 'buitenlandse' kinderen, kon de plaat naar de drukker. Het personeel van Van Doorns druk kerij in Vlaardingen vond de plaat zo geslaagd dat die een ere- plaatsje kreeg in het bedrijf. Niet wegens het fraaie offsetwerk, maar omdat er zo'rt vrolijk clubje kinderen op staat Het uitbundig lachende groepje zal de komende jaren met grote regelmaat in Schiedam opdui ken, want Jeugdlands 'waar merk' is niet voor eenmalig ge bruik ontworpen. „We maken er nu reclame mee voor onze ten toonstelling in het Stedelijk Mu seum, maar we gaan er ook kin dervoorstellingen mee aankondi gen en andere Jeugdland-activi teiten", aldus Van Broekhoven. Het aanplakbiljet werd gemaakt door de Schiedamse kunstenaars Michel Snoep en Peter Helle- mons. Bezorgd om het artistiek leven in de stad, dat door het op heffen van de beeldende-kunste- naaisregeling flinke klappen dreigt te krijgen, stelde de ge meente 25.0CÖ gulden beschik- baan een werkverruimend maat- regeltje, waarvan behalve de Jeugdland-poster ook een affiche voor Schieaam-promotie wordt betaald. Die opdracht mag Cees «Bouw geheel naar eigen inzicht invullen: er hoeven niet eens mo lens in zijn schepping voor te ko men. Schiedam Drankenhandel Dirk III heeft dit weekend twee maal bezoek gehad van inbre kers. Vrijdag- en zaterdagnacht werden ruiten ingegooid. Als ge volg daarvan sneuvelde voor en kele duizenden guldens sterke drank. Men ging ook met enkele dozen drank aan de haal. Bij een inbraak in de manege van de Spaland-ruiters werden vijf zadels met een gezamenlijke waarde van 7000 gulden gestolen. Het kantoorpand van Marcus BV aan de Lange Haven kreeg be zoek van inbrekers die een raam forceerden en 3000 gulden mee- nanen. Even verderop werd uit de etalage van een juwelierszaak voor 2000 gulden sieraden, ont vreemd. Bij een inbraak bij voetbalvereni ging Martinit op sportpark Thur- lede werd voor ongeveer 250 gul den snoepgoed en koffie gestolen. Een ander clubhuis, dat van de Schiedamse Tippelaars aan de Singel, mist sinds dit weekend een versterker plus cassettedeck. Schiedam Net voor sluitings tijd heeft een winkelbediende van een juwelierszaak aan de Hoogstraat nog enkele spannen de momenten beleefd. De man kreeg een 20-jarige vrouw in de winkel, die voor de verjaardag van haar vriend een paar heren- horloges wilde zien. Zij ging ver volgens met de klokjes aan de haai. De man achtervolgde haar en sprong samen met de vrouw in een mercedes, die op de Lange Haven gereed stond. Na een wor steling in de auto, waarbij de man lichte verwondingen opliep, staakte hij zijn pogingen de han delswaar betaald te krijgen. De politie weet van de vrouw slechts dat zij ongeveer 1.70 lang moet zijn. Ondertussen zitten Van Broek hoven en zijn Jeugdland-weder helft Riet Immerzeel nog met een vormgevingsprobleem. Hoe breng je tien jaar vakantiepret in beeld als het meeste materiaal bij de vaste cliëntèle thuis in de kast ligt? De mooiste knutselstukken zijn indertijd door de trotse ma kers meegenomen om aan vader en moeder te laten zien pro beer die juweeltjes van kinder- viijt maar eens te achterhalen. Er zullen daarom vooral foto's te .zien zijn op de tentoonstelling, uitvergrotingen van snapshots, veelal door Van Broekhoven zelf gemaald- Dat lijkt wat kaaltjes, maar een bezoek aan 'Tien jaar Jeugdland' kan toch heel leerzaam en ver makelijk zijn. Van Broekhoven; „Ik zie ouders al stilstaan bij een foto: hé, kijk nou 's, onze Gijsje! Die was toen drie jaar. Wat is hij in de tussentijd groot geworden, hè?" Donderdag 22 januari om kwart over acht 's avonds opent wet houder Luub Hafkamp de expd- sitie in het Stedelijk Museum. De tentoonstelling duurt tot 1 febru ari. Woensdag 28 januari organi seert' het jarige Jeugdland een speurtocht door het museum. Op de slotdag geeft goochelkampi- oen Henk Driessen een kinder voorstelling in de aula. Schiedam Tien jaar werk naar de knoppen, Ad van Otterloo kan het nauwelijks geloven. „Het dringt nog steeds niet goed tot me door", zegt de kunstenaar temid den van de ravage die een ge sprongen waterleiding in zijn ate lier aanrichtte Hele stapels hand geschept papier kan hij zo met de vuilnisman meegeven, zeker twintig prenten zijn onherstel baar beschadigd. Ads lokaal op de eerste etage in het oude schoolgebouw aan de Zwartewaalses trast stond zater dag in een mum van tijd blank, toen een waterleiding het begaf. De kunstwerken die her en der tegen de muur stonden geleund zogen het water gretig op. Ads collega Ankie Mandeis, die een lokaal verderop haar atelier heeft, bleef voor een soortgelijke ramp gespaard: zij zet uit voor- zorg al sinds jaar en dag haar werk op tafels. Maar Ad van Ot terloo hield geen rekening met de grillen van de winter. Hij kon zich zaterdagmiddag bij het aan schouwen van de puinhoop wel voor het hoofd slaan. „Maar wie verwacht nou dat er zoiets kan gebeuren?" Dweilen, daar was geen begin nen aan. De kunstenaar en de medewerkers van het clubhuis op de begane grond begonnen in afwachting van de komst van twee gemeentelijke motorpom- pen het water maar met emmers op te scheppen. Tot zijn enkels in het water staand ontdekte Van Otterloo al hozend, hoe zwaar hij was gedupeerd. Eigenlijk waren alleen de lijsten om zijn kunst werken nog bruikbaar, de rest was volledig verwoest. De schade in het clubhuis bleef niet beperkt tot de eerste verdie ping. Beneden stond ook zo'n vijftien centimeter water op de vloer. Een elektronische schrijf machine kan zo goed als zeker naar de schroothoop en of de ta fels met hun spaanplaten blad, die nu twee keer zo dik zijn als normaal, ooit nog dienst kunnen doen, wordt sterk betwijfeld. André Wouterse, die tot 's avonds zeven uur bezig was de rommel in het clubhuis op te ruimen, heeft nog geen idee hoe groot de schade in geld uitgedrukt is. „Ik heb eerst de boel aan kant ge maakt. Vandaag gaan we uitzoe ken of de verzekering de schade wil dekken. In de verwarring zijn we daar in het weekend niet a aan toegekomen. We weten zelfs nog niet, wat er precies is ge- g beurd. Alleen dat er om elf uur 's -s morgens al een loodgieter was ge- te waarscbuwd, omdat de buren opeens opvallend veel ijspegels langs de gevel zagen hangen". Ad van Otterloo neemt de ravage in zijn atelier in ogenschouw. Speciaal voor de fotograat gingen de deelnemers er bij de start op de Poldervaart massaal vandoor. Schiedam Het was een sfeer vol gebeuren, zaterdag in sport park Harga, waar voetbalvereni ging GSS de deuren opende voor de ware schaatsliefhebbers. De inschrijvingen voor de korte baanwedstrijden op de Polder vaart vielen dan enigszins tegen, de opkomst van het publiek was evenwel massaaL Uiteindelijk deden 22 schaatsers, jongens en meisjes, aan de wed strijden deel. „We hebben bewust iedereen tegen elkaar laten rij den. Niet gekeken naar geslacht of leeftijd. Dat kwam de sfeer al leen maar ten goede", glunderde een trotse Hennie Idema; die sa men met Hans Schoffelmeer en Rob Kiebert tekende voor de or ganisatie. Het was goed toeven in sportpark Harga. De kantine van de voet balclub puilde uit, waardoor ook de penningmeester van GSS met een meer dan tevreden gezicht rondstapte. Jammer was wel dat FC Utrecht- doelman Bas van Noortwijk op het laatste moment moest afzeg gen. Hij zou het startschot geven voor de wedstrijden, maar moest met 2ijn elftal in Dordrecht een oefenwedstrijd spelen. Het publiek maalde er niet om. De spannende wedstrijden zorg den voor veel enthousiasme langs het ijs. Uiteindelijk ging een 14- jarige Rotterdamse er met de eer ste prijs, een koek- en zopie-pak- ket vandoor. In de finale versloeg zij oer-GSS'er Diek Sparreboom op meer dan overtuigende wijze. Het feest was daarmee nog niet afgelopen. In de kantine zorgden de artiesten Robert Brown, Kry- 5ell en het duo Nico en Dick dat het tot laat in de avond sfeervol en gezellig bleef. „Een te gekke dag", oordeelde Hans Schoffel- meer dan ook. „Zeker voor her haling vatbaar ook. Als het blijft vriezen, dan doen we het binnen kort misschien nog een keer. We hopen dan wel op wat meerdeel nemers". Vlaardingen De onderhan delingen tussen PvdA, CDA en VVD in Vlaardingen over een nieuw college verlopen heel wat moeizamer dan verwacht Oorspronkelijk wilden de drie partijen zaterdag de eerste resul taten van hun gesprekken naar buiten brengen. Maar de onder handelingen achter gesloten deu ren gaan nog minstens twee we ken door. Over het verkeersbeleid, het op vangen van de bezuinigingen op het sociaal-cultureel werk en de economische gevolgen van ont wikkelingen in het Centrum en winkelcentrum De Loper zijn 'de grote drie* in Vlaardingen het De gesprekken werden zaterdag voortgezet in de kantine van Ma- dern bv, het bedrijf van Wü- fractievoorzitter Jan Madem. In de loop van februari hopen PvdA, CDA en" WD overeen stemming te bereiken over een nieuwe begroting voor het jaar 1987. De vorige begroting, ge maakt door het PvdA-minder- heidseoUege,„werd in november door de gemeenteraad verwor pen. Dat besluit van de raad luid de de val van het PvdA-college in. Na weken van onderhandelen wordt er 'inmiddels wel construc tief gewerkt om op één lijn te ko men', vertelt voorzitter Aart Kool van de CDA-delegatie. Maar vooral op het punt van het verkeer zijn de geschillen nog le gio. De aanleg van een busbaan op de Anthony Knottenbeltsingel is zo'n knelpunt, over het afgeslo ten Emaus en dè Voorstraat be staat onenigheid en het verkeers circulatieplan voor de binnenstad levert ook problemen op. Drie werkgroepen hebben de op- dracht gekregen om binnen twee weken oplossingen aan te dragen voor de knelpunten. De onder handelingen tussen de drie dele gaties gaan intussen gewoon door. Op woensdagavond en za terdagmiddag wordt er weer ver gaderd, De gesprekken mogen dan traag verlopen; zaterdag begon de bij eenkomst met een feestje. De on-" derhandelaars hieven het glas op de veertigste verjaardag van PvdA'er IJsbrand van der Vel den. Vlaardingen Tussen de Vlaar dingse Vaart en het Holyzieken- huis is de afgelopen dagen een druk ambulanceverkeer ont staan. Ziekenauto's rijden af en aan om schaatsers met gebroken of ontwrichte ledematen af te voeren. Valpartijen op het ijs zijn schering en inslag. Een zeer ongelukkige val maakte een man die over een typisch Vlaardïngs winterprodukt, een ijsmop, uitgleed en zijn pols brak. Zaterdagmiddag raakte een groepje VlaardLngers op het ijs slaags met een aantal mannen uit het Westland. Beide partijen had den flink gedronken. Twee Westlanders van 16 en 18 jaar werden door de politie ingere kend. Eén vechtersbaas liep ge scheurde enkelbanden op. Vlaardingen Het aange kondigde zonnetje mocht zaterdag en zondag dan verstek laten gaan, het lichtbewolkte en windstille weer stond garant voor een uitstekend schaakweek end. De zaterdag en zondag gehouden Wetland-toer tocht trok meer deelnemers dan ooit tevoren. De orga nisatie kon de drukte bijna niet aan. Enkele duizenden bonden de schaatsen onder om van uit Vlaardingen, Schiplui den, Honselersdijk of Maas land te starten voor een toertocht over 15, 30, of 6Q kilometer. In Vlaardingen was de belangstelling met 750 deelnemers zo groot, dat het aantal medailles ter nauwernood toereikend was. Vooral op de Vlaardingse Vaart tussen Vlaardingen en Schipluiden was het een gekrioel van schaatsers. Daar tussendoor zochten de toerrijders hun weg om in één van de vier startplaat sen hun controlestempel te halen. Want zonder die be nodigde stempel werd er immers geen medaille ont vangen. Een deelneemster die zich in Schipluiden meldde, was haar kaart echter verloren. Met de stempel op haar hand kreeg de glunderende tiener toch ook het begeer de kleinood. Op de meeste delen van het traject was het zo druk. dat de beschik bare machinale baanvegers noodgedwongen aan de kant moesten blijven. In de tuindersschuur van Van der Knaap bij de Gan- telbrug aan de Nieuwe weg bevond zich ook de Honsel- se inschrijf- en stempelpost In dit verste punt van de route meldden 325 toerrij ders zich aan. Dat bracht het totaal aantal deelne mers naast de 750 in Vlaar dingen, 600 in Maasland en liefst 900 in Schipluiden op het recordaantal van 2500 inschrijvingen. Schiedam/VIaardingen Politie, brandweer en de nutsbedrijven in de regio hebben de laatste dagen hun handen vol aan ge sprongen waterleidingen- en meters. Alleen al in Schiedam werden er de af gelopen dagen 55 geturfd. Het beeld in Vlaardingen is vrijwel identiek Een poli tiewoordvoerder in Schie dam raamt de schade op en kele tonnen. Waarschijnlijk is de schade nog veel groter, omdat in veel gevallen geen aangifte is gedaan bij de po- litie. In de meeste gevallen bleken de bewoners op va kantie te zijn en hadden zij geen deugdelijke maatrege len getroffen tegen de stren ge vorst. In de Grensflat leidde dat tot overlast voor een groot aantal gezinnen. Op de achtste ver dieping sprong een bevroren leiding waardoor alle galerijen daaronder onderliepen. Bewo ners van de Jozef Oreliosingel hadden een nog slechter weekend. Daar begaf een'wa terleiding op de zevende ver dieping het. Het gevolg: een fontein die zoveel water -spuugde dat alle woningen daaronder waterschade oplie pen. De ravage werd pas laat opgemerkt, omdat de bewo ners afwezig waren. Boven dien had de ONS moeite de hoofdkraan af te sluiten. Op diverse plaatsen in de stad lie pen kelders vol. terwijl de opslag ruimte van distilleerderij Wan ders kwam blank te staan. De groothandel Unigro (levensmid delen) aan de 's Gravelandseweg kan eveneens een deel van de voorraad weggooien. Tijdens een surveillance ontdekte de politie dat er water onder de loodsdeu- ren de straat opsijpelde. De Vlaardingse politie voorziet dat het eind van de 'waterlei- dingplaag' nog niet in zicht is. „We moeten ernstig rekening houden met nog meer waterscha de. Zeker als de dooi inzet", is het commentaar van een politie- woordvoerder. MaassluisDe politie van Maas sluis heeft in samenwerking met de politie van Oslo een halbende opgerold. In Noorwegen werd enkele maanden geleden een koerier aangehouden. Onderzoek leerde dat de man connecties had in Maassluis. Twee mannen en een vrouw uit Maassluis en een Vlaardingse werden daarop door de politie aangehouden. In totaal werden drie hasjreizen naar Noorwegen en drie naar Engeland ondernomen. Twee verdachten zijn inmiddels weer op vrije voeten; de andere zijn overgebracht naar het huis van bewaring. Maassluis De Maassluisse bas ketbalvereniging Green Eagles moet op zoek naar een nieuw on derkomen. Door een uitslaande brand werd het clubgebouw aan de Merellaan volledig in de as ge legd. De brand is volgens de poli tie aangestoken. De hal van een flat in de Bilder- dijklaan in Maassluis brandde ook volledig uit. Het vuur was aangestoken door een 33-jarige man uit Rozenburg, die wraak wilde nemen op een bewoner uit de flat Deze had bij de dader van de brandstichting een televisie toestel weggenomen. Vlaardingen Door snel te rea geren wist een 20-iarige Vlaar dingse zaterdagmiddag aan de dood te ontkomen. Een onbe kend gebleven automobilist reed op de Van Hogendorplaan op de fietsende vrouw in. De wielnjd- ster bracht zichzelf op het trottoir in veiligheid. De politie is op 2oek naar de auto mobilist, van wie alleen bekend is dat hij in 'een Amerikaan' reed. Hij wordt verdacht van een po ging tot doodslag. Een tram is gisteravond om ïes uur op de Nieuwe Damtaan in Schie dam. ter hoogte van het benzinestation en sporthal Margriet door een vrachtauto aangereden en uit de rails gelopen. De chauffeur van de vrachtauto hield aan de botsing lichte verwondingen over. Het onqeluk gebeurde toen de trambestuurder bij het pompstation rechtsaf wildé slaan. De vrachtwagenbestuurder had di| tram niet opgemerkt De RET moest er aan te passen komen om de tram weer in de rails te takelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1