NAM wacht nog met proefboring John en Ati nemen andere stadhuisdeur ^Schoolkinderen gaan sparen ivoor boeken Stormloop van modelkinderen Zeventig controleurs met meetlat op pad Lentefeest zeekadetten 'Broekpolder geen tweede Pernis' VLAARDINGS DAGBLAD SGHKBAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Pvda Schiedam wil geen 'Veronica-democratie' Startsein renovatie school -Diefstal mislukt WinkeJperson» cl mag parkeren op Liesveldviaduct 'Watermannen' op excursie Regionale redartie; Brede Havenstraat 6. 3131 BC Vlaardlnggi. Postbus 110, VRIIDAG 13 FEBRUARI 1987 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229,4352066. .4350557 - sportredactie: 4345209 MaasluisHet zeekadetkorps Maasluis is volop bezig met de voorbereidingen voor het J^ntefeest De festiviteiten zul len zich op 21 maart afspelen in en rond de beide schepen waar het Maassluïsse korps momenteel de beschikking over heeft De schepen, De Rigel en de voor malige mijnenveger HMS De Schuiling, liggen afgemeerd in de binnenhaven van Maassluis. Op het programma staan roei wedstrijden en demonstraties zoals het splitsen en knopen van touwwerk en staaldraden. Via de activiteiten wil de vereniging de Maassluïse jeugd interesseren voor het zeekadetkorps. Nu het korps de beschik king heeft over twee zeewaardige sche pen, kunnen weer kadetten geplaatst worden bij de vereniging. Zaterdag 21 februari geeft burgemeester Hans van Es het startsein voor een groots op gezette loterij. Aan boord van het schip De Rigel zal hij het eerste lot kopen. Van het geld dat via de loterij binnenkomt worden veiligheids- en leermiddelen gekocht voor de kadetten. Bij het zeekadetkorps Maassluis kunnen jon gens en meisjes vanaf twaalf jaar terecht De jongelui worden dan vertrouwd gemaakt met alles wat met varen op zee te maken heeft Vooral peuterspeelzaal Bibelebons had belangstelling voor het huwelijk van Ati en John. Vlaardingen In geblikte houding, omdat de door Bibele- bons-kindertjes opgehouden ereboog wat aan de lage kant was, bereikten Ati Hoogenboom en John Ranshuijsen gisterenmid dag het Vlaardingse stadhuis. Het liefdespaar dat zoveel po litieke opschudding teweeg bracht nam nu eens niet de hoofdingang naar de raads zaal, maar besteeg de trap '.naar het bordes om zich door burgemeester Fred van Lier tót man en vrouw te laten ver- Ëdaren. -"pet huwelijk tussen de kleuter- 11-leidster, die D66 in de gemeente raad vertegenwoordigt, en de ^fractievoorzitter van de PvdA, rtrok van politieke zijde weinig ^belangstelling. Op wethouder "Goudriaan en gemeentesec reta ins Franken na was het voltallige j_college present, maar behalve Vlaardir.gen De politie van '.Vlaardingen heeft gistermiddag -'ïn de Pieter Karei Drossaart- 1 straat een 35-jarige man aange houden, die, even tevoren had .^geprobeerd uit een winkel aan "de Westhavenkade een boorma- /chine te stelen. Dat lukte niet, ~want een verkoper griste de '^boormachine uit 's mans han dden. De winkelbediende wist i een nauwkeurig signalement te Sverstrekken en daarop werd de vman, die geen vaste woonplaats tiheeft, alsnog aangehouden. D66-frac tie] eider "Wil van Rijn had vrijwel niemand een vrije middag genomen om de bruiloft bij te wonen. Verder had alleen Jan Bulva (WD) zijn lampen winkel een uurtje in de steek ge laten teneinde de plechtigheid uitvoerig te kunnen filmen. Ironisch genoeg wordt de trouw zaal slechts door een vouwwand gescheiden van de ruimte waar de gemeenteraad elke maand bij eenkomt, maar op die speling van het lot ging Van Lier niet in. Over de politieke spanningen die ontstonden toen bleek dat Rans- huijsen en Hoogenboom al een poosje op één en hetzelfde adres wonen, repte Van Lier nauwe lijks. Hij liet het bij een toespeling op het burgerlijk wetboek. „Daarin staat dat een echtpaar tot samenwonen is verplicht, maar daar hebt u geloof ik al ervaring in". Verder gaf de magistraat het jonge paar nog wat citaten van Napoleon en Socrates mee. De regel dat meerdere leden van één gezin niet samen in de ge meenteraad mogen zitten, is een aantal jaren geleden geschrapt Daarover kan in huize Ranshuij- sen dus geen onenigheid ont staan. Ook in andere opzichten zal het met echtelijk gekibbel wel meevallen, voorspelde Van lier „Alle huwelijken die ik tot nu toe gesloten heb, doen 't nog" I Schiedam Een referen- dum om het parlement op de vingers te tikken ais dat I een omstreden beslissing heeft genomen, hoeft voor de PvdA in Schiedam niet zonodig. Een volksstemming lijkt het toppunt van democratie, maar de voordelen wegen niet op tegen de nadelen. „Het is een onbehouwen manier om ingewikkelde zaken verregaand te ver eenvoudigen, Voor je het weet, kom je in een Veroni ca-democratie terecht", waarschuwde Schelto Parijn de Schxedamse socialisten. De commissaris van de Konin gin was gisteravond te gast bij de partijgenoten in Schiedam. Daar ging de campagne voor de Statenverkiezingen op 18 maart van start met een discus sie over de wenselijkheid van een referendum. Het bleef bij preken voor eigen parochie: de massa geïnteresseerde nïet- geestverwanten die de PvdA met Patijn naar zaal Irene hoopte te trekken bleef ge woon thuis. Ook de socialistsen zelf zaten niet op het puntje van hun stoel om meer zeggenschap in de landspolitiek te bepleiten. Het pittige debat dat op Parijns in leiding zou volgen leverde niet veel vuurwerk op. Op de ver bale bevlogenheid van de hooggeschoolde commissaris had de afdeling weinig weer woord. De weinige debattan ten waren het eigenlijk hartgron dig met hem eens. Na wat poli tieke belijdenissen van Chris Zijdeveld, Reinier Scheeres en Martha Wagenaar bleek alleen Artemis Westenberg wel voor stander van een volksstem ming. Volgens Patijn is het landelijk partijbestuur pas met het idee voor een referendum gekomen toen links de slag om de kruis- raketten op Woensdrecht had verloren. Patijn noemt dat op- l portunistisch. En ook kortzich- tig. Net als links, kan ook rechts een volksstemming ge- bruiken om een regering die f hen niet zint, 'een politieke knock-out' toe te dienen. „Ik moet er trouwens niet aan den- j ken dat 9 miljoen kiezers zich met een simpel ja of nee uit- spreken voor of tegen een zo delicate kwestie als euthana- l sie", aldus Patijn. I Vlaardingen Zo'n drukte had fotograaf Jan Dulfer niet verwacht Op zoek naar nieu we, jonge kïndermodellen plaatste hij in een huis-aan- huisblad een kleine adverten tie. De reacties waren echter overweldigend. Liefst 600 moeders kwamen met hun kroost af op de advertentie. Lange rijen wachtende men sen dan ook op de Oosthaven- kade. Een ware stormloop van modelkinderen. „Op zoveel belangstelling had ik echt niet gerekend", keek foto graaf Jan Dulfer op van de enor me toeloop. De Vlaardingse fotograaf ver richt veel werk voor postorder bedrijven. Vijf jaar geleden plaat ste Dulfer voor het laatst een op roep. „Toen kreeg ik 300 reacties, w maar toen ook had ik leeftijden erbij gezet. Nu niet". Het was een bonte mengeling v van ouders met kinderen, die ec zich voor de ingang van de studio verzamelde. Vol spanning werd uitgekeken naar de fotosessie. De kinderen ondergingen het pose ren in de studio gewillig. Van de 600 kinderen die poseerden, blijft echter maar een enkeling over. Jan Dulfer „We werken met verschillende maten. Eén van i Honderden moeders verzamelden zich voor de ingang van Dulfer Studie aan de Oosthavenkade. cMaassluisLiesbeth Snoeck, ^wethouder voor onder meer -.onderwijszaken in Maassluis, iwas gisteren even terug in een haar vertrouwde omgeving: De Prinses Christinasehool aan de Mgr. Bekkerslaan. De Maassluïse gaf jarenlang les aan de school, voordat de VVD een beroep op haar deed om deo- pengevallen plaats in het college van burgemeester en wethouders op te vullen. Na het vertrek van EUy Coenen naar Nuth was im mers in het stadsbestuur een va cature ontstaan. Het lesgeven moest Liesbeth Snoeck noodgedwongen opge ven. Gisteren kon zij weer even sfeer proeven. De liberale wet- J houder gaf op de Christinasehool het startsein voor een spaar- /koopsysteem van kinderboeken J voor leerlingen van de openbare s lager schooL -2 De kinderen van de school, ook de kleuters, kunnen voor 50 cent per week een stempel kopen voor een boek uit een door een plaatse lijke boekhandel in de school in gerichte bibliotheek. ^De kinderen sparen op die ma nier voor de aankoop van een ?plf uitgezocht boek. De boek handel geeft de kinderen twee stempels cadeau, waarna het spa ren begint. Het team van de Christinasehool wil met de actie be;f Jken dat kin deren in het bezit komen van goede jeugdboeken. Samen met hun ouders kunnen kinderen tussen 15.30 uur en 16.30 op school in de bibliotheek terecht ■om boeken uit te zoeken. - Wethouder Uesbeth Snoek stempelt de eerste kaart af. Het spaar/koopsysteem is niet nieuw. Op de Neil Armstrong- school wordt al lange tijd volgens deze methode gewerkt Op die school is het spaar/koopsysteem een enorm succes. onze grootste klanten heeft de maten iets verlegd en daarom had ik ook nieuwe modellen no dig. Van de lichting van vijfjaar geleden zijn nog maar een paar kinderen over. Per maat heb ik ongeveer drie of vier kinderen nodig". Half maart krijgen de ouders be richt of hun kind is uitverkoren om te poseren. „Iedere moeder die hier komt is natuurlijk'van mening dat haar kind het leukste is en het best geschikt is als mo del. De mensen zijn trots op hun kinderen en dat is niet erg. Het is een typisch menselijk trekje". Jan Dulfer heeft in de loop van de jaren oog gekregen voor wat i het meest geschikte .Natuurlijk zoek je voor kind nu het i als model is. van die echte Hollandse koppies, maar Ik heb er ook een paar fraaie Michael Jacksons bijzitten. Je bent eingeiijk* op zoek naar dondereteentjes. Die doen het fo tografisch gezien gewoon het best". Vlaardingen De NAM zal voorlopig geen proefboringen verrichten in de Broekpolder. Hoewel de concessie in de pol der maar van beperkte duur is (3 jaar) heeft de oliemaat schappij geen haast de mobiele boortoren van 50 meter hoog naar Vlaardmgen te verplaat sen. De NAM gaat eerst de ge ologische structuur van de bo dem nader onderzoeken. Wanneer de NAM in de Broek polder aan de slag gaat, is onder meer afhankelijk van de energie prijzen. De NAM wil eerst op die plaatsen gaan boren, waar de kansen op succes groter zijn. Dat betekent echter niet, dat de olie maatschappij de Broekpolder voorgoed van het werkprogram ma heeft afgevoerd. De paar miljoen gulden die de NAM voor het Vlaardingse pro ject heeft uitgetrokken leveren hoe dan ook rendement op, zegt J. Zeilemaker op het Schiedamse kantoor van de maatschappij. „Vinden we in de Broekpolder geen olie of gas, dan nog zijn de gegevens die we over de .bodem gesteldheid aan de weet komen van onschatbare waarde voor an dere prospecten". Alle formele belemmeringen voor de proefboring zijn inmid dels uit de weg geruimd. Op het huurcontract i a heeft de NAM alle vereiste papieren binnen. De gemeente gaf onlangs de bouw vergunning af, en de bezwaar schriften die een tweetal veront ruste particulieren indiende zijn ongegrond verklaard, ,Jk had ook niet anders ver wacht", aldus één van hen, de Vlaardinger F.W. Assenberg. „Het heeft geen enkele zin om het als burger in je eentje op te nemen tegen zo'n gigant als de NAM". Daarom ziet Assenberg ook geen heil in een Arob-proce- dure. Maar verontwaardigd blijft hij. Wat is de Broekpolder nog waard als recreatiegebied, als daar een boortoren en een affak- kelinstallatie staan? „De gemeen te zegt dat ze daar wel boompjes omheen zullen zetten. Flauwekul natuurlijk". Volgens Zeilemaker zal het met de overlast wel meevallen. De boortoren wordt maar voor een week of acht in de polder ge plaatst en om het NAM-terrein van circa één hectare asfalt komt een keurig hek dat door groen voorzieningen aan het oog wordt onttrokken. „Niemand hoeft bang te zijn dat de Broekpolder een tweede Pemis wordt". Vlaardingen Het winkelper soneel in de Vlaardingse bin nenstad kan ook na de invoering van de tweede fase betaald p*r- keren de auto blijven stallen op het Liesveldviaduct. De par keerplaatsen op het viaduct worden niet opgeheven, zoals oorspronkelijk de bedoeling was, maar gereserveerd voor de 'werkers' in het centrum. De gemeente komt daarmee te gemoet aan de wensen van de Organisatie van Vlaardingse Ondernemers. De OVO vreesde dat er een tekort aan gratis par keerplaatsen zou ontstaan zodra de Afrol-garage geopend was, en dat het personeel van de bedrij ven in het centrum daar de dupe van zou worden. Als de raadscommissie voor ver keer en vervoer geen bezwaar maakt, gaat voor het Liesveld viaduct dezelfde regeling gelden als voor parkeren aan de Dijk- steeg. Ook daar mogen automo bilisten met een speciaal vignet straks gratis parkeren tussen maandagen vrijdagmiddag. Overigens is het aantal ongeluk ken op het viaduct sinds het aan leggen van de parkeervakken eind 1985 behoorlijk opgelopen. Tegen de gemiddeld drie botsin gen die er jaarlijks voorkwa men, registreerde de politie er vanaf 1986 twaalf. Tien daarvan waren het gevolg van onvoor zichtig wegrijden uit de parkeer vakken. Schiedam Door het open klappen van een schoolbord met daarop een bouwteke ning, geeft wethouder Hans van Kleef woensdag het startsein voor de renovatie van de Oranje Nassau- school. In elk van de zeven lokalen gaat de gemeente een woon- eenheid voor een één- of tweepersoonshuishouden onderbrengen. De wonink jes in de school aan de Fran cois Haverschmidtlaan gaan een huur van ongeveer 330 gulden per maand doen. Het karwei is Van Kleef op het lijf geschreven. Hij' is zo wel wethouder van stads vernieuwing als van onder wijs. Ouders mee met diplomazwemmen Schiedam 'Samen op examen' heet een nieuw initiatief van zwembad Zuid om ouders de ge legenheid te geven mee te zwemmen met hun kinderen, die opgaan voor hun zwemdiplo ma Zaterdag wordt bij het diploma- zwemmen in het bad aan de Westfrankeiandsedijk voor het eerst een baan vrijgehouden voor ouders. Die hoeven dan niet meer langs de kant te staan, maar kunnen de verrichtingen van hun kinderen al zwemmend volgen. De ouders die om kwart over vier tegelijk met hun kin deren in het water plonsen ont vangen daarvoor een certificaat. Er zijn vijftien aanmeldingen van enthousiaste ouders. MaassluisZeventig vrijwil ligers gingen gisteren op pad om de Maassluise overheids gebouwen aan een diepgaand toegankelijkheidsonderzoek te onderwerpen. Dinsdag kregen zij in een spe ciale bijeenkomst hun instruc ties van Piet van. Egmond, bouwdeskundige van de PES (provinciale revalidatie stich ting). De resultaten van het onderzoek verschijnen volgend jaar in een Maassluise toegankelijkheidsbij- bel' waarin alle gemeenschaps voorzieningen op hun rolstoel - vriendelijkheid worden beoor deeld. De gemeente geeft Jacque line Spaans van het Maassluis Overleg Revalidatie (MOR) de gelegenheid ïn het stadhuis de ge gevens te verzamelen en er te werken aan het uiteindelijke rap port „Toen we het plan in oktober lanceerden, verwachtte niemand meer dan twintig vrijwilligers. Nu blijken er zeventig te zijn en dat geeft de burger weer moed". Jacqueline legt uit dat het onder zoek in drieën is gedeeld: gezond heidscentra en overheidsgebou wen in de eerste fase, dan school gebouwen en gymzalen en ten slotte banken, winkels en recrea tieve voorzieningen. De zeventig vrijwilligers kregen. behalve een meetlatje en een controlelijst, de opdracht hun on derzoek in de komende drie maanden af te ronden. De tachtig gebouwen van de eerste fase zijn moeilij'k in één categorie onder te brengen: „Nieuwegebouwen vol doen meestal aan de eisen, maar oudere rijn in veel gevallen hope loos". Trappetjes, draaideuren, nauwe doorgangen, parkeervoorzienin gen en andere hindernissen wor den zeker genoteerd, maar: „We moeten natuurlijk niet alleen rol stoelmaatstaven hanteren, maar ook rekening houden met men sen die slecht ter been rijn en met blinden, doven en mensen met andere handicaps". Schiedam Nog een paar nach tjes slapen, dan mogen de win naars van de kleurwedstrijd 'Honderd jaar waterleiding in Schiedam' een dagje met Mari, Dingenouts op stap. De voorlich ter van de openbare nutsbedrij ven neemt ae kinderen woens dag 25 februari mee naar de 'fa briek* waar het schone water wordt gemaakt het pompstation en het spaarbekken op de Beer- enpïaat. De winnende 'watermannen' mogen daar naar hartelust rond neuzen. Maar eerst eten, want direct na aankomst van de bus wordt de hongerende jeugd ge- tracteerd op een eersteklas maaltijd. Na een rondleiding en een filmvertoning gaat de Schie damse jeugd weer op huis aan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1