SPORT 19 9Halen we 1nog "Deens zitkomfort"!! HET WAAIGAT Vlooienmarkt: veel bezoekers UITSLAGEN John Stubbe komt er aan Advokatenkollektief Schiedam vijf jaar 1 Hulp bij [invullen Vrijwilligers aan de slag Sportraad vergadert Jubilarissen MW zoekt oud-leden WAAI EENS AAN.... no 000 asBBE mjlQ ncnnnaom WONEN' Markt 57 - Vlaardingen - telefoon 010-4343685 Nederlaagserie start zondag Van Elleswijk naar Voorburg? Van Nijnatten zegt toch 'ja' Rotterdams Nieuwsblad ■vrijdag T2W, 13 iebruan 1987 door KOR KEGEL Schiedam De Utrechtse fraude-officier mr.M.A.A. van Capelle, drie weken geleden. Elseviers Weekblad vroeg ■hem door wie hij zich bij voor keur zou laten verdedigen. „Door één van die wereldher vormers", zei Van Capelle. „De alternatieve jongens van de ad- voeatencollectieven zijn vaak beter dan de traditionele advo caten. Zij vechten er nog voor, en hebben vaak een ingewor teld wantrouwen tegen de ge vestigde orde Er zitten echte autoriteitenhaters bij en dat moet je dan hebben: die zijn er gebeten op!" .Het artikel ligt opengevouwen op de leestafel van het Advokaten kollektief Schiedam. De Utrecht se officier deed zijn uitspraken op het moment, dat het collectief zich opmaakte voor de viering van het vijfjarig bestaan. Dat eer ste lustrum is inmiddels uitbun dig, met lichtshow en dans, ge vierd in het kantoor op de hoek van Lange Nïeuwstraat en Oran jestraat Oprichters Peter van Leeuwen en Hans Schoenma kers vormen tegenwoordig het collectief samen met Mananne van der Kleij en Ellen de Wit, en administratief medewerksters Wil Vos en Anneke den Boer. v Hoe is het met hün autoriteiten- haat? „Die is in die vijfjaar niet afgeno men, eerder het tegendeel", zegt Hans Schoenmakers, al vindt hij haat wat ongenuanceerd gefor muleerd. „Wij hebben nog steeds een gezonde dosis wantrouwen", zegt Peter van Leeuwen. Dat komt, omdat zij zien dat van hun e clienten „de inkomenssituatie j| verslechtert onder het tweede E rechtse kabinet-Lubfaers", en g omdat zij de ervaring hebben dat 5 „overheden steeds arroganter *2 worden". - Hans Schoenmakers: .Autoritei ten verschuilen zich in toene mende mate achter mislukte vol zinnen. Dat is triest, want dan moetje gissen naar wat zij bedoe len, als bijvoorbeeld een ingesteld beroep niet ontvankelijk wordt verklaard. Waar in de jaren zes tig meer openheid werd ver langd, zijn autoriteiten nu weer terug op het punt dat zij op hun strepen denken te kunnen staan. Het autoriteitsgevoel is in ieder geval bij de autoriteiten zelf sterk toegenomen". „Je ziet dat ook terug in de jour nalistiek. Er is een tendens, dat er in de berichtgeving meer aan dacht is voor de officier van justi tie 1 dan voor de advocaat Dat heeft te maken met een terugge keerd ontzag voor alles wat auto riteit is" al ^speelt misschien ook mee, dat een officier meer eist dan de verdediging vraagt en dus spannender is in de ogen van Kuifjes zwakkere broeder, bea men zij. Een ander teken aan de wand is, dat er amper nog jonge advocaten zijn die van die ouderwetse toga af willen. Hans Schoenmakers, vol ironie: „Straks moet de pruik ook weer op,.." Nekslag Bij de oprichting in september 1981 kreeg het Advokatenkollek tief Schiedam een koffiezetappa raat cadeau van het Rotterdams collectief. Dat is vijf jaar meege- Peter van Leeuwen en Hans Schoenmakers: 'Straks de pruik weer op... Het kantoor van het Advokatenkollektief Schiedam, Oranjestraat 2. gaan. Twee weken geleden kre gen ze aan de Oranjestraat een nieuwe koffiezetter. „Dus weten wij al wat wij over vijf jaar krij gen", zegt Schoenmakers. Dat klinkt grappiger dan de praktijk is. Er is een wetsont werp, dat de nekslag kan beteke nen voor de sociale advocatuur. De financiering dreigt drastisch teruggebracht te worden, zodat menig advocateneollectief en menig sociaal advocatenkantoor met zorg vervuld de ontwikke lingen volgen. De vereniging van sociale advocaten had al resoluut afstand genomen van het wets ontwerp en het scheelt dat de hulpverleners in het recht op één lijn zijn gekomen, nu ook de lan delijke orde van advocaten er ne gatief over geadviseerd heeft. De scheidslijnen tussen traditio nele en sociale advocaten zijn de laatste jaren iets minder scherp geworden, menen Van Leeuwen en Schoenmakers. Er zijn veel kantoren bijgekomen in het grij ze midden. „Toen de rechtswin kels en de collectieven opkwa men, kon je nog een duidelijk verschil zien. Maar nu hebben ook veel dure kantoren hun soci ale secties, met specialisten, Toch is er nog een belangrijk verschil. De traditionele kantoren maken geen principiële keuzen. Je kunt er als werknemer, maar ook als werkgever terecht Vandaag de één, morgen de ander. Dat ge tuigt van een sterk commerciële inslag". Dus jullie zullen het niet zo gauw voor een woningbouwvereniging opnemen? „Niet zo gauw... dal is een under statement Wij zullen het nóóit voor een woningbouwvereniging opnemen, Wij kiezen principieel voor de kant van de huurder. En, gaat het om arbeidsrecht, voor de werknemer. En, in het sociaal verzekeringsrecht, voor de ver zekerde en niet voor de verzeke raar", maakt Schoenmakers dui delijk. Rechters doen dat uiteraard niet, zij behoren objectief te zijn. En toch: „Soms weten wij het van te voren: we verliezen in eerste in stantie, maar winnen in hoger beroep. Dat weet je gewoon. Sommige lagere instanties bekij ken een zaak minder juridisch, of laten politieke voorkeuren meer meespelen. Ga je dan in beroep, dan kom je op een niveau waar een juridisch-technisch betoog beter begrepen wordt. Maar ja, je moet door die eerste instantie heen", zegt Hans Schoenmakers, bijna berustend. Idealisme De advocatencollectieven heb ben een sterk idealisme, gelet op de principiële keuze voor de laagstbetaalden, de onderliggen- den in de samenleving, de meest kwetsbare groepen. „Dat die mensen ook hun recht kunnen halen, vinden wij zo belangrijk, dat wij daar plezier aan beleven en tevreden zijn met een inko men dat op hun niveau ligt. Bij sociale advocaten varieert dat van 1600 tot hooguit 2500 gulden netto: het salaris van een ge schoold arbeider. Wij hoeven niet meer te verdienen dan onze klanten", aldus Schoenmakers en Van Leeuwen. Wie voor de sociale advocatuur kiest, weet nu al dat zijn inkomen nooit hoog zal worden. Het komt dan ook zelden voor, dat iemand van de commerciële advocatuur overstapt naar de sociale. An dersom komt ook niet zo vaak voor. De solidariteit met de laagst be taalden spreekt ook hieruit hoe wel de overheid gesteld heeft dat iedereen die een advocaat wil, een eigen bijdrage moet betalen, hebben met name de advocaten- collectieven tot ergernis van de minister van justitie besloten die bijdrage niet te innen van de mi nima. Het is immoreel van een kale kip te plukken en daarom lappen de collectieven ook dit jaar 's ministers wens aan de laars. De meeste sociale advocaten zijn jonger dan veertig jaar. Peter van Leeuwen is 38, Hans Schoenma kers 31. „Dat komt omdat de soci ale advocatuur zelf nog maar zo kort bestaat; een jaar of tien". Het begon eigenlijk met studenten, die rechtswinkels begonnen toen er nog geen sociale advocatuur was. Van Leeuwen en Schoen makers zijn zelf begonnen bij de Rechtswinkel Schiedam, een stichting die overigens nog altijd bestaat, ook al zijn er nu het col lectief aan de Oranjestraat 2 en het sociaal advocatenkantoor van Bert van Opijnen en Leo Baars aandeTuinlaan62. Specialist Ook bestaat er in Schiedam een Bureau voor Rechtshulp. Daar kunnen mensen terecht voor ad- advocaten. Soms ver! nzmgen r 'leent het reau ook verdere rechtshulp. Hans Schoenmakers: „Nu kun je nog zelf een advocaat kiezen, maar niet iedereen komt daar goed uit Ja, wat een advocaten- collectief is weet men wel zo'n beetje, maar zo gauw iemand een bordje 'Advocaat' op zijn deur heeft geschroefd, weet je in feite niet wat erachter zit of het een specialist is in familierecht, of ar beidsrecht of wat dan ook". Een Bureau voor Rechtshulp weet dat doorgaans wel en daar om is er ook sprake van, dat deze instellingen meer te vertellen krijgen. Er zijn tegenwoordig nog advocaten, die denken dat zij aan een algemene kennis voldoende hebben, maar met name in de so ciale advocatuur hecht men sterk aan specialisatie, ,4e moet als klant tenslotte optimaal geholpen worden. Er is sprake van, dat een Bureau voor Rechtshulp straks zelfs een advocaat kan verbieden een zaak aan te nemen, waar hij geen verstand van heeft. Daar werkt de Orde van Advocaten aan mee. Dat is wel bijzonder, want feitelijk wordt aan het recht van vrije advocatenkeuze ge tornd". Ais de Bureau's voor Rechtshulp zelf meer rechtsbijstand gaan verlenen, zullen meer medewer kers nodig zijn, meer spreekuren ook. Van Leeuwen en Schoen makers zien het als een nadeel, dat er dan niet alleen een ver schuiving ontstaat in de financie ring van de rechtshulp, maar dat ook een extra drempel wordt op geworpen om rechtstreeks naar een advocaat te stappen. Reclame mogen advocaten niet maken voor zichzelf. Een advo caat, die zijn naam vet in de Gou den Gids zet, kan ook tegenwoor dig nog bij de Orde op het matje worden geroepen. Uit voorzich tigheid willen Schoenmakers en Van Leeuwen daarom dit artikel lezen vóór publicatie. Goed, dat een fraude-officier als mr. Van Capelle reclame maakt voor ad vocatencollectieven, dat is na tuurlijk aardig meegenomen. Het artikel uit Elseviers Weekblad komt ter sprake, als ter sprake komt dat veel mensen nog den ken dat dure advocaten beter zijn dan sociale advocaten. „Gelukkig zie je dat misverstand steeds min der. Vroeger heerste het wel. Je merkt het bij buitenlanders nog wel, dat zij denken: als je meer betaalt, is de hulp beter". Bij het Advokatenkollektief Schiedam is Peter van Leeuwen gespecialiseerd in arbeidsrecht en sociaal- verzekeringsrecht. Hans Schoenmakers in woon- en huur recht, Marianne van der Kleij in vreemdelingenrecht en psychia- trische-paüemenrecht, en Ellen de Wit in strafrecht en vreemde lingenrecht. Hoewel de discipli nes uiteenlopen, hebben zij de goede gewoonten hun zaken met elkaar door te spreken. Schoen makers: „Er zijn kantoren waar bij advocaten in één kamer van elkaar met weten wat zij doen". Naast hun gewone werk houden de advocaten zich ook met ande re kwesties bezig: onlangs bracht bet advocateneollectief samen met de Rechtswinkel en het Bu reau voor Rechtshulp een vernie tigend rapport uit over de ma nier, waarop ambtenaren van het gemeentelijk bureau Huisvesting met clienten omgaan. Van die dingen. Ze geven het col lectief kleur. In onze showroom hebben wij diverse fauteuils afkomstig uit Skandinavië. Deze fauteuils staan bekend om hun uitstekende zitkomfort. Leverbaar in teak, blank eiken en palissander. Bekleding: in leer en diverse stoffen. Maassluis „Hert is heel frappant, maar 80 procent van despullen die te koop aan geboden worden, raken de mensen ook echt kwijt". Jaap de Nie steekt zijn be wondering niet onder stoelen of banken. Samen met zijn vrouw Aag heeft hij de organisatie in handen van de Vlooien markt in een vrijstaand gedeelte van showroom Wijnands aan de Mozartlaan in Maassluis. Alle kraampjes zijn inmiddels al ver huurd en wederom worden zo'n 1500 be langstellenden op zaterdag 21 februari •verwacht. De Vlooienmarkt staat volop in de be langstelling. Op zoek naar oude spulletjes nemen veel mensen de moeite om de marktaf te lopen. „Het gaat om puur tweehands spullen", maakt Jaap de Nie duidelijk. „Er worden geen partijen verhandeld; het moet wel zuiver blijven allemaal". Niet alleen particulieren huren een kraampje, ook instellingen willen via de verkoop van oude spullen wat extra cen tjes binnenhalen om de kas te spekken. Belangstelling is er genoeg. ,,De mensen staan werkelijk in de rij om naar binnen te mogen", aldus een ver heugde Aag de Nie, „Dat komt natuurlijk ook omdat de mensen weten dat er een groot aanbod van spullen is. Voor iedereen is er wel iets bij. Antiek is het natuurlijk allemaal niet, maar het is voor de mensen best leuk om rond te snuffelen". Van 8.30 uur tot 17.00 uur kunnen belang stellenden terecht aan de Mozartlaan op 21 februari. Maassluis Medewerkers van de belastingdienst gaan oudere en mindervaliden uit Maassluis assis- E teren bij het invullen van het aan- giftebiljet. Ook belastingplichtigen met een minder bewerkelijk aan- giftebiljet kunnen bij het invullen van hun aanslag hulp krijgen. Wie hulp wil hebben bij het invul- len van de formulieren, moet wel l eerst een afspraak maken. Dat kan j via de sociale dienst van Maassluis l (19111) of de kantoren van dien- j stencentrum De Vliet (15000) of De Vloot il 1144). Vlaardingen Werken met behoud van uitkering: dat kan als mensen actief wor den in het vrijwilligerswerk. Uitkerings gerechtigden die het prettig vinden om iets om handen te hebben, werkervaring op willen doen of behoefte hebben aan werkcontact kunnen via de Vrijwilligers Vakature Bank (WB) aan de slag. In Vlaardingen is er dringend behoefte aan vrijwilligers. Op het gebied van be langenbehartiging, hulpverlening, sport, peuter- en kinderwerk, jongerenwerk, gehandicaptenwerk, buurthuizen, bejaar- denwerk, milieu en ontwikelingssamen- werking kunnen de mensen terecht. Geld verdienen met het vrijwilligers werk is er niet bij. Wel is er in sommige gevallen een onkostenvergoeding. De Vrijwilligers Vakature Bank is onder gebracht in net Weeshuis in Vlaardingen, Telefoon: (010) 4350380. John Stubbe...'Voor Peter van der Gugten zou het schitterend zijn ais we de sprong konden ma ken'... door DONALD 8AX Schiedam John Stubbe wordt niet achtervolgd door een misplaatst gevoel van be scheidenheid. Hoewel de voor mali ge aanvaller pas rond de kerstdagen het etiket 'basisspe ler' op in shirt mocht bevesti gen, heeft hij al snel ontdekt dat z'n mogelijkheden verder reiken dan het spelen van de eerste viool bij een modale eer ste divïsïeclub als VCS. „M'n volgende stap is proberen de échte top te halen", wil de ne gentienjarige spelverdeler z'n loopbaan het liefst m etappes op splitsen. „In Nederland ïsdat ei genlijk maar één club, Marti- nus", sluit Stubbe op voorhand een terugkeer naar DOS of een cverstap naar het eveneens na burige Zevenhuizen uit. Een carrière in de gewone maat schappij »s voorlopig niet besteed aan Stubbe. „Ik heb", zegt hij. „besloten om me de komende drie jaar alleen maar op de vol- leybalsport te richten. Met die keuze zijn m'n ouders akkoord gegaan. Ik was kapper, had een goede baan. maar heb die opge geven, omdat ik op zaterdagen moest werken. Ik heb het er met Tom Berwers, onze coach, over gehad. Misschien datik volgend jaar naar het CIOS ga. Dan krijg ik ook de kans om me als volley - baltramer ie ontwikkelen en heb ik een stapje voor op de rest als ik als speler stop Ook dat lijkt me wel wat, toptrainer wor den'. De Schoonhovenaar ('Ik ben jaarlijks tweeduizend gulden aan reiskosten kwijt. Ik hoop dat VCS daar volgend seizoen een oplossing voor heeft') rept nog met van een snel vertrek uit de Sehiedamse sportzaal Oost. Hij is èn de club èn Berwers dankbaar voor de mogelijkheden die hem werden geboden. „Je krijgt hier als speler zo veel aandacht, klas se gewoon", oordeelt Stubbe. „Soms wordt de training stilge legd, zodat ik vijftien keer op m'n doordrukbal kan oefenen Of we proberen een kwartier Vlaardingen Het algemeen bestuur van de VJaarHingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) komt maandagavond (19.30 uur) bijeen in de raadzaal van het stadhuis. De twmug punten tellende agenda bevai geen 'vuurwerk'. Naast de be handeling van diverse beslui tenlijsten zal onder meer wor den gesoroken over cle discussie nota inzake subsidie-normen voor de bomv en verbouw van sport- en recreatiegebouwen. Schiedam Terecht richt het bestuur van de Sehiedamse handbalvereniging DWS zater dag 28 februari de schijnwerpers op twee harde werkers. In de bo venzaal van de Margriethal wordt van 15 tot 16 uur een re ceptie aangeboden aan me vrouw Met van Geene en Lau Konemann, die op hun eigen wijze al meer dan veertig jaar actief zijn voor DWS. HOCKEY Standsn veld com petit Ier Heren: Eerste ktasae A: Push 10-18, Leoni- das 10-16. Warande 10-12. Zwart Wit 10-11. Ring Pass 10-10, Spirit 10-8, Av*,on 10-7, DSHC 10-7. Groen Geel <v-6, Wen Di 10-5; Tweede klasse A: Roomburg 10-17, Forescate 10-15, Dopie 10-14, Evergreen 10-13, Alecto 10-13, Cartouche 10-8, Aeolus 10-6, VCL 10-6, Zoetermeer 10-5. Pollux 10-3; Dames: Tweede klasse A: Groen Geel 10-20, Asvion 10-17, Spi rit 10-t5, Cartouche 10-11, Krimpen 10-9. Te V/erve 10-8. Rijswijk 9-7, Zoetermeer 10-7, Waddmxveen 9-3. Aeolus 10-1: Derde klasse A: DSHC 10-15, HDS 10-15, Pollux 10-14, Ever green 10-12, Wesuand 10-10, Alphen 10-10, Pijnacker 10-8, Reeuwijk 10-8. VCL10-5enBie»swi]k 10-3. lang de combinatie door het midden met Peter Fleischmann uit. VCS is voor mij een fantasti sche leerschool". Aanvaller Aan niets is overigens af te le zen, dat Stubbe ooit te boek stond als een getalenteerd aan valler, die via het districts team zeifs Jong Oranje haalde. ..Dat was vlak voor het EK afgelopen. Ik tramde bij DOS met het eer ste mee, maar onze trainer Hans van Rqoij zag het met in mij zit ten als aanvaller. Hij raadde me aan om over te schakelen op het spelverdelen Ik heb toen in het tweede van DOS een jaar als spelverdeler gespeeld in het 2-4 systeem. En dan niet eens als vaak spelende speler. Op het laatste leidde het er toch weer toe dat ik als aanvaller werd ge bruikt. Omdat ik toch het eerste van DOS niet haalde, had ik me voorgenomen op zoek te gaan naar een andere club". Dat werd dus VCS (de toevoe ging De Blaakse is nagenoeg overbodig, omdat de sponsor failliet is). „Het enige dat mij werd geboden, waren veel irai- ningsuren. Ik heb deze zomer keihard getraind in m'n eentje. Ik was geen opvallende speler, maar ik wist wel dat er met een betere begeleiding en veel uren meer was uit te halen. In bet be gin had ik het moeilijk, omdat VCS heel anders speelde dan ik gewend was. Ik ben een lange spelverdeler, heb minder af stand nodig naar de aanvallers en ben dus sneller. Dat speltype was men bij VCS helemaal niet gewend. Ik heb er nu nog steeds moeite mee om Wsm Koot en Peter van der Gugten op hun specifieke marier, hoog buiten, aan te spelen". Resultaten „Rond de kerst heb ik van Tom m'n kans gekregen en gegrepen. De resultaten vielen tegen en er werd bewust voor de jeugd ge kozen. Dat ging lekker. Voor hetzelfde geld faal je en lig je er weer een tijdje naast. Maar, in eens begon de combinatie met Peter Fleischmann te lopen, dwars door het midden. Ik denk dat dat in het Nederlandse vol leybal een unicum is. Ik blijf hem ook zoeken op de momen ten dat het slecht gaat. In het veld heb ik trouwens met Fleisc- hmann de meeste contacten. En dan heb ik zelf natuurlijk m'n doordrukbal. dat is m'n grote wapen aan het net. Gek hè, maar ik heb daar noou echt op geoefend, laat ik het maar een instinct noemen". „Ik hoop volgend seizoen, als ik bij VCS blijf, de eerste spelver deler te zijn Dat Tom mij al die kansen heeft gegeven, heeft op mij een positieve uitwerking ge had. Aan de andere kant moet ik eerlijk tegen me zelf zijn en me afvragen wat er zou zijn gebeurd als Peter Fleischmann er niet was geweest. Het was een waan zinnig groot verschil, van de promotieklasse naar de eerste divisie. Ik heb bij voorbeeld moeten Ieren blokkeren, dat kon ik dus écht niet. Ik had het allemaal wel gezien vroeger, vanaf de tribune, maar om er dan ineens in mee te draaien. Ik heb vaak gedacht du red ik nooit". Presteren Stubbe realiseert zich terdege dat hij constant moet blijven presteren erf dat secretaris Win nie Dijksman hem met binnen heeft gehaald, omdat hij toeval lig ook als barkeeper redc-Jtjk uit dc voeten kan of van die mooie blauwe ogen heeft „Nu moet ik mezelf in de picture spelen, me zelf verkopen. Als ik het echt wil maken, heb ik nog zeker een jaar opleiding nodig en meer spelervanng In principe heb ik dan ook afgesproken om vol gend seizoen te blijven, of de ab solute top moet me weghalen Als dat zo is. zal men mij bij VCS geen strobreed in de yveg leggen, maar zal mij zelfs zo goed moge lijk helpen Ook dat is klasse" „Het zou natuurlijk ontzettend leuk zijn als we zelf de eredivisie halen Dan hebben we met ons allen dat doei bereikt Ik ben be slist met alleen met mezelf bezig, ik wil de hele ploeg naar een ho ger niveau tillen Dus moet er door iedereen keihard getraind worden. Alleen al met zo'n in stelling kun je een hoop winnen. Bovendien zou het voor Peter van der Gugten helemaal schit terend zijn als we die sprong konden maken Hij heeü er ja renlang voor gevochten en zelf ook alles gegeven om daar te ko men Zoals we nu draaien, kun nen xve in ieder geval probleem loos meekomen met de onder laag van de eredivisie Schiedam Na de barre weers omstandigheden van de maand januari maakt SW zondags middag (aanvang 14.30 uur) eindelijk een begin met de door Fotohome Kleurenfoto's ge sponsorde nederlaagserie. De Rotterdamse eredivisïonist Ex celsior is de eerste opponent die in deze reeks Har ga aandoet. Voorzitter Martin de Jager van SW: „Het veld lag er donder dagavond uitstekend bij. dus het moet wei heel gek lopen, wil er zondag niet gespeeld kunnen worden". Schiedam Rob van Elleswijk, de ex-aanvaller van BTC die dit seizoen zijn trainer Toon Brakus volgde naar de Sehiedamse za,- lerdagciub PPSC, onderneemt pogingen om voor de rest van dit seizoen voor de derdeklasser Voorburg uit te komen. Van EL leswijk voert als reden voor zijn tussentijdse overschrijving 'ge wijzigde werkomstandigheden' aan Hierdoor kan hij niet meer op de zaterdagmiddag m a etïe komen Vlaardingen Korfbal verenr- gmg Vlaardingen heeft het con tract met trainer-coach Rob van Nijnatten verlengd. Van Nijnaë- ten besloot pas na enig aarzelen zijn jawoord te geven aan voor zitter Cher Wdlemsen. Zo lonk- te O verkamers, de club waar van Van Nijnatten voorzitter naar zijn diensten, terwijl Van Nijnatten anderzijds niet tevre den was over de train ingsopr komst van het tweede veld team en het er mei mee eens is dat sommigen tijdens hei seizoen met vakantie gaan. Maasland Het bestuur van MVV'27 is voornemens om het zestigjarig bestaan onder meer op te luisteren met een reünie voor oud-leden, die zaterdag 2 mei op het programma staat. Het gaat met name om degenen die vóór I960 lid waren van de Maaslandse voetbalvereniging. Omdat het nagenoeg onmogelijk is deze mensen op te sporen, worden degenen, die destijds op de ledenlijst stonden van MVV'27, verzocht contact op te nemen met de organisatoren H. Huiskes (01899-14080), J.J. Mos- .ert (01899-18575) en F. de Vos (01899-14340). Bij voldoende interesse is het de bedoeling een onderling voet baltoernooi te houden, waarna een gedeelte van de avond zal worden doorgebracht met een hapje en een drankje bij gezelli ge muziek.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2