[WATERWEG in voetspoor van vrouw Degeling Gé Brouwer duikt in sociale zaken AGENDA Ton Feelders geen wonderman MOGEN WE U EVEN IN T ZONNETJE ZETTEN? ^Verkeersplan verontrust school IBIZA DEL SOL ALLE EXTRA'S GRATIS EÉN VROUW WAS TIEN MANNEN TE ERG Casinur danst Lintje GEWB Buitelaar in programma van de EO Ruijten terug naar Oympus Schiedam Vrouw Dege ling is in Schiedam een le gende geworden. In de cri sisjaren kwam zij op voor sociaal zwakkeren in de sa menleving. Zij organiseer de huur- en hoaigerrellen en het verhaal gaat dat zij ooit de raadszaal is uitgezet, toen zij daar als een slag schip tekeer ging en blijk baar een te grote mond had naar het oordeel van de he ren bestuurders. Feyenoord De Seat Ibiza del Sol. Een heel speciale 1.2 GL met Motor System Porsche voor een heel speciale prijs. Want de schone en exclu sieve Ibiza del Sol kost zeggen en schrijve f 17.995,-. Voor dat bedrag rijdt u een Ibiza die naast de rijke uitvoe ring op GL-niveau ook nog eens een zonnedak, een deelbare achter bank en sportieve bekleding biedt. Een zonnig pakket extra's dat u niets kost. Maar haast u want de Ibiza del Sol is beperkt leverbaar in de kleuren zwart, rood en - heel exclusief- in wit, met de bumpers en grille uitgevoerd in het wit van de carrosserie. Bovendien kunt u ook met de Ibiza del Sol profiteren van ons unieke finan cieringsaanbod Een renteloos voorschot tot max. f 10.000-, af te betalen in vier termijnen waarvan de laatste nog ver in de toekomst ligt: 1 februari 1988! Kom dus snel langs voor een proefrit. AUTOTECHNIEK ZONDER GRENZEN. SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad donderdag 26 februan 1987 door ANNA MOLENAAR Zij was een pionier. Eén vrouw was tien mannen te érg. Als vrouwen al niet altijd op de tweede plaats hebben gestaan in het hele politieke gebeuren, dan geldt toch dat zij over het alge meen zwaar ondervertegenwoor digd zijn. Een blik in de raadszaal k tijdens vergaderingen zegt ge- vil noeg. Blijkbaar is het gemeente- g-1 bestuur nog grotendeels in man- a g henhanden. 1 Vrouwenhuis Barrika gaat daar 1 wat aan doen. Eerdaags gaat een ctesus 'Beïnvloeding Gemeente- Barrika-medewerksters Anneke van Velzen en Maja Nieuwenhuls bespreken met Pook-vertenenwoordro- beleid van start ster Marjo Stijns de inhoud van de nieuwe cursus. y £tet begon allemaal bij een kleine groep vrouwen in Schiedam- Zuid, de vrouwen Degeling van d.ze tijd. Ook bij de bewoners- vereniging zijn naar verhouding meer mannen dan vrouwen werkzaam. Zij zochten naar mo gelijkheden, kozen een strategie. Zij wilden meer weten over ge meentelijke spelregels, want bij na dagelijks kwamen zij ermee in aanraking, en daarom stapten zij naar Pook, in de Tuinlaan. Deze ondersteuningsorganisatie voor sociaal-cultureel werk had wel oren naar hun ideeën, het balletje kwam aan het rollen en nu is in samenwerking met de werk groep Politieke Vorming van Vrouwen (PW) de cursus opge zet Aanvankelijk zou "Beïnvloe ding Gemeentebeleid' een ver volgcursus worden voor de PW die bij Barrika al actief was,<aar de belangstelling is veel groter gebleken. Alle club- en buurthuizen, vrou wenorganisaties, bewonersvere nigingen en kindercentra zijn aangeschreven. „Overal waar wij denken dat vrouwen actief zijn, betaald of onbetaald, en direct te maken hebben met het beleid van de gemeente, is een uitnodi ging naartoe gegaan", aldus An neke van Velzen en Maja Nieu- wenhuis, die de cursus gaan ge ven. Aan bod komen verschillende vraagstukken. Wanneer zijn er mogelijkheden je stem te iaten horen, voordat politieke partijen besluiten nemen? Wat is de posi tie van die partijen bij het tot standkomen van die besluiten? Welke rol speelt de provincie ten opzichte van het gemeentebe leid? En hoe kun je daar als orga nisatie gebruik van maken? Ook worden vrouwen uitgeno digd, die direct betrokken zijn bij één van die onderwerpen. Aan de hand van hun uitleg zal de groep er verder op ingaan. De cursus neemt in totaal acht maan dagochtenden in beslag en gaat 9 maart van start Inschrijven is nog mogelijk bij Barrika, telefoon 4734545. Er wordt voor kinderop vang gezorgd. Anneke van Velzen: „Wij willen er niet zo'n theoretisch verhaal van maken, maar kiezen voor di recte ervaring uit de praktijk". Het is een jaarlijkse traditie: een bezoek van medewerkers van het scapinobaliet aan de Vlaardïngse scholenge meenschap Casimir. Het theatergebeuren, voor leerlingen van de tweede klassen van de openbare school, was ook dit jaar weer een succes. Op de uren dat de leerlingen normaal gesproken les sen volgen als wiskunde en geschiedenis, werd nu eenkiansspel ingestu deerd. Een bruisend the aterstuk, vol beweging en muziek. In de avond uren werd het eerder ge leerde op de planken ge bracht voor een enthou siast publiek. Schiedam Dat heeft al ternatief hulpverlener John Zwart in ieder geval voor elkaar: PvdA-fractieleider Gé Brouwer gaat zich per soonlijk intensief bezighou den met sociale zaken. Ook andere omstandighe den dwingen Brouwer hier toe, maar een feit is dat Zwart verschillende PvdA- 'ers de afgelopen weken veel tijd kostte èn hoofd brekens. Brouwer heeft het met Zwart gehad over hoe je elkaar zo ef fectief mogelijk benadert. Wie tevéél politici belt en Zwart i sprak de ene keer met Herman Posthoorn, de andere keer met Wim Oom en, dan weer met Arie van Loenen en laatst ook met Chris Zijdeveld die krijgt te maken met een weinig gecoördineerde gang van za ken, aldus Brouwer. Dat geldt dus zelfs wanneer al die politici lid zijn van één fractie. Afge sproken is daarom dat Zwart de klachten, die hij over de ge meentelijke sociale dienst (GSD) heeft verzameld als coördinator van het Bureau Al ternatieve Hulpverlening (BAH), voorlegt aan wethou der Zijdeveld; en dat Brouwer daarna aanspreekbaar voor hem is. Volgens Zwart zijn de 'blok ken', zoals de PvdA-fractie die ooit instelde, niet bepaald in topvorm. Als steunpilaren, denktanks, functioneren ze niet zoals ze in de jaren zeven tig draaiden, zegt hij. Toenter tijd was Zwart zelf lid van het PvdA-fractieblok voor sociale zaken, met onder meer Wim Oomen en Hans Konings. On der andere werd het sanctiebe leid aan de kaak gesteld; hierbij ging het erom welk percentage de GSD maximaal mag korten op een uitkering. De laatste tijd heeft Zwart voorbeelden ver zameld, laat hij weten, waarin uitkeringsgerechtigden veel te veel gekort werden. Het BAH eiste toen het ontslag van GSD- directeur Gérard Smits, die la coniek reageerde met de op merking dat Zwart in zekere zin nog wel nuttig was ook. Brouwer beaamt dat de mate rie sociale zaken voor het be treffende blok zeer lastig is ge worden. Maar hij wil hiermee geen oordeel uitspreken over het blok, dus niet dat de raads leden die hiervan deel uitma ken incapabel zijn, maar hij wijst op de janboel van Haagse richtlijnen, die voor 'amateurs' niet meer te vatten zijn. „Je kunt als gewoon-raadslid nog nauwelijks specialist zijn", vindt Brouwer, erop wijzend dat een raadslid in principe de grote lijnen van het gemeente lijk beleid dient te volgen. Onlangs liet Wim Oomen we ten uit de gemeenteraad te stappen en daarmee raakte Brouwer zijn belangrijkste spe cialist in sociale zaken kwijt. Want dat was Oomen tenslotte, ook al deed hij als Pvd A-raads lid andere sectoren, om een be langenverstrengeling te voor komen; Oomen is immers ook adjunct-directeur van de socia le dienst in Vlaardingen en de vraag was steeds, of zo iemand dan wel kritisch kan staan te genover collega's in Schiedam. Ook die omstandigheid maakt, dat Brouwer zich er zelf meer in gaat verdiepen. Het vertrek van Wim Oomen werd bekend, kort nadat deze een excuusbriefje had verzon den aan John Zwart. De hulp verlener had enige tijd geleden gepoogd in een PvdA-vergade- ring enkele sociale zaken aan de kaak te stellen, maar werd toen door Oomen nogal bruusk in een hoekje gedrukt Zwart liet het er niet bij zitten en dreigde, als Oomen hem niet rehabiliteerde, het landelijk PvdA-bestuux in te schakelen. Hij is stellig van plan voor de rechten van 2ijn cliënten op het Oude Kerkhof op te komen. AflaardingenHet begrip voor de moeilijke situa te, waarin de Vlaardingse politiek verkeert, _houdt voor de Jan Ligthartschool ergens op. De jongste aflevering van de discussie over de ver keerssituatie in Ambacht het heetste hangijzer _yoor de kibbelende partijen -heeft het onderwij- .iersteam van de,school aan het Emaus met stom heid geslagen/ !j)e school is verbijsterd over een door de WD ''openbaar gemaakt plan om het verkeer, dat nu over de Verkadesïngel rijdt in de richting van Plein 1940, om te leiden via het Landje van Char- don en de Prins Bemhardlaan. In de liberale visie zou dat verkeer vervolgens via de Kethelweg of de Rozenlaan op de Anthony Knottenbeltsingel komen. „Onbegrijpelijk", hebbben de onderwijzers van de Jan Ligthartschool aan het college van B en W la ten weten, „Dan rijden er per dag 4500 voertuigen over de Prins Bemhardlaan, waar twee scholen aan liggen. Wij vragen ons verontrust af, of onze kinderen geen recht meer hebben op verkeersvei ligheid". SCHIEDAM zaterdag 28 februari Spindit Quartet in jazzcafé The Ditch, 21.30 uur, carnaval do BraslI in De Goudsbloem, 20.00 uur. expositie Gömes Messls in De Essentie, 14.00 uur. carnaval bij De Rietzellers, zaal Irene, 20.00 uur Peter Faber met Cupido, Passage Theater. 20.15 uu,- Tom Lanoye, met 'Sla- gerszoan met een brilletje', theater De Teerstoof, 21.00 uur. schrijversavond met re gionaal talent, Videocafé, 20.30 uur. zondag 1 maart ruilbeurs in de Vier Mo lens, 13.30 uur, carnaval bij De Instuif, zaal Irene, 20.30 uur. VLAARDINGEN zaterdag 28 februari prins Pieter I ontvangt stadssleutel, stadhuis 15.00 uur carnavalsfeest in Triangel, 20.00 uur concert harmonie Wilton- Fijenoord, Stadsgehoor zaal, 20.00 uur. Fico Film, 'Wie 't Laatst Lacht, tchtuskerk, 10.00 uur en 13.30 uur; Gebouw Leger des Heils 11.00 uur en 14.30 uur. Fico Film 'De eend met de gouden eieren', Vredes- kerk, 10.30 uur en 13.30 uur. Fico Film, "Twilight zone, the movie', Vredeskerk, 19.00 uur. vlooienmarkt in Lijnbaan hal, 9.00 uur. carnavalsavond De Leut- loggers.zaal Triangel, 20.00 uur. zondag 1 maart verzamelaarsbeurs in Lijn- baanhai, 10.00 uur maandag 2 maart lezing overaardstralen, in vloed op mens, dieren plant bij Open Lotus, zaai De Gasterij aan de Westhaven- kade, 20.00 uur. dinsdag 3 maart opening expositie Fran Venema, Zonnehuis Vlaar dingen, 15,15 uur. MAASSLUIS zaterdag 28 februari kilometervretermars VTM, start Merellaan, 8.00 uur. zondag 1 maart zondagmiddagconcert in theater De Schuurkerk van Yolanda Davids, Marieke van der Horst en Caro Wie- ring, 15.00 uur. Mathijs Huibert Zandwijk (57) is wegens zijn 40-jarig ambtsjubileum in overheids dienst onderscheiden met een gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De geboren en getogen Vlaardinger kreeg de onderscheiding voor zijn trouwe arbeid bij het GEWB in Vlaardingen, waar hij als hoofdcommies le klas op de sub-afdeling personeelsad ministratie leiding geeft aan één mede werker. Hilversum SVV-trainer Dick Buitelaar is vanavond te gast in het EO-programma 'God veran dert mensen'. In dit programma praten christelijke en niet-chris- telijke topsporters over stress, sport en geloof. x^aast Buitelaar komen ook Jo- han Cruijff en Nico Runder kamp (SC Cambuur) aan het woord. Ton Feelders: "Wezullen gewoon iedere week moeten knokken'. door MARTIN VERMEULEN Schiedam Ton Feelders wenst pertinent niet bestem peld te worden als de reddende engel van Schiedam. De 21-jari ge middenvelder, die enige maanden geleden het keur korps van de vierdeklasser ver sterkte, zag zijn debuut tegen BMT weliswaar beloond met een 2-1 overwinning, maar de drie opeenvolgende nederlagen hebben het besef, dat één man geen rigoreuze veranderingen kan bewerkstelligen, aanzien lijk doen toenemen. Toch is de rol, die de Schiedam mer in de Harga-ploeg vervult van grote waarde. „Ik moet als rustpunt gaan fungeren", weet Feelders, „want er zijn te weinig spelers, die het vermogen heb ben om de bal in hun bezit te houden. Bovendien is de afwer king bij ons slecht verzorgd. Tot dat we een tegendoelpunt krij gen, bieden we steeds goed weerstand, maar daarna breekt er een soort paniek uit, wat mede wordt veroorzaakt, door dat de jongens door de dreigende degradatie weinig zelfvertrou wen hebben". „Van mij mogen uiteraard geen wonderen - worden verwacht. Een speler, die zestien maanden niet heeft gevoetbald, kan hoog uit een bijdrage leveren om de resultaten te verbeteren". Met die zestien maanden non-activi teit doelt Feelders op de periode, waarin hij het vaderland diende. De mogelijkheid om in het leger een opleiding te volgen voor on derofficier werd met beide han den aangegrepen, maar de beno digde tijd, die aan de studie moest worden besteed, bracht met zich mee, dat het voetbal tij delijk moest wijken. Voor zijn diensttijd leek Feel ders zorgvuldig te bouwen aan een succesvolle carrière. De eer ste kennismaking met de voet balsport vond ongeveer honderd meter van het Schiedam-terrein plaats bij eerste divisie-club SW. Op het vijftiende levens jaar nam Feelders, overtuigd van eigen kunnen, in gezelschap van zijn maatje Peter van Gee- ne, die thans uitkomt voor de re serves van FC Den Haag, de overstap naar Varkenoord om te trachten bij Feyenoord aan de bak te komen. „Ik heb daar on der de hoede van Jan Mak en la ter Frans van der Heide twee jaar gespeeld, één seizoen in het hoogste B-team en een jaar in het regionale A-team. Het was een leuke tijd. Je maakte regel matig reisjes. Zo ben ik bijvoor beeld in Frankrijk geweest. Ja, ik ben blij, dat ik die tijd heb meegemaakt". „Na verloop van tijd merkte ik echter, dat er weinig spelers doorbraken. .Betere voetballers dan ik haalden het niet, waarop ADVERTENTIE Burgemeester H. Gretelaan 273 Schiedam. Tel. 010 - 47.38.222 'i voorbehouden. Pnjs met. BTW, exclusief qflevemigskosien. Het betreft bier een rente-vrije huurkoop overeenkomst tot 1 februari JS>88 in samenwerking met ortee fitanderingsmaatscbappij op de gebruikelijke voor waarden voor het bij inruil bij le betalen bedrag met een maximum van f 10.000,- of het u-ettelijk toegestane percentage. Dit aanbod geldt alleen bij aanschaf vóór 1 maart 1987 en registratie vóór 15 maart 19871Importeur: Pon Car BV. ik besloot weer terug te keren, naar SVV, Wim Tijl was toen. mijn jeugdtrainer. Na amper, twee maanden mocht ik wat trainingen van het tweede blj-^ wonen en af en toe reserve zijn* Ik dacht, nu gaat mijn plannetje om in het betaalde voetbal te^ recht te komen toch nog lukken? Maar al snel bleek, dat de toen? malige trainer Aad Putters me niet mocht. Waarom weet ik" niet. Dat is voor mij nog steeds een raadsel. Later heb ik via via vernomen, dat het kwam door mijn overstap naar Feyenoordj Het zat Putters niet lekker, dat ik uit eigen beweging van SVV, naar Feïjenoord ging". f „Ik mocht wel op de bank zitten! maar dat kan thuis beter. Er is verder niet gepraat; dat had geen zin. Ik heb het seizoen af gemaakt in de jeugd en ben ver volgens met Wim Tijl meege gaan naar Alblasserdam". Bij die vereniging speelde Feelders slechts een jaar. Pogingen van Tijl om zijn pupil gedurende zijn diensttijd mee te laten trainen bij PEC Zwolle en Vitesse had den niet het gewenste effect vanwege studieredenen en ver voersproblemen. Besloten werd om de voetbalsport tijdelijk vaarwel te zeggen, maar onder ling werd een hereniging na Feelders afzwaaien overeenge komen. „Na mijn diensttijd dacht ik ech ter, dat ik v.erk en studie kon combineren bij de RABO-bank. Via een selectie-procedure was ik gekozen om deel te nemen aan een zogenaamd 'manage ment development plan', Dat koste me drie uur studie per dag naast mijn werk. Daarom wilde ik dichterbij, in Schiedam, gaan voetballen. Wim Tijl had alle be^ grip voor mijn standpunt Ik ging dus op zoek naar een club, totdat ik werd benaderd door enkele bestuursleden van Schie dam, waar ik reeds zaalvoetbal speelde. Ik kende een paar men sen bij die club, had lang niet ge speeld en Schiedam leek mé daarom een goede vereniging om de draad weer op te pakken. Naderhand is die baan bij de RABO-Bank toch niet doorge gaan, maar ik heb inmiddels ge solliciteerd voor een zelfde baan bij enkele andere banken en verzekeringsbedrijven". Ton Feelders kwam zeker niet in een gespreid bedje terecht, want Schiedam vertoefde eh vertoeft nog steeds in degrada tiegevaar. „We hebben geluk, dat Swift Boys ook slecht draait Anders was de degradatie al een feit We zullen gewoon iedere week moeten knokken". Dat is het enige middel, waarmee Schiedam het vege lijf kan red den. Onder de bezielende lei ding van nieuwe trainer Hans Ruytenberg, die Henk van der Bend is opgevolgd, en met de hulp van de teruggekeerde rou tinier Tomas Verwey, zal Ton Feelders zijn ploeggenoten op sleeptouw moeten nemen. „Maar", benadrukt hij op de val reep nog eens, „meer dan mijn best kan ik niet doen". Schiedam Henny Kuijten is komend seizoen de trainer van Olympus. Kuijten, die in het verleden al eerder bij deze vere niging op de loonlijst stond, te kende een contract voor een jaar. De huidige elftalbegeleider van Zwaluwen Vlaardingen volgt bij Olympus Brussé op. Tlpa voor dow rubriek kunt u doorgeven aan da aportredaktie van deze krant (Poatbua 110, 3130 AC Vtaardingan). Da aportredaktie ia telefonisch bereikbaar onder numm er 010-4345209. VRIJDAG 27 FEBRUARI Hockey: 20.00 Asvlon—Leonkfasfh. vr). ZATERDAG 26 FEBRUARI KNVB-voelbal: 14.30 Hoekse Boys— DOHR; RVB-voetbal: 14.30 SVDPW— GOZ, 14.30 Alexandria'66WK; Domaa- voetbaf: 11.00 VlaardingenHBSS, 1200 DVO'32SpiriL Basketbal: 20.45 Racing Beverwijk—Elemanluin/Green Eagles (h), 19.30 BV Usse—EIemen turn/Green Eagles (dt Waterpolo: 20.30 Shell—Spartaan (dh 21.20 Shelf—Kempvis 3 (tfl; Zaalkorfbal: 18.45 Oranje Nassao—ODO. 17.00 Kwiek— CKC Maassluis, 20.50 20.50 Splrit-ZKV, 20.00 Harga—Actief. ZONDAG! MAART KNVB-voetbafc 14.30 FC Volendam—SVV. 14.30 SFCDHZ; RVB-voetbal: 14.30 Schfedamse BoysFC Boszoom; Damee- v oei bal: 11.00 Satelliet—Meeuwenplaat; Waterpolo: 14.00 Vikfria'60—ZPC (d); Zaalkorfbal: 15.45 Vlaardingen—Oe 15.15 Ter Gouw-Succes; I Re- Hoe-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2