Amnesty neemt geuzenpenning 'beschroomd1' in ontvangst Ruzie verstoort nmasium en gemeente NAUTIK VLAARDMGS DftGBUO V;. SCHIEBAMSCHE COURANT NfEüWE WATERWEG COUBANT VISIiA-AHOY '87 Stand nr. 112. Afvalputten gevaarlijk voor kinderen PvdA-voorzitter: SP schaamteloos brutaal De Dijk kan schade Lekstraat vergoeden Auto in haven PRESENTEERT Discriminatie gaat geld koste»; V' Vragen over vissterfte Kransen gestolen Reclame Ontsiert landschap Replica bij Jan Anderson Vlaardingen Een zilveren, replica van de geuzenpenning, die gisteren werd uitge reikt aan de voorzitter van Amnesty Interna tional, is tot 5 april te zien in het streekmu seum aan de Kethel- weg. Weinig mensen zullen die penning ooit hebben gezien, rede neert museumdirec teur Jan Andersom En omdat hij de replica toch in zijn bezit had, heeft hij er maar met een een vitrine voor ingericht. Op dc-penning staat aan de/ene kant de beeltenis van de Spaanse' koning Phi lips 11 en op de andere kant een bedelstaf. Aan het kleinood han gen een bedelnapje en een kruik. De verta ling van de Franse tekst op de munt luidt! 'Trouw aan de koning, tot aan de bedelzak'. Een kijkje op het slachthuis, vanaf de fiat aan de Vlaardinaer- dijk. jVlaardingen Een personen auto .is gistermorgen door onbe kende oorzaak de Oosthavenka- de in Vlaardingen ingereden.- Duikers van'de brandweer wer den direct ingezet, omdat onbe kend was of er mensen in de auto zaten. Dat bleek niet het ge val. De zwaar gehavende auto werd uiteindelijk uit het water getakeld en naar de sloop afge voerd; Prins Bemhard overhandigt de geuzenpenning aan mr.R. Herrmann, voorzitter van Amnesty Nederland. heden, naast de bekende lijn, de nieuwe 1987 Mercury motoren, bestaande uit de nieuwe Mercury 4-6-8 en 9.9 P.K. motoren. Tevens showen wij de nieuwste rubberboten, Pionier volgboten en Rana zeewaardige vis- en toerboten. Wij staan van 25 t/m 29 maart a.s. op de U bent van harte welkom zowel in onze showroom als op de Visma! REPARATIE EN SERVICEBEURTEN AAN MOTOREN IN EIGEN WERKPLAATS Wij leveren de gehele lijn van Pionier: Pionier 235 Pionier 8 "Pionier 10 "Pionier' 11 Sport "Pionter 12 "Pionier 12 maxi "Pionier 13 "Pionier 14 sport. PIONIER 10 is een roei-, toer- en visboot ^met ruime zltmogeli|kheden. Een laag gewicht en zeer groot draagvermogen, ts ook geschikt voor transport op het dak van uw auto. Een betrouwbare boot in alle voorkomende weersomstandigheden. Wordt geleverd met handgrepen, sleepoog en roeidollen. Noors Veritas gekeurd ZODIAC SERIE 1 S 126' is geschikt voor 4 personen en een motorvermogen van 4 Pk S131 Is geschikt voor 4 personen en een motorvermogen van 10 Pk S 132 is geschikt voor 5 personen en een motorvermogen van 4 Pk S 134 is geschikt voor 5 personen en een motorvermogen van 15 Pk S 138 ts geschikt voor 6 personen en een motorvermogen van 20 Pk RANA 17 DC De kompiete toerboot, zeewaardige vis- en volgboot. twee beklede stoeien afsluitbare bergruimte (onder de stoeien) stuurinrichting met Teleflex stuurkabel afsluitbare ruimte voor 2 benzinetanks windscherm en tweedelige cabrioletkap openslaande ruit in het windscherm Verder heeft deze RANA 17 DG alle goede eigenschappen van de beproefde RANA'17 Fisk Serie. Geschikt voor 8 personen. Div, modellen van volgboot tot zeewaardige vis- en toerboten. - Noors Verltas gekeurd. OOK ALLE NAVIGATIEAPPARATUUR EN BOOT- "EN MOTORACCESSOIRES. GESPECIALISEERD IN POLYESTER KRUISERS Oosthavenkade 15-.l5a 3134 NV Vlaardingen Tel. 010 - 4354D83 VlaardingenHet enige waar Amnesty Internatio nal in Nederland zorgen over heeft, is het vluchte lingenbeleid. Dat zei Amnesty-voorzitter mr. R. Herrmann, nadat hij gisteren in de Grote Kerk op de Vlaardingse Markt uit handen van prins Bemhard de geuzenpenning had ontvangen. „Ik uit hier de dringende wens, dat de goede naam die Nederland heeft op het gebied van de mensenrechten, ook weer gaat gelden voor het asielbeleid", Herrmann deed in de statige kerk een bewogen be roep op de jeugd 33 leerlingen van scholenge meenschap De Vaart waren bij de korte plechtigheid aanwezig om alert en waakzaam te blijven. Hij had het goede voorbeeld bij de hand: voorzitter S. Minco van de stichting Geuzenverzet 1940-1945, die de penning elk jaar wil uitreiken, trad al op zijn acht tiende jaar toe tot de verzetsgroep De Geuzen. Minco was een van de mensen, die in maart 1941 door de* Duitse bezetter in de dodencellen van de Scheve- ningse strafgevangenis werden opgesloten. Juist om die geschiedenis (15 van de gevangen genomen Geuzen werden in 1941 door de bezetter gefusilleerd) nam mr. Herrmann de penning 'met enige schroom' in ont vangst. „Want hetgeen Amnesty International doet voor de eerbiediging van de mensenrechten staat in geen ver houding tot wat het verzet in de Tweede Wereldoorlog heeft gedaan", vond de voorzitter. Half uurtje De plechtigheid zou een uur duren, maar was in een half uurtje bekeken. De prins werd door Minco bedankt, dat hii het gebeuren opluisterde met zijn aanwezigheid. Veel meer deed hij ook niet. Hij reikte de penning uit en Het hét houden van toespraakjes over aan Minco en Herrmann, hoe wei prins Bemhard volgens het draaiboek een kwar tier mocht volpraten. De voorzitter van Amnesty vond dat de stichting van oud-Geuzen „bij uitstek geschikt was om over het werk van Amnesty te oordelen". - -TC' Herrmann vergeleek de manier van werken van de men senrechtenorganisatie met die van Bemhard IJzerdraat, die de eerste' geuzenbrieven schreef. „IJzerdraat onder^ streepte met zijn brieven het niet te miskennen belang van documentatie en publiciteit Dat zijn ook wezeitiijke"be standdelen van ons werk". - Vlaardingen Diserimi- overtuiging,- politieke ge- natie kan gesubsidieerde zindheïd, ras, geslacht, instellingen in Vlaardin- ""Sexuele gerichtheid, bur gen geld gaan kosten. Dat - gerlijke -staat of op -welke blijkt uit een Voorstel van grond dan ook", zo staafrh burgemeester en wethou- BetvoorsteL TTT* ders om in subsidieveror- '-V deningen. anti-discrimina-1; Het adviesorgaan etnische tiebepalingen op te nemen.mmderheden""en de eon- Dat gebeurt op-verzoek tactraad eraancipatiezakeh van de algemene 'bond zijn met bet voorstel jak voor onderwijzend perso- neelrde Abop. „Het 'terugvorderen of koord gegaan. Dejcontae- traad" had nog/wel _'g& vraagd om de marner verlagen van subsidie zul- - waarop de 'klachten wor den behandeld 'duidelijkste len eerst worden overwo gen, indien er-'een ernstig amschrijvên_De gemeente vermoeden bestaat dat de/ wenst zich echter niet'.'op instelling - 'discrimineert zo'n procedure .vast te ieg- wegensgodsdienst,levens- -gen. - :-■< WOENSDAG 18 MAART 1987 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC-Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229,4352066, 4350557;- sportredactie: 4345209 Maasland "De vissterfte in de Kralingerpolder in Maasland is niet ontstaan door methylbromi de, blijkt uit watermonsters die het hoogheemraadschap Delf land "Heeft onderzocht. Dat zei wethouder Chr. Kejjzer gister-, avond in de gemeenteraad. Vol gens hem zijn er wel andere stof fen in het'watcr gevonden. Een nader onderzoek van het hoog heemraadschap Delfland moet uitwijzen welke dat zijn. CD A-raadslid A. van der Spek stelde gisteravond vragen over de vissterfte. Schiedam Een hoog opgelo pen conflict met de medezeg genschapsraad van het stedelijk gymnasium heeft de contacten tussen de school en de gemeente Schiedam ernstig verstoord. Om de relatie te herstellen heeft wis kundeleraar Loék Koster twee topambtenaren schriftelijk zijn excuses moeten aanbieden. Koster vindt als lid van de me dezeggenschapsraad, dat de ge meente zich niet zonder meer mag neerleggen bij het onder wijsbeleid van het ministerie. Onderwijsconsulent A.J. Tigges en chef-afdeling onderwijs G.Kruijt volgen de //oorschrif ten uit Den Haag slaafs op zon der ook maar een beetje tegen gas te geven, meent de docent Die mening stak de wiskundele raar in de~ medezeggenschaps-' raad niet onder stoelen of ban ken. Hij maakte bezwaar tegen een waarnemersregeling voor de docenten en stelde herhaal delijk indringende vragen over arbeidstijdverkorting voor het onderwijzend personeel. De kwestie ontaardde in slaande - ruzie tussen Koster enerzijds en Tigges en Kruijt anderzijds. De brieven, waarmee Koster de ambtenaren bestookte, werden door Tigges en Kruijt ronduit beledigend gevonden. Zij lieten de medezeggenschaps raad weten niet meer te willen vergaderen, zolang de wiskun deleraar de bijeenkomsten bij woonde, „De heer Koster heeft Onze tolerantiegrens, die wij voor hem al ruim hadden beme ten, thans overschreden", schre ven Tigges en Kruijt. Zij voelden zich in hun integriteit aangetast en zegden alle vertrouwen in .Koster op. - De zaak liep daarop behoorlijk uit de hand. De voorzitter van ae raad, fysiotherapeut R.H. Schef- fers die de ouders in het orgaan vertegenwoordigde, legde zijn functie neer. De vergaderingen met Kruijt en Tigges werden op geschort, waardoor het contact met de gemeente op een laag pit je kwam te staan. De kwestie sleepte van mei tot februari. Toen vond onderwijswethouder Hans van Kleef het welletjes. Hij ontbood beide partijen voor een gesprek en eiste dat Koster zijn excuses zou maken. De docent heeft dat inmiddels gedaan. In ruil daarvoor ver wacht hij dat Tigges en Kruijt de brief intrekken, waarin zij het vertrouwen in Koster opzegden. Volgens Tigges is de zaak echter al opgelost en gaat de gemeente binnenkort weer met de mede- zeggeschapsraad aan tafel zitten. Dat de onenigheid iets te maken heeft met een eventuele fusie tussen het stedelijk gymnasium en de rijksscholengemeenschap Schravenlant (die in hetzelfde complex aan de Hugo de Groot straat is gehuisvest) wordt door de meeste partijen ontkend. Te gen die fusie, die al in het mid den van de jaren zeventig ter sprake kwam, heeft het gymna sium zich altijd fel verzet. De kwestie werd weer actueel, toen het ministerie vorig jaar be sliste dat alle rijksscholen bin nen afzienbare tijd worden op geheven. Maar volgens de rector van het gymnasium, drs.W.A. Visser, zullen beide scholen on afhankelijk blijven. Er komt wel een intensiever samenwerking, maar die zal niet ten koste gaan van de identiteit van één van beide scholen, verzekert de rec tor. - Vlaardingen De kransen, die gisteren onder andere door Prins Bernhard bij het Geuzen- monument zijn gelegd, hebben daar maar kort gelegen. Tijdens een surveillance ontdekte de po litie vannacht om twaalf uur dat de kransen waren gestolen. Een onderzoek in de buurt leverde niets op. - Vlaardingen Café Vlietzicht, het horeca- annex watersportbe drijf langs de Vlaardingse Vaart, mag van de provincie niet zo veel reclame voeren. Tot nu toe wapperden er vijf vlaggen bij het café, met daarop het vignet van een biermerk, een reisbu reau en frisdranken. Daarnaast staan er verschillende merkna men op borden en windscher men. De provincie vindt dat wat te veel van. het goede. De vlaggen I ontsieren het landschap. De pro vincie heeft voorgesteld om drie van de vijf vlaggen wegteljalen; die van Heineken en Sisi mogen blijven hangen, maar de rest moet weg. Ook de overige recla me moet wat worden getem perd. Beheerder Ot Blom van café Vlietzicht is het met deze njaatregel niet eens. Hij vindt dat reclame voeren bij zijn be drijf hoort Hij heeft dan ook een bewaarschrift ingediend bij de provincie. Blom maakt ook be zwaar tegen de beslissing van de provincie om geen toestemming te verlenen voor het plaatsen van zesentwintig meerpalen langs de, kade. Die palen heeft Blom notiig;pnvzijn watersport bedrijf tekunhên exploiteren. De provincie is,echter van me ning dat de palen, een storend dement vórmen in het milieu en bovendien"1 hetV water gedeelte lijk onbruikbaar maken. GS vinden dé /meerpalen een" be-j dreiging~van>"dé landschappelijk ke en natuurlijke- waarde van Midden-Delfland. VlaardingenSP'er Remi Fop- pe heeft met een verklaring de Vlaardingse afdeling van de PvdA op de tenen getrapt „Een schaamteloze brutaliteit", briest voorzitter TtÓb Suurendohk in een verklaring, die hij op zijn beurt heeft uitgegeven „De PvdA heeft de progressieve meerderheid verkocht en verra den", schold Poppe toen het col lege van PvdA, CDA en WD vaste vormen begon aan te ne men. Die progressieve meerder heid tekende zich af na de ver kiezingen van 19 maart, waarbij de SP een monsterzege behaal de. Met D66, klein links en de SP bezet de PvdA na deze verkie zingen 19 van de 35 zetels in de gemeenteraad. De linkse samen werking echter liep stuk op de hoge eisen, die de SP aan de an- - dere partijen stelden.- - Het linkse minderheidscollege, dat de PvdA vervolgens vorm- dé, struikelde toen CDA, WD en SP in november de begroting voor 1987 afstemden. „Wij kon den die begroting niet goedkeu ren zonder onze beginsels te ver kwanselen", aldus Poppe. Maar Suurendonk verwijt de SP, dat die partij „hand in hand met CDA en VVD" de linkse minderheid naar huis heeft ge stuurd. „Het is juist de SP onder leiding van de heer R. Poppe, die door zijn destructieve houding een linkse meerderheid onmo gelijk heeft gemaakt", vindt Suurendonk. „Waardoor een college van PvdA, CDA en WD de enig overgebleven mogelijk heid is om de stad te besturen Schiedam Na twee maan den collecteren in clubhuis De Dijk kwam gisteravond het gespaarde bedrag op zo'n ni veau dat de schade, die op ou dejaarsavond aangericht aan vier winkels in de Gorzen, kan worden vergoed. De jon geren hebben elke week wat van; htm; zakgeld 'opzij gelegd om de vervanging van kapotte ruiten tebetalen.,v 1 - Het heeft veel jongeren niet lek ker gezeten, dat twee van hen de ./uiten ingooidarrj toen het nieuw- jaarsvuur hoog oplaaide. Het bier in De Dijk werd daarom wat duurder, omdat er gespaard moest worden. Maar gisteravond trakteerde beheerder Te Gussin- klo, gisteren net 34 jaar gewor den. Ook nu kwamen gemeente raadsleden langs om de sfeer te proeven in het clubhuis aan.de Westfrankelandsedijk. CDA'er. Ton Seis, die maandagavond niet! achter de disco was weg te slaan, kwam opnieuw, met fractiegeno te Els Heli wig, en ook klein links kwam zich oriënteren, omdat De Dijk een beheerder nodig heeft voor twintig uur in de week. Al leen,de PvdA .heeft zich nog niet, Schiedam Mogelijk al deze week wordt begonnen met de sloop van het slachthuis. Ge meentewerken heelt op- voor het gebied uit te werken. Over een exacte invulling is nog niets bekend, alleen dat' wonen en werken er samen een plek moeten vinden.. Hét stadskantoorzal ook de slopers uit oogpunt yan veilig heid tot haast hianen.Lange leegstand kan ongewenste, si tuaties opleveren verduide lijkt een woordvoerder. Hij doelt daarmee voornamelijk op enkele verraderlijke afval putten, die voor spelende kin deren gevaarlijk kunnen zijn. 1 Omdat het slachthuis tamelijk afgelegen ligt, is ook het" ge vaar van brandstichting niet denkbeeldig, weet hij uit erva ringen die eerder met De Uit kijk en-aan de Laurens Cos- terstraat zijn opgedaan. Juist omdat dat terrein niet van gevaren is ontbloot; hebben we geen ruchtbaarheid .aan de.'sloop: gegeven. Het moet zo snel en ge-" ruisloos mogelijk gebeuren. We willen jongeren'niet op een idee brengen", vertelt hij/" De sloop begint zodra het'pand is ontruimd. Het leeghalen was gis teren in volle-gang," Allereerst worden de opstallen verwijderd. I Pas als er zicht is op een nieuwe bestempning, wordt de grond geë- m1!e^n4 -Voor het personeel heeft de sloop slechts geringe gevolgen. De zes keurmeesters' hebben emplooi gevonden bij de Rijkskeurings- dienst en de elf technische krach ten hebben een andere betrek king ia het gemeentelijk appa raat gekregen. De kleine hon derd mensen die slachtwerk ver richten hebben hun werk voort gezet in de nieuwe vestiging ih de Spaansepolder.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1