aradijs, maar wel in de voorhoede' SPORT 17 Simons leeft helemaal op METDEPAAS VRIJ EN BLIJ..? Bulkverbruik neemt af, de smaak komt terug Pretentieuze speurtocht naar obstakels Van Lier houdt naam Waterweg bij VNG hoog De echte Schiedamsche Jenever (3) Vikiïig'60 gooit z'n kansen weg Boek wijkt voor jenever SPORTAGENDA Maassluis„Maassluis wordt absoluut geen paradijs voor gehandicapten. Maar oud wethouder Coenen ha i vijf jaar geleden wel gelijk, toen zq zei dat we op de goede weg zijn". - Voorzitter Paul van Gijzen van het Maassluis Overleg Re validatie (MOR) is blij met" het pretentieuze onderzoek, dat de komende maanden in/de staa wordt uitgevoerd- In to taal worden 180 objecten be keken. Meer dan 50 vrijwilligers inven tariseren de obstakels, die gehan dicapten moeten nemen in en -rond overheidsgebouwen, kanto ren, huisartsenpraktijken, ker ken, scholen, winkels en openba re wegen en parken. Alle objec ten krijgen een 'rapportcijfer', die in oktober in een lijvig rapport ^an Gijzen vindt dat Maassluis als eén van de weinige gemeen ten in Nederland daadwerkelijk de problematiek van gehandicap ten serieus en grootscheeps aan pakt Het feit dat burgemeester Hans van Es de scepter zwaait in de Provinciale Revalidatie Stich ting zal daar zeker mee te maken hebben. Maar in zijn kielzog roemt Van Gijzen het hele op- meentelijk apparaat „Voor dit onderzoek, dat bij mijn weten al leen in Sliedrecht in vergelijkba re opzet is uitgevoerd, heeft de gemeente volop faciliteiten be schikbaar gesteld". Het onderzoek wordt vanuit het stadhuis gecoördineerd door Jac queline Spaans, die met behoud van uitkering voor dit karwei is vrijgemaakt Ook vergaderruim te en ambtelijke ondersteuning zijn door de gemeente beschik- Van Gijzen is niet bang dat de reeks aanbevelingen papieren tij gers zullen blijken te zijn. „De wethouders Wustrow en Snoeck hebben concreet toegezegd, geld te fourneren voor het wegnemen van de grootste obstakels. Hoe veel geid? Dat wordt pas bekeken als bekend is wat er allemaal loos is. Zeker is dat er minimaal enke le tonnen nodig zijn". De lijst probleemsituaties zal vol gens de MOR-voorzitter lang worden. Hoewel met het in vier fasen opgesplitste onderzoek on langs is begonnen, kan hij nu al twee schrijnende gevallen noe men. „Het gezondheidsgebouw moet schuifdeuren krijgen en be jaarden- en dienstencentrum De Vliet is ons helemaal een doom in het oog. De rolstoelrijders, die daar wónen, kunnen zonder hulp niet naar binnen of buiten. Er is weliswaar een hellingbaan, maar die is veel te steil. De situatie is daar intriest". Van Gijzen verwacht niet, dat alle aanbevelingen zonder slag of stoot worden overgenomen. In veel gevallen zal geldgebrek in grijpen onmogelijk maken. „Heel belangrijk is juist om die kleine problemen te herkennen. Het ontbreken van die kleine hand greep bij de deur, die kokosmat waar je als rolstoeler niet over heen komt Dergelijke ongemak ken zijn vaak zo opgelost maar je moet ze eerst wel signaleren". De volgende stap is een nota ge handicaptenbeleid. Ook die komt er, heeft Van Gijzen van wethou der Wustrow begrepen. „Hij heeft me onlangs toegegeven dat er in Maassluis in het verleden te veel een hapsnapbeleid is ge voerd. Een geïntegreerd beleid moet daarin verandering bren gen Van die nota verwacht Van Gijjen dat een reeks aspecten erin wordt behandeld, zoals ar beid, maatschappelijke dienstver lening en huisvesting. „De bereidheid gezamenlijk iets aan de problematiek te doen is groot in Maassluis", besluit de voorzitter. „Wat dat betreft zit de stad gelukkig in de voorhoede". door KOR KEGEL Schiedam „Verdraaid, ja. Je krijgt het er zo cZ" Dick Jansen wil het eerst '.tiet geloven, maar stelt proefondervindelijk vast dat Hans van der Sloot gelijk heeft: het garantiezegel van de gemeente Schiedam, dat de kwaliteit waarborgt van de éch te Schiedamsche jenever Jonge Notaris dat zegel laat gemak kelijk los. Je kunt het los trek ken zonder het te beschadigen. „Dan moeten wij sterkere lijm gebruiken", zegt Dick Jansen te gen zijn vennoot John Vlek. Dus toch nog een probleempje haast geen wonder in een perio de waarin Vlek en Jansen slape loze nachten hebben gehad. Niet alleen hadden beide Uto-direc- teuren de zorg over het opzetten van de traditionele branderij De Tweelingh aan de Noordvest, ook de peperdure reclamecam pagne moest worden voorbereid. Een huzarenstukje. Want alles was al klaan het gebouw, de ad vertenties, de uitnodigingen aan slijters, collega's, minister Braks en toen wisten zij nog niet eens hoe hun - nieuwe jenever zou gaan smaken. „Spannende tijd", zegt Jansen. „Meestal doe je het andersom. Je maakt een goed produkt en je prijst het aan. Nu prezen wij al aan, voordat wij wisten of het wat zou worden. Dat komt door de produktiewij- ze. Wij konden nergens bij. De ketels waren verzegeld, en je kunt de zegels niet verbreken om eventjes te proeven". Maar wat een verademing, na zoveel spanning. John Vlek: „Ik ben een fervent cognac-drinker, 's Avonds, thuis, één of twee gla zen, dat deed ik al jaren. Maar ik overdrijf niet: nu neem ik deze".1 Jansen beaamt het „Wij vinden: dit is de enige jenever met af dronk". Collega s als Wenneker, Van der Tuijn, Dujardïn, Bok- ma, Coebergh en Dirkzwager hebben Uto reeds gefeliciteerd. Vader De vader van Dick Jansen heeft het eindresultaat niet mogen meemaken. Hij stierf 16 decem ber, „hij is overleden in de week van het eerste enkelnat", zegt Dick. In de jeneverindustrie ge bruikt men termen als bestnat, ruwnat en enkelnat en dan heeft De flessen Jonge Notaris worden met de hand van kurken en verzil verde doppen voorzien. Daarna gaat het Schïedamse garantiezegel eroverheen. - - - -• men het over stadia in de pro- duktie. De laatste weken van zijn leven kwam de 88-jarige' Janseri steeds vaker terug naar het bedrijf, waar John Vlek en zijn zoon de voorbereidingen troffen voor de Jonge Notaris. „Hij raakte steeds enthousiaster. Hij kwam steeds vaker, om aan wijzingen te geven. Want toen hij het bedrijf leidde zei hii wel eens: Dick, het publiek wil het, en wij maken het wel, maar vind je het nou lekker? Hij was er niet gelukkig mee en was zeer in zijn nopjes, dat wij weer in de geest van Herman Jansen jene ver wilden stoken". Op de dag van zijn begrafenis werd de eer ste moutwijn opgeleverd. Het was een nieuwe stap in de berei dingswijze. Van het geslacht Jansen is Dick (34) thans de laatste, die in de je nevertraditie is voortgegaan: doelbewust studeerde hij levens middelentechnologie op de hts in Den Bosch. John Vlek (44) heeft nog een neef, die ook 'in drank' is. Evenals Jansen stamt Vlek uit een familie van jene ver- en gistprodueenten. Het Delftse bedrijf behoorde in 1550 aan Jan Steen toe, die van schil deren alleen niet kon rondko men. In de achttiende eeuw kwam de eerste Vlek in het be drijf. In 1972 fuseerde Jansens Uto met Vlek. Bedwelmd Branderij De Tweelingh ziet er nog nieuw en steriel uit Muizen zul je er niet vinden. Die zouden het loodje leggen, want de kool zuur van hetgistbeslag zakt naar de vloer en wordt daarlangs af gezogen. De Schiedamse historie kent het incident van twee amb tenaren, die zich achter een ke tel verborgen om de van fraude verdachte distillateur op heter daad te kunnen betrappen op af tappen maar beide ambtena ren werden 's anderendaags dood aangetroffen. Ze waren 's nachts bedwelmd geraakt Dick Jansen en John Vlek ge ven technische uitleg, die zich in 'Het echte Schiedamsche jene- verboek' van Hans van der Sloot eenvoudig iaat lezen, evenals in de foldertjes van Uto. „Drie maal distilleren en dan heb je de basis van wat ze vroeger alle maal deden. En dan ga je pas je never maken!" Jansen praat over jenever als ware het een kunstwerk. „De overheersing van de houtsmaak DJck Jansen hengelt met een proelloodje in het gedistilleerd, terwijl John Vlek en Hans van der Sloot toekijken in branderij DeTweelingh. wil ik er niet in, want qua com positie verdraagt dat zich niet met de jeneverbes". Hij beveelt de Jonge Notaris aan op tien twaalf graden, 't is tenslotte geen „Het publiek kiest weer voor smaak", zegt John Vlek. „Het bulkverbruik neemt af, ook die mix-rage is over. Drank hoeft niet meer neutraal te zijn. Dat is wel anders geweest". Jansen: „Wij hebben destijds de wodka- golf, die de wereld overspoelde, alleen uit Nederland kunnen houden door de jenever aan te passen aan de smaak van het pu bliek. Ook de rum en de whis key werden vlakker, zelfs beer- enburg. Maar het gaat weer be ter". Wat ook beter gaat, vinden Jan sen en Vlek, is de houding van het personeel ten opzichte van het produkt. In de episode van Zwart Nazareth dronken Schie dammers tegen de klippen op; het was een geaccepteerd sociaal verschijnsel. Drinken bracht ook geen inkomstenverlies met zich mee, want je zoop op de zaak, of kreeg een rantsoen mee naar huis. Door projecten als Al cohol Werk is daar volgens John Vlek verandering in geko men. „Met name jonge mensen drinken overdag onder het werk niet meer". Dick Jansen vindt dat maar goed ook, „met die machines die tegenwoordig worden gebruikt. Je bent zo een halve hand kwijt". Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 14 april 1987 RW Vlaardingen De laatste theoretischemogelijkheid van Viking'60 om eerste te worden, is vervlogen. De Vlaardingse waterpololrs verloren met 5-4 van ZDHC. De dames deden het beter en. wonnen met 7-3 van de reserves van Wiekslag. De WIK-dames kwamen niet ver der dan een 4-4 gelijkspel tegen Nautilus 2. Merwede 3 werd kampioen door met 6-3 van VZC te winnen. ZDHCViking'60 <h) 54 Vi king'60 verloor de wedstrijd in de "eerste periode. In het alge meen zijn de Vlaardingers dan de aanvallende ploeg, ZDHC verraste door dit nu te zijn. Het van de fouten van Viking en liep uit naar 4-1. Hierna had Vi king'60 de kansen, maar deze werden veelvuldig gestopt door de uitmuntende doelman van ZDHC. In het laatste kwart werd het nog 4-4, maar 35 secon- den voor tijd maakte ZDHC het winnende doelpunt. Viking werd hierdoor naar een derde plaats in de eindklassering ver wezen en ZDHC werd kam pioen. Periodestanden: 4-1, 4-2, 5-3,5-4. Nautilus 2—WIK (d> 4-4 Voor Nautilus was het belangrijk om te winnen, dan bleef er een kans bestaan om kampioen te wor den. Van meet af aan waren bei de teams aan elkaar gewaagd. In het laatste kwart was er nog een kans om de winst binnen te ha len. Nautilus lag met acht speel sters in het water. Helaas zag de scheidsrechter dat niet. Dus ook geen reglementaire strafworp voor VCS, die wellicht de winst had kunnen opleveren. Merwede 3—VZC (d) ft-3 Tot aan» het begin van de derde pe riode bleef VZC goed bij en was het 3-3. Hierna toonde Merwede 3 zich een waardig kampioen en liet met veel meer heel van de VZC-verdediging. De Vlaar dingse dames verloren welis waar, maar zijn de laatste tijd ge- froeid. Aan zwemkvvaliteit ont- reekt het niet en ook technisch en taktisch is er progressie. Viking'60—Wiekslag 2 (d> 7-3 Viking'60 speelde zonder mid- voor Yvonne'van de Burg. Na de eerste periode stond het 2-2. Hierna was de tegenstand van Wiekslag gebroken. De ver moeidheid ging meespelen en Viking drukte door. Topscoor- ster was Gerinda van Dorp met drie doelpunten. Periodestan den: 2-2,4-2,4-3,7-3. Jan Simons houdt aandachtig zijn teamgenoten in de gaten. „We willen het hier nog steeds niet geloven", zegt hij, „maar ik speelde echt met de gedachte om te stoppen. Nu we zo verzijn, kan ik dat 1 niet makenten opzichte van Roy en Ron". door SIMON VAN ZUILEN Schiedam Het kan verke ren bij tafeltennisvereniging NOAD. Speelden de Schie dammers tijdens de najaars competitie nog in de anonimi teit van de derde divisie, pre cies elf wedstrijden later ram melen zij tijdens de voorjaars competitie nadrukkelijk aan de poort van de eerste divisie. Er zijn nog drie wedstrijden te sj>elen en NOAD leidt de dans met twee punten voorsprong op Torenstad. Het met 6-4 van de troon gestoten team uit Zutphen speelde echter een wedstrijd minder. Wint NOAD in het dubbelprogram ma tijdens het komend paas weekeinde twee keer en ver liest Torenstad één partij, dan hebben de Schiedammers de titel en de promotie al op zak. Voor NOAD komen de opval lend goede prestaties van het eer ste team volslagen onverwacht, ook voor de spelers zelf. „Terwijl we nog wel zo slecht begonnen", herinnert aanvoerder Jan Si mons (30) aan de eerste twee par tijen. Die gingen beide verloren. Daarna verspeelde NOAD nog slechts tegen JCV een puntje en werden alle overige wedstrijden Schiedam —De boeken van Hans van der Sloot over Schiedam zullen als relatiegeschenk van de gemeente plaatsmaken voor de echte Schiedamsche Jenever, de Jonge Notaris van branderij De Tweelingh, opgezet door distilleerderij Uto. Van der Sloot kan er niet mee zitten. „Mijn boeken waren toch bijna uitverkochtzegt hij ironisch. Hij gunt het Uto wel, bovendien doet het zich voordat Uto als relatiegeschenk het nieuwe boek van Hans van der Sloot weggeeft: dat is 'Het echte Schiedamsche jenever boek', verschenen m een oplaag van 4000exemplaren, waarvan 1500in een roodkoperen kaft en 2500in is opnieuw, dat de Schiedam gei 'komen op ha. mdigehoudit van de jaren zeven tig. Alleen relaties, van wiemen aanneemt dat zij alcohol verfoeien, zullen nog boeken van Van der Sloot cadeau krijgen. Binnenkort komt wéér een boek van Hans van der Sloot uit, over het kruiswerk in Schiedam,Jln daarin komt niet één keer bet woord jenever voor*, zegt de schrijver, Je kunt je voorstellen hoeveel moeite mij dat beeft gekosti" SCHIEDAM woensdag 15 april voorllchtlngs- en Instructieavond over sportvissen voor de jeugd, Jeugdhaven Nleuwland, 19.00 uur. voorlichtingsavond over het samenstellen van gezonde voe ding georganiseerd door de reumapat! Sntenverenlging. dc 4 Molens, 19.30 uur. optreden van-de accordeonvereniging Phllharmonlca, dc De Woudhoek, 20/00 uur. VLAAMWNGEN dlnedSö W april prestatleloop over twee kilometer voor leerlingen van het basisonderwijs, start Oranjepark, 18.30 uur. concert van Bluespirit, café D'Oude Stoep, 21.30 uur. première van de door Vlaardingse tieners gemaakte film Bloed op het toneel, Harmonie, 19.00 uur. woensdag 15 april theatergroep DODD speelt Vreemde gasten. Harmonie Jeu gdtheater, 14.30 uur. Baal speelt Moeder Courage en haar kinderen, Stadsge hoorzaal, 20-15 uur. Het stuk wordt om 19.00 uur ingeleid In het Theatercafé. Jongerenwerker Willem van der Wint vertelt over 2ijn werk op een vergadering van het CNV In de Bethefkerk aan de Burgemeester Verkadesingel, 20.00 uur. H. Andrlesse. oud-beroeps militair, vertelt In het pandje van Vlaardingen Anders aan het Weeshuisplein over geweld en geweldloosheid, 19.30 uur. donderdag 16 april film An officer and a gentleman. Harmonie, 14.30 uur. film De wissel wachter. Filmhuis. 20.30 uur. Ook zaterdag. Schiedam/Vlaardingen/Maassluis Ia de lange reeks commissies en andere overlegplatforms van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) springt, wat de regio Nieuwe Water weg-Noord betreft, alleen Vlaardings burgemeester mr. Fred van Lier eruit. Hij is zowel van de politiecommissie als van de onderwijscommissie voorzitter. Zijn collega's uit Schiedam en Maassluis, bekleden niet zulke posities. Drs. Rei- nier Schee res uit Schiedam is gewoon lid van de commissie informatiebeleid, beleidsanalyse en automatisering. En Maaslands burgemeester Mieke Bloe- mendaal-Lindhout zit in de commissie platteland, waarvan het Vlaardings PvdA-gemeenteraadslid drs. Bert Kan del adjunct-secretaris is. Het jaarlijks handboekje van de VNG bevat alle namen van me- ewerkers en adviseurs. Het Waterweggebied is in de kring van de 714 Nederlandse gemeen ten niet zo sterk vertegenwoordigd. Het is dat de Schiedamse' oud-wethouder ing. Cor van Tilborg directeur bestuurs middelen van de VNG is en het Schie damse D6 6-raadslid drs. Adri Reijnhout milieumedewerker, maar buiten bo vengenoemde personen vallen verder alleen de namen op van Maassluis' wet houder Izaak van der Knaap als lid van de commissie voor economische zaken, Schiedams wethouder Luub Hafkamp in de commissie culturele zaken, Maas sluis' wethouder Liesbeth-Snoeck- Schuller in dezelfde onderwijscommis sie als waar Van Lier voorzitter van is, en mr.M.M. Jacobs, hoofd algemene za ken in Vlaardingen, als lid van de re dactieraad van De Nederlandse Ge meente, Voorzitter van de_ commissie vrouwen en lokaal bestuur is Elly Coe nen, voorheen wethouder te Maassluis en thans burgemeester van Nuth. (ADVERTENTIE) Kom dan ais een haas" y even langs voor zo'ni spoF* f lieve kwalifeitafleta van '<V Batavus. Soepel sturend, licht lopend en uitgerust met eerste kias komponenten. Voor echt vrij en blij flefs- plezietl Diverse types in inklusJef m^wkmanccnap CEES BOER TWEEWIBLERSPECIALI8T Noordvllet 43-45 - Maassluis - Tel. 01899-16799 kwaliteit onder 'allé omstandigheden- gewonnen, de returns van de eer ste verliespartijen incluis. „Uit tegen Torenstad kwam de ommekeer", weet Simons over de 3-7 winst in Zutphen. Toren stad was toen met twaalf punten uit zes partijen nog de trotse lei der. „We kwamen toen op drie punten en wisten dat zij nog meer punten zouden verspelen'Wat inderdaad ook gebeurde. Eerste vier „Omdat we toen al zeker waren om bij de eerste vier te eindigen, zijn we makkelijker gaan spe len", verldaart Simons de opval lende opmars. Vanaf de vierde plaats behoeven er geen degrada tiewedstrijden te worden ge speeld. Die zorg zijn de Schie dammer dan wel kwijt, een an der probleem dient zich echter onmiddellijk aan. Promotie naar de eerste divisie betekent in. plaats van met drie met vier man spelen. Zelfs het bereiken van de tweede plaats betekent al het spe len van een promotiewedstrijd meteen viermans-formatie Zo goed als zeker moet NOAD dus de boer op om een vierde spe ler aan te trekken. „In eigen ver eniging hebben we niemand van dat niveau", aldus voorzitter Jan Bayings. „Maar we hebben het er voor over om een speler van bui tenaf aan te trekken". Wat NOAD als totaal ongespon- sorde vereniging niet alleen tweeduizend gulden als transfer bedrag kost, maar ook extra kos ten, als het reizen met twee auto's en het dubbel aanschaffen van scheidsrechtersmateriaal, omdat er op twee tafels tegelijk gespeeld moet worden. Betaling Op enige vorm van betaling hoeft die nieuwe speler echter niet te rekenen. „Dat is er niet bij", ver zekert Bayings. „We spelen hier nog voor een fleqe cola en een ge vulde koek en een bakje soep na afloop". Desondanks verwacht Jan Si mons, dat NOAD er een sterke speler bij kan krijgen. „We heb ben toch wat te bieden", meent hij. „Er is hier een prima accom modatie, met altijd veel sfeer. En dan uiteraard het niveau van dc eerste divisie. NOAD behoort daarmee weer tot de nationale sub-top". „Als NOAD een speler kan aan trekken van het niveau als Roy Boedhram", vervolgt Simons, „kunnen we ons handhaven. Het moet dus iemand rijn. die nu al hoog speelt en het niveau aan kan". Simons en zijn teammakers Boedhram en Ron van der Wijk hebben al een lijstje met vijf mo gelijke kandidaten samengesteld. „Komen we het paasprogramma goed door", vervolgt Simons, „dan wordt de definitieve volgor de bepaald. Meteen daarna gaan we die spelers benaderen". Hoe wel er door andere verenigingen opnieuw aan Boedhram wordt getrokken, blijft hij gewoon bij NOAD. „Roy gaat niet weg", be vestigt voozitter Bayings. Verlenging Voor Jan Simons betekent het meedraaien van NOAD een ver lenging van zijn carrière. „Ze wil len het hier nog steeds niet gelo ven, maar ik speelde echt met de gedachte om te stoppen. Nu we zo ver rijn, kan ik dat niet maken ten opzichte van Roy en Ron. Ek vind het natuurlijk zelf ook leuk om weer eens in de eerste divisie te spelen". „Het gaat heel goed met mij", weet hij. „Ik had me een plaats als derde man van het team toe gedacht, om lekker mee te draai en. Ik win echter meer dan ik dacht en heb met vier hattricks op rij zelfs een heel sterke fase ge had". a Simons leeft met het opvallende presteren dan ook weer helemaal op. Het gaat trouwens toch goed met NOAD, want twaalf van de zeventien teams rijn al kam pioen. Daar kan het eerste dus nog bijkomen... Tips voor deze rub risk kunt u doorgaven son de sportredaktfo van deze krant (Poeibue 110, 3130 AC Vlaardingen). De Sportredaktie is telefonisch bereikbaar onder nummer010-4345209. DINSDAG 14 APRIL Honkbal: 19.00 Holy—Vlek/NDC'86 jvr): Voetbal: Competitie; 19.30 FC Volendam 2—SW 2; KNV B-beker: 18.30 DUNO— SFC; Rotterdams Njeuwablad Cup tua- senroide (alle wedstrijden beginnen om 1845 uur): PPSC—Dilettant, SW 3—Zwer vers. Fortuna VI—Groensweg. MW'27— HBSS, DSS'26Excelsior'20, CKCSFC. Hermes DVS—Berkel, Soccer BoysGSS; Restant eerste ronde: 19.30 Nleuwer- kerkCapolls; Vlaardings kampioen schap: 18.30 De HollandiaanZwaluwen Vi. 18,30 DVO'32RKWIK, 1B.30 VFC— Vlaardingen; Voorronde Schiedam» kam pioen schap (alle wedstrijden begTnnen om 18.30 uur): Ex calsl or"20DHS, Ursus— Schiedam, PPSCSW 3. GSS—Demos, WK—GTB, FCN'66—Schiedamse Boys, SFC—HBSS, SVDPW (zon)-Hermes DVS; Korfbal: 20.30 West-DuitslandRegiose- lectïe Waterweg Noord In Oiymplahal te Maassluis. WOENSDAG 15 APRIL Voetbal; Vlaardings kampioenschap: 18.30 CIO NTS B; Zaal voet bol; EnarglehaJ Rotterdam veld 1: 19.00 Centra Portu- guesHermes DVS (dj; Margriethal Schie dam veld 1:21.40 Sektro Data Systoems— BKB. 2220 SchiedamDemos; Westwfjk- hal Vlaard in gen; 21.45 VSVRKWIK. DONDERDAG 16 APRIL Voetbal; Competitie: 19.15 GSS—Leonl- das (restant 15 minuten, stand 0-0, belde ploegen met 10 spelersk Eerste ronde Rot- terdams Nieuwsblad Cup: 18,45 FKWIK— BVCB; Vlaardings kampioenschap: 18,30 Satelliet—HVO, 18.30 Fortuna VI- DSS'26; Zaalvoetbal: Margriethal Schiedam veld 2: 19.00 Demos—Acilvltas (d); Korfbal: 19.30 West-Duitsland—Rotterdam Alt Stars in Oiymplahal te Maassluis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2