Maassluis: eindelijk een kantorencomplex MET DE PAAS VRIJ EN Woudhoek-Zuid is te netjes geweest Woningbeheer gaat vaker met z'n huurders praten MMTOINGB BAG81AB SCHIEDAMSCHE COURANT NiEUWE WATERWIG COURANT Uitbreiding De Loper stuit niet op verzet ''Goed voor werkgelegenheid Streekmusea willen nauwer samenwerken Willibrordusschool viert elfde paal WATERWEG WOENSDAG 15 APRIL 1987 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 door KOR KEGEL Schiedam Kan de huurcommissie zich uit- spreken over de juistheid J van een (trendmatige) 5 huurverhoging, als de gel- dende huur nooit defini- f tief is vastgesteld? Het kwam enkele tientallen C, bewoners van Woudhoek j* gisteren wel vreemd voor. S In de woorden van Henk Ravensbergen, voorzitter van de bewonersvereni- i ging: „Hoe kun je eén niet j bestaande huurprijs nu verhogen?" Toch oordeelde de huureom- missie, dat het gemeentelijn: if Woningbeheer tot een trend- matige huurverhoging mocht overgaan. „Wij zijn niet fae- voegd uw huur vast te stellen, it Wij kunnen alleen bezien of een verhoging of verlaging re- L delijk is. En een trendmatige Z verhoging is dat vaak. Daarbij gelden twee toetsingsnormen: onderhoud en kwaliteit. Geen van beide gronden hebt u aan- Omstreden huurprijs? 'U betaalt hem toch?9 gevoerd in uw bezwaren", hield voorzitter mr.J.M.Th. Logtenberg-Stam de verzamel de Woudhoekers voor. Met haar .opmerking over de omstreden hoogte van de gel dende huur wist zij de wijkbe woners te verbijsteren. Om streden vond de voorzitter van de huurcommissie het bedrag niet: „U betaólt hem toch?" „Hadden wij dan die huur moeten weigeren?" vroeg ver volgens iemand uit de zaal. Daar liet mr, Logtenberg-Stam zich niet over uit. Maar wel vond zij dat Woudhoek-Zuid eerder bezwaarschriften had moeten indienen. Al dertien jaar, dus sinds de woningen werden opgeleverd, wachten de bewoners op een definitieve huurvaststellïng. Daar is al heel wat correspon dentie over geweest met de ge meente Schiedam, maar tot daadwerkelijk verzet kwam het nooit. „Ik begrijp dat wij te netjes zijn geweest", zei Ad Verlinde, samen met Cor de Jong door 64 bewoners ge machtigd om het woord te voeren. „Want uit het feit dat wij al dertien jaar een mis schien veel te hoge huur beta len, leidt de huurcommissie nu af dat wij ons erbij hebben neergelegd. Maar wij zijn ge woon aan het lijntje gehou den". Mevrouw Logtenberg beaam de dat het 'betreurenswaardig1 is, dat de gemeente zolang met de huurvaststellïng heeft ge wacht. „Maar met uw bezwa ren bent u nu bij de verkeerde fHet is erg moot9 Vlaardingen Het college van burgemeester en wethou ders in Vlaardingen hoeft zich niet al te veel zorgen te maken over de uitbreiding van win kelcentrum De Loper in Holy. Die uitbreiding start, als de ge meenteraad ïn de maand juni akkoord gaat, aan het einde van dit jaar. Tijdens de informatieavond gisteren in de burgerzaal van het stadhuis werd duidelijk, dat zowel de winkeliers als de bewoners tevreden zijn met de plannen. „En hoewel het plan nog niet officieel in de raads commissies is geweest, heb ik al wel vernomen dat ook van uit de politiek weinig of geen bezwaren te verwachten zijn", glunderde VVD-wethouder Jan Madern, „Het is een goed plan. Holy is straks een wijk met 30.000 bewoners én dan moet er een goed winkelcen trum zijn". Dc winkeliers hielden gister avond de kaken stijf op elkaar; zij willen al jarenlang uitbrei ding. Alleen bewoners uit de directe omgeving plaatsten wat vraagtekens bij de plan nen, maar dan gaat het alleen om de te verwachten overlast van bezoekers, die hun wagen in de woonwijk kwijt willen. Stedebouwkundige Bhalotra nam die angst echter weg. „Er is voldoende parkeergelegen heid bij het winkelcentrum. De- verkeersstroom wordt zo geleid, dat de mensen niet in de woonwijken parkeren. Het verkeer wordt juist uit deze gebieden weggehouden". „Een erg mooi plan", oordeelde daarop een bewoner niet zon der trots. De uitbreiding van De Loper is een al jarenlang lopende kwestie. Nu wordt aan de uit breiding echt gestalte geven. Een uitbreiding van het win keloppervlak met ruim 4700 vierkante meter, Een centraal plein, waarop ook de markt onderdak kan vinden, en een nieuw cultureel centrum. Het kan allemaal niet op. Als trek kers fungeren de Gruma en Albert Heijn, twee winkels die aan het begin en het einde van de promenade hun vestiging krijgen, waardoor de loop erin blijft. Een parkeergarage bo ven Albert Heijn moet de par keerproblemen oplossen. Wet houder Bas Goudriaan (PvdA): „De eerste drie uur is het gra tis parkeren, pas daarna moet er betaald worden. Een zeer gunstige regeling, denken wij". De bezoekers van de informa tieavond toonden zich tevreden met de uitbreidingsplannen voor De Loper. Opvallend was gisteravond wel dat de winkeliers van Ho- lïërhoek geen bezwaar maak ten tegen de uitbreiding. De realisatie van De Loper zal ze ker niet zonder consequenties blijven voor de ondernemers in Holiérhoek. Jan Madern: „Ongetwijfeld zullen die win keliers merken dat De Loper wordt uitgebreid. Maar in principe hebben de winkeliers van de Holiérhoek voorrang, als zij willen verhuizen naar De Loper". Vlaardingen krijst dus een tweede winkeltrekpleister, want qua vormgeving komt De Loper er schitterend uit te zien. Ruim van opzet, met mo derne snufjes, een kopte eigen lijk van het winkelcentrum in Nieuwegein, dat op dezelfde manier is opgezet. „Ik hoop dat het centrum aantrekkings kracht krijgt op mensen van buiten Vlaardingen", stelde Jan Madern. „Natuurlijk krijg je een spanningsveld tussen het centrum en De Loper, maar concurrentie kan geen kwaad". Dat ook de politiek al vrijwel akkoord is met het plan, bïeek gisteravond eveneens. Vrijwel van alle fracties waren er raadsleden op de bijeenkomst aanwezig, maar de meesten prefereerden een kopje koffie in de hal boven de overigens tamme discussie in de zaal. instantie. U zou bij de Arob- rechter moeten zijn, of het bij de kantonrechter kunnen pro beren". Ondanks dat advies bleven de Woudhoekers het de huurcom missie kwalijk nemen, dat zij de juistheid van de geldende huurprijs niet in twijfel trok. „Maar déar gaan wij niet over", herhaalde mr. Logten berg, Uit een brochure van het ministerie hadden de Woud hoekers begrepen, dat de huurcommisie daar wél iets over te zeggen heeft. Mevrouw Logtenberg: „De huurcommis sie is niet verantwoordelijk voor wat het ministerie in zijn brochures zet". Inpeperen „Op naar de zesde!" riep een vrouw, nadat de zitting in de kantine van het stadskantoor ■was afgelopen. Op de zesde etage huizen burgemeester en wethouders van Schiedam. De oproep om B en W iets in te peperen ging de mist in, want ook nu toonde Woudhoek- Zuid zich netjes, „Maar de ver houding met de gemeente als verhuurder wordt door dit al les wel zeer geschaad", stelde wijkbewoner Koos den Har- togh vast. De huren in Woudhoek-Zuid liggen rond de 700 gulden. In 1972, toen de meer dan 500 huizen nog niet werden be woond,- kregen de toekomstige bewoners te horen dat de voorlopige huur (die gebaseerd was op de geraamde stich- tingskosten) later zou worden herzien. Nog lang daarna bleef de gemeente in corresponden tie spreken van 'voorlopige huur', totdat ineens het begrip 'netto huur' gehanteerd ging worden. Sinds die tijd twijfelt Woudhoek-Zuid aan de recht matigheid van de huurhoogte, en vooral nu er een trendmati ge verhoging aan wordt ge koppeld. Henk Ravensbergen van de be wonersvereniging Woudhoek be- 5 raadt zich met Ad Verlinde en Cor J. de Jong over de volgende stap- 2 pen tegen de gemeente Schïe-S dam. Bewoners van Woudhoek o luisteren mee. 2 Schiedam In de notitie 'Cliëntgericht beheren van woningen' geeft de directeur van het gemeen telijk Woningbeheer, Ton Verdoes, aan meer reke ning te willen gaan hou den met de wensen en be langen van de huurders. Hij wil dat realiseren door een meer gestructureerd overleg met de bewoners- verenigingen in de toe komst. Bart de Leede (PPR/PSP) in formeerde deze week, hoe het gemeentelijk Woningbeheer dat wil gaan aanpakken. Vol gens Verdoes heeft Woningbe heer al regelmatig contact met bijvoorbeeld wijk- en bewo nersvereniging Nieuwland. „Verder willen we de bewo nersorganisaties aanschrijven meer overleg met ons te gaan voeren, waarbij het aantal ke ren afhankelijk is van wat er in de wijk gebeurt op woon- en stadsvernieuwingsgebied". „Hierby wilïen we duidelijk de wensen van de bewoners gaan inventariseren, zodat we daar voldoende rekening mee kun nen houden", aldus Verdoes. Ook wil gemeentelijk woning beheer vier maal per jaar een informatiekrant uit gaan ge ven voor bewoners. CDA-raadslid Jo Prins vroeg zich af, of er op die manier niet teveel mformatiekrantjes komen. „Is het niet beter om sommige informatie gecombi neerd uit te geven?" Dat is niet nodig, reageerde Verdoes, „omdat we maar viermaal per jaar dat krantje willen uitge ven. En als dat teveel wordt, kan het ook via het Stadserf van de gemeente". Ulferd Bruseker (CPN) toonde zich verbaasd over het feit, dat er in de notitie niets staat over de afhandeling van klachten van bewoners. „Het is mij be kend dat gemeentelijk Wo ningbeheer nogal traag rea geert op klachten van bewo ners, met name over het ople veren van nieuwbouw en ge renoveerde woningen". In het verleden is er volgens Verdoes inderdaad niet snel genoeg op de klachten gereageerd, „maar in de toekomst zullen we hier zeker meer aandacht aan be steden". Bruseker vindt dat in combinatie hiermee ook de tijd, waarin de klachten door gegeven kunnen worden, uit gebreid moet worden. De be woners krijgen op die manier meer de kans om hun klach ten door te geven. Volgens Verdoes kunnen de bewoners nu hun klachten doorgeven aan de opzichters, die van acht tot tien uur 's morgens op kan toor te bereiken zijn. „Wel vind ik dat we de mogelijk heid moeten bekijken, of we een klachtendienst kunnen in stellen die acht uur per dag te bereiken is. Hierover is al een discussie gaande binnen de dienst. Het zou zeker passen in ons nieuwe cliëntgerichte be leid", vindt Ton Verdoes. NaaldwijkElf kleinere musea uit zeven gemeenten in en cm- het Westland, waaronder Maas sluis en Vlaardingen, willen nauwer gaan samenwerken. Ge dacht wordt aan gezamenlijke presentatie op culturele evene menten, centrale inkoop van ar tikelen als lijsten en vitrines, en onderling gebruik van appara ten en materiaal. De betrokken musea hebben al besloten tot het uitgeven van een gezamenlijke folder, die gis termiddag in het tuinbouwmu- seum in Naaldwijk met enig ce remonieel is uitgereikt. Tevens wordt een gemeenschappelijk fonds gevormdwaaruit volgend jaar een tweede druk van de fol der kan worden bekostigd. Op de folders in tweekleuren druk staan alle elf musea af gebeeld, voorzien van een korte beschrijving en met vermelding van de openingstijden. De kos ten (vier mille) worden gedeel telijk gedragen dooreen bank en het Anjerfonds. Voorzitter L. van de Berg-Kester van het Naaldwijks comité voor de zo- merpostzegels voegde daar gis termiddag nog eens een bedrag van 1500 gulden aan toe. Hier door wordt er met de begroting precies quitte gespeeld. De voorzitter reikte de cheque uit aan de Naaldwijkse gemeen tearchivaris P. Smit. Als be stuurslid van de Federatie van Musea in Zuid-Holland is hij de Initiatiefnemer tot het uitgeven van één gezamenlijke museum folder. „Het ene museum is het andere niet", benadrukte Smit de grote verscheidenheid aan musea in dit gebied. Westland-meisrjes van de stich ting PR Westland overhandig- de'n de eerste exemplaren van de folder aan de burgemeesters /mr.A. Havermans {Den Haag), mr.J. Ekkers ('s-Gravenzande), H. van Es (Maassluis), J. de Bruin (Naaldwijk), A. van Lier (Vlaardingen) alsmede aan de wethouders mevrouw M. de Leur-van Os (Voorburg) en Ch. Keijzer (Maasland), Musea De betrokken musea zijn het be zoekerscentrum d'Oude Koestal in het Staelduinse bos, museum De Korenschuur bij de molen in Loosduinen, het Maaslandse museum De Schilpen, het Natio naal Sleepvaartmuseum en het Gemeentemuseum in Maassluis, het Tuïnbouwmuseum en het Westlandse streekmuseum in Naaldwijk, het streekmuseum Jan Anderson en het Visserij- museum in Vlaardingen alsme de de. musea Swanensteyn en Hofwijck in Voorburg. De folders zijn in een eerste op lage van 10.000 exemplaren van- ;aan. Ze zijn musea als- -kantoren in Rotterdam, Schiedam, Vlaar dingen, Maassluis, Hoek van Holland, 's-Gravenzande, Mon ster, Den Haag en Delft Op ver toon van een folder kan in alle elf musea een korting van vijftig procent worden verkregen. Maassluis Aan de Uiverlaan in Maassluis zal binnen afzienbare tijd een kantorencomplex verrij zen. men primeur voor de Eerste stad aan de Water weg, omdat het nooit eer der is gelukt een specifiek kantorengebouw in Maas sluis van de grond te krij gen. „Een goede zaak ook voor de; werkgelegenheid", stelt burge meester Hans van Es. „Als de planvorming echt doorgaat, is dat alleen maar gunstig voor onze stad". De eerste burger van de ge meente Maassluis houdt be wust een slag om de arm. Pas als tweederde-van de beschik bare ruimte is verkocht, zal ook daadwerkelijk worden ge bouwd. Ruim 800 bedrijven zijn reeds aangeschreven en bij de officiële presentatie van de plannen waren alle bij de bouw betrokken partijen rede lijk optimistisch gestemd. Het is de bedoeling dat er drie gebouwen komen aan de Uiverlaan: modern van vorm geving en van elkaar geschei den door een lift. In totaal kunnen ongeveer dertig on dernemers onderdak vinden in Koningsstede, de naam dat het complex na de realisatie zal dragen. „We hebben dan eindelijk een al jaren braak liggend stukje grond kunnen volbouwen", aldus PvdA-wet- houder Anton Wustrow. Vier partijen hebben bijgedra gen aan de realisatie van Ko ningsstede. Het ontwerp is van de in Maassluis woonachtige architect Jos de Brtrijn. Het ge bouw zal worden gebouwd door aannemingsbedrijf Van der Waal BV uit Vlaardingen, terwijl makelaarskantoor Maeslanden Nationaal Vast goed BV voor de verkoop van ae kantoren zal zorgdragen. De verschillende gemeentelij ke diensten zijn eveneens nauw bij de onderhandelingen betrokken geweest. „Op dit complex zat Maassluis echt te wachten", maakt Chris Barské van Maeslanden Vast goed duidelijk, „Ik denk dat Koningsstede het nieuwe za kelijk hart van Maassluis kan gaan vormen. Het is een ideale locatie. Alles is direct in de buurt: een winkelcentrum en een zalencomplex, terwijl ook het postkantoor en de banken Burgemeester Hans van Es ont vangt uit handen van Chris Bars ké van Maeslanden Vastgoed een schilderij met daarop jde afbeel ding van Koningsstede. op loopafstand liggen". De verwachting is dus, dat nog voor het einde van het jaar de eerste paal de grond in kan, „Wij rekenen op het vierde kwartaal", aldus adjunct-direc teur ir. Hans Talie van Van der Waal BV. Bij de officiële presentatie op het stadhuis in Maassluis bena drukte Barské nog eens de be hoefte aan kantoorruimte in Maassluis: „In Maassluis is een aantal woningen aan de woon bestemming onttrokken, om dat er geen ruimte voor een kantoor was in een-bestaand gebouw. Die ondernemers kampen nu met een gigantisch ruimtegebrek. De garage, de kamers boven worden ge bruikt, maar ideaal is dat na tuurlijk niet. Vla Koningssledé wordt dat probleem opgelost". Kopen De ondernemers, die zich»In Koningsstede gaan vestigen, zullen hun kantoor moeten kopen. „We zijn erin geslaagd en dat heeft echt veel modi- te gekost om een-aantrek-' kelijke project-rente te bedin gen bij de bank. Koopt een on dernemer bijvoorbeeld 100 vierkante meter, dan is hij niet meer dan 8000 a 9000 gulden per jaar kwijt. De grond is dan wel eigendom. Huren voor jlat bedrag kan bijna niet".7 Maeslanden mikt bij dej A^pr| koop van de verschiH|ncje units op de wat kleiner§*t ÏjeJ drijven. „In Rotterdam kifrï |e over het algemeen alleenikan* toorruimte huren. Dan zitlje ergens op de vijftiende 'etage van een gigantisch pand weg gestopt. Je verdrinkt in de massa. In Maassluis zal het wat dat betreft anders worden. Kijk, alles is direct in 'de buurt: je zit zo op de snelweg, het station is in de directe om geving en ook vliegveld Zes tienhoven is goed te bereiT ken". - Met de realisatie van Konings stede burgemeester Van Es memoreerde het al eerder -ris eveneens een stuk werkgele genheid gemoeid. „Veel men sen willen graag in de eigen stad werken. Er is genoeg po tentieel in Maassluis aanwe zig", t#;„; Schiedam Met ballonnen, vlaggen en slin gers is de elfde heipaal (maar officieel de eer ste) de grond in geslagen voor de nieuwe Sint Willibrordusschool, aan de IJsselmondesestraat in de Gorzen. De leerkrachten hadden er een waar kinderfeest van gemaakt, met broodjes en limonade. Alle leerlingen mochten hun ballon oplaten; de ballon, die het verst komt, geeft de winnaar recht op een crossfieis. Drie oud-leerkrachten waren, uitgenodigd om de eerste paal te slaan. Meester Uytdewilligen, meester Leenders (voormalig schoolhoofd) en juffrouw Mulders zijn a "Jen meer dan veertig jaar aan de school verbonden geweest. Ook wa ren er veel omwonenden, blij dot de bouw ein delijk van start ging. En de kiassen (groepen heet dat tegenwoordig) zongen een lied. Maanden heeft het terrein van de oude Willi brordusschool braak gelegen. Alleen het houten gebouwtje bleef staan, maar het werd door van dalen grotendeels gesloopt en vernield. Die kos ten raamt het bestuur van de stichting op 3Ö.ÖÖ0 gulden. Met de nieuwbouw is 1,6 miljoen gul den gemoeid. Er komen vier leslokalen en twee ruimten voor algemeen gebruik. Ook het hou ten gebouw wordt weer opgevijzeld. Daar ko men groep 1 en 2 (de kleuterschool dus) weer terecht. De afgelopen maanden zal de Witlibrordus- stichting met 200.000 gulden teveel aan bouw- kosten in de maag. Grote onzekerheid ontstond, of de bouw van start kon. Inmiddels heeft de stichting zelf een gedeelte van de extra kosten opgehoest en werden de bouwplannen nog eens kritisch bekeken. Er hoefden geen lokalen af te vallen. Rond de kerstvakantie kan de nieuwe school klaar zijn en kunnen de leerlingen hun intrek nemen. Zij zijn nu tijdelijk ondergebracht in de Wilhelminaschool in de Zalm straat. Het bestuur vierde de bouwstart in de Noordmolen. Kom dan als een. haas 'even langs voor zo'n, spor tieve kwallteltsflets van Batavus. Soepel sturend, licht- lopend en uitgerust met* eerste Was komponenten. Voor echt vrij en blij flets- l pleziert Diverse types In voor prijzen:.--' - vanaf 719,-! inkluslef mijn vakmanschap;; Ut en servicef Schiedamsewea 242 Vlaardingen Tel. 010-4341684 I kwaiileit onder. 'alle omstandigheden

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1