goed bij kadetten SPORT 21 HET WAAIGAT 'WmmNSECHT PLANEET Excelsior woest Schiedam miraculeus Exotisch tui nbouwpro j ec t ziet omzet verder stijgen Schilpenpleintj e in ere hersteld mmmmm Uitstapje naar gifgrond Een garderobekast die al het goede in zich bergt Ursus ligt er bijna uit Twee maal Berveliug Verhuisldus zit er op BSL.V wonen Markt 57., Vlaai-dingen, telefoon 010-4343685 mm Mi'M r'~~ (A. Heijblom Zn. b.v.) Put gebruikt z'n 'koppie' Serieuze test Excelsior'20 Hermés DVS ongelukkig Buitelaar zet SW op zijn nummer Oudjes boeien Maasland Voor de Mass landse ambtenaren is het wel even wennen. Ze zitten voort aan onder één dak, want door dfe aanbouw van een nieuwe 1 vleugel aan het stadhuis kon den alle afdelingen worden gecentraliseerd Daardoor kan het ambtenarenkorps binnen kort heel wat efficiënter te werk gaan. Tot dusver waren zn verspreid over vijf werk plekken in het dorp. Boven het postkantoor aan de 's~ Herenstraat zetelde de civiele dienst van gemeentewerken, in het pand 's-Herenstraat 13 waren de afdelingen van sociale zaken, financiën en onderwijs onderge bracht In het voormalige BB-lo- kaal aan de 's-Herenstraat was ook een onderdeel van gemeen tewerken gehuisvest plus in een ruimte naast de brandweerkazer ne aan de Slot de Houyelaan. De vijfde lokatïe was het gemeente huis zelf. Met ingang van vandaag zijn alle afdelingen van de gemeente on dergebracht in het verbouwde en uitgebreide gemeentehuis. Via de nieuwe ingang aan de Slot de Houvelaan komt men aan de centrale balie, vanwaar de bezoe kers naar de afdelingen worden verwezen. Als eerste verhuisde de afdeling voor algemene zaken naar de nieuwe vleugel, gisteren gevolgd door de afdelingen socia le zaken, gemeentewerken en dienstverlening. Ambtenaren hebben de beroeps- verhuizers flink geholpen met het versjouwen van het meubi lair. Donderdag 14 mei neemt Maaslands burgemeester Mieke Bloem endaal het vernieuwde ge meentehuis officieel in gebruik. Zaterdagmorgen 16 mei is de be volking tussen negen en twaalf uur welkom om een kijkje te ko men nemen. Schiedam Ga brj de zeekadetten en je krijgt een goede op voeding. Scouting destijds nog padvinderij geheten heeft in ieder geval op Keinier Scheeres een positieve invloed gehad De Schiedamse burgemeester bekende dat gisteren aan boord van Hr.Ms. Van Ver- sendaal, de mijnenveger die het plaatselijk zeekadetkorps Jacob van Heemskerck van de Koninklijke Marine in bruikleen heeft gekregen. Van strenge discipline was even wel weinig te merken. De 'opva renden' sprongen slechts met te vertraging in de houding en leeres hoefde geen kadet om een loszittend knoopje te beris pen, eenvoudig omdat er geen erewacht te inspecteren viel. „We willen ook helemaal niet op de marine lijken", liet commandant („dat is een zwaai* woord voor jeugdleider") Rob Gijtenbeek we ten. Gijtenbeek zei het misschien om een hardnekkig misverstand, dat de zeekadetten nog steeds parten speelt, uit de wereld te helpen. Want de Jacob van Heemskerck- vloot mag met de mijnenveger dan tot drie schepen zijn aange groeid, het ontbreekt het koj aan voldoende kadetten om Spica, de Wilhelmina en de Van Versendaal te bemannen. En dat terwijl de zeekadetten' net als de marine tegenwoordig ook vrou wen aan boord toelaten. Het glaasje oranjebitter smaakte er desondanks niet minder om. Een genodigde van distilleerden De Küyper, die het drankje hac geleverd, zag goedkeurend hoe gretig de koningmneborrel naar de lippen werd gebracht „Het is een tijdje uit geweest, maar nu is de oranjebitter weer helemaal te rug. Er is dit jaar een ontzaglijke sloot de deur uitgegaan". Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 1 mei 1987 Burgemeester Scheeres neemt de Van Versendaal, het nieuwe schip van de zeekadetten, officieel In gebruik. Maassluis Met een ver wachte opbrengst van 30.000 gulden kan het Exotisch Tuin- bouwproject eigenlijk niet meerstuk. Het handjevol uit Suriname af komstige^ krachten, dat op de koude grond in het meest wester se puntje van Maassluis ervaring opdoet in landbouwtechnieken, wil er best nog een stukje bouw land bijhebben. Na drie jaar exeperimenteren is één enkele hectare niet meer ge noeg om aan de stijgende vraag naar produkten als amsoy, pak- soy, eikenbladsla, bleekselderij, ijsbergsla en koolrabi te voldoen. „Een lapje grond erbij zou ideaal zijn", zegt projectleider Prakash Bhugoea. Daaruit blijkt al hoe en thousiast de tuinders aan de Schenkeldijk te werk gaan. Met een normale arbeidsdag van acht uur redden de medewerkers het met, zodat ze ook dikwijls in de weekends hun klompen aan schieten. „In feite zien we dit meer als een hobby dan als ons werk", aldus Bhugoea. Omdat het om een kleinschalig project gaat, be schikken de gesubsidieerde agra riërs niet over dure landbouw machines: geplant en wordt er met de hand, alléén voor het ploegen wordt een trac tor gehuurd. Het is hard aanpo ten, geeft Bhogoea grif toe; maar daar staat tegenover dat het werk in de wintermaanden nagenoeg stil ligt Dit najaar voor het eerst wordt aan de Schenkeldijk een proef genomen met winterpro- dukten. Woensdagmiddag plantte wet houder Liesbeth Snoeck-Schul- ler (wélzijn) het laatste jonge ge was van de eerste teeltperiode: een paar bakken bleekselderij. Wat "onwennig in de verse aarde knielend stopte zij de plantjes in de grond. „Moet ik ze niet eerst natmaken?" vroeg zij wat angstig- Maar dat hoefde niet, verzekerde coördinator Rob Bhoelay, eraan toevoegend dat hij grote waarde ring had voor het arbeidstempo van mevrouw Snoeck. Bhoelay, de wethouder en de stichting Samenlevingsopbouw Maassluis (die het project heeft opgezet) gaan binnenkort rond de tafel zitten om uitbreiding van de tuin te bespreken. Waarschijn lijk komt dan ook ter sprake of het project aan zijn eigenlijke doel voldoet de positie van etni sche minderheden op de arbeids markt verbeteren. Twee voor malige medewerkers hebben in middels een vaste baan gevon den. Maar zij kwamen niet in de kassen van het Westland terecht Eén vond een betrekking als ras ser, een ander kreeg een baan op de luchthaven Schiphol, Maasland Bezoekers van mu seum De Schil pen aan de 's-He renstraat in Maasland hoeven niet langer meer te vragen hoe men aan die naam gekomen is. Schilpen is een verbastering van schelpen, het materiaal waarmee het pleintje voor het museum vroeger was bedekt- Dat is nu ook weer het geval Het grint is onlangs verwijderd en heeft plaats moeten maken voor een echt schelpenpleintje. Het in 1985 geopende museum maakt zijn naam nu weer helemaal waar. Onder de oude grintlaag werden nog restanten van de schelpenbe dekking uit vroeger tijden ge vonden. Tegelijk zijn ook de grij ze trottoirbanden weggehaald en vervangen door oude ijsselsteen- tjes. SchiedamHoe in Schiedam een voor de jaren tachtig type rend probleem wordt opgelost, kunnen honderd inwoners op zaterdag 9 mei met eigen ogen gaan aanschouwen. Die dag houdt de NBM open huis. Dit bedrijf heeft aan de Nieuwe Waterwegstraat voor enkele tientallen miljoenen een fabriek gebouwd om de vervuilde grond van het voormalig GTB-terrein te zuiveren. De installatie, omge ven door 140.000 kubieke meter met folie afgedekte gifgrond, werd begin maart door minister Nijpels (volkshuisvesting, ruim telijke ordening, milieubeheer) in gebruik gesteld. Omdat sommigen bij die gelegen heid hun vrees uitten dat de fa briek in de toekomst ook andere gifgrond zou gaan verwerken, waardoor Schiedam er onge wenst een stortplaats bii zou krij gen, zet de NBM nu de deuren wijd open onder het motto 'wij hebben niets te verbergen'. Deelnemers aan de excursie naar de gifbelt moeten zich tussen twaalf en vier uur melden bij de bewonersvereniging Schiedam- Zuid in de Zwartewaalsestraat Vandaar vertrekken elk heel uur busjes naar de Nieuwe Water wegstraat. Voorafgaand aan de rondleiding wordt een korte uit leg gegeven over de werkwijze op het NBM-terrein. In totaal kunnen maximaal honderd be langstellenden het uitstapje mee maken. Het pleintje biedt door deze wijzi gingen een nog veel aardiger aanblik dan voorheen. Daar komt bij, dat er een oude, gietijze ren kiiometerpaal is geplaatst, die vanaf medio vorige eeuw aan de Oostgaag in Maasland heeft ge staan. In de Schilpen is momenteel een expositie te zien over slot Kee- nenburg, het huis 'van de heren van Maeslant en Schipluy'. De tentoonstelling bestaat uit histo risch materiaal, afkomstig uit het vroegere kasteel Keencnburg in Schipluiden. De heren van Kee- nenburg waren ook dikwijls am bachtsheer van Maasland In het midden van de tuinkamer staat een maquette van het kas teel, nauwkeurig nagemaakt naar oude tekeningen. In de op kamer van de Schilpen is een overzicht van de verschillende - geslachten die het kasteel be woonden vanaf het jaar 1421. In dat jaar liet Philips de Blote de burcht bouwen nabij het riviertje de Keen, waaraan het kasteel zijn naam ontleent Eén van de be langrijkste kasteelheren was Otto van Egmond, die een rol speelde in de 80-jarige oorlog als mede stander van Willem van Oranje. Ook vindt men in de opkamer een verzameling bouwmateria len. Al deze voorwerpen en be langrijke gegevens over de bouwgeschiedenis van het kas teel kwamen aan het licht tijdens opgravingen in de jaren 1966, 1976 en 1978. De expositie duurt tot het einde van de zomer. De Schilpen is ie dere zaterdag geopend van tien tot vijf uur. Tegelijk is ook de oude grutterswinkel geopend, waar snoep uit grootmoederstijd wordt verkocht De toegang is gratis. De garderobewand van Deens fabrikaat heeft alles méé; een schitterend natuurlijke vormgeving in diverse houtsoorten: grenen, eiken, teak, mahonie ot wit: een prachtige afwerking van het elegante, tijdloze ontwerp; het soepele bedieningsgemak van do in nylon rails gevatte schuifdeuren. De kasten zijn leverbaar met verschillende Ironten b.v. glad of regelwerk ol louvre deuren, Deze kasten zijn verkrijgbaar in de hoogten 178/226 en 239 en in de breedte van 100 tot 238 cm, diep 60 cm. Verder kan de inrichting van de kasten gewijzigd en aangepast worden, om tegemoet te komen aan uw individuele wensen. Met zijn vele toepassings mogelijkheden past deze kast ook in uw interieur. 00 ijtltl 80SB0 rrm n nranriainn wrw fcrtabeJe zit van do "ömöH ombineerd metsponwwe^ mms ts.|pat2orgt l^rierlpag Floris de Vijfdelaan 120 - Vlaardingen - Tel. 010-4348110 kwaliteit onder alle ornstandtghecc door TON DELEEDE Botterdam De wedstrijd tussen Overmaas en het be zoekende Excelsior'20 speelde zich reeds in blessuretijd af toen het noodlot toesloeg voor de Schiedammers. Een slecht weggewerkte bal kwam terecht bij de buiten spel staande Marco Steenhui- zen (Excelsior-grensrechter Jan Eijkenbroek vlagde te recht) die doelman Jan van Veen kansloos liet De zo moeizaam verkregen, toch wel terechte, voorsprong werd teniet gedaan want dé zwakke scheidsrechter Blom wuifde alle Schiedamse protesten weg. Excdsior'20-trainer Hans Schin kel was samen met het hele zwart-witte kamp des duivels over het goedkeuren van de Overmaas-treffer. Hoofdschud dend kappittelde hij het optreden van de scheidsrechten „De scheidsrechter spotte met onze belangen. Ik wisselde al een spe ler in blessuretijd, alleen om tijd te winnen. Normaal klaag ik niet over de scheids, maar nu ben ik toch wel doodziek van die vent". In de eerste helft had de thuis ploeg een duidelijk overwicht en kwam het enkele malen heel dicht bii een doelpunt Tweemaal moest ae robuuste Van Veen op de doellijn worden geassisteerd, nadat hij al was gepasseerd. Aan vallend waren de Schiedammers machteloos. Er werd ontzettend hard gewerkt, geen enkel duel werd gemeden, maar spits Edwin van Wijk kon geen enkele maal in stelling worden gebracht Razendsnel In de tweede helft werd goed duidelijk dat de gasten puur voor een overwinning waren geko men. Met razendsnel spel, vooral over de rechtervleugel, werd Overmaas op de eigen helft vast gezet Door de grote werklust ontbrak een beetje de scherpte, maar toch werd na een half uur de score geopend. Mathieu Schef- Eric Dulfer ontdoet zich op de van hem bekende, dus technische weinig elegante, manier van een speler van Overmaas. fers ging uitstekend door Op de rechterflank en gaf vanaf de ach terlijn een voorzet op maat Lin kerspits Dennis Gouka kopte de bal link terug op Van Wijk die de bal netjes controleerde en met zijn 'chocolade' linker inschoot (0-1). De Schiedammers leken einde lijk loon naar werken te krijgen. Er werd geen enkel risico meer genomen .zodat er na de over winning toch nog een beetje hoop zou zijn op een verlenging van het tweede-klasse rschap, Maar helaas... „Hier zijn geen woorden voor. Als team hebben we kei hard gewerkt We hadden zeer zeker een overwinning verdiend. Toch geven we nog niet op...", sprak de steeds grijzer wordende Schinkel tegen beter weten in. OpvlelUngsn: Onrmtn; Milder, Van Ateh, Tuk, Wolft, Timmermans, Van Vessem, Vossenear, Coendsrs, Lapr*, Nlemeyer (Steenhul- zen}anMaa*. Excelsior'20; Van Veen, Dulfer, Zuyder- wfjk, Weber, Hees been, Schettsrs, Glim- msrveen, Berenschot, Klerks, Van Wijk en Gouka (Ven Baaiie). IJmuiden De softbal- sters van Schiedam bleken, evenals tegen Ducks, over de langste adem te beschik ken. Kon toen nog min of meer van een verdiende zege worden gesproken; gister ochtend kwam de 8-7 over winning op het ontvangen de Pino's slechts op even wonderbaarlijke als onge looflijke wijze tot stand. Tot aan de start van de zeven de inning keek Schiedam te gen een 6-0 achterstand aan en had het nog geen enkele honkslag genoteerd. De thuis club begon de laatste slagbeurt met drie fouten op rij, waar door op honkslagen van Eline Verhoeven en Maijolijn Berk hout de marge tot 6-3 werd verkleind. Een afschuwelijke denkfout van de honkloopster Moniek Zagwijn deed de opleving even stoppen. Het werd 6-5, waarna Conny Jonkman en Sandra Bol scoorden op de honkslag van Debbie de Gids 6-7. Ludy Rouss maakte er zelfs 6-8 van. In de gelijkmakende slagbeurt werd de verdediging van Schiedam nog onder grote druk gezet Met drie honken bezet en twee nullen leek een botsing tussen Conny Jonk man en rechtsveldster Ludy Rouss Pino's alsnog aan de winst te helpen. De balk glipte uit de handschoen van Conny Jonkman, raakte haar hoofd, maar net voor de bal de grond zou raken, maakte zij er toch duit'van. SchWam 000000 8= 8 Plno'a 114000 1-7 Wb» pc ij fan; Plno'r. Batty Vrolijk (7 Inn) 5-0-5-6. Schladam: Sandra Bol(1 Inn 1 man) 2-0-3-0, MarjolIJn Berkhout (6 Inn) 7-0-8-3. Slaggamlddaldan Schla dam; Marjollfn Berkhout 0.333. Eflne Verhoeven 0.333, Moniek Zagwijn 0.333, Conny Jonkman 0.250, Ludy Rouss 0,250 en Debbie da Gids0.250. Schiedam Het verblijf van Ureus in de vierde Wasse van de KNVB blijft hoogstwaarschijnlijk tot slechts twee seizoenen be perkt Gisteravond gingen de Schiedammers in het restant van de eerder ge staakte wedstrijd tegen FIOS met 1-0 ten onder. FIOS werd schuldig bevonden aan het staken, en werd bestraft met twee punten in minde ring, waardoor Ursus nog een theoretische kans heeft zich te redden. Bovendien moest FIOS voor de resterende 46 minuten, die begonnen met een 1-0 voorsprong voor Ursus, nu in Schiedam aantreden. De Flakkeese ploeg speelde dan ook onder protest, maar tilde daar na af loop niet meer aan. Ursus koos voor een zwaar behoudend concept met slechts een spits en vijf middenvelders. Het speelde echter zo klungelig, dat Joop Vervloetr (3x) en Marco IJpelaar vrij simpel kon denscoren. Vlaardingen Paal en lat stonden tegen VCS een overwinning van Fortuna VI in de weg. De Haagse bezoekers daarentegen hadden aan vier uitvallen voldoende om met 4-2 de volle winst mee te pikken. Bij Fortuna blesseerde doelman Jack den Herder zich in de war- ming-up. Hij werd vervangen door Richard Baksteen. Ook Peter Sonneveld ontbrak door een blessure. VCS leidde tot vijftien minu ten voor tijd met 0-3, waarna de thuisclub aan een inhaalrace begon. Ron Bervelïng bracht de marge met twee puntgave treffers terug tot 2-3, maar het laatste woord was in deze aantrekkelijke wedstrijd aan VCS. Oostkapelle Excelsior dwong Oostkapelle pas halverwege de tweede helft tot overgave (0-1). In de eerste helft kregen beide ploegen twee goede kansen. Een domper vormde het uitvallen van Cor van Hoeven, die op slag van rust een zware spierblessure opliep. Wïm Put kopte Excelsior uit een voorzet van Robert de Reus naar een 1-0 voorsprong. Daarna behoedde Marcco van Eijk zijn ploeg voor de gelijkma ker, maar in de slotfase liet Ex celsior via René Ducaneaux (3x), Rob Glimmerveen (2x) en Dick van den Bergh de kansen op een royale zege aan zich voorbij gaan. Schiedam Het cricketteam van Excelsior'20 komt zaterdag voor de eerste maal in aktie. Op sportpark Thurlede is vanaf 11.00 uur overigens meteen sprake van een serieuze test, omdat de nationale jeugdselectie (19-23) jaar onder aanvoering van Roland Lefèbvre (VOC) de tegenstander is. De Schiedamse hoofdklasser treedt nog niet op volle sterkte aan. F ast-bowler Garfield Charles en publik- strekker Emerson Trotman ont breken, maar daar tegenover staat de aanwezigheid van medi um pace-bowler Rob ter Braak. Papendrecht Hermes DVS stal gisteravond de show, maar kampioenskandidaat Papen drecht pakte met 2-1 de punten. De thuisclub opende de score via Peter Keijzer, nadat Ben Lans bergen in het nauw was ge bracht Tien minuten voor rust nivelleerden de Schiedammer, toen Robert de Roo voorstopper Ben Duthler z'n hielen liet zien (1-1). Hoewel Hermes DVS ook na rust meer dan gelijke tred hield met de koploper, besliste Papendrecht de aantrekkelijke strijd. In een mêlee van(speler$ prikte Young Man de voorzet van Peter Bouw achter Ray mond Biesheuvel. Schiedam Trainer Dick Bui telaar heeft de spelers van SW In een half uur durende mono loog duidelijk gemaakt dat hij uit de laatste zeven wedstrijden minimaal tien punten wil halen. „Ik hanteer nu andere normen", zegt hij aan de vooravond van de uitwedstrijd tegen NEC, dat met zes uit drie op kop gaat in de vierde periode. „Alleen goed voetballen, is niet voldoende. Er zal kei- en keihard gewerkt moeten worden". Tegen NEC kan hij weer beschikken over Hans Loovens, Rob Koever mans en Jan Xönemann. Achter Jan Mulder moet een vraagte ken worden geplaatst omdat hij woensdag zonder bericht de trai ning heeft verzuimd. Vlaardingen Voor ongeveer tweeduizend toeschouwers maakten de oudjes van Fortuna VI en Feyenoord er gisteravond een regelrecht spektakelstuk van. Gastheer Fortuna, dat een lagere gemiddelde leeftijd had dan de bezoekers. Cees Bouman opende namens Fortuna de sco re, waarna Jan Kramer het ver schil met twee treffers opvoer de. Vooral zijn tweede doelpunt veriende het -etiket 'prachtig'. Dat gold eveneens voor de tref fer, waarmee Jan Hordijk kop pend de 'eer' van Feyenoord redde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2