Rector gymnasium hekelt functioneren van lerares Kruisverenigingen werken aan fusie Strafontslag voor Pinkse Berg vuilniszakken 'niet eens in de hens' wilt vrij sparei en toch Kopers Vellevest kunnen al bowlen VLAARDINES DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT MUIL WATERWEG CMIHANT Jenever speelt bijrol in 'Zuster Barthelomée' Rel over herkansing is meer dan n incident Pinokkio PatenjRem ENJNG - DeVferenigde Spaarbank doet meer. Auto's via fietspad omgeleid Keser ook in Vlaardingen Angst voor schade door recreanten WOENSDAG 13 MEI 1987 Regionale redactie; Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110. 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229^4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Schiedam De controverse met de Amstelveense geschiedenislerares drs.M.J. Versteeg is rector drs.W. A. Visser van het Stedelijk Gymnasium boven het hoofd gegroeid. Hij heeft de stapel brieven, die is geschreven nadat een leerlinge van de derde klas straalde voor een schoolonderzoek maar een herkan sing kreeg aangeboden, bij onderwijswethouder Van Kleef op tafel gedeponeerd. „Het bevoegd gezag moet nu maar oordelen", meent Visser, De dikke onvoldoende, die Pauline van der Bilt op 19 maart scoorde, heeft de gemoederen op het Stedelijk flink doen verhitten. Over en weer is in pittige be woordingen over de affaire geschreven, zodat het ge wraakte examen allang boven de incidentensfeer is getild. Mevrouw Versteeg was boos, toen zij schriftelijk ver nam dat haar leerling opnieuw op mocht om haar kennis van staatsinrichting, de Atheense democratie, de Ierse kwestie en het Nabije Oosten te laten testen. Ze voelde zich in Jeer en goede naam' aangetast en hekelde het feit dat andere scholieren geen herkan sing werd gegund. De kritiek op haar gedrag tijdens het schoolonder zoek werd door twee partijen over haar uitgestort. Allereerst was daar vader Van der Bilt, die zijn doch ter 'geestelijk overspannen en lichamelijk ongesteld' thuis kreeg uit de examenzaal. Hij verweet de lerares, dat haar vraagstelling erop was gericht 'het behalen van een voldoende onmogelijk te maken' door conse quent door te vragen op details. Hij spreekt in zijn brief over intimidatie en oppert dat haar methodiek van vragen te maken kan hebben met 'de grote ver schillen van mening, die enkele malen zijn opgetre den tussen haar en mij'. Die opmerking werd later door Versteeg weerlegd: „Ik heb Van der Bilt nog maar eenmaal op een ouderavond ontmoet". Visser accepteerde de kritiek en gooide er nog een schepje bovenop; „Uw functioneren als examinator kan niet los worden gezien van uw functioneren als docent op deze school ten aanzien van andere leerlin gen. Uit de gesprekken, die ik met u de afgelopen ja ren heb gevoerd naar aanleiding van de vele (zware) onvoldoendes, is mij gebleken dat uw didactische vaardigheden revisie behoeven". De rector weet zich in dat opzicht geruggesteund door een eerdere brief van de ouderraad,' die in dezelfde richting wees. Mevrouw Versteeg heeft zowel voor de brieven van Visser als Van der Bilt geen goed woord over. „Mijn vertrouwen m u als schoolleider is zeer geschokt", vertrouwt ze rector Visser toe. .Het kan toch niet de bedoeling zijn dat iedere klagende vader van een kind met een onvoldoende, zonder daarbij met con crete feiten te komen, een herkansing voor zijn kind krijgt?" Zij insinueert in dezelfde brief, dat Van der Bilt de herkansing 'niet uitsluitend door de inhoud van zijn brieven bewerkstelligd heeft'. Welke andere vormen van pressie mogelijk in het geding zijn ge weest, meldt zij niet. De geplaagde lerares stelt dat de vader zijn bewerin gen over intimidatie nergens hard maakt. Ook het verwijt dat zij niet zou zijn ingegaan op feiten, die Pauline wel goed ter tafel bracht, legt ze naast zich neer. „Er is vrijwel niets ter zijde geschoven, simpel omdat zijn dochter vrijwel niets goed ter tafel bracht", reageert zij. Waar Visser de zaak heeft doorgezonden naar Van Kleef, zit ook Versteeg niet stil. Zij heeft verschillen de instanties met brieven bestookt; de onderwijsin spectie, vakinspectie, de fractieleiders in de Schie- damse gemeenteraad en het Nederlands Genootschp van Leraren. Terwijl Pauline de draad op schooi weer heeft opge pakt, blijft het achter de schermen voorlopig romme len op bet Stedelijk. Schiedam Tekorten op de begroting in de ge zondheidszorg zijn geen verschijnsel van de laatste tijd. Al in de jaren '30 had het Groene Kruis in Schiedam te kampen met geldgebrek. Om de zie kenzorg te betalen werd daarom jaarlijks een ker mis gehouden. Het lunapark bracht welis waar heel wat geld in het laadje, maar vooral ïn het be gin dreigde het saldo toch ne gatief uit te vallen. Donateurs en leden met een afschuw van kermisvermaak zegden hun steun aan de kruisvereniging op en zorgden voor een golf van negatieve publiciteit, die tot nog meer interne conflic ten leidde. De 'kermisreUen' vormen één van de vermakeliikste passa ges m 'Zuster Barthelomée helpt ook de heidenen', het ju bileumboek dat Hans van der Sloot schreef bij het 10-jarig bestaan van de kruisvereni ging. Voordat de huidige orga nisatie ontstond die binnen- Schiedam Eurowoningen heeft in Schiedam eerder al in Woudhoek gebouwd, maar is gisteren ook begonnen in Schie- noko. Maar dat Schienoko een afkorting is van Schie, Noord- vestgracht en Korte Haven, wist de directeur niet „Ik dacht dat het een broertje van Pinokkio kort weer opgaat in een groter samenwerkingsverband was het financieel maar behel pen. Van der Sloot schrijft dat de gemeente in vroeger dagen geen cent over had voor de wijkverpleging ('wij hebben een ziekenhuis, dat is voldoen de') en dat het bedrijfsleven ook niet erg scheutig was. Een firma,'die wel sympathi seerde met de verpleegsters met de kruisspeld op het schort, was zuurstoffabriek "W.A. Hoek. Die verhouding had natuurlijk ook een zakelij ke kant: het bedrijf (tegen woordig Hoek Loos) leverde zuurstof en beademingsappa ratuur voor de gezondheids zorg. Maar de band is altijd hecht gebleven. Het symposi um, dat de jarige kruisvereni ging gisteren in het Stedelijk Museum hield, vermeldde op het programma slechts één sponsor: Hoek Loos. Van der Sloot reikte in het museum het eerste exemplaar van zijn boekje uit aan J.J.van Collenburg, de voorzitter van de Schiedamse kruisvereni ging. Behalve de vlot leesbare tekst prees deze het verbluf fende tempo, waarin de auteur te werk was gegaan. De bele venissen van zuster Barthelo mée en haar collega's stonden binnen anderhalve maand op papier. „Het was inderdaad alle zeilen bijzetten", erkende Van der Sloot. Zelfs was de schrijver van menig boek over het Schiedams gedistilleerd er trots op, dat hij nu eindelijk een werk had voortgebracht waarin de jenever slechts een bijrol vervult. Hans van der Sloot overhandigt de voorzitter van de kruisvereniging Schiedam, J.J. van (Jollen burg, het eerste exemplaar van het jubileum boek. Schiedam/Vlaaidingen/ Maassluis De kruisver enigingen in de drie Wa terwegsteden gaan fuse- Vlaardingen De duizend schoolkinderen, die gisteren met prikstokken en bezems de Westwijk in trokken, had den eer van hun werk. Schouderklopjes en rollen snoep van de oudere wijkbe woners. En aan het eind van de middag beloofde wethou der Arij Maarleveld hen een mooie groene pen voor de moeite. Om drie uur gooiden de kinderen de verzamelde vuilniszakken in de vuilnis wagen van de gemeentereini ging. Honderden kinderen maak ten er op het plein aan de Dirk de Derdelaan een echte happening van. Zij vormden een haag om de berg vuilnis zakken, fietswielen en stoel- kussens. De naam van wijk agent Leo Buijnsters, ook be trokken bij de schoonmaak actie, werd luid gescandeerd. Dat duurde even en ook daarna bleef het een lawaai van jewelste. De wethouder liet de sirene van de politieauto loeien om de kinderen tot stilte te ma nen voor zijn toespraakje. Maar daar waren de leerlin gen van de basisscholen niet van onder de indruk. „Dat kan m'n kleine zussie ook. Dat getetter". Pas toen Maarleveld het met enig bombast had over Ver vuiling, vernieling, beklad ding', werd zijn publiek wat rustiger. De wethouder be dankte de kinderen, die de reinigingsdienst zo fijn had den geholpen. De directeuren van de acht scholen kregen een oorkonde. Buijnsters vond de reacties van het publiek op de schoonmaakactie 'zeer posi tief'. Er waren zelfs mensen die spontaan de poetslap pak ten en de kinderen hielpen bij het schoonmaken van be tegelde muren. „En nu maar hopen dat de wijk het over neemt en ervoor zorgt dat wat schoongemaakt is ook schoon blijft Een paar jon gens waren teleurgesteld toen de vuilniszakken in de vuilniswagen verdwenen. „Ze steken het niet eens in de hens", mokten zij. Als u vrij over uw spaargeld wilt kunnen beschikken en toch een hoge rente zoekt, is onze Patentrekening een ideale spaarvorm voor u. Met de Patentrekening kunt u op elk gewenst moment zonder opzeg termijn of opnamekosten over uw spaargeld beschikken. En u krijgt twee keer per jaar een hoge basisrente en in de meeste gevallen ook nog een extra premierente. Is uw saldo op 1 juni of 1 december minimaal extra premierente. In de tabel kunt u zien dat met het stij gen van uw saldo, ook de basis- en premierente mee klimmen. Wilt u meer weten over de Patentreke ning? Op het kantoor bij u in de buurt vertellen ze u er graag meer over. SALDO VANAF BASIS- RENTE' <%PJ} PREMIE- RENTE' (%PJ) TOTALE RENTE* (%PJ) Basis 2 Va 2Va Patent 1 2,500,- 3 1 4 Patent 2 ,5.000,- 3'A 1 Va 4'/2 Patent 3 10.000,- 3% V/a 5 Va RentewijZfgmgen voorbehouden verenigde spaarbank Inlichtingen: Regio Hoofdkantoor Rotterdam, Botersloot 25, tel. 010-4571911. Schiedam Twee feestjes gis termiddag, en allebei in de re gen. Wethouder Chris Zijdeveld doeg op de driehoek tussen Vel levest, Vlaardmgerstraat en Ke telstraat de eerste paal voor 40 citywoningen, die Eurowonin gen er gaat bouwen. De helft van de huizen is al verkocht, meest door mensen uit de buurt, en zij waren bij de plechtigheid aanwezig. Niet zo ver daarvandaan opende adjunct-directeur gemeentewer ken Frans Griffioen de jeu-de- boulesbaan achter het Zakken dragershuisje, En ook daar stond men in de regen, want Jan Scha per was niet komen opdagen, zo dat men tegen de verwachting in met voor een drankje in het Zakkendragershuisje terecht kon. Drank werd aangerukt vanuit bar Intiem, en in de mie- zer nuttigde men kelkjes Schie dams vocht. Naar verluidt is Schaper boos, omdat de boulesbaan met aan de eisen voldoet. Het parcours loopt enigszins schuin af en er staan bankjes op: gevaarlijk. Maar Griffioen wees erop dat het om een tijdelijke inrichting gaat. Er zijn. plannen voor reconstructie van de plek, genaamd Achter de Teerstoof, maar hiermee wordt pas begonnen als enkele verpau perde pandjes weer zijn opge knapt. Aan de Vellevest bleef men niet verregenen. Het gezelschap trok S naar Novotel, waar Zijdeveld zijn blijdschap uitsprak over het S feit, dat na jarenlange onenig- 1 heid over de bestemming van o Schienoko (het gebied tussen a Schie, Noordvestgracht en Kor te Haven) nu een interessant ter rein wordt opgevuld met ruime eengezinswoningen (prijzen va riëren van 169.000 tot 195.000 gulden). De eerste paal ging wat stroef de grond in: aan de kant van de Vlaardmgerstraat (deel van een oude dijk) is de grond stevig ingeklonken. De te bebouwen driehoek, ge zien vanaf molen De Drie Koorn- bloemen. ren. In de herfst van dit jaar hopen de besturen het overleg te kunnen af ronden en de oprichtings akten voor de kruisvere niging Nieuwe Waterweg- Noord te ondertekenen. De bespreKingen over het vor men van één organisatie zijn al geruime tijd gaande. De leden in zowel Maassluis en Vlaardingen als Schiedam zijn in principe al akkoord gegaan met het voor stel. Een stuurgroep spreekt zich deze week uit over het sociaal plan voor de ongeveer 200 perso neelsleden, waarna werkgevers en werknemers rond de tafel gaan zitten voor een eindoordeel over de toekomstige arbeidsom standigheden. Volgens J.J.van Collenburg, voorzitter van de kruisvereni ging Schiedam, zullen er geen ontslagen vallen. De staf wordt uitgebreid met tenminste één werkgever een algemeen direc teur. Het adviesbureau, dat de fusie moet begeleiden, heeft tot taak die functionaris aan te trek ken. De drie hoofdverpleegkundi gen, die nu belast zijn met de da gelijkse leiding, kunnen volgens Van Collenburg het werk niet meer aan. „Er wordt te veel be slag op hen gelegd. Voor de lei ding heb je een manager nodig, zodat de hoofdverpleegkundi gen zich kunnen wijden aan hun eigenlijke werk: het begeleiden van de mensen in het veld", al dus de voorzitter. Dankzij de fusie denken de ver enigingen de kwaliteit van de dienstverlening te kunnen ver beteren. Van Collenburg. „Een doelmatige inzet van materiaal en mensen is hard nodig. Het aantal patiënten in de wijkver pleging is door de korte hgduur in het ziekenhuis enorm toege nomen". Eén van de belangrijk ste doelen van de fusie is daarom het instellen van een 24-uurs be reikbaarheid voor de wijkver pleging in de regio. In de fusie gaat ook het provin ciale steunpunt van de kruisver eniging in Spijkenisse op. De deskundigen daar worden toe gevoegd aan de staf van het nieuwe samenwerkingsver band. Het verzorgingsgebied telt 180.000 mensen. Vlaardingen De ge meenteraad heeft na twee jaar eindelijk besloten tot strafontslag voor de bui ten dienst gestelde direc teur ir.W.F. Pinkse van het gemeentelijk energie- en waterleidingbedrijf (GEWB). Dat deed de raad vorige week in een vergadering achter geslo ten deuren, die anderhalf uur in beslag nam. Pinkse werd na herhaalde waarschuwingen in augustus 1985 op non-actief gesteld. Over de redenen was het college van burgemeester en wethouders nooit duidelijk. Het waren er vele, dat wilden de opeenvol gende wethouders van perso neelszaken die 2ich met de affai re bezighielden welzeggen. Zeker is dat de buitendienststel ling te maken had met het feit, dat Pinkse zich slechts zelden op zijn kantoor aan de Hoflaan ver toonde. Hij presteerde het zelfs om domweg met te verschijnen, toen hij daarvoor bij B en W op het matje werd geroepen. De di recteur zocht op dat moment verpozing op de draf- en ren baan van het CHIO in Kralin gen. „Een directeur moet een bedrijf leiden, hij heeft een voorbeeld functie", vindt wethouder Bas Goudriaan (personeelszaken). „Die functie vervulde hij met. Een directeur moet ten minste een aantal uren op het werk zijn om leiding te geven. Daar ont brak het aan". Verder kan Gou driaan over het ontslag niet meer meedelen dan dat de raad er unaniem toe heeft besloten. De directeur, die verhuisd is naar Waalwijk, kan het strafont slag nog aanvechten voor de ambtenarenrechter. De afgelo- pen twee jaar was zijn advocaat met die van de gemeente aan het touwtrekken over de buiten dienststelling. Pinkse vocht die maatregel van B en W aan. Dat juridische gevecht is door het be sluit van de gemeenteraad nu tot een einde gekomen, maar kan dus gevolgd worden door een nieuwe procedure. Ook die kan vele jaren in beslag nemen. Of Pinkse een opvolger krijgt is nog niet duidelijk. Zijn functie werd de afgelopen twee jaar waargenomen door administra teur Van de Heuvel. Dat ging prima, vinden de meeste politie ke partijen. De politiek is er niet zo happig op om een nieuwe di recteur met een bruto jaarsalaris van 90 000 gulden aan te stellen, nu er landelijk druk gewerkt wordt aan de samenvoeging van plaatselijke tot regionale ener giebedrijven. Schiedam Tussen de Haven straat en zwembad Zuid aan de Westfrankelandsedijk in Schie dam moet het verkeer de ko mende twee weken vreemde ca priolen uithalen. Omdat een deel van de Westfrankelandse dijk wordt geasfalteerd, is de weg vanaf morgen nagenoeg af gesloten. Auto's, die in de richting van de Maasboulevard rijden, mogen gebruik maken van het fietspad. Ook voor fietsers blijft de route bruikbaar, maar vrachtauto's kunnen er niet door. Het ver keer vanuit het centrum en Schiedam-West wordt omgeleid via de Willem de Zwijgerlaan, de Stadhoudeijslaan en de Ho- zenburgerstraat. Vlaardingen De Keser-uit- zendgroep opent deze week een nieuw filiaal aan de Schiedam- seweg in Vlaardingen. Het is de eerste vestiging in Vlaardingen. Schiedam heeft het uitzendbu reau al binnen haar stadsgren zen. Donderdag wordt het kantoor officieel geopend. De directeur van het Visserijmuseum, Joop van Dorp, neemt dan uit handen van Ronald de Heer een cheque van Keser in ontvangst. Dat is een bijdrage voor het jubileum cadeau van het museum. Een dag later worden alle uit zendkrachten, zo'n 300 in getal, op een hapje en een drankje ge trakteerd. Zaterdag tussen elf en drie uur is er open huis. Een dixielandband zorgt voor de mu zikale omlijsting. Maasland Gedeputeerde Schil Qverwater heeft gistermiddag een dringend beroep ge daan op de minister van landbouw om een regeling te treffen voor schade door recrean ten aan eigendommen van boeren en tuin ders. Hij gaf zijn boodschap mee aan mr.J. van Zutphen, die landbouwminister ir.G. Braks verving bij de eerste officiële aanbesteding van werkzaamheden m de Lickebaert. In Midden-Delfland is een aantal gebieden ge pland, waar recreanten gebruik mogen ma ken van eigendommen van agrariërs, zoals paden en kades. De agrariërs zijn bang voor schade, die de recreanten kunnen aanbren gen aan hun bezittingen. Van Zutphen pleitte er namens zijn baas voor, grond in eigendom te geven van indi viduele agrariërs. „Uit experimenten in de Krimpenerwaard en het Dommeldal blijkt dat te werken", aldus Van Zutphen. Gede- Het officiële startsein voor de uitvoering van de reconstructie gebeurde door een paal te plaatsen in een weiland in het deelplan Lic kebaert, ten zuiden van rijksweg 20. Gedeputeerde Borgman sprak de hoop uit dat 'de donkere wolk van een rijksweg 19, zoals die thans boven ons hoofd hangt, t de slechts een klein donderwolkje van voorbij- lijkt gaande aard zal zijn'. Ook aanwezig was de sde- actiegroep Behoud Lickebaert. Ondersteund jureerde Borgman koos een andere invals- door spandoeken werd minister Braks öj hoek: het verzekeren van het recreatief me degebruik. roepen boerderijverplaatsing in Midden- Delfland mogelijk te maken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1