SPORT 21 Maassluis heeft nu ook educatief centrum Nicole Posno even terug bij Schiedam BMIMI Onderwijzer mag minder dan ooit indoctrineren ECM gokt op 300 cursisten ACHTERGROND Wel fascisme, geen filosofie De Jager boos op Buitelaar Fusie heeft geen gevolgen voor indeling H Aad van Lingen maakt promotie Tuinconflict: Goudriaans coniferen afgewezen Caravans veiliger NIEUW SCHOOLVAK: GEESTELIJKE STROMINGEN Ron Heusdens weer kampioen SPORTAGENDA Nationale titelstrijd voor dames Rotterdams Nieuwsblad donderdag 'RW 21 mei 1987 i I I i door CHRIS WOERTS Maassluis Maassluis is in navolging van Schiedam en Vlaardingen ook een plaatse lijk educatief centrum rijk ge worden. In de nieuw gevorm de stichting Educatief Cen trum Maassluis (ECM) zijn de drie instellingen samenge voegd die zich eerst afzonder lijk bezighielden met onder wijs voor volwassenen. De basiseducatie, het vor mingswerk en de kostendek- kênde (taal)cursussen functio neren nu onder één paraplu. „Alleen een eigen onderkomen ontbreekt nog", aldus Hans Punt, voorzitter van het ECM. „Voorlo pig hebben we onderdak gevon den en gekregen bij vormings centrum De Maaskant Dat is ik benadruk het nog maar eens een tijdelijke oplossing. Natuur lijk, veel van de cursussen wer den al in het gebouw van de Maaskant gegeven, maar ons stre ven blijft toon, om binnen enkele jaren eer eigen onderkomen te krijgen, We zijn in ieder geval blij dat we binnen De Maaskant ruimte gevonden hebben". Alleen de taalcursussen voor de buitenlandse vrouwen blijven s -voorlopig geconcentreerd in de schoollokalen aan de Bosboom g" Toussaintstraat. g „Het blijft voor buitenlandse vrouwen toch heel moeilijk om o naar De Maaskant te komen", verduidelijkt Nanny Tuit, die bij de nieuwe stichting als adjunct directrice werkzaam is. „We pro beren zo drempelloos mogelijk te zijn. Daarom ook houden wij de taalcursussen voor buitenlandse vrouwen in de buurt waar zij wo nen". Fouten Dé basiseducatie in ons land gaat officieel op 1 augustus van dit jaar van start. Maassluis heeft het met negen andere gemeenten aange durfd om al op 1 januari van dit jaar van start te gaan. „Met alle moeilijkheden vandien", aldus di recteur Lex Artioldus. „De eerste fase is zeker niet eenvoudig verlo- pen. Het ministerie volgt ons op de voet Als je fouten maakt, dan krijg je dat direct te horen. Wij vervullen een voorbeeldfunctie voor al die 700 andere gemeenten, waar de basiseducatie volgens de nieuwe wetgeving pas op 1 augus tus van start gaat. Wij mogen nog fouten maken". Het ECM richt zich vooral op die mensen die een gebrekkige oplei ding hebben gevolgd en toch in de maatschappij vooruit willen. Om een cursus te volgen moet men minimaal 18 jaar zijn. De prioriteit bij het enderwijs voorde volwassenen ligt bij het aanbren gen van basisvaardigheden hij de Nederlanders en etnische min derheden met een laag oplei dingsniveau. Vooral gericht op jongeren en vrouwen. „De verlo ren generatie van de jaren zeven tig, zoals wel eens wordt gezegd", aldus Lex Amoldus, „want zo is het natuurlijk wel. Mensen met een uitzichtloos bestaan willen meer inhoud geven aan hun le ven. Zij gaan cursussen volgen, waardoor er weer meer kansen komen om in de maatschappij te slagen". Accent Het accent bij de basiseducatie ligt op de eigen taal, terwijl ook socia le vaardigheden aan bod komen, Rekenen, een eerste kennisma king met de computer en Engels behoren tot de onderdelen van de basiseducatie. „Daarna bestaat de mogelijkheid om deel te nemen aan vervolgcursussen. De deelne mers betalen een jaarlijkse bijdra ge van 75 gulden. „Iedereen mag zoveel komen als hij of zij zelf wil. Vergelijk het maar met een bi bliotheek, Je bent abonnee en je kunt iedere dag boeken lenen. Bij ons kunnen de cursisten ook iede re dag terecht", aldus Hans Punt In Maassluis, zo verwachten de tien vaste medewerkers van het ECM, bestaat voldoende belang stelling voor het werk. „Er is een potentieel van 3000 cursisten. Het moet mogelijk zijn om 10 procent Lex Arnoldus, Nanny Tuit en Hans Punt zien de toekomst van het ECM vol vertrouwen tege moet, binnen te halen, Het afgelopen jaar, met alle vernieuwingen, is dat met helemaal gelukt, maar ik zie de toekomst vol vertrouwen tegemoet", blikt Lex Amoldus optimistisch vooruit Wethouder Liesbeth Snoeek geeft na de vakantie het officiële startsein voor de activiteiten van het ECM. Op de open dag van 2 september kunnen de cursisten dan kennismaken met het aan bod. Aad van Lingen maakt promo tie. De huidige directeur van het Schiedamse transportbedrijf Kleinekoort, Poot Baade ver trekt naar IJmuiden. Hij gaat daar het transport van de Hoog ovens Groep coördineren. A.J.A, van Lingen (59) is sinds 1966 werkzaam bij Kleinekoort, een dochteronderneming van Hoogovens. Hij blijft in Schie dam wonen. Zijn functieveran dering heeft geen invloed op zijn politieke carrière. Van Lingen blijft voor het CDA lid van de gemeenteraad. Op 26 juni tussen vier en zes uur houdt Van Lingen een af scheidsreceptie in het Novotel. Daar zal ook zijn opvolger aan wezig zijn: A.H.R, van Lingen, de 34-jarige zoon van de ver trekkende directeur. Vlaardingen De rechter gaat waarschijnlijk uitmaken hoe hoog de coniferen in een tuin aan de Soendalaan moeten zijn. Han Goos is niet van plan genoe gen te nemen met de oplossing van wethouder Bas Goudriaan, wiens voorstel om het conflict met de buren te beëindigen door tussen de twee tuinen coniferen van maximaal 1,80 meter te planten is door de bewoonster afgewezen. Zij vreest een addertje onder het tras. Het venijn schuilt volgens aar in het woordje maximaal. „Dat kunnen dus ook boompjes worden van een paar centime ter", zegt zij. Via haar advocaat heeft zij een gewas van mini' maal 1,70 metergeéisL Vlaardingen De veiligheid van caravans van Vlaardingse vakantiegangers is er vergele ken met vorig jaar op vooruitge gaan. Dat merkten de politie en het personeel van de GEWB bij de jaarlijkse keuring. Werden vorig jaar bij slechts twee cara vans geen gebreken gevonden; dit jaar waren dat er maar liefst acht keer zoveel. De staat van onderhoud van de caravans laat overigens in veel gevallen nog steeds te wensen over. Als huurder voelt mevrouw Goos zich door het gemeentelijk woningbeheer lelijk in de kou gezet. Haar huisbaas had de bu ren nooit toestemming mogen geven de liguster, die voorheen de afscheiding vormde, voor de helft weg te halen. De heg stond op haar grond en dus ook de schutting, die de buren ervoor in de plaats willen zetten. Het smoesje dat de heg 'toch dood was' is inmiddels weerlegd; een tuinier heeft schriftelijk be vestigd dat het nog resterende groen in goede conditie is. Goudriaan heeft volgens me vrouw Goos zijn steun, aan de buren nu ingetrokken. Die moe ten de coniferen maar betalen. En misschien straks ook de pro ceskosten, als de zaak voor de rechter komt en Han Goos het geding wint. door KOR KEGEL Schiedam Christendom, is lam, hindoeïsme, boeddhis me, humanisme, socialisme, liberalisme en fascisme: het rijtje ziet er nogal willekeurig uit In een nota van de onder- wijsconsulenten van de ge meente Schiedam worden ze gepresenteerd als 'de grote geestelijke stromingen', waar op het openbare basisonder wijs zich gaat richten. 5 Dé wet verplicht tot dit nieu- we schoolvak, maar zoveel ge meenten als er zijn, zoveel verschillende interpretaties van hoe het moet. Op de ene school heet het vak nog altijd godsdienstonderwijs, op de an dere bijbelkennis, weer elders hebben ze het over catechese of (christelijke) religie. De ter men 'geestelijke stromingen' of 'levensbeschouwelijk on derwijs' komen langzaam maar zeker in zwang, nu aan dacht besteed gaat worden aan zeer uiteenlopende leringen zoals van Boeddha, Krishna, Mohammed, Spinoza en Marx. In de nota van de Schiedamse on- aërwijsambtenaren wordt nogal indringend gewaarschuwd voor indoctrinatie. Degenen, die les gaan geven in het nieuwe vak, dienen zich terughoudend op te stellen en niet alleen omdat dit nieuwe vormingsgebied bij veel ouders 'gevoelig' kan liggen, zoals de nota aangeeft Het zit anders. Meer nog dan bij andere vakken het geval is, dient de leraar terughoudend te zijn met het uitdragen van de eigen overtuiging, want anders kan de belangrijkste doelstelling van het nieuwe schoolvak worden onder graven. Het gaat er namelijk om, dat kinderen begrip krijgen voor minder bekende denkwijzen en daaruit voortvloeiend handelen. En een leraar, die bijvoorbeeld sceptisch staat tegenover reïncar natie, zal kinderen dusdanig kun nen beïnvloeden dat zij van boeddhisme een verwrongen beeld krijgen. Een ieraar, die zelf niets moet hebben van islamiti sche leefwijzen, bevordert be paald niet het tegengaan van dis criminatie. Tolerant Godsdienstonderwijs kwam vroe ger neer op preken, voor eigen pa rochie; in het voortgezet onder wijs droeg een pastoor het roomse geloof mt, een dominee het prote stantse. De leraar gold als een ver kapte evangelist En hoewel dit verkondigen langzaam heeft plaats gemaakt voor voorlichten (met ais oogmerk; de kinderen voorbereiden op een multicultu rele samenleving), zullen ook in het basisonderwijs de leerkrach ten over een flinke dosis objecti viteit moeten beschikken. Onderwijzers zullen zelf tolerant moeten zijn, willen zij bevorderen dat hun leerlingen belang gaan hechten aan de grondwettelijke vrijheid van godsdienst en le vensovertuiging en dat is ten slotte een doelstelling in de on derwijsnota. De nota kent overigens wel wat zwakke plekken (nog afgezien van het feit dat boeddhisme ver keerdelijk met één d wordt ge schreven). Waarom bijvoorbeeld fascisme aangeduid als 'grote geestelijke stroming'? Het is eer der een denkrichting bij gebrek aan geest Tn de nota staat als één der kenmerken van geestelijke stromingen, dat er sprake is van een samenhangende en min of meer volledige visie op mens en samenleving. Ook op die grond kan fascisme als 'geestelijke stro ming' uit de nota worden ge schrapt Niet dat het vraagstuk uit de weg moet worden gegaan. Maar het geldt in feite voor elke levensbe schouwing, dat als deze 'eng1 wordt geïnterpreteerd (in de zin van dogmatisch), dat deze dan kan ontaarden. Als voorbeeld kan het islamitisch fundamenta lisme dienen. Overal in de wereld leidt dat tot discussies, omdat het vaak leidt tot autoritair, intole rant en/of ultranatsonalistisch ge drag. En waarom wel fascisme en geen belangrijke filosofieën als van Plato, Teilhard de Chardin, Jung of Sartre? Waarom spreekt de nota wel van liberalisme en niet van antroposofie? Waarom geen vergelijkende studie van wereld godsdiensten door te zoeken naar hun oorspronkelijke overeen komsten, en door een toetsing hiervan aan filosofie en weten schap, zoals dat in de theosofie het geval is? Een argument zou kunnen zijn, dat dat te moeilijk is voor kinde ren van vier tot twaalf jaar. Maar je hoeft die dingen niet al te ab stract te behandelen. Bijbelverha len zijn vrijwel steeds in hun let terlijke dogmatiek verkondigd, en hoe ongelooflijk of ver vormd soms ook toen vroeg niemand zich af of dat kinderen niet boven hun petje ging. Ervaringen Het openbaar basisonderwijs ken merkt zich niet bepaald door leer lingen, die van huis uit een door dachte visie op de maatschappij meekrijgen. Zelfs in het bijzonder basisonderwijs komt het steeds minder voor, dat kinderen naar school gaan met reeds een portie bijbelkennis op zak. Ook om die reden zullen onderwijzers, als zij het gaan hebben over geestelijke stromingen, zoveel mogelijk aan sluiting zoeken bij de ervaringen van hun pupillen. „Je kunt niet over bijvoorbeeld de dood praten en dan alleen maar vertellen hoe de boeddhisten over de dood denken. Je moet begin nen bij wat de leerlingen zelf den ken. Van daaruit kun je verder naar wat de verschillende levens beschouwingen daarover zeg gen", zei begin vorig jaar A. Osse- waarde in een interview in de Volkskrant Hij was met H. Rijks- en initiatiefnemer tot een lande lijke commissie, waar gepraat werd over invoering van het vak geestelijke stromingen in het (voortgezet) onderwijs. Zij waarschuwden ervoor, dat on derwijs over andere religies niet moet blijven steken in folklore: ander eten, andere kleding, ande re feesten, andere gewoonten. „Die kleding en die feesten zijn belangrijk om te laten zien dat er ook andere culturen zijn. Maar die moetje gebruiken als opstapje om te laten zien welke vragen daarachter liggen Wat zijn nu de levensbeschouwelijke aspecten daarvan? Daar moet je uiteinde lijk naartoe". Dat vraagt wel wat van onderwij zers. Dat vraagt om meer diep gang dan, zoals in de nota staat, een verhaal voorlezen over pel grims in Mekka, het zingen van een joods lied of het tekenen van een boeddhistische tempel. Bij le vensbeschouwelijk onderwijs gaat het immers om bestaansvra- gen. zegt de nota tegelijkertijd. In het Schiedamse onderwijs zijn er nogal wat Turkse leerlingen. Dat dezen geen varkensvlees mo gen eten, 15 wel bekend. Maar waar zon geloofsvoorschrift van daan komt, en wat het nut ervan is en als het nut heeft, waarom andere kinderen dan wél var kensvlees mogen eten (je hóórt het de slimste van de klas al vra gen! daar zal menige leer kracht, met alle respect, zelf nog op moeten studeren. Schiedam De uitspraak van Dick Buitelaar, dat geen enkel bestuurslid van SW dinsdag avond de moeite had genomen mee te reizen naar Heerenveen, is voorzitter Martin de Jager na drukkelijk in het verkeerde keelgat geschoten. Temeer daar de Schiedamse eerste divisieclub in de personen van ere-voorzit- ter Cor de Vries en tweede pen ningmeester Cor Valk wel dege lijk in het hoge noorden was vertegenwoordigd. „Ik weet niet waar Buitelaar die onzin vandaan haalt", aldus De Jager. „Za ontstaat bij de leden de indruk, dat we er helemaal niets voor over hebbenDe Vries en Valk zijn nota bene in de spe lersbus meegereisd. Het lijkt me sterk dat Buitelaar hen niet heeft gezien. Ik vind, dat Buite laar eerst even moet nadenken voor hij bepaalde uitlatingen doet". De Jager zelf en secretaris Frans Eijkenbroek, die in de regel de representatieve verplichtingen - voor hun rekening nemen, wa ren door werkzaamheden ver hinderd. Overigens waren De Jager en penningmeester Nico Bisschop wel aanwezig bij het tweede elftal, dat thuis tegen Ajax speelde. De A-selectie van SW speelt zondagmiddag (14.30 uur) in Gouda een vriendschappelijke wedstrijd tegen GSV. Op deze manier wil SW de banden aan halen met GSV-voorzitter Leen Bik, de Lekkerkerkse sloper die binnenkort een bedrijfspand in Schiedam opent door HANS MAASKANT SchiedamDe kans dat soft balster Nicole Posno zondag de verkeerde kleedkamer in stapt, is niet ondenkbeeldig. De 19-jarige blondine ('s zo mers ben ik pas hoog blond') is namelijk komend weekein de te gast op het softbalveld van Schiedam om er een be langrijke wedstrijd te spelen. Echter, niet meer voor Schie dam, maar voor Ccmpri/Alu- minium Zwijndrecht, dat de .kloof tegen de koploper van de eerste klasse kleiner wil maken dan de huidige vier punten. Op de mededeling dat Nicole Posno zondag de Zwijndrecht- *sa verdediging zal leiden, rea geert zij heel verbaasd. „Oh. Nicole Posno..,'We geven in Schiedam niets cadeau'... Schiedam Ron Heusdens is opnieuw damkampiaen van de stad Schiedam, Heusdens verza melde in elf wedstrijden zestien punten en bleef met die score de verrassend als tweede eindigen de Paul Boerrigter drie punten voor. Boerrigter, die uit de laat ste vijf partijen negen punten rijker werd, moet de tweede plaats delen met Piet Bastiaanse en Rob van Eijk. Thijs Huijs, Ed win de Jager en Dirk van Schaik degraderen naar de eer ste klasse. De eindstand m de hoofdklasse luidt: 1. Ron Heusdens 11-16, 2. Paul Boerrigter, Piet Bastiaanse en Rob van Eijk 11-13, 5. Tony Mous 11-12, 6. Wim Vrijland en Leo Mous 11-11, 8. Peter Lans bergen en Gert van Willigen 11- 10, 10. Thijs Huijs en Edwin de Jager 11-9 en 12. Dirk van Schaik 13-5. Joop van der Schalk greep de ti tel in de eerste klasse, Voor de op promotie recht gevende tweede en derde plaats komen nog ver schillende spelers (Mathleu Smit, Ronald van Dijk, Joop Smit, Jan Luiten, Theo Vnjland en Peter Bakker) in aanmer king. Ook de degradanten zijn nog niet bekend. In de tweede klasse werd Jan Lucassen ongeslagen kampioen met negentien punten uit elf partijen. Met hem promoveert nummer twee André Kouwen- hoven. Bram van der Leije werd kampioen in de tweede klasse (jeugd). Hij had drie punten voorsprong op Miranda Hueting. Vlaardingen De Nederland se Volleybal Bond heeft met de nieuwe competitie-indeling al rekening gehouden meteen fu sie tussen De Blaakse/VCS en Vlaardingen. De herenteams van beide vere nigingen zijn gescheiden onder gebracht in IA en IB, zodat na de concrete samenvloeiing de namen VCS en Vlaardingen vervangen moeten worden door de nieuwe naam. Tevens wor den dan de aanduidingen 1 en 2 achter die naarn gezet, omdat de nieuwe vereniging recht heeft op twee plaatsen in de eerste di visie De fusieclub zal ook zelf mogen bepalen wat het eerste en wat het tweede team wordt. De indeling voor deze twee teams (nog onder de benamin gen VCS en Vlaardingen) ziet er als volgt uit. Eerste divisie A: Zwovok'81, MTSH, Sudosa/As sen, EAVV, Bosta/The Smash, US, Richard Kern pers/Animo 2, Havoc, Vrevok, De Blaak se/VCS, Donitas en Lycurgus; Eerste divisie B; Nijmegen 73, Nashua/VCG 2, Varel/CVV, Pancratiusbank/VCH, Polaris, Bovo, Radius, Brother/Martïnus 2, WC, Datak/SDO, Vlaardin gen en Ódulphus. Voor de vierde bekerronde, waarvoor beide zestallen zich hebben gekwalificeerd, heeft de fusie eveneens geen gevolgen. Vlaardingen heeft een thuis wedstrijd geloot tegen eredivi- sionist Mepal/Orion en VCS gaat op bezoek bij WC uit Vught. Ook dan geldt dat de teams een en twee van de nieu we club in aktie komen. Deze bekerduels moeten uiterlijk 24 oktober zijn gespeeld. Tips voor doz» rubriok kunt u doorgovan aan da iporlrodaktla van daz* krant (Poatbua 110. 3130 AC Vlaardlngan). Da aportradaktfa la talafoniach baraikbur ondar nummar 010-4345209. DONDERDAG 21 ME) Voatbal: Beslissingswedstrijd om promclla naar regionale A1 -afdeling tussmn Bstev drecht en Lenig en Snel op terrein van Zwa luwen VI, Halva finala VUerdinga kampl- oentchap*. 18 45 HVO—Fortune Vt, Kruis finale* Schiedam* kamp loan achap: 18 45 Ursus—SW, 18.45 PPSC— Excel- sior'20, 13 45 Hermes DVS—WK; Zaal handbal; Rijnmondkampioenschap voor damesteams- 19 30 WIK—UVG, 20.30 UVGDe Hollandiaan, 21 AO Do Ho!'indi aan—WIK. VRIJDAG22MEI Voelbal; 20 00 Kamploensroceptle Zwalu wen VI In clubgebouw; Biljarten: 19 00 Fi nale L Ie br echts-bok aal In café De Kroon le Vlaardingen: Korfbal*. 20 30 Algemene le denvergadering Vlaardingen in clubgebouw aan da Willem de Zwligerlaan. ZATERDAG 23 MEI Voetbal: Nocompalilie om plaat* In da KNVB: 14 30 SVDPW—GOZ. 10 00-15 30 Piel Zeegere-toei nool voor atandaard- teams btj DVO'32. 10.00-16 00 Jubileum- toernooi MW27 voor 3tand aard teams; Zaalvoetbal; 09.30-17.30 Nederlands kam pioenschap voor afdelingsteams (damas) In Margriethal te Schiedam; Korfbal: 16.00 Oranje NassauExcelsior [O). 16.00 CDCKM)De Meervogels; Biljarten: 13.00 Finale Uebrechts-bokaal In calé De Kroon te Vlaardingen; Dame*aoftbal: 17,00 Gop hers—Holy ZONDAG 24 MEI Voatbal; 8eali*»tng»w»de1rljd om pro motie naar KNVB: 14 00 RKWIK— NRC/Ommoord (terrein RFC. Essenburg. singel. Rotterdam), 14.30 GSV—SW. 10 00-18.00 Toernooi Klinkenberg-bokaal voor standaard!earns bij De Hollandiaan; Korfbal: 14.00 SuccesQuick(D): Damaa- aoftbai: 11,00 Schiedam—CA/Zwljnd recht (double-header); Honkbal: 14.30 Huma- /Blue BirdsSchiedam. 14.30 Holy—SC Bollek; Cricket; 11.00 Excelsior-20—HCC, 11.00 HCC 2—Hermes DVS; Biljarten: 11.00 Finale Uebrechte- bokaal In café De Krgon 1e Vlaardingen. wat fijn, maar daar heeft coach Aad de Vos me nog niets over verteld. Ik zou me in Schiedam graag willen be wijzen. Laten zien dat we de afgelopen maanden niet voor niets zo hard getraind hebben. Dat ik in één van die twee wedstrijden als pitcher zou fungeren; dat wist ik nog niet Bij Zwijndrecht hebben we namelijk een soort roulatie, waarin we om de beurt gooi en. Daar wijkt Aad pas vanaf als het in het belang van het team is. Gelukkig in dit geval niet". Nicole Posno streeft nog steeds naar het allerhoogste. De in Am sterdam geboren, maar op achtja rige leeftijd naar Schiedam ver huisde softbalster heeft een ge zonde portie eerzucht Voor Jong Oranje, waarmee ze diverse trips naar de Verenigde Staten en Ca nada maakte, is ze inmiddels te oud. Het echte Oranje lonkt ech ter. De top Jk wil de top halen", zegt Nicole. „Daar heb ik heel veel voor over. Ik weet best dat ze me een paar seizoenen geleden, toen ik bij Storks speelde (van Schiedam maakte Posno een tweejarig uit stapje naar Den Haag, red.), arro gant vonden. Maar dat is allang achterhaald. Woensdagavond rie pen ze na een oefenwedstrijd nog onder douche: Posno, je blijft toch - nog wel een jaartje? Het deed me goed. We hebben een heerlijk en thousiaste groep, waarin gezeur en roddels taboe zijn". De contacten voor de komst van Nicole Posno naar Zwijndrecht werden in een eerder stadium ge legd. De appetijtelijke, bij de be lasting werkzame sportster hoor de in haar Storks-penode van De Vos dat ze altijd bij Zwijndrecht kon aankloppen. Dat deed de nog steeds in Schiedam wonende werpster drie maanden geleden. Het mondde uit in een afspraak in De Amstelbron waar, na een ge sprek van ruim vijf uur werd besloten dat Nicole Posno naar Zwijndrecht zou overstappen. De Vos: „M'n vrouw Jane was al on gerust omdat ik zo lang weg bleef'. Posno: „We hebben alles lekker doorgepraat". Schiedam Nicole Posno terug in Schiedam, Nicole's moeder, haar grootste fan, zal er ook zijn. Om één van haar vijf dochters aan te moedi gen. Zwijndrecht zal de steun best kunnen gebruiken. De blonde hoofdpersone, die Zwijndrecht verkoos boven aanbiedingen van andere (hoger) spelende vereni gingen. uiteraard ook. Nicole Pos no: „Desnoods gooit Aad de Vos er de hele werpersstaf tegenaan. Een ding is zeker, we geven in Schiedam niets cadeau. Iedere wedstrijd zal gespeeld moeten worden. Ook de twee van zondag (de aanvang van het eerste duel is om 11.00 uur, red.) tegen Schie dam. Aan haar zaterdagavond zal de Schiedamse weer niet veel heb ben. Nadat om half tien nog een heuse biefstuk wordt gegeten, gaat om tien uur het licht in de slaapkamer uit. Nicole Posno is serieus met haar sport bezig. Uit haar uitspraak dat 'overpowered' werpen om de snelheid nog meer te bevorderenhoog op haar verlanglijstje staat, bewijst de talentvolle softbalster dat ze kritisch blijft op zichzelf. Schiedam De Margriethal vormt zaterdag het decor voor het Nederlands zaalvoetbal kam pioenschap voor afdelingsteams. Komen in de Energiehal de he ren in aktie, in Schiedam ver schijnen de damesteams ✓an de in totaal vijftien KNVB-afdelin- gen binnen de lijnen. De titel strijd begint om 09.30 uur en zal rond 17.30 uur zijn afgelopen. De selectie van de afdeling Rot terdam bestaat uit Irene van Rossen (Bloemhof), Astrid Schwartz (Noorderkwartier), Jacq. de Koning (TT Sport'82), Irene Kievits Nancy Brouwer, Ingrid Braun, Conny van Rijk (allen HOV), Susan Husselman en Saskia van der Velde (beiden Zwart Wit'2B). 'Stand-by' zijn Angela Mittemeyer (TT Sport'82) en Monique Driest (Berkel). De coach van de Rotterdamse selectie is Rien van Driel, ver zorger is Flip Vos en teambege- 4eioster Nora de Veld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2