Schiedam derde op de lijst van begeerlijke steden Krachttoer Madern: 'Wij kunnen niet alle beloften waarmaken' De Groote Lucht: rustige open dag Van Kleef laat gymnasium eigen boontjes doppen Protest bij Shell in zure-regenweek Opbrengst gering,; toch tevredenheid MftSIKS DAGB1AD -r SCMEBAMSCflE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT :i llfi '„'V-,r4. >Jm* M ïzMmsmÊ mmlm, Radio's weg Fietser onderuit Fout op Parkweg Crossers verjaagd Tevreden studenten Getuigen Man steekt vrouw neer 'Werkgelegenheid groeit dankzij engineering' Aütobrand Onder invloed MSY mag borrel blijven schenken Rel om zwemschool nadert ontknoping H WATERWEG MAANDAG 25 MEI 1987 6. 3131 BC Viaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaa,-dingen. Telefoon: 010-4343229. 4362066, 4350657 - sportredactie: 4345209 Viaardingen Het Vlaardings Overleg Revalidatie kan de aan leg van een obstakel vrije route voor gehandicapten wel verge ten. Ondanks een keiharde toe zegging aan het VOR, die zelfs zwart op wit staat, zijn burge meester en wethouders niet van zins ervoor in de buidel te tasten. Wethouder Jan Madern heeft met die mededeling een aantal raadsleden verbaasd. „Wat ïs dan nog de waarde van toezeg gingen van B en W?" vraagt Atie Ranshuijsen (D66) zich af. En Jan Bulva (VVD) Is van plan om het college aan zijn woord te houden: „Beloofd is beloofd". Er is een loze belofte gedaan, constateert SP'er Remi Poppe. Volgens de wethouder is er spra ke van overmacht Hij had het routeplan (twee jaar geleden ge maakt door stagiair Ed Stuij van de Tilburgse verkeersaeademie) graag uitgevoerd. „Ondanks een harde toezegging kon het college niet anders dan, in het kader van de bezuinigingen, het route plan schrappen. Het ministerie jeeft geen suhsïdïe en dan kun nen wij het verder vergeten". Die uitspraken zijn door de raadsleden slecht ontvangen. „In de meerjarenbegroting staat met zoveel woorden, dat de ge meente het routeplan betaalt als het rijk niet garant wil staan", brengt CDA'er Leo de Snaxjer in herinnering. En Madems partij genoot Bulva zegt „Er is wél geld, maar misschien verdelen wij het niet zoals de mensen wil len. U moet nog maar eens gaan stoeien met uw collega-wethou der van financiën", raadt hij Ma dern aan. „Het college is zomaar 180 gra den gedraaid", vindt Bep Nach tegaal van de PvdA. „Er is niet eens overleg geweest met het VOR. Dat lijkt mij bij zo'n bezui niging toch op zijn plaats". Madern houdt echter voet bij. stuk. Hij wil er wel voor zorgen, dat bij reconstructies van straten iets voor gehandicapten wordt gedaan, maar het hele routeplan uitvoeren acht hij niet haalbaar. „Wij hebben geen geld. Als u de centjes aandraagt, dan zeg ik: nou graag", heeft hij de raadsle den voorgehouden. De meest onvoorwaardelijke steun kreeg de wethouder in de commissie voor maatschappelij ke dienstverlening nog van PvdA'er Leo ten Have, die zei: „Nou vind ik wel dat minderhe den geholpen moeten worden, maar wij moeten wel redelijk blijven. De gemeente heeft wel meer beloftes gedaan die zij niet kan nakomen. Wij moeten maar kijken of wij met een minimum aan middelen iets kunnen doen". -7 y ,r r~y a>,.- Zi'MSS,.J%sü V - 'I Maassluis Autokrakers sloe gen in het weekeinde hun slag in Maassluis. Ruiten werden vernield, waarna radio's en cas setterecorders werden weggeno men. Dat gebeurde in de Ko ningshoek, aan de Josef Israel- laan en aan de GAB-laan. Schiedam Een 73-jarige Schiedammer is zaterdagmiddag met een hoofdwond en een her senschudding overgebracht naar het Schielandzïekenhuis. De man wilde met 2ijn fiets de Rotterdamsedijk oversteken, maar verleende geen voorrang aan een 23-jarige automobilist, die rechtdoor reed. Nabehande ling in het ziekenhuis werd de ongelukkige fietser naar huis gebracht. Schiedam De politie deelde zondag 62 bekeuringen uit aan foutparkeerders aan de Par kweg in Schiedam. De eigena ren van de auto's, waarvan de kentekens tussen twee en vier uur werden genoteerd, krijgen binnenkort hun bon thuisge stuurd, „Het foutparkeren is aan de Parkweg gierend uit de hand gelopen", verklaart hoofdin specteur van politie Rob Besse- ling. „Het zal zeker niet de laat ste keer geweest zijn, dat wij daar controleerden". Schiedam Motoragenten heb ben zondagmiddag crossers ver jaagd van het terrein tussen Kerkweg en Harrevveg in Schie dam. In de omheining rond het terrein was een grote opening gemaakt Toen de crossers de agenten zagen, gaven zij vol gas en verdwenen uit het zicht. Het enige, dat de agenten nog kon den doen, was de achtergelaten kledingsstukken oprapen. Die liggen nu op het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat. Schiedam De eerste reünie van leerlingen van de dagmavo voor volwassenen Mereurius is vrijdagavond in opperbeste stemming verlopen. De oplei ding, die tien jaar geleden begon en sinds twee jaar ook een meao- tak heeft, blijkt in een behoefte te voorzien. Ongeveer de helft van de vijftig aanwezigen wist vol trots te melden, dat de studie direct resultaat heeft gehad. Verschillenden vonden snel een liaan, anderen gebruikten de op leiding als opstapje naar verdere studie. Het elfde studiejaar wordt II juni ingeluid met een open dag. Daarna kan men elke ochtend tot 9 juli van tien tot twaalf in het pand aan de Eduard van Bei- numlaan terecht om zich in te schrijven voor mavo of meao. Viaardingen De politie van Viaardingen is op zoek naar mensen, die getuige zijn geweest van een botsing "op de kruising van de Ary Koplaan en de Ma- rathonweg. De bestuurder van een rode personenauto ramde een verkeersbord, maar maakte zich na de aanrijding uit de voe ten. De politie verzoekt mensen die de aanrijding hebben gezien contact op te nemen met de poli tie, telefoon 4342355, toestel 113. Viaardingen De politie van Viaardingen heeft een 22-jarige man aangehouden, die in een woning aan de Dirk de Derde laan een 27-jarige vrouw met een mes had neergestoken. De vrouw moest met een groot aantal steek- en snijwonden in liet Holyziekenhuis worden op genomen. De dader vluchtte na het incident naar zijn woning in de Datheenstraat Daar kon hij door de politie worden ingere- Een medewerker van de Groote Lucht geeft aan een groepje ménsen uitleg over de zuivering van het rioolwater. Viaardingen Echt storm liep het niet tijdens de open dag van rioolwaterzuiveringsinstallatie de Groote Lucht in Viaardingen. Vooral in de ochtenduren liet het publiek zich afschrikken door de matige weersomstandig heden. Naarmate de dag vorderde, werd het steeds drukker op het normaal hermetisch afgesloten complex aan de rand van het Lickebaertbos, Medewerkers van de Groote Lucht namen groepjes mensen op sleeptouw om tot in de kleinste details alles uit te leggen over het bedrijf en over het proces om tot reiniging van het water te komen. Schiedam Onderwijswet houder Hans van Kleef is voorlopig niet van plan in te grijpen in het hoog opgelopen conflict op het Stedelijk Gym nasium. Geschiedenislerares drs. Versteeg en rector drs. Visser bakkeleien daar al en kele v/eken over de affaire- Pauline van der Bïlt_ Ze zijn het niet eens over de herkan sing, die het meisje kreeg na dat zij een twee scoorde voor een mondeling tentamen. In de stapels brieven, die be halve door de direct betrokke nen inmiddels ook door ou derraad, collega onderwijzers en bijzitters bij het tentamen zijn geschreven, worden de kwaliteiten van mevrouw Versteeg als lerares flink on der vuur genomen. Tot nu toe wordt in geen van de brieven op concrete maatregelen aan gedrongen, maar Visser zou graag zien dat in het stadskan toor knopen worden doorge hakt- Van Kleef denkt daar anders over. „Er zijn voor mij geen knopen om door te hakken", meent hij. „Ik zie twee vol wassen mensen, die op een vervelende manier met elkaar omgaan. Ze moeten in staat zijn daar ook weer uit te ko men. Pas als ik merk dat de kwaliteit van het onderwijs in het geding komt, sta ik voorop om maatregelen te nemen". Het snel laten gelden van zijn 'bevoegd gezag' past niet bij zijn natuur, zegt hij. Boven dien is Van Kleef bang dat de affaire dan escaleert. Hij voelt er veel meer voor de zaak te laten betijen. „Ik ben niet bet type dat er meteen op springt en met een zwaard begint te maaien. Bovendien: misschien moet ik dan gaan afwegen, wie er in het belang van de school gelijk moet krijgen. Daar pas ik voor", verduide lijkt hij zijn afwachtende hou ding. Hoewel hij het vreemd vindt als er een dag voorbijgaat dat er geen nieuwe brief op zijn bureau dwarrelt, is er volgens Van Kleef geen sprake van een rel. Het onderwijs gaat ge woon door. Dat is voor hem reden voorlopig geduld te oe fenen. „Het trieste is dat er in de zee van brieven nog nauwelijks op de zaak wordt ingegaan, waarom het feitelijk draait. Het zit allemaal in de sfeer van ïk-betreur-dat-u-dïe-en- die-brief-geschreven-hebt Daarna komt dan weer een schrijven, waarin wordt uitge legd waarom partij x dat heeft gedaan", aldus Van Kleef. Ondanks de ronduit venijnige toonzetting van verschillende brieven heeft nog geen van de partijen op papier de behoefte uitgesproken consequenties aan de affaire te verbinden. „Ik heb dus ook nog niet met de twee partijen samen om de tafel gezeten. Dat zal wellicht gebeuren als ze doorgaan met schrijven. Voorlopig ziet het er allemaal moeilijker uit dan het is. Het zijn allemaal proce- durebrieven, volstrekt onin houdelijke brieven", aldus Van KI eel Schiedam Een 21-jarige man vond zondagmorgen zijn auto aan de Mgr. Nolenslaan terug met zwartgeblakerde ruiten en een verbrande achterbank. Hij had vergeten de auto af te slui ten, toen hij hem daar zaterdaga vond parkeerde, Kennelijk had iemand 's nachts geprobeerd de auto in brand te steken, maar was het vuur vanzelf uitgegaan. Viaardingen De politie van Viaardingen heeft een 40-jarige Schiedammer aangehouden die onder invloed van alcohol ach ter het stuur van zijn auto was gekropen. Op het Emaus werd de man aan gehouden en met behulp van de nieuwe ademtesters kon direct het alcoholpromillage worden vastgesteld. De man kreeg een rijverbod opgelegd. Schiedam Na Hoofddorp en Helmond staat Schiedam nummer drie op een landelij ke Top 50 van gemeenten, waar bedrijven zich het liefst vestigen. Naar verhouding zijn er veel bedrijven bijgeko men in de stad, zowel in de traditionele en moderne in dustrie als in de dienstverle ning en de kwartaire sector. Ook wordt Schiedam gezien als een stad, waar in de nabije toekomst kansrijke economi1 sche activiteiten kunnen plaatsvinden. Volgens het informatiebulletin van Bedrijven Info Rijnmond is Schiedams burgemeester, de eco noom Reinier Scheeres, er be duusd van. Al jaren prijst hij de infrastructuur van Schiedam, ge legen aan rijkswegen 19 en 20, aan de Nieuwe Waterweg en on der de rook van Rotterdam. En inderdaad is het gemeentelijk bu reau economische aangelegenhe den succesvol in zijn contacten met het bedrijfsleven. Maar dat Schiedam zo hoog op de lijst zou komen van gemeenten met een aantrekkelijk vestigingsklimaat, had Scheeres niet echt verwacht. De hoge score is in Schiedam nog nauwelijks bekend. De eerste die het resultaat onder de aandacht bracht, was eind vorige week brandweercommandant Arie Metaal, in zijn afscheidsrede tot stadsarchivaris drs. G. van der Feijst De gemeente zal de analyse opvragen bij de Kamer van Koophandel. Volgens Bedrijven Info Rijn mond pleit voor Schiedam niet al leen het gevarieerde aanbod aan bedrijfsterreinen, zowel havenge bieden als 'droge' locaties, en bij voorbeeld de aanleg van de 'oor tjes' aan rijksweg 19 bij Vijfsluizen maar ook de manier, waarop Schiedam aan de weg heeft ge timmerd, zal bedrijven opgeval len zijn. De stad is niet meer hoofdzakelijk aangewezen op scheepsbouw, en zeker niet meer op jenever. Er zijn tal van andere bedrijven gekomen, waarbij de engineeringbureaus in aantal werknemers zijn opgeklommen' tot de tweede plaats (na Wüton- Feijnoord). De engineering, met name van Controlec, Mathew Hall Keynes, Comprimo en Pro- tech, zorgde voor een belangrijke groei van de werkgelegenheid. De kantoorsector krijgt er een in teressante plek bij achter NS-sta- tion Schiedam/Rotterdam-West, aan de Parallelweg. Scheeres is het dan ook met de analyse eens, dat er nog kansrijke activiteiten in Schiedam kunnen plaatsvin den. W JZt S k A f.J/ X YsSJX.': Sympathisanten van de Schiedamse voetbalver eniging DRZ hebben zich zaterdag aan een onge bruikelijke en uiterst inspannende conditietraining onderworpen. In het Beatrixpark werd een overle- vingskamp gehouden. De gebruikelijke looptrai ningen waren verruild voor veel zwaardere kracht toeren. Lastig was met name de gang met behulp van een lang touw over een waterpartij. Verschil lenden klaarden de klus, anderen schoten te kort en ging vroegtijdig kopje onder. Maassluis Het gemeentebe stuur van Maassluis zal de drank-en horecavergunning van voetbalvereniging MSV'71 niet Intrekken. Het bezwaar schrift van de ANGOB (de ge- heelonthoudersbond) werd door de commissie voor de bezwaar schriften terzijde gelegd, omdat het niet op tijd zou zijn inge diend. „Maar daar zijn we het niet mee eens", aldus Leen Lucardie, be stuurslid van de ANGOB. „Ik denk dat wij wel op tijd hebben gereageerd. Dat het bezwaar schrift niet in behandeling wordt genomen, vind ik teleur stellend. We zitten echter niet bij de pakken neer, want we gaan nu naar de Raad van State". Een woordvoerder van de ge meente Maassluis stelt dat de commissie voor de bezwaar schriften het recht aan haar zij de heeft: „De ANGOB heeft veel te laat bezwaar gemaakt. Inhou delijk is niet meer op de zaak in gegaan, dat mag dan niet meer als er procedurele fouten wor den geconstateerd". De ANGOB laat het er dus niet bij zitten. Leen Lucardie: „Het is een absurde situatie dat MSV'71 naast zwak-alcoholische dran ken ook sterk-alcoholische dranken mag schenken. Overal is het verboden, behalve in Maassluis, En iedereen weet dat er ïn Maassluis relatief gezien veel alcoholproblemen zijn. Het aantal mensen met een alcohol probleem ligt hier boven het landelijk gemiddelde". Viaardingen De ruzie tussen zwemschoolhouder Arons en zijn bovenburen Van den Berg en Bosscher lijkt een onver wachte ontknoping te krijgen. De buren, die allerlei instanties inschakelden om Arons' onder neming aan de Waalstraat weg te krijgen, moeten zelf het veld ruimen. Dat heeft de Schiedam se kantonrechter mr, F.H. Piket vorige week bepaald. Van den-Berg en Bosscher had den bij de rechter geklaagd dat hun huisbaas weigerde de bo venwoningen voor respectieve lijk 22.000 en 18.000 gulden op te knappen. Maar zij kregen lik op stuk: mr. Piket wees hen op een clausule in het huurcontract, waarin de bewoners zich ver plichten het onderhoud voor ei gen rekening te nemen. De rechter oordeelde dat er daarom sprake was van wanprestatie en sommeerde hen vóór 30 juni te vertrekken. Hans Arons ïs blij met de uit spraak, Ongeacht de bepaling in het huurcontract vond hij de eis om zoveel geld in het opknap pen van de woningen te steken onzinnig. „Van den Berg ver woont 70 gulden per maand. Dan is het volstrekt onrendabel zo'n hoog bedrag ïn onderhoud te investeren". De zwemschoolhouder, die eer der na tussenkomst van de Raad van State zijn sauna moest slui ten en sindsdien zijn bedrijf nog maar voor de helft kan exploite ren, vindt het vertrek van de buren de enige refele oplossing voor het al ruim een jaar slepen de conflict. „Het was geen haal bare kaart meer om op zo'n ge spannen voet samen verder te leven. Ze hebben niets nagelaten om ons het leven zuur te ma ken". Of Van den Berg en Bos scher inderdaad binnenkort verhuizen, staat nog niet vast. Hun raadsman, mr, Don van Kampen, acht het vonnis 'onge motiveerd'. „Het standpunt van de huurders is volkomen gene geerd", zegt de jurist, die in ho ger beroep gaat tegen de beslis sing van de kantonrechter. Zo lang het vonnis niet door een ho gere rechterlijke macht is beves tigd, peinzen de buren er niet over op zoek te gaan naar een ander huis. Schiedam Inhakend op een actie van Milieudefensie hebben Schiedammers zaterdag op de Hoogstraat briefkaarten ver spreid onder het winkelend pu bliek, met als oogmerk dat zo veel mogelijk mensen een pro test laten horen bij Shell. Milieu defensie heeft er een zure-re genweek voor uitgeroepen. „Anders dan Esso, die met zijn Sexicoker 85 procent van de schadelijke uitsatoot heeft weten terug te brengen, blijft Shell maar gif in het milieu lozen. Voor zo'n kapitaalkrachtig be drijf is dat uitermate schande lijk", zegt Bart de Leede, ge meenteraadslid voor PSP en PPR. Hij is één van de initiatief nemers van de Schiedamse ac* tie, waarmee men het werk van Milieudefensie hoopt te onder steunen. Veilingmeester Aad Rietveld brengt een schilderij van de Vlaardingse kunstenaar Leen Droppert aan de man. Viaardingen Hoewel de op brengst van de veiling Salon de Harmonie zaterdag niet over weldigend was, zijn de initiatief nemers redelijk tevreden. Er is in de stad een tendens te bespeu ren dat de Stadsgehoorzaal en Harmonie toch niet onder de slo pershamer gaan, vertelde vei lingmeester Aad Rietveld na de verkoping. Het is bijvoorbeeld voor wethouder Chris van Roon niet langer vanzelfsprekend dat er een gloednieuw muit!-func tioneel komt. De veiling bracht uiteindelijk 4205 gulden op. Na aftrek van de kosten bleef er iets minder dan 3000 gulden over voor het red dingshonds voor het Vlaardingse cultuurgoed. Maar. het ging niet om het geld. Er is namelijk zes miljoen gulden nodig. De veiling was veel meer bedoeld om de verontrusting onder Vlaardüi- gers over de 'sloopwoede' van B en W uit te venten. Om die re den waren de organisatoren dan ook blij dat Charles van Raven- steijn, zoon van de architect van het complex, aanwezig was om die zorg met de aanwezigen te delen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1