WATERWEG SPORT Lager onderwijs in katholiek Schiedam op schrift gesteld Burgemeester bij twee diamantenbruidsparen Suzanne Huijgen geeft voorkeur aan 'matchplay* Maassluis weer even westernstad Meer kaarten dan punten... Sonneville de beste schutter Vernieuwde aanpak stimuleert de jeugd i 'Qver iedere school is een interessant verhaal te schrijven' Autobrand in Kethel Vlaardingen is over tien jaar stukken schoner Reconstructie Mozartlaan Fietsenstalling blijft open Van Kapel: alle duels SVV: 900 toeschouwers dÊBËMBBrai Twintigste bridge zomer Halve finale Schiedams kampioenschap Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW. 2 jum 1987 ^oor KOR KEGEL Schiedam Na 65 jaar telt Schiedam opnieuw tien rooms- katholieke scholen voor kinde ken tot twaalf jaar. Maar er is wel wat veranderd. Toen in 1922 je Catharinaschool haar deuren Opende voor gegoede meisjes, was de stad nog een echte katho lieke enclave. ■pep katholieke lagere scholen teen inwoneraantal van .000, dat kwam in het calvinis- 1 niet voor. De 2 na de Eerste Wereldoorlog leverde Schiedam (jen heleboel nieuwe roomse kinderen op, en zo kon het aan- éafscholen in 1963 stijgen tot zes- taeq, Kethel en Tuindorp meege- g Éejcer.d. Maar de ontzuiling |w5m op en de gezinnen wer- a deh kleiner. Het ene school- g hoofd na het andere moest zijn gebouw ontruimen. In het een- o tram hield de Catharinaschool hefcnog betrekkelijk lang uit; die hoéfde pas in 1983 dicht i O ^Tégenover de opheffingen stónd echter ook weer een drïe- (ar- oprichtingen, gelijke tred Ifljjudende met de nieuwbouw op voormalig Kethels grondge bied", schrijft Ruud Poels in het tijdschrift Scyedam. Hij noemt de Mgr. Bekkersschool (1967) aan de Eduard van Beinumlaan en, de Notenkrakerschool (1969) op het Bachplein in Groenoord, en-De Regenboog (1985) aan de Warmoezenierstraat in Woud- hoek, Ruud Poels heeft zelf katholiek onderwijs genoten, zijn broer Wim zat voor de EVP in de ge- nfeenteraad. Het voorzitter- De lokalen van de buurscholen Llduina en Catharina de Westmolenstraat zijn tegenwoordig als atelier in gebruik bij kunstenaars. schap van de Historische Vere niging Schiedam bracht jaren lang handenvol werk met zich mee, waardoor Ruud Poels am per aan research toekwam. Kort geleden nam Aad van der Tang de fakkel over. En in de vrijge komen tijd legt Poels zich nu toe op het schrijven van de geschie denis van het lager onderwijs in katholiek Schiedam. Het mei nummer van Scyedam opent met Poels' eerste aflevering. Klompenschool Wat data en adressen betreft, oogt het overzicht van de 23 la gere scholen, die katholiek Schiedam sinds 1853 heeft ge kend, zeer compleet een se cuurheid die veel historische verenigingen kenmerkt, al dient er bij geschiedschrijving voor te worden gewaakt dat het niet bij gortdroge getalletjes en holle ge gevens blijft Ruud Poels hoedt zich in zijn openingsverhaal voor dat risico door de ontwikkelingen in het katholiek onderwijs tegen een sociale achtergrond te belichten: „Tot ver in onze eeuw was het een algemeen gebruik, ook bij de stedelijke overheid, om de scho len in te delen naar afkomst en welvaart van de ouders". Poels heeft het over de rijkenschool, de tussenschool en de klompen- school. Maar of er op de school voor meervermogenden ook an ders les werd gegeven, en waar in de verschillen met de armen tot uiting kwamen, daar komt Poels hopelijk in volgende afle veringen op terug. Schiedammers met een katho lieke achtergrond kunnen hem daar trouwens bij helpen: wie herinneringen heeft, of oude schoolfoto's, kan schrijven naar Royaardspleïn 37 of telefoon nummer 4700191 draaien. „Over iedere school is een interessant verhaal te schrijven", meent Ruud Poels. Hij zal als eerste uit gebreid ingaan op de historie van de Catharinaschool, één van die bolwerken die later vrijkwa men voor andere activiteiten. Kort na de sluiting in 1983 von den kunstenaars onderdak in het gebouw aan de Westmolen- stxaat2Q. Het rijke roomse leven zoals Schiedam dat kende heeft in zijn goede dagen wel meer schoolge bouwen opgeleverd, waarvan de lokalen nu als ateliers in gebruik zijn. De Sint Liduinaschool aan de Westmolenstraat 24, die in 1927 in de plaats kwam van de Mariaschool maar in 1951 dicht ging, is al sinds de jaren zeventig bij kunstenaars in gebruik. Aan de Warande heeft het Schie- damse Kunstenaars Kollektief de voormalige Maria Goretti- school (voordien de Aloysïus- school) en de Thomasschool (voordien de Vincentiusschool) in gebruik genomen. Ook voor sociaal-cultureel werk kwamen rooms-katholieke scholen vrij. Wijkvereniging Het Zuiderkwartier maakte tot enkele maanden geleden ge bruik van de vroegere Willi- brurdusschool aan de Dwars straat (de school verhuisde later naar de IJsselmondesestraat). De stichting Samenlevingsop bouw Woonwagenbewoners Schiedam is gehuisvest in de in 1979 gesloten school Don Bosco. En na de sluiting van de Maria- school in 1970 vestigde Centrum Oost zich in het Finse houten ge bouwtje aan de Dr, Zamenhof- straat, maar dat brandde later af en is gesloopt Schiedam Een losse ben zineleiding is waarschijnlijk de oorzaak geweest van het in de brand vliegen van de auto van een 24-jarige Schiedammer. De toege snelde brandweer wist de wagen, die tijdens een ritje over de Kethelse Kerkweg plotseling vlam vatte, snel te blussen. De bestuurder bleef •ongedeerd. De auto kan waarschijnlijk als verloren [worden beschouwd. Vlaaxdingen Over 'n jaar of tien, als Roene, Bram, Bouchra, Joris en al die anderen hun ei- gèh huishouden hebben, zal Vlaardingen een stuk schoner zijn dan nu. Want dat hebben de leerlingen van de 15 basisscho len, die aan de wedstrijd van de reinigingsdienst meededen, goed onthouden: dat je huisvuil niet op één hoop moet gooien. „Afgedankte auto's kunnen niet in de vuilniszak", vatte één scholier het probleem bondig sa men. „Batterijen, lege flessen en oude kranten horen dear eigen lijk ook niet in", vulde een ander heel milieubewust aan. Of de schooljeugd de essentie van het afvalproject had door grond, hoefde de jury niet te be oordelen: dat zat wel snor. Een cijfer geven voor hun creatieve werkstukken was stukken lasti ger, vond de jury. Die bestond uit mevrouw Van Lier (echtge note burgemeester), Ron Hoek stra (inspecteur onderwijs), Theo van der Werf (natuuredu- catie), Joop Koster (reiniging) en Peter de Lange (journalist). Uiteindelijk gingen de fototoes tellen, verrekijkers, radio's en videospelletjes naar: Roene Des- jardijn, Bram van der Velden, Paul van Lee, Joris Isendoorn, Nataseha Libanon, Bouchra Azar, Eline Schenk, Ellen Velle- koop, Alwiene Corneiissen en Marijn Zevenhuizen. Een eer volle vermelding kregen Maris- ca van Gameren en Marco Her- sbaeh. Een extra prijs was er voor de Albert Schweitzerschool; de gro te prijs, een set tuingereedschap compleet met kruiwagen, werd j gewonnen door de Ericaschool. Bpvendien kregen alle deelne- i mers van de 100-jarige reini- j gingsdienst een oorkonde met daarop in schoonschrift hun ei- gen naam. Schiedam Zeven weken lang zal het verkeer hinder onder vinden van de reconstructie van <fè, Mozartlaan. De oostelijke rij baan wordt vanaf 9 juni geasfal teerd en hier en daar aangepast Dé, rijbaan wordt op sommige plaatsen versmald tot vieren- eenhalve meter; op de voor naamste kruisingen wordt de rijbaan zelfs helemaal afgeslo ten. De Mozartlaan wordt voorzien van overzichtelijke kruisingen «r het kruispunt met de Boro- dinlaan krijgt een verkeerslich ten'. De gemeenteraad ging in maart akkoord met de recon structie. Vlaardingen Ze hadden beiden een arbeidzaam leven achter de rug, dronken allet- wee nog graag een borreltje en waren allebei ooit voorzit ter van een sportvereniging. Dat waren de overeenkom sten tussen de mannelijke helften van de twee diaman ten bruidsparen, die burge meester Fred van Lier en zijn vrouw gistermiddag bezoch ten. Het echtpaar Tuïjtel vierde het feest gewoon thuis aan de Frank van Borselenstraat en kreeg van de burgemeester een roze taart Voor het echt paar Van der Hoeven, dat met kinderen, klein- en achter kleinkinderen de feestzaal van de Bethelkerk verkoos, had de eerste burger een fruit mand bij zich. i J.H.P. Tuijtel kende mevrouw Van Lier nog van de opening van i een expositie van zijn schilderijen i in De Valkhof. „Dat hebt u toen - keurig gedaan", herinnerde hij zich. Het echtpaar Van Lier be wonderde gisteren opnieuw de stukjes oud-Vlaardingen, die Tuijtel met grote precisie op het doek zet J.H.P. Tuijtel, op 21 januari 1896 geboren in Haarlem, en E. Keu zenkamp, die op 21 februari 1903 in Schiedam ter wereld kwam, hadden niet vaak gedacht aan een diamanten huwelijksfeest Hij was per slot al 31, zij 24 toen de twee op 1 juni 1927 in Schiedam in het huwelijk traden. „En nou wil ik niet naast mijn schoenen Voor het echtpaar Van der Hoeven had dB burgemeester een fruitmand bij zich. gaan lopen, maar hier mag ik toch wel een beetje groots op zijn", vond Tuijtel, jarenlang voorzitter van de biljartvereniging in be jaardencentrum De Valkhof. „Ik doe het maar met schoon wa ter, burgemeester", zei hij, toen hij zijn glaaq'e jenever hief. Waarop hij de burgemeester vertelde, dat hij nauwlettend de krant in de ga ten hield: „En dan denk ik wei- eens: de burgemeester maakt moeilijke tijden door". Een op merking die Van Lier met een 'soms wel, soms niet' onbeant woord liet Later in de middag bezorgde de burgemeester een fruitmand in de zaal van de Bethelkerk, waar M. van der Hoeven en F.J. den Engelsman hun 60-jarige bruiloft vierden. Van der Hoeven zag, als metselaar bij de Schïedamse aan nemer Simons, in de jaren vijftig Vlaardingen groeien. Hij werkte ook aan de bouw van de metro in Rotterdam. „Het was hard wer ken, maar ik heb er nooit een he kel aan gehad", vertelde hij. Mevrouw Van der Hoeven-den Engelsman zag haar man vele ja ren slechts zelden in_ de avond uren. Dan weer zat hij in dit, dan weer in dat bestuur. ,Jk kon nooit nee zeggen", legde hij uit. In 1933 richtte hij met anderen in Rotter dam-West de schaakvereniging Westertoren op. Maar met scha ken moest hij stoppen: „Als je ou der wordt, dan gaat al dat reizen niet meer". Maassluis De westerndag in de binnenstad van Maassluis was vorig jaar een doorslaand succes. Duizenden mensen ver gaapten zich aan cowboys op paarden, die in de saloon in het centrum genoten van een stevi ge whiskey. De binnenstad was voor één dag omgetoverd in een heuse stad uit het wilde westen. Op zaterdag 13 juni gaat de bin nenstad op herhaling, want we derom wordt het centrum van de stad omgetoverd in een wes terncity. Muziek, cowboys, een rodeostier, Maassluis zal de sfeer uit die tijd ademen. De organisatoren hebben een uitgebreid programma samen gesteld. Op het Bloemhofje kun nen kinderen en volwassenen zich uitleven op een rodeostier, terwijl ook een schiettent niet zal ontbreken. De western-ri ders uit Den Haag zullen aanwe zig zijn en de Nashville Dancers - zorgen voor de nodige afwisse- ling. Gedurende de gehele dag zal een keur van artiesten optredens verzorgen. Op het programma staan optredens van Country Helen, Col Breeze, Ted Orange, The Dorsley Edition, Chuck Memphis en Renske Schuur man. Het vervoer in de binnenstad wordt verzorgd door een huif kar met span. Bezoekers kunnen zich met dit traditionele ver voermiddel naar de verschillen de evenementen laten vervoe ren. Vanaf 10.30 uur zijn de bezoe kers op zaterdag 13 juni welkom in het centrum van westernstad Maassluis. SCHIEDAM woen»dag3junI lunchconcert in aula Stedelijk Mu seum door duo Baiuque, 12.30 uur. marktdag op basisschool De Klinker van 16.00 tot 17.00 uur. VLAARDINGEN zaterdag 6 juni rommelmarkt in ontmoetingscen trum West, 18.00 uur. m zanger PhD Mills in koffiebar Hé Joh, 20.30 uur. MAASSLUIS woensdag 3 juni Hongaars folklore-ensemble Kala- ka, Schuurkerk, 20.15 uur. zaterdag 6 juni orgelconcert door Bert Visser In Im- man uel kerk, 2 015 uu r. Maassluis De bewaakte fiet senstalling bij station Maassluis- Centrum blijft. Door de bezuini gingen bij de NS zag het ernaar uit, dat het oude gebouw naast het station in Maassluis zou ver dwijnen. „De spoorwegen betalen ieder jaar een bedrag aan de exploi tant van de fietsenstalling. Door de bezuinigingen zou het bedrag- veel en veel lager gaan. uitval len, terwijl er ook plannen be stonden om alles maar af te bre ken", aldus een woordvoerder van de gemeente Maassluis. Zover kwam het niet. De exploi tant vroeg hulp aan de gemeente Maassluis en na overleg heeft de NS besloten toch steun te blijven verlenen aan de fietsenstalling. „Alleen zal de opzet anders wor den. De stalling wordt nu be heerd door twee mensen, één daarvan zal elders een stalling gaan exploiteren. Zo blijft de werkgelegenheid gegarandeerd en kunnen de mensen de fietsen bij het station blijven stallen. Voor iedereen de beste oplos sing", aldus de woordvoerder van de gemeente Maassluis. SchiedamHet vïaggeschip van SVV sleepte dit seizoen meer gele kaarten (36) dan punten (30) in de wacht De aanvoerders van deze ne gatieve ranglijst zijn Hans Loovens en Marcel van Buuren met elk vijf bekeuringen. Overi gens was Loovens slim genoeg om na z'n vier de kaart prompt z'n vijfde mee te pikken, zo dat hij in de slotfase van het seizoen voor één wedstrijd werd geschorst en nu zonder gele kaarten aan de nieuwe jaargang kan begin nen. Het individuele gele kanten-klassement ziet er als volgt uit: Marcel van Buuren, Hans Loo vens (beiden 5x), Chris Treling (4x), Jan Mul der, Jan Konemann (beiden 3x), Henk Salari, Harry van Kapel, Hans Neeskens, Paul Osc- hner, Roy van Duppen, Ard Oosterlee Edwin Wildenberg (allen 2x), Henk Dirven en John Bos (beiden lx). Voorts werd Jan Mulder in de thuiswedstrijd tegen Heerenveen direct met 'rood' bestraft wegens natrappen en kon Jan Kdnemann naar de kleedkamer afreizen, nadat hij in Leeuwarden tegen Cambuur twee maal 'geel' had ontvangen. Schiedam Hany van Kapel wist zich als enige SVV'er in alle 36 wedstrijden verzekerd van een basisplaats Achter hem volgen Henk Dirven en Chris Tre ling met elk 33 'start bewijzen'. Trainer Dick Buitelaar gaf zijn vertrouwen van af de eerste minuut voorts aan Jan Mul der (32), Ard Ooster lee (31), Hans Loo vens, Edwin Wilden berg, Roy van Dup pen (allen 26), Henk Salari (24), Glenn Sonneville (22), Rob Koevermans (20), Paul Oschner, Jan Kdnemann (19), Hans Neeskens (18), Marcel van Buuren (16), Coen van der Hoeven (14) en John Bos (3). Schiedam In de achttien thuiswedstrijden die SVV speelde, passeerden in totaal slechts 16.000 toeschouwers de kassa. Dat komt neer op een gemiddelde van ongeveer 900, hetgeen 400 minder is dan in het seizoen 1985-1986. Het duel tegen DS'79 werd met 2.200 tribu neklanten het best bezocht. Die tegen Emmen, overigens afgewerkt op een doordeweekse avond, was met 450 passanten verreweg de slechtst bezochte. Schiedam Glenn Sonneville was opnieuw SVV's prDduktiefste speler. De aanvaller uit Zoetermeer maakte in 25 wedstrijden 12 doel punten, waarmee hij drie treffers achterbleef op het totaal tijdens z'n debuutseïzoen ïn het betaald voetbal. De overige 37 doelpunten kwamen op naam van de tijdens de winterstop aan SC Veendam verkochte Marcel van Buuren (7), Coen van der Hoeven, Jan Konemann (beiden 5), Ard Oosterlee (4), Hans Loovens, Hans Neeskens, Paul Oschner (allen 3), Edwin Wildenberg, Roy van Duppen (beiden 2), Harry van Kapel, Henk Salari en Chris Treling (allen 1). In 36 wedstrijden produceerde SW 49 doel- puntem, maar kreeg het erliefst 68 tegen... door JAN KEES VAN DER VELDEN Vlaardingen Uiteindelijk was ze niet ontevreden over haar laatste rondje van 79 sla gen, waardoor ze op het Ne derlands kampioenschap golf voor dames op Broekpolder als negende eindigde. „Toch vind ik strokeplay, waarbij het er dus om gaat het minst aantal slagen te laten noteren, niet zo heel leuk". Suzanne Huijgen, wonend in Rotterdam, maar lid van Broekpolder, vind matchplay eigenlijk veel fijner. „Daarin speel je telkens in tweetallen om iedere gewonnen hole. Op een toernooi als we nu hebben afgewerkt, speel je meer tegen jezelf en dat vind ik toch niet zo leuk. Dat wordt het wel als je veel speelt en je scores lager worden. Maar in wedstrijden kom ik niet zo veel meer uit". De enige reden dat ze dan ook heeft ingeschreven voor het NK was dat Broekpolder het leuk vond als de clubkampioene zou meedoen. Na ronden van 88 en 83 op zaterdag, kwam ze op de laat ste dag met een score van 79 sla gen binnen en dat bleek achteraf nog goed te zijn voor een negende plaats. „Het ging op de laatste dag de laatste negen holes redelijk", vertelde ze na afloop. „Voordien was vooral het putten niet zo best. Met die 79 ben ïk vooral tevreden, omdat het een slag onder mijn handicap is". Verwachtingen vooraf had Su zanne Huijgen niet „Ik zie wel", verklaarde ze doodnuchter, „Na tuurlijk is er het thuisvoordeel, maar de andere deelneemsters verkennen de baan uitgebreid. Het klinkt misschien vreemd, maar vooraf is er nauwelijks over dït toernooi gesproken, ook niet op Broekpolder zelf. Ik geloof zelfs dat het nergens in het club huis is aangekondigd". Weinig Dat laatste is misschien wel teke nend voor het damesgolf ïn Ne derland. Niets afdoende aan de Suzanne Huijgen speelt en trainl weinig, maar eindigde tóch als negende op het Nederlands kampioenschap. prestatie van Suzanne Huijgen, is het toch wel vreemd dat iemand die vrij weinig traint en nauwe lijks aan wedstrijden buiten de ei gen club meedoet, toch nog als ne gende op een nationaal kampi oenschap weet te eindigen. Vorig jaar bereikte ze bij een match- playwedstrijd de laatste acht en belandde prompt op de zestiende plaats van de eindranglijst van 1986.. „Het is steeds het zelfde groepje dat de wedstrijden wint Het zou leuk zijn als er wat andere namen Schiedam De dienst sport en recreatie voorheen de gemeen telijke afdeling sport zaken, zet dit jaar voor de twintigste keer een zomer lang bridgen op touw. In de bovenzaal van sporthal Margnet kunnen kaartUe bers vanaf 4 juli vijf donderdagavonden te- wordt door MARTIN VERMEULEN Schiedam De jeugdkampi oenschappen tennis in de regio Waterweg Noord zijn succesvol verlopen. Drie dagen lang heb ben zo'n 140 jongens en meisjes op de tennisparken van TSF, SLV en Los Bigotes elkaar be streden om zich te kwalificeren voor de districtskampioenschap pen, die met Pinksteren in Krimpen aan den ÏJssel plaats hebben. Na enige interne strubbelingen, die hebben geleid tot het ontslag van alle bondstrainers, heeft de Rotterdamse tennisbond geko zen voor een andere opzet. Het district is nu verdeeld in acht re gio 's. Ieder gebied heeft een ei gen bestuur, dat verantwoorde lijk is voor een constructief jeugdbeleid. In de regio Waterweg Noord, dat bestaat uit Schiedam, Vlaardin gen, Maassluis en Maasland, hebben veertien tennisvereni gingen jeugdleden. Hoofdtrainer René Koppe en zijn collega Just Palm hebben uit de ongeveer 1.300 kinderen 66 spelers gese lecteerd, die kunnen rekenen op een uitstekende begeleiding. Gedurende de wintermaanden hebben zij intensieve trainingen gevolgd onder leiding van h.et bovengenoemde duo, dat werd bijgestaan door Jeanette Kabel. Bij de meisjes tot en met tien jaar was slechts één deelneemster (Gwendolyn MacLennon), die door gebrek aan tegenstanders automatisch een toegangsbewijs voor de districtskampioenschap pen kreeg. Ook in de categorie meisjes van 16 tot en met 18 jaar was dat het geval. Monique van Staalduinen hoefde zich even eens niet in te spannen om over een week op de tennisbanen in Krimpen aan den IJssel te staan. Vijf regionale tennistalenten, die al bekend zijn bij de bond, werden direct geplaatst. Dat wa ren A-speelster Caroline Vis, Robin Verbeet, Karlijn Bokkers, Patrick van Saus en Jeroen van Assendelft. De andere gekwali ficeerde meisjes zijn Pascal Bar- kepeis, Patricia Tamboer, Linda Melis, Babette Wattez, Carianne Nieuwstraten, Desiree Groene- veld en Saskia Kraaijenveld. De volgende jongens uit dit gebied kunnen op een uitnodiging re kenen: Colin MacLennon, Mi- chiel Rijke, Edwin van Straaten, Jan Pieter Vrijland, Dennis El- derkamp, Evert Hooimeïjer, Sy- men de Lange, Michael Ma cLennon, Steven Kool, Joris Kwakkelstein, Edwin van Doorn, Mark Bussink en Menno Bokkers. i bij zouden komen", vertelt Huij gen. „Soms duikt er wel eens een meiqe op dat talent heeft, maar uiteindelijk krijgt de studie meestal de voorkeur". Dat laatste is een probleem dat bij de NGF wordt onderkend, maar het is niet de enige reden dat er zo weinig dames en meisjes aan na tionale wedstrijden meedoen. Om meer deelneemsters te trekken, is de handicapgrens al naar elf ver hoogd, maar die verruimende maatregel heeft niet kunnen zor gen voor een groot deelnemers veld op Broekpolder. Slechts twintig dames schreven zich in en dat in een land dat onderhand dertigduizend golfers kent Te veel mensen zien golf echter als een leuk spel, maar willen het niet als echte sport bedrijven. Zorgen „Dat is zo", geeft mevrouw N. Pont van de Damescommissie van de NGF grif toe. „Wat ons ook zorgen baart is dat het per centage jeugdleden, ondanks die grote groei in het gehele ledenbe stand, van veertien naar tien is gedaald. Vooral het aantal spelen de meisjes is niet al te groot Tot en met een jaar of zeventien gaat het nog wel. Vaak krijgen ze dan een vriendje dat golf niet leuk vindt en dan stoppen ze er maar mee. Ook het feit dat de golfba nen vaak afgelegen liggen, is voor jongeren een probleem. Ze moe ten dan vaak te lang fietsen". Schiedam Het Schiedams voetbalkampioenschap is nog slechts twee wedstrijden verwij derd van de grote finale. Van avond (aanvang 18.45 uur) wordt op Harga de eerste halve eindstrijd gespeeld tussen het ontvangende Hermes DVS en Excelsior'20. Donderdag spelen SFC en Ursus tegen elkaar. Om dat de velden van Ursus al zijn gesloten, wordt deze ontmoeting op het terrein van SFC afge werkt (aanvang 18.45 uur). De verliezers betwisten elkaar za terdag 13 juni de derde en vierde plaats en de winnaars de hoofd prijs.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2