schiedam, 16 ns voor wegwijzer ftNDER Hoofdredacteur Krul contra 'mopperkonten 'Eigen centrum voor buitenlandse vrouwen is noodzaak* typ ws WD: geen Meer geld voor uitbreiding van de artotheek Combinatie bestuurs centrum en bibliotheek? School met verf en melk besmeurd Komplete badkamers maar ook..gas-water en rioleringswerken verwarming en alle dakbedekkingen. DONDERDAG 18 JUNI 19S7 VLAARDINGEN PvdA, CDA en weihouder B. Goudriaan (Stadsontwikkeling) zetten grote vraagtekens achter het idee van een prijsvraag over de toekomst van hot Buizengat in Viaardin- gen. Zij vinden een prijsvraag alleen zin hebben, wanneer de bevolking niet te veël invloed krijgt. Verwijzend naar een recente prijsvraag voor het Weeshuis- en Veerplein, zegtwethouder B.Goudriaan: „De inspraak heeft alles wat er aan moois In zat, uitgehaald." De wethouder doelt daarmee op kritiek van de ouderenbonden, omwonen den en bibliotheek op het win nende ontwerp van architec tenbureau OMA uit Rotterdam. Ook raadslid G. Boender (PvdA) ls bang, dat 'er in de inspraak weinig van de plan nen zal overblijven als het op dezelfde manier als bij het Veerplein gaat'. Raadslid H.H. van der Linden (CDA) noemt deze gang van zaken 'een heel slechte zaak". Kritische geluiden over het ontwerp waren al eerder in fe bruari van dit jaar te horen tij dens een vergadering van de Viaardingse raadscommissie voor Stadsontwikkeling. Zo had PvdA-raadsüd drs A.E.B. Kandel bij die gelegenheid kri tiek op 'het gebrek aan"speel3- heid' van het na de. Inspraak gewijzigde ontwerp. VLAARDINGEN De Viaardingse WD-fractle voelt 'absoluut niets' voor een verplaatsing van de Stadsgehoorzaal naar het Buizengat. VVD-fraetle- voorzitter G. Neljssel heeft dit deze week verklaard tij dens een vergadering van de raadscommissie voor Stadsontwikkeling. Ook DS6 en het CDA zet ten grote vraagtekens bij -de 'culturele functie' die het Buizengat volgens een notitie van de afdeling Stadsontwikkeling van de gemeente moet krijgen. Neijssei en Van Rijn de den deze uitspraken tijdens een korte discussie over het plan van- de afdeling stadsontwikkeling om een prijsvraag uit te schrijven voor het Buizengat Zoals bekend dreigt sloop van de Stadsgehoorzaal en Har monie aan de Schiedamse- weg, omdat beide 'gebou wen zich In zeer slechte staat zouden bevinden. Door sommige Viaardingse politici wordt al enkele maanden achter de scher men gepleit voor de bouw van een nieuw cultureel centrum aan het Bulzen- gat. VLAARDINGEN De Viaardingse artotheek in- het Hollandiagebouw aan de Oost- havenkade mag dit jaar op een provinciale subsidie van 57.468 gulden rekenen: 21,000 gulden .meer dan vorig jaar. Dit blijkt uit een advies.van de Culturele Raad voor Zuid-Holland aan het provinciebestuur over de verdeling van voor bevorde ring van beeldende kunst in deze provincie beschikbaar ge steld geld. Burgemeester en wethou ders van VI aar dingen 'hebben besloten dit geld te besteden tijdens het door het Centrum voor Beeldende Kunst te Rot- .terdamte organiseren aan koopronden in de.maanden ju li, september en oktober. Voor het inleveren van werk voor deze inkoopronden worden ook de Viaardingse beeldende kun stenaars uftgenodigd. Naast Rotterdam en Vlaar- dlngen zullen ook de kunstuit lenen van Den Haag en Breda daar aankopen' doen. In totaal gaat het om de besteding van 350.000 gulden. Buizengat De gemeentelijke afdeling Stadsontwikkeling pleit er niettemin voor, om de planvor ming voor het Buizengat na de zomervakantie te beginnen met een prijsvraag onder ar chitecten en eén oproep aan de bevolking om ideeën te leve ren. In december 1988 zou dan de gemeenteraad een besluit kunnen nemen over de toe komst van dit gebied, dat be stemd is voor woningbouw, re creatie en de omstreden cultu rele voorzieningen. Doel van de prijsvraag ls om 'zoveel mogelijk creativiteit' los te laten op het gebied, dat volgens de afdeling stadsont wikkeling 'grote waarde' heeft op het gebied van 'beleving, historie, maar ook potentieel cultureel functioneren'. Er zijn twee mogelijkheden: een open bare prijsvraag met een prij zengeld van 50.000''gulden en een onderhandse prijsvraag onder vijf architecten met een prijzengeld van 100.00Q gulden. De afdeling Stadsontwikke ling verwacht, dat de prijs vraag het Buizengat landelijk Ui de publiciteit ,zal brengen. De gemaakte plannen zouden moeten worden gepresenteerd in een tentoonstelling (septem ber 1988) met catalogus, een 'fraai uitgegeven' jury-rapport en een presentatie-avond. De Viaardingse bevolking komt tweemaal aan de beurt: in september 1987 zal haar ge vraagd worden ideeën tc leve ren en in september 1988 mag zij oordelen over de gemaakte plannen, tenzij de gemeente raad daar een stokje voor zou steken, zoals valt te verwach ten na de discussie in de raadscommissie. De ambtelijke voorbereiding begint volgende maand met een inventarisatie van de be staande eigendomsverhoudin gen, karakteristieke objecten, gegevens over de bebouwing, infrastructuur van kabels en leidingen, verkeersinvloeden, milieu-aspectën en literatuurs tudie van eerdere gemeentelij ke nota's. De inventarisatie kost 25.000 gulden. SCHIEDAM Met Opge stroopte mouwen en. .zonder colbertje weerde hoofdredac teur Gerard Krul van Het Vrije Volk zich gisteravond kranig op de ledenvergadering van de afdeling* Schiedam van de Partij van de Arbeid. Op uitnodiging van hetafdelings- bestuur sprak hij over de func tie van een progressief, dag blad in de regio in het alge meen en over de functie van Het Vrije Volk in het bijzon der. Centraal hierbij stond het versterken van de relatie tus sen de overheid en burgers en wat de taak van een krant hierbij moet zijn. De Schie- damse socialisten (Krul: „Mopperkonten, dat waren ze lyijftien jaar geleden ook al") maakten het de nieuwe hoofd redacteur niet gemakkelijk. Van de ongeveer 35 aanwezi gen gingen acht PvdA-Ieden de nieuwe hoofdredacteur hij volgde öp i mei jongstleden; Herman Wigbold op te lijf met kritiek op de inhoud" van de krant en het gevoerde'; be- leid;-. Het Vrije Volk experi menteert de maand juni met een 'nieuwe' krant In de expe rimentele krant, die in Schie dam bij een aantal abonnees wordt bezorgd, is het plaatse lijke nieuws weggelaten. „Vre selijk vinden wij het; Wij mis sen het Schiedam se nieuws," mopperden de PvdA-ers in koor. „Dat u Het Vrije Volk alleen SCHIEDAM De nieuw bouw voor de centrale biblio theek op het Schledamsc Stadserf dient met andere ge meentelijke diensten te worden gecombineerd. Het college van burgemeester en wethouders deukt aan uitbreiding met een nieuw gemeente-archief, een bestuurscentrum of varianten hierop, zoals een raadszaal an nex burgerzaal. De gemeente onderzoekt op dit moment in een stuurgroep onder leiding van wethouder L. Hafkamp (Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur) de moge lijkheden. Het personeel van de Openbare Bibliotheek Schie dam klaagde onlangs bij het gemeentebestuur over de land- urige onzekerheid van de nieuwbouw. De gemeente wil nu vaart achter de plannen gaan zetten. Onlangs stemde de Schie dam se gemeenteraad in met de nieuwbouw en de plaats van de nieuwe centrale bibliotheek op het Stadserf. De bibliotheek kan worden gevestigd in een gebouw met een oppervlakte van 3600 vierkante meter in het centrum van de stad aan het bestaande Stadskantoor op het Emmaplein vast. De dienst Gemeentewerken geeft opdracht gekregen uit te rekenen of de genoemde alter natieve aanbouwen stedebouw kundig zijn in te passen op de plaats bij het Stadskantoor. Een stuurgroep en een werk groep buigen zich bver de kos ten voor de nieuwbouw, het verhuizen en de Inrichting van het pand. Een architect Is nog niet uitgekozen. Dit najaar neemt het gemeentebestuur de uiteindelijke beslissing om trent de voortgang van het ge hele project. voor het Schiedamse nieuws zou lezen ls treurig," repliceer de Krul streng. „De krant is het waard om helemaal te Vworden gelezen. Om het pro gressieve karakter. De krant bestaat niet alleen uit een pa gina plaatselijk nieuws," aldus de jongehoofdredacteur (36), die vijftien jaar geleden zijn journalistieke carrière begon bij de redactie in Schiedam. Hij werkte daar één jaar. „Uniek," noemde Krul het dat hij zich moest verdedigen tegen de klagende abonnees of 'leden' zoals zij zlehzelf nog al tijd noemen. „Vergeet echter niet dat de PvdA ooit de 'huls- krant' heeft afgestoten en ver kocht," bracht hij bij de aan dachtig toehorende, voorname lijk oudere, PvdA-ers in herin nering. Alleen journalisten van Het Vrije Volk overkomt dit," ver volgde Krul. „Zij moeten zich altijd venveren tegen hun ei gen lezers. En ik vind dat dat moet kunnen. Kritiek is uitste kend. Daarom ook onze experi menten. Want wat betekenen die. Dat iedere lezer, en vooral die in Schiedam, zich met de krant en de inhoud mag be moeien." Krul, die in de grote zaal van complex Irene aan de Nieuwe Haven veel oude bekenden te genkwam: „Een krant kun je niet in theorie maken. Dus dat wordt uitproberen. De oude trouwe lezers, die jaren gele den al beslisten dat 'dit' hun krant ls, moeten we dan lastig vallen. Maar de wijzigingen zijn noodzakelijk om vooral jongere lezers te bereiken." Krul was aangedaan. Hij werd getroffen door de liefde van de klagers voor 'hun oude vertrouwde krant'. „Maar ver anderingen, ook op het eerste gezicht onsympatïeke wijzigin gen, blijven noodzakelijk," hield hij vol. „Wij hebben geen keus. De jongere abonnees zijn te zwak vertegenwoordigd. Daar moet verandering in ko men. Wij streven naar een nieuwe krant met nieuwe abonnees." Krul vond het teleurstellend te horen, dat zo velen na een week lezen van de 'nieuwe krant', ai willen afhaken. Krul: „Wees nu ook solidair, want dan blijft er voor ons en u een fantastische toekomst bestaan. Dat mopperende en morrende Schiedammers bepalen, nadat de enquêteurs zijn langs ge weest, hoc HW er ln de toe komst uit gaat zien, is dat geen compliment?" De Schiedam;-^ PvdA-afde- Hng telde op 1 april jongstle den 536 leden. Slechts dertien personen behoren tot de leef tijdsgroep 18 tot en met 25 jaar. In de groep 26 tot 40-jari- gen zijn dat 89 personen. De ouderen spannen de kroon. 182 mensen tussen de 61 en 80 jaar maken deel uit van de plaatse lijk afdeling. Van 53 leden is de leeftijd onbekend. Ook de PvdA wil aan jongere Schiedammers meer aandacht gaan besteden. VLAARDINGEN Twee kinderen van vier jaar hebben in de basisschool Prof. dr V.H. Rutgers aan de Van Maanen- straat een lokaal en een lera- renkamertje met verf be smeurd en schoolmelk uit een koelkast op de vloer gespoten. De ravage was aanzienlijk. De kinderen waren via een open staand raam naar binnen ge klommen. Hun ouders zijn in gelicht De schade zal op hen worden verhaald. De ouders zijn verzekerd. Het Buizengat in Vlaardin- gen. Enkele politici vin den, dat de bevolking niet teveel invloed op de plannen mag krijgen. Foto Arie Wapenaar) HVV's hoofd- redakteur Ge rard Krult fDe krant is het waard om helemaal te worden gele zen." (Foto Archief HVV) PODIUM In een speciale feestsfeer treedt de Viaardingse rock band Vicar Smiley vrijdag 19 juni op in muziekcafé Podium (Lange Haven 28). Twee maan den geleden had de groep zo veel succes In Podium, met nummers van onder andere BrucE Springsteen en John Hi- att, dat zij wederom gevraagd zijn. Aanvang 22.00 uur. Toe gang/2.50. Zaterdag 20 juni speelt het rock and rolltrïo Queen Willie and the Willie- boys In het café. De moderne rock and roilformatie, bestaan de uit String Willie op gitaar. Kit Willie op slagwérk en zan ger Queen Willie, speelt muziek van onder andere Jagger, Boord, Joe Jackson en The Alarm. Aanvang 22.00 uur. Toegang 4.-. Zondag 21 juni staat de J.J.C. Helderband met Pierre van der Linden, drums (ex-Focus), Joop van Ntmwe- gen, gitaar en Marlies Helder, zang, op het podium van Podi um. De groep begint om 22.00 uur. Toegang/2,50. BROERSVEST Winkeliersvereniging Broers- vest viert zaterdag 20 juni feest Sn de straat. Het poppenthea ter van John de Winter geeft van 12,00 tot 16.00 uur voor stellingen op het Hemaplein voor jong en oud. John de Winter maakt decors en pop pen zelf. Hij bespeelt ze even eens. Zijn doelgroep Is de jeugd van vier tot twaalf jaar, maar In de praktijk blijkt meestal dat ook volwassenen geïnteresseerd zijn. De steel- band van Winston Martha brengt de gehele middag in de Broersvest Antilliaanse 'muziek ten gehore. De amateur steel- band bestaat uit vijf muzikan ten. BEATRIXPARK Het jaarlijkse schapenscheer- dersfeest In de kinderboerderij van het beatrlxpark vindt za terdag 20 Juni plaats. Het Is voor het vijfde jaar dat de ge meentelijke schapen door schapenscheerder Cees van DIJke uit Numansdorp van hun wollen jasje worden ontdaan. Het feest, met demonstraties van de Koninklijke Natuurhis torische Vereniging, een spin ster, eieren beschilderen.onder leiding van Gerrit Bor en imker Niek van der Drift uit *s Grave- zande, wordt gehouden van 13.00 tot 16.00 uur. Dierenver zorgers Piet van Mil en Sjaak Vroom beantwoorden vragen over de dieren. Toegang vrij. FANCY FAIR De Christelijke Korfbal Vereni ging ODl houdt zaterdag 20 ju ni een fancy fair op het terrein ln het sportpark Thurlede, Parkweg 1. De opbrengst van de oliebollenverkoop, rommel markt, rad van avontuur en lo terij is bestemd voor de aflos sing van hel clubgebouw. De kinderspelen zijn van 10.00 tot 12.00 uur. 's Middags wordt er gesport. BRIDGE INSTUIF Vanavond en volgende week donderdag wordt er gekaart in de bovenzaal van Sporthal Margriet in het kader van de traditionele zomer bridge In stuif. onder auspiciën van de Dienst Sport en Recreatie Schiedam. Aanvang 19.45 uur. Inschrijving uitsluitend per paar per avond aan de zaal. Deelname per paar f4,- per avond. Inlichtingen, W. Her mans (telefoon 4376426), C. Wever (4738543) of J. Meijer (4700335). TOERCLUB De fietsers van de Toerclub Schiedam kunnen zondag 21 juni twee tochten door het Rijnmondgebied maken van elk 200 kilometer. Vertrek 6.30 uur en 7.00 uur vanaf kantine Wielerbaan, sportpark Harga. Dinsdag 23 juni wordt er vanaf 18.30 uur gestart voor diverse Rijnmondsterritten over ver schillende tracé's. Vertrek: kantine Wielerbaan, sportpark Harga Inlichtingen.: Aad van der zalm, telefoon 4357266. AVONDVIERDAAGSE De Schiedamse avondvier daagse wordt gehouden van dinsdag 23 juni tot en met vrij dag 26 juni. Maandag 22 juni is de inhaaidag. Het inschrijfgeld bedraagt 4,-per persoon, voor verenigingen en scholen Is het Inschrijfgeld 3,50 per persoon. Startplaats: terrein korlbalvereniging Harga, ach ter Sporthal Margriet. Voorin schrijving is mogelijk lot en met vrijdag 19 juni bij onder Redactie Het Vrije Volk, editie Schiedam, Hoog straat 125b, 3111 HD Schiedam. Telefoon: 4266646 of 4736061. Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woensdag ochtend voor de plaat sing op donderdag In ons bezit te zijn. andere de VW (Buitenhaven- weg) en tussen 14.00 en 16.00 uur in wijkcentrum De Blauwe Brug (Bachplein). VROUWENFEEST De Stichting Schiedamse Vrou wenemancipatie Organisatie eindigt vrijdag 19 juni het sei zoen met een groot feest voor alle schiedamse vrouwen In wijkcentrum De Erker (Jan van Avennestraat 32). Het Brabant se Carco ensemble treedt op met een cabaretshow. Vier be roepsmusiciennes Cecile, An- nelles, Reniide en Coby, spelen clavecimbel, piano, slagwerk en blokfluit. De keuze van de instrumenten van het vrouwen kwartet suggereert klassieke muziek, maar het moet echt swingen worden op frisse klan ken en eigentijdse schokkende teksten. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Toegang vrij. HUISVROUWEN De leden van de Schiedamse afdeling van de Nederlandse. Vereniging van Huisvrouwen wandelen donderdag 25 juni. De zomerwandellng begint om 10.00 uur bij de Plantage bij het monument. De dames lo pen gezamenlijk naar de Stuurhut aan de Maasboule vard. Daar worden poffertjes genuttigd of koffie gedronken. Inlichtingen, telefoon 4701718. WILTON FUENOORD De leden van Harmonie Wilton Fijenoord houden zaterdag 20 juni open huls van 10.00 tot 12.00 uur in het clublokaal aan de Nieuwe Waterwegstraat 1. Het bestuur van WF hoopt vooral jonge muzikanten aan te trekken. Het leerlingenorkest laat tijdens het open huls ho ren wat het waard is, De lid- maatschapskosten zijn bijzon der laag, vindt WF. Het lid maatschap bedraagt 132,- per Jaar. De nieuwe leden be talen 100,- per jaar aan de Streekmuziekschoo! Nieuwe Waterweg Noord. Zij krijgen daarvoor wel geheel gratis les van professionele leraren. De harmonie stelt gratis muziekin strumenten ter beschikking. SINT RADBOUD Harmonie Sint Radboud treedt zondag 21 juni op in het Be- atrixpark nabij de kinderboer derij. Hel optreden begint om 14.00 uur. Medewerkers van Sint Radboud collecteren tij dens het spelen voor het An jerfonds Zuid-Holland. De Schiedamse muziekcorpsen bedanken,op deze wijze het fonds, waarvan zij jaarlijks fi nanciële bijdragen ontvangen. STEDELIJK MUSEUM Organist Jan Sterrenberg ver zorgt zaterdag 20 juni. het laat ste concert op het orgel in de aula van het Stedelijk Museum Schiedam (Hoogstraat 112). De oud-Schiedammer heeft mu ziek van de zestiende eeuw tot heden op het programma staan. Aanvang 15.00 uur. Toegang vrij. BAD GROENOORD 'Vroege en sportieve vogels' kunnen zaterdag 20 Juni te recht in Bad Groenoord (Schie- damseweg 138) voor dauw- zwemmen, ontbijten en wan delen. Aanvang zwemmen 6.00 uur, ontbijt van 6.45 tot 7.30 uur en wandelen tot 8.00 uur. Deelname kost ƒ6,-. SHOWCORPS OBK Het Schiedamse showheorps OBK maakt zaterdag 20 juni een rondtocht door de stad. De tocht door het centrum gaat om 13.00 uur van start. WEEKENDDIENSTEN Het Schlelandzlekenhuls aan de Stadhouderslaan heeft dit weekeinde EHBO-dlenst, tel. 4733733. Ambulance, tel. 4333300, Huisarts: bellen met boodschappendienst, tel. 4206611. Spoedrecepten, tel. 4261480. Tandarts: spreekuur op zaterdag en zondag van 17.00 tot 18.00 uur A.J. Mosk, Burg. Knappertlaan 39, tel. 4734629. SCHIEDAM Een eigen plek ls geen luxe maar bittere noodzaak en de voorwaarde voor de werkelijke emancipa tie van de buitenlandse vrou wen, in Schiedam. Tot deze conclusie is de Schiedamse werkgroep buiten landse vrouwen gekomen na een onderzoek onder de 1608 ■Marokkaanse en Turkse vrou- .wen. Het onderzoek heeft twee jaar geduurd. In het rapport 'Een eerste aanzet tot realise ring van het centrum voor bui tenlandse vrouwen in Schie dam' ataat dat er voor buiten landse vrouwen in Schiedam wel mogelijkheden zijn. De ruimte of de plaats waar die activiteiten moeten plaatsvin den ls echter het struikelblok. De Marokkaanse vrouwen Qtogen geen lessen volgen .in klaslokalen in Migrantencen- tnim 't Parkweg aan de Park weg omdat er ook mannen les- «rijgen en omdat de moskee er eveneens is gevestigd. De Turkse vrouwen worden door hun mannen tegengehouden als zij naar het Vrouwenont- moetlngseenturni Barrlka aan de Lange Kerkstraat willen. Het vrouwenhuis ademt te veel 'linkse actie* uit volgens vele buitenlandse mannen. Een vrouwenhuis heeft in de Turk se mannenwereld een slechte naam. De Turken zijn bang dat hun vrouwen in het vrouwen huis worden 'opgezet' tegen hun echtgenoten. Vooroordeel „Niets is minder waar, maar hoe haal je dat vooroordeel weg. Wij zijn hier nu eenmaal geëmancipeerder en de Neder landse vrouw beweegt zich veel vrijer," aldus emancipa tiewerkster Vera Wijnker. Een gedeelte van haar werkuren mag zij, gesubsidieerd door de gemeente, al gebruiken om de mïgrantenwerkster die binnen kort wordt aangesteld te hel pen. Dë gemeente heeft sinds kort de beschikking over zogenoem de concentratiegelden voor ethnische culturele bevolkings groepen. Voor het gehele be drag ls nog geen bestemming gekozen. De werkgroep buiten landse vrouwen vindt dat de Marokkaanse en Turkse vrou wen in Schiedam recht hebben op dat geld. De gemeente heeft inmiddels wel toegezegd dat er een mïgrantenwerkster aan een vrouw van buitenlandse origine wordt de voorkeur ge geven voor twintig uur per week mag worden aangeno men. De werkgroep buitenlandse vrouwen wordt gevormd door vertegenwoordigers van het migrantenopbouwwerk, het Educatief Centrum voor Vol wassenen, de Stichting Buiten landse Werknemers Rotter dam, de Marokkaanse vrou wengroep, de Stichting ABC taalcursussen, Buurthuis NIeuwland en de Stichting Schiedamse Vrouwenemanci patie Organisatie. De enquêtes lieten er keer op keer geen twijfel over bestaan: de buitenlandse vrouwen heb ben behoefte aan een eigen ruimte met goede kinderop vang en professionele begelei ding. Van de 1608 buitenlandse vrouwen in Schiedam waarvan in de leeftijd van vijftien tot en met 64 jaar in totaal 820 Turk se en 123 Marokkaanse vrou wen, nemen er slechts enkele tientallen deel aan de taalles sen Arabisch, naailessen, de cursus gezondheidszorg, zwem-, kook- en kapperslessen in diverse centra, het vrouwen huls en in club- en buurthui zen. De animo om mee te doen aan fietslessen en de genoem de cursussen is wel groot. „Veel van deze buitenlandse Schiedamse vrouwen zijn in een groot isolement geraakt," vertelt Coby de Reus van het Educatief Centrum voor Vol wassenen. „Zij willen dol graag, zeker weten. Maar mo gen of durven niet. Wij moeten ze helpen. En de activiteiten een beetje aanpassen, met ln het achterhoofd meer begrip voor waar deze vrouwen van daan komen en de problemen die zij in de Nederlandse sa menleving ondervinden." Wanneer het college van burgemeester en wethouders van Schiedam de plannen on dersteunt gaat dat geld kosten. De werkgroep buitenlandse vrouwen heeft de prijslijst klaarliggen. Voor de huisves ting is 36.000 gulden per jaar uitgetrokken. Voor het verbou wen en aanpassen van het pand, Inventaris, schoonmaak kosten, gas, licht cn water, ver zekeringen en telefoonkosten staan voor 21.500 gulden op de begroting. De organisatie van onder andere nieuwe activitei ten en een publiciteitscampag ne wordt begroot op 24,100 gul den. De personeelskosten be dragen 27.500 gulden. „Het Schiedamse maat schappelijk werk krijgt vaak buitenlandse vrouwen met pro blemen op het spreekuur. Zij zijn eenzaam. Want in Neder land zitten die vrouwen vaak alleen. In het thuisland waren er de familieleden bij wie men zich veilig en vertrouwd kon voelen. Hier moeten de contac ten opnieuw gelegd worden," legt A. Battaï van de Stichting Maatschappelijk Werk Schie dam uit. Het centrum voor buiten landse vrouwen moet een ont moetingscentrum worden, waar vrouwen altijd terecht kunnen met vragen, probele- raen en ideeën. Alle activitei ten, die nu al op het program ma staan, worden er onderge bracht. Uitbreiding wordt ver wacht met filmmiddagen, the matische bijeenkomsten, cultu rele manifestaties, feesten en kooklessen. „Een klein keuken tje zou geweldig zijn. Buiten landse vrouwen vinden het fantastisch om tesamen te ko ken, De ontspanning en onder linge kennismaking verloopt dan beter," sprak Fatlma Ni- yassi van.de Stichting Buiten landse Werknemers Rotter dam tijdens de peresentatie van het rapport. Laatste, maar belangrijkste wens van de werkgroep is een pand ln het centrum van de stad, dat gemakkelijk bereik baar ia met het openbaar ver voer. De omgeving mag niet bedreigend zijn. En er mogen niet te veel kroegen in de buurt zijn of plaatsen waar veel mannen samenkomen. Naar een geschikt pand wordt op dit moment driftig gezocht. (door erkende loodgieters)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 4