'Geconcentreerd zoutzuur op m'n hand? Niks van gemerkt!' HET WAAIGAT Zilver voor model- Kortaf Défilé besluit vierdaagse gOaolderop $P: 'Vragen zijn politiek bekrompen' Ijljg 4 iggj g|§pi§ ligg gspp |gp m m pij V wmSBI1 VAN DER MOEZEL NOORWEGEN IN waai eens aan... wonen Markt 57 - Viaardingen - 010 - 4348818 JARIG? Politie vangt pittbuil- terriër Sport en spei Kunstbraderie Wijkbezoek Kleurwedstrijd j VLAARDINGEN De So- cialistle3e Partij (SP) sluit zich ongevraagd aan bij vra gen van PvdA, D66 en CPN/PPR/PSP over het on roerend-goedbezit van wethou der Chr. van Roor (Finan ciën). Evenals de drie andere partijen vindt de SP, dat 'ook maar de geringste schijn ver meden dient te worden van een vermenging van persoonlijke en gemeentelijke belangen*. Omdat de SP al enkele ma len eerder mondeling vragen heeft gesteld over het huizen- bezit van Van Room noemt zij öe huidige actie van de Partij van de Arbeid 'politiek be krompen*. In schriftelijke vragen ver zoeken PvdA, D66 en. CPN/PPR/PSP het college om een lijst te overleggen met het onroerend-goedbezit van Van Roon, die vele winkelpanden en woonhuizen hezit in de pe perstraat, Hoogstraat en Ha venstraat. De drie partijen vin den dit van belang omdat arti kel 52 van de Gemeentewet be paalt, dat leden van de raad kich dienen te onthouden van Stemmingen, die hun persoon lijke belangen raken, i De SP sluit zich ongevraagd bij deze vragen aan, maar wijst er wel fijntjes op, dat zij al vier keer eerder heeft geïn formeerd naar het onroerend- goedbezit van Van Roon: bij de installatie van het college, bij een vergunningaanvraag van de stichting DAT, gevestigd In een pandje van de CDA'er aan de Havenstraat, bij de verde ling van de subsidiegelden voor stads- en dorpsvernieu wing en bij het opknapplan voor een winkelcentrum. I Omdat tijdens de discussies oij'die onderwerpen de PvdA- fractie in de gemeenteraad aweeg» vindt de SP het van 'po litieke bekrompenheid' getui gen, dat zij niet door de PvdA is benaderd zich aan te sluiten bij de schriftelijke vragen. „Bang om samen met de grootste oppositiepartij in de krant te komen," vraagt de SP zich af. „Of vindt de PvdA een dergelijke vraagstelling vanuit éen raadsmeerderheid te pijn lijk voor de coalitiegenoten? Of wil de PvdA-fractie zijn mok kende achterban alleen gerust stellen door het stellen van de ze 'heldhaftige* vragen?" Verder wijst de SP erop, dat burgemeester AA.J3L van Lier al zijn visie heeft gege ven. „Het college is op de hoog te van de onroerend-goedbezlt- tlngen van wethouder Van Roon. Het college zal erop toe zien, dat er geen belangenver strengeling zal plaatsvinden," aldus de burgemeester. Voor de SP Is daarmee echter niet de kous af. „Dit is een taak van de ge meenteraad. Wij geloven het college niet op zijn mooie blau we ogen. De tijd dat colleges zichzelf controleren is voor bij," aldus de SP, die van me ning is, dat het 'een rommeltje is in de PvdA-fractie'. -„De wet houders zijn lid van de fractie en kunnen daar kennelijk ook rustig zwijgen." meent SP- raadslid Betty Vugts-Middel- burg, die zich namens de SP- fractie aansluit bij de schrifte lijke vragen over dit onder werp van de overige drie link se partijen. VLAARDINGEN Met zoutzuur complexen maken van nikkel- en kobaltïonen, ze weer schei den via een ionenwisselaar, daarna tilreren om de preeiese concentraties te bepalen en tenslotte nog- even met de colorimeter de verdunningsreeks be kijken. Ga er maar aan staan. Het was slechts één van de opga ven waarop de beste scheikun- de-leerlingen van het hele land hun tanden mochten stukbijten tijdens de achtste Nationale Chemie Olympiade. Deze wedstrijd werd giste ren en eergisteren gehouden In het Unilever Research Labora torium. De deelnemers: twintig bollebozen uit de vijfde en zes de klassen van het VWO, die een strenge selectieprocedure met diverse afvalrondes had den overleefd. De Zwijndrech- ten aar Kees-Jan van der Waal van het Develsteincollege kwam gisteren als winnaar uit de bus. Er heerst geen zenuwachtige examensfeer in de pr&ktikum- ruimte, maar er wordt wel heel stug doorgewerkt, zodat het af en toe flink dringen is bij de zuurkast. Ze zijn al meer dan vier uur in de weer, tr» smetteloos witte laboratorium- jassen en mqt overmatig grote veiligheidsbrlllen op. Net als in de film staan er overal in het lokaal reageerbuisjes, kolven, retorten en bekers met fel ge kleurde vloeistoffen te borre len en te roken. Sander Smit van het Beek- vliet-Gymnasium uit St Mi chielsgestel is de eerste die zijn jas uittrekt, z'n bril afzet en het lokaal verlaat. „Dat was behoorlijk pittig, zeg. En veel!" is zijn eerste reactie. „Ik ben er niet helemaal uitgekomen, want ik heb een fout gemaakt die ik toch niet meer kan her stellen. Daarom ben ik ook maar gestopt Oefening 't Is jammer," gaat hij ver der. „dat ik gisteren het theo retisch onderdeel ook zo heb verknald, want nou kan ik Hongarije helemaal wel verge ten. Nou ja, ik zit nog maar In 5 VWO, Ik zie het maar ais een oefening voor volgend jaar,. t J Witte labara- toriumjassen en veilig- heidsbrillen Als volleerde laboranten werkten de fi nalisten van de Chemie Olympiade zich an het XJnxlever-lab door Je opga ven. (Foto John de Pa<- ter want dan wil ik beslist wéér meedoen." Hongarije is het sleutel woord onder de jonge chemici, want daar wordt in juli de In ternationale Chemische Olym piade afgewerkt, met deelne mers uit de hele wereld. De eerste vier plaatsen in de Ne- De Jfle Vlaardingse avondvierdaagse is gisteravond met het traditionele défilé op de Markt afgesloten. Burgemeester A.A.J.Mvan Lier, zijn echtgenote, commissa ris van politie A. Spel en voorzitter K. van der Zee van de Vlaardingse Politie Sport- en Ontspanningsvereniging, die de vierdaagse organiseertwuifden vanaf half acht onafgebroken naar de ruim vierduizend wandelaars die aan het bordes voorbijtrokken. De vierdaagse kende dit jaar een nieuwe afstand van vijf kilome ter voor kinderen tot zeven jaarDe eerste drie dagen liepen zij fs middags en gis teren voegden zij zich bij de overige wandelaars, die overladen met bloemen de laatste loodjes van de veertig kilometer aflegden. (Foto John de Pater) Als u last hebt van treuzelstraaltjes ijskoude douches en 'n hoge gasrekening is het tijd voor warm watercomfort met een schone elektro-boiler van Daalderop. Schie 40-52, Schiedam, te!. 010-4732077 In onze showroom kan men zich oriënteren en overtuigen van de hoogwaardige kwaliteit en het p8rfekte zitcomfort van diverss fau teuils. Leverbaar: in verschillende kleuren houten frames, leer- en stof- soorten. aaBBB OEeflGQBü derlandse wedstrijd geven recht op uitzending naar dat evenement ,Jn het verleden hebben we daar een heel goed figuur ge slagen, we zijn altijd boven, de middenmoot geëindigd. Vorig jaar, toen ons land gastland was, werden we zelfs met rui me voorsprong nummer één- en twee," vertelt drs Wout Da vids, die namens het Instituut voor de Leerplanontwikkeling (SLO) zitting heeft in de com missie die de nationale Olym piade jaarlijks organiseert.„Natuurlijk willen we in Boedapest ook weer be hoorlijk voor de dag komen," vervolgt hij. „Ik ben benieuwd wat het wordt, want ze zijn daar nogal ouderwets, de na druk ligt er vooral op feiten kennis. Het Oostblok zal daar traditiegetrouw sterk verte genwoordigd zijn. Terwijl wij onze deelnemers selecteren, uit 400 aanmeldingen, doen in lan den als Rusland en China ette lijke duizenden leerlingen aan de voorronden mee. In .die lan den worden de opgaven zelfs via de televisie verspreid." - Hij heeft echter het volste vertrouwen in de Nederlandse kandidaten, die een week lang bij het Unilever-laboratorium In Viaardingen te gast waren om zich op de nationale krachtmeting voor te bereiden. Dagenlang werden de scholie ren van half negen tot half zes bijgeschoold door de weten schappers van Unilever, zowel theoretisch als praktisch. Am per vier weken na hun eind examen volgden ze colleges in fysische-, anorganische-, orga nische- en biochemie; daar naast werd hen een aantal ele mentaire laboratoriumtechnie ken bijgebracht. Gesneden koek Davids: „De stof van de mid delbare school is gesneden koek voor deze jongelui, op school halen ze alleen maar negens en tienen. Maar hier ligt het niveau van de opgaven VLAARDINGEN Een team van de model- bootclub Viaardingen is met een zilveren me daille teruggekeerd van de vijfde wereldkampi oenschappen voor scheepsmodelsport in het Oostduits e Schwe- rin. Het team behaalde de medaille in de klasse F0, waarin behalve de VI aar dingers nog der tien andere teams uit de gehele wereld streden. Inmiddels zijn de clubkampioenschappen in volle gang. Morgen, zaterdag 20 juni, wordt de tweede wedstrijd ge varen tijdens een vaar- dag in de vijver aan de George Stephenson weg, die om elf uur begint. De Vlaardingse deelne mers aan de WK zijn dan present met hun schepen. De eerste drie plaatsen worden thans ingenomen door A. Faardenkooper (Corne lia Keetje), J.P. Zwaans (brandblusvaartuig) en J. Breedveld (Neeltje). stukken hoger, vandaar die ex* - tra scholing. Met name het praktikum ia belangrijk, om dat daar op sommige scholen nauwelijks iets aan wordt ge daan. Ervaring op dat gebied is echter absoluut noodzake lijk, want als je niet efficiënt en nauwkeurig kimt werken, loopt elke proef hopeloos mis." Het waren inderdaad de praktische vaardigheden waaraan het nogal eens schortte bij de titelkandidaten. Zo raakte Evert-Jan uit Deur- ne zelfs zonder dat hij het zag, meer dan de helft van de in houd van een kokende beker kwijt. Het spoot er zomaar in eens uit, is zijn lezing. ,Jk snap niet hoe dat nu heeft kunnen gebeuren. Misschien heb ik er toch wat teveel korreltjes bij- gegooid,", zegt hij nog enigs zins beduusd. Droogkloten Plaats een Van Harte! Een rubriek om geluk te wensen. Bei 010-4004.293. Bij Petra uit Prinsenbeek verliep het praktikum even min vlekkeloos. ;jk voelde op een gegeven, moment alsmaar wat prikken op mijn hand, en toen ik keek zag ik allemaal rode vlekjes. Ik had wat gecon centreerd zoutzuur gemorst, maar ik was zo Ingespannen bezig geweest dat ik het niet eens had gemerkt. Gewoon even afspoelen en klaar was Kees," vertelt ze monter. Als enig meisje trok ze een week lang met alleen maar jongens op. .Heel gezellig was het Na tuurlijk zou het goed zijn als er meer meisjes meededen, maar ik heb het hier deze week desondanks prima naar m'n zin gehad. Wat mij betreft had het nog een week langer mogen duren," aldus Petra, die in september in Eindhoven be gint met de studie scheikunde. Of het aandeel van de meis jes door campagnes als 'Kies Exact' in de toekomst veel gro ter zal worden, blijft toch een beetje de vraag, verwacht or ganisator Davids. „Er speelt nog iets anders mee," legt hij uit „Wij horen van scheikun deleraren vaak genoeg dat ze zeer talentvolle dames in de klas hebben, maar die voelen fer toch niet voor om mee te doen. Meisjes zijn niet zo com petitief Ingesteld als jongens. Het wedstrijd-idee staat ze niet aan," zegt hij. De hele week nog eens over ziend, kan Davids eigenlijk geen wanklank opnoemen. „Voor mij is een belangrijk punt dat de Jongelui het met elkaar heel goed hebben kun nen vinden, meteen vanaf het begin aJ. Het Is wat mij betreft de gezelligste Olympiade In ja ren geweest. Want denk niet dat deze menBen eenzijdig zijn georiënteerd, van die droogklo ten die alleen maar chemie- boekjes kunnen lezen. Natuurlijk, veel van hen gaan na de zomer een exacte studie doen. Zo kiezen er drie van de twintig ook inderdaad voor scheikunde, maar dit Jaar zit er bijvoorbeeld ook iemand bij die theologie gaat studeren. Op die manier wordt er toch over van alle3 gepraat. Wat overigens niet wegneemt dat het voor hen ook heel prettig Is om eens een week in het gezel schap te vertoeven van lieden met dezelfde interesse. Want op school blijven het toch vaak een beetje buitenbeentjes," be sluit Davids. SCHIEDAM Een nogal agressief brommende gemuil korfde pittbullterrlër is door de Schiedam se politie met een vangstok uit de tuinen achter de huizen aan de Filips van Bourgondièstraat gehaald. Het dier liep zonder baas in de achtertuinen rond te banjeren. Omwonenden waarschuwden, bang geworden door het ge brom, de politie. Agenten brachten het beest naar diere nasiel De Hargahoeve. SCHIEDAM Excursie De leden van de Schiedam se raadscommissies Financiën, Openbare Nutsbedrijven en Economische Aangelegenhe den gaan dinsdag 30 juni op excursie naar de Amercentrale in Geertruidenberg en het toe ristisch recreatieve Ungepre ject In Gorlnchem. Herbestraten Maandag 29 juni wordt begon nen met het herbestraten van de Burgemeester Honnerfage Gretelaan tussen de Alphons Arfënsstraat en de Jan van Zutphenstraat. Het verkeer wordt onmgeleld vla de Park weg, Burg. van Haarenlaan, Plein 40—45, 's Gravelandse- weg en omgekeerd. De omlei dingsroutes worden met oranje borden aangegeven. De werk zaamheden zullen drie weken In beslag nemen. Rietzeilers De leden van de Schledamse carnavalsvereniging De Rietzei lers hebben een nieuw bestuur gekozen. Voorzitter Is 'het brein achter vele nieuwe activi teiten van het atgetppen jaar' Luud Snel geworden. Ineke van Adrichem werd benoemd als eerste secretaresse. Emmy Jeysman Is tweede secretares se. Plet Dries, tevens plaats vervangend voorzitter, Is eer ste penningmeester. Cora Dries neemt voor hem waar bij afwezigheid. Jan van Haren bleef de voorzitter van de op tochtcommissie en Arle Ver waal zal da public relations verzorgen. De openbare basisschool Groenoord houdt woensdag 24 Juni de Jaarlijkse sport- en speldag op het terrein van korfbalvereniging Harga te Schiedam. De leerlingen van de groepen één tot en met acht beginnen om 8.30 uur. Dertig ouderen geven hun me dewerking aan de sportdag. De opzet van de dag Is anders dan voorgaande Jaren. Dit keer begeleiden de scholleren uit de groep acht (voormalige zesde klas) de leerllngetjes van de groepen 1 tot en met 4 (voor heen de kleuters en klassen 1 en 2) bij de spelletjes en de wedstrijden. Afscheid (1) ■Na een dienstverband van rtifm twintig jaar verlaat H.M. Strij- bos, medewerker van de afde ling onderhoud Installaties van de dienst Gementewerken per - 1 juli de gemeentedienst. De heer Strljbos reclpleert vrijdag 26 juni van 16.00 tot 17.15 uur in de recreatiezaal van het Stadskantoor, Emmaslraat 1. Afscheid (2) De chef van de interne techni sche dienst bij de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) Gerrit van Aalten neemt vrij dag 26 Juni van 15.30 tot 17.00 uur afscheid. Van Aalten, die gisteren exact 40 jaar in over heidsdienst was, maakt met In gang van 1 Juli gebruik van de regeling Vrijwillig Vervroegd Uittreden (VUT). Van Aalten was voor de ONS niet alleen de centraie man als het ging om het oplossen van technische en menselijke pro blemen. Hij vervulde vele func ties binnen de organisatie, zo als voorzitter van de jubileum commissie, de personeelsver eniging en hij maakte jaren deel uit van de medezeggen schapscommissie. Van Aalten was lang voorzitter van de afdeling Muziek van de voormalige Schledamse Ge meenschap. HIJ zft In het be stuur van de Rijnmondband en de Vereniging tot Viering van Nationale Feest en Gedenkda gen. Het Rode Kruis afdeling Schiedam profiteert tot de dag van vandaag van zijn deskun dige inbreng. Van Aalten orga niseerde ontelbare voetbal toernooien, personeelsuitstap- jas en drumbandfestivals. MAASSLUIS De Bloemhofjes en de Markt In de binnenstad van Maassluis ademen zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur een Franse sfeer. Op deze twee historische plaatsen toner kunstenaars hun werk op de kunstbraderie 'Place du Tetre'. Onder hen bevindt zich een sneltekenaar uit Delft. Het programma vermeldt verder demonstraties Delfts Blauw- schilderen en breien op basis van Ingewikkelde patronen. Behalve da tekengroep De Dufg uit Viaardingen Is ook de vereniging Vrienden van het Gemeentemuseum aanwezig op da Maasslulsse kunstmarkt. Bij Galerie De Munck (Dr.Kuyperkade) wordt een ex positie met olieverfschilderijen gehouden en in de Tijdspiegel aan de Noordvliet kunnen top ografische en decoratieve oude prenten worden bekeken. Vrouwenhuis Het Vrouwenhuis (Noordvliet 145) In Maassluis sluit op maandag 22 juni het seizoen '86/'87 af met een informele slotavond. Het onlangs opge richte vrouwencabaret brengt dan een programma met lied jes en sketches, waarin allerlei zaken, die te maken hebben met vakantie, naar voren ko men. De recepten voor de drankjes en hapjes voor het slotfeest zijn afkomstig uit Franse en i ia! laan se kookboe ken. Om de vakantiestemming compleet te maken Is er voor vrouwen die nog geen keuze hebben gemaakt voor hun va kantieadres een Informatie stand met kleurrijke folders over plaatsen zowel in blnnen- als buitenland. Aanvang 20.30 uur. Toegang gratis. Nadere In formatie over deze avord en nieuwe activiteiten In het ko mende werkseizoen Is verkrijg baar bij Rla Bergen-Henegou wen, telefoon 23.89.9, VLAARDINGEN Afgelast De voorstelling Jan Rap en z'n maat die gisteren In de Weg wijzer werd aangekondigd Is wegens ziekte van een van de spelers afgelast. Jeugdtheater groep TOV zou het stuk van Yvonne Keuls zaterdag 20 juni spelen In Cultureel Centrum Hollandla aan de Oosthavenka- da Beurzen Op zaterdag 20 juni wordt In de Ujnbaanhal In Viaardingen een vlooienmarkt gehouden. Van 9.00 tot 17.00 uur kunnen koopjeszoekers er terecht voor tal van spullen. Toegang 1,50. Inlichtingen telefoon 4742916. Op zondag 21 juni wordt even eens In de Lljnbaanha] een ver zamel a ars beurs gehouden, die is georganiseerd door de Ne derlandse vereniging De Verza melaar, afdeling Viaardingen en Maassluis. Met boeken, prentbriefkaarten, albums, stripverhalen enzovoort. Toe gang drie gulden. Kentekenbewijzen Met ingang van 1 juli wordt de regeling van afgifte van ver vangende kentekenbewijzen door de Rijksdienst voor het Wegverkeer veranderd, - die datum wordt bij vermissing een duplicaat met hetzelfde nummer afgegeven fn plaats van een kentekenbewijs met -* een nieuw nummer. Tot maan dag 22 Juni kan men voor de aanvraag van een nieuw kente kenbewijs nog terecht bij het politiebureau. In urgente geval len kan men in de periode 22 juni tot en met 30 juni nog te recht bij de beheersdfen3t van de politie Viaardingen. Zomerkamp Het jaarlijkse zomerkamp van Ontmoetingscentrum West en Buurthuis De Haven wordt dit jaar van 15 tot en met 22 au gustus gehouden in kamphuis Boszicht in Beilen. Da kosten bedragen 125 gulden en voor het tweede kind uit hetzelfde gezin 115 gulden. Het kamp Is voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar. Inlichtingen en aanmelden bij OC West, Floris da Vijfdelaan 2, telafoon 4348993 of Buurthuis De Ha ven, Weeshuisplein 18 links, telefoon 434439. Triathlon De vtjfde recreatieve triathlon, georganiseerd door het bureau sportieve recreatie van da ge meente, wordt op woensdag 1 Juli gehouden. De deelnemers zwemmen 550 of 850 meter, fietsen 20 of 35 km en lopen 3,5 of 7 km. Start 18.00 uur In het Kolpabad. Het startbureau blijft geopend tot 22 uur. Kos ten 3 gulden. Startkaarten zijn vanaf 24 Juni verkrijgbaar bij de VW, de kassa's van het Holy- an Kolpabad, bij twee plaatselijke sportzaken en op de avond bij het startbureau. Inlichtingen: telefoon 4355888, toestel 149 of 249. Streekmuseum In Streekmuseum Jan Ander son (Kethelweg 50, Viaardin gen) wordt tot eind augustus een tentoonstelling gehouden over de gemeentelijke reini gingsdienst, die dit jaar 100 jaar bestaat. Foto's, prenten en voorwerpen uit de collectie van de reinigingsdienst en het museum, waaronder een poep doos met beertonnetje. Geo pend elke zaterdag en de eer ste zondag van de maand van 14.00 tot 16.00 uur. Maandag 22 juni brengen bur gemeester en wethouders van Viaardingen een bezoek aan Holy-Noord. Zij lopen door de Dreven- en Hoevenbuurt sn bezoeken het kantoor van het samenwerkingsverband Hoe venbuurt, Hoofdstedenbuurt en Bouwspeelplaats, zaal De Deel, het afgebrande jeugd honk The Future, het Praathuls op de kinderboerderij en de bouwspeelplaats. Het bezoek wordt om 17.00 uur besloten met een instuif voor bewoners In De Deel (Baamhoeve). De kleurwedstrijd van de Bondsspaarbank Schiedam Viaardingen, uitgeschreven ter gelegenheid van de opening van een nieuw filiaal aan de Van Baerlestraat, Is gewonnen door Sandra Viveen (11), Bas van Dijk (4) en Rik Kornaat (5). Zij kregen woensdag In het kantoor respectievelijk een melsjesfiets, grote pluche Pino en een jongenshorloge van de beheerster. De bank doelde verder zeven troostprijzen uit.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 3