SPORT '11 AGENDA Selectiespelers trainen jeugd Holy hanteert weer de hakbijl Schiedam-Centrum aast op buurthuis mét o.a. Joris Doele Op vingers getikt na omzagen bomen VZC'ers naar NK VFC denkt al aan '88 Dielemans: In die Hema-worst geloof ik nóg ipfe* yiijgp 'Meer lager beroeps onderwijs Actiedag i!8 1 si SPORTAGENDA 'Eigen' trainer Satelliet Oefen- - reeks VFC door KOR KEGEL SchiedamAlle drie hebben zij een onmiskenbare affini teit met de Schiedamse bin nenstad. Michiel Versteegh is ■jreeds jarenlang een serieus in- 'spreker in allerlei plannen, die de gemeente heeft met Schienoko (de Branders- buurt). Voormalig PSP-raads- iid Enk Dijkhuizen was de laatste der Mohikanen in het met sloop bedreigde, doch eeuwenoude Buitenhofje van Belois aan de Kreupelstraat Nikolaj Dielemans was" zeven jaar geleden PvdA-fractielei- der in de gemeenteraad en voordien actief lid van de PvdA/PPR-werkgroep Schiedam, die rond 1974 felle kritiek leverde op Bolmers' binnenstadsplannen. Elk op een andere manier ac tief geweest Toch moest daar een krachtenbundeling van komen. En ziet, de 36-jarige architect, het 32-jarige hoofd ener bibliotheek in Capelle aan de IJssel en de 41-jarige stedebouwkundige hebben el- kaar gevonden in de bewo- t nersvereniging Schiedam- Centrum. Het bestuur hiervan beeft met hun komst en die van enkele anderen, zoals Lammert van Wagtendonk en Chris de Roo, een belangrij ke Impuls gekregen. Zo'n push zelfs, dat je kunt spreken van een wederopstanding van deze lange tijd aan de opper vlakte gebleven vereniging. Sinds de periode-Hagendoorn blonk de vereniging niet bepaald uit door Ideeënontwïkkeling en confrontatie, al zegt Versteegh te hebben ervaren dat het voorzit terschap van Hans Bakker en Koos Nesse gepaard ging met een groei van het ledenaantal (thans 150) en de opkomst van de werk groep huurdersbelangen. In stedelijk verband telde Schie- dam-Centrum lange tijd niet erg mee. Erik Dijkhuizen kon twee weken geleden tijdens de hoorzit ting van het instituut Ondersteu ning Bewoners goed merken dat andere stadsvemieuwlngswijken beter geprepareerd waren. Die wijken kregen dan ook meer uren opbouwwerk en bewoners deskundigheid toebedeeld. „Wij visten een beetje achter het net", zegt Dijkhuizen. Maar komend najaar, voorspelt hij, zal Centrum zich sterker presenteren dooreen gloedvolle onderbouwing van be leidsdoeleinden. De voorboden zijn er, dat Cen trum weer opleeft Er kwam een verkeersplan uit, waarin op ge vaarlijke situaties werd gewezen. En er was, als vanouds, zowaar weer een stukje openbare corres pondentie, met de woningbouw vereniging Schiedam, over servi cekosten en zo. Binnenstad wil weer meetellen mm Openbaarheid, dat is in zekere zin één van de drie belangrijkste ac tiepunten voor de komende tijd. Want, zegt Versteegh, gewerkt werd er wel, maar achter de schermen; het gezicht naar buiten was er niet. Presentatie Michiel Versteegh, voorzitter, kondigt een wijkkrant en een pe riodieke nieuwsbrief aan. „In een postmodernistische vorm", wordt er door de andere twee aan toege voegd, en al mag dat laatste als grapje worden genoteerd échte dynamiek komt vaak van men sen die hun ernst aan een gepaste humor weten te koppelen. Bij een betere presentatie beho ren verbetering van de organisa tiegraad en de belangenbeharti ging. Bestuurlijk is de bewoners vereniging recentelijk versterkt („door de woningbouw kreeg je weer kader terug in de binnen stad"). Twaalf werkgroepen func tioneren momenteel „in een kerstboomstructuur", zoals secre taris Dijkhuizen aangeeft waarbij het bestuur de piek is en de werkgroepen de ballen, en de binnenstad de boom en priori teit hierin krijgt de stadsvernieu wing, waarover zo meteen meer. Versteegh; „De binnenstad is net een biobom. Hoe meer je bouwt, des te meer inwoners je krijgt". Dus ook meer leden, meer wijk kranten en meer nieuwsbrieven... Een florerende wijkorganisatie ziet graag een goed dak boven haar hoofd. Mooie gebouwen in de binnenstad zijn er genoeg, wat te denken van de Korenbeurs, het oude politiebureau op de Gro te Markt, of het oude gebouw van Schiemond aan de Vijgensteeg. Sommige hebben nog geen be stemming. Erik Dijkhuizen heeft ook wel een pand op het oog („fraai geres taureerd, met serre op het zui den"), waar Schiedam-Centrum samen met andere organisaties in terecht zou kunnen. Hij wijst op het afgebrande clubhuis Sint Jo ris Doele. „Als je ziet wat de Doele aan ruimte had voor kleuter- werk, bejaardenwerk, alles van de wieg tot het graf, cursussen, een bar, enzovoorts, en als je weet dat de Doele zich door de nieuw bouw in het Centrum ook meer op het Centrum was gaan richten dan op Oost, dan ligt de conclusie voor de hand dat het Centrum nu een nieuw buurthuis dient te krij gen. Vóór de brand waren wij het daar in. feite al over eens". Ook met andere organisaties ïs Centrum in gesprek. Welk pand de vereniging graag in gebruik genomen zag, houden de be stuursleden uit tactische overwe gingen nog even voor zich. Maar om de Korenbeurs gaat het ken nelijk niet, want de vraag of de stichting Gezinsverzorging Schie dam soms gaat verhuizen, kun nen ze niet plaatsen. Het zal een flink gebouw moeten zijn. „In het centrum wonen vrij veel bejaarden, dat worden emog veel meer, als je de ten hemel schreiende plannen voor Schie noko ziet Een bejaardenpark! In zo'n centrum geven jongeren gauw overlast Je ziet het hier op het kastanjeplein, en In de Nieu we Buurt Jeugd van 16 jaar gaat nog niet naar het café, die staat daar buiten te ronken. Het regent klachten". Nieuwbouw Er is de laatste jaren veel woning bouw geweest in de binnenstad, maar de stadsvernieuwing is hier nog lang niet voorbij. De planning loopt in de soep. „Afgaande op de planning zijn de Passage en de Nieuwstraat al gerenoveerd en was ook de Lange Achterweg al netjes opgeleverd, maar je ziet het", zegt Michiel Versteegh. Zijn kompaan Dijkhuizen vindt dat de BVSC altijd te weinig betrokken geweest bij de planvorming in het centrum. Alleen voor de noorde lijke schil van de binnenstad, het schiereiland Schienoko, geldt dat Michiel Versteegh een actief in spreker was. Maar hij bouwt deze activiteiten enigszins af, want de vereniging begint met één werk groep voor zowel Schienoko als het echte centrum, en gezien zijn ervaring is Nikolaj Dielemans ge bombardeerd tot projectcoördina tor binnenstad. Dat wil zeggen dat zijn werkgroep alle nïeuw- bouwplannen en andere ruimte lijke ontwikkelingen gadeslaat Dielemans berijdt een oud stok paardje, maar hij vindt het na een recente studie van enkele ja ren in architectuurverfrissend om opnieuw weer met de binnen stad in de weer te zijn. Terugden kend aan alle plannen, waarmee vijftien jaar geleden een werk- Heren met visie. Nikolaj Diele mans, Michiel Versteegh en Erik Dijkhuizen, in de woning van de laatste. Alle drie zijn zij al vele Ja ren met de binnenstad in de weer. groep van PvdA'ars en PPR'ers kwam: „Die Hema-worst, daar geloof ik nog steeds in". De nota, met een worst op de voorflap, be val de gemeenteraad aan te kie zen voor de 'grote omloop'; een winkelfunctie voor Broers veld, Hoogstraat, Lange Kerkstraat Onder wethouder Cor Bolmers werd echter gekozen voor de kleine omloop; Koemarkt, Hoog straat, verlengde Passage. Dit plan is nu achterhaald- Van een strakke dogmatiek wil de bewonersvereniging Schie- dam-Centrum niets weten. „De Historische Vereniging is repre sentant van een vreemd soort sentiment. Maar wij willen niet dogmatisch zijn". De drie be stuursleden benadrukken niet ten koste van alles vóór behoud van de gevelwand aan de Lange Kerkstraat te zijn. „Het zou tuttig zijn als je de gevels laat staan, maar er iets nieuws achter bouwt", vinden ze. Wat er ook komt (een warenhuis wordt waarschijnlijk geacht), een goed samenspel tussen historie en nieuwe architectuur moet moge lijk zijn. „Gebouwen zijn. belang rijk om wat er in gebéurt, niet om hun gevel alleen!" zegt Diele mans. Dat worden weer spannende dis cussies- Rotterdams Nieuwsblad woensdag KW 24 juni 1987 Hoek van Holland De com missie welzijn van de deelge meente Hoek van Holland wil laten onderzoeken, of er moge lijkheden zijn tot uitbreiding van de openbare mavo met een afdeling voor lagere beroepson derwijs. Zij komt tot die wens naar aanleiding van een enquete onder Hoekse ouders. Daaruit blijkt, dat ruim tien procent van hun kinderen na de basisschool naar de lbo wil sturen. De commissie wü ook graag een gesprek met de inspecteur voor het voortgezet onderwijs over de toekomst van de mavo. Dit in re latie met de mogelijke vestiging van een openbare scholenge meenschap in Naaldwijk of 's- 'Gravenzande. "Aanleiding tot de discussie in de commissie was de bespreking van een onderzoek naar de noodzaak van vestiging van openbaar onderwijs in het West- land. De Stichting SCOOW pleit voor openbaar voortgezet onder wijs in Naaldwijk of 's-Graven- zande in de vorm van een scho lengemeenschap. Over de wenselijkheid daarvan is onlangs in het Westland een onderzoek gehouden en daarbij werd 81 procent van de verzon den formulieren terugontvan gen. In totaal werden 1617 ge zinnen ondervraagd. De keuze van de ouders voor een vervolg opleiding van hun kinderen was als volgt, met eerst het West- landse percentage en tussen haakjes dat van Hoek van Hol land. Lbo 22 (10,5), mavo 34,7 (36,9) en vwo 10,6 15,8). itli Jxj f/4 Maasland Het tumult om het omzagen van 23 bomen in het hertenkamp in Maasland, is nog steeds niet verstomd. Het kap pen heeft geleid tot vragen in de gemeenteraad en tot ingezonden brieven van een groot aantal be woners. De 23 bomen staan pal achter de woningen van de Koningin Juli- anaweg en zijn ongeveer twee meter boven de grond omge zaagd. De resterende staken zijn door het raadslid F. Abbas al tot 'totem- Öok wethouder Houtenbos noemt de wijze waarop de bo men gekapt 2ijn 'niet van de fraaie'. Het door de dienst ge- 'Totempalen' noemt Open Groepering-raadslid Abbas de gedeeltelijk gekapte bomen ach ter de Koningin Jullartaweg. meentewerken uitgevoerde kar wei was volgens Houtenbos 'een onmissie'. „Het waren eerst schietwilgen en daar maken we nu knotwilgen van". De bomen aan de andere helft van het laantje, achter het ge deelte van de Prinses Beatrix- laan, blijven gespaard. „Dat is een heel bijzondere treurpopu- lier", aldus Houtenbos. „Die zijn zeldzaam in Nederland, dus die rooien we niet". Wel zijn die bo men getopt en wat uitgedund. Vlaardingen Vlaardingers, die willen meedoen aan de lan delijke Anti-kernbasesdag, die zaterdag wordt gehouden, wor den in het Zuidhollandse Val kenburg verwacht. Op alle zes bases, waar kernwapens liggen opgeslagen, worden die dag de monstratieve acties gehouden. Actievoerders kunnen om 10.15 uur per fiets vanuit Schipluiden vertrekken. Een andere groep verzamelt rond twaalf uur op Den Haag CS, waar om 12.09 een bus naar Valkenburg vertrekt. SCHIEDAM vrijdag 26 juni rhythm blues van Jinx, café Podi um, 22.00 uur. zaterdag 27 juni authentieke blues Dubble Shuffle, café Plantage. 21.00 uur. optreden van harmonie Wilton Flje- noord met ais gasten de brassband Rijnmond en fluitiste Marline van der Spek. Waterweg 14,20.00 uur. optreden popgroep Produkt X, café Podium, 22.00 uur, zondag 20 juni Powfetiine, disco-show, gebouw Ire ne, 21.00 uur. jamsessie Blijdorp, café Podium, 22.00 uur. VLAARDINGEN donderdag 25 juni lunchconcert Aad Zoutendijk, Grote Kerk, 12.45 uur, zaterdag 27 juni wandelconcert met Gerard Habra- ken (orgel) en kamerkoor Ad Parnas- sum, 15.00 uur, MAASSLUIS woensdag 24 juni sketches, muziek, dans en cabaret door leerlingen van 'Die Vlaerdinghe' onder de titel Vlarietè, Schuurkerk- theater, 20.30 uur. donderdag 25 juni film 'Jewel of the nlle', Schuurkerk- theater, 14.00 en 20.30 uur. vrijdag 26 juni buitenconcert door de Maassluise Harmonie. Bloemenhof, 19.30uur. sketches, muziek, dans en cabaret door leerlingen van 'Die Vlaerdinghe' onder de titel Camouflages, Schuur- kerktheater,20.30uur. zaterdag 27 juni 31ste Vertomars (5 tot en met 50 ki lometer), Margriethal, 8.00 uur. damsimuitaan, binnenstad. 11,00 uur. beiaard con cert door Jan van de Zwarl, Grote Kerk, 15.00 uur. orgelconcert door Jaap Kroonen- burg, Grote Kerk, 20.15 uur. Vlaardingen VFC heeft op technisch gebied z'n zaakjes uit stekend voor elkaar. Nadat in een eerder stadium hoofdtrainer Jack Lammers voor twee jaar werd vastgelegd, kwam het be stuur nu ook rond met een aan tal eerste elftalspelers die de jeugdtraining voor hun reke ninggaan nemen. Zo krijgt Pim van der Burg, die besloten heeft er als speler nog een jaartje aan vast te knopen, de A-junioren en de B-selectie onder z'n hoede. Wout Hartog ontfermt zich over de B-junio ren en de C-junioren zullen on derricht krijgen van Ad de Jong en John van Mil. Bij de aller jongsten belast Ab Schierboom zich met de D-upil- len en wordt Eric Teunisse de trainer van de E- en F-pupillen. Voor het geval een van deze trainers niet aanwezig kan zijn. staat André Ouwerkerk klaar, om in te vallen. - Als coordinator van de jeugd trainers treedt Erie Teunisse op* Hij wordt in die funktie geassis-' teerd door hoofdtrainer Jac.k Lammers. - Kurt Kramer Freher scoort het eerste punt voor Holy. Blue Birds- catcher lijkt met succes een 'ins luiting' te beëindigen, maar schrikt kennelijk zo van zijn aan stormende Viaardingse collega, dat hij de bal al laat vailen voor Kramer Freher de thuïpfaat heeft bereikt. door WILFR1ED SALOMONS Vlaardingen De nare nas maak, die de honkballers van Holy hadden overgehouden aan de tot nu toe enige neder laag van dit seizoen tegen Blue Birds, is met één forse teug weggespoeld. De erg ma tige Delftenaren werden in minder dan zeven innings van de mat geblazen (14-4), terwijl voor deze prestatie niet eens een Holy in topvorm noodzakelijk was. De kopposi tie is nu stevig in Viaardingse handen. De voorsprong en het Hasseverschil met de andere clubs is dermate groot dat zo zachtjes aan kan worden ge dacht aan een kampioenschap als in augustus de prijzen wor den verdeeld. Hoewel Blue Birds in de vori ge ontmoeting Holy hardhan dig met de neus in de boter liet Vlaardingen Vijf leden van de Viaardingse Zwem Club (VZC) geven de komende we ken acte de prêsence op de Ne derlandse kampioenschappen. In Amersfoort bijt Sonja Stein zaterdag op de 200 meter school slag 1973 het spits af. Een dag la ter verschijnen Michael Numan (200 meter vrijeslag 1972) en Martijn van de Maagdenberg (200 meter schoolslag 1971) aan de start. Een week later begeven zich op zaterdag 4 juli vier Vlaardingers op de startblokken, te weten Caby van Leenen (100 merer vlinderslag 1974), Michael Nu man (100 meter rugslag 1972), Sonja Stein {200 meter wisselslag 1973) en Martijn van de Maag denberg (100 meter schoolslag 1971). Zondag 5 juli zijn Michael Numan (200 meter wisselslag 1972), Sonja Stein (100 meter schoolslag 1973) en Karin Stein (100 meter schoolslag 1971) aan de beurt. Tegelijkertijd met het Neder lands kampioenschap staan in Amersfoort de Speedo-finales op het programma. In deze weds trijden wordt VZC vertegen woordigd door Leda Bitanc, die op vier afstanden (200 meter wisselslag 1976, 100 meter rug slag, 800 meter vrijeslag en 400 meter vrijeslag) zal uitkomen. Tips voor doze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktie van deze krant, postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. De sportredaktie is overdag telefonisch be reikbaar onder nummer 013-43435209 en in de avonduren onder nummer 010- 4120705. WOENSDAG 24 JUNI Tennis: Parktoernooi Evergreen (C2, Dt, D2) in Maassluis. DONDERDAG 25 JUNI Damessoftbah 19.30 SchiedamNew spaper All Stars (vr); Voetbal: 20.00 Alge- mene ledenvergadering DHS In clubge bouw {sportpark Kei hel, Schiedam); Ten nis: Parktoemooi Evergreen (C2, D1, D2)ir Maassluis, VRIJDAG 26 JUNI Hsrentoltbal: 19-30 Euro StarsHoly 19 30 St. Lodewljk—Schiedam; Tennis Parktoemooi Evergreen (C2. Dl, CO.) Ir Maassluis. vallen, werden de Vlaardin-" gers pas wakker geschud toen de bezoekers hen in het eerste bedrijf van vijfde slagbeurt op een 3-4 achterstand traeteer- de. Ook al in de eerste inning kon Blue Birds op voorsprong komen, maar daar had Holy op dat moment geen bood schap aan. Via wat geklungel in de Blue Birds-gelederen konden Kurt Kramer Freher en Aart Lodder nog voor 2-2 zorgen. Die zelfde Aan Lodder (trouwens 'de' aan winst van dit Holy) had de 'Brui- nekool-express' op een kortston dige 3-2 voorsprong gebracht. Die vijfde slagbeurt betekende het einde van startende werper John de Vos, die nadat hij al een honk- slag en een vrije loop had wegge geven door een daverende twee- honkslag zijn plaats op de heuvel moest afstaan aan Danny Rossoni. Intussen was de 3-4 achterstand op kaart gebraeht. Verslonden Vanaf dat moment werden de mouwen opgestroopt en werden de verbouwereerde gasten met huid en haar verslonden. Coach Ab Bruinekool na afloop: „We hadden tot deze achterstand maar wat gerotzooid, de opdrachten werden niet goed uitgevoerd. De druk moest duidelijk op de ketel worden gezel worden". De uit blinkende Gerard Wapenaar zet te zijn makkers op het juiste spoor. Slechts kort proefde Blue Birds het genot van deze tweede voorsprong. Al in de gelijkma kende vijfde slagbeurt werd de dadendrang duidelijk. Bij 6-4 was de Deiftse hoop al dui delijk getemperd. DaarVan bleef geen sprankje meer over toen Holy door een collectieve ingreep Blue Birds volledig deklasseerde. Nadat elf slagmensen aan bod waren geweest, stond Holy in ge wonnen positie. Bij 12-4 geloofden de Delftenaren in het geheel niet meer in eigen kunnen en gooide zij het bijltje erbij neer, In de ge lijkmakende zevende slagbeurt hoefden slechts drie Vlaardingers in actie te komen om de tien pun ten verschil te bewerkstelligen Dit Holy is in de tweede klasse een roepende in de woestijn. Het kwaliteitsverschil met de andere ploegen is vooral qua bezieling en aanvalllende krachten dermate groot dat een kampioenschap slechts een kwestie van geduld moet zijn. Het enige addertje on der het gras is de werpersstaf die ondanks de hoeveelheid nog niet heeft geïmponeerd. Slechts zel den baald een startende heuve laas ongeschonden de eindstreep. In de bres Ook nu moest Danny Rossoni in de bres springen voor collega John de Vos, die op zijn beurt weer een aantal malen zijn mak kers heeft gered van een wisse verdrinkingsdood. Voorde overi ge twee werpers Leo Voogd en Ronald Tarmond geldt 'van het zelfde laken een pak'. Voordeel is wel dat dit jeugdige kwartel zon der al te veel mopperen elkaar over de streep trekt. Over de aanval heeft Bruinekool helemaal geen klagen. Dat John Jonkers en Kurt Kramer Freher een balleqe kunnen slaan, is ge noegzaam bekend. Maar de slag- ploeg is dermate krachtig en lang gerekt dat de twee dertigers met een gerust hart een balletje kun nen laten lopen. Vooral Aart Lod der is een lot uit de loterij, Deze evenals Kramer Freher van Euro Stars afkomstige nieuweling ont popt zich zo zachtjes aan tot schrik voor iedere werper. De komende drie wedstrijden voor de zomerstop zullen nóg meer duidelijk verehaffen. Allerr eerst moet er afgerekend worden met de bouwvallige buurman Schiedam (dat in Gouda tegerj Braves met 6-4 het onderspit dolf), terwijl in de komende 'Haagse' week Squeeze en Stores, onder de duim gehouden moeten? worden. Als deze drie varkentjes gewassen worden en wie twij felt daar nog aankan het een lange mooie zomer worden op hef puntgave Holy-eomplex. >- Blue Birds 200020 0= 4 Holy 0 2 0 1 3 6 2=14 Werpcijlers: Blue Birds: Mike Huqgins.(5' 2/3)5-4-7-7. Rene van der Horst (1/3) 0-2^ 1-2, Jeffrey van Wichen (>T man) 0-0-1-0, Holy: John 'de Vos (4 1/3) 1-1-6-1, Danny Rossoni 2 2/3) 4-0-0-0. Slag- gemiddelden Holy: Gerard.' Wapenaar 1.000 (2 uit 2), Aart- Lodder 0.500, Kurt KraméÉ Freher 0.400, Mario Reindertf 0.250. Peter Lodder 0.250 -en Danny Rossoni 0 200. Vlaardingen Satelliet heelf ter opvolging van de naar TSEL vertrokken Ger Robbemond in-» derdaad uit eigen gelederen een trainersduo aangetrokken voori het eerste elftal. De Vlaardings^ vierdeklasser, die met het uit*-* sparen van een betaalde krachV hoopt de druk op de begroting aanzienlijk te kunnen verlich ten, heeft Peet van der Hoek en Joop Mosmans bereid gevonden de technische leiding op zich te nemen. Van der Hoek. oud-spe ler van het eerste team, zal de training verzorgen, terwijl Mos-' mans de coaching voor zijn re kening neemt. m T Vlaardingen In overleg! met trainer Jack Lammersr heeft de wedstrijd-secretaris, van VFC voor de A-selectie van de Viaardingse derde klasser het volgende oefen-1? programma samengesteld; dinsdag 11 augustus 19.00, uur VFC—Zwart Wit'28,a zondag 16 augustus 14.30. uur BEC—VFC, dinsdag 18. augustus 19 00 uur VFC Zwervers, zondag 23 augus- tus 10.00 uur Toernooi bij f DCV en dinsdag 25 augustus ■- 19.00 Maasdijk—VFC. Vlaardingen Heel voorzichtig wordt bij VFC al een blik richf ting 1988 geworpen, als het-75'^ jarig bestaan*wordt gevierd, ïfet bestuur van de Vlaardlngsè Football Club heeft om die fea£ viteiten in goede banen te leidép een spteciale jubileumcommissie in het leven geroepen, waarvan oud-clubvoorzitter Joop van Rij als praeses zal optreden. Ook tïe ere-leden Henk Spronkers.en Thijs van Santen hebben zich bereid verklaard in deze conL missie zitting te nemen,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2