Ibis-hotel in Vlaardingen Van Lier tevreden met negende plaats Gemëente: schuld op eigenaren verhalen Andere verkaveling grond bij Vredeskerk Verkeer Coöp blij met ruimer jasje (anten hij particulieren Vlaardingen wil nog een bedrijfs verzamel gebouw Hotelketens ontdekken Vlaardingen Verkeer op rijksweg 20 vastgelopen MflHERWEG WOENSDAG 1 JÜU 1967 - S,e<ie Haven3trsal 6' 3131 BC Waardinnen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen: Telefoon: 010- 4343229. 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Maassluis De gemeente Maassluis wil via de Rotter damse rechtbank twee vorde ringen op oud-inwoners van Maassluis alsnog innen. Het gaat om geldbedragen van 122.033 gulden en 144.426 gul den en 95 cent. Op de hypo theek van de woningen was door de gemeente Maassluis gemeentegarantie verstrekt. De eigenaren van de huizen aan de Albert Schweitzerdreef vertrokken vorig jaar uit de stad om zich elders te vestigen. De huizen werden via een executieverkoop verkocht. De opbrengst van de verkoop was dermate gering, dat de ge meente Maassluis voor de rest van de hypotheek kon op draaien. Dat geld wil het stadsbestuur nu alsnog verhalen op de twee uit de stad vertrokken eigena ren. „Via een vonnis van de réchtbank hebben wij een stok achter de deur", aldus een woordvoerder van de gemeen te. „Het is echt niet zo dat wij, als de rechtbank uitspraak heeft gedaan, het geld direct gaan innen. Er worden altijd sen komen echt niet onder het bestaansminimum te verke ren". Eén van de betrokken eigena ren heeft echter al laten weten aan geen enkele regeling te willen meewerken. „Deze stelt dat de bodemverontreiniging oprzaak is geweest van het vertrek en de geringe op-, brengst van de woning. De ;rechter moet dan maar uitma ken, of dat steekhoudende ar- 'gumenten zijn voor vertrek en •het niet betalen van de hypo theek", aldus de woordvoer der. Schiedam Het Nationaal Fégdingen getroffen. De foSfto.^nrouwetlegï son komen erh. met onrfo. W mQet Hgt njeuwe onderko„fen aan de Lange Haven bij de Appelmarkt, dat zaterdag offi cieel door burgemeester Rei- nier Scheeres wordt geopend,' is ruimer van opzet dan het oude pandje aan de Ketel straat. „Eindelijk", vertelt een zichtbaar blije H. van der Lee, „eindelijk kunnen we alle spullen overzichtelijk uitstal len". Van der Lee is al 49 jaar bij het bijna weer uitgestorven fe nomeen coöperatie betrokken. Tegenwoordig als vrijwilliger- /bestuurslid, enkele jaren te rug nog, als directeur van het museum. De coöperatie is een vereniging van consumenten, die door gezamenlijke inkoop en eigen produktïe van vooral levensmiddelen hun belangen behartigen. Het museum laat de geschiedenis vanaf 1844 zien, toen flanelwerkers uit het Engelse Rochdale de eerste coöperatieve organisatie opzet ten. Het museum is na de noodza kelijke verhuizing uit de Ke telstraat van verschillende kanten geholpen. De gemeente Schiedam 'schonk' het .nieuwe pand voor één gulden. De meeste dank is het museum verschuldigd aan de Juniorka mer, een organisatie van jonge managers. Een werkgroep van „de Rotterdamse tak van die club 'adopteerde' het museum, maakte begrotingen en een re novatieplan en wist uit het bedrijfsleven sponsorgelden los te peuteren. Hoeveel geld naar het museum vloeit, blijft tot zaterdag geheim. Er zouden enkele tienduizenden guldens mee gemoeid zijn, wilde de heer Ledeboer van de Junior- Vlaardingen De plantsoe nendienst vindt dat er een ein de, moet komen aan het kap pen door particulieren van Ken 'onwelgevallige' bomen en struiken in de tuirii Niét zel den gaat daardoor waardevol materiaal verloren, stelt de dienst teleurgesteld vast. Om dat te voorkomen is het initiatief genomen in een aan tal gevallen voor herplanting té zorgen. De plantsoenen dienst geeft daarover gratis advies: telefoon 4608333. Vlaardingen In het indus triegebiea Het Scheur ir Vlaardingen wordt nog voor het einde van dit jaar begon nen met de bouw van een be drijfsverzamelgebouw. Het is de bedoeling dat vooral de wat kleinere ondernemingen uit Vlaardingen zich in net ge bouw vestigen. Makelaardij Spuijbroek uit Vlaardingen is direct bij de bouw en verkoop van de units betrokken. „Ondernemers met een klein bedrijfje willen toch een herkenbaar bedrijfspand. Iets dat opvalt. Zelfstandig bouwen is heel kostbaar en in Vlaardingen heb je dan ook nog eens te maken met de erf pacht. -Gelukkig zit op de grond in Het Scheur geen erf pacht en zijn er voor de onder nemers wel mogelijkheden", aldus directeur Spuijbroek van het gelijknamige concern. Hoeveel bedrijven zich in het febouw gaan vestigen, is on- üidelijk. Spuijbroek: „Dat ligt natuurlijk ook aan de opper vlakten die de bedrijven wil len. Inmiddels hebben wij wei eèn lijst met kandidaten. In Vlaardingen blijkt gewoon be hoefte aan zo'n gebouw". Aan de Van Leijden Gael- straat in Vlaardingen is even eens een bedrijfsverzamelge- ;bouw gevestigd. „En dat loopt •uitstekend", aldus wethouder ;Madem (VVD). Alleen de lo catie op de hoek is niet ver huurd. Dat was' eigenlijk be stemd voor een winkel, maar door allerlei oorzaken is dat er nooit van gekomen. Onlangs hebben we dan ook besloten om dat pand een andere zake lijke bestemming te geven. Alle ruimten hebben een huurder. Sterker nog, sommi ge bedrijven groeien alweer uit hun jasje". kamer gisteren wel kwijt. Het museum-nieuwe-stijl is in gericht door leerlingen van de Reinwardt Academie voor Museologie in Leiden. Het idee achter het museum is gehand haafd. Ook aan de Lange Ha ven is een permanente ten toonstelling, een kruideniers winkel zoals die er in 1920 uit zag en een volledig ingerichte woonkamer uit die tijd. Hoewel Van der Lee blij is met de vele giften, kan het museum volgens hem nog veel meer geld gebruiken. „De stichting Film en Wetenschap in Utrecht heeft een enorme partij films van en over de Coöp, die ooit in ons bezit moeten komen. De 1 meeste films zijn van zeer brandbaar materiaal. Het dupliceren daarvan gaat zo'n anaerhalve ton kosten". Scheeres opent het museum zaterdag om 'drie uur. Schiedam./Gorctim De fraaie, maar verder nogal saaie Schiedamse grachten krijgen vanaf volgend jaar definitief een ander aan zien. Er komen in de Kor te Haven tientallen lig plaatsen voor plezierboot- jes. Ook rond het Doele- plein, waar de Noordvest- gracht uitkomt op de Schie, zullen steigers wor den gebouwd waar varen de toeristen kunnen aan meren om vervolgens boodschappen te doen in de Schiedamse binnen stad. Na de excursie naar Gorcum was het gisteravond nog niet alle gemeenteraadsleden dui delijk, maar burgemeester Rei- nier Scheeres en wethouder Aad Wiegman voeren de laat ste tijd gesprekken in Den Haag om subsidie los te peute ren voor het verlevendigen van de Schiedamse grachten. Wiegman zei gistermiddag in Gorcum, terwijl hij vanaf de Appeldijk de fraai gerestau reerde Lingè-haveri bekeek, dat hiij verwacht dat binnen een jaar met de aanleg van de steigers kan worden begonnen. Het is niet zeker, of de water sporters vervolgens al in de zomer van 1988 massaal in Schiedam kunnen aanleggen. Gorcum inspireerde de Schie damse commissies voor finan ciën en economische aangele genheden, met hun ambtelijke aanhang, bijzonder. Burge meester Leen Vleggeert, een goede kennis van Scheeres, legde uit dat het project Linge- haven een totaalplan behelsde waarbij ook de stadsvernieu wing betrokken werd. Niet al leen werden steigers gebouwd, ook werden kademuren geres taureerd, woningen aan het water gerenoveerd en sluizen vernieuwd. Met dat laatste Een moofe plek voor varende toeristen: op de splitsing van Schle en Noordvestgracht, vlakbij de Schiedamse binnenstad. Hisr willen burgemeester Scheeres en wethouder Wiegman steigers la kten bouwen. vember is, de dag van de offi- >-Js^,cie]e opening van de Linge- 'h'aven. Amer-centrale 's Ochtends brachten de twee Schiedamse commissies een bezoek aan de Amer-centrale bij Geertruidenberg, één van de grootste elektriciteitsop wekkers in Nederland. Woordvoerder Bas Zijlmans liet niet na te wijzen op de mi lieuvriendelijke aspecten van het bedrijf. Bepaald schokkend vonden de Schiedammers het besef dat de enorme bergen kolen die voor de opwekking nodig zijn, hooguit voor een weekje of drie genoeg zijn. En dan is die enorme partij steen kool alweer öp. Burgemeester Scheeres plaat ste dan ook een onbedoeld dodelijke opmerking, toen hij zei dat de Amer-centrale met het ontvangen van de Schiedamse delegatie „een concurrent in huis gehaald" had. „Wij maken namelijk in Schiedam ook energie", zei Scheeres. „Wij gebruiken de wind. Wij hebben windmolens. Dan hoef je ook geen. vliegas af te vangen". Dat laatste sloeg "karwei is men nog bezig, van daar dat er nabij de Water poort een tijdelijke dam ligt die de toegang van de Merwe- de naar de'Linge verhindert In Schiedam hoeven de plan nen niet zo ingrijpend te zijn, concludeerde Scheeres aan het eind van een rondwandeling door de Gorcums dorpskom. In Schiedam zijn namelijk de kademuren van de Korte Ha ven enkele jaren geléden al hersteld, ook is de Buitensluis jaren geleden vernieuwd, dus van een geïntegreerde aanpak hoeft geen sprake meer te zijn. Wel zal het verlevendigen van de Schiedamse grachten een op een belangrijk milieupro1 impuls kunnen zijn voor parti- bleem, dat de Amer-centrale cuiteren om met name aan opgelost heeft: alle vrijkomen de Lange Haven hun on- de lucht wordt tegenwoordig roerend goed op te knappen, van zijn stofdeeltjes (vliegas) In Gorcum merkt men nu al, ontdaan, zodat het niet vrij in aldus projectleider John Spee, het milieu belandt de aantrekkingskracht die er Na alle fabriekslawaai door- van alle verbeteringen uitgaat, staan te hebben voer het De middenstand kan gewoon Schiedams gezelschap via de niet wachten tot het 12 no- Biesbosch richting Gorcum. Bouw start voorjaar 1988 Vlaardingen De fractie van de SGP/GPV/RPF heeft een alternatief plan ontwikkeld voor de verkaveling van een stukje grond nabij de Vredes kerk In Vlaardingen-HolyJ Kerkbezoekers moeten nu op de zondag noodgedwongen hun wagens parkeren op een grasveldje, omdat voldoende parkeerruimte ontbreekt. Wethouder Bas Goudriaan wil juist op die locatie acht wonin- en realiseren, waardoor de erkbezoekers hun auto's niet meer in de directe omgeving van dé Vredeskerk kunnen parkeren. Vooral voor invali den én mensen die slecht ter been zijn is: dat een een enor me handicap. Cor de Jonge van de fractie van klein rechts heeft het ini tiatief genomen voor een al ternatieve situering van de woningen. „Het is beter om tweemaal vier blokjes met wo ningen te bouwen dan blokjes van 1 maal 5 en 1 maal drie woningen. Op deze manier wordt aan de Acaciadreef meer parkeerruimte ge creëerd. Namelijk 30 in plaats van 12 parkeerplaatsen", aldus een ingenomen Cor de Jonge, die zijn plan al ter inzage heeft aangeboden aan wethouder Bas Goudriaan (PvdA) en Chris van.Eoon (CDA). Aan het plan zijn randvoor waarden verbonden. Cor de Jonge: „Er mag geen sluipver- keer ontstaan. Het parkeerter rein blijft slechts vanaf de Ol- mendreef toegankelijk". De fractie van klein rechts denkt met dit plan niet alleen een oplossing te hebben ge vonden voor de problemen van de kerkbezoekers. „Alle betrokkenen hebben baat bij dit plan", aldus De Jonge. „De woningen komen verder van de Acaciadreef te staan, terwijl het aantal blijft gehandhaafd". Vlaardingen In het voorjaar van 1988 wordt gestart met de bouw van een Ibis-hotel in Vlaar dingen. Gisteren werden de bouwtekeningen offi cieel gepresenteerd op het stadhuis in Vlaardingen. De bouw van het hotel zal ongeveer een jaar in be slag nemen. Het hotel komt pal langs rijks weg 20 te liggen. De inrit naar het hotel toe is gesitueerd tus sen de boerderij eii het benzi nestation van Texkcó, aan de West] and se weg. „Het is een unieke zaak dat de besluitvorming zo snel is ge gaan", stelt J. Groené.woud, di recteur financiële zéken en projectontwikkeling van Ibis- hotels._„Pas in januari van dit jaar zijn de onderhandelingen tussen de gemeente Vlaardin gen en ons goed op gang geko men". Momenteel zijn er vijf Ibis-ho tels in Nederland, Het is een van oorsprong Frans bedrijf. In 1974 werd het eerste hotel geopend in Bordeaux in Frankrijk. Nu telt de onderne ming in totaal 250 hotels die over de gehele wereld zijn ge vestigd. Het is de bedoeling Al !n onze krant van 24 maart van dit jaar maakten wij melding van het feit, dat er plannen voor; de bouw van eon nieuw hotel ih Vlaardingen bestonden. T'V, Vlaardingen Vlaardin gen wordt opgestuwd in de vaart der volkeren. Burgemeester Fred van Lier constateerde het met intense tevredenheid tij dens een bijeenkomst van het bijna voltallige college wethouder Goudriaan ontbrak met vertegen woordigers van de ver schillende nieuwsmedia. „Vlaardingen neemt een ne gende plaats in op het lijstje met steden die voor bedrijven vestigingsvriendeliik zijn", al dus Van Lier. „Vlaardingen springt er in positieve zin uit en laat steden als Delft, Rot terdam, Eindhoven en Amstel veen achter zich". De eerste burger van de Ha- ringstad mag zich dan uiterst ingenomen voelen met die klassering, buurgemeente Schiedam doet het nog beter. De Schiedammers overtreffen de Vlaardingers op alle fron ten, want de Jeneverstad prijkt op een derde plaats, zo als het RN al eerder publiceer de. Wethouder Jan Madern liet echter niet na om de positieve punten van Vlaardingen uit voerig uiteen te zetten: „Vlaar dingen is een springlevende stad. Een stad waar gewerkt wordt aan een toekomst vol perspectief. Een stad met be grip voor de ondernemer, waar klantgericht denken en handelen voorop staan". De liberale wethouder vergat gemakshalve de problemen met de erfpacht. Alleen op het bedrijfsterrein Het Scheur kan grond worden' gekocht. Elders in de stad wordt de grond slechts uitgegeven in erfpacht en juist dat gegeven is de on dernemers een doorn in het oog. Het moet de liberaal Jan Madern ook pijn doen dat in de halsstarrige houding van vooral de PvdA geen verande ring kómt. Jubelende geluiden dan ook uit de mond van Jan Madern over Het Scheur: „De laatste tijd heeft al een flink aantal bedrijven zich daar ge vestigd. Er zijn opties op ver schillende stukken grond. Zo zal een staalconstructiebedrijf er zich vestigen en een groot handel in industriële gassen". De bebouwing van het jaren lang door ondernemers geme den 'industrieterrein in het westen van Vlaardingen komt dus eindelijk op gang. Oud wethouder Cees Bot (CDA) zat nog maar enkele jaren geleden met de handen in het haar, toen de uitgifte van grond op erfpachtbasis geen enkele on dernemer trok. Pas na een paleisrevolutie bin nen de PvdA is in die zaak verandering gekomen. „Je ziet nu ook: als er één schaap over de dam is, volgen er meer", al dus een ambtenaar van de ge meente Vlaardingen. „Lang zaam maar zeker komen er meer bedrijven, al blijft nog steeds een groot gedeelte onbe bouwd. Maar wij denken zeker dat we binnen afzienbare tijd meer bedrijven naar het in dustrieterrein kunnen halen". Vlaardingen ziet de toekomst, ondanks alle politieke perike len, positief in. Ook voor de detailhandel: „Met de uitbrei ding van De Loper kunnen we voor de dag komen", aldus Jan Madern. „De burgemeester had het over een negende plaats in het rijtje van de top tien, maar inmiddels zijn we alweer gestegen" naar de acht ste plaats van steden met eco nomische potentie en groeimo gelijkheden". Het verkeer op rijksweg 20 liep gisteren vast in kilometerslange files. Tussen half acht 's morgens en twee uur 's middags kon het verkeer slechts stapvoets rijden. De stremming werd veroorzaakt door een vrachtwagen, die in de bocht van het Kethelpteln 25 ton stalen pijpen verloor. De truck knalde tegen de vangrail e\de la ding verspreidde zich over het wegdek. De afrit richting Vlaar dingen werd volkomen geblok keerd. Op andere plaatsen langs de rijksweg raakten de op- en afrit ten eveneens verstopt, waardoor ook het verkeer op de andere rij baan In de file kwam te staan. Personeel van het Rotterdamse transportbedrijf, dat de bulzen naar Kwintsheul zou brengen, was uren bezig het staaf op een andere vrachtauto te laden. dat er in Nederland de Komen de jaren ook nog vier tot vijf hotels bijkomen; Het gemeentebestuur van Vlaardingen is uiterst ingeno men met de vestiging van een nieuw hotel in Vlaardingen. Bedrijven, die hun gasten wil den onderbrengen, waren voornamelijk aangewezen 'op het Delta-hotel aan de Maas boulevard in Vlaardingen of het Novotel in Schiedam. De grond aan de Westlandse- weg, waar het hotel wordt ge bouwd, is uitgegeven Ln erf pacht. „Alleen in het indus triegebied Het Scheur kan grond worden gekocht. Dat heeft de gemeenteraad zo be paald en daar kun je niet meer van afwijken. Ik geef toe, het heeft de onderhandelingen niet gemakkelijker gemaakt, maar uiteindelijk zijn we émït gekomen. Voor een periode van 75 jaar is de erfpacht 'nu afgekocht", aldus wethouder Jan Madern. Bezetting De directie van de hotelkeien streeft naar een bezettings graad van rond de 70 procerit. „Als we dat halen zijn we zéér tevreden. Sterker nog, dam'is dat een reden om uit te brei den. We bouwen nu tussen 'de 80 en 90 kamers, maar er} is ruimte om een gebouw met«f0 kamers bij te bouwen", kijkt directeur Groenewoud opti mistisch vooruit De Ibis-hotels in Nederland hebben gemiddeld een bezet tingspercentage van 75 pro cent. Uitschieter is het hotel nabij luchthaven Schiphol, dat een bezetting heeft van liefst 90 procent. „Ik weet", zo stelt Groenewoud, ,,'dat vooral de bezetting in de weekeinden problemen geeft. Dat zie je óök bij andere hotels. Mochten-we er niet in slagen om in dé weekeinden een hoge bezet ting te halen, dan geloof ik toch dat we de 70 procent ha len. Op doordeweekse dagen zal het zeer druk worden. Wij hebben een marktonderzoek laten verrichten en uit alles blijkt dat er behoefte is aén een extra hotel in Vlaardin gen" Jan Madern;. de liberale wet- - houder in hét Vlaardingse col- lege,jnaakk> tijdens de bijeen komst wé: duidelijk dat er door de gemeente wordt ge zocht om het_ activiteitenpak ket in de directe omgeving van het hotel uit te breiden. „Hoe we dat moeten invullen, daar zijn we nog over bezig. Er leven wel ideeën, maar pas la ter zal duidelijk worden of het realiseerbaar is", liet dé wet- .houder zich op de vlakte ovér de 'plannen, L Madern maakte wel duidelijk dateen overkapping van-het buitenbad van het Kolpa-bad voorlopig uit den boze is: ,,,Daar ontbreekt gewoonweg het geld vcor".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1